groene laiel Uitvoering van rioleringswerken Sanapmn 3 goede Aan Wassenaarse feesten ontbrak slechts één ding: zonneschijn Slepende vliegtuigkabel sloopte schoorstenen en daken DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1952 n— DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Gemeenteraad Lisse Ongewenste verkeerstoestand bij de Oranjelaan Onder voorzitterschap van de bur gemeester, mr. Z. M. J. de Graaf, kwam de gemeenteraad van Lisse gisteravond bijeen. Afwezig waren de heren Scholte en Romein. Het voorstel van B en W, om met toepassing van art. 8, le lid, der drankwet de termijn te verlengen, waarvoor t.b.v. het restaurant op Keukenhof een extra tapvergunning kan worden verleend, werd zonder bespreking aangenomen. Rioleringsplan. Het voorstel tot verhoging van het crediet voor doortrekking van de riolering en 't maken 'van een voor lopige zuiveringsinstallatie, deed de heer Van Brienen de vraag stellen of er deskundige rapporten waren, opdat men er van verzekerd is, dat de te graven bassins geen stank zul len verspreiden. De voorz. verklaarde, dat dit zeer zeker is gedaan voor hel oorspron kelijk plan en naar hij meende even eens voor het gewijzigd plan. De heer De Koning wenste te we ten of de bassins ook nodig waren voor het definitieve zuiveringsinstal latieplan. Anders vindt hij dit over bodig werk en weggegooid geld. De voorz. verklaarde, dat dit een voorlopige oplossing is, omdat het eigenlijke plan misschien eerst over 10 jaar aan de orde zal komen, al thans niet in de nabije toekomst. Na nog enkele informaties werd 't voorstel aangenomen. De voorstellen inzake wijziging uitkeringsverordening en het aan gaan van een tweetal geldleningen, resp. groot 18000 ten behoeve van de brandweer en f 146.900 voor ver lenging Nassaustraat; doortrekking stamriool en het maken van een pro visorische reinigingsinstallatie, als mede van dé verbetering van het 2e gedeelte van de Eerste Poellaan, werden na simpele bespreking goed gekeurd. Bij het voorstel tot wijziging van de regeling geneeskundige verzor ging gemeente-personeel, maakte de heer van Briemen de opmerking, of het gemeente-personeel zich nu ook voor dit geld gaat verzekeren, om dat anders de gemeente toch nog wel eens voor moeilijkheden zou komen te zitten. De voorz. zei,'dat hiernaar een on derzoek wordt ingesteld en dat dit in 1953 geheel gereglementeerd zal worden. Hij maakte evenwel voorbe houd voor principiële bezwaren. Het voorstel werd hierop goedge keurd, alsmede het voorstel tot het verlenen van een 2e hypotheek op grond van de regeling bevordering particuliere woningbouw. Agrarische hervorming in Egypte In Egyptische officiële kringen wordt verklaard, dat de grootgrond bezitters zich hardnekkig verzetten tegen de voorgenomen invoering van de agrarische hervorming. Zij had den al hun krachten gemobiliseerd om de hervormingen te saboteren en ontzagen zich zelfs niet arbeidsonge- regeldheden uit te lokken om het nieuwe regiem in verlegenheid te brengen, aldus deze kringen. Een commissie van deskundigen, die zich met het vraagstuk der her vormingen heeft bezig gehouden, zal Donderdag verslag uitbrengen aan het algemene comité voor agra rische hervorming, waarin o.a. ge neraal Naguib, opperbevelhebber der strijdkrachten, en premier Aly Maher zitting hebben. Aly Maher zeide Woensdagavond, dat de bestudering van de beperking van het