UITSLAG PRIJSVRAAG ALS EXTRA RECLAME!! Een auto voor een pleister Gemeente in ongelijk gesteld Loco-burgemeester weigerde assistentie bij brand Or. j. F. L. FONTEIN J.o. TROMP J. DE BRUYN KUNSTGEBIT Feest v.d. U. Rozen krans in LOURDES Lauwe Permanent R.K. Huish. Hulp TEEKENS VERW.STOKER- BEDIENDE OPLEIDING PERQUIN-ROTTEVEEL BOOTARTIKELEN Loonstaten Verzamelloonstaten MAANDAG 18 AUGUSTUS 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 4 Hoofdaalmoezenier in Nederland teruggekeerd Goede geest, te weinig ontspanning Zaterdagavond laat is de hoofdle- ber-aalmoezenier, kolonel mgr. H. J. J. M. van Straelen, na een inspectie reis van twee maanden langs Neder landse militairen op Nieuw Guinea en Korea per vliegtuig uit Tokio op Schiphol aangekomen. Mgr. Van Straelen is op 13 Juni uit Nederland naar Nieuw Guinea vertrokken. Een maand lang heeft hij per Dakota en Catalina het eiland doorkruist. Alle detachementen wer den door hem bezocht. De toestand van de militairen noemde hij niet ongunstig. Ten aanzien van de gees telijke verzorging was hij van oor deel, dat het aantal aalmoezeniers, op het ogenblik drie, met een moet worden vermeerderd. Van Nieuw-Guinea is mgr. v. Stra len naar Tokio gevlogen waar hij alle gewonde Nederlandse militairen in de hospitalen van Yokohama en To kio heeft bezocht. Hij was vollof voor de uitstekende verzorging, die onze soldaten in deze Amerikaanse hospitalen kregen en voor het werk van de Nederlandse verpleegsters. Op Korea heeft mgr. van Straelen allereerst een bezoek gebracht aan het Nederlandse detachement, dat toen juist was teruggekeerd van de bewakingsopdracht op het eiland Koje, De geest en de sfeer in het Ne derlandse detachement noemde hij voortreffelijk. „Onze jongens werken daar onder de meest ongunstige omstandighe den. Toen ik er was, regende het vijf dagen achtereen. Alle wegen waren in modderpoelen veranderd en het regenwater stroomde de ten ten binnen. Toch werd er gezongen". Mgr. Van Straelen heeft ook nog de Belgische en Franse vrijwilligers in de frontlijn opgezocht om een in druk te krijgen van de geestelijke verzorging direct aan het front. „Nederland, bid!" „Op 8 Augustus zijn de Nederland se troepen naar de eerste linies ge gaan. Het is daarom dat ik deze ge legenheid aangrijp, om van alle Ne derlanders, doch heel in het bijzon der van ouders, vrienden en verloof den, juist nu een gebed te vragen voor onze militairen in Korea". Van geheel mijn reis wil een beeld mij maar niet loslaten: het beeld van Korea. Nieuw-Guinea, Tokio, Japan, ik kan de vele ervaringen en beleve nissen uit mijn hoofd zetten, maar Korea dringt zich steeds weer maar voren. Waarom al die ellende? Waar om die mismaakte en geschonden le vens? Zonder armen, zonder benen, shock-patiënten, jongens met een longschot en zware vleeswonden, jongens, die verlamd zijn of hun ogen moeten missen. Er wordt in Korea een verschrikkelijke tol betaald aan jonge veelbelovende mensenlevens! Nogmaals: waarom, waarom? Het enig beslissende nut van al deze ellende, het „oorlogsdoel" van de U.N.O. is: de verdediging van ons aller veiligheid. Aan de verschrikke lijke frontsectoren van Korea en in de wateren der Gele Zee worden de hoge beginselen van de collectieve veiligheid der Vrije Volkeren verde digd