Morgen E. H. B. O.-Zondag met pleisters aan alle kerken RIJNSTREEK Alphense plannen voorbouw van 70 ééngezinswoningen Breedspoorwegnet van Rusland uitgebreid Ook Aarlanderveen vierde deze week de Oranjefeesten Oranjefeesten te Leimuiden ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Waag en win een auto De Katholieke Nationale Bond voor Eerste Hulp Bij Ongelukken heeft reeds jarenlang beslag gelegd ten behoeve van propaganda op de Xlle Zondag na Pinksteren die dit jaar valt op 24 Augustus a.s. Trok reeds enkele jaren lang de sugges tieve en betrekkelijk ook kostbare pleister-actie aandacht dit jaar heeft naast de symbolische beteke nis op de Zondag van de Barmhar tige Samaritaan de pleister ook een sensationeel en attractieve tint. Aan alle kerken door geheel Ne derland wordt tijderts een collecte een pleister aangeboden die verpakt is in een keurig zakje. Bewaar dit zakje want er zijn pleistercouver- tjes waaraan een grote waarde is verbonden. Niet minder dan 7 waar devolle cadeaux (4-p. Austin A 30- Auto; Scooter; koelkast; vliegreis Rome v-v.; autoreis Lourdes v.v.; een jaar gratis wonen (de E.H.B.O. zal een geheel jaar lang uw huishuur betalen); een, jaar gratis roken). Wanneer u op Zondagmorgen een pleister heeft kunnen bemachtigen dan beloopt u de kans dat u des avonds door middel van de K.R.O.- E.H.B.O.-uitzcnding in het bezit wordt gesteld van een fraai cadeau. Hoe of men kan zien of men een bij zonder couvert je heeft? De leider van het K.R.O-programma zal het u op Zondagavond 24 Augustus dus op E.H.B.O.-Zondag vertellen. Het zou b.v. zó kunnen zijn (maar zó is het niet): Tijdens de K.R.O.-uitzen- ding die een uur duurt zoudt u het advies kunnen ontvangen het pleistercouvert je in een oplossing van keukenzout en azijn onder te Zware aardbeving in Californië Een zware aardbeving heeft de stad Bakersfield in Californië gister avond getroffen. In de eerste berich ten werd gezegd, dat de zakenwijk verwoest was, dat tonnen bakstenen de straten verspreiden en dat zie kenauto's met loeiende sirenes rond reden. De stadsredacteur van de „Bakers- field Californian", Murray Arnold, vertelde dat het van zijn kantoor uit gezien er uit zag alsof elk gebouw in de stad beschadigd was Hij zag verdiepingen van gebouwen in de straten storten. Zo erg schijnt het achteraf toch wel niet geweest te zijn. Wel wordt gemeld, dat de grond in de meeste straten bezaaid was met gebroken glas en dat er drie kwartier na de schok nog een dichte stofwolk boven de stad hing. Er zouden enkele do den zijn. De Navo wordt ongerust Het feit, dat er na twee maanden nog geen regering gevormd is in Ne derland, heeft onder leidende Na- vo-functionarissen te Parijs bezorgd heid gewekt. In Navo-kringen wees men er op, dat de Atlantische Raad bezig is met het opstellen van het verdedigingsprogram voor het vol gend jaar. Binnenkort zullen be sluiten van de leden-regeringen worden gevraagd en als één lid zon der regering is, zullen deze beslui ten mogelijk worden vertraagd. Voorts zo zegt men, zal de kabi netscrisis in Nederland waarschijn lijk de bekrachtiging van het ver drag over het Europese leger ver tragen en een bijeenkomst van de Navo op ministerieel plan moeilijk maken. MELAATSE BISSCHOP GENEZEN Mgr. Thomas Aspe, vroeger bis