EEN SPANNENDE SPEURTOCHT NAAR SPOTTENDE SPOKEN Ned. zeilkampioenschappen op de Westeinder DINSDAG 19 AUGUSTUS 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 NAAR AANLEIDING VAN DE BERICHTEN OVER 'N SPOOK TE ARNHEM, HEEFT ONZE SPOOKSPEURDER DE GEL DERSE HOOFDSTAD EEN BE ZOEK GEBRACHT. ZIJN ER VARINGEN VINDT U HIER AFGEDRUKT. Donker en doods lag het huis in de schimmende schaduw van de nade rende nacht. Eeh zware onweersbui, die de gehele middag de lucht ge tooid had met lugubere loodgrijze wolken, ontlastte zich. Dreunende donderslagen volgden de bijna hoor bare blikesmschichten cn bij het licht van dit hemelvuur konden we door een waas van regenvlagen, een flau we indruk krijgen van het huis, dat het sombere doet was van onze tocht. Op ongeveer 200 meter van de hoofdweg stond een stenen gebouw uit het begin dezer eeuw met daar naast een houten schuur, verrijkt met een bovenvedieping, waar juist toen wij aankwamen, licht ontstoken werd. Een straaltje regen, dat via onze kraag nieuwsgierig op onze rug be landde, kondigde aan, dat een langer verblijf buiten een nog langer ver blijf in het ziekenhuis tot gevolg kon hebben. Daarom haalden we diep adem en lieten een ouderwetse klop per onze komst melden. Dof en hol galmde het geluid door het huis, dat uitgestorven leek. Deze indruk bleek echter slechts schijn. Na enige minuten verscheen het ble> ke, knappe gezichtje van een jong meisje voor het getraliede deurraam pje en met bevende stem informeer de deze lieflijke verschijning naar onze wensen. Nu was dit niet zo heel erg vlot uitgelegd en we begonnen eens heel omstandig te kucheen, in de hoop, dat de deur geopend en wij van de regen verlost zouden worden. Het meisje reageerde echter niet volgens onze wens. Zij bekeek ons, na het kuchje, met een blik, die een veel moediger man dan wij het bloed in de aderen had doen stollen en be gon daarna luid te roepen Onmiddellijk werd in het huis een aantal deuren geopend en in de gang verschenen een paar robuste mannen, die zich naar de voordeur spoed den. „Nou komt het ook nog overdag", hoorden we het meisje angstig roe pen, maar een der mannen stelde haar gerust: „Stel je niet aan „Mag gy". klonk het in dc gang, „het is maar een gewone vent." De man, die ons zo treffend be schreven had, vroeg hierna, wat we wilden. Wij voelden een lust om tot list onze toevlucht te nemen en te verklaren, dat we voor de regen wil den schuilen. Maar daar de bui misschien slechts van zeer korte duur zou zijn en wij erg graag langer in het huis zouden vertoeven, bedach ten we, dat eerlijkheid het langst duurt. De waarheid leek ons dus de beste garantie om tot ons doel te geraken. De oud-vaderlandse wijheid bleek deze keer echter niet van toepassing. Nadat we medegedeeld hadden, dat we de spookspeurder van een krant waren en dat we gehoord hadden, dat een der onderwerptn van onze journalistieke arbeid zich 's nachts ir. het schuurtje moest ophouden, kregen we ten antwoord, dat de hond. die achter de deur door zeven man werd vastgehouden, onmiddellijk zijn vrijheid zou herkrijgen, indien we niet met dezelfde snelheid als een zeke»* weerverschijnsel, dat juist aan