tegen het opdringende commu nisme. Het is goed om ons dit telkens weer opnieuw te realiseren. Het gaat om onze vrijheid, om onze meest elementaire rechten, ons recht om vrijuit te spreken, ons recht om ons geloof naar eigen keus te belij den, ons recht om onze kinderen naar eigen gedachten op te voeden, ons recht om gevrijwaard van vrees te leven en te werken. Het optreden van de Verenigde Naties heeft het behoud van al deze rechten tot doel. Nu onze Nederlandse jongens weer van 8 Augustus af weer in de eerste linie staan, vraag ik een gebed voor hen allen. Zij hebben het zo hard no dig. Ze liggen in de schuttersputten, zij hebben de Chinese vloedgolf weer in hun schootsveld en ongetwijfeld zullen zij weer hun harde plicht doen evenals voorheen. Door mijn bezoek ben ik heilig overtuigd daarvan ge worden. Zij zijn naar het woord van gene raal Van Fleet „soldiers from a small country, but a great nation". Zij vechten aan de zijde der United Na tions. Hun offers zijn niet te ver geefs". Bij de rapporten, die de hoofdle geraalmoezenier heeft mee terugge bracht, bevindt zich ook een rapport, waarin hij aan het Katholiek Thuis front aanbevelingen doet voor meer ontspanning aan de militairen op Nieuw Guinea en Korea. Pater P. Wesseling naar Amerika In opdracht van zijn oversten zal pater P. Wesseling C.ss.R., de beken de radiospreker en leider van de be weging „DIT is Leven" op 12 Sep tember met de „Nieuw Amsterdam" naar Amerika vertrekken voor een studiereis van enige maanden door de Verenigde Staten. Pater Wesseling zal, in verband met zijni werk onder de jongeren, in de V.S. een onderzoek instellen naar de methoden en de systematiek van de zielzorg onder de Amerikaanse jeugd en naar het gebruik, dat hierbij wordt gemaakt van pers, radio en te levisie. Bovendien heeft het „Office International de l'Enseignement Ca- tholique" hem opgedragen een uitge breid rapport samen te stellen over het Katholieke onderwijs in de Ver enigde Staten. Naar het blad „Karakter" meldt, blijft Pater Wesseling in nauw con tact met de beweging „DIT is Leven''. De mogelijkheden hiertoe via pers en K.R.O. zijn nog in bespreking. Andriessen benoemd aan Nijmeegse Universiteit Reeds lange tijd overweegt men aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen de stichting van een leer stoel voor muziek. De plannen daar toe hebben thans vastere vorm aan genomen. Naar wij vernemen valt binnenkort in dit verband te ver wachten de benoeming tot hoogleraar van de componist Hendrik Andries sen, directeur van het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Kortere wachttijden voor pensioenen De Staatscommissie voor de Pen sioenwetgeving meent, dat de wacht tijden, die de ambtenaren moeten doormaken alvorens recht te krijgen op pensioen, moeten worden verkort. Alleen voor het vervroegd ouder domspensioen zal de verkorting niet gelden. Een regeling van deze aangelegen- hed is neergelegd in een wetsont werp, dat de Staatscommissie gevoegd heeft bjj haar tussentijds rapport. Uit dit wetsontwerp blijkt tevens, dat de commissie de pensioenen van de reeds gepensionneerden wil ver hogen, wanneer zij door toepassing van de nieuwe bepalingen een hogere uitkering kunnen ontvangen dan hun huidige pensioen met inbegrip van de toeslagen bedraagt. Veel