schop van Cochambamba, is na acht jaar verpleging uit het ziekenhuis ontslagen, waarin hij was opgeno men, omdat hij met melaatsheid was besmet. Cochambamba is een bis dom in Argentinië. Mgr. Aspe, Spanjaard, werd in 1931 bisschop, maar moest 11 jaar later zich terugtrekken, omdat hij door melaatsheid werd aangetast. Mgr. Aspe verklaarde bij het ver laten van het ziekenhuis, dat 60 der melaatsen geen zichtbare teke nen van hun ziekte vertonen. Dank zij de vooruitgang der medische we tenschappen kunnen vele melaatsen betrekkelijk spoedig het ziekenhuis weer verlaten. dompelen om dan af te wachten of het couvertje door het te voox-schijn treden van bepaalde bijzonderheden af ging wijken van de normale pleis terzakjes. Het is echter een geheim hetwelk u op 24 Augustus onthuld wordt. Heeft u echter een bijzonder heid opgemerkt? Bel dan onmiddel lijk de K.R-O. en door middel van de radio wordt men de gelukkige bezitter o.m. van de auto. De ouders waarvan op E.H.B.O.- Zondag d.i. dus op 24 Augustus a.s. (te rekenen vanaf Zaterdagnacht 12 uur tot aan het tijdstip van de K.R.O.-uitzending) een baby is ge boren, mits men beschikt over een E H.B.O.-pIeister die op 24 Augustus werd ontvangen, en woonachtig in de plaatsen waar een cadeau wordt uitgereikt, ontvangen een gratis kin derwagen. Zie dus Zondag 24 Augustus a.s. een pleister te bemachtigen, steunt door uw gift de E.H.B.O., bewaar het ?leisterzakje zorgvuldig en stem op ijd af K.R.O.-E.H.B.O.-uitzending. RECTOR VAN DE HOOGTE TERUG VAN ORIëNTATIEREIS. De bisschoppelijke commissaris1 voor de emigratie, Rector J. A. G. van de Hoogte, is Donderdag van zijn oriëntatiereis naar Australië en Nieuw-Zeeland op Schiphol terugge keerd. Tijdens zijn reis heeft hij een studie gemaakt over de problemen van de emigranten-aalmoezeniers, zo wel in deze gebieden als aan boord vani de schepen. Te Almelo is gisteren plotseling overleden de heer K. C. v. Nes, land- schaps- en stedebouwkundig archi tect. Hij bereikte de leeftijd van 76 jaar. De thans overledene, in Bos koop geboren, was lid van verdien ste van de Gelders-Overijsselse Mij. van Landbouw en ere-voorzitter van de afdeling Apeldoorn dezer maat schappij. Voorts was hij lid van het hoofdbestuur der Koninklijke Neder landse Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde en lid van de stede- bouwkundige raad van het Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw. De heer Van Nes was ridder in de orde van Oranje-Nassau. Hij was de echtgenoot van de in Juli .j.l. over leden schrijfster Van Nes-Uilkens. De crematie geschiedt Zaterdag na aankomst van de trein van 10.31 uur te Driehuis-Westerveld. Ontslagen burge meester stond terecht Vrijdag, een dag nadat de benoe ming van ztfn opvolger was bekend gemaakt, stond de oud-burgemeester van de gemeente Roden, de 55-jarige H. H., voor de rechtbank te Assen te recht, verdacht van oplichting. De officier van Justitie, mr. P. 's Ja cob kenschetste hem als een voort varend man, die een goede reputatie beziet en veel voor zijn gemeente had bereikt, doch de neiging had, voor het publiek te spelen als de man die voor iedereen klaar stond en alles klaar kon krijgen. Deze levenswijze kostte hem meer dan zijn salaris toe liet en zo kwam hij ini geldmoeilijk- heden. Reeds had de commissaris der Ko ningin in Drente hem over een niet onbelangrijke bankschuld onderhou den, toen hij wegens een overtreding deze moeilijkhed, door hem ƒ2500 uit het bouwfonds van de vereniging te lenen. Bovendien bewerkstelligde de heer Ley, dat hij en de gemeente-ar chitect, die beiden een aandeel had den in de overtreding van de Weder- opbouwwet, elk een deel van de 2500 bijdroegen. Ondertussen was de werkelijke boete verminderd tot ƒ250. Toen dit aan het licht kwam, werd de burgemeester ontslagen. Als een gebroken man stond hij voor de rechtbank. De officier vroeg acht maanden voorwaardelijke gevange nisstraf. De raadsman, mr. Doornbos uit As- van de Wederopbouwwet een boete van 1000 moest betalen. Hij wend de zich daarop tot zijn gemeente secretaris, de heer A. A. Ley, met de mededeling, dat hij 2500 boete moest betalen, daar anders zijn ambt in gevaar kwam. De secretaris, die penningmeester was van een Kruis vereniging hielp zijn superieur uit sen, bestreed het ten laste gelegde en vroeg vrijspraak. De uitspraak is bepaald op Vrijdag 5 September a.s. De politie heeft gisteravond om 10 uur op straat aangehouden de vaandrig van de Geneeskundige troe- Een L. v. H„ die zijden stoffen aan urgers te koop aanbood. De man was in het burgerleven vertegen woordiger van de firma M., grossier in textielwaren. Daar had v. H. 13 coupons ontvreemd, welke hij nu *»t geldgebrek trachtte te verkooen. Tel.) Gistermiddag omstreeks 16.35 uur is de 4-jarige G. J. L. in de Naald- wijkse straat, waar hij woonde, door een zeswielige vrachtauto, bestuurd door de 33-jarige L. de R. uit Zwijn- drecht aangereden. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Het ventje was bezig de straat over te steken, doch had niet op het naderende verkeer gelet. Betreffende de bouwplannen van 70 eengezinswoningen te Alphen a. d. Rijn waarover wij gisteren in het kort konden berichten, vernemen wij van de zijde van het gemeentebe stuur nog het volgende. De bedoelde 70 woningen zullen worden gebouwd aan de Piet Heinstr. Met de N.V. IJsselstein's Aannemers- en Bouwbedrijf „Gouda" te Gouda is over de bouw overeenstemming bereikt. De ontwerpen van het archi tectenbureau Van Tijen en Maaskant te Rotterdam zijn goedgekeurd, ter wijl ook de instemming van de Pro vinciale Directie van de wederop bouw en de volkshuisvesting in Zuid- Holland is verkregen. Het aannemersbedrijf is bereid de woningen te bouwen voor de volgen de bedragen: 44 stuks middenwo ningen a 7.888.— 346.720.—; 22 stuks gewone eindwoningen a ƒ8.052.— 177.122.— en 4 stuks eindwoningen met uitbouw a 9.074 36.296.—, totaal ƒ560.138.—. Bij komende kosten 500.voor ge bruik van rijplaten, indien de weg verharding nog niet gereed is, 3000.voor het maken van de af scheidingen der voortuinen (die van de achtertuinen is in het bouw-be- drag begrepen), ƒ5.000.— voor extra bewapening van de fundering, omdat gebouwd moet worden over gedempte Strategische redenen? In een officieel communist:sch be richt van achter het ijzeren gordijn is meegedeeld, dat de Sowjet Unie bezig is haar breedspoornet uit te breiden tot de Oost-Europese satel- lietlanden. De Sowjetnetten zijn een aantal centimeters breder dan elders in Europa. Passagiers die aan de grens komen moesten altijd over stappen. Een Bulgaars blad van 17 Juni, dat te Wenen binnenkwam, kondigt een nieuw schema voor 1951'53 aan: Iedere Maandag, Donderdag en Zaterdag zal trein nummer 202 van het centraalstation in Sofia recht streeks naar Moskou gaan met een 1 slaapwagen. Westerse diplomaten hebben ver klaard, dat indien een slaapwagen nu rechtstreeks van Sofia naar Mos kou kan gaan dit betekent, dat het net kort geleden verbreed is. De lijn gaat ten minste eerst 800 kilometer door Noord-Bulgarije, Roemenië en dan door Sowjet-Moldavië. Deze diplomaten hebben gezegd, dat het duidelijk is om een snelle verplaatsing van Sowjettroepen en uitrusting tot diep in de Balkan mo gelijk te maken. Er waren reeds eer der aanduidingen, dat de Sowjets bezig waren hun breedspoornet uit te breiden tot in Roemenië, Honga rije en Polen. Uit Tsjechoslowakije waren berichten, dat het breedspoor- systeem ten uitvoer gelegd is van de Karpatische Oekraïne naar een nieuw industrieel gebied in Oostelijk Slowakije. sloten, 4200.voor beerputten en aansluiting aan het hoofdriool, ƒ4000 voor het aansluiten aan het elec- trisch net en de waterleidingbuizen, 2800.voor architectenhonorarium en 1050.voor drukwerken enz., alzo vormend een totaal bouwkosten van 599.269.25. De totale grondkos- sten bedragen 157.210.67. Gerekend kan worden op een jaar lijkse rijksbijdrage in de bouwkosten van 15.890.en in de grondkosten van ƒ2.515.37. De gemiddelde huur per woning zal dam 6.30 per week moeten be dragen. Zoals wij gisteren berichtten kan voor dit doel geleenjl worden van de Coöp. Centr. Boerenleenbank te Eindhoven 364.000.De meerdere kosten kunnen gevonden worden uit reeds aangegane geldleningen. Aangezien, zoals algemeen bekend is, de huisvestingsmoeilijkheden in deze gemeente zeer groot zijn, me nen B. en W., dat op deze aanbieding moet worden ingegaan. B. en W. berichten aan de raad, dat G.S. thans hebben goedgekeurd de raadsbesluiten inzake verhuring van standplaatsen tegenover Avifauna. Aanvankelijk was de nodige goed keuring opgeschort. Brug der zuchten was weer actief De hoge rug van de Alphense brug veroorzaakte gisteravond een zeer ernstige stagnatie in het verkeer. Omstreeks acht uur begon de op stopping en om half tien was alles nog niet geheel vlot. Ruim anderhalf uur had de politie, zowel aan de lage- als aan de hoge zijde van de Rijn, handen vol werk om het auto verkeer in goede banen te leiden. De stagnatie werd veroorzaakt door een luxe auto, bestuurd door de heer J. Th. C. Fontijne uit Badhoevedorp. De wagen beklom de brug doch bleef op het midden van de twee klappen steken. De auto raakte klem, verloor zijn knalpijp en de remmen liepen muurvast. Er was geen beweging in te krijgen en om brand te voorko men, heeft men de motor van de auto niet" langer willen pijnigen. Men pakte met vereende mankrachten de wagen op en zette hem onder aan de brug ter zijde van de weg. Een be kwaam automonteur beproefde zijn vakkennis en eindelijk gelukte het hem, goed resultaat te boeken. Doch al met al verliepen de minuten, kwartieren en uren, zonder dat er De wens van dr. W. Wind, bij de opening van de Oranjefeesten te Aarlanderveen, dat het er echt op „z'n Aarlanderveens" toe zou gaan, is in vervulling gegaan. De dorpe lingen hebben zich enkele dagen kostelijk geamuseerd met allerlei volksspelen. Direct na de opening werd er een optocht gehouden door het doi-p vanaf het Dorpsplein voor alle schoolkinderen van 6 tot 14 jaar en na afloop werden zij natuurlijk flink getracteerd in het Dorpshuis. Hierna volgden de kinderspelen zoals zaklopen,turfrapen, mastklim- men, was-ophangen en vliegerwed strijd, 's Avonds 7 uur grote gecos- tumeerde optocht waarbij de R.K. Muziekvereniging D.S.S. evenals in de kinderoptocht weer goed haar best deed. De uitslagen der diverse spelen waren. Vpor leuke klederdrachten in de kinderoptocht 1. Sjaak Rozenstraten (jager); 2. Th. en Tini v. d. Pijl (bruidspaar); 3. Truda Haneburg (Sneeuwwitje). Zaklopen voor jongens van 6 tot 9 jaar: 1. Jules van Leeuwen; 2. A. Verburg; 3. J. Veens wijle. Turfrapen voor meisjes van 6 tot 9 jaar: 1. J. Schuurman, 2. R. v. Vliet 3. D. v. Rijswijk. Mastklimmen voor jongens van 10 tot 14 jaar: 1. P. v. Leeuwen; 2. Ju les v. d. Wind; 3. W. v. Vliet. Wasophangen vooh meisjes van 10 tot 14 jaar: 1. Riet Wijfje; 2. Thea Stigter; 3. Corrie Verhagen en de vlieger-wedstrijd 1. C. J. Kempenaar; 2. A. Verburg; 3. P. Venn .-ga. De tweede dag der Oranjefeesten werd begonnen om 6 uur 's morgens met reveilleblazen door herauten te paard. Om 9 uur werd er een Oud- Hollandse ringrijderij met paard en tilbury gehouden, waarvoor veel animo was. Hierna volgden velschil lende volksspelen zoals kuipsteken. blaaswedstrijd, tonkruipen en hard lopen. De ronde van Aarlanderveen per fiets moest vervallen en hier voor kwam in de plaats ringsteken op de fiets. De uitslagen der diversen spelen waren: Voor de mooist versierde tilbury: 1. A. v. d. Waal en H. Rodenburg; 2. A. Stigter en C. Peterse; 3. Jac. v. ook maar één auto de Pieter Doel manstraat kon passeren, Aan beide zijden moest het verkeer langs an dere wegen worden geleid. Dit werkje bracht nagenoeg het gehele politiecorps in rep en roer. Slechts het kleine verkeer kon, zij het ook moeizaam, de brug passeren. Nog zo'n grapje op één**avond en men kan in de auto ter plaatse over nachten. NOGMAALS DE BRUG Omstreeks half elf hedenmorgen passeerde de landbouwer D., wonen de aan de Aarkade, met een met hooi beladen wagen de Alphense brug. Toen hij met zijn voertuig bo ven op de brug was, brak de voor- schamel en vloog het linker voorwiel van de wagen. Het voertuig kantel de en versperde de doorgang. Bijna een uur werd het water- en wegver keer gestremd. Door in gebruikstel- lmg van de noodbrug kon het kleine verkeer worden weggewerkt. Het autoverkeer moest over andere we gen worden afgevoerd. AUTOBOTSING In de afgelopen nacht had er een vrij ernstige botsing plaats tussen twee auto's op het kruispunt van de v. Boetselaerstraat en v. Mandei-s- loostraat. Een personenauto bestuurd door de heer J. H. K. alhier kwam uit eerstgenoemde straat en wilde de Raadhuisstraat inrijden. Uit deze straat naderde een ziekenauto, be stuurd door de heer W. G. V. Deze laatste veideende geen voorrang. De beide wagens reden op elkaar en liepen zware schade op. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. K.A.B. In de Vrijdagavond in de St. Josephzaal gehouden leden vergadering van de K.A-B. werd we gens bedanken van de heer A. Hoog- duijn (secr.) in het bestuur gekozen de heer N. de Hey. Tot de scheiden de seci'. wei'den woorden van waar dering gesproken. Kaasdag Het ligt in de bedoe ling de eerstvolgende kaasdag te houden op Donderdag 23 October a.s. De Kaasdagcommissie zal dan gele genheid bieden twee kazen in te zenden, nl. een voor de najaar- en een voor de winterkeuring. Er zal dit jaar een kleine wijzi ging worden doorgevoerd in het sy steem der prijstoekenning. Alle deel nemers, die hun kaas als eerste soort aangemerkt krijgen, zullen een aan denken ontvangen in de vorm van 'n speciaal voor dit doel vervaardigd lepeltje uit een serie van zes stuks. Na succesvolle deelname aan zes kaaskeuringen kan dus iedere kaas producent in het bezit kom'en van de complete serie. De productiedatum der te keuren kazen zal nader worden bekend ge maakt. Kampioenswedstrijd melken Op het bedrijf van de 'heer P. Bongers te Stolwijk, zal Maandagmiddag de kampioenswedstrijd melken voor Zuid Holland gehouden worden. De deelnemers, die in de voorwed strijden meer dan 193 punten ge haald hebben, zijn de volgende: G. Oudijk te Moordrecht; J. de Vries te Krimpen a, d. IJssel; P. Harting te Alphen aan den Rijn; L. v. d. Eijk te Reeuwijk; A. Kool te Gouderak; J. Karena te Waarder; C. Teeuwen te Bergambacht; W. Slob te Capelle aan de IJssel. De wedstrijd begint om drie uur. De medische dienst zal voor mor gerf in onze gemeente worden waar- geriomen door dr J. van Efck, Julia nastraat 48, tel. 2858. Berkel en A. Hasseras; 4. H. v. d. Post en A. v. Soest. Ringrijden paard en tilbury: 1. Cor Verhaar en Rie Kempen; 2. Piet Ver geer en Corrie Kempen; 3. Thijs v. Rijn en Janie v. Eek; 4. Louis Ver- duijn en mevr. Pouwel. Kuipsteken voor dames en heren vanaf 15 jaar: W. Rodenburg; 2. Adrie Kempenaar; 3. G, v. Veen. Blaaswedstrijd voor dames vanaf 15 jaar: 1. G. Wijfje; 2. C. Slinger land; 3. Kick v. Vliet. Tonkruipen voor heren vanaf 15 jaar: 1. B. Valentijn; 2. M. Hijman; 3. T. Eikelenboom. Hardlopen. Ronde van Aarlander veen: 1. C. v. d. Post; 2. H. v. d. Post; 3. Sj. Smid. Ringsteken op de fiets: 1. Th. van Leeuwen; 2. P. de Jong; 3. Joh v. 't Jliet. 's Avonds vond in demuziektent een voorstelling plaats door het Ca baretgezelschap „De Devilé's" uit Leiden. De acrobatische en goochel toeren vielen bij het publiek zeer in de smaak. ONGELUK MET GOEDE AFLOOP Tijdens het ringrijden schrok het paard van de heer Th. van Rijn, hier door brak de zweng en het tuig en de wagen sloeg achterover. Beide in zittenden vielen er uit maar kregen geen letsel en reden met een ander span de wedstrijd uit. Ook waren er veel kinderen in de buurt. Hiervan liepen er twee van Heemskerk uit Ter Aar, lichte won den op aan het hoofd. Daar het paard zeer mak was, liep alles zo goed af. BOSKOOP Jongetje verdronken Het 7-jarig zoontje van de familie Van Beek, wonende aan de Burg. Colijnstraat, werd Vrijdagmorgen vermist. Hij was het laatst gezien spelende aan de waterkant. Terstond wérd in de nabijheid gedoken, doch zonder resultaat. Even later werd hij met een reddingshaak opgehaald. Dr. Jongeneel kon niets anders als de dood constateren. HAZEKSWOUDE Bromfietsongeluk Mevr. Klerks, wonende aan de West Zijdeweg, reed met haar bromfiets nabij de Croese- kazerne te Utrecht tegen een auto, doordat een voor haar bromfiets rij dende vrachtauto zonder richting aan te geven, het plein van de kazerne opreed. Mevr. K. Brak een sleutel been, kneusde enige rib'ben, kreeg 'n hoofdwond en een lichte hersen schudding. Zij werd aldaar naar een ziekenhuis gebracht en opgenomen. Oudste inwoonster begraven Gistermiddag is het stoffelijk over schot van de oudste inwoonster van Hazerswoude ter aarde besteld. Maartje van den Bos, wed, van Johannes Hortensius, bereikte de leeftijd van 96 jaren. De heer C. G. de Groot behaalde op de nationale honingtentoonstelling te Breda met z'n inzending vloeibare zomerhoning éen tweede prijs. KOUDEKERK BRUTALE DIEFSTAL Vermoedelijk, in de nacht van 21 op 22 Augustus zijn er van de opslag plaats van de heer Van Aalst, 40 startbaanplaten gestolen. De platen zijn 5 meter lang. Zij lagen opgesla gen op het terrein aan de Hondsdi^k. De diefstal is waarschijnlijk gepleegd met behulp van een vrachtauto, daar de sporen nog duidelijk te zien wa ren. De politie heeft het onderzoek in handen. Inlichtingen worden gaar ne, ingewacht. E.H.B.O. Half September begint de nieuwe cursus voor de opleiding tot het diploma E.H.B.O. Gegadigden kunnen zich opgeven bij de heer H. de Vries en mei. B. Wille te Koude kerk aan den Rijn. TER AAR TH. VERLAAN f In de gezegende ouderdom van ruim 90 jaren overleed gisteren de heer Th. Verlaan. De overledene heeft zich zeer werkzaam getoond in dit lange leven. Ook op openbaar terrein bewoog hij zich. Vele jaren HOE wordt het weer? (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). DROOG In de och tend, hier en daar mist, overigens droog, overwe gend zonnig. Zwakke tot matige en langs de Wadden vrij krach tige wind tussen West en Zuid.. Vrij warm. 24 Aug.: zon op 5.38, onder 19.45. maan op 9.55 en onder 20.28 uuï. 25 Aug.: zon op 5.40, onder 19.42; maan op 11.10 en onder 20.42 uur. Het lueeA. in Suïc^fxa De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: max. temp. weer gisteren zwaar bew. 17 C. licht bew. 19 half bew. motregen 21 mist OSLO STOCKHOLM HELSINKI EDINBURGH LONDEN KOPENHAGEN geheel bw. AMSTERDAM onbewolkt ZüRICH LOCARNO GENèVE PARIJS BORDEAUX NICE BERLIJN FRANKFURT MüNCHEN WENEN LUXEMBURG GRENOBLE INNSBRUCK licht bw. geheel bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. half bew. 20 18 Droog en warm weekeinde Het K. N. M. I. deelt mede: Er is in de tweede helft van deze week een belangrijke weersverbete- ring ingetreden, die ook morgen zal voortduren. Daarom is voor Zondag droog en tamelijk zonnig weer te verwachten met in het binnenland temperaturen tot omstreeks 25 graden De veranderingen ten gunste be staan hierin, dat depressies thans niet meer hun weg dicht langs Nederland kiezen, maar op hogere breedte blij ven, terwijl het zogenaamde Azoren- hogedrukgebied zich meer en meer over onze omgeving heeft uitgebreid. Tussen dit hogedrukgebied nu en een actieve depressie, die de Noorse kust nadert, treft men op de Oceaan een krachtige Westelijke tot Zuid- Westelijke luchtstroming aan, welke warme en vochtige Oceaanlucht naar de Britse eilanden transporteert. De ze warme lucht dringt geleidelijk ook tot in Nederland door. Aangezien we bovendien onder in vloed blijven van de reeds genoemde uitloper van het Azorenhogedrukge- bied, mogen flinke perioden van zon neschijn worden verwacht. Beide factoren, aanvoer van warme lucht en zonneschijn, bewerkstelligen teza men. dat de temperatuur nog iets verder zal stijgen, hetgeen naar alle waarschijnlijkheid het duidelijkst in het Zuiden en midden van het land aan de dag zal treden. Voor het Noorden bestaat morgen later op de dag kans op binnendrij- vende bewolking, terwijl daar tevens de wind krachtiger zal zijn dan in het overige deel van Nederland. was hij voorz- van de vroegere Vei lingver. De Tuindersbond God zij met Ons. Ook toonde hij zich reeds in vroeger jaren een groet liefheb ber van instrumentale muziek en mede aan hem was het te danken, dat reeds vele jaren terug hier een fanfarecorps bestond. Nog tot op zijn hoge leeftijd bleef hij belang stelling tonen voor deze muziek. Zijn sprankelende geest gepaard aan een sterk lichamelijk gestel stelde hem in staat om altijd te wérken met een voortvarendheid, die menig jongere ten voorbeeld kan zijn. Na een kortstondig, smartelijk ziekbed is_ de heer Verlaan, na gesterkt te zijn met de Genademiddelen van onze Moeder de H. Kerk, overleden. Na regen kwam zonneschijn Het Oranjefeest te Leimuiden werd voortgezet en gelukkig werkte het weer nu mee, zodat bij alles een flinke deelname en grote belang stelling ondervonden werd. De eerste wedstrijd was de ring rijderij met tilbury's. Een Oranje feest in een plattelandsgemeente zou niet volledig zijn, wanneer dit pro grammapunt zou ontbreken. Toch was de deelname van 20 paren niet groot. De uitslagen waren als volgt: 1. H. v. Egmond en mej. M. Blom; 2. H. Mooren en mevr. Mooren; 3. J. de Vries en mevr. De Vries; 4. J. de Vries en mej. M. Roos. Des middags te 2 uur had het sprietlopen voor dames en heren plaats. Via een boegspriet moesten de deelnemers over de Drecht zien te komen. Dit is altijd een kijkspel bij uitnemendheid. Het was dan ook bij de brug over de Dredht een ge zellige drukte. De uitslagen waren: 1. mej. Thea Glabbeek; 2. mej. Nel van den Broek; 3. mej. Gerda Roest. Boegsprietlopen heren: 1. C. v. Berkel Jr.; 2. M. l'Ami; 3. J. Straat hof. Na afloop van het sprietlopen was het ringrijden voor dames en heren per rijwiel aan de orde. Deze wed strijden hadden weer op het f eest- De uitslagen waren: Dames: 1. mevr. M. van den Akker —De Vos; 2. mej. Leni Könst; 3. mej. J. Kiebert. Heren: 1. P. v. Graas; 2. P. Blom; 3. W. van der Pouw Kraan. Des avonds te 7 uur had het hard lopen voor heren plaats. Er waren ruim 20 deelnemers. De uitslag was: 1. J. Lok; 2. J. Mollers; 3. P. Mali- paard; 4. N. Roos. De prijzen voor het eerste passe ren van de finish bij de tweede ronde werden gewonnen door de heren J. Mollers (een kaas van de heren A. Straathof en H. Mooren) en P. Zwaan (een taart van de firma Beuk). Des avonds werd ook nog het rui tergevecht voor heren geleverd, wat Woensdagavond wegens de regen af gelast was. Om de geldprijzen werd veelvuldig en fel gevochten. De winnaars werden tenslotte: 1. D. de Rijk; 2. P. v. Poelgeest; 3. R. de Jong. Succes van kweker. Door de snijbloemenkweker C. A. Straathof, Dorpsstraat te Leimuiden zijn 14 achtereenvolgende jaren de eerste chrysanten aangevoerd aan de vei ling te Aalsmeer en ook 7 achter eenvolgende jaren de laatste chry santen. Een mooie prestatie.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2