Outsider Plattner wereldkampioen sprint door strijd der groten De Belg Verschueren werd stayers-kampioen V. en L. en Sagitta wonnen estafette-kampioenschappen MAANDAG 1 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Wereldwielerkampioenschappen op de baan DE ITALIAAN SACCHI AMATEUR-KAMPIOEN Niet één van de drie grote favorieten, Harris, Van Vliet en Patterson, is wereldkampioen sprint bij de profs geworden. En ook niet Derksen of Senfftleben, die alle twee in uitstekende vorm verkeerden, maar de volsla gen outsider Oscar Plattner. Maar men kan toch niet zeggen, dat de beste sprinter van het ogenblik de titel behaald heeft. De Zwitser heeft zijn voor deel gedaan met de tussen de groten heersende rivaliteit, en van de ingebBe- keblijving van de wëdstrijdcommissarissen, die geen maatregelen namen toen Derksen in de finale zeer opzettelijk en duidelijk door Senfftleben ge hinderd werd, waartegen van Nederlandse ,zijde vergeefs geprotesteerd is. In de eerste halve finale paste Plattner de enige tactiek toe welke een zwakkere een kans kan geven op de zege. Hij begon prompt te spurten en nam een grote voorsprong. Van Vliet en Harris hielden elkaar in de gaten en weigerden de achtervolging in te zetten omdat de een de ander niet wou aantrekken. Zo ging Platt ner als eerste over de streep, nadat Harris nog zijn hand had opgesto ken voor een naar later gecon stateerd werd niet bestaand machinedefect. De andere halve finale bracht Derksen, Senfftleben en Patterson aan de start. Jan Derksen nam de leiding en won met een lengte vóór Patterson, die zo tactisch manoeu vreerde, dat Senfftleben geen kans kreeg zijn gevreesde demarrage te plaatsen. Hij kreeg die kans wel in de repêchage tegen Harris, Van Vliet en Patterson. Op 300 meter van de streep, toen Van Vliet aan kop ging en Harris onze landgenoot als zijn schaduw volgde, schoot de Frans man uit de vierde positie eensklaps naar voren, met zoveel macht en snelheid, dat hij twee lengten voor sprong nam, die voldoende waren voor zijn zege. Daarmee waren Van Vliet, Patterson en de titelhouder Harris definitief uitgeschakeld. In de finale kwamen een nerveuee Derksen, een geladen Senfftleben en een vastberaden Plattner, en de span ning bereikte een hoogtepunt. Derk sen nam de leiding in een matig tempo, dat hij opvoerde in de bocht tegenover de eretribune. Toen viel Plattner aan, maar Derksen. en Senfftleben spurtten nu ook uit alle macht en gingen naast elkaar de bocht in. Derksen lag iets voor bij het uitkomen van de bocht maar werd op het rechte eind gehinderd door Senfftleben, die hem bijna van de baan af drukte. Ze hielden beiden even in en Plattner, die op topsnel- Tour de France 1953 ook naar Amsterdam De directeur van het olympisch stadion te Amsterdam, de heer D- Bessem, heeft tijdens een onderhoud, dat hij in het gebouw van het Fran se sportdagblad „l'Equipe" met de directeur Jacques Goddet had, het verzoek gedaan Amsterdam in de volgende Tour de France als etappe eindpunt aan te wijzen. De heer Bessem wees er in dit onderhoud op, dat ongetwijfeld de belangstelling in het olympisch stadion zeer groot zou zijn, vooral nu tijdens de Ronde van Frankrijk van dit jaar is bewezen, dat de Nederlandse renners e^p bui tengewoon goed figuur hadden ge slagen. In zijn antwoord bracht de heer Goddet verscheidene bezwaren naar voren. Niet dat hij niet gaarne naar Amsterdam zou willen komen, maar hoe verder men naar het Noorden gaat, hoe verder men van de bergen afging. En de Alpen, de Pyreneeën, en het centraal