augurken te Venlo Goedkope tomaten Achthonderdduizend kg augurken werden Vrijdag op de Venlose vei ling aangevoerd. Duitse en Holland se fabrieken en inleggerijen deden de grootste aankopen. Voor de fijne a-sortering werd van 0.93 tot 1.04 betaald. Een sterke prijsval heeft zich voorgedaan bij de tomaten, waarvan 6500 kisten werden aange voerd. Tengevolge van het snelle rijpingsproces in de laatste dagen zijn de aanvoeren zeer groot gewor den. De prijzen bewegen zich voor tomaten rond de minimumprijs van 20 ct. per kg. BONNETJES VOOR BOEREN. De gemeentepolitie van Emmen, post Klaziennaveen heeft tegen 35 boeren proces-verbaal opgemaakt. Niet minder dan 29 landbouwers moesten worden verbaliseerd we gens overtreding van het besluit op de bestrijding van de aardappelmoe heid en 6 boeren kregen een „bon netje" wegens overtreding van de wet op de coloradokeverbestrijding. Baby's krijgen kinderwagen De katholieke Nationale Bond voor Eèrsté Hulp bij Ongelukken zal op Zondag 24 Augustus a.s. een originele actie vöèren. Op deze datum zullen n.l. aan de kerken in geheel Nederland pleisters worden aangeboden. Iedere pleister- is verpakt in een keurig couvert je. Ket is voor hèn die zo'n pleister weten te bemachtigen zaak het pleistercouvertje te bewaren, want er zijn er bij die grote waarde hebben. Men kan er door in het bezit komen van een 4-j>ersoons Austin-,auto, een Scooter, een koelkast, ofwel in aanmerking ko men voor een vliegreis naar Rome v.v., eèn autorèis naar Lourdes v.v., een jaar gratis wonen en een jaar gratis roken. Via een K.R.O.-uitzending zal men op de avond van Zondag 24 Augustus reeds kunnen vernemen of men tot de gelukkigen behoort. In dè' plaatsen waar de cadeaux worden uitgereikt, ontvangen de ouders van op Zondag 24 Augustus (te rekenen vanaf Zaterdagnacht 12 uur tot aan het tijdstip van de K.R.Ö.-uitzending) geboren baby's, gratis een kinder wagen, mits zjj beschikken over een E. H. B. O.-pleister. Hulpvaardig De recherche te Amsterdam zoekt op het ogenblik een omstreeks 50- jarige man met peper- en zoutkleurig achterover gekamd haar, rode neus en een gezonde bruine gelaatskleur. Hij is waarschijnlijk afkomstig van het platteland. Elnige tijd geleden had déze heer in de hoofdstad een paar drankjes teveel naar binnen gewerkt en accepteerde hij tengevol ge daarvan het aanbod van een hulpvaardige om hem naar het Mui- derpoortstation te begeleiden. De hulpvaardige ontvreemdde op 't sta tion een portefeuille met enig bank papier van zijn beschermeling. De recherche verzoekt de bestolene zich bekend te maken. Windhoos boven Huizum Vrijdagmiddag omstreeks half één trok een windhoos tijdens een kort onweer over het zuidelijk deel van het Friese dorpje Huizum. Na eerst bij de spborburg over het van Ha- rinxmakanaal grote hoeveelheden hooi te hebben opgezogen, trok de Windhoos over de St. Maartensstraat en de St. Eustachiusstraat. Hier wer den honderdén dakpannen afgerukt, daken vernield en van bijna alle hui zen werden de ruiten kapot inge drukt. Ook werd hier en daar in de ze-buurt een ware ravage aangericht. Persoonlijke ongelukken déden zich niet voor. MET MOTORTANDEM GEVALLEN. Op de Groene Kruisweg in Rhoon is Zondagdagmiddag een bejaard echtpaar, de 67-jarige A. Verkooijen en zijn 65-jarige