ht fivmanent zichtbaar werd, de tuin zouden verlaten. Ontmoedigd strompelden we door de regen naar het poortje, toen we plotseling recht tegenover de schuur een vrij groot hondenhok ontdekten. Met onze afgeschermde dievenlan taarn schenen we in een lege ruimte en enige ogenblikken later hadden we in deze nederige woon een onder dak gevonden. Het dak lekte niet eens zo heel erg en we begonnen ons na een poosje eaht op ons gemak te voelen. De uren regen zich aaneen; een vleermuis fladderde verschrikt door de bomen, een uil liet zijn dreigend geluid horen en de honden blaften op huiveringwekkende wijze. Het obscure van de omgeving zette ons tot peinzen over de voosheid van het dagelijkse leven en het mysterie van de nacht, waarin een mens sl.echts bang kan zijn en slechts hopen kan de morgen te halen, zonder door de dreigende dreigingen verzwolgen te zijn Toen we wakker v/erden, zagen we op ons horloge, dat het middernach telijk uur gevaarlijk dicht genaderd was. Rond het huis heerste nu een doodse stilte, maar onze scherpe blik ontdekte leven op de bovenverdie ping van het schuurtje. Het onweer de opnieuw of nog steeds en bij de felle bliksemstralen zagen we een stille figuur voor het vermolmde ven ster van het schuurtje staan; zijn blik v/as verbeten en somber. In de verte klonk plotseling een klagend gekerm, gevolgd door een hevige bons, welke laatste door ons geproduceerd werd, want we waren de nederigheid van onze woon ver getend ijlings opgeveerd. Het huis en zijn bewoners hielden de adem in. Het gekerm herhaalde zich. lang duriger en hartverscheurender nu. De bons konden we voor de tweede maal voorkomen, maar al de haartjes vanaf onze grote teen tot aan het uiterste topje van onze kruin, gingen parmantig recht overeind staan. We snakten naar adem en hoopten met de hoop van een drenkeling, dat een politiepatrouille mot tankwagens en mitrailleurs mocht arriveren. Er gebeurde echter niets. In dodelijke spanning lagen we in ons hondenhok en plotseling sloegen we met een gevoel van diep afgrijzen de handen voor onze ogen; de moed om langer te kijken ontbrak ons. Voordat we aldus onszelf het uit zicht ontnomen hadden, hadden we duidelijk gezien hoe een donkere schaduw zich bij het schuurtje voort bewoog. Na enige ogenblikken verstijfd in ons hmk te hebben gelegen, waagden we het heel voorzichtig te kijken: we hadden ons niet vergist. Met onzekere gang kwam de scHim nader. Nu was het voor ons te laat om onze ogen weer te bedekken, want de verschij ning had ons gehypnotiseerd. Op v/ werd de nacht door een koud- makend gekrijs verscheurd, onmid dellijk gevolgd door het wilde blaf fen van een hond, die met woeste sprongen uit de schuur te voorschijn kwam. „Hier blijven," hoorden we een ge smoorde stem roepen, „hier, zeg ik je. Denk je, dat je in ogenblikken als deze, doodleuk een beetje op katten- jacht kunt gaan?" Een man ver scheen in de deuropening en joeg de hond weer naar binnen. „Kalm maar, lieve p°es." murmel den wij intussen tegen het mormel, dat. bij ons een toevlucht voor de hond gezocht, had en verwensten te gelijker tijd de wet op de dierenbe scherming. Ongeveer een uur zal hierna