massief vormen im mers de belangrijkste, punten van de tour! Principieel had de heer Goddet geen bezwaar en schertsend noemde hij de tour reeds de ronde van West-Europa. Maar of het denk beeld van de heer Bessem, dat de heer Goddet overigens zeer waar deerde, reeds in 1953 te verwezen lijken zou zijn, was zeer twijfelachtig. Overigens #had Maastricht ook al eens gevraagd eindpunt van een etappe te mogen worden. Besloten werd tijdens het onder houd, dat de directeur van het olym pisch stadion aan de heer Goddet op korte termijn een brief zou schrij ven, waarin hij het denkbeeld na der zou uitwerken en met voorstel len zou komen. De heer Goddet zou het voorstel ernstig bestuderen en daarna de heer Bessem zijn beslis sing mededelen. heid was gevolgd, vloog hen voorbij en ging als eerste door de finish. De outsider had de titel gewonnen, tot dolle vreugde van de Zwitserse ko lonie. In de halve finales van de amateurs is er braaf gecombineerd. Het resul taat was, dat de Italianen Morettini en Pinarello er in de eerste rit voor zorgden, dat de favoriet Mockridge niet aan bod kon komen, en dat de Brit Peacock, geholpen door de Australiër Cox, in de andere rit Sacchi naar de tweede plaats ver wees. Maar Sacchi won de herkan sing, waarin ook Pinarello, Mock ridge en Cox uitkwamen, dus twee Italianen en twee Australiërs. In de eindstrijd moest Peacock het opnemen tegen Sacchi en Morettini, die hem volgens de regelen der kunst de das om deden. Sacchi won, met Morettini op de tweede plaats een Peacock als derde. Maar in elk ge val was het hier niet een outsider maar een den favorieten, die als eerste over de streep schoot. De uitslagen waren: le halve finale profs: 1. Plattner (Zfwits.) geen tijd opgegeven; 2. Van Vliet (Ned.); 3. Harris (G.B.). 2e halve finale profs: 1. Derksen (Ned.) 11.55 sec.; 2. Patterson (Austr.); 3. Senfftleben (Fr.). Herkansing: 1. Senfftleben (Fr.) 11.55 sec.; 2. Harris; 3. Patterson; 4. Van Vliet. Finale: 1. Oscar Plattner 11.6 sec.; 2. Senfftleben; 3. Derksen. De halve finales sprint amateurs en professionales gaven de volgende uitslag: le halve finale: 1. Morettini (It.), laatste 200 m. 11.73 sec.; 2. Mock ridge (Australië); 3. Pinarello (It.); 2e halve finale: 1. Peacock (G.B.) 11.53 sec.; 2. Sacchi (It.). Herkansing amateurs: 1. Sacchi 11.08 sec.; 2. Pinarello; 3. Mockridge; 4. Cox. Finale amateurs: 1. Sacchi 11.! sec.; 2. Morettini; 3. Peacock. Voor het eerst sinds 1927, toe Victor Linart de titel won, heeft een Belg, Marcel Verschueren, het wereld-kampioenschap stayeren op zijn naam ge bracht. Zijn zege was verwacht, na zijn prachtige verrichting in de series; en werd op even regelmatige als overtuigende wijze verkregen. plaats in de halve eindstrijd. De twee halve eindstrijden worden in matches a deux gereden- Daarna komen drie ritten, een finale om de eerste plaats, een rit om de derde en een rit om de vijfde plaats. De heer Bessem heeft ritten a deux in gevoerd, omdat de ritten a trois tij dens de wereldkampioenschappen te Parijs uitslagen hebben gegeven, welke de krachtsverhouding tussen de sprinters niet goed heeft weer gegeven. In de revanche van het wereld kampioenschap achter motoren, wel ke in één rit over 100 km wordt ge reden, komen uit: de wereldkam pioen Verschueren, de ex-wereld kampioen Pronk, verder Lohman, Schorn, Besson, Lemoine en Schulte. Er neemt waarschijnlijk nog een achtste stayer deel, n.l. Lesueur of een tweede Zwitser. Voorts staat een zeer belangrijk nummer op het pro gramma, een achtervolging