vrouw uit de Moer kerkstraat te Rotterdam, met een motortandem gevallen. Beiden wer den in zeer ernstige toestand met een Rotterdamse ambulancewagen néér het Zuïderziekenhuis gebracht, waar de vrouw bij aankomst bleek te zijn overleden. De man heeft een ernstige schedelbasisfractuur opgelo pen; men vreest voor zijn leven. De Zandvoortse zomerhuisjes De gemeente Zandvoort is in het ongelijk gesteld in het kort geding, dat aanhangig was gemaakt voor de president van de Haarlemse recht bank tegen de ontruiming van op 12 Augustus van vier van de zes zomer huisjes, r^e deel uitmaken van een kamp, dat de heer M. Molenaar aan de Haltestraat te Zandvoort exploi teert. De badgasten, die de huisjes had den gehuurd, moeten onmiddellijk worden toegelaten ep mogen er weer tot 16 September wonen, de datum, die als eind van het seizoen wordt beschouwd. Indien de gemeente Zandvoort dit niet zou toestaan, moet ze ƒ1600,per dag betalen. De president, mr. j. G. Petersen, overwoog o.m .in zijn vonnis, dat waar de gemeente zeven jaar lang goedgevonden heeft, dat de zomer- liqisjes werden bewoond ze niet het bevel tot ontrujmen op korte termijn had mogen geyen en zeker niet, nu het seizoen bijna ten eihde is. Er had vóóraf Contact opgenomen moetén worden met de exploitant, als de'hygiënische voorzieningen vol gens de Gezondheidsdienst niet vol doende waren. Daartoe was ruim schoots gelegenheid geweest. Het staat niet vast, dat de Algem. Politieverordening is overtreden en zelfs '*al zou dat hét géval zijn, dan Hog lijf de actie niet gerechtvaardigd, aldus dë overwegingen in het vonnis. Jlet ander.e deel van het kaïpp, waar een 12-tal caravans staanplaats hebben ge vond pn, moet. op last van de gemeente op 22 Augustus worden ontruimd. Ook tegen dit bevel zal mr. P. J. de Boer, de raadsman van Sé heer.. Molpnaar, ,in verzet komen. Schuur uitgebrand Vrijdagavond heeft zich een onge woon incident voorgedaan te Velden. Nadat de commandant van de plaat selijke brandweer en een raadslid uit Velden de Venlose brandweer hadden ontboden om assistentie te verlenen bij het blussen van een brand in een landbouwschuur te Schandelo, waarin de bliksem was geslagen, rukte de Venlose brand weer terstond uit. Ter plaatse aange komen kreeg het Venlose corps ech ter, zo vernemen wij van Venlo'se Auto-ongeluk eist één dode BESTUURDER IN ARREST In de Westerbuurt te Enkhuizen bij de boerderij van de heer Mantel is Zondagmiddag de heer C. Dikstaal uit Den Hout, gem. Venhuizen, in de bocht de macht over het stuur van een personenauto kwijtgeraakt. Na eerst een lantaarnpaal geramd te hebben geraakte de auto, waarin be halve de bestuurder gezeten warén diens a.s. schoonzoon, de 21-jarige K. Swagerman uit Lutjebroek, de heer D. K. Abbekerk uit Den Hout en een logé uit Friesland, de heer Hoogénberg, te water. Door omstanders werd terstond hulp geboden, waarbij het gelukte drie inzittenden te bevrijden. De 21- jarige Swagerman evenwel werd la ter onder de auto aangetroffen. On middellijk toegepaste kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Uit het ingestelde onderzoek is ge bleken, dat dè heren geruime tijd in een café hadden vertoefd en al len onder invloed moeten hebben verkeerd. De bestuurder Dikstaal is in verzekerde bewaring gesteld en