R IJ N S T R E E K Tijdens de Braderie zal Leiden gonzen van drukte Wilhelminaver. te Alphen maakte feestplannen bekend Woubrugse brug aangevaren door plezierboot7 gewonden ADA/ISON Oranjefeesten in Leimuiden DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 VEEL BEZOEKERS VERWACHT Nog enkele weken scheiden ons van de eerste Leidse Braderie, die gehouden zal worden op 17, 18 en 19 September. Het laat zich aanzien, dat Leiden in deze dagen een wel zeer opgewekt beeld zal tonen; juist in deze periode herbergt de stad twee belangrijke congressen, waardoor enige duizenden vreemdelingen hier zullen vertoeven, nl. het jaarlijkse ledencongres van de Ned Mij. tot Bevordering der Ge neeskunst op 19 September en dat van de Internationale Federatie van Chr. Bouwvakarbeiders en Houtbe werkersbonden op 17 September. Voorts zal de Vebo met haar zui- veltentoonstelling in het Waaggebouw en haar veekeuringen op het Vee- marktterrein vele ingezetenen uit de omtrek naar de stad trekken. En vervolgens zal de Eraderie de fees telijke markt met een neel bijzonder, eigen cachet ongetwijfeld zeer veel bezoekers trekken. Natuurlijk mogen wij niet - alles verklappen, maar het is ons wel dui delijk geworden, dat er door de Leid se middenstand, die op de Braderie zal verschijnen, koortsachtig gewerkt wordt, om dit bijzonder cachet dui delijk naai; voren te brengen. Er komen zeer aparte geestige en fleu rige stands; het publiek zal zich kun nen voorzien van exclusieve, nieuwe artikelen: de speciale verlichting en de attracties, die door het actie-comi té „Leiden Leeft" worden verzorgd, zullen de Braderie tot een magneet maken, die ^eer veel bezoekers zal trekken. Inderdaad: Leiden Leeft! Wij ver heugen ons Xover. dat deze slagzin van het actie-comité werkelijkheid zal v;orden en „boeren, burgers en buitenlui" dyidelijk zal maken, dat de stad een centrum is, dat gónst van activiteit. In elke maand van het jaar, maar speciaal in de a.s. maand September! De maand van de Vebo, de Braderie, de Leidse Week en de viering van Leidens' Ontzet op drie October! Burgerlijke Stand Geboren: Robert, z. van A. van Loon en C. Veldhuizen; Katrinus Wil- lebrordus, z. van C. Duijvenbode en T. van Dijk; Alida Geertruida Maria, d. van G. J. E. van der Spek en J. ■R. van Zeist; Susanna, d. van D. J. Nieuwenhuijsen en A. Schipper; Krij- na, d van G. Verdoes en S. Kuijt. Gehuwd: G. J. Binnendijk en E. J. A. E Lampo; M. J. Horikx en M. J. Krol; Th. M. van Veen en E. W. Gy- bels; H. Cornet en P. van der Weij- den; Th. W. Reuvers en A. van Kla veren; S. Holswilder en A. W. Keij- zer. W.. C. van Dorp en E. Diehl; A. Chaudron en H. W. Martens; W. Vo gelaar en M. Th. Mosseveld; J. Boelee en S van Leeutfen. Overleden: J. Th Versteeg man 70 jaar; P. Boer man 63 jaar; C. van Tongeren, huisvr. van Springer 37 jaar; W. Scherpenisse wed. van Buijs 81 jaar. Donderdag 21 Augustus.) jaar weer een dergelijke wedstrijd te spelen. Voor de somma van zegge en1, We hebben Dinsdag al verteld dat schrijve negen cent kunt U a.s. j er vanavond een D.V V.