over km tussen wereldkampioen van Heusden en de Engelsman Newton. NEDERLANDSE PLOEG IN DE RONDE VAN ZUID-ITALIë. De directie van het Italiaanse sportdagblad Gazette dello Sport, wil van 7 tót 16 November a.s. een ron de van Zuid-Italië organiseren, waar in tevens een rit op Sicilië zal wor den opgenomen. Meru is op dit denk beeld gekomen omdat de ronde van Italië nooit in het zuiden van dit land komt. De ronde van Zuid-Italië zou uit 8 etappes bestaan. Ploegen van vijf renners worden samengesteld. Behalve enkele Ita liaanse teams worden ook een Fran se en een Nederlandse ploeg uitgeno digd deel te nemen. Hiervoor komen in aanmerking Jan Nolten, Wout Wagtmans, Hans Dekkers, Hein Ge- lissen en Joris. Als mecanicien-ver zorger gaat Piet Gommans mee. De mogelijkheid bestaat, dat Kees Pel- lenaars als chef d'équipe fungeert. Equipes worden genoemd naar de kopman. De Nederlandse ploeg zou genoemd worden naar Noltem, de Franse ploeg naar Robic, en enkele Italiaanse ploegen naar Coppi, Al- bani en Magni. Jan Pronk werd zesde De Belg startte in de negende po sitie, achter Besson, Meier, Schorn, Lesueur, Pronk, Diggelmann, Le moine en Lohmann, doch werkte zich geleidelijk naar voren. Toen er on geveer 35 ronden gereden was deed hij een resolute aanval op Besson en nam de kop over. En van dat ogen blik af kon niemand hem meer ern stig bedreigen. Achter hem werd af en toe strijd geleverd om de tweede plaats, maar zonder veel overtuiging. Na 75 ronden leidde Verscheuren voor Lesueur, wiens aanvallen hij met het grootste gemak had afge slagen. Lemoine, Besson, Diggel mann, Pronk, Lohmann, Meier en Schorn, die een ronde achterstand had. In de laatste fase van de wed strijd werd het tempo opgevoerd, zonder dat Verschueren in gevaar kwam. Hij had voortdurend een voorsprong van een meter of dertig, en zorgde dat het verschil niet klei ner werd toen Lohmann, die naar de tweede plaats was opgeklommen, hem kort voor het einde attakeerde. Geen ogeqblik kreeg men de indruk, dat de Belg zidh hiervoor tot het uiterste moest inspannen, het leek dat hij steeds wat in réserve hield. En met een brede grijns op zijn ge zicht ging hij als eerste over streep, vóór Lohmann, die nog altijd 35 meter achter lag, Lemoine, Dig gelmann en Meier. De titelhouder Pronk, die zesde werd, heeft in deze finale geen rol van betekenis gespeeld. De uitslag luidt: 1. en wereldkampioen Verschueren (B.) 100 km. in 1.20.49.2.. 2. Loh mann (Did.) op 35 m.; 3. Lemoine (Fr.) op 45 m.; 4. Diggelmann (Zw.) op 70 m.; 5. Meier (Ziwits.) op 100 m.; 6.- Pronk (Ned.) op 125 m.; 7. Lesueur (Fr.) op 400 m.; 8. Besson (Zwits.) op 1 ronde. De Duitser $chorn werd, toen hij 2 ronden ach terstand had, uit de strijd genomen. DE REVANCHES IN HET OLYMPISCH STADION Donderdagavond a.s. om 8 uur wor den de revanches van de wereldkam pioenschappen op de baan van het olympisch stadion te Amsterdam ge houden. Het zijn de eerste revan ches na de wedstrijden in de Franse hoofdstad. In de sprint komen uit in drie ritten a deux: van Vliet tegen Patterson, Senfftleben tegen Derk sen en de nieuwe wereldkampioen Plattner tegen de ex-wereldkam pioen Harris. De drie verliezers rij den in een match a trois om één Een beeld uit de wereldkampioenschappen wielrennen voor Profs: v. 1. n. f. de winnaar Plattner; de Fransman Senftlebcn en de Nederlander Jan Derk sen, die derde werd. VREESWIJK TEGEN JOERGENSEN De Alphense renner Wil Vreeswijk heeft een uitnodiging gekregen om op 4 September a.s. te Odense een ach tervolging te rijden over 4 km. tegen de Deen Joergensen. Vreeswijk heeft de invitatie aanvaard en zal morgen naar Denemarken /ertrekken. Swift-Combinatie. De uitslag van de 80 km.