zal voor de officier van justitie te Alkmaar worden geleid. De 74-jarige drogist J. G„ wonende aan de Camperstraat te Amsterdam, is overleden aan de brandwonden, die hij had opgelopen bij een begin van brand in zijn winkel als gevolg van het óverschenken van benzine, waarin een vonk spatte. zijde, een verbod van de loco-burge meester van Arcen en Velden, wet houder van de Venne, om het blus- singswerk mede ter hand te nemen. Deze functionaris was van oordeel, dat de plaatselijke brandweer het karwei alleen wel aan kon. De Ven lose brandweer kon onverrichterzake huiswaarts keren. Op dat moment was het Veldense corps, aldus de Venlo'se zijde, nog steeds niet met de blussing begonnen. De schuur, waarin een grote hoeveelheid hooi en stro opgetast lag, is geheel uitge brand. Naar wij vernemen, zal de burge meester van Arcen en Velden een onderzoek naar de toedracht van de ze gebeurtenis instellen. Onbewaakte overweg eist twee doden Op een onbewaakte overweg te IJlst is Zaterdagavond omstreeks half tien een jeep onder de trein van Stavoren naar Sneek geraakt. De beidé inzittenden, een man en een vrouw, zijn hierbij gedood. Eerstge noemde was de heer R. Abma uit Hartwerd. De identiteit van de vrouw kon nog niet worden vastgesteld. De jeep, die ongeveer vijftig meter werd meegesleurd, is totaal vernield. Jlaxte GOLF Het landelijk congres van de Bond van Natuurwachters is in het afgelopen weekend te Paterswolde gehouden. Drie opvarenden van een Brits jacht zijn Zaterdag onder de kust van Engeland door het Nederlandse schip „Waal" gered. Het jacht moest worden prijsgegeven. De Israële gezant te Brussel, die tot nu toe gezant was voor de Bene- luxlanden zal vanaf 15 Sept. uit sluitend als gezant te Nederland op treden. Arnold Hendrik Verkade, de 80-jarige en oudste directeur van de Verkade-fabrieken is Zaterdag te Zaandam overleden. Reeds 8.000 bezoekers bezoch ten in de tijd van een paar uur de Luchtvaarttentoonstelling te Soest, welke Zaterdagmiddag is geopend. Advertentiën Met droefheid geven wij U kennis dat zacht en kalm is overleden, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze gelief de Echtgenote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder AGNES CECILIA WESSELMAN geb. v. d. MEER in de gezegende ouder dom van 82 jaar. Uit aller naam, F. J. WESSELMAN R'veen, 16 Aug. 1952. Noordeinde 109. De H. Uitvaartdienst zal worden gehouden op Dinsdag 19 Aug. a.s. in de Par. Kerk van St. Petrus Banden te Roe- lofarendsveen te 9.30 uur, waarna de begrafe nis op het R. K. Kerk hof aldaar. 2852 Rozenkransbidden des avonds om 8 uur aan het sterfhuis. Enige kennisgeving. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, mijn innig geliefde Man, on ze Vader, Behuwd- en Grootvader WILHELMUS JOHANNES KOUW in de ouderdom van 62 jaar. Uit aller naam, V. KOUW—BURRI Leiden, 16 Augustus '52. Korte Pieterskerkkoor- steeg 5. Geen bloemen. De overledene is opge baard in een der rouw kamers v. d. Luit, Haag- weg 31. Bezoekuren: Dinsdag 19 Aug. van 1012 en van 35 uur. De begrafenis is bepaald op a.s. Woensdag 20 Aug. te 11 uur op Rhiin- haf. 2853 In dankbare herinne- ring maken wij bekend 2 dat onze ouders J. L. v. BENNEKOM en i L. M. ODIJK de 9de September e.k. hun zilveren Huwelijks- feest hopen te vieren, j Op deze dag zal tot hun intentie om 9 uur een j H. Mis worden opge- dragen in de Parochie- Kerk van de H. Michaël j Hun dankbare kinderen. 