Verkeersweg Leiden-Noordwijk is werkelijk verre van ideaal Jong en oud amuseerde zich op Oranjefeest te Leidschendam Tijdens de rondvraag werd de hardste noot gekraakt Raadslid C. Schrama viert vandaag zijn zilveren jubileum ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1952 t—— DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD PAGINA I Hopeloze toestand in Rijnsburg September schijnt bij vlagen nog heel wat van plan te zijn. Al en kele malen werd ons in de vroege ochtenduren door de spleten van de slaapkamergordijnen met een zon nig gebaar een midzomerdag aange boden. „Dank u wel, zon", zeggen we dan beleefd, want alles wat je nu nog krijgt is meegenomen. Maar verlakken laten we ons niet, want de avond spreekt reeds een te dui delijke taal. Als om acht uur het licht in de huiskamer aan moet, dan weet iedereen, dat het zomerseizoen op zijn laatste benen rondwandelt. Het is nu eigenlijk de tijd, om vast een voor-balans te gaan maken. Zo veel mensen logeerden er in de ho tels, zoveel baden werden er geno men, de pensions trokken gemiddeld zoveel procent van de bezoekers, die zij hadden kunnen huisvesten Maar wij hebben geen behoefte om met cijfers te gaan goochelen. Alleen zouden we graag ^eten, hoe veel mensen uit Leiden, of uit ande re plaatsen via Leiden, in deze zo mer naar Noordwijk zijn getogen. Ga je mee naar zee? Onze belangstelling voor dit cijfer houdt verband met onze ontstem ming over het feit, dat er bij de ad viezen en aanmoedigingen voor ver betering van wegen in de kuststreek weer met geen woord gesproken is over de wel zeer droevige toestand, waarin de verbinding van Leiden met de badplaats Noordwijk ver keert. De Blauwe Tram rept zich nog steeds amechtig door de velden en de hoop, dat er spoedig een busver binding zal komen is verre van ge rechtvaardigd. Maar nog veel hopelozer is de toe stand voor degenen, die per fiets of motor en erger nog per auto van Leiden naar Noordwijk gaan. Is dat nu een weg, die de schakel moet vormen tussen een stad en een belangrijke badplaats? Als we de duizenden weggebrui kers zien gaan, die zich op zomerse Zondagen met veel kunst en vlieg werk door de zonderlinge kronkel darm wringen, dan vragen we ons af, hoe het mogelijk is, dat er op de ze weg niet veel meer ongelukken gebeuren en dat er tijdens het zo merseizoen niet veel meer klachten op de tafels van de betreffende auto riteiten belanden. De darmvernauwing. Bij zoveel gelatenheid zijn we eer lijk gezegd aan het twijfelen ge raakt, maar na een nauwkeurig on derzoek staat onze mening thans vaster op haar benen dan voorheen. Het eerste gedeelte van de weg LeidenNoordwijk mag er zijn, als we tenminste even over het nare gevoel heenstappen, dat ons pleegt te overmeesteren, wanneer we aan eind van de Leidse Straatweg door de Geverstraat moeten. Men krijgt daar de indruk door de hals van een fles te gaan. De be nauwenis, die daarmede samenhangt, wordt voor de fietser groter naar mate hij meer auto's hoort toeteren en zich sterker bewust wordt, dat hier een portie rails ligt uitgestald, waarin men vrij gemakkelijk kan slippen. Maar over die hals stappen we in dit geval maar heen. Men moet ten slotte niet alles afkammen en tot Rijnsburg kunnen we alle hulde brengen aan de toestand van de weg. Maar dan! Bij de splitsing daar be gint de narigheid, zodra men het bordje „Einde fietspad" is gepas seerd. In het gedeelte, dat dan volgt, kan een ervaren Tour de France- renner nog iets opsteken op het ge bied van bochtenwerk. Men zit dan eerst goed in de kronkelende darm, die op diverse plaatsen nog grieze lige vernauwingen vertoont, welke door de tramrails het hoogtepunt be