-rit A-klas is: 1. J. Dui venvoorde, 2. R. Riethoven. B-klas: 1. B. Kruit, 2. A. Vermeu len, 3. J. Plasmeijer. C-klas: 1. J. Riethoven, 2. B. v. Wetten, 3. H. de Jong. Donderdag rijden A, B en C klas 20 mk. voor de avond-competitie. Start 7 uur. LAWNTENNIS NEDERLAND—ITALIë 0—12 Na de eerste dag van de landen- tennis-ontmoeting tussen de heren- teams van Nederland en Italië te Scheveningen leidden de Italianen met 60. Ook op de tweede dag heeft het Nederlandse herenteam geen enkele partij kunnen winnen. De wedstrijd, welke op de Mets-banen te Scheve ningen werd gespeeld, eindigde dus in een 120 overwinning voor de gasten. CRICKET LCC—41 GARRISON HOOK De tweede klasse cricketwedstrijd tussen LCC en 41 Garrison Hook, welke gisteren zou worden gespeeld, is niet doorgegaan. KOGEL STOP MACHINE Onmisbaar voor het stoppen van kousen en linnengoed. Boezoekt onze demonstratie op STAND 1004 Jaarbeurs Utrecht C. F. MEERPOEL Hooigracht 58 Tel. 22657 (Advertentie) Weer een vreselijk ongeluk op auto-renbaan Dertien doden en dertig gewonden te Wegberg Tijdens de wedstrijden op de Grenz- landring te Wegberg, voor formule II wagens zijn verscheidene perso nen gedood en gev/ond toen de A. F. M. van de Duitser Niedermayr uit de baan vloog en met grote snelheid op het publiek in reed. Vijf personen werden op slag gedood en twintig anderen gewond, van wie enkelen zwaar. Tot de slachtoffers behoorden drie schooljongens uit Dusseldorf, die met hun onderwijzer de races bij woonden. Zij verloren alle drie het leven. Vroeger op de dag was tijdens de race voor 500 cc wagens de Cooper van de Belg Swaelens eveneens van de baan geraakt en in het publiek te recht gekomen. Hierbij werden Swae- Fanny Blankers weer in goede vorm 3 min. 24,3; 2. Trekvogels 3 min. 26,3; 3 AV '23 3 min. 30,2. Relay dames (200, 100, 80. 60 me ter): 1. Sagitta 53,9 sec. (nieuw Ne derlands record); 2. Celebes 54,8; 3. Gita 56,1. 4 x 1500 m. heten: 1. AAC 16 min. 36,2; 2. DOS 16 min. 44,4; 3. Trek vogels 16 min. 56,2. 4 x 100 m. jongens: 1. Haarlem 45.4 sec-; 2. Marathon 45,8 3. Estafet te 45,9 sec. 4 x 80 m. meisjes: 1. Sagitta 41,3; 2. GAC 41,3; 3. Gita 42,1. 4 x 300 m. jongens: 1. DOS 2 min. 34,4; 2. Pro Patria 2 min. 34,5; 3. AAC 2 min. 34,8. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN A.V. HOLLAND. Mede door het feit, dat de A.V. Holland steeds meer een toeloop krijgt van jeugdige athleten en deze niet altijd aan wedstrijden kunnen deelnemen, werd Zaterdagmiddag in de Leidse Hout een onderlinge drie kamp georganiseerd, die gezien de grote belangstelling, speciaal van de athleten zelf, uitnemend is geslaagd. De diverse uitslagen zijn: Senioren. Verspringen: 1. G. Se- gaar 5.50 m., 2. G. Rots 5.50 m., 3. J. den Tonkelaar 5.49 m. Kogel: 1. J. Hondelink 10.31 m., 2. G. Segaar 9.72 m., 3. H. Lepelaar 8.68 m. 400 m.: 1. J. Singeling 56.6, 2. W. Bonte 57.2, 3. C. v. d. Kwast 58. Totaaluitslag: 1. G. Segaar 1154 pnt., 2. C. v. d. Kwast 1021 pnt., 3. G. Rots 1000 pnt. Junioren A. Hoogspringen: 1. Mi Roosenschoon 1.60 m., 2. C. v. Wan- rooy 1.45 m., 3. W. Singer ling 1.45 m. Kogel: 1. M. Roosenschoon 10 m., 2. J. v. Duin 9.60 m., 3. M. Vinik 9.23 m. 400 m.: 1. C. v. Wanrooy 54.4, 2. M. Roosenschoon 59.2, 3. M. Vinik 59.3. Totaal uitslag: 1. M. Roosenschoon 1321 pnt., 2. C. v. Wanrooy 1299 pnt., 3. M. Vink 1088 pnt. Junioren B. Verspringen: 