grootgrondbezit was beëin digd en de kwestie thans in juridi sche vorm wordt gekleed. Gezinszorg en werkvoorziening. De wijziging begroting dienst So ciale Zaken 1951 leverde een discus sie op t.a.v. de geldlening aan de Gezinszorg. Gevraagd werd o.m. of de desbetreffende besturen reeds me dewerking hebben verleend om tot een georganiseerde hulpverlening te geraken met rijkssubsidie. Hierop was nog geen nader voor stel van de betrokken besturen in gekomen, ondanks het feit, dat Soc. Zaken de inleidende besprekingen heeft gevoerd met deze besturen. (De uitgetrokken post is evenwel in 1952 nog niet overschreden. De wijziging werd goedgekeurd. In behandeling kwam vervolgens 'het voorstel tot toepassing van de ge meentelijke sociale werkvoorzienings regelingen voor hoofd- en handarbei ders. De heer De Koning vroeg, of voor de hoofdarbeiders een hogere bezol diging kon worden bewerktstelligd. De voorz. deelde mede, dat het ge meentebestuur hieraan gebonden is. De heer De Vries uitte de vrees, dat van deze gelegenheid gebruik zal worden gemaakt om werken te gaan uitvoeren, welke anders in gewoon onderhoud zouden komen of toch ge daan moesten worden. De heer Van Leeuwen benadrukte dit en vroeg waar de grens lag. De voorz. deelde mede, dat de voorgestelde objecten allen zijn op gesomd en niet konden worden uit gevoerd, omdat de gemeente de middelen ontbraken. Nu worden de ze werken uitgevoerd om de werke loosheid te bestrijden. Ware dit niet het geval, dan zouden zij achterwege zijn gebleven. Het voorstel werd aanvaard. Kruispunt Oranjelaair-Kanaalstr. Bij de rondvraag vestige de heer De Vries nogmaals de aandacht op het kruispunt Oranjelaan-Kanaalstr. en drukte zijn ontevredenheid uit, dat de oplossing er nog niet is. De voorz, zei, dat de schuld nier- van niet ligt bij B en W, omdat zij allen hebben gedaan wat mogelijk is, en nog doen. De flikkerlichten kun nen worden verwacht ongeveer be gin September. De politie treft hier ook geen schuld, omdat zij daar slechts staat om toezicht en niet om het verkeer te regelen. De ongeluk ken worden veroorzaakt door onop lettendheid van de weggebruikers. De heer Van der Lou vond de re paratiekosten voor de molen bij de Eerste Poellaan hoog. De voorz. zei, dat deze kosten, zo als in een vorige vergadering reeds is medegedeeld, noodzakelijk zijn om de molen in stand te houden en dat er nog meerdere kosten zullen vol gen. Besloten werd f 500 bij te dragen in de kosten van de in de oorlog aan gekochte gasgenerator voor gezamen lijk gebruik van ziekenvervoer voor de gemeenten Hillegom, Lisse en Sassenheim. Besloten werd vervolgens om te gen een prijs van 25.000 aan het Rijk in eigendom over te dragen de Rijkstuinbouwschool met de daarbij behorende nevengebouwen en de wo ning Geb.: Francesco C. M., z. v. P. M. A. Oosterveer en M. A. Vreeburg; Jacobus M., z. v. P. J. van Reeuwijk en M. E. v. d. Vlugt; Wilhelmus A. C. M., z. v. A. P. Mooijekind en J. M. v. d.Voorn; Gertr'uda J. M., d. v. C. Th. M. Koot en J. H. M. van Haas ter; Helena M. C., d. v. Th. A. Be- melman en H. J. Wassenaar; Barend, z. v, J. Beider en C. J. Duym. Ondertr.: Jacob Mudde, 24 jr., te Rotterdam en Jacoba A. Horsman, 24 jr.; Johannes C. J van Campen, 24 jr. en Jacoba M. Th. Zeestraten, te Voorhout, 21 jr.; Piet J. A. Kraij- nva, 34 jr. en Antje M. Tanis, 35 jr.; Johannes Korsuize, te Haarlemmer meer, 22 jr. en Geertruida Broekhui