ver streken zijn, toen we plotseling opge schrikt werden door 'n gierende gil. Ditmaal konden we ons niet vergist hebben. Een rampzalig geluid had de nacht in stukken gereten. Het was duidelijk de kreet van een vrouw in dodelijke angst. Na enkele seconden schalde de vrees opnieuw door de nacht en nu konden we verstaan wat de ongelukkige vrouw riep: „Moe, j daar begint het weer!" Gespannen tot het uiterste richtten we ons, zover als het hok dit toeliet, omhoog. De rampzalige had gelijk: De bovenverdieping van de schuur baadde in een zee van onheilspellend licht. Onmiddellijk was het gehele huis tot leven gewekt. Deuren werden opengesmeten, mensen gilden en renden, gedeeltelijk in nachtgewaad, gedeeltelijk zoals men hen overdag pleegt te zien, gewapend met stok ken en stangen naar de schuur. Daar verscheen in de deuropening het wasbleke gezicht van de man, die urenlang de wacht voor het boven raam gehouden had. „Zijn jullie gek geworden?" brul de hij vervaarlijk, „wat mankeert jullie? Waarom kom je hierheen ge rend?" De gezichten der omstanders druk ten nu naast diep afgrijzen ook innig medelijden uit. Het knappe meisje narrf het woord: „Nergens om Joop," sprak ze met bevende slem, „heus, nergens om. We wilden alleen maar even kijken of je 't nog goed maak te." Onderwijl waren alle blikken ge richt op de zich in licht badende bo venverdieping. .,Je moest mee naar huis komen. Joop," zei het meisje op overredende toon, „zo helemaal alleen in de schuur is niets gedaan." Joop scheen deze mening niet te delen. „Wat mankeert jullie feite lijk?" brulde hij nogmaals en zag toen plotseling hoe de anderen ang stig naar de bovenverdieping staar den. Hij kwam nu ook naar buiten en bekeek het helverlichte raam. „Wat is er aan dat raam voor bij zonders te zien?" vroeg hij verwon derd. Het meisje treft geen blaam, dat ze zich niet langer kon goedhouden; „Het licht," snikte ze, „het licht brandt weer." „Het licht?" antwoordde de rr/an verbaasd, „natuurlijk brandt dat. Dacht je, dat ik uren in het donker kon zitten, zonder in te slapen? Ik ben gewoon een boek aan het lezen. Als het spook nu komt. kan het voor de verandering eens beginnen met het licht uit te doen." Koud waren de woorden uitgespro ken, of de bovenverdieping werd in een diepe duisternis gehuld. Er volg de een moment vap verlammende schrik. Toen begon het meisje te schreeuwen en wilde de jongeman naar boven rennen. Het meisje hield hem tegen en er ontstond een korte worsteling. Van deze gelegenheid maakte de hond, die al geruime tijd tekenen van onrust had gegeven gebruik, om zich los te rukken en rende regelrecht op ons hok af. Hoe we er zo vlug uitge komen zijn, is nog 'n volkomen raad sel, maar deze behendigheid baatte ons weinig; tegen een jonge herder is niet te lopen. Bij het poortje werd de redactierekening bezwaard met de kosten van een nieuwe broek. KRONUS GESLAAGDE KANAAL OVERTOCHT VAN ABDEL MONEM De 27-jarige Egyptische journalist Abdel Monem is er in geslaagd het Kanaal over te zwemmen. Zondag avond was hij bij Cap Gris Nez te wa ter gegaan, en vanmorgen om 9 uur lag hij minder dan 2 mijl buiten de Engelse kust bij Dover. Maar toen werd de zee zeer ruw en voerde het getij hem af in de richting van Fol kestone. Na een harde strijd tegen de golven slaagde de Egyptenaar er ech ter in vast grond onder de voeten te krijgen, na 1614 uur in zee te zijr.' geweest. Hij zag er nog vrij fit uit deed enkele lichaamsoefeningen op het winderige strand alvorens per motorboot naar Folkestone te ver trekken. Monem had vroeger al twee keer getracht het Kanaal over te zwemmen, doch zonder succes. De laatste maal, twee jaar geleden, gaf hij na 18 uren op. WATERPOLO PROMOTIECOMPETITIE 2e KLASSE. Voor de promotiecompetitie 2e klap van de KNZB, waarbij ook de Zijl is ingedeeld, werd Zaterdagavond ge speeld Pinguins 1 (Woerden) en HPC (Heemstede) met als uitslag 1—2. Hedenavond worden de protesten behandeld uit de wedstrijd De Zijl Pinguins, zodat de ontmoeting HPC De Zijl wel de beslissing moet bren gen voor promotie. WIELRENNEN. Ronde van Duitsland De elfde etappe va» de Ronde van Duitsland AugsburgNeurenberg (251 km) werd gewonnen door de Duitser Müller. De uitslag luidt: 1. Müller (Duitsl.) 6 uur 40 min; 2. Peeters (Belg. Born (Zwitserl.); 4. Schild 'Duitsl.) 5. L. Weilenmann (Zwits.), 5. Kohl- beck (Duitsl.); 7. van der Zanden (Ned.), allen in dezelfde tijd als Müller. Op de achtste plaats in het klas sement van de elfde etappe plaatste zich een grote groep renners ex aequo. Allen in de zelfde tijd als Müller. Hierbij bevonden zich de Nederlanders Smits en Lambric'ns. In het algemeen klassement neemt Smits als best geklasseerde Neder lander de achtste plaats in met 72.32.07. Lambrichs is elfde met 72.33.08 en van der Zanden vijftien de met 72.40.05. Na de elfde etappe leidt de Belg I. de Rijck met 72 uur 01 min. 40 s. Hij wordt gevolgd door zijn landge noten Demulder met 72.05.44,5 en Impanis met 72.27.34. Vissen vangen met harpoen Vissen met de hengel de meest gebruikelijke manieris niets voor de heer Robert Travis Keagle uit Minneapolis (V. S.) Hij geeft er de voorkeur aan uitgerust met duikerhelm en gewapend met een harpoen de vissen op hun terrein tegemoet te treden. Hier komt hij juist boven water met een knaap van een karper, die hij even tevoren in het Minnetonkameer aan het spit heeft geregen. KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. W. Kleijn Jr. speelde een schitte rende inhaalpartij tegen de Leidse kampioen W. Huisman. Helaas miste hij de nodige wedstrijdroutine, daar hij voor het eerst de partij bij goed spel tot winst had kunnen voeren, toen Huisman op een verkeerd veld een dam nam en in 't eindspel daarna de iemise over het hoofd zag. 3 Partijen werden wegens 't late uur afgebroken, t.w. die tussen Leeu wenburgMertens; SlingerlandTe- leng en Kleijn Jr.Heemskerk. De uitslagen luiden verder: v. d. Zwan Sladek 2—0; Mertens—W. Laterveer 20; Heemskerkv. d. Zwan 11. In de le klasse is het Brouwer, die recht op 't kampioenschap afgaat. Een inhaalpaïtij won hij van W. v. d. Reijden en nu wist hij eveneens te winnen van A. v. d. Reijden. Van Drimmelen liep in 't Haarlemmerzetje tegen Dreef, maar door een grove blunder van Dreef, zag hij kans de partij nog te winnen. W. v. d. Reijden verloor van Vink en Ooft