1. J. Veerman 5.28 qp., 2. R. de Tonkelaar 5 m., 3. P. Mazurel 4.97 m. Kogel: 1. J. Veerman 9.17 m., 2. P. Mazurel 8.6 8m., 3. C. Rietman 8.21 m, 200 m.: 1. J. Veerman 25.1, 2. .C Rietman 25.8, 3. R. de Tonkelaar 27.3. Totaal uitslag: 1. J. Veerman 1200 pnt., 2. C. Rietman 992 pnt., 3. P. Mazurel 887 pnt. Junioren C: Hoogspringen: 1. Stik- kelorum 1.55 m., 2. v. Ginneken 1.40 m., 3. Kooreman 1.40 m. Kogel: 1. Kooreman 11.18 m., 2. v. Ginneken 10.94 m., 3. Stikkelorum 9.76 m. 60 m.: 1. Stikkelorum 8 sec., 2. v. d. Graaf 8.2, 3. v. Ginneken 8.9. Totaal uitslag: 1. P. Stikkelorum, 2. C. v. d. Graaf. Adspiranten. Kogel: 1. v. Houten 11.05 m., 2. Korswagen 9.80 m., 3. Smit 9.46 m 60 m: 1. Smit 8 sec., 2. v. Houten 9.3, 3. Korswagen 9.5. Hoogspringen: 1. Smit 1.30 m., 2. v. Houten 1.25 m., 3. Korswagen 1.25 m. Totaal uitslag: 1. K. Smit, 2. Van Houten. SNELLE TIJDEN TE KREFELD. Tijdens de internationale athlefiek- wedstrijden te Krefeld, waaraan o.m. door „The Polytechnic Harriers" werd deelgenomen, vielen enlqele Fanny BlankersKoen heeft tij dens de op de sintelbaan te Amster dam gehouden Nederlandse estafet tekampioenschappen opnieuw bewe zen nog steeds een* der snelste loop sters ter wereld te zijn. Zij toonde dit vooral in de relay, waar zij voor baar vereniging Sagitta de 200 meter liep tegen Puck Brouwer, die voor Celebes op dezelfde afstand uitkwam. De voorsprong, welke Fanny op de eerste 50 meter nam bleek voor Puck Brouwer zilveren medaille op de 200 meter te Helsinki! te groot te zijn en met bijna twee meter ver schil met de Celebes-athlete kon Nel Buch aan de 100 meter beginnen. Sagitta won de race en dank zij de felle strijd op die 200 meter kon voor de Amsterdamse club de nieuwe Ne derlandse recordtijd van 53.9 sec. worden afgedrukt. De Sagitta-dames bleven hiermee 0,9 seconde onder haar nationale record van 54,8 sec., dat zij op 6 Augustus 1950. eveneens in de hoofdstad, hadden gemaakt. Fanny Blankers had ook een groot aandeel in de overwinningen van Sagitta op de 4 x 100 meter en de 10 x 100 meter. Zo kon het gebeu ren, dat Sagitta met 18 punten het estafettekampioenschap bij de da mes won en dus in het bezit bleef van de mevr. Dieben-Konings-beker. Drie tweede plaatsen op de 3 estafet tes deden het Haagse Celebes in het eindklassement met 15 punten als tweede eindigen en Gita werd met 12 punten derde. Bij de heren ging de strijd voor namelijk tussen Vlug en Lenig en AAC. V. en Y. begon de middag goed met het winnen van de 10 x 100 m, ondanks vele mislukte wis sels. Op de 4 x 100 meter werd er echter door de sterdragers prima gewisseld en met sterke lopers als Kleijn, Sleeuwenhoek en Saat kwa men zij eerst in de series tot 42,4 s. en later in de finale tot een fraaie 42,2 sec. AAC en DOS konden met resp. 43,— sec. en 43,5 sec. bij lange na niet tegen dit geweld op. En ook op de 10 x 100 meter greep Vlug en Lenig op overtuigende wijze de zege. Met 1 min. 49,gaven de Hage naars AAC (1 min. 50,2) en AV '23 (1 min. 52,8) geen schijn van kans. Op de 4 x 1500 meter kwam Wim Slijkhuis als vierde man in de baan voor Trekvogels. Veel last van zijn blessures scheen hij niet meer te hebben, want hij liep een zeer goe de race. Niettemin bleek hij niet in staat de achterstand van zijn ver eniging op AAC, dat van de start af de leiding had genomen, en DOS weg te werken. Het slotnummer, de 4 x 100 meter, verloor veel van zijn glans, doordat Trekvogels en Vluk en Lenig de sterkste ploegen niet in dezelfde serie waren ingedeéld (aan de hand van de in de series gemaakte tijden werd de uitslag opgemaakt). De strijd tegen het horloge bracht V. en L. in 3 min. 24,3 sec. de overwin ning voor de Trekvogels. Daardoor kwam het totaal aantal punten van de rood-zwarten op 20. hetgeen be tekende, dat zij de Herman van Leeuwen-beker mee naar den Haag konden nemen. AAC behaalde 18 punten en DOS 14. De uitslagen luiden: 10 x 100 m. dames: 1. Sagitta 2 min. 06,6; 2. Celebes 2 min. 08,3; 3. Gita 2 min. 11,3. 