reiken van hetgeen ongewenst is. Het bruggetje in de Brouwerstraat is uit het oogpunt van modern ver keer ronduit belachelijk, temeer om dat het vlak achter een zeer onge makkelijke bocht verscholen ligt. Trouwens, de gehele Brouwersstraat is niet in staat om het verkeer op een behoorlijke manier te verwer ken. Bruggenprobleem. Naast het obstakel, dat het dorp Rijnsburg in de verbinding Leiden Noordwijk vormt, kan men even buiten die plaats zijn hart ook nog ophalen aan verkeersgeneugten. De Kanaalbrug is hiervan het eer ste voorbeeld, wanneer men weer in het vrije veid komt. Op de eerste plaats is zij ontzettend smal en het enige voordeel, dat zij heeft, is dat de tram er niet over gaat. De weg sluit er echter zeer beroerd op aan. Een vrachtwagen met oplegger kan de brug onmogelijk passeren, omdat de draai, die er direct op volgt, nooit genomen kan worden. Een autobus, die de brug passeert, moet zodra de brug enkele meters gepasseerd is teruggezet worden, om de weg te kunnen houden. Aangezien het ver keer een dergelijk gescharrel niet toelaat, gaan de bussen en vracht wagens met aanhang over Katwijk a. d. Rijn naar Leiden. Daar kunnen ze het net redden, hoewel de Sandt- laan de chauffeurs ook weinig aan leiding tot enthousiasme geeft. Na de Kanaalbrug volgt een krui sing met de tramrails en dan een lange S-booht, die vrij smal is en weer leidt naar de Jan Zwanenbrug, die wat ongemak betreft met zijn zusje wedijvert. Deze brug ligt wel iets gemakkelijker ter opzichte van de aansluitende weg, maar heeft tot nadeel, dat de tram er over gaat en derhalve met rails is uitgerust. Maar wat dan? Toch is de weg, die we hier be schrijven, de beste verbinding tussen Leiden en Noordwijk. De route langs de Leidse Vaart over Voorhout heeft immers grote nadelen. Een groot ge deelte van die weg is weliswaar aar dig opgeknapt, maar voor een inten sief verkeer van auto's deugt deze echter niet. Fietsers zouden er ge bruik van kunnen maken. Persoon lijk pref eren wij, wat de sfeer be treft, een tochtje langs de Leidse Vaart en ook het fietspad is er zeer geschikt. Men zou dan via de Rijks weg weer naar Oegstgeest moeten rijden, want het gedeelte van de weg langs de Leidse Vaart tussen War mond en Leiden verkeert, zoals al gemeen bekend, in staat van ont binding. Deze kwestie gaat overigens niet over de vraag, of men langs een bepaalde weg een aardig fietstochtje kan maken, maar over: Is er een be hoorlijke verkeersweg tussen Leiden en Noordwijk mogelijk?" Bij het zoeken naar een oplossing komt men o.i. toch uiteindelijk bij eestgenoemde weg terecht. Het slechtste punt ligt in het dorp Rijns burg en even daar buiten in de rich ting Noordwijk. Voor zover buiten het dorp zijn er gemakkelijk verbe teringen aan te brengen. De moge lijkheden om de weg te verbreden zijn zeer talrijk. Ideaal en verbetering. Aangezien er in Rijnsburg zelf weinig aan de weg te verbeteren valt, zou bij een ideale oplossing de verbindingsweg met Noordwijk bui ten Rijnsburg worden omgeleid en wel zodanig, dat aansluiting wordt verkregen op de bestaande Kanaal brug. Deze moet aanmerkelijk bre der worden, terwijl de weg bij de afrit recht getrokken zou moeten worden. Misschen bestaat de moge lijkheid, om de S-bocht weg te wer ken en een kaarsrechte aansluiting op de volgende brug te maken, die eveneens behoefte heeft aan een breder dek. Hiermede zou het verkeerspro bleem zijn opgelost. Maar naast een ideale oplossing is er ook n'og een aanmerkelijke verbetering mogelijk. Daartoe zou men de Blauwe Tram pensioen moeten geven en een bus dienst LeidenNoordwijk v. v. ir het leven dienen te roepen. Op veel plaatsen, waar de tram nu