won van Hakenmulder. De partijen tussen RijsdamBrinks en DegenaarsSchild werden remise. In de 2e klasse had Van Klaveren lange tijd voordeel in zijn partij te gen v. d. Putten, maar moest toch in 't eindspel zich buigen.' Van Dijk zag VAN FST WON tf rorpfrhotttI geplaatst tegen een der sterkste VAN EST WON TE BURGERHOUT Spelers van de 2e klasse; v. d. Kwar- De gegadigden voor de titels Op de Westeinder Olympiajollen: 1. K. H. Lukien, 2. D. de Kat Jr. 12 Voetjollen: 1. G. de Vries Lentsch, 2. M. J. van Geijn, 3. mej. H. Mulder. Jeugdklasse: 1. R. Kraak, 2. J. J. 6 en 7 en op 13 en 14 September Woortman, 3. J. Albers. de Nederlandse kampioenschappen Punten groepswedstrijden 16 m2 worden gezeild. De volgende zeilers hebben hier voor ingeschreven: 6 en 7 Sept. Drakenklasse: S. Bakker, J. van Eenheidsklasse (totaal) over 2 dagen: Groningen 130, Overijssel 65, Drente 39, Holland 44, Friesland 102. Puntentelling groepswedstrijden DE RACE HARLINGEN—TERSCHELLING. en Berg, W. van Duyl, J. Hofkes, Th. B.M.-klasse (totaal over 2 dagen!: Keegstra, G. Pfeiffer, H. Veruyn, G. Groningen 13, Friesland 12, Overiisei van Wijk. - Pampusklasse: W. Blok, J. Dame, i J. Sieverts, K. Spaargaren, W. van Staveren, A. Volker jr. 12 M2 Sharpieklasse: W. Guide-! mond, W. Jungschlager, Jac. Kraan, Th Kraan, R. Kramer, H J. ^kin. In de 2eiiwedstrUd Harlingen- B. Ott, J. van Staveren, B. V^erha- Terschelling vice versa werd Maan gen, Lr. visser. dagmorgen het startsein gegeven Olymp.ajollenklasse: J. Dijkers, L.voor de eerste race van Harlhigen Gerhards, J. de Jong, H. Lesage, B. naar Terschelling. Het was vrijwel Markus, Jac. Stap, B. Willems, H. i Willems, J. Verkuylen. masiu' De uitslag luidt: 1. Elizabeth (eig. Valk, Leeuwarden) 5 uur 40 min. 2. Noordster (Doeksen, Terschelling) 5 uur 55 min. 3. Li (dr. van der Meer, Grauw) 6 uur 12 min. 12-Voetsjollcnklasse: F. Brink- mann, F. Daniels, B. Hageman, E. Holtrop, L. Koopmans, mej. H. Kreb- bers, M. Nederburgh, A. Reyers, G. de Vries Lentsch. 13 en 14 September: Regenboogklasse: J. Alberda, F.! naar Harlingen gezeild. Bos, L. Hoff jr, J. Hofland, C. van 1 Staveren, J. van der Velde, K. Vro lijk. L. de Wit. Valkenklasse: P. van Buren, C. Groot, Th. van Helvert, E. Hoppe, G. Jongeneel, J. Keyzer, H. Kirkenier, F. Laagwater, J. Lichtenauer, S. van der Meer, R. Mulder, C. Pierrot, W. Ritman, J. van Tienhoven, ir H. Zui- derbaan. 16 M2 Klasse: J. Bakker Dzn, N. Both, J. van Dijk, J. Helder, Joop Helder, S. van der Steeg, J. Swart, M. Tournier, P. Verhoeven. Vrijheidsklasse: B. Boescheten, Jac Bouwhuis, B. Colenbrander, Joh. v. Diemen, Ed. Freeh, C. Kist, J. Schoo- neveldt. DE DERDE DAG VAN DE SNEEKWEEK. De derde dag van de Sneekweek bracht goed zeilweer, doch de wind was te gering om drie banen te zei len. Er werden daarom twee banen gevaren. Regenbogen (groep 1): 1. J. Alber da, 2. J. Hofland, 3. C. J. de Jong. Groep 2: 1. D. Oppenhuizen, 2. Dr. J. W. v. d. Zijpp, 3. M. Hendriks, 4. F. Theunissen. Pampusklasse: 1. J. P. Damme, 2. J. H. C. Sieverts. 3. H. Bakker. 