10 x 100 m. heren: 1. Vlug en Le nig 1 min. 49,—; 2. AAC 1 min. 50,2; 3. AV '23 1 min. 52,8. 4 x 100 m. dames: 1. Sagitta I 48,4 sec.; 2. Celebes 49,2; 3. Gita 49,9 sec- 4 x 100 m. heren: 1. Vlug en Lenig 42,2 sec.; 2. AAC I 43,— sec.; 3. DOS 43,5 sec. 4 x 100 m. heren: 1. Vlug en Lenig lens en een toeschouwer gewond. Blijkens een mededeling van de politie te Wegberg was de dodenlijst Zondagavond tot negen gestegen. Het aSntal gewonden bedroeg voor zo ver bekend dertig, maar de politie houdt rekening met de mogelijkheid, dat het in werklijkheid nog groter ls. De oorzaak van het ongeluk is nog niet met zekerheid vastgesteld. Men denkt aan het springen van een band, of aan het breken van een spaak in het linkervoorwiel van Niedermayer, die zelf slechts licht gewond werd. In de nacht van Zondag op Maan dag zijn nog vier personen overle den. Hierdoor is de dodenlijst tot dertien gestegen. Watersportcentrum voor Luchtmacht geopend irAL rfj&i Onder zeer grote belangstelling van militaire en burgerlijke autoriteiten, is Zaterdag te Vinkeveen het nieuwe watersportcentrum voor de Lucht macht officieel geopend. De opening werd gesymboliseerd door het hijsen van de Oranje-Blauwe vlag van de Luchtmacht, waarna de plaatsvervan gend chef van de Luchtmachtstaf, Generaal-Majoor M. Baretta het cen trum officieel voor geopend verklaar de. Na de opening maakten enkele der aanwezigen een tochtje over de plassen. Om de lak van de nieuwe boten niet te beschadigen had men de schoenen erbij uitgedaan. We zien hier Generaal Majoor Baretta na de tocht zijn schoeisel w«er aan trekken. MAODONALD BAILEY. snelle tijden te noteren. Zo liep Mac- Donald Bailey de 100 meter in 10.4 sec. Shenton (G.B.) tweede in 10.8 en ook op de 200 meter kwam hij tot een fraaie 21.2 sec. Ook hier was de tweede plaats voor Shenton in 21.7 sec. Arthur Wint (Jamaica) nam de 400 meter in 47.4 sec. voor zijn reke ning. 0.2 seconde later ging Geister (Duitsland) over de eindstreep em Higgins (G.B.) eindigde in 48.7 sec. als derde. Stracke (Duitsl.) won de 800 meter in 1 min. 52.9 en op de 1500 meter sloeg de olympische kam pioen Barthel in 3 min. 49.4 de Belg Hermann (3 min. 50.6) en de Austra liër MacMillan (3 min. 51.4). De 3000 meter was voor Schade (Did.). Met 8 min. 16.6 liet hij zijn landgenoot Hesselman en de Engelse steeple chase specialist Disley, die beiden 8 min 21.6 noteerden, achter zich. Hildreth "toehaalde, evenals Bailey, een duibbele zege. Met 14.9 sec. en 24.3 sec. toonde hij zich op resp. de 110 en de 200 meter horden onbe twist de sterkste. Scherpe wissels deden de Polytechnic Harriers zowel op de 4 x 100 meter (42.1 sec.) als de 4 x 400 meter (3 min. 14.8) zege vieren. Bij de technische nummers eisten Williams (Nigeria) met 7.44 meter op verspringen en Wilöhaus (Duitsl.) met 60.45 meter op speerwerpen de meeste aandacht voor zich op. We zien hier de finale 4 x 100 meter heren: Saat (op voorgrond rechts) heeft juist het stokje te pakken en neemt de laatste 100 meter voor zijn rekening.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5