„De Iris11 besloot tot een selectie-keuring Charmante kaaskoningin regeert één dag over feestend Bodegraven HOE wordt het weer? DINSDAG 9 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 A. - B. - C.-certificaten voorlopig van de baan De weg van een irissenkweker gaat de laatste tijd niet uitsluitend over rozen. Niet alleen begonnen twee jaar geleden de prijzen dit tot dan toe inderdaad niet onvriendelijk wa ren geweest! als een baksteen te zakken, maar bovendien ging het aaltjes- en virusziek bedenkelijke vormen aan te nemen. Vooral het aal- tjesziek vormde een direct gevaar voor de export. Want de Amerikaan se plantenziektengeleerden konden het woord aaltjesziek niet horen, of men begon prompt met invoerverbo den en andere minder prettige din gen te zwaaien. Men trof hier maat regelen; er kwam een kookplicht. Daardoor drong men het aaltjesziek behoorlijk terug. Maar de viren had den daar uiteraard geen last van. Nu hadden de irissenkwekers tegen dat kwaad een veldkeuring ingesteld. Deze had veel succes, maar naarmate het aantal kwekers toe nam aan gelokt door de beste prijzen! en dus de teelt zich uitbreidde, kwamen er bezwaren die niet overbrugd kon den worden. En gisteren besloot de ver. „De Iris" de A-. B- en C-certi- ficaten voorlopig even van de baan te schuiven en daarvoor een selec- tiekeuring in de plaats te zetten. De voorzitter der vereniging, de heer A. H. Bergman, wees er in zijn openingswoord op, dat de irissenkwe kers vandaag-de-dag niet onder gun stige omstandigheden werken. Welis waar was de oogst best, maar het afzetgebied werd beperkter en daar door zijn de prijzen der bollen dit seizoen laag. Dat brengt weer mee, dat sommige exporteurs die vroeg en daarmee te duur! hebben inge kocht, nu proberen vara de partijen af te komen. En de voorzitter raadde dan ook ten sterkste aan om goede bollen te leveren. Verder is men be zig de minimum-exportprijs voor ex port naar de U.S.A. te verhogen. De vereniging zal het komende jaar met een groep afgesneden irissen op de Flora te Heemstede aanwezig zijn, terwijl men ira samenwerking met het Centraal Bloembollencomité en de groep Duitse Exporteurs ook op een tentoonstelling in Hamburg hoopt uit te komen. De kwekers kregen het advies om, nu de bollen goedkoop zijn, alleen het allerbeste plantgoed op te zet ten. Als we prima bollen blijven le veren, dan komen we ook deze moei lijke tijd wel weer door. Zoals hiervoor reeds gezegd: de veldkeuring begon naarmate het aan tal kwekers begon toe te nemen, ook meer bezwaren op te leveren. Men moest met het opzuiveren dér par. tijen wachten, totdat de controleur BEZOLDIGING DER NEDERL. POLITIE ONVOLDOENDE. „De salariëring van de Nederland se politie in zijn geheel en van be paalde groepen in het bijzonder, vol doet niet meer" aldus betoogt de Katholieke Politieambtenaar in het laatst verschenen nummer. Het is zover gekomen, dat aspiranten vpor de Nederlandse politie bij honderd tallen moeten worden gezocht; en alleen omdat de salariëring in geen verhouding staat tot het geheel van de beroepsuitoefening, slaagt de Overheid er niet in haar eerste-rangs gezagsapparaat, zelfs niet kwantita tief op peil te houden. Het blad gaat verder: „Uit de thans verzamelde en we tenschappelijk geordende feiten blijkt ook, dat hetgeen wij reeds ja renlang als de beruchte nivellering kwalificeren, waaraan vooral de zo genaamde middengroepen dus ook wij worden geofferd, reeds zover is voortgewoekerd, dat gevreesd moet worden voor de mogelijkheden van herstel. Wat hiervan de gevolgen kunnen zijn komt maar al te duide lijk tot uiting in het tweede rapport van de K.V.P.-commissie voor de middengroepen." Alleen door spoedig beraad en vlotte werkzaamheid kan de ernstige toestand worden gekeerd. Daartoe is nodig aldus het officiële orgaan der Katholieke Politiebond: 1) Een direct van kracht worden de maatregel om de aanvangssalaris- sen aanzienlijk te verbeteren. 2) Een complex van maatregelen om de achterstand van de salarië ring van het Overheidspersoneel in te lopen. 3) Het benutten van het thans ver genoeg ontwikkelde systeem van de j werkclassificatie en de taakanalyse teneinde reële normen te stellen bij de loonbepaling voor de Nederlandse I politie. het percentage „grijs" had steld, terwijl dit uit het oogpunt van ziektebestrijding zo vroeg mogelijk diende te gebeuren. Verder had het A-certificaat niet altijd de waarde, die men er van verwachtte. Enfin: er waren nog meer dingen, die niet naar wens verliepera en daarom besloot men het tot dusver gevolgde systeem los te laten en er een tweeërlei keu ring voor in het leven te roepen: een gewone algemene keuring en een se lectie-keuring. De eerstgenoemde zal dan de partijen omvatten, die na tij dig zuiveren zonder meer worden goedgekeurd en dan met een gelijk luidend certificaat beschikbaar zijn voor de handel. De tweede, de selec tie-keuring, zal die partijen omvat ten, die men wil latera keuren en een speciaal certificaat te krijgen een A, B of C al naar gelang de par tij aan de te stellen eisen voldoet. Deze keuring zal niet verplicht zijn. Althans voorlopig niet.... Kosten zijn hieraan uiteraard wel verbonden, daar er monsters getrokken moeten worden en opgeplant om de zui verheid der partijen te kunnen con stateren. Wat de kosten hiervan zijn, kon men nog niet mee delen. Dat hangt van de deelname af. En verder beloofde de heer Limburg, de directeur van de Keuringsdienst ,dat de keuring met deze nieuwe regeling strenger zou worden. Niemand bleek bezwa ren tegen dit voorstel te maken, zo dat de stembriefjes niet eens uitge deeld behoefden te worden.... En voor het overige leverde de rond vraag niets belangrijks op. Onder auspiciën van de Nationale Spaarraad, waarvan burgemeester mr. Arn. J. d'Ailly te Amsterdam voorzitter is, wordt deze maand be gonnen mét de vierde Jeugdspaarac- tie op de lagere scholen. Het eerste jaar waren er 1600 deelnemende scholen; verleden jaar was dit aan tal reeds tot 5600 uitgegroeid, met in totaal 750.000 deelnemende kinderen. Onder leiding van de onderwij zers wordt deze kinderen een spaar- gewoonte bijgebracht, die voor hun verdere leven uitermate belangrijk is. Begrijpelijk daarom, dat zowel boerenleenbanken als plaatselijke spaarbanken en postkantoren gaarne hun medewerking aan deze actie verlenen. Om het sparen voor de kinderen attractief te maken, wordt hun bij de aanvang der actie een vouwblad uitgereikt, waarin het nut van spa ren uiteengezet wordt. Ter stimule ring worden tijdens de actie twee maal in de maand losse pagina's van een boekje uitgereikt, een interessant vervolgverhaal over de kolenmijnen, dat de kinderen ongetwijfeld met belangstelling zullen lezen. Wan neer zij van 1 Oct. tot 30 Juni alle blaadjes bewaren, zullen zij een al leraardigst geïllustreerd boekje be zitten. Wie is daar baas? Pachtgeschil tussen gemeente en landeigenaar In Maasbree is enige tijd geleden verschil van mening gerezen tussen de gemeente en baron de Wcichs de Wenne, omtrent de pacht van een stuk grond aldaar. Nu zou deze kwestie kalm voor de rechtbank uitgevochten kunnen wor den, wanneer de gemeente niet op het omstreden grondgebied een land bouwschool geplanned had; een plan, waaraan reeds gewerkt wordt. Tel kens, wanneer de gemeente tijdelijk bezit van het terrein genomen had en de arbeiders druk aan het werk waren, liet de baron het gebied met draadversperringen ontoegankelijk maken en plaatste ten overvloede bordjes „Verboden Toegang". Tevens werd de aannemer van de landbouw school de toegang tot het terrein ont zegd. Wanneer dan de gemeente het prikkeldraad en de bordjes weer liet verwijderen, riep de baron de hulp in van de politie, die zodoende wel in een zeer lastig, parket kwam. De officier van Justitie te Roer mond heeft nu beloofd, dat hij de kwestie eens haarfijn zal uitzoeken en hangende dit onderzoek heeft hij bepaald, dat beide partijen toegang tot het terrein hebben. Naar aanlei ding van dit besluit, liet de gemeen te gistermorgen voor de laatste maal de versperringen en de Verboden Toegang-bordjes opruimen en betrad de aannemer met zijn medewerkers onder politiebescherming het terrein, om verder aan de school te bouwen. SPORTVLIEGERS ZAGEN DIEFSTAL. De heer A. van Dijk uit Goes maakte met de heer Kampenhout uit Beek (bij Breda) een vliegtochtje in diens Pipercub boven de omgeving van Breda. Toen ze daarbij boven het militaire kampement te Rucphen vlogen, zagen zij, hoe in de diepte een man onder de omheining van het kamp doorsloop, zijn armenvol met militaire kleidingstukken, die daar aan een lijn te drogen hadden gehangen. Even later zagen zij hem weer terugsluipen en hem, ditmaal beladen met een groot aantal bussen, het kamp uitlopen en zich in de na bij gelegen bossen verwijderen. De piloot liet zijn toestel dalen en volg de de man op een tietal meters hoogte. De dief, hierdoor kennelijk in het nauw gebracht, gooide zijn buit weg en trachtte zich in het bos te verstoppen. Onmiddellijk daarna wendde de heer Kampenhout zijn toestel en trachtte hij, laag vliegend de militairen in het kamp te waar schuwen. Het hielp zoverre, dat een zeer verontwaardigde kampcomman dant hen in zijn jeep stond op te wachten, toen het toestel daalde op het vliegveld naast het restaurant, waarvan de heer Kampenhout eige naar. is. De comm. is onmiddellijk teruggereden om de streek door de militairen te laten afzetten. De dief was echter verdwenen zij het met achterlating van de buit. Jimte Voer de bouw van een ambachts school door de R.K. Jeugdcentrale der stad Utrecht en omstreken is de gemeente Utrecht voornemens een lening aan te gaan van 1.400.000. Vier vingers werden platgedrukt toen de 19-jarige bakker J. S, uit Den Haag een misgreep deed en met zijn rechterhand tussen de rollen van de deegmachine terecht kwam. Twee springbokken, bestemd voor de prinsesjes, zijn gisteravond vanuit Zuid-Afrika met de skymaster „Edam" te Schiphol aangekomen. Door een val van een transport band in de Wilcofabriek te Assen, bekwam het 10-jarig jongetje H. S. uit Assen Zaterdagmiddag een her senschudding. Zondag is hij aan zijn verwondingen bezweken. Afwerking van feestprogramma neemt ruim 18 uur in beslag Bodegraven heeft zich vandaag, j geheel in overeenstemming met de laatste mode, onderworpen aan het regiem van een ééndagskoningin, wier regering in deze plaats natuur lijk staat in het teken van volvet en 40+. De kaaskoningin heeft haar on derdanen niet teleurgesteld. Hoewel zij erg matineus was en met een luidruchtig reveille om zeven uur al le bedden liet leegblazen, leidde zij het opgetogen Bodegraven met zach te hand door een uitgebreid feest- programa, dat zoals reeds gezegd om 7 uur begon en pas zal eindi gen als vannacht om half twee de laatste wals op het sluitingsbal is verklonken. Nauwelijks had de klok vanmor gen haar zeven slagen over de kaas gemeente doen galmen, of de straten zagen reeds zwart van de mensen. Huis aan huis wapperde de nationale driekleur en de middenstanders werkten mee aan de goede stemming Realistische Rozenstruik aan de Rijn Tijdens grote legeroefening trokken verdedigers terug op de Rijn Gaat het in werkelijkheid ook zo? Tijdens zeer realistische gevechts oefeningen, waaraan 75.000 Franse en Amerikaanse militairen deelge nomen hebben, werd het leger der verdedigers tot de terugtocht ge dwongen. De aanval uit het Oosten was zo zwaar, dat de verdedigers door zware gevechten de opmars slechts konden vertragen, waardoor de stellingen langs de Rijn in paraat heid gebracht konden worden. Op deze stellingen viel de hoofdmacht der verdedigers ten slotte terug. De opperbevelhebber van de troepen in Midden-Europa, de Franse maar schalk Juin, verklaarde, dat de oefe ningen in grote lijnen gedemon streerd hadden, hoe het in werke lijkheid eventueel zou kunnen gaan. Daar de Nato-landen nooit tot de aanval zullen overgaan, zal een eventuele oorlog begonnen worden met een aanval van de vijand. Daar om zal de eerste krijgswinst dan ook bij de vijand liggen. De oefening, die de poëtische naam „Rozenstruik" droeg, heeft een zeer goed beeld gegeven van een ver traagde terugtocht voor een grote overmacht, waarbij grote gevechten en de daarmee gepaard gaande ern stige verliezen, voorkomen moeten worden. door hun étalages en uitstallingen langs de straat een feestelijk tintje te geven. Tegen acht uur had zich een gro te menigte voor het raadhuis ver zameld, waar mej. L. v. d. Werken als een eenvoudige burgeres binnen trad om een kwartier later als Hare Majesteit de Kaaskoningin weer naar buiten te treden. De installatie De gedaanteverwisseling van bur geres tot koningin had plaats in de raadzaal. Deze ruimte, zoals iedere vergaderzaal van vroede vaderen gewoonlijk gehuld in een mist van sigarenrook, had deze morgen een bijzonder fris aanzien. De aanstaan de koningin, gekleed in een lang geel gewaad kaaskleurig zouden we bijna zeggen om in stijl te blij ven en twee hofdames in het blauw, hadden in de zetels der raads leden plaats genomen, welke laat- sten zich op deze dag tot een eer biedig staan moesten beperken. In de installatierede zeide burgemees ter mr. J. J. Croles het een bijzon dere eer te vinden voor de gemeen te om een kaaskoningin te bezitten. Ik breng U oprechte hulde voor Uw bereidheid om dit opofferende en verantwoordelijke doch verheven ambt, in dienst van de burgerij, op U te nemen. Wij, die in Uwe Majes teit mógen zien het symbool, de per sonificatie van de kaasrelaties, mo gen ons gelukkig prijzen met de we tenschap, dat ge uw veelzijdige be gaafdheden zult aanwenden, om de roem van onze kaas nog verder uit te dragen. Na de wens te hebben uitgspro- ken, dat de korte ambtsperiode van de kaaskoningin een voorspoedige mocht zijn, overhandigde de burge meester aan de jonge vorstin het symbool van haar gezag, de scepter. De koningin dankte de burge meester voor zijn hartelijke toe spraak en zeide dankbaar te zijn om deze regering te mogen uitoefenen en hierdoor waardering te tonen voor de 1000 boerinnen, die tijd noch moeite sparen om het zelfkazen in ere te houden. Daarna begeleidde de burgemees ter de kaaskoningin naar het balcon van het raadhuis, waar zij onder tromgeroffel en trompetgeschal de gemeentevlag hees. Feestelijke rondrit Toen de kaaskoningin officieel ge ïnstalleerd was, volgde er een fees telijke rondrit door de gemeente. Voor het raadhuis waren honderden belangstellenden getuige van een schilderachtig schouwspel. Het tam boercorps „Triompf" versterkt met trompetisten van „Soli Deo Gloria", allen gestoken in een leutige bóeren- klederdracht kondigden op liiidurch- tige wijze de komst van de kaasko ningin aan, die een hoera uitbracht op de Boreftse kaasmarkt. Vervol gens nam zij plaats in een oude mail- coach, waar bovenop een fleurig ge volg van in boerinnencostuum ge stoken meisjes voor een passende entourage zorgden. Overal in de vlaggende en -feestende gemeente stonden de inwoners langs de weg, om Hare Majesteit toe te juichen, die aan het slot van de rondrit naar de gatage van het, Transneerlandia Transportbedrijf ging, waar een kaas tentoonstelling was ingericht. Opening kaastentoonstelling Bij het tentoonstellingsterrein werd de kaaskoningin begroet door de meisjes Thea Akkerman en Liesbeth v Beek, die gele rozen aanboden. De voorz. van de marktcommissie, wethouder W. Boer, noemde Bode graven een belangrijk centrum met 60 kaashuizen en een opslagruimte voor millioenen kilogrammen kaas. Wij mogen dan niet de grootste kaas markt van West Europa zijn, wel zijn wij toonaangevend voor het be palen van de kaaprijs. Wij moeten er voor waken en strijden, dat de uitkomsten van het zelfkazersbedrijf niet verminderen. U begrijpt allen, wat het voor Bodegraven zou bete kenen, als dit bedrijf zich niet kon handhaven. Na de toespraak van de heer Boer opende de koningin de tentoonstel ling door een lint door te knippen. Later op de dag besprak de heer Boer de ingezonden kazen en werd de volgende uitslag bekend gemaakt: BOERENKAAS. 47 kg: le prijs, 98 punten: M. van Briemen, Bodegraven, wissel beker, Zaadhandel N.V., medaille en kapstok; 2e pr., 94 pn, D. Vergunst, Alphen a. d, R., electrisch kacheltje; 3e pr., 88 pn, W. L. Agterof, Bode graven, 12 onderleggers in étui. 710 kg.: Ie pr., 96 pnt, G. J. v. d. Stoel, Bodegraven, 1 lithographie; 2e pr., 94 pnt, Gebr. Verburg, klokje; 3e pr., 93 pnt., J. W. de Bruin Zwam- merdam, plafondlamp; 4e pr. 92 pnt, C. de Bruin, Bodegraven, portefeuil le en portemonnaie en ketting; 5e pr. 91 pnt, T. Verweij, Reeuwijk, melk- stel met 6 bekers; 6e pr., 90 pnt, Joh. de Bruin, Boskoop, scheerdoos; 7e pr. 90 pnt, mej. J. de Groot, Zegveld, koffiefilter; 8e pr., 89 pnt, L. Ver geer, Alphen a. d. Rijn, keukenmes; 9e pr., 89 pnt, P. Zeeuw, Bodegraven, bridge-standaard. 1015 kg: le pr. 96 pnt., C, Ver- duijn, Aarlanderveen, medaille; 2e pr., 96 pnt., S. J. Visser, Rijnsater- woude, vulpen; 3e pr., 94 pnt., C. van Dijk, Bodegraven, plafondlamp; 4e pr., 92 pnt., M. Looijen, Bodegraven, borstel en spiegel; 5e pr., 92 pnt., G. Röling, Zwammerdam, likeurstel met blad; 6e pr., 90 pnt., C. v. d. Wel, Bodegraven, 1 sigarettenstandaard (melkbus). Boven 15 kg: le pr., 98 pnt., W. P.. Hoogenboom, Bodegraven, wisselbe ker, medaille, Engels theeservies; 2e pr., 94 pnt., W. A. de Jong, Bodegra ven, wekker; 3e pr. 94 pnt., Jac. de Roos, Lange Ruige Weide, schemer lamp. AAN DE HANDEL TOEGEKENDE PRIJZEN: Productie 1951 tot 10 kg:: le pr., 100 pnt., P. v. d. Sterre; 2e pr. 98 pnt., S. Göbel Hzn, Productie 1951 boven 10 kg.: le pr. 94 pnt., J. van Dam; 2e pr. 94 pnt., P. v. d. Sterre. Mei-productie 1952 tot 10 kg.: le pr. 90 pnt. J. van Dami; 2e pr. 89 pnt,. fa, H. Windhorst. Mei-productie 1952 boven 10 kg: le pr., 94 pnt., P. v. d. Sterre; 2e pr. 94 pnt., fa. F. Twaalfhoven. Op Sept. 1952 ca. 2 mnd. oud tot 10 kg.: le pr., 98 pnt., fa. A. C, de Meijere; 2e pr. 95 pnt., W. Jóngeneel. Op Sept. 1952 ca. 2 mnd oud bo ven 10 kg: le pr. 96 pnt., fa. B. Ba telaan; 2e pr., 96 pnt., H. Gelderbloim Kaasralley voor brommers. Intussen was de kaasralleye in volle gang. Bromfietsers, die in verschil lende delen van het land w;aren ge start, bromden regelmatig Bodegra ven binnen, waar als besluit nog enige moeilijkheden te overwinnen waren. Om 1.30 werd een puzzlerit gehouden, waarna een klassements proef volgde rond de vijver. Hierna ging de jury zich verdiepen in de vraagstukken, die zich bij het uitroe pen van de winnaars voordeden. Er was in ieder geval heel wat reken werk te verzetten. Officiële ontvangst. In de raadzaal had in de loop van de ochtend een officiële ontvangst plaats, waar de kaaskoningin een groot aantal burgemeesters uit de om liggende plaatsen aantrof en perso nen uit de kaashandel en -productie. Burgemeester Croles sprak een wel komstwoord tot de kaaskoningin en gaf vervolgens een historisch over zicht van de ontwikkeling der plaat selijke markt. De groei van de markt heeft zidh zeer snel voltrokken en spoedig was Bodegraven een belangrijke markt met vaak grote aanvoeren. Hierdoor is ook het aantal kaaspakhuizen zeer snel toegenomen. Er zijn inderdaad tijden van neer gang geweest, maar steeds heeft men hier en met succes op de bri gestaan voor het zelfkazersbedrijf. Ook in deze tijd weet men hier de boerenkaas nog steeds in ere te hou den, hetgeen er toe bijdraagt om onze naam in het buitenland hoog te hou den. In één jaar werd op de plaatse lijke markt voor 30 millioen aan kaas verhandeld, waarvan 45 naar het buitenland is gegaan. Aan het slot van zijn rede zeide de burgemeester, dat men er in Bode graven voor zal waken, dat de kaas relaties met het buitenland blijven bestaan en zullen worden uitgebreid. De kaaskoningin brak eveneens een lans voor het zelfkazersbedrijf en zeide, dat indien de productie van boerenkaas soms door tijdsomstan digheden zou verminderen Bode graven toch altijd de markt zoti blij ven waar de producten kunnen wor den afgezet. Hierna brachten de aanwezigen een dronk uit op de vorstin en stel den de burgemeesters zich aan Hare Majesteit voor. Van de koe tot de kaas. In de middaguren werd op het Marktnlein een opvoering gegeven (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). OOSTELIJKE WIND. Veranderlijke bewolking met enkele verspreid optredende buien. Matige, tijdelijk krachtige Oostelijke wind. Iets minder koud 's nachts. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. 10 Sept.: zon op 6.06 en onder 19.06; maan op 21.29 en onder 14.42 uur. Het w-eeA in Suio-pa De weerrapporten van het K.N.M.I. van hedenmorgen 7 uur luiden: max. temp. weer gisteren OSLO zwaar bew. 12 C. STOCKHOLM geheel bew. 16 HELSINKI geheel bew. 15 EDINBURGH half bew. 12 LONDEN zwaar bew. 15 KOPENHAGEN zw. bew. 17 AMSTERDAM licht bew. 16 ZURICH regen 16 LOCARNO onbewolkt 16 GENEVE zwaar bew. 16 PARIJS regen 13 BORDEAUX onbewolk 18 NICE onbewolkt 27 BERLIJN nevel 16 FRANKFURT nevel 15 MUNCHEN regen 17 WENEN regen 18 LUXEMBURG geh. bew. 11 GRENOBLE zwaar bew. 19 INNSBRUCK regen 17 van het door de heer J. Akkermans geschreven en geregiseerde spel „Van de koe tot de kaas". Dit spel een stuk kaasreclame was door de va- canties in tijdnood gekomen. De schoolkinderen, die als artisten op traden, hadden hun rollen binnen een week moeten instuderen. Ondanks de korte tijd werd het spel heel aar dig vertolkt. Vele agrarische tafe reeltjes kregen de bezoekers te zien en zeer sterk werd de nadruk er op gelegd, dat men overal kaas eet. Zelfs de Indianen zijn er dol op. Eien kinderkoortje luisterde deze uitvoe ring op met aardige liedjes. TER AAR E.H.B.O. Aan de gehouden lan delijke E.H.B.O.-wedstrijd te Vught, werd ook deelgenomen door twee groepen uit Ter Aar. Eén groep ver wierf de derde prijs en de leider een tweede prijs. Als we bedenken, dat er door 25 groepen is deelgenomen, is dit resultaat een prachtig succes. Collecte De gehouden collecte, ten bate van het Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding, bracht in deze gemeente f 197,32 op. NOORDEN Kaasdag. Zoals voorgaande jar ren werd ook dit jaar weer een kaas dag gehouden, wederom georgani seerd door de L. T. J. afd. Noorden. De keuring der kazen had in de na middag plaats, 's Avonds konden de kazen door belangstellenden bezich tigd worden. Om 8 uur werd de avond geopend door de voorzitter, waarna de heren van het Rijkszuivelcorisu- lentschap een bespreking hielden over de gebreken der kaas. Door de inzen ders konden vragen gesteld worden, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt Na afloop hiervan werden de prij zen uitgereikt. Voor de le soort kaas, dat waren kazen boven de 85 punten: aan C. v. d. Arend, Gebr. vati Die- men, Jan Langeslag, G. Mourits en J. Stolwijk. De uitreiking geschiedde door de voorzitter van de Bond van Kaasproducenten, de heer Streef]and uit Lekkerkerk. De heer J Mourits spral de wens uit, dat een volgend keer het aantal inzenders verdubbeld zou zijn, wat met enige medewerking van de boerenkaasproducenten nia* onmogelijk is.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2