2 Gelegenheid om te fell- citeren Zondag 31 Au- gustus a.s. j H. M. FOKS TANDARTS HEEFT DE PRAKTIJK INTERNIST PRAKTIJK HERVAT GEVRAAGD: Breisters Aanmaaksters Twijnsters Haspelaarsters en Leerlingen AANMELDEN: N.V. Crsnenburgh Heringa's Sajetfabriek, Vliet 15, Leiden Tandarts Praktijk hervat. TANDARTS Kam. Onneslaan 22 PRAKTIJK HERVAT gebroken gescheurd of tan den afgebeten, reparaties in enkele uren gereed. Enkri, Telefoon no. 23970, Hogewoerd 88a, Leiden. 3? Twee in pr. staat ver kerende motoren, met nieuwe banden, merk D. K. W. inh. 200 c.c., merk Triumph inh. 350 c.c. Deze pracht motor is voor de eerste. P. A. v. d. Berg, Havenstraat 81, Noordwij- kerhout. 2848 Laatste erkende Nationale Bedevaart in 1952 van 1 t/m 7 October. Vanaf 1148 Inschrjjving tot 22 Aug. FATIMA vla Lourdes 1« Nationale Bedevaart van 3 t/m 17 October. Inschrjjving tot 1 Sept, a.s. vanat f 470. Gratis prospectus voor BEIDE Bedevaarten. Bureau V.N.B. Postbus 273, Den Bosch en bij de corr. 3? Terstond gevraagd R. K. hulp in de huishouding wegens ziekte, niet bene den 20 jaar. Hulp van 2de meisje aanwezig bij F. T. Mooren, Voorhofskade 3, Hoogmade. 2855 geheel nieuw systeem, zonder machine, geen warmte op uw hoofd ƒ7.50 compl. met garantie. De modèrne kapsels wor den door ons gemaakt Wassen, watergolven 1.60 Alleen DAMESKAPPER Van Heeringen Morsstraat 16 - Tel. 23309 gevraagd in gezin met drie kinderen, intern, zelfst kunn. werken en koken. Kindermeisje aanw. Pret tig milieu en vriendelijke behandeling. Gaarne be richt aan mevr. C. Dobbel- man, Bremhorstlaan no. 29 Wassenaar, Tel. 9966. 2847 Reuzel 90 Rund vet ,,:..r.. 90 Gehakt 1.25 Verse worst 1.40 Runderlappen 1.40 Speklappen1. Vet Gerookt Spek".. 1.40 Alles per 50Ö gram 250 gram ..Palingrookworst 0.75 100 gram Leverkaas 100 gram Gebr. Gehakt en nog veel rméer lage prijzen bü: VLEESBEDRIJF. Bij de Rijksuniversiteit te Leiden kan worden ge plaatst een Bezoldiging volgens Rijks regeling. Uitsluitend schriftelijke sollicitatie^ met volledige gegevens te richten tot de administrateur der Rijks universiteit, Rapenburg 73. Adverteert in dit blad. PLANTSOEN 53, TELEF. 24753 RAPENBURG 100, TELEF. 26117 DEZE WEEK wederom aanvang van cursussen ter opleiding voor het PRACTIJKEXAMEN BOEKHOUDEN (Associatie) 10-maandscursus voor beginners Prospectus B 4-maandscursus voor vergevorderden op aanvraag 4-maandsrepetitiecursus verkrijgbaar. Voor onze cursussen ter opleiding voor het Practijkexamen Moderne Bedrijfsadministratie en het Staatspractijkexamen vóór Bedrijfsadministratie (aanvangend begin September) aan te vragen prospectus"1 A. 1H. H. PERQUIN, J. W. H. ROTTEVEEL Leraren Boekhouden M O. Goed dansen leert U en gezellig danst U, dat garan deert U Evert Castelein. Bijna 2700 katholieke jongelui Van 17 jaar eu ouder namen deel. 1 e Prijs f75.00 Mej. M. M. J. van der Holst, Kerkhofpad 25, Noordwjjk. 2e Prijs 25.00 De Hoer L. Verdegaal, Herenweg 214A, Noordwijkerhout. 3e t.m. 10e prijs f 5.00 Mej. L. Duiten voorden, Havenstraat 19, Noordwijkerhout Mej. Luoy van Doorn, Haagweg 18, Leiden (met extra prijs voor nieuwe slagzin) De Heer P. Olfjerhoek, Spoorstr. 41, