RIJNSTREEK HOE wordt het weer? VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1952 DE LEIDSE iQURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Kinderverlamming geconstateerd Bij de 17-jarigc Van Heusden Sn de Van Genderenstraat te Alphen aan den Rijn is gisteren kinderver lamming geconstateerd. De patiënt is op advies van dr. Stehouwer naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den overgebracht. NIEUWE BRUG BIJ GOUWSLUIS 19 SEPTEMBER GEREED? Naar wij vernemen wordt van de zijde van de provinciale waterstaat ernaar gestreefd om de nieuwe brug over de Rijn aan Gouwaluis op 19 September in gebruik te stellen. Of zul'ks officieel zal worden verricht door de provincie, dan wel door de gemeente, dient nog te worden afge wacht. Hét staat wel vast, dat ook een groot gemeentebelang bij de tot standkoming van deze nieuwe brug is gediend. HULPBRUG 1 SEPT. IN GEBRUIK. Het ligt in het voornemen van de gemeente om de hulpbrug over de Rijn, Wilhelminalaan-Hooftstraat op 1 September a.s. open te stellen op de spitsuren, zoals Maandagavond in de raad werd aangenomen. De uren werden eerder door ons gepubliceerd. INLEIDING VAN W.V.-FEÉSTEN KAASDAG 1952 IN WOERDEN De wekelijkse kaasmarkt van Woerden heeft zich na de oorlog zeer snel hersteld en is thans de grootste van Nederland. Zelfs boeren uit Barneveld en Woudenberg ko men daar hun kaas markten. Het grote succes van 1951 is aan leiding geweest, dat op Woensdag 8 October a.s. weer een feestelijke kaasmarkt wordt gehouden, waarop een record-aanvoer wordt verwacht. Tegelijk is er een fokveedag en een kaastentoonstelling. De markt be gint 9.00 uur precies door het luiden van de marktklok op het plein. Expositie van kantwerk, In Ho tel „Centraal" werd Donderdagavond een expositie gehouden van een collectie prachtig en kostbaar kant werk. De tentoonstelling wordt ge organiseerd door de Amsterdamse Kantklosschool. De directeur er van, de heer J. P. A. Brandt, wiens le venswerk het is om het kantklossen, het eeuwenoude kunstwerk weer in ere te herstellen, gaf de vele bezoe kers de nodige uitleg. We zagen ju weeltjes op dit gebied. Er lagon stukken, <ue tienduizenden guldens waard zijn. Er waren ook inzendin- fen van de bovengenoemde school, en der leerlingen, een Rotterdamse dame, gaf deze avond een doorlo pende demonstratie en toelichting. Hoe ingewikkeld de techniek der ge- Pas op voor: Man met wisseltruc De Groepscommandant der Rijks politie te Leiderdorp vestigt de aan dacht op het volgende: Sinds drie jaren tracht een per soon, speciaal bij oudere boeren door middel van een wisseltruc geld te bemachtigen. Deze man, die reeds op verschillende plaatsen in het land is opgetreden, geeft zich uit als verte genwoordiger van de een of andere instelling, (bijv. belastingen, verze keringen, steun lcleine boeren enz.) en hij vertelt voor deze instellingen geld te komen brengen. Hy heeft dit geld echter nimmer gepast bij zich. Hij beweegt zijn slachtoffers hem geld te geven opdat hij het „grote" geld ergens kan wisselen. Hij komt echter nooit terug. Deze man heeft zijn praktij ken. tot op heden ongeveer 40 maal in ver schillende gemeenten uitgeoefend en op deze wijze goedgelovige mensen reeds voor een aanzienlijk bedrag ge licht. Zijn signalement luidt: bleek, smal gelaat, met enigszins uitstekende juk beenderen, 30 k 40 jaa, oudr vtIJ klein, tenger postuur, donkerblond haar. Hij is de laatste tijd gekleed in een bruin costuum, mogelijk ook grijs met dito hoed; ook wel blootshoofds. Hij be rijdt een oud herenrijwiel. Men kan op verschillende manieren meewer ken om deze parasiet onschadelijk te maken, bijvoorbeeld: le. aanhouding en naar de politie De jaarlijkse W.V.-feesten werden Donderdagavond ingeleid met een muzikale rondgang door de ge meente. Hiertoe verleende medewer king de militaire kapel van het vli&gveld Valkenburg o.l.v. de ka pelmeester W. J. Bruggeman en de tambour-maitre K. Huizinga. Het tamboerscorps werd gevormd door 16 man en de kapel door 25. Behal ve de muzikale rondgang verzorgde de kapel de taptoe bij het raadhuis en o.a. een aantal marsen. Op het bordes van het raadhuis werd de mu zikale aubade afgenomen door bur gemeester Ed. C. Witschey en andere, ■gemeente-functionarissen, alsmede het W.V.-bestuur, dat trouwens ook de mars vanaf het Toussaintplein Ihad meegelopen. Het lag in de be doeling, dat aan deze optocht met muziek deel zouden nemen de plaat selijke Verenigingen. Het was voor het bestuur wel teleurstellend te zien, dat slechts de Padvindsters als groep meeliepen en dat zelfs heel weinig ingezetenen de moed konden opbrengen om eens een keertje los te komen en vrolijk achter de mu ziek mee te lopen. Deze taptoe had het bestuur gearrangeerd naar aan leiding van suggesties in een der le denvergaderingen, waar het voor beeld van de viering der Leidse 3- October feesten naar voren was ge bracht. Zulks zou een goede gele genheid zijn, zo werd beweerd, om de burgerij weer in stemming te brengen voor do festiviteiten. Men mag hopen dat dit laatste morgen en Zaterdag nog zal blijken. De belangstelling van het publiek langs de route van de mars en voor al nabij het raadhuis was daarente gen overweldigend, hetgeen het mu ziekcorps wel ten volle heeft ver diend. Het corps heeft nog kort ge leden meegedaan aan het vlagver toon van de Karei Doorman, een- reis, die ongeveer 5 maanden heeft van Es; J. G. Wolken en Th. C. geduurd en tijdens welke steden alsEakker. kloste kanten ogenschijnlijk ook zyn moge, zo is zij ook inderdaad een voudig en gemakkelijk te begrijpen, j overbrengen, wanneer men slechts bedenkt, dat met beide handen steeds nimmer 2e. Een der huisgenoten kan de meer dan twee paren klossen, dus politie of het politiebureau waarschu- vier in totaal, tegelijk in werking wen, terwijl men de man aan de praat komen, zo werd verklaard. tracht te houden. Het ligt in de bedoeling van de heer Brandt om binnenkort ook te3e. Hem laten vertrekken en on- Alphen a. d. Rijn een eenvoudige opvallend trachten te volgen, totdat cursus in kantklossen te houden, in- men de hulp van politie of burgers dien er daartoe voldoende belang- heeft om hem in te rekenen, stelling mocht worden getoond. Om I die belangstelling op te wekken 4e. Zijn rijwiel verstoppen, zodat worden de tentoonstellingen in ver- j hij slechts te voet zich kan verplaat- schillende centra gehouden. Er wor-sen en men tijd heeft om maatrege- 34 cursussen ge- len te nemen. BOUW BARONIE GEGUND. Vandaag is door het architectenbu reau Zwaneveld en Gosljnger te Rot terdam gegund de bouw van het fa briekscomplex van de Baronie aan Volkers Bouw- en Beton-My. te Rot terdam. Bekerwedstrijden. Zaterdag a.s. worden om 2.30 uur op het Alphen- se Boysveld de bekerwedstrijden voetballen gehouden tussen N.S.A. (Alphen a. d. Rijn), Zuiderkwartier (Leiden), Warmond (Warmond) en Zwaluwen (Loosduinen). De beker werd de le en 2e maal gewonnen door Zwaluwen te Loosduinen en de 3e maal door Zuiderkwartier, die derhalve houder van de beker is. ALKEMADE Geboren: Petrus J. M., z. van H. C. van Veen en M. G. v. d. Meer; Wilhelmus A. C., z. van G. C. Kui pers en A. N. Th. van Velzen; Nico- laas J B., z. van J. C. J. Bouwmeester en M. van Haestregt. Maria, J. M., d. van Th. L. van Beek en A. C. Loos; Margaretha A. E., d. van B. Machielse E. J. M. Verboket, Ondertrouwd: P. van Emmerik en M. C Bartels. Gehuwd: C. G. Hassing en M. C. - - - G. Laat ieder in eigen en anders be lang medewerken om deze rotte plek in de samenleving zo spoedig moge lijk te verwijderen. Wacht niet met maatregelen te nemen, maar handel direct. Kopenhagen, Lissabon etc. veel suc cessen voor Valkenburg's militaire kapel hebben opgeleverd. Nieuwe straatverlichting. Giste ren werd de nieuwe straatverlichting in het gedeelte bij en rondom de bruggen te Gouwsluis in gébruik ge nomen. Het zijn 5 hoge armaturen met natriumlampen en 2 kwikdamp lampen. Hiermede is tevens voorzien in de verlichting van het nieuwe kruispunt,- dat nabij de hefbrug en de nieuwe brug oyer de Rijn aldaar is ontstaan. Suikerdiefstallen op Midden-Java Dc cijfers omtrent de behaalde re sultaten bij twaalf in particuliere handen zijnde suikerfabrieken in Midden-Java wijzen uit, dat bij twee fabrieken in de omgeving van Solo en drie ten Zuiden vai. Muria de riet diefstallen geen grote omvang heb ben, maar dat bij zeven fabrieken in het gebied van Tegal en Cheribon de diefstallen fantastische afmetingen hebben aangenomen, aldus de Aneta- correspondent, die op Midden-Java bij een ondernemingsdienst de cijfers ter inzage kreeg. Van de 7000 ha. van deze zeven fabrieken werden bijna 2.000 ha. volkomen kaal geroofd of wel 28 procent van het areaal. De onderneming Sragi kwam er het best van af met 10 procent verlies. Pang. ka werd het meest getroffen met 39 procent verlies. Ook Djatibarang leed zware verliezen, namelijk 37 procent. De opbrengst suiker uit riet, bere kend per ha., ging op sommige on dernemingen sterk achteruit. Terwyl normaal gemiddeld 125 kwintaal sui ker per ha. wordt vefkregen, bereik te Djatibarang een gemiddelde van 81, Tjoman van 77. Daartegenover staat Sragi met een gemiddelde van 126, Moeria met 110 en Motjosragen met 128.8. Het verlies door rietdief stallen loopt in de millioenen. AUTOBUS-ONGELUK IN CHILI. Nabij Rengo len Zuiden van San tiago (Chili) is Donderdagavond een autobus door een trein gegrepen en in brand gevlogen. Vijftien personen kwamen om het leven en acht wer den ernstig gewond. Overleden: Agnes Cecilia v. d. Meer ev. F. J. Wesselman 82 jaar. Zeer vele parochianen hebben van de gelegenheid om persoonlijk van kapelaan van Balgooy afscheid te nemen gebruik gemaakt. Het is wel zeer duidelijk gebleken dat de schei dende kapelaan zich in de betrekke lijk korte tijd, welke hij in Boskoop is werkzaam geweest zeer bemind heeft gemaakt. In warme bewoordin gen dankte pastoor J. J, Laurier na mens de gehele parochie voor al het werk, dat de kapelaan in het belang der parochianen heeft verricht, daarbij herinnerend aan het feit, dat hij geruime tijd alleen stond en des ondanks toch altijd gelegenheid vond ieder met raad en daad bij te staan. Dat dit werd gewaardeerd bleek uit het stoffelijk blijk van waardering hetwelk door de parochianen werd geschonken, n.l. een fraaie Westmin ster klok, een bureaulamp en boven dien nog een bedrag van 125. Dit was echter niet het enige, want de heer van Vliet kwam hierna na mens de Jeugdbeweging een radio toestel aanbieden, hetgeen eveneens vergezeld ging van woorden van dank. De heer Th. Pannebakker dankte eveneens de „geestelijke va der" van de Jongensclub en deed de toezegging dat dit werk door zijn naaste medewerkers zou worden voortgezet. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door de heer A. van Rijn, namens de KAB en haar afde lingen, hetwelk gepaard ging met de aanbieding van een couvert met in houd. De heer C. J. van Tol sprak namens de K.A. groep welke een fraai boekwerk schonk. Namens de sportvereniging bood de heer Wog- num een fraai vulpotlood aan, ter wijl de heer van der Meer namens de houtbewerkersbond afd. Boskoop rookgerei aanbood. Allen lieten de ze geschenken vergezeld gaan van woorden van dank voor hetgeen de kapelaan als geestelijk adviseur had verricht. In treffende bewoordingen, waar in hij de taak van de priester schet ste, dankte de scheidende kapelaan voor hartelijke woorden en de stof felijke blijken van waardering. Zij behaalden het zwemdiploma. In „Het Zuiderbad" in Boskoop werd examen afgenomen voor de zwemdiploma's A en B, van de KNZB. Voor het diploma A slaagden 18 jongens en 33 meisjes, voor het diploma B 13 jongens en 29 meisjes, Afgewezen werden 1 jongen en 4 meisjes. Als bijzonderheid zij ver meld, dat de jongste deelneemster, Ingrid Dortland, slechts 5 jaar was en diploma A verwierf, terwijl de 6-jarige Inge Toi zowel diploma A als B wist te behalen. Voor diploma A slaagden de jongens: Wiebe Baan- stra, Arie Bakhuizen, Hugo van Bar- lingen, Danny v. d. Berg, Rien van Buren, Jan Colpa (Zoetermeer), Tonny Colpa, Bob Donker, Max Ha ring. Cor Hoogendóorn (Hazers- woude), Kees v. d. Kooy, Dik v. d. Laan, Willem de Leeuw, Hans van Muiden, Piet Stolk, Arend van Tol, Bert van Tilburg (Noordwyk), Ernst Versloot. Meisjes A: Ria Benschop, Son ja v. d. Berg, Greetje Blonk, Mario Both, Miek Bouwman, Ingrid Dortland, Toke Faassen, Truus Grootendorst, Annie van Helden, Jannie van Hel den, Nelleke Hooftman, Ada Hoog duin, Gerda van Klaveren (W.veen), Ankie Kruis, Helma Korver, Beppie v. d. Louw, Margo v. d. Meer, Aaltje Neven, Jannie Neven, Corry Noor- dam (W.veen), Nellie Noordam (W.veen), Greetje van Otterloo, Ger- rie Pels, Ada de Ruiter, Jaantje Rijk aart, Dorian Spaargaren, Loesje Spij ker, Inge Tol, Mien Turkenburg (Voorschoten), Ria Tij sterman, Atie Vergeer, Leni v. d. Wolf, Marietje v. d. Zeeuw. Jongens B: Wiebe Baanstra, Arie Bakhuizen, Rien van Buren, Tony Colpa, Bob Donker, Kees van Hel den, Nico Kooy, Dik v. d. Laan, Hans van Muiden, Eddy Spaargaren, Arend van Tol, Ernst Versloot, Piet van Vliet. Meisjes B: Marijke Bakhuizen, Ria Barendsen, Nellie van Beek, Ria Benschop, Willy Boer, Nanny Burg- graeve, Ria Cök, Ada Dortland, Joke van Gemeren, Cobi Goudriaan, Truus Grootendorst, Annie Hardus, Ada Hoogduin, Annie de Jong, Ada Koetsier, Helma Korver, Beppie Loef, Lyda v. d. Plaat, Gerrie Pels, Ada de Ruiter, Margo v. d. Meer, Inge Tol, Ingrid Tol, Trudie van Tol, Mien Turkenburg (Voorschoten), Atie Ver geer, Truusje Verwey, Atie Wilschut (Leiden). Voor zover geen plaats naam is vermeld wonen de gediplo meerden in Boskoop. Geb.: Jacomina Hendrika, d. v. P. J. 't Hart en A. Ravenhorst; Arno Friedl, z. v. M. Bakhuijzen en H. H. Richter; Marion Rita, d. v. M. Bak- huijzen en H. H. Richter; Petronella, d. v. A. W. Wi&gerhof en H. C. Bus- sche. Ondertr.: Ferdinandus Martin Arie Lemoine, 25 j en Johanna van 'den Broek, 21 jaar. Getr.: Hendrik Dragt, 23 j. en Ja- coba de Groot, 27 j.; Johannes Be- kenkamp, 35 j. en Dina Maria Ka merbeek, 28 j. HOOGMADE Mej. Corrie Vreeswyk slaagde voor het diploma coupeuse aan de Haarlemse Modevakschool. NIEUWVEEN Oranjefeesten. Op Vrijdag 5 en Zaterdag 6 Sept. organiseert de Wil- helminavercniging grote Oranjefees ten op het terrein achter het voet balveld. 5 Sept. 1.30 optocht van schoolkinderen naar het feestterrein. 2 uur kinderspelen; 6 uur Ronde van leen inwoners); C. voor jongens tot 14 jaar (alleen inwoners); D. voor meisjes tot 14 jaar (alleen inwoon sters) 0 Sept.: 1 uur: vliegerwedstrijden; 2 uur: ringrfjden op fietsen, zak- knuppelen, hardlopen met hinder nissen, zowel voor dames als heren. Zaklopen voor paren. 11 uur schit terend vuurwerk. Op het feestterrein zijn vele vermakelijkheden aanwe zig. Uitslag aanbesteding. Bij de ge houden aanbesteding voor het riole- ren en bestraten van de Muggen- laan waren acht inschrijvingen bin nengekomen. Het resultaat was als volgt: De Moei en Hermes, Alkmaar 18.800; fa de Groot de Rijp f 18.590; v. Staveren en Versluis, Gouda 18.300; Aannemersbedr. Bontebal, Reeuwijk 18.000; Zekveld, Aals meer 17.909; Dirk Bos, Amsterdam 17.908; fa Versluis en Zonen, Bo degraven 15.444; Langeveld, Al phen a. d. Rijn 15.400. De gunning is aangehouden. Voetbalprogram. Op Z&ndag 31 Aug. speelt 't eerste elftal van Nic. Boys in Kudelstaart tegen DES I voor het bekertournooi. De wedstrijd begint om 2 uur. Aangezien deze wedstrijd kan gelden als generale repetitie voor de competitie vertrou wen we er op dat alle spelers zich volkomen zullen geven, opdatwe met vertrouwen de zware competi tie tegemoet kunnen zien. DE KAAG Benoeming. Aangenomen de be noeming tot vicaris te De Kaag, L. C. Baljé cand. te Leiden, 'na voor de be noeming tot vicaris te Wieringermeer bedankt te hebben. OUD-ADE In Aalsmeer slaagde de heer A. v. Leeuwen voor het diploma Vakbekwaamheid Bloemschikken en binden. OUDE-WETERING Misplaatste grap. In de late avond van Woensdag en Donderdag hebben personen, welke tot nu toe onbekend zijn gebleven, alle palen en reclameborden voor het paviljoen „De Brasem" te Oude Wetering om ver geworpen en afgebroken. Dit is geen grap meer, maar behooït onder de baldadigheden. De eigenaar wordt hierdoor op hoge onkosten gebracht. ROELOFARENDSVEEN Toneelavond voor het jeugdwerk. Bij de opening van de Oranjefees ten te Nieuwe-Wetering werd door een gemengde toneelvereniging met groot succes een opvoering gegeven van het mooie blijspol „De nieuwe veearts". Geheel belangloos heeft deze toneelvereniging zich nu be reid verklaart een heruitvoering te geven t.b.v, het nog zo vele noden hebbende jeugdwerk in de parochie „Maria Presentatie". Deze uitvoering wordt gegeven op Zondag as. des avonds te 8 uur in „De Burcht". RIJP WETERING KAPELAAN NAM AFSCHEID Zoals te verwachten was, was de zaal van Bakker veel te kleine voor de afscheidsavond van de kapelaan. Het café moest er bij getrokken wor den en toen nog kon niet iedereen er naar behoren in. Deze massale opkomst zegt eigenlijk al genoeg. Ja ook onze pastoor was er, ondanks zijn ziekte. Na een korte inleiding kreeg deze het woord om aan zijn parochianen te vertellen, hoezeer hij met zijn kapelaan was ingenomen. Hij legde uit hoe het werk van de kapelaan steeds was toegenomen, enerzijds door het werk voor ver enigingen en bonden en anderzijds, doordat hijzelf hoe langer hoe meer werd uitgeschakeld voor verschil lende diensten. Voor een kapelaan is zo'n verplaatsing een zeer ingrij pende verandering, maar het was toch een zeer wijze regeling 'van de Bisschoppen omdat elke geestelijke de ervaring, die daardoor wordt op gedaan nodig heeft. Hij hoopte, dat de kapelaan in zijn nieuwe stand plaats vele zielen voor God zou mo gen winnen. Daarna werd door de heer A. Straathof namens heel Rijp- wetering, geloofsgenoten of niet, aan de scheidende kapelaan een bromfiets aangeboden en nog een overschot van het door de jongere garde in een dag verzamelde gelden. Een heerlijk bewijs van genegenheid en saamhorigheid. De kapelaan wilde toen ook wat zeggen en hij vertelde op de hem eigen smakelijke wijze van zijn ervaringen op de Rip, zowel bij zijn komen als bij zijn gaan. Veel dank bracht hij aan de pastoor, van wie hij zoveel had mogen leren. Hij dankte alle parochianen voor het grote vertrouwen dat zij in hem hadden gesteld. Hij hoopte, dat ze goede katholieken zouden blijven en aat ze veel voor hem en alle pries ters zouden blijven bidden. Daarna was er gelegenheid persoonlijk contact, afgewisseld door nog enkele korte woorden door dc heren J. Juffermans namens L.T.B. enz., Jac. Meijer voor verkenners en gidsen, P. v. d. Geest namens de Middenstandsbond en J. Duiven voorden voor de L.T.J. 't Was een gedenkwaardige avond. Uit alles sprak een oprechte warme hartelijk heid. ZOETERWOUDE LEIDERDORP AFSCHEID KAPELAAN WESSELING. Grote belangstelling was er gister avond in het Parochiehuis bij het af scheid van kapelaan Wesseling by zyn vertrek naar Boskoop. Vooral de jeugdbeweging was massaal opgeko men om haar aalmoezenier te danken voor het vele werk en de grote langstelling, welke hij steeds voor het jeugdwerk getoond heeft. Deze avond, welke stond onder lei ding van de Katholieke Actie, werd geopend door de voorzitter, de heer Blom, die naméns de parochianen kapelaan Wesseling dankte voor het vele en moeilijke werk en-voor de wijze waarop hij dat in de parochie gedaan had. Als stoffelijk blijk van waardering werd namens de paro chie een enveloppe met inhoud aan geboden. Achtereenvolgens voerden het woord mevr. van Heek namens de gymnastiekvereniging, de heer Voost namens het bestuur van de biblio theek, de heer dc Vrind namens de sportvereniging Meerburg, de heer Van Zaal namens de Stille Omgang, de heer van Vianen namens het on derwijzend personeel, hopman Vlas veld voor zijn verkenners, guido An nie Hein namens de gidsen, mej. J. Omtzigt voor de Jonge Vrouwenge meenschap en de voorzitter van de K. A. B., de heer Goddijn. Allen zwaaiden zy op hartelijke wijze lof en dank aan de vertrekkende kape laan toe, waarbij verschillende aar dige en mooie attenties werden aan geboden. De verkenners en de gid sen zorgden voor de muzikale om lijsting. Pastoor v. Leeuv/en verheugde zich over de wijze, waarop de parochie hun priesters weet te eren, hij had veel waardering voor het werk van kapelaan Wesseling en hoopte, dat het hem in zijn nieuwe parochie goed zal gaan. Kapelaan Wesseling was dankbaar voor de wijze, waarop hij voor twee jaren geleden in de parochie was ontvangen, voor het grote vertrouwen wat hem ondanks zijn vele tekortko mingen was geschonken en voor de eerlijke en openhartige wijze, waarop hij met zovele in moeilijke en vreug devolle dagen had mogen medeleven en voor het hartelijke afscheid van deze avond. Van de gelegenheid per soonlijk afscheid te nemen werd een druk gebruik gemaakt. ZOETERWOUDE (H. R.) Autotocht voor bejaarden. Twee autobussen en één luxe auto, waar in zich bijna vyftig bejaarden be vonden startten deze week voor de jaarlijkse autotocht voor bejaarden. In een rustig tempo werd eerst langs de Oude Rijn naar Utrecht gereden. Vervolgens reden de bussen naar Zeist, waar in het bekende café: „Het Jagershuis" de thee werd gebruikt. De route liep daarna door een zeer mooi gedeelte van ons land, langs Maarn, Doorn en Driebergen naar Haastrecht. Dank zij het prachtige zomerweer genoten de deelnemenden aan de tocht volop van de mooie natuur! In Haastrecht werd gepau zeerd in een speeltuin met gezellige attracties, waar de bejaarden zich amuseerden. Om 's avonds half ze ven werd de terugtocht aanvaard, naar de Hoge Rijndijk, waar de deel nemenden om 7.15 uur arriveerden. In café „Het Witte Huis" werden de bejaarden welkom geheten door de voorz. van het comité, de heer G. v. d. Krol, die gelukkig weer zo ver her steld is van het hem overkomen auto ongeval dat hij het einde van deze uitgaansdag kon medemaken. Allen verzamelden zich hier om de disch, De stemming was opperbest en na de maaltijd bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. De heer W. van Be- veren vertolkte met enige woorden de dank van alle deelnemers aan de tocht jegens het comité. Om pl.m. 9 uur keerden allen, dankbaar voor het genotene, huiswaarts. SPORT ZOETERWOUDE Sterrit. Zondag a.s. 31 Augus tus organiseert de N.K.J.B. een gro te sterrit per fiets. Dc start heeft om half elf plaats vanaf het Don Bosco- huis alwaar de deelnemers om 10.15 uur aanwezig moeten zijn. Deelname staat open voor iedere joneen of ieder meisje ongeacht het liamaat- schap van de een of andere vereni ging. Het inschrijfgeld bedraagt slechts 0-25. Men kan zich opge ven, eventueel ook nog Zondagmor gen, hjj Koos v. d. Geest, Watertje 19 en bij Jan Vergeer, Schenkel- weg. Iedere deelnemer ontvangt een fraai herinneringslintje en boven dien ontvangen de 6 personen van de OLYMPISCHE KAMPIOENEN NAAR DRACHTEN De organisatoren van do athle- tiekwedstrijden, welke Donderdag 4 September te Drachten worden gehouden, hebben zich weten te ver zekeren van de deelneming van en kele Olympische kampioenen. Op de 80 meter horden zal Shirley Strickland uitkomen en het Nieuw- zeelandse meisje Ivette Williams behoort tot de deelneemsters op het nummer vèrspringen. De Australi sche damesploeg zal op de 4 x 100 m. starten. Besprekingen worden nog gevoerd met leden van de Lon- dense ploeg, welke op 2 September in Den Haag uitkomt. Het is niet uitgesloten dat Fanny Blankers Koen naar Drachten zal komen om Shirley Strickland partij te geven. Het deelnemen van Slijkhuis staat vast. (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VRIJ WARM In het Noorden van het land meer bewolking met aanvanke lijk hier en daar enige lichte re gens of motregen en matige tot vrij krachtige Zuidwestelijke wind. In het overige deel van het land droog weer met weinig bewolking en zwakke tot matige Zuidelijke wind. Vrij warm. SO Aug.: zon op 5.48, onder 19.31; maan op 1715 en onder uur. Het w-ttA in Ewiojm De weerrapporten van hedenoch tend 7 uur luiden: max. temp. weer gisteren OSLO onbewolkt 15 C- STOCKHOLM motregen 17 HELSINKI regen 12 EDINBURGH zwaar bew. 1* LONDEN onbewolkt 23 KOPENHAGEN zwaar bew. 17 AMSTERDAM onbewolkt 19 ZüRICH licht bew. 30 LOCARNO onbewolkt 27 GENèVE licht bew- 29 PARIJS licht bew. 21 BORDEAUX regenbui 30 NICE geheel bew. 26 BERLIJN licht bew. 26 FRANKFURT zwaar bew. 25 MüNCHEN onbewolkt 28 WENEN half bew. 30 LUXEMBURG zwaar bew. 20 GRENOBLE zwaar bew. 33 INNSBRUCK half bew. len bovendien op de 800 en 5000 meter B- en C-klasse enige Engelse athleten uit Londen starten. DE REVANCHEWEDSTRIJDEN IN HET OLYMPISCH STADION De directeur van het Olympisch stadion te Amsterdam, de heer D. Bessem, stelt pogingen in het werk, om alle negen finalisten van de we reldkampioenschappen wielrennen te Parijs, als deelnemer aan de revan chewedstrijden, welke Donderdag 4 September in het Olympisch stadion te Amsterdam worden gehoiiden, naar de hoofdstad te krijgen. Behalve sprint- en achtervolgings nummers staat op het programma de 100 km. achter grote motoren over één rit. Definitief zullen op de sta- dionbaan starten: Pronk, Lohman (Duitsland), Verschueren (België), Besson (Zwitserland), en Lemoine (Frankrijk), Over de andere deelne- iwers worden nog besprekingen ge voerd. In de sprint zullen uitkomen: Har- ris (Broot Britt.), Patterson (Austra lië) en Van Vliet. Verder staat als een der belang rijkste nummers op het programma de achtervolging over 4 km. tussen de wereldkampioen Piet van Heus den en de Engelsman Newton. De heer Bessem heeft geen beslag kunnen leggen op enkele Italiaanse renners, omdat op de Vigorelliibaan bij Milaan ook op 4 September wed strijden worden gehouden. Nieuwveen, A. voor racefietsen (na- drie koppels met het minst aantal tjonaal); B. op gewone fictaen (al-strafpunten een prijs. Op de sintelbaan te Amsterdam zullen Zondag a.s. de Nederlandse estafette kampioenschappen worden gehouden, georganiseerd daar AAC en Sagitta. Hieraan zullen o.a. deelnemen AAC, Vlug en Lenig, AV '23, Sa gitta en Celebes. De heren zullen strijden om het bezit van de Her man van Leeuwenbeker op de num mers 4 x 100, 4 x 400, 10 x 100 en 4 x 1500 meter en de dames om de mevr. DiebenKoningsbeker op de nummers 4 x 100, 10 x 100 meter en de relay (200, 100, 80, 60 meter). Aan de start zullen onder meer komen Fanny BlankersKoen, Wil Lust, Gerda van der KadeKoud- ijs, Wim Slijkhuis, Harting, Saat, Griek en van der Hoeven. Ook zal de jeugd om de diverse estafette- titels strijden. In de bij nummers zul- JCmte GOLF Aan het Braziliaanse ministerie van financiën zal dezer dagen het te geltableau, voorstellende de bekend ste Nederlandse stamboekstier Ade- ma 197, aangeboden wox*den. Tijdens de Utrechtse Jaarbeurs, zal Utrecht tevens bloemenstad zijn. De Middenstandsfederatie „De Drie bloemen in dt? binnenstad zullen Zuilen" ^organiseert van 211 Sept. a.s. een bloemenfeest, waarbij 7 km. worden uitgelegd. Een brand in het natuurreser vaat „De Zoom" te Nederweert heeft gedurende 36 uren vele hectaren bos en struikgewas vernield. De brand, die Woensdagavond uitbrak werd sterk aangewakkerd door de vrij sterke wind. De 19-jarige Barbara Legan te Thou sand Oaks in California, van beroep zangeres en actrice voor de televisie, houdt er een merkwaardige liefheb berij op na. Zij temt nl. leeuwen en begon daar reeds mee toen zij veer tien jaar was. Dat zij de koning der dieren aardig in bedwang heeft blijkt wel uit de foto.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2