-accordeon- Maandagavond getuige zijn van eenconcert gegeven wordt op het Pie- unieke voetbalwedstrijd, die 's avonds j terskerkplein. Welnu, thans kunnen om 7 uur op de Speeltuin „Groen- oord" gespeeld wordt, ter gelegen- KAPIT A ALS UITBREIDING BIJ N.V. ZAALBERG EN ZOON. Zoals de directie van de N.V. Ko ninklijke Nederlandse Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zoon te Leiden reeds in haar jaar verslag heeft aangekondigd, behoeft de liquiditeit van de maatschappij versterking. Het bestuur acht het thans gewenst over te gaan tot plaat sing a pari van f 250.000,aandelen, ten volle delende in de winst over 1952 en volgende jaren. Enkele groot aandeelhouders, die tezamen ca. 4/5 van het uitstaande aandelenkapitaal bezitten, hebben zich bereid ver klaard, dit bedrag, zo nodig geheel, over te nemen. Ook de overige aandeelhouders worden in de gelegenheid gesteld hun bezit in de N.V.te vergroten. Tot en met 6 Sept. a.s. kunnen zij inschrij ven op 1 nieuw aandeel van f 1000, of 100,tegen inlevering van twee dividendbewijzen nr. 18 en betaling van resp. 1000,of 100,Gezien de in het bedrijf gehouden winst in de jaren 1945/1951 (ƒ2.059.557 op. 'n totale bruto w.inst van 3.337.968) weth. D. van der Kwaak, korfct Za'albe'fg 'zeker voor een her kapitalisatie in aanmerking, aldus 't bestuur. Daar de fiscale omstandig heden de directie weinig aantrekke lijk voorkomen, acht zij het juiste moment hiertoe nog niet aangebroken. Behalve dekens en plaids worden ook damesmantelstoffen, herenover- jasstoffen en shawls vervaardigd. Verwacht wordt dat, onverwachte tegenslagen voorbehouden, 1952 met een behoorlijke winst zal sluiten. Volgens de fiscale balans laat het verhoogde kapitaal een dividend van 9,8 pet. toe. we daaraan nog toevoegen, dat de Arbeidersmuziekvereniging „Nieuw ï.even" hedenavond om kwart over acht een concert geeft in de Kooi. Nu is een concert misschien ietwat over dreven; het is een serenade aan het gouden bruidspaar H. Nieuwenburg M. Mulder. En hoogst waarschijnlijk zal vól- de heid van het 15-jarig bestaan van de vereniging. Het zal namelijk een ge- costumeerde voetbalwedstrijd zijn tussen tweedames-elftallen, de dames-kaartvereniging tegen de da- mes-reis-vereniging van „Groenoord"! De baten komen ten goede aan de - _r a feestcommissie, die blijkbaar grote U^ week Woensdag de s euw plannen heeft om het derde lustrum Chr. School aan de Da Costastraat luisterrijk te vieren. Alleen vrezen van de Ver voor Chr. ^hoolonder we, dat er Maandagavond niet be- JOS in gebruik genomen worden paald hoogverheffend voetbal ge- d°or de. voorz.tter van hrt Schoolbe- speeld zal worden, doch dat is ver-j stuur de heer Joh. Stehouwer. moedelijk ook niet de bedoeling. Het De Leiose speeltuinen hebben tesa- gaat er slechts om eens hartelijk tel wol het een en and" petto, lachen. En daartoe zullen er ongc-Na hetgeen wij reeds eerder mee- twijfeld momenten genoeg zijn. Daar komt r°£ t in 7niir>n dl» Grnpnnnrd kaart- en reis- i oinnen van een jaarlijks tuinfeest in "ames wel v^ zorgen? speeltuin Westerkwartier. Er ko- Over voedballen gesproken. U her- innert zich ongetwijfeld nog de sen sationele voetbalwedstrijd op 7 Juli 1.1. tussen de Leidse Gemeenteraad en de Journalisten. Over de voor ons zo smadelijke uitslag zullen we het nu maar niet meer hébben. Doch wel moet U weten, dat onze aanvoer der Joop Padding hedenmorgen, ver gezeld van enige collega's der Leidse bladen aan zijn collega-aanvoerder, Stadhuis een keurig vaantje heeft aangeboden, niet zozeer als overwin- ningstrophee, maar vooral als blij vende herinnering aan deze prettige wedstrijd, waarvan het duizendkop pig publiek kennelijk zeer genoten heeft. In welgekozen woorden over handigde onze aanvoerder het rood witte vaantje, dat door de wethouder met grote vreugde werd geaccep teerd en dat een blijvende plaats op zijn bureau zal krijgen. Onder het genot van een kopje Stadhuis-koffie hebben we daarna nog even nagebab- beld en in principe besloten volgend j men enige attracties, die jong en oud Zaterdag a.s. van 5 tot 12 uur aan genaam bezig zullen houden. Maan dagavond a.s. is er jaarvergadering in het clubhuis met bestuursverkie zing (uitbreiding tot 9 leden) en be noeming van een feestcommissie in verband met het a.s. 25-jarig bestaan. Gisteren vierde de heer W. J. de Bruin zijn 40-jarig jubileum bij de Kon. Ned. Grofsmederij. De jubile rende metaaldraaier werd met zijn echtgenote in de directiekamer ont vangen en toegesproken door de on derdirecteur, ir. K. Bouman, die veel waardering had voor hetgeen de heer De Bruin in 40 jaar voor de fabriek heeft gedaan. Nog vele jaren! Het gebruikelijke couvert met inhoud en het diploma van de Ned. Mij. van Nijv. en Handel werden aangebo den. De heren Pomme, bedrijfsleider, Oudshoorn, chef-werkplaats, en De Vos, evenals de heer De Bruin lid van de Kern, voerden nog het woord, waarna de heer De Vos nog een en veloppe met iets er in aanbood. En morgen zijn wy weer in feest vreugde, omdat dan de heer H. C. Broxterman 25 jaar in dienst van de Twentsche Bank hoopt te zijn. U hoort daar nog wel meer van. De Nederlandse Kantklosschool te Amsterdam is weer op tournee om op een aantal plaatsen in het land te laten zien hoe schoon de oude kunst van het kantklossen eigenlijk wel is. Behalve van het kantklossen kunnen de bezoekers ook genieten van een unieke verzameling Bel- i gische kant. De tentoonstelling komt op 29 Augustus, dus volgende week In Woubrugge is hedenmiddag een j Zeven van hen werden vrij zwaar I Vrijdag, in Leiden en zal van Waren enkele maanden geleden de vooruitzichten op het jaarlijks Wil- helminafeest zeer somber, het bestuur van de W.V. heeft ons hedenavond in wat optimistischer geest kunnen inlichten over zijn a.s. plannen. De W.V.-feesten gaan dit jaar wel door. De capaciteit van de toevoer- kabel van electriciteit naar het ijs clubterrein is weliswaar nog niet veel verbeterd en electriciteit blijft van essentieel belang voor de fees ten, zoals de W.V. die pleegt te or ganiseren met attractieve kermisver makelijkheden. Niettemin is het be stuur erin geslaagd tooh een feest in elkaar te zetten, waarmee men de moeilijkheden in acht genomen toch wel tevreden zal kunnen zijn. Het bestuur hoopt straks, als in het komende jaar nabij het raadhuis een hoogspanningshuis zal zijn geplaatst, de moeilijkheid rondom de stroom toevoer naar zijn terrein te boven te zijn en dan weer een ouderwets feest te kunnen vieren, waartoe ongetwij feld gunstig zal medewerken het on langs genomen raadsbesluit tot ver laging van de vermakelijkheidsbelas tingen, welke enigszins remmend werkten op de verpachtingen. De feesten worden dit jaar gehou den op Vrijdag 29 en Zaterdag 30 Augustus op 'het ijsclubterrein. Donderdagavond wordt het feest ingeluid met een grootse optocht van erenigingen, al of niet gecostumeerd o.l.v. een militaire kapel van het vliegveld Valkenburg. Hieraan kun nen alle verenigingen deelnemen. Opgave is gewenst bij de heer G. J. v d. Kolk, Stationsplein 1, tel. 2482. De route van de taptoe is als volgt: opstellen Toussaintplein, marcheren via de Van Boetselaerstraat. Bloem- straat, Aarkade, v. Mandersloostraat, Pieter Doelmanstraat, links om de Julianastraat, Prins Hendrikstraat, Gaslaan, Dr. Lovinklaan naar het raadhuis. De afmars begint om 7.30 uur, aankomst gemeentehuis om 8 u. Het programma voor Vrijdag luidt: 2.30 uur officiële opening en daarna feestelijkheden en kermisvermake lijkheden op het ysclubterrein aan de Dr. Lovinklaan. Des avonds om 8 uur wordt een gevarieerd programma aangeboden o.l.v. Bob Nelson. Zaterdag beginnen de feestelijk heden om 2.30 met een kinderoptocht. De start hiervan vindt plaats in het Hazeveld en de route zal vermoede lijk geheel aan de hoge zijde liggen. Naar verwachting zullen hieraan on geveer 2500 kinderen deelnemen. Voor deze optocht laat het W.V.-be- stuur het initiatief volkomen» aan de deelnemers zelf over, of men al of niet gecostumeerd, individueel of in groepsverband iets wil doen uitbeel den enz. enz. Voor het leukste idee Laatste Berichten De kabinetsformatie het beste initiatief worden prijzen beschikbaar gesteld in de vorm van waardebonnen, inwisselbaar bij de Alphen se middenstand. De finish is op het ijsclubterrein waar de prijzen worden bekendgemaakt en uitgereikt. Te pl.m. 4 uur wordt aldaar als ma rionettenspel opgevoerd het sprookje: „Zwaan kleef aan", door de heer Kellenbach. Het avondfeest, met een geheel nieuw programma als de avond tevo ren, vangt om 7.30 uur aan en wordt besloten met het traditionele vuur werk. Het is wellicht overbodig allen aan te sporen tot een zo groot mogelijke deelname aan de verschillende onder delen van het W.V.-feest, dat volle dig moet slagen! Gemeentelijk nieuws raad besloot destijds, op voorstel van B. en W„ gedurende vier maanden van het zomerseizoen 1952 tc verhuren aan de heer A. Mullens te Zaandam, een gedeelte, groot 17 M2 van het t.o. Avifauna gelegen terrein, tegen een huurprijs van f 2500.—, zulks t.b.v. het inne men van een standplaats met een patates-frites kraam. Op grond van zyn slechte licha melijke gesteldheid heeft de huurder thans ontheffing gevraagd voor de helft van het nakomen van zyn ver plichtingen. B. en W. hebben begrip voor de zich opgeworpen moeilijk heid en stellen dc raad voor tot ont heffing van betaling ad 1250. te besluiten. De wnd. directeur van de wa ter- en lichtbedrijven vraagt een aanvullend crediet (oorspronkelijk was 49.670.toegestaan) voor het ingraven en leggen van hoogspan ningskabels met bijbehorende wer ken van Herngreens's Fijnhouthan del N.V. (Steekterweg) tot aan het hoogspanningsstation bij N.V. v/h D. v. Oordt en Co. ('s-Molenaarsbrug) en het hoogspanningsstation aan de Bloemweg, een en ander wegens bijkomende materialen en lonen van personeel v. h electriciteitsbedrijf. B. en W. adviseren het gevraagde toe te staan. Sedert enige jaren klagen de bewoners van de Bloemweg over onvoldoende watervoorziening. Dt oorzaak hiervan moet worden toege schreven aan de onvoldoende door- laatwijdte van de toevoerleiding. Het is noodzakelijk gebleken, dat deze door een zwaardere wordt vervan gen. De kosten hiervan worden ge raamd op 1100Met de eigena ren van de grond, waarin de nieuwe leiding, die als hoofdleiding kan worden beschouwd, zal worden ge legd, is de nodige overeenstemming bereikt. EXPLOITATIE DORPSHUIS Destijds werd in het leven geroe pen een stichting tot exploitatie van het Dorpshuis van Aarlanderveen. De Stichtingsakte is gepasseerd. B. en W. stellen de raad voor tot leden van dit bestuur te benoemen de he ren A. Berger, C. v. d. Bijl. A. van Engelen, Th. H. Herr en M. Keijzer, leden van de toenmalige beheerscom missie en als zesde lid de heer J. P. J. Rozestraten, allen te Aarlander veen. In een eerder gehouden raads vergadering opperde men de wense lijkheid, dat uit het midden van het college een persoon zal worden aangewezen, die met de functie van secretaris dient te worden belast. B. en W. menen thans, dat aan de wensen volledig tegemoet wordt ge komen, door uit het midden van het college als lid aan te wijzen wet houder J. v. d. Berg, die als voor zitter van het Stichtingsbestuur zal optreden. B. en W. adviseren hiertoe te be sluiten- Het ligt in de bedoeling, dat het Dorpshuis, eigendom van de ge meente Alphen a. d. Rijn thans ver huurd wordt aan bovengemelde stichting. Het bedrag stellen B. en W. op f 250.per kwartaal. e Tweede Kamerfractie van de KVP en van de P. v. d. A. dc laatste tezamen met haar Eerste Kamer fractie) hebben gisteravond verga derd ter bespreking van de kabinets formatie beide partijen afzonder lijk, doch in hetzelfde gebouw. De vooruitzichten voor het welsla gen van de formatie-poging van mr. Donker zijn zeer duister geworden. H.M. de Koningin heeft heden middag om 14.00 uur de kabinetsfor mateur mr. L. A. Donker ontvangen. ernstig ongeluk gebeurd, waarbij 7 gewond en moesten direct naar een vacantiegangers ernstig gewond zijn I ziekenhuis worden overgebracht. geraakt, waarvan er één in levens- j gevaar verkeert. Tegen de middag passeerde een pleizierboot van de rederij Zwaag uit Amsterdam de ophaalbrug in Woubrugge. Naar de mening van ooggetuigen voer de boot vrij snel. Daarbij kwamen nog de sterke ruk winden en de trek van het water naar links, die de boot enigszins uit de goede koers drongen. Hierdoor kwam de boot in aanvaring met de brug. Het dak van het overdekte ge deelte van de boot ging schuiven en viel op het achterdek, waarop zich een aantal vacantiegangers bevond. Poes aan de haak geslagen Toen gisteravond het dochter tje van de boomkweker J. v. d. B. in Hazerswoude, de hengel in de schuur had gezet, waarmee zij had gevist, kwam even daar na de poes in de schuur, en rook, dat aan de haak een visje had gezeten. Zij likte en beet eens in de haak, met het gevólg, dat zij de haak in de bek kreeg en deze er niet meer uit kon krij gen. Mevr. v. d. B., dit ziende wist geen raad, want de poes ging ontzettend te keer. Zij liet buur" man Hannes en buurman Piet roepen, die door middel van een knijptang de haak stuk knepen, en uit de bek van het .poesje verwijderde. Een meisje van 18 jaar werd le vensgevaarlijk gewond. In het café-restaurant bij de brug moesten voorts nog enkele slacht offers worden opgenomen o.w. de kapitein, die door het gebeurde zeer geschokt was. Bij aanvaring sloegen twee perso nen over boord, terwijl in de paniek, die bij het ongeluk ontstond, ver schillende opvarenden over boord sprongen. Er waren direct een viertal dok toren ter plaatse om eerste hulp te verjenen. De boot lag hedenmiddag nog beklemd tussen de brug en vorm de een obstakel voor het verkeer te water en te land. AARLANDERVEEN AANSCHAFFING LEERMIDDELEN B. en W- van Alphen a. d. Rijn stellen de raad voor gunstig te be- schiken op de aanvrage van het R.K. Kerkbestuur van de parochie van de H.H. Petrus en Paulus te Aarlanderveen om medewerking voor de aanschaffing van: een glo be t.b.v. de bijzondere school voor g.l.o.; 12 ijzeren rijwielsteunen voor het overdekte gedeelte van de speel plaats; leermiddelen voor het vak godsdienstonderwijs, i.v.m. de ver nieuwing van dit onderwijs, met uit zondering van 13 ex. ..Prentenboek van Jezus' leven" en 13 ex- van „Prentenboek van de Kinderbiecht" alsmede 12 ex. „Luistert naar Hem", 12 ex. „Prentenboek van de Kinder communie" en 1 cx. „Tekstboekje bij Luistert naar Hem". De methode „Met brandend Hart" kan ook zon- avonds half acht tot half tien te bezichtigen zijn in het Federatiehuis, Gerecht 10. STADSKOK. der gebruikmaking van deze boeken volledig tot haar recht komen, meent het college. Op navolgenswaardige wyze heb ben de Aarlanderveners hun saam horigheid gedemonstreerd. Het de cor van het toneel van hun Dorps huis was nogal wat kaaltjes. Er be hoefden dringend enkele voorzie ningen te worden getroffen. Prompt staken ze de hoofden bij elkaar en brachten met z'n allen het benodig de bedrag van rond 800.teza men. En het decor mag er zijn! Ere ook aan de dorpsschilder Th. H. Herr, die er iets moois van wist te maken! BOSKOOP Luchtballonnen. Wanneer een niet-Eoskoper een bezoek brengt aan het over de gehele wereld bekende boomkwekerscentrum, zal hij niet kunnen vermoeden, dat er tussen al die palmbomen en coniferen ook nog andere aangelegenheden zijn welke de volle aandacht vragen. Boskoop moge dan voor het grootste gedeelte zijn naam te danken hebben aan het boomkwekersvak, daarnaast is de industrie vooral in de laatste jaren, een belangrijk woordje gaan spreken. Als die bewuste niet-Boskoper zijn wandeling uitstrekt naar het Ooste l'jk deel van Boskoop, zal hij in het Reijerskoop een fabriekje kunnen ontdekken, dat in de loop van enkele jaren de aandacht op zich heeft ge vestigd. niet alleen in de omgeving doch ook ver daarbuiten. Wie zich de moeite getroost om met de eige naar, de heer B. van Willigen, een praatje aan te knopen, zal tot de con clusifc komen, dat er in dit eenvoudige fabriekje veel meer gebeurt dan hij zou vermoeden. Het wil toch wel wat zeggen als men hoort dat elke week circa 25.000 van die bekende ballon netjes aan een touwtje worden ge fabriceerd. in allerlei kleuren en met allerlei opschriften. Die gekleur de ballonnetjes v/elke men bij alle feestelijkheden e.d. aantreft en waar mede men de meeste kinderen enige tijd zoet houdt. Een derde van pl.m. 3.000.000 ballonnen, welke jaar lijks voor een groot deel hun weg in het luchtruim vinden, worden bij de „Eewi" te Boskoop vervaardigd. Vooral de laatste tijd is de vraag naar dit kinderspeelgoed, ook in het bui tenland groter geworden. Mede door aeze orders zag de heer van Willigen zich genoopt naar een grotere brieksruimte om te zien, en dank zij de medewerking van het gemeentebe stuur zal hij, naar het zich laat aan zien, binnenkort de beschikking krij gen over een gewenste ruimte mid den in het dorp. Dan zal hij met zijn 10 jongens, zijn te klein geworden fabriekje, waarin hij in 1946 is be gonnen, kunnen verlaten. Wat betreft het vervaardigen van de ballonnen, dit lijkt voor een leek een uiterst moeilijke opgave. De be nodigdheden zijn in de eerste plaats glazen buisjes en bolletjes die vorm hebben van de gefabriceerde ballonnetjes. De buisjes worden ge doopt in een breiërige massa, waarin vloeibaar rubber is verwerkt. Door een vakkundige beweging komt een dun vliesje van dit preparaat om de vormen, hetwelk geruime tijd moet drogen, waarna het geheel nogmaals in een rubbermassa wordt gedoopt waarin, naast de kleuren ook de fa brieksgeheimen worden gevonden. Na deze behandeling worden de bal lonnen van de vormen geschoven en ondergaan tenslotte een poederdoop, waarna ze worden opgeblazen om de gewenste slagzinnen of namen er op te drukken. Alles bijeen een interes sante fabricage tussen het Boskoopse groen. had eens een fles petroleum MARKTBERICHTEN GOUDA, 21 Aug. Kaas. Aanvoer 274 partijen. Prijzen 1ste soort 2.36 2.41, 2e soort 2.302.35, extra kwaliteit tot 2.52 per kg. Handel matig. LEtDSCHENDAM, 20 Augustus. Groente. Sla A f 23.60, spinazie 1421, postelein 711, bospeen 19 21, tomaten 2—2.60, bloemkool 21 53, komkommers A 1213, idem B 9—4, idem C 8; idem krom 912 per kg., stokbonen 5054, andijvie f 5 6.40. Eieren. Aangevoerd 10100 kip. eieren. De prijzen waren voor: 200 eieren no. 0 19.9520.15; 1900 no. 1 18.T019.40, 1100 no 2 17.90—18.30 2200 no. 2 f 17.20—17.70, 1900 no. 4 f 16.20—16.50, 1800 no. 5 12.15— 12.60, 1200 no. 6 11.05—11.25. Ver der bestond de aanvoer uit: 40 kippen 1.504.40. 80 konijnen 0.85—6.05, 45 hanen f 1.75—4.45; 21 duiven 0.45 0.55, 10 eenden 1.701.75. LISSE, 21 Aug. Bloembollen, Narcissen: I, II: Covent Garden 7.20, 5.50; Godolphin 8.80 f 6.05; Golden Harvest f 17.30, 13.20; In- surpassable f 15.20, 15.20; King Alfred 10.10, 7.50; Queen o/t Bic. 17.0.Rembrandt 9.90, 6.Suring Glory 15.40, 7.30, (III: 7.30); Carlton f 5.45, 5.75; Fortune 12.10, 0.—; Helios 5.65, 5.50; Marion Cran 5.4.70; Scarlet Elegance f 5.85, f 3.55; Cheerfulness f 5.45, 4.10; Geranium 8.20, 7.20; St. Agnes 7.50. 5.85; Actea 5.60. 3.50; Texas f 12.50, 8.—; Von Sion 16.50, f 7.75. Bijgoed; Cr. Geel z9 8.50; z8 8.20, z7 7.20, z6 3.45; Cr. Walter Scott z8 4.—; z7 3.20; Cr. Mont Blanc z6 2.70, z8 f 5.10, z7 3.50; Cr. Heraut z8 3.80. z7 2.80; Cr. Bruno z8 3.65. z7 f 2.95; Cr. Re membrance z8 3.50. z7 3.15; Cr. King o/t Striped zlO 6.z9 f 5.10, z8 4.55; Queen 0/7 Blues z9 4.30, z8 3.60; Ir. Imperator z8-op 1.90, z7 0.60. z6 0.55. TER AAR. 20 Aug. Groente. Kassnijbonen f 4.60; Snijbonen J 2 80 —4.70; idem B. 2.00—2.60- Stok- prinsen 3.304.90; idem B. f 2.20 2.70; Stamprinsen 3.90-4 80; Witte pronkers f 1.30—2.20; Spekbonen 1.50—2.60, alles per 10 kg. Toma ten A 20—28 ct. idem B. 22—28 ct, idem C, 18—20 ct. idem CC 16 ct. idem bonken 1718 ct. Postelein 4 12 ct. Andijvie 59 ct. Waspeen 1719 ct. Kroten 68 ct. Groene kool 13 ct. Rode kool 710 ct. Uien 814 ct. idem afw. 5 ct. Aardappe len 7 ct. alles per kg. Bloemkool 1. 27—55 ct. idem 2. 16—23 ct. idem 3. 816 ct. Sla 2—7 ct. Komkommers 810 ct. alles per stuk. Bospeen 12 ct. per bos. Augurken: Fijn 92 ct. Fijn basterd 62 ct. Basterd 50 ct. Grof A. 0.46 ct. Grof 1. 35 ct. CD. 28 ct. idem afw. 1220 ct. E. 18 ct. alles per kg. Peren: Claps Fav. 811 ct. Jutte peren 8—9 ct. Suikerperen 3— 4 ct. Diamantperen 9 ct. Appelen: Kandijzoet 8 ct. Present van Luntc- ren 8 ct. alles per kg. Bramen 21 ct. per doos. Bloemen: Gladiolen 89 ct. per bos. ROELOFARENDSVEEN, 20 Aug. Bloemen. Dahlia's 516 ct. Mont- bretia 47 ct. Asters 612 ct. Gla diolen 1018 ct. Scabiosa 28 ct. Troschrysanthen 1622 ct. Chry santhen 4.00—8.00; Rayonanten 10.00—16.00; Lelies f 5.00—7.00; Anjers 2.004.00. Groente: Aardbeien 3743 ct. per doosje, Meloenen 13,0033.00, Kropsla I 4.60—11.30; idem II 2.00—5.10; Andijvie 5.00—7.00 Tomaten 16.0024.00, Snijbonen 20.0046.00 Prinsebonen 38.00 53.00, Stambonen f 31.00—48.00, Pronkbonen f 12.00—23.00. Augur ken baster f 51.00, idem klein grof 47.0048.00, idem grof f 34.00 36.00, idem bom f 18.0019.00, idem Stippel 22.00—25.00 per 100. Cafes varen wel bij de regen De weersomstandigheden voor de Oranjefeesten, die met tussenpo zen ven een jaar v/eer gehouden wer den waren niet gunstig. De eerste dag, die voornamelijk bestemd was voor de jeugd, viel letterlijk in het water. Des morgens om 10 uur wer den de kinderen van de scholen.-door het Oranje comité afgehaald. Vooraf gegaan door een geluidswagen trok de stoet naar hét feestterrein, waar de kinderen getracteerd werden. Hier na werd het Oranje-comité in de raadzaal door de burgemeester ont vangen, en hiermede was het Oranje feest 1952 geopend. In de middaguren volgden de di verse spelen voor de schooljeugd. De uitslagen waren als volgtr Jongens 67 jaar turfrapen: 1 Jan de Koning, 2 Gerard Wesselius, 3 Leo Speelman. Jongens 89 jaar. Tonnetje rollen: 1 K. Bouma, 2 J. Verhoeven, 3 J. de Vos. Jongens 1011 jaar touwtrekken: 1 G. de Vries, 2 J. Hartveld, 3 J. Straathof. Jongens 12—14 jaar, 80 meter hor denloop: 1 G. van Heijningen, 2 Cor Brand, 3 G. Brand. Meisjes 8-9 jaar. vlaggétjc steken: ken: 1 B. Vinnen, 2 J. Swier, 3 R. dc Vos Meisjes 89 jaar, vlagetje steken: 1 Henny de Vos, 2 Ria Ubbink, 3 R. de Vos. Meisjes 10—11 jaar. was ophangen: 1 Bea Malipaard, 2 Anna Mooren, 3 Nelly Michel. Meisjes 1214 jaar, 80 meter hor denloop: 1 Bertha Lemmers, 2 Nelly Beuk Gd., 3 Ria de Hollander, Wegens het slechte 'weer werd des avonds alleen de kruiwagenrace ge houden. Toch deden nog twintig pa ren met deze wedstrijd mede. De uitslag was: 1 B. van Zuilen en da me; 2 J. Straathof Pzn. en dame. 3 H. Compier en dame Al spoedig hadden de vermakelijk heden 's avonds geen belangstelling meer. en moest de gezelligheid slechts gezocht worden in de consumptietent op het terrein en in de café's waar een gezellig dansje gemaakt werd.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3