zen, 20 jr.; Izaak Zirkzee, te Leiden, 23 jr. en Cornelia de Vries, 23 jr. Getr.: J. G. Opstal en P. M. A. v. Nobelen; C. P. N. Slobbe te Den Helder en C. Warmerdam; W. J. Stroombergen te Hillegom en C. G. Beugelsdijk; J. L. Couzijn te Hille gom en A. M. v. d. Lans. Overl. Elisabeth C. Claesen, 82 jr., wed. van Th. H. L. Dommershuijzen; Gerrit Broekhuizen, 80 jr., echtg. van P. J. Bekkers. geneesmiddelen in elk tablet. Niet méér, want overdaad schaadt. Geest en lichaam worden er door verkwikt en pijnen verdwijnen (Advertentie) VOORSCHOTEN Gisteren is het feit herdacht, dat de heer A. de Gier 50 jaar verbon den was aan de Kon. Zilverfabriek „Voorschoten". In de loop van de ochtend werd de jubilaris in zijn woning vanwege dit feit gehuldigd door de directeur van de Kon. Zil verfabriek mr. S. A. C. Begeer, die de heer de Gier allereerst aanbood de gouden medaille van de Kon. Ned. Edelmetaal Bedrijven, bene vens de feestsigaren en de feest taart. Namens de Kon. Begeer voer de de directeur Jhr. Ir. A. C. von Weiier het woord en bood de jubila ris de gouden medaille van de Mij voor Handel en Nijverheid aan. Na mens de collega's sprak een lid van het jubileumcomité, die de heer de Gier een envelop met inhoud over handigde. BUS-ONDERNEMING Knoeide met grens- documenten Een Oldenzaalse busonderneming (de Onog) is tot 1 October 1953 uit gesloten voor reizen op collectieve paspoorten, nadat er onregelmatig heden met de bewijzen van Neder landerschap waren geconstateerd. Enkele weken geleden reed aan de grenspost te Poppe in de weg Olden- zaal-Bentheim een bus van deze on derneming voor, waarin ongeveer 30 personen zaten. Bij de pascontróle door de marechaussee bleek, dat de bewijzen van Nederlanderschap van tien reizigers in zoverre niet in orde waren, dat de foto's op die bewijzen niet klopten met de personen zelf. Een onderzoek bracht aan het licht, dat de onderneming voor haar dag reisjes naar het buitenland gebruik maakte van bewijzen van Nederlan derschap van derden. Vele vacantiegasten uit het Wes ten des lands, die op het ogenblik in Twente vertoeven, willen gebruik maken van de mogelijkheia tot het maken van dagreisjes naar Duits land. Dit is mogelijk op een collec tief paspoort, doch dan dient men in het bezit te zijn van een bewijs van Nederlanderschap, dat in de gemeen te van inwoning moet worden aan gevraagd. De vacantiegasten zijn daartoe in de regel niet in de gele genheid. De busonderneming wist er wel raad op. Zij beschikte over een aantal bewijzen van Nederlander schap en daarmede meende zij haar klanten te kunnen gerieven. DRAMA OP DE WESTERSCHELDE? Gisterenmorgen zijn op de Wester - schelde ter hoogte van Bath de lijken van een ca. 30-jarige vrouw en een 40-jarige man op een zandbank aan getroffen. Daar de vrouw in bad- costuum was gekleed cn de man broek, shirt en gymnastiekschoenen droeg, vreest men dat zij van een jjachtje afkomstig zijn, dat op de Westerschelde is verongelukt. Men verkeert in onzekerheid of zich even tueel meer personen aan' boord van dit jachtje jrebben bevonden. Men vermoedt, dat de verongeluk ten uit België afkomstig zijn. „MAASDAM" IN MONTREAL. Het nieuwe schip van de Holland Amerika Lijn, de ruim 15.000 ton me tende „Maasdam", is gisteren op zijn eerste reis uit Rotterdam te Mon treal aangekomen met 881 passa- tiers aan boord. Het schip blijft tot aterdag in Montreal en ga^t dan naar New York, vanwaar de geregel de dienst, tussen deze plaats en Rot terdam begint. Aan de eerste dag van het Wasse naars e zomerfeest heeft slechts één ding ontbroken: het beetje zonne schijn, dat het verblijf op het feest terrein aantrekkelijker zou hebben gemaakt. Niettemin: de belangstelling voor de diverse attracties was behoor lijk groot. 