RIJNSTREEK Duinstreek Sterrit van Zoeterwoudse N.KJ.B. werd een zeer sportief succes HOE wordt het weer? Wisselend weer WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURAXT EERSTE BLAD PAGINA 2 BEZWAREN TEGEN CONSUMPTIEMELKBELEID. Tussen vertegenwoordigers van de hoofdafdeling veehouderij van de Stichting voor de Landbouw, de F. N.Z. en de resp. standorganisaties en zuiveltechnische organisaties in het westen des lands i6 een bespreking gehouden over het consumptiemelk- bêleid. De situatie, welke is ontstaan door de beslissing van de overheid om na 12 Juli toch de consumptiemelkrege- ling te handhaven, werd uitvoerig besproken. Men meende zijn practi- sche bezwaren tegen deze regeling te moeten handhaven. Men oordeel de, dat de regeling niet kan blijven bestaan. De met de regeling samen hangende gebondenheid t.a.v. de be stemming van de melk van veel vee houders in het westen des lands, werd niet langer aanvaardbaar geacht. In de vergadering bestond volledige overeenstemming omtrent de voor de naasto toekomst te volgen weg, juist mot het oog op de behandeling varu de melkprijsgarantie in het aan staande najaar. Vinder van portefeuille wilde geen beloning Een vertegenwoordiger van een Rotterdamse maatschappij had giste ren een bezoek gebracht aan het stoomschip „Fairsea", dat momenteel in Rotterdamse havens ligt. Bij zijn thuiskomst bemerkte hij, dat hij zijn portefeuille met een inhoud van dui zend gulden verloren had. Hij haast te zich terug naar het schip en hoor de daar, dat de portefeuille gevonden was. De eerlijke vinder, een Italiaan, wilde van geen beloning weten. Hoe de gelukige vertegenwoordiger ook praatte, de man bleef bij zijn besluit en de vertegenwoordiger moest ten slotte volstaan met een welgemeend „Grazie, Signore." IN ETALAGE GEDRUKT In de smalle, doch drukke Ketel straat in Arnhems binnenstad, is Dinsdagmiddag een winkelende da me, de 35-jarige J. C. W.v. d. P. uit Arnhem door een auto in een etalage gedrukt en ernstig gewond in het ziokenhuis opgenomen. De vier terug uit Djakarta De vier Nederlanders, die aanvan kelijk in vrijheid waren gesteld, doch later door het militaire gezag te Dja karta wederom „in bescherming wa ren genomen" zijn gistermiddag om 5 uur op Schiphol teruggekeerd. Het zijn de heren B. J. Leclercq, C. W. Goldman, A. C. van Onselen en H. W. Burger jr. Zij zijn in vrijheid gesteld onder de bepaling, dat zij on middellijk Indonesië zoiulen verlaten. Zij hebben een verklaring afgelegd, dat zij naar Indonesië zullen terug keren. indien de Indonesische rege ring dit verzoekt in verband met de nog niet afgesloten APRA-kwestie. De vier terugkerenden bleken bij hun aankomst uiterst zwijgzaam te zijn. Zij verklaarden dit door mede te delen, dat zij hun zes kameraden, die nog in Indonesië gevangen zitten, geen moeilijkheden wilden berokke nen. De heer B. J. Leclercq, die ih 1945 als oorlogsvrijwilliger naar In donesië is gegaan en sindsdien niet meer in Nederland is geweest, ver telde, dat hij en zijn lotgenoten 31 maanden gevangen zijn geweest in verschillende plaatsen in Indonesië, zoals TJimahi, Cheribon en D jak ja De behandeling zo zei hij was goed geweest. Hij was in deze twee en een half jaar ongeveer zes maal ver hoord. Dit geschiedde meestal door Indonesiërs, doch ook door een ze kere Prinsen, een Nederlandse deser teur, die thans in Indonesische dienst is. Katholiekendag te Wenen Te Wenen zal na negentien jaar weer een Oostenrijkse Katholieken dag gehouden worden, ditmaal onder het motto „de vrijheid en de waardig heid van de mens". Voor de voor naamste bijeenkomsten in do tijd Van 10 tot 15 September aanstaande, verwacht men honderdduizenden be zoekers uit de landen van do Oos tenrijkse bondsstaat evenals talrijke delegaties uit het buitenland. Hoogte punten van het omvangrijke pro gramma zijn op Vrijdag 12 Septem ber een processie om de Weensé Stephanusdom en een daaropvolgende grote Avondmis in het Weense Sta dion, bij welke de bekende Italiaanse prediker pater Lombardi zal spre ken. Op Zaterdag een demonstratie van de Katholieke jeugd voor het Weense stadhuis, dat feestelijk ver licht zal zijn, en een fakkeloptocht over de Ring en de Kaerntnerstrasse. Op Zondag een Pontificale H. Mis op de Heldenplatz, op te dragen door do pauselijke legaat, kardinaal aarts bisschop Innitzer. Verkiezings vuurwerk in Amerika President Truman heeft Dinsdag In éen verkiezingsrede te Parkers- burg (West-Virginia) de leiding van de republikeinse verkiezingscam pagne er van beschuldigd, dat zij het gevaar van een oorlog heeft vergroot „door in het wilde weg te spreken over de bevrijding van de volkeren in Oost-Europa, die in slavernij wor den gehouden". Hij doelde hierbij op "itlatingen van Eisenhower en Fos ter Dulles. Generaal Eisenhower heeft in ALPHEN AAN DEN RIJN AVIFAUNA SLUIT 1 OCTOBER Gehele personeel per die datum ontslag aangezegd Naar wij vernemen heeft de di rectie van het vogelpark Avifauna besloten de tuin met ingang van 1 October voor het winterseizoen te sluiten. Ook de uitbreidinswerk- zaamheden worden gedurende de wintermaanden stopgezet, in tegen stelling tot voorgaande jaren, toen dezo stille tljcbwerd benut voor het uitvoeren van nieuwe uitbreidingen en verbeteringen. Een en ander heeft tot gevolg, dat het gehele personeel, op enkele uitzonderingen na, per die datum ontslag is aangezegd. Men zal zich uitsluitend beperken tot de al- ALPHEN8E SCHAAKCLUB. De Alphense Schaakclub hield Dinsdagavond in het IJsclubgebouw onder voorzitterschap van de heer A. Hooijer haar jaarvergadering. Besproken werden de plannen ter viering van het 25-jarig bestaan van de L.S.B., in October van het vol gend jaar. O.a. zullen massa-simul- taan-wedstrijden worden gespeeld waaraan acht sterkste spelers van het land zullen deelnemen, alsook vluggertjes-wedstrijden een week daarna. De vergadering van de L.S.B. wordt 20 Sept. gehouden. Aangeno men werd een verzoek van de doof stommen-schaakclub te Leiden om in Alphen a. d. Rijn een wedstrijd te spelen en wel deze maand. Besloten werd om ook dit jaar weer school- schaakwedstrljden te organiseren. De penningm., de heer H. de Rui ter, bracht zijn financieel overzicht in rijmvorm uit. Het batig saldo be draagt pl.m. ƒ90.—. De nieuwe kas- commissie wordt gevormd door de heren L. Kleiweg en J. Kempen. De voorzitter werd herkozen, even. als d© periodiek aftredende bestuurs leden, de heren H. Verhagen en B. H. Kroon. De „pot" van het materialenfonds bevatte 20.49, welk bedrag het dichtst was geraden met 18.75, door het lid Ant. v .d. Kemp, die een taart won, beschikbaar gesteld door de heer B. H. Kroon. De voorz. reikte de behaalde prij zen uit. De kampioen vani Alphen, de heer G. A. Bruggeman veroverde voor de le maal de wisselbeker, voordien 2 maal gewonnen door de Miami (Florida) op felle toon de re gering van corruptie en oneerlijkheid beschuldigd. De persmensen van de regering, zo zeide hij, doen alle moeite om de „verschrikkelijke bijdrage van dé re gering, namelijk de knoeiboel to Washington, het dalen van het Ame rikaanse prestige in dè gehele wereld en de tol aan bloed en dollars voor een onbehagelijke veiligheid" to ver- bloomen. Deze dingen kónden thans nog be sproken worden „doch na de verkie zingsdatum zullen wij deze zaken verbetéren". GEHEIMZINNIGE DOOD VAN BRITSE VERPLEEGSTER. Op 22 Augustus werd óp het strand van Wimereux aan de Franse Kanaal- kust hét lijk van de 32-jarige Britse verpleegster Sybil Johnson gevon den en men tost nog steeds in het duister, hoe zij óm het leven is ge komen. Een der theorieën is, aldus de Pa- rijse correspondent van de „Daily Te legraph", dat miss Johnson door on bekenden werd verdoofd en daarna in een boot buiten dé kust werd ge bracht en in zee geworpen. De inspecteur van de Rijsélse po litie die een onderzoek naar de dood van miss Johnson Instelt, zou Dins dag naar Londen vertrekken om Scot land Yard te raadplegen, aldus deze correspondent. In Londen tracht de politie op het ogenblik te ontdekken, óf ér ver band bestaat tussen de de dood van Sybil Johnson en de dood van de 58- jarige miss Webster, die in haar wo ning door gasverstikking om het le ven is gekomen. Dezé miss Webster is, naar men gelooft, de opvoedster van Miss Johnson géweést, aldus de „Daily Telegraph". heer M. Verburg. Voor het beste re sultaat van alle gespeelde wedstrij den (94 pet.) verwierf de heer Brug geman eveneens een wisselbeker, ter wijl hjj voorts nog enkele kleinere prijzen in de wacht heeft gesleept. De groepsprijzen werden behaald door de heren B. Cornet (groep II), N. Vonk (groep III) en J. J. v. Noort (groep IV), die 100 pet. van de com petitie bereikte, waarlijk geen ge ring resultaat. Do heer Bruggeman behaalde dit jaar de titel met 5H punt uit 6 partijen. De beste resulta ten in de zomercompetitie boekten do heren C. Brunt en N. Vonk. Zij ontvingen alleni, met een toepasselijke speech een prijs. De indeling en samenstelling van de tientallen werd als volgt vastge steld: le tiental: G. A. Bruggeman, D. Posthuma, M. Verburg, C. Brunt, A. Post, A. H. Hooijer, B. Cornet, H. de Ruiter, W. v. d. Roest en H. Ver hagen. le klasse. Het tweede tiental: H. J. de Haan, J. Kempen, Jos. de Hoed, S. v. Wijn gaarden, J. G. Kardol, P. J. Schuil, N. Vonk, ir. H. Rahder, Th. Verboom en B. H. .Kroon. 2e klas. Het derde tiental: C. Donker, A. Verbree, C. H. Knook, J. J. v. Noort, J. Colijn, P. J. Wijnbeek, L. Klei weg, H. v. Vliet, W. de Ruiter én P. de Ruiten. 2e klas. Reserve: J. Koopman, H. Kleinweg, A. v .d. Kemp, W. v. Heusden en G. Schuilenburg. „Orania" te water. Donderdag middag zal op de scheepswerf van de N.V. D. en Joh. Boot aan de Steekterweg de ruim 1000 ton me tende kustvaarder, genaamd „Ora nia", die op de werf ,.De Vooruit gang" werd gebouwd voor Braziliaan, se rekening, omstreeks vier uur te water worden gelaten. Uiteraard zal de directie dit feit met groots officieel vertoon vergezeld doen gaan. De heer F. C. Wentzel, adjunct commies bij de Nederlandse Spoor wegen te Alphen a. d. Rijni werd met ingang van 1 Sept. eervol ontslag verleend met vervroegd pensioen. Van de 43 dienstjaren heeft de heer Wentzel er vijf te Alphen a. d. Rijn doorgebracht. Voorheen was hij te Hattemerbroek, Zwolle, Oldenbroek en Vriezeveen. ALKEMADE Diploma-zwemmen. Gisteren werd voor de commissie, bestaande uit de heer W. A. v. Harteveld, meentesecretaris, dr. Jongebreur, 'schoolarts, dé hêèr Akkéfmans van het département, het diploma-zwem men afgenomen vén een talrijk aanr tal schoolkinderen uit deze gemeente in hét zwembad De Brasem te Oude Wetering. Na afloop werden de kinderen tracteerd en sprak de heer W. A. van Harteveld een woord van hartelijke dank tot het badpersoneel, dat tij dens de zomermaanden de school kinderen zwemles gaf. De heer Ak kermans reikte de diploma's uit. Diploma A verwierven: Annie van Hameren, Nelie Kranenburg, Ria v. d. Pol, Annie de Bil, Geertje Bóó- gaarts, Dini de Blaey. Bep de Wit, Agaat reéké, Jeannet Zégers, Córrie de Wit, Mieke v. d. Berg, Maartjê Schijff, Cobi Schijff, Jêanne v. d. Meer, Cootje Roéssen, Rietje Türk, Sina Turk, Sina Zoet, Ermy Schou ten, Corrie v. Rhoon, Ineke Kennis, Annie v. Zanten, Rika V. Wieringen, Willy v. Wieringen, Rina dê Jong, Corrie Buschman, Bertha Buschman, Rietje Schrama, Ria Koek, Jopie v. d. Meer, Sjaan v. Beek, Irene Hoo- genboom, Nellie v. Klink, Els Wes- selman, Tini de Ju, Janfiy v. d. Vlugt, Lida Kuiper, Rita Verhaar, Martha Vonderbank, Annie Kléin, Barry Bak ker, Nelly v. d. Meer Bakker, Rita Klein, Annie de Jong, Ella de Jong, Tineke Kennis, Jokie v. d. Knijff, Leni v. d. Luit, Lida v. Klink, Lida v. d. Meer, Jopie V. d. Zwet, Corry Loos, S. Huijgsloot, Corry Zoet, Corry Verhaar, Jeanne Dobbe, Jopie v. R/uiten, Rina de Jong, Rietje Klein, Ploni Hoogenboom, Annie v. d. Zwet, Jopie v. Ruiten, Riet v. d. Méér, Leni v. d. Meer, Ria v. Leeuwen, Riet de Jong, Cilia Akerboom, Nellie Zoet, Mörit Knottnerus, Meini Ne- derveld, Rietje v. d. Linden. Jan Molken, Simön v. Ruiten, Leö v. d. Meer, George Koek, Hugo v. Wieringen, Kees Huigsloot, Piet van Hameren, Tonny l'Ami, Co Droog, Wim Schrama, Jan Hoögenboom, Harry v. Beek, Emil Koek, Theo Strulve, Juust v. d. Broek, Bert Bauv/meester, Jan v. Veen, Harry v. d. Meer, Kees Pauw, Dik de Bleay, Piet v. Ruiten, Piet van Zaal, Jan V. Amsterdam. Diploma B verwierven: Corry van De vier Nederlanders, die aanvankelijk in vrijheid waren gesteld, doch late» door het militaire gezag te Djakarta wederom in bescherming waren geno men, zijn Dinsdagmiddag op Schiphol teruggekeerd. De teruggekeerden ver laten het toéètel, van voor naar achter de heren B. J. Leclercq, H. W. Burger Jr. A. C. van Onselen en C. W. Goldman. Rhoon, Bertha Buschman, Corry Buschman, Nellie v. Klink, Rietje v. d. Meer, Annie v. d. Meer, Riet Kui per, Jopie v. Ruiten, Rietje Schrama, Rina de Jong, Jeanne Dobbe, Jeanne v. Beek, Cilia Akerboom, Annie v. d Meer, Cor Loos, Riet de Jong, Ria Koek, Irene Hoogenboom, Ria van Leeuwen, Lida v. d. Meer, Jopie v. d. Meer, Ria de Jeu, Tiny "Dirk. Rietje Roessen, Sjaan v. d. Meer, Rietje v. d. Linden, Nelie Kranenburg, Ria v. d. Pol, Sophie Knibbe, Nelie Grif fioen, Annio de Bil, Maartje Schijff, Dini de Blcay, Jo v. d. Zwet, Jeanne Huigsloot, Rita Klein, Corrie v. Es, Lida Klink, Riet Klein, Cobi Schijff, G. Bogaarts, Els Zoet, Annie v. Ha meren, Annie v. Zanten, Gerda Roe- loffs, Riet v. Wieringen, Willy van Wieringen, Emil Koek, Simon van Ruiten, George Koek, Hugo v. Wie ringen, Jo v. Amsterdam, Piet van Ruiten, Kees Huigsloot, Piot v. Ha meren, Jan Molken, Joop Broester- huizen, Wim Schrama. Diploma C verwierven: Jacoline in 't Veld, Corry v. Es, Rietje Turk, Ria Ludlage, Riet Loos, Rina Hogenboom, Joop Broesterhuizen. Diploma D verwierven: Ans de Wit, Titia Knottnerus, Ank v. d. Berg, Rina Hoogenboom, Marian v. d. Horst. Negen kinderen werden afgewezen. HAZERSWOUDE Gob.: Hendrikus Johannes, z. v. H. Hermsen cn E. G. M. Jansen; Jacob Jan Hendrik, z. v. B. Vernet en A. Schellingerhout; Pieter, z. v. D. Lan- géveld en B. C. van der Heijden. Ondertr.: Nicolaas C. van den Bosch, 24 j., cn Hendrika J. Groen, 24 j.; Jan Gelderman, 35 j., en Jo hanna van den Toorn, 39 j.; Dirk Qualm, 65 j., en Jacoba Wulfele, 54 j. DE KWAKEL GESLAAGDE KINDERSPELEN. Onder begunstiging vna mooi weer is de eerste dag der volksfeesten ge houden en wel voor de kinderen. Door onvoorziene omtsandigheden konden de feesten niét op het aan gegeven uur beginnen. Om tegen elf uur werden de schoolkinderen opge steld voor de optocht. Vooraf had de keuring plaats van de versierde rij wielen enz. De uitslag hiervan was: 1. Kinderen Th. Bartels; 2. kinderen M, Kennis; 3. Willy Dekker; 4. Ger da Wahle. Onder marsmuziek van T.A.V.N.U. werd langs de bevlagde Boterdijk, Drechtdijk en Mgr. Nóordmanlaan gemarcheerd. Onderweg werdén de kinderen een paar maal getracteerd. Des middags werden onder groten belangstelling de kinderspelen ge houden, Meisjes le en 2e kl. Vlaggetje ste ken: 1. Ineke Stolwijk; 2. Nelly Splinter, 3. Joh de Blieck. le en 2e kl. jongens. Houtjesrapen: 1. Martien Plasmeljer; 2. Kees Jan Valentijn; 3. Jopie den Haan. 3e en 4e kl, Meisjes. Matjesrace: 1. Annie Hogervórst; 2. Corrie Klijn; 3. Tootje van Scheppingen. 3e en 4e kl. Jongens. Bêschuiten- race: 1. Adri Kennis, 2. Jan Broziüs, 3. Wim dé Horde, 4. Theo Klijn. 5e én 6e kl. Meisjes. Kaarsenrace: 1. Riet v. Zaal; 2. Mientjê Stolwijk; 3. Annie Janmaat. 5e en 6e kl. jongens. Veerpontra- ce: 1. Martien Plasmeijer; 2. Geard Kóuwenhoven; 3. Dick Bartels. 7e kl. Meisjes. Hoepelen: 1. Ma- rietje Hogervórst; 2. Annie Hogen boom A.D.; 3. Pietje Kléin. Hierme de waren de spélen voor de kinderen afgelopen en werden de prijzen uit gedeeld. NIEUWKOOP Wit-Gele Kruis. Met ingang van 1 September j.l. werd benoemd tot wijkverpleegster van het Wit- Gele Kruis voor de afdelingen Aar- landerveen, Noorden en Nieuwkoop mej. zr. G. J. van Kleef uit Diemen. Zr. Van Kleef heeft haar intrek ge nomen bij mevr. wed. G. Groen, Dorpsstraat 173 te Nieuwkoop. Te lefonisch is zij te bereiken onder nr. 87 Nieuwkoop. NOORDEN Oranjefeest. Dit jaar zal het Oranjefeest gehouden worden op Dinsdag 9 en Woensdag 10 Sept. Dinsdag 9 uur opening der feestelijk heden door de heer S. Splinter, loco burgemeester. 9.30 uur optocht der schoolkinde ren door het dorp, 10 uur kinderspe len waarna tractatie, 2.30 uur vlie gerwedstrijd voor jongens van alle leeftijden. Prijzen voor de beste vliegprestatie en extra prijzen voor de mooiste, de kleinste en grootste vlieger. 3 uur Olympische spelen, 7.30 uur grote volksspelen. Woensdag wordt begonnen om 9.30 uur met een autopedrace op de weg voor de schoolgaande jeugd, 10.30 u. gecostumeerd handballen voor dames en heren. 1.30 uur de traditionele Ronde van Noorden, welke verreden zal worden op gewone fietsen door ingezetenen. De deelname vanaf 17 jaar, op te geven voor 5 Sept. bij G. v. d. Heidér. 7.30 uur stoelendans voor dames. Op hét feestterrein zijn bijzondere attracties opgesteld. De in woners worden verzocht beide dagen te vlaggen. ROELOFARENDSVBEN L.T.B. GAAT OOG3TDANKFEE8T VIEREN. Vorig jaar werd door het bestuur van de L.T.B. voor de leden op de eerste volle dag van de Oranjefees ten éen Oogstdankfeest georgani seerd. Het volledig welslagen hier van is aanleiding, dat dit Oogstdank feest een blijvende traditie gaat wor den. Als wij het programma van dit jaar bezien, dan blijkt, dat het L.T.B. bestuur er voor gezorgd heeft, dat alle leden van deze tuindersstands- organisatié aan dit feest volledig kun nen deelnemen. Vooral de huismoeders van de grote gezinnen wordt nu een unieke gele genheid geboden om met haar echt genoot tezamen van de feestavond te genieten. Dit dankzij de mede werking van het bestuur der L.T.B. afdeling Rijpwetering, waardoor de mogelijkheid geschapen is enige ge- zinsverzorgstérs uit dit nabuur-dorp naar Róelofarendsveen te krijgen op dat de ouders deze avórd hun gezin onbezorgd kunnpn verlaten. Het programma van het Oogst dankfeest ziet er als volgt uit: Woens dag 10 September zal er des morgens te 7 uur in de parochiekerk St. Petrus Banden voor alle leden door de gees telijk adviseur een Gezongen H. Mis worden opgedragen, om dank te bren gen aan God voor de oogst. Tijdens dezé H. Mis zullen als symbool tij dens de offerande, de gaven van de leden-producenten van de eigen ak kers als dank aan Ö.L. Heer wor den geofferd. Des avonds is er een feestelijk pro gramma in de Pancratiuszaal. Deze feestavond, wélke te 8 uur begint, zal worden verzorgd door „Dé Caboll- ni's" uit Alkmaar in een non-stop- prógramma met na afloop gezellig sa menzijn tót 1 uur. Deze avond zal toe gankelijk zijn voor leden of twee huisgenoten boven de 18 jaar, waar voor op vertoon van lidmaatschaps kaart toegangsbewijzen verkrijgbaar zijn bij het bestuur. TER AAR DEELNAME AAN HET BLOEMENCORSO. Als op 6 Sept. a.s. het grote Bloe mencorso van Aalsmeer naar Amster dam zal rijden in de volle pracht, wélke bloemen kunnen schenken, zal daarin ook een praalwagen meerijden Ruim 60 deelnemers kwamen bij het Don Boscóhuis tesamén voor de start van de sterrit van de K.KJ.B. We zagen enkele Stompwijkers, Lei- denaars, een Hazerswouds koppel en zelfs Voorhout was vertegenwoor digd. Het merendeel der deelnemers kwam natuurlijk uit Zoeterwöüde. Uitgeleide gedaan dóór éen grote groep belangstellenden vertrokken om precies om half elf de eerste twee deelnemers, waarna om de twee minuten de overige koppels volgden. Met de wind in de rug ging het op de Groenendijk nan, waar zich de eerste tljdcontrólepost bevond. Vandaar ging heu naar Koudekerk, waar men over de brug aan de La- tó Zijde belandde. Hier moesten de eolnemers met slechts vage aanwij zingen een fietspad opzoeken naar Ófwégen. Even voor Ofwegen trof fen de rijders hun volgende tijdcon- trólé aan. Door de gunstige wind ga- van deze tijdcontroles weinig moei lijkheden cn schoten er voor de deel nemers nog wel eens een paar mi nuten over om wat te rusten. In Langeraar moesten de rijders de eerste van de hun opgegeven op drachten uitvoeren. De naam van de koster van de Kath. Kerk moesten zij hier te weten zien te komen. Op het Kerkepad bevond zich een ge heime controlepost, om na te gaan of allen wel op de goede wijze de op dracht vervulden. Aarlanderveen was do volgende plaats, waar de ka ravaan doortrok, en ook hier werd gecontroleerd of de deelnemers zich wel aan hun tijdschema hielden. Nieuwkoop werd met een bezoek vereerd en via het Meerpad kwamen de deelnemers in de Meije. Hier be vond zich in café Michielsen de eind- post van het eerste gedeelte en kre gen de reders een uur rust. Om precies 3 uur, toen juist het laatste koppel arriveerde, vertrok ken de No's 1, gewapend met een nieuwe routekaart voor het tweede gedeelte. Zwamrnerdam was de eer ste stempelplaats. Over de brug ging het met een flinke wind op kóp in de richting Alphen. Vlak voor Al phen verlieten de deelnemers de straatweg om langs de Gouwe naar Boskoop te komen. Dóór Boskoop ging het naar Hazerswoude. Dit ge deelte leverde voor een groot aantal deelnemers grote moeilijkheden op. In Gelderswoude was de laatste tijdcontrole gestationneerd. Hier ar riveerde een groep van 16 deelne mers, waaronder zenuwachtige da mes, allen ln uiterste tijdnood. Via het Gelderswoudsê pad kwamen de deelnemers in de Weipoort terecht, alwaar de stoet na de nodige ver wikkelingen (Kerkepad) naar de Zuidbuurt werd geloodst. De hele Zuidbuurt was uitgelopen om de deelnemers te zien arriveren en de eersten moesten zelfs een bloemen hulde in ontvangst nemen. In het Don Boscohuis ontvingen zij Voor de laatst maal een stempel, waarna voor de jury het moeilijke werk van de diverse berekeningen een aan vang nam. 'sAvends om half negen was het Don Bosco tjokvol met deelnemers en belangstellenden. Het behoeft na tuurlijk geen betoog, dat de nodige sterke verhalen hier niet ontbraken. Het hoogst aantal strafpunten wat berekend was voor één persoon be droeg 153. Dat er echter ook zeer oplettende deelnemers bij waren werd wel bewezen door het feit, dat niet minder dan 17 koppels de rit zonder strafpunten uit hadden ge reden. Het lot moest hier de beslis sing brengen. 1. Bep Ovérdevest en Annie v. d. Hoeven; 2. Peter Groe nendijk en Theo van Steln; 3. Wim Belt en Aad v. LeeuwenJr. 4. Toos en Annie Ammerlaan; 5. Theo Over- devest en Roos v. d. Poel Ld. Kape laan Nieuwenhuizên reikte de prij zen uit. (Geldig vèn Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WINDERIG EN KOEL. Vanavond en vannacht zwaar bewolkt met enige regen en krachtige of harde wind tussen Zuidwest en Noordwest. Morgen overdag wisselende bewolking met enkele verspreide buien. Vrij krachtige Noordwestelijke wind. Koel weer. Het K.N.'M.I. deelt mede: In de afgelopen nacht heeft een aanvankelijk op de Oceaan weinig betekenende depressie zich bij de Westkust van Schotland belangrijk ontwikkeld. De storing veroorzaakte vanmorgen flinke dalingen van de luchtdruk boven de Britse eilanden. Hij koerste toen recht op ons land af, zodat een toeneming van de wind en later op de dag plaatselijk ook enige regen verwacht mocht worden. Ach ter de depressie zal opnieuw koele polaire lucht ons land binnenstromen. De kans bestaat dat in de komende dagen nieuwe storingen volgen zo dat het weer een wisselend karakter zal hebben. Het w-efi in &Miap.a De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur lulden. weer max. temp. OSLO zwaar bew. 14 C. STOCKHOLM onbewolkt 17 HELSINKI zwaar bew. 12 EDINBURGH regen 17 LONDEN awaar bew. 21 KOPENHAGEN onbewolkt 18 AMSTERDAM zwaar bew. 19 ZURICH nevel 20 LOCARNO zwaar bew. 26 GENEVE nevel 25 PARIJS zwaar bew. 22 BORDEAUX zwaar bew. 24 NICE licht beiw. 26 BERLIJN half bew. 21 FRANKFURT nevel 22 MUNCHEN nevel 22 WENEN geheel bew. 25 LUXEMBURG geheel bew. 19 GRENOBLE zwaar bew. 25 INNSBRUCK geheel bew. 25 BEËDIGING GENIEOFFICIEREN TÉ DEN BOSCH. Op de Parade te Den Bosch heeft de beëdiging plaats gehad van 8 offi cieren van het wapen der Genie, allen afgestudeerden van de Kon. Militaire Academie te Breda. Onder deze officieren bevond zich de tweede luitenant J. H. van Buel uit Leiden. Ter gelegenheid van deze plechtig heid werd door de kapel le reg. Genietroepen voor het eerst gespeeld de mars „De Bossche Grenadiers", gecomponeerd door S. Spiero. van Ter Aar. Dit geschiedt door de ijverige bemoeiingen van het bestuur van de Bloemisten vereniging Ter Aar. De wagen heeft tot onderwerp „Herdenking". In het feestprogram ma lezen we het volgende over deze wagen. „Bij alle vreugdefeesten en bloemenweelde past het ons een mo ment met onze gedachten te Verwijlen bij hen, die ons zo dierbaar waren en ons nu ontvallen zijn". Het corso heeft tot onderwerp „De Vier Jaargetijden". In het geheel Is de Ter Aarse wagen de vierde praal wagen ln de groep welke de Lente uitbeeldt. Het grote succes van vorig jaar toen werd de Ter Aarse wagen enkele malen bekroond zal een aanspo ring zijn tot uiterste inspanning om ook dit jaar weer goed voor de dag te komen. WASSENAAR POLITIESCHOOL TE WASSENAAR GEOPEND. In tegenwoordigheid van een aan tal chefs van gemeentelijke politie korpsen uit de provincie Zuid-Hol land is te Wassenaar een nieuwe po litieschool geopend. Het initiatief tot de oprichting van dit opleidingsinsti tuut is uitgegaan van de Korpschefs in Zuid-Holland. Van de zijde van het departement van Binnenlandse Zaken én van de Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland bestaat veel be langstelling voor dit nieuwe insti tuut. Ook in de andere provincies wordt in de politiekringen dit Zuid- Hollandse initiatief met belangstel ling gevolgd. Landgoed gesloten. Bij de ge meenschappelijke beschikking van de staate-secretaris van onderwijs,, kun sten en wetenschappen en van de minister van financiën is het land- góed, genaamd „Ocsterbeek", gele gen in de gemeente Wassenaar, dat sedert 29 October 1937 onder de na- tuurschoonweg 1928 was gerang schikt, als gevolg van verkoop aan de werking der wet onttrokken, zo dat dit thans niet meer voor publiek toegankelijk is.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2