16x2 eenheidsklasse, a, groep 1: 1. Jaap Helder, 2. Fokke Jansma, 3. J. Hoeben. Groep 2: 1. Joop Helder, 2. M. Tournier, 3. H. E. Mulder. Valkenklasse (groep 1): 1. B. Bal der, 2. mevr. Joustra-van Gooi, 3. J. H. Tromp. Groep 2: 1. M. C. Breuniing, 2. S. M. van der Meer, 3. E. J. Hoppe. Heden wordt van Terschelling VOETBAL HOOFDCONSUL BOELJON GAAT HEEN Naar ,.de Sportkroniek" meldt, zal de heer L- Boeljon, vele jaren toe gewijd hoofdconsul van de KNVB. op 31 Augustus zijn taak neerleggen wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. tel. Na een gelijk opgaande partij I kwam v. Te Borgerhout in België werd een., j -o- - j wegwedstrijd voor professionals over AWam. Kwartel m t eindspel 150 km gehouden. De uitslag luidt: I ean ™0I> maar dl' "as n!et 1. van Est (Ned.) 4 uur 17 min; 2. de I noef om..tf winnen, zodat remise de Wachtere (Belg,); 3. de Poorterijuiste "ltshig was. Van Stnen liep (Belg.); 4, Brusselmans (Belg.) op ln n damzetje en verloor van v. Iter- 150 m.; 5. J. Adriaennssens (Belg.); i son- De Part«en tussen Mond^'.rf- 6. van den Broek (Belg.). fermans -Juf- SladekKlinkenberg Zeg het metde poppenkast Onder leiding van de poppenkastspeler Jan W. Kesler uit Amsterdam en de beeldhouwer Eef van Maanen uit Velp wordt op de Volkshogeschool „Diependaal", post Markelo in Overijsel een cursus gegeven in de verede ling van de poppenkast-kunst. Mensen uit onderwijskringen' jeugdleiders, werkers in speeltuinverenigin gen, sanatoria enz. ontvangen hier onderricht in het vervaardigen en aan kleden van poppen, het bespelen van een poppenkast en het schrijven of bewerken van voor de poppenkast geschikte stukken. Het is de eerste cursus op dit gebied in ons land. cJ)e auontuxen V-CUt Humpo Hotsflots kunstenaar 24. En zo schuifelde onze beroemde kunstschilder dan langs de trein. Van coupé tot coupé en van wagen tot wagen. Hij keek in alle compartimen ten, want hij kon natuurlijk niet we ten, dat de dief in de voorste wagen zat. Intussen donderde de trein door het heuvelachtige landschap. Humpo Hotsflots' haren wapperden artis tiek in de wind en zijn gezicht werd helemaal vuil van de rook van de locomotief. Het scheelde soms niet veel, of hy viel van de schuddende en schokkende trein af, maar daar lette Humpo niet op. „Ik moet die lijst terughebben", zei hij bij zichzelf. „Dat moet lukken, want anders ben ik mijn vierhonderd gulden kwijt en dan ben ik niet rijk meerZo denkend schoof hij alsmaar voort, tot hij in de voorste wagen eindelijk de boef ontdekte. „Dat moet hem zijn" dacht Humpo Hotsflots. „Hij is ten minste bezig knopen los te maken van het pak, waar de lijst in zit De boosdoener had Humpo nog niet ontdekt en werkte rustig door aan zijn ontknoperij. werden door eerstgenoemden gewon nen. De standen luiden: Hoofdklasse: 1. W. Huisman 12 punten uit 7; 2. J. Mertens 87; 3. J. Zaalberg 56; 4. I. Teleng 98; 6. J. Slingerland 85; 7. W. Laterveer 98; 8. W. Leeuwenburg 97; 9. J. Huisman 36; 10. I. Laterveer 45; 11. F. Lardee 06; 12. J. v. d. Zwan 8—7; 13. A. Sladek 5—9; 34. F. v. d. Velde 47; 15. W. Heemskerk 118. le klasse: 1. Ooft 98; 2. Schild 810; 3. Brinks 68; 4. A. v. d. Reij den 78; 5. Rijsdam 68; 6. Deege naars 57; 7. Brouwer 169; 8. W. v. d. Reijden 7—10; 9. Van Drimme len, 98; 10. Kleijn Sr. 67; 11. Vink 11—8; 12. Dreef 108; 13. Haken mulder 43. 2e klasse: 1. v. Dijk 5—6; 2. Juf fermans 06; 3. Van Strien 57; 4. .v. d. Kwartel 139; 5. Iterson 108; 6. Boom 76; 7. Mande 1,18; 8. Storm 74; 9. v. d. Putten 68; 10. Klinkenberg 99; 11. Huisman Jr. 76; 12. Roosendaal 78; 13. Van Klaveren 38; 14. Sladek 10'7. ROEIEN. OOK ZIJ HADDEN ER GENOEG VAN. Naar A.P. bericht hebben acht le den van de Olympische roeiploeg van Zuid-Slavië in Rüsselheim be kend gemaakt, dat zij niet naar hun vaderland terug willen. Zij hebben een verzoek om asyl gericht tot het ministerie van buitenlandse zaken van het Land Hessen. Het kabinet heeft instructies gevraagd aan de fe derale regering van Duitsland. Slav- ko Jankowic, de leider van de ploeg, had gezegd: „Wij willen naar Cana da!" In het gezelschap van Jankowic bevinde» zich 6 man van de Zuid- slavische Olympische acht en een man van de Twee met Stuurman. Deze laatsten wilden hun namen niet bekend maken. POSTDUIVEN. „De Duinklievers (N'hout). Wedvlucht met jonge duiven vanaf Ciney, afstand pl.m. 223 km. In con cours 121 duiven. Gelost te 7.25 uur met Zuid-Westen wind. Aankomst eerste 10.01.13 uur, snelheid 1431.70 meter per minuut. Uitslag: 1, 8, 10 G. Rotteveel; 2, 6, 14, 29 J. Duyn- dam; 3. 5, 7, 19, 22, 26 K. Nulkes; 4, 9, 11, 13, 15. 16 Pav. St. Jan. Alphense Vriendenclub. Wed vlucht vanaf Libramont. afstand van 253 km; gelost om 11.30 uur met Zuid-westen wind. Aankomst eerste 2.37.20; laatste 3.9.53. Uitslag 1, 8, 9 W. Tromp, 2. M. Bijsterveld, 3. J. Vernes, 4, 10 D. v. Eijk 5, 7; A. Groe nendijk; 6, 11 D. G. Vaartjes. De ju nioren vlogen vanaf de Moerdijk. Uitslag 1, 2, 5, M. Bosman, 3 A, Blom, 4, 7 M. v. Wilgen, 6 H. Groenendijk. „De Zaterdagvliegers" (Zoeter- meer). Wedvlucht vanaf Libra mont, afstand 250 km. Uitslag: 1, 3, 5, 6, 8, 9. 12. 16, 17, 18 A. v. Holst; 2, 4. 7, 14, 15, 20 F. v. Sta.alduinen; 10, 13, 19 W. V. Ardenne. Eerst aan komende snelheid 1300 m. Wilt U iets weten Vraag: Route WarmondDoetin- chem, vandaar naar Afsluitdijk en door Noord Holland terug naar War mond; hoeveel km? Antwoord: Warmond, Leiden, Al phen, Bodegraven naar nieuwe rijksweg langs Utrecht, Doorn, Ame- rongen, Rhenen, Wageningen, Arn hem, Velp, De Steeg, Ellecom, Does burg, Doetinchem, afstand 150 km; Doetinohem, Hummelo, Zutphen, Deventer, Olst, Wijhe, Zwolle, Mep- pel, Steenwijk, Wolvega. Heeren veen, Akkrum, Irnsum, Scharnegon- tum, Sneek, Bolsward, Witmarsum, Kornwerd. Afsluitdijk, Den Oever door Wieringermeer, Alkmaar, Haar lem, Lisse, Sassenheim, Warmond; afstand 300 km. Vraag: Route SassenheümGel- senkirchen-Düren-Cochem a. d. Moe- zel-Gummersbach en terug naar Gelsenkirchen; hoeveel km? Antwoord: Sassenheim, Leiden, Bodegraven, Utrecht, Ede, Arnhem, Emmerich, Wesel, Dinslaken, Essen, Gelsenkirchen, Mülhausen, Düssel- dorf, Neuss, Grevenbroich, Hurff, Elsdorff, Düren, Vettweiss, Zulpich, Euskirchen, Rheinbach, Hönningen, Dümpelfeld, Adenau, Nurburg-Ring, Uss, Ulmen, Cochem, Koblenz, Höch- stenbuch, Eckenhagen, Gummers- bach, Renscheid, Elberfeld, Mülhau sen, Gelsenkirchen, afstand 650 km

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6