's Morgens werd in de Berkhei- straat begonnen met de kinderspelen voor de jeugd van 6 t.m. 13 jaar. Er werden, al naar gelang van de leef tijd, verschillende wedstrijden ge houden, zoals steppenrace voor de allerjongsten, naald en draadrace en stoelendans voor de meisjes en zak- lopen en een verkeersspel onder lei ding van de Wassenaarse verkeers politie voor de jongens. Voor elke wedstrijd was een aantal aantrekke lijke prijzen door de Koningin Wil- helminavereniging beschikbaar ge steld en om deze prijzen werd door de jeugd met veel enthousiasme ge streden. Rijvereniging demonstreerde. Na de kinderspelen betraden 14 ruiters van de Landelijke Rijvereni ging Koningin Emma het terrein voor een demonstratie, die bij het talrijke publiek zeer insloeg. Er werden ca- roussel-, vrijheidsdressuur- en vol tige-nummers afgewerkt en enkele aardige wedstrijden gehouden. Veel succes oogstte mej. Brinkers met haar drie pony's. 's Middags daverden op het wed strijdterrein de motoren van de leden der Wassenaarse Motorclub en van belangstellenden, die deelnamen aan motorbehendigheidswedstrijden. De opgave, die aan de rijders gesteld werd, was verre van eenvoudig en zonder strafpunten bleef er geen. De wedstrijd was in twee delen gesplitst. In het eerste deel ging het om een zo klein mogelijk aantal fouten te maken, in de tweede rit speelde de factor tijd een belangrijke rol. Een van de opgaven in de tijdrit was het leegdrinken van een flesje extra mousserend tafelwater en het stuk- Voelde HAAGS GERECHTSHOF. De drank. „De wijze waarop de jongelui in Katwijk te keer gaan wanneer zy dronken zijn, is meer dan schandalig", aldus de procureur-ge neraal bij het Haags Gerechtshof mr. J. Zaayer in de zaak tegen een 22- jarige zeevisser uit Katwijk, die in beroep was gekomen; tegen een von nis, waarby hij wegens belediging en weerspannigheid tot twee maan den gevangenisstraf was veroordeeld. In September van het vorige jaar was hij met een vriend die hij enige tijd niet had gezien, aan het drin ken geslagen. Toen hij later zwaar onder de invloed over straat liep, begon hij een passerende agent uit te schelden, die als gevolg hiervan verd. wilde aanhouden. De vriend greep de agent, opdat verd. beter kon ver dwijnen in een kapperszaak. Bij een poging van de agent om hem daar te arresteren verzette verd. zich. Ter zitting verklaarde de agent dat hij hierbij zyn duim had beschadigd. Verdachte meende te weten dat dit bü voetballen was gebeurd, hetgeen de agent ontkende. Mr. Zaayer vroeg bevestiging van het vonnis. Uitspraak 3 September. HILLEGOM CONCORDIA GAAT NAAR NIEUW SPORTTERREIN. Zondag gaat de R.K, Sportv. Con cordia haar nieuw clubgebouw en de nieuwe sportterreinen aan de Brou werlaan officieël in gebruik nemen. De dag wordt begonnen met een door de g. a., kapelaan Groeneveld op te dragen H. Mis in de St. Marti- nuskerk. Om 1 uur gaan de Concor-j dianen, voorafgegaan door de R.K. Harmonie Crescendo vanaf hun oude terrein aan de Vosselaan door de ge meente marcherend naar de Brou werlaan. De