over dwarsliggers rijdt, zou de weg dan verbreed kunnen worden. Wij vragen ons af, hoelang deze ongewenste verkeerstoestand nog zal moeten voortduren? Aan de activi teit van de instanties, die de stoot tot wegverbetering moeten geven, af te leiden, zou men zeggen: „Heel lang!" Maar „Je kunt het nooit zeggen" heeft Bernard Shaw eens beweert en daar zullen we voorlopig ons op timisme uit moeten putten. Zoals gewoonlijk hebben de Leid- schendammers ook nu weer gezellig feest gevierd. Niet alleen trokken de verschillende vermakelijkheden on danks het soms bedenkelijke weer duizenden belangstellenden, maar ook de vele kinderspelen en de volks spelen zijn een succes geworden, zo dat met recht gezegd mag worden, dat het Wilhelminafeest aan jong en oud enige dagen van goede ontspan ning heeft gegeven. De eerste dag stond in het teken van de kinderspelen. Vrijwel alle leerlingen van de scholen hebben aan de wedstrijden deelgenomen. Eerst is de schooljeugd vol enthousiasme in optocht door het dorp getrokken en onder muziekgeschal naar het feestterrein opgemarcheerd waar zij met voile ernst en de uiterste krachtsinspanning hebben getracht een van de vele prijzen te behalen. Het zou te veel plaatsruimte vragen al de prijswinnaars hier te vermel den. Wel kunnen wij zeggen dat alle kinderen rijkelijk zijn onthaald op poffertjes en andere lekkernijen, wat vooral voor de jeugd een van de voornaamste gebeurlijkheden is. Ook het oplaten van de ontelbare ballonnen bood een aardig schouw spel. De wind heeft de ballontjes da delijk hoog opgevoerd. In de avond is nog een hardloop wedstrijd gehouden, wat weer vele toeschouwers lokte. Over een afstand van 2700 meter zijn de deelnemers door het dorp gesneld. Als eerste ar riveerde de heer L. Ruiterman ge volgd door Van Riet. Als derde kwam aan de heer Van Rooy. Voor het lachwekkend zakslaan was nummer 1. C. van Bohemen, 2. C. Doelman, 3. H. Vooys. In het num mer stoelendans voor dames was prijswinnares Willy van Wijk ge volgd door J. Demeyer en mevrouw W. van Wijk. De heren-stoelendans werd gewonnen als 1. A. Keizer, 2. M. van Wijk en 3. A. v. d. Akker. Het avondfeest werd jammerlijk onderbroken door een ernstige sto ring van de stroomlevering, waar door het feestterrein ruim een uur van licht verstoken was. Na ophef fing van de storing heeft het feest echter nog enige vrolijke uurtjes ge bracht. Donderdag is de feestvreugde voort gezet met ringrijden op het losse paard voor dames en heren. Voor dit nummer waren mooie prijzen uitge loofd welke gewonnen zijn door G. Hoogweg, A. v. d. Akker, M. Lex- mond en D. Keyzer. Des middags heeft de bedrijfs- en reclame-optocht „Elck wat wils" weer" veel belangstelling getrokken. Een VOORSCHOTEN HENG EL WED STRIJD VAN DE RIJKSPOLITIE. De uitslag van de gehouden Hen gel wedstrijd nabij „De Knip" door de sportvereniging Luctor, ambtenaren van de Rijkspolitie uit de gewesten Dordrecht, Den Haag en Leiden, o.i. v. de opperwachtmeester J. H. Schoonbeek van de groep Voorscho ten was als volgt: Ochtendwedstrijd: 1. van Marion, 715 gr.; 2. Wijzenbroek, Nieuwkoop, 370 gr.; 3. Moerland, Middelharnis, 355 gr.; 4. Holtslag, 's-Gravenzande, 340 gr.; 5. Rood, Pijnacker, 315 gr.; 6. van Dommelen, Dubbeldam, 210 gr.; 7. Brandsma, Alkemade, 170 gr.; 8. Duran, 's-Gravenzande, 155 gr.; 9. Hanemaaijer, Weteringen, 90 gr. Middag wedstrijd: 1. Ver zaal, 's-Gravenhage, 310 gr.; 2. Koens, Leiderdorp, 305 gr.; 3. de Haas, 's-Gravenjhage, 220 gr.; 4. Schoon beek, Voorschoten, 210 gr.; 5. Bot, Leiden, 180 gr.; 6. Souer, 's-Graven- hage, 145 gr.; 7. Pruim, Krimpen a. d. IJssel, 145 gr.; 8. de Vries, Leider, dorp, 100 gr.; 9. Moerland, Middel harnis, 95 gr.; 10. Holtslag, 's-Graven zande, 80 gr.; 11. Wijzenbroek, Nieuw koop, 80 gr. 12. Vervliet, Sassenheim, 75 gr.; 13. Helmholdt, Leiden, 75 gr.; 14. Dallinga, Krimpen a. d. IJssel, 50 gr.; 15. Verseput, Voorschoten, 40 gr. In totaal werd 5630 gram vis aan de schaal gebracht. De prijs voor de grootste brasem werd gewonnen door van Marion, 's-Gravenzande. De grootste baars door Brandsma, Alke made en de grootste voorn door de Haas, 's-Gravenhage. De dagprijs, zijnde een haardfauteuil, werd ge wonnen door van Marion, 's-Graven zande. Aan het einde van de wed strijden werden de prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt door de districtcommandant, majoor A. Wolters. De medische Zondagsdienst wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dr. F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, tel. 493. Gemeenteraad Voorhout Garage-kwestie uit de doeken gedaan De raad van Voorhout kwam in voltallige zitting bijeen. Alvorens de zitting een aanvang nam werden aan de heren J. v. d. Hulst, P. C. v. d. Lans, Th. Duivenovorde, J. v. d. Voorn, v. Loon en Rutgrink de ere tekenen met gespen 48-49 uitgereikt. Deze ordetekenen werden voor de heer W. Nijssen, die naar het buiten land is vertrokken, door zijn vader, het oudste raadslid, de heer J. Nijs sen, in ontvangst genomen. Onder de vele ingek. stukken was o.a. een schrijven van de St. Aloysiius- stiohting met verzoek om de 30 welke zij nu zelf betalen, door de gemeente te doen overnemen. Dit verzoek werd voor advies in handen van B. en W. gesteld. Dit geschiedde ook met een lijvig document van de bewoners van de Spoorlaan inzake de riolering daar ter plaatse. De heer v. d. Ploeg informeerde nogmaals naar een schrijven van de bewoners van de Teylingerlaan, het welk hij persoonlijk in de bus had gedaan! B. en W. was van een dergelijk schrijven niet bekend. Een onderzoek, waar dit schrijven is, zal worden ingesteld. In verband met de verdergaande bebouwing van de gronden gelegen aan de Churchilllaan en Prof. Aal- berselaan is het noodzakelijk om de resterende werkzaamheden van het bouwrijpmaken van deze gronden thans te gaan uitvoeren. Deze bestaan uit de aanleg van een verbindingsweg tussen deze beide lanen, en de verharding van het 2e gedeelte van de Prof. Aalberselaan. Hiervoor werd een bedrag van ƒ4500,beschikbaar gesteld. In de nieuwe weg tussen beide ge noemde lanen moet een hoofdbuis voor de waterleiding komen. Hier voor werd een crediet van f 1600, twintigtal wagens hebben aan deze demonstratie deelgenomen. De eerste prijs werd toegekend aan D. ten Hoo- pen, 2. fa. D. Aanen, 3. H. van Mar wijk, 4. H. van Egmond en 5. W. v. Wijk. Eervolle vermeldingen kregen de Hero, Th. Dapper, de Spar en J. van Marwijk. Het ringsteken voor paren in jeep, waaraan door 96 paren werd deel genomen heeft ook de gehele avond veel bekijks gehad. De eerste en vijfde prijs werd gewonnen door het paar Teunissen, 2. Lenie Hollen, 3. P. van Rijn en 4. M. Blom. Dit was het einde van de wedstrijden maarj op het feestterrein bleef het de ge hele avond een gezellige drukte vooral ook omdat dit jaar de exploi tatie van het terrein in bevoegde handen was getuige de vele moderne vermakelijkheden. Als laatste nummer volgde toen nog het grote vuurwerk, dat ditmaal verzorgd was door de firma Schuur man uit Leeuwarden. De weersge steldheid was uitstekend, waardoor het vuurwerk, dat steeds door be langstellenden van heinde en verre wordt bezocht, uitermate goed tot zijn recht kwam. Nieuwe R.K. Meisjesschool Daar de houten lagere meisjes school aan de St. Jozefstraat sinds lange tijd tekenen van verval ver toont, heeft de gemeenteraad op een desbetreffend verzoek, besloten' tot medewerking voor de bouw van een nieuwe school. De bouwplannen kon den echter geen voortgang hebben, omdat de gemeente niet over vol doende kasmiddelen beschikte. Nu, na de geplaatste 2H millioen obligatielening voldoende kasgeld aanwezig is. hebben B. en W. beslo ten 150.000.te reserveren voor de bouw van bedoelde school. Tevens hebben zij aan een architecten-bu reau opdracht gegeven met spoed een bouwplan te ontwerpen, zodat waarschijnlijk binnen niet al te lange tijd met de bouw van de school een aanvang gemaakt kan worden. Nieuwe tafel in raadzaal. De firma H. Pander, die momenteel aan de Westvlietweg een grote nieuwe fabriek laat bouwen, heeft -ens te kennen gegeven, om we de aangename verstandhouding r. het gemeentebestuur, aan de gemeente een cadeau aan te bieden, dat in de nieuwe fabriek vervaardigd kan worden. Na overleg met de burgemeester is de keuze gevallen op een moderne u-vormige tafel voor de raadzaal. VOORHOUT De collecte voor het Wilhekrfina- fonds heeft opgebracht 62,50. Vandaag is het 25 jaar geleden, dat de heer J. C. Schrama benoemd is als lid van de gemeenteraad van Sassenheim. Sedert die tijd is er in deze ge meente zeer veel veranderd en tot stand gekomen wat ook mede te dan ken is aan de heer Schrama. De eerste paar jaar van z'n loop baan als raadslid heeft de heer Schrama vergaderd in het oude ge meentehuis aan de Hoofdstraat, ter wijl in 1930 het nieuwe gebouw werd betrokken. In deze tijd is ook de bouw van het zwembad tot stand ge komen terwijl verder de gemeente steeds meer werd uitgebreid. Een twintigtal jaren geleden voorzag de heer Schrama reeds dat Sassenheim als bloembollendorp op de duur niet kon blijven voartbestaan. Reeds toen, onder burgemeester Gouverneur, heeft hij het initiatief genomen om industrie aan te trek ken. Hierdoor zijn thans verschillen de industrieën hier gevestigd, welke aan een 700 arbeiders werk ver schaffen. De tegenwoordige burgemeester, jhr. Sandberg van Boelens, heeft eens gezegd, dat Sassenheim een dy namische gemeente is. Dit blijkt ook wel uit het feit, dat toen de heer Schrama in de gemeenteraad kwam hier een 400 mensen woonden. Thans zijn dit er bijna 9000. Dit bezorgt de raad dus zeer veel werk en zorg; vooral wat betreft de huisvesting. Wat dit laatste betreft heeft de ju bilaris nog extra zorgen, want naast z'n functie als raadslid is hij tevens voorzitter voor woonruimte. In deze functie heeft hij zeer veel tot stand gebracht. De heer Schrama bekleedt verder nog een aantal andere functies. Wij wensen de heer Schrama van harte geluk met z'n zilveren jubi leum een hopen, dat hij nog vele ja ren als raadslid zitting mag hebben in de gemeenteraad om door te gaan op de ingeslagen weg, die wel niet altijd gewaardeerd werd, maar uit eindelijk de juiste bleek te zijn. ONTVANGST VAN NEOMYST. Zaterdag 13 September zal pater J. v. d. Vlugt vanaf de gemeentegrens worden ingehaald. Tussen half zeven en zeven uur zal de neomyst aanko men. De bevolking wordt verzocht ter verwelkoming Zaterdag de vlag gen uit te steken, zo mogelijk met de geel-witte wimpel. Om zeven uur zal er een plechtig Lof zijn. Over de gang van zaken op Zondag volgen nog nadere mede delingen. INBRAAK IN HOOFDSTRAAT. In de nacht van Woensdag op Don derdag is ingebroken in de percelen Hoofdstraat 346348 en 350. In alle gevallen verschaften de dieven zich toegang door het indrukken van rui ten. Alleen op Hoofdstraat 350 is het hun niet gelukt binnen te dringen aangezien de glas in lood ramen aan de binnenkant waren dicht gespij kerd. In de beide andere percelen hebben zij zich wel toegang ver schaft. Zo werd op 346 een bedrag aan geld vermist plus een 50 tal si garetten. Op no. 348 hebben de die ven zich een spaarpot, een missie busje en sigaren toegeëigend terwijl zij zich ook tegoed hebben gedaan aan de inhoud van een koektrommel. De politie heeft het geval in onder zoek. Auto-ongevallen. Het is nog al raak geweest op de rijksweg nabij het Klinkenbergerviaduct. Donder dagmorgen tegen half tien had een aanrijding plaats tussen een militai rewagen en een luxe auto. Even daarna reed een personenauto tegen een stilstaande motor met zijspan en geen kwartier later zaten twee luxe wagens tegen elkaar. Bij al deze ge vallen zijn geen persoonlijke onge lukken, doch alleen materiële schade veroorzaakt. In alle drie gevallen ligt de oorzaak vermoedelijk in slip pen. Vacantieganger bestolen. In de nacht van Woensdag op Donderdag heeft een onbekend persoon een filmcamera gestolen uit een auto, welke toebehoorde aan een tweetal Franse vacantiegangers. Deze vacan- tiegangers hadden hun wagen in de buurt van het Klinkenbergerviaduct geparkeerd en hadden aan de kant van de weg hun tent opgeslagen. Rectificatie. Zoals wij meldden zou de gemeenteraadsvergadering plaats hebben op a.s. Maandag. Dit moet echter zijn Dinsdag a.s. 9 Sept. om 8 uur. Verder zal de heer J. C. Schrama dan niet gehuldigd wor den vanwege z'n 25-jarig jubileum als raadslid, doch zal er alleen een herdenking van dit feit plaats vin den. LISSE Toelatingsexamen Rijkstuinbouw school. Voor het toelatingsexamen van de Rijkstuinbouwschool slaag den: Klasse I: J. Bouwmeester, Noord wijkerhout; J. Bos, Lisse; K. Bra- kel, Haarlem; J. v. Duyvenbode, Noordwijk; J. S. Dijt, Texel, A. Frij- link, Sassenheim; H. Hazenberg, Haarlem; A. J. v. Kampen, Sassen heim; P. W. v .d. Kolk, Hillegom; P. Kool, Overschie; D. C. Koopmans, Lisse; P. D. Kuiper, Sassenheim; G. W. Ledderhof, Den Haag; J. A. H. Martius, Haarlem; W. R. v. d. Schoot, Bennebroek; D. G. Swart, Limmen; J. A. Tervoort, Beverwijk; D. J. Veldhuyzen van Zanten, Lisse; J. H. Veldhuyzen van Zanten, Hillegom; P. T J. Vink, Noordwijk; H. A. Weiers, Haarlemmermeer; H. A. Zwetsloot, Lisse. Klasse H: P. J. de Jager, Heiloo; L. P. M. Onderwater, Lisse; C. O. N. de Vroomen, Voorhout; J. C. V. de Weijer, Beverwijk. Afgewezen 8 leerlingen. Getr.: H. P. van Rijn te Voorhout en C. M. Langeveld; J. C. J. van Kampen en J. M. Th. Zeestraten te Voorhout; P. J. A. Kraaijma en A. M. Tanis; J. Korshuize te Haarlem mermeer en G. Broekhuizen. beschikbaar gesteld. 12.200,is nodig voor aanleg van het 2e gedeelte van de Julianaweg. Tot uitvoering dezer werkzaamheden is de gemeente contractueel ver plicht, omdat deze voorwaarden met de heer L. P. H. Vester zijn overeen gekomen, toen hij voor dit doel het land aan de gemeente verkocht. Niet genoeg voor woningbouw. Krachtens voorkeurbepalingen van de uitgeschreven nationale geldlenin gen voor de woningbouw is voor de gemeente Voorhout f 5.150,be stemd. Aangezien met dit bedrag geen woningbouw kan worden gefinan- ceerd, wordt dit bedrag aangewend voor werken, welke in ruime zin met de woningbouw verband houden. Daarom wordt voor dit bedrag een geldlening aangegaan met de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten. ƒ9.800,werd beschikbaar gesteld voor verbetering van de Loosterweg. De heer Prins kon zich hier niet erg mee verenigen, omdat dit ten koste gaat van de Jac. v. B.-weg, daar dit jaar dan het aanbrengen van een slijtlaag op deze weg achterwege blijft Na een uitvoerige toelichting gin gen toch alle heren hiermede accoord. Naar aanleiding van een verzoek van de „Sleutelflora 1952" voor één of-meer medailles of een bedrag in geld werd afwijzend beschikt. Ook een aanvrage om subsidie van de Ned. Ver. tot Rheumatieldbestrij- ding te 'sGravenhage werd afge wezen. G.S. van Zuid Holland hebben het K.B. van 25 Juni 1952 toegezonden, waarbij alsnog, met vernietiging van het besluit van G.S., goedkeuring is verleend aan het raadsbesluit van 5 Jan. 1951, tot aankoop van 17.20.46 ha. weiland met woonhuis aan en nabij de Leidsevaart. Ter financierng van deze kapitaals uitgaven moest een geldlening wor den aangegaan met de Stichting Risicofonds voor de bouwbedrijven in Nederland te Amsterdam voor 100.000,Dit bedrag wordt ver strekt op 16 Sept. 1952 tegen een koers van 100 en moet op 16 Sept. 1958 ineens worden afgelost. Rente 3K Aan de Woningbouwver. „Voor hout" wordt een bijdrage a fonds perdu verstrekt groot f 984,80 en een voorlopig bouwvoorschot groot 831,30 onder bepaalde voorwaarden. Gemeente contra Uljée. Bij de rondvraag informeerde de heer Nijssen hoe het stond met de kwestie: gemeente contra Uljée. Hier op kon de voorz. nog geen antwoord geven. Alles is nog in voorbereiding en de stukken zijn bij de kanton rechter. De heren Prins en v. d. Ploeg had den aanmerking op de verlichting, omdat de lantaarns te vroeg aangaan. Het college zal zich in verbinding stellen met de lichtfabrieken. Het bevreemdde de heer v. d. Ploeg dat op de tekeningen van de Mij. )rDemavo" geen naam voorkwam van een architect. Hij wilde toch gaarne de naam weten. De voorz. antwoordde, dat het col lege als zodanig daar niet het minste belang in toonde. Het is vrije bouw. De tekeningen zijn gemaakt door een tekenaar in dienst van „Demavo". Met nadruk beklemtoonde de voorz. dat de geruchten, als zouden deze gemaakt zijn door het H. v. O. W. per tinent op onwaarheid berusten. De heer v. d. Ploeg was met dit antwoord niet bevredigd. Volgende vergadering zal de voorz. de naam bekend maken, omdat hier een amb tenaar in het geding is. De voorz. wendde zich vervolgens tot de heer v. d. Ploeg, naar aanlei ding van een gezegde, in de vorige zitting, inzake bouwvolume. De voorz. vond het niet juist, dat v. d. Ploeg toen persoonlijke belan gen van een ingezetene bepleitte, zonder dat deze daar iets van wist. U moet het algemeen belang voor staan. De voorz. noemde dit een po litieke stunt. Hij had zich beter tot het college kunnen wenden. De garagekwestie. Tot slot bracht de voorz. de garage kwestie ter sprake. Hij las een zeer uitvoerige verant woording voor van het Hoofd van Openbare Werken. Deze gaf toe, dat hij de zaken niet uitvoerig genoeg had overzien, en noemde de reden van de grote over schrijding de moeilijke uitvoering. Hij draagt voor dit alles de algehele ver antwoordelijkheid, en begrijpt, dat het vertrouwen wel enigszins ge schokt zal zijn. De voorz. deelde mede, dat na een grondig onderzoek is gebleken, dat er zich geen onregelmatigheden heb ben voorgedaan. Door B. en W. wordt nader overwogen, of hier een disci plinaire straf of een berisping nodig is. Strafrechtelijk is er niets gebeurd. De heer v. d. Ploeg vond de opge dane ervaring niet fijn. Het vertrou wen in het H. v. O. W. is geschokt. Zal in het vervolg wel voorzichtig zijn. De heer v. d. Lans vond, dat nu alles in een scherp daglicht is ge steld. Hij vertrouwde, dat het college zeer mild zal zijn tegenover deze ambtenaar. Gelukkig zijn de aanne mers door deze uiteenzetting gereha biliteerd. Weth. v. d. Nouland wil goed dui delijk in de notulen zien opgenomen, dat de heer v. d. Ploeg wantrouwen blijft houden in deze ambtenaar. Dit wantrouwen vindt hij misplaatst, nu door deze ambtenaar ridderlijk is bekend dat hij een, fout heeft ge maakt.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 12