officiële inwijding en ingebruikneming vangt aan te 2 uur. Verschillende voetbalwedstrijden worden gespeeld en Turndemonstra- ties uitgevoerd. H.Z.V. De Hillegomse Zwem vereniging heeft een prima geslaag de Polomiddag gehouden. Eerst werd gestreden tegen DWT, dat met 06 werd verslagen. Vervolgens kampten HPC tegen HZV, waarbij de Heem- steedse ploeg met 41 won. Daarop volgde een wedstrijd tussen adspi- rant-combinaties van HPC en HZV, die een verdiende overwinning werd voor HZV. Nu werd er tussen HPC en DWT gestreden waarbij de win naar van het polo-tournooi en de kampioen van Kring Haarlem moest worden aangewezen. HPC wist nu beslag te leggen op de HZV-polobe- ker en veroverde met 'n 61 over winning ook de titel. Hierna werden zwemwedstrijden gehouden tussen de leden van HZV onderling. De uitslagen waren als volgt: 100 M. schoolslag (meisjes boven 14 jr): I. Thea Mathot 1 m. 44.6 sec; 2. El- ly van Zij verden 1.48.4 sec. 50 M. vrije slag (meisjes 13—14 j): 1. Ria van Houten 46.1 sec; 2. Anne ke v. d. Akker 51.2 sec. 25 M. schoolslag (meisjes beneden 12 jr): 1. Willy Cardol 25.4 sec; 2. Corry v. d. Hulst 26 sec. 50 M. vrye slag (meisjes boven 14 jr): 1. Elly van Zijverden 40.8 sec; 2. Anny Cardol 42.5 sec. 25 M. vrije slag (meisjes 1314 jr) 1. Ria van Houten 19.9 sec; 2. Magda van Zijverden 20 sec. 25 M. rugslag (meisjes beneden 12 jr): 1. Willy Cardol 30.2 sec; 2. Ma rianne Evers 34.8 sec. 50 M. rugslag (meisjes boven 14 j): 1. Annie Cardol en Elly van Zijver den beiden 51.9 sec; 2. Ria van Hou ten 55.2 sec. 'blazen van een kinderballonnetje, 's Avonds werden in café Bakker aan de Deyl aan de winnaars de fraaie bekers en plaquettes, die als prijzen (beschikbaar gesteld waren, uitge^ reikt. Estafetteloop. Om ongeveer 5 uur viel in de Van Hogendonpstraat het eerste start schot voor de jaarlijkse Wassenaarse estafetteloop, waaraan door sportver enigingen en niet-sportverenigingen kon worden deelgenomen. Elke ver eniging was met 6 lopers vertegen woordigd, die afstanden moesten lo pen, variërend van 100 tot 800 meter. In de wedstrijd voor de sportvereni gingen startten drie ploegen: WIK, de athletiekafdeling van Blauw Zwart en de Sportvereniging Was senaar. Het zag er naar uit, dat deze race een gemakkelijke overwinning voor WIK zou opleveren. Maar op het laatste traject van 800 meter wist de Blauw Zwarter ParlevÜet de voor sprong, die de WIK-athleet Vogels op hem had, volkomen in te lo<pen en zelfs met een voorsprong van 1 sec. de eindstreep te bereiken, waar door" Blauw Zwart in het bezit kwam van de wisselbeker van de Koningin Wilhelminavereniging. Bij de niet- sportverenigingen was de finish nog spannender. Hier ging het tussen de Kajoma en de CJMV. De Kajoma had geruime tijd een kleine voorsprong weten te handhaven tot in de laatste tientallen meters de CJMV-er Van Beelen zijn tegenstander Remmers waal wist te kloppen met slechts 0.4 seconden verschil. Zeer veel belangstelling trok in de vooravond de wedstrijd in het kuipje steken voor mannelijke deelnemers boven 17 jaar. Er hadden zich een 60-tal deelnemers gemeld en het duurde bijna 2 uren, voordat de win naar van de hoofdprijs een prach tige fiets en van de zes andere geldprijzen bekend waren. Die 2 uren heeft het publiek zich op kos telijke wijze vermaakt, want de natte pakken waren niet van de lucht. Het program van de eerste dag werd 's avonds besloten met een po pulair concert op het Dorpsplein door Excelsior, dat door de regen wel enigszins in het water viel. Ook het kermisterrein werd 's avonds slecht bezocht. De uitslagen. Kinderspelen. Steppenrace: 1. Loekie van Veen, 2. Nico v. d. Does, 3. Kees Prins, 4. Peter ten Arve, 5. Arend Krosse. Blokkenrace: 1. Ina Brakman, 2. Ali Vermeulen, 3. Eveline v. d. Knaap, 4. Nelly Knijnenburg, 5. Mimy Grun- deken. Zaklopen: 1. Jan v. d. Ploeg, 2. Adri van Kuyen, 3. Bertie de Boer, 4. Rob bie Winnubst, 5. Jan v. d. Ploeg. Naald- en draadrace: 1. Agnes van Leeuwen, 2. Nelly Fomeyn, 3. Annie Vlieland, 4. Thea Warnaar, 5. Jeanette Hakkeling. Verkeersspel: Groep I. 1. Joh. de Kievit, 2. Arnold Jansen, 3. Rudie Wisse, 4. Piet Noordover, 5. Jan v. d. Krogt; groep II, 1. Wim Vermeulen, 2. Wally Lodewijks, 3. Bertus Noord over, 4. Joop van Steen, 5. Bert van der Heyden. Stoelendans: 1. Ria de Boer, 2. Ria Tacx, 3. Liesje Bekooy, 4. Els van Welie, 5. Riet van Benten. Ruiterwedstrijden. Stoelendans: 1. J. Veldwits, 2. Jacques van Vliet, 3. Mej. J. Blok. Poppenrace: 1. C. van Vliet, 2. J. d. Marei, 3. Koos van Vliet. Zakkenrace: 1. Mej. L. Smit, 2. Mevrouw Romeyn. Springconcours: 1. Mej. L. Smit, 2. P. van Straalen, 3. J. van Vliet. Motorbehendigheidswedstrijden: 1. P. Kooyman, 2. K. Voorham, 3. P. Voorham, 4. C. Coster, 5. B. Olie. Xuipjesteken: 1. K. C. v. d. Niet, 2. W. Hoogeveen jr., 3. L. Ammer- laan, 4. G. Konings, 5. J. Bellekom. KAPELAAN A. VREEBURG. Gelijk elders in dit blad wordt be richt, heeft kapelaan A. Vreeburg van de Bisschop van Haarlem op dracht ontvangen aan de Nijmeegse universiteit zijn studie van; de klas sieke talen voort te zetten. Aange zien kapelaan Vreeburg a.s. Maandag op retraite gaat en daarna niet meer „in functie" in de parochie terug keert, is aan de parochianen bereids van deze opdracht mededeling ge daan. ENGELSE LOGé ONDER AUTO. In de Langstraat slipte de 10-jari- ge Christoffel Pack uit Engeland die bij een Haagse familie logeert, met zijn fiets, waardoor hij op de'rij weg kwam te vallen, juist tegen het lin kerachterwiel van een bestelauto, bestuurd door V. uit Nieuw Vennep. De jongen, die een hersenschudding ?n een rechterschouderfractuur op liep, is per Rode Kruisambulance- auto overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. NOORD WIJK Woningbouw op „Calorama". Door de raad werd in Maart 1950 besloten tot de bouw van 113 wonin- wetwoningen op het terrein van „Ca lorama." Bij inschrijving werd deze bouw gegund aan Van der Heijden's Bouwbedrijf te Leiden. In 1950'51 werd toestemming verkregen voor de bouw van 59 woningen van dit plan. terwijl de in 1951 en begin 1952 in verscherpte mate optredende kapi- taalsschaarste oorzaak was, dat de gemeentelijke bouwactie volkomen werd lamgelegd en voltooiing van '1 Caloramaplan moest blijven wachten Nu het geld, dat op lange termijn wordt uitgeleend, weer begint te vloeien, kan de eigen woningbouw ook in onze gemeente weer voort gang vinden en zijn de gedachten uitgegaan naar het afmaken van het Caloram'aplan. Door B en W wordt thans voorgesteld de bouw - van 54 woningen onderhands op te dragen aan Van der Heijden's Bouwbedrijf voor 485.000 SASSENHEIM De botsing bakker en auto. Men verzoekt ons mede te delen dat de bakkersbediende zoals gewoonlijk, achteruit het laantje van D. Verkley kwam afrijden, doch normaal de weg was overgestoken en reeds aan de rechterzijde reed toen hij door de met grote snelheid rijdende luxe auto werd aangereden. De politie heeft de zaak in onderzoek. De toe stand van de bakker is bevredigend. Te Utrecht slaagde voor het Kleermakers-vakdiploma A. de heer A. Bax. ZOETERMEER Geen belangstelling voor étalage wedstrijd. In de op Dinsdag ge houden vergadering van de winke liers van Zoetermeer werd met al gemene stemmen besloten dit jaar niet deel te nemen aan de étalage wedstrijd tijdens de a.s. Oranjefees ten. Dit besluit werd genomen, om dat de Oranjefeesten dit jaar op Vrijdagavond en Zaterdag gehouden worden en dit voor de winkeliers grote moeilijkheden in hun zaken oplevert. Op een verzoek van de winkeliers aan het bestuur van de Oranje-vereniging, om de feestelijk heden te doen plaats vinden op 3 en 4 September, werd afwijzend be schikt. DE KWAKEL Auto te water. Gistermiddag reed de meelhandelaar L. Lammers met zijn auto geladen met 20 zakken meel langs de Drechtdijk en moest uitwijken voor een tegenligger. Hier bij kwam hij in de zachte berm van de weg terecht, waarbij de auto in het water terecht kwam. Een kraan wagen van de teerfabriek bracht de auto na veel moeite weer op het droge. De zakken meel werden door het water bedorven. HOE wordt het weer? (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur. AFNEMEND BUIïG. Wisselend bewolkt met slechts hier en daar een regenbui. Over wegend matige Noordwestelijke wind. Iets koudere nacht, mor gen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 22 Aug.: zon op 5.35, onder 19.41 maan op 7.32 en onder 20.07 uur. Uet uj-ceA in EuAcpfm OSLO zwaar bew. 18 C. STOCKHOLM licht bew. 20 HELSINKI zwaar bew. 19 EDINBURGH zwaar bew. 1? LONDEN zwaar bew. 17 KOPENHAGEN onbewolkt 18 AMSTERDAM zwaar bew. 19 ZÜRICH licht bew. 21 LOCARNO zwaar bew. 21 GENèVE half bew. 17 PARIJS zwaar bew. 17 BORDEAUX mist 20 NICE zwaar bew. 29 BERLIJN zwaar bew. 21 FRANKFURT zwaar bew. 21 MüNCHEN onbewolkt 16 WENEN zwaar bew. 25 LUXEMBURG geheel bew. 25 GRENOBLE zwaar bew. 23 INNSBRUCK zwaar bew. 16 POSTDUIVEN Wassenaarse Vriendenclub. Uitslag wedvlucht vanuit Libramont over een afstand van ong. 257 km. De vogels werden gelost om 9 uur. De eerste vogel bereikte het hok om 12.21.22 uur en maakte een ge middelde snelheid van 1259.73 meter per minuut. Uitslag: C. J. de Weerd 1, 9, 12, 15; C. J. Raaphorst 2, 3, 5, 10; C. Th. Parlevliet 4, 8, 11; A. van Helmond 6, 7. Wassenaarse Concourscommissie. Wedvlucht met 134 vogels vanuit Libramont, afstand 257 km.; aan- WASSENAAR Na afloop van schietoefeningen keerde gisterenmiddag een Mitchell bom menwerper naar de vliegbasis Valkenburg terug. Achter het toestel was aan een lange staalkabel een z.g. manch bevestigd met een doelwit, waarop werd geschoten. Tijdens de oefening bevond zich dit doelwit op circa 2000 meter hoogte achter het vliegtuig, hieraan door een 5 m.m. staalkabel verbonden. Deze kabel kan normaal door middel van een zich in het vliegtuig bevindende lier worden gevierd of ingehaald. Tijdens de schietoefening werd het doelwit echter afgeschoten, waarbij tevens een ernstig defect aan de lier ontstond, zodat de kabel niet ingehaald kon worden. Toen de vliegtuigbestuurder op het vliegtuig Valkenburg wilde landen, veroorzaakte de loshangende kabel in de gemeente Wassenaar schade aan huizen en opstanden. Onder meer werden ruiten, dakpannen en enige anten nes, een benzinepomp en een schoorsteen door de slepende kabel vernield. Persoonlijke ongevallen vonden evenwel niet plaats. BIOSCOPEN De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Zoek de zon op", 14 jaar. Lido: „Bongo de beer", alle leef tijden. Luxor: „Telefoon voor- u". 14 jaar. Trianon: „Fanfan la Tulipe", vol wassenen. Rex: „Achter de brede Missouri", 14 jaar. Donderdag cyclus: „De vrouw met het geschonden gelaat", volwassenen. komst eerste 12-22.41 uur, snelheid 1222.41 meter. Uitslag: A. L. Visser I, 10, 24, 27; J. van Kleef 2, 5, 8, 9, II, 14; J. H. M. Brouwer 3, 4, 6, 13; G. Boer 7. „De Luchtbode" (Boskoop). Wedvlucht vanaf Tilburg. Afstand 65 km. Gelost 8 uur. Aankomst le duif 9.57.10, laatste 10-24.05. Uitslag: J. Verhagen 1, 26, 27; A. Verhoef 2, 4, 11; W. v. Leeuwen 3, 13; M. v. d. Berg 5, 18, 23; J. van Gemeren 6, 14, 15, 20; F. Middelkoop 7, 15; A. Sytzema 8, 14; J. de Kooter 9, 19; G. Lamoree 10, 22, 28. Wedvlucht vanaf Libramont, afstand 345 km- Los 9 uur. Aan komst le duif 12.15.10, laatste 12.33.04 Uitslag: W. v. Leeuwen 1, 3, 16; H. v. d. Willik 2, 4; A. Verhoef 5, 8, 18; G. Lamoree 6. 13, 17; J. v. Gemeren 7; J. Degenkamp 9; J. de Kooter 10- De Zwaluw (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Libramont. Af stand 253,93 km. In concours waren 178 duiven. Aankomst eerste 12.18 51, snelheid 1277 m., laatste 12.35.32, snelheid 1191,38 m. Uitslag: J. W. Hulst 1, 15, 34; M. Wolleswinkel 2, 4, 5, 14, 18, 25; K- I. Waasdorp 3, 27; H. Schoo 6, 29; F. C. van Heusden 7, 21; G. Teske 8; Fr. Hendriks 9, 17, 22; P. v. d. Voort 10. P.D.V. Warmond. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Libramont, afstand plm. 260 km; aankomst eer ste 12.25-30, snelheid 1268.73, laatste 12.37.20, snelheid 1198.80. Uitslag: M. de Vroom en 1; M. v. Stijn 2, 4, 5, 9, 10, 13, 15; Jac. Zwetsloot 3; P. v. d. Drift 6, 11; Jac. Niekerk 7, 8. „Steeds Sneller," (Noordwijk) Wedvlucht met jonge duiven vanaf Ciney. Afstand plm. 222 km. In con cours 239 duiven. Gelost te 7 uur 25 min., met Zuid-Westen wind. Aan komst eerste 9.56,55 uur, snelheid 1461 meter. Uitslag: A. van Duin Azn. 1; H. Smit 2, 34, 39, 46; J. v. d. Wiel 3. 18, 21, 24, 33, 37; C. Plug 4, 7; J. Marijt 5, 20, 42; G. v. d. Poel 8; Th. Steen- voorde 6, 26, 30; J. Passchier 9, 17, 23, 31; Gebr. Passchier 10, 22. Wilt U iets weten? Vraag: Route per bromfiets van Roelofarendsveen naar Waalwijk, liefst buiten Utrecht om en terug over een andere weg, ook buiten Utrecht om; hoeveel tan.? Antwoord: Roelofarendsveen. Rijn- saterwoude, Alphen, Boskoop, Gouda, Schoonhoven, Goudriaan, Gorinchem, Woudrichem. Neerandel, Dron>gelen, Waalwijk; afstand 70 km. Terug Waalwijk, Geertruidenberg, Keizers - veer. Werkendam. Giessen-Nieuw- kerk, Goudriaan, Schoonhoven. Oude water, Woerden, Bodegraven, Alphen, Roelofarendsveen, afstand 80 km. Vraag inzake de minimum hoogte voor vliegers. Antwoord: De voorgeschreven mi nimum hoogte voor vliegers boven bebouwde kommen is 400 Meter. Eventuele klachten, aan de comman dant van het vliegveld. Vraag, inzake het betalen van dub bele huur bij het verhuizen van het ene pand naar het andere. Antwoord: Dat hangt af van de afspraak welke u gemaakt hebt met de huiseigenaren. Wanneer u niets hebt afgesproken, hebt u het ver laten huis voor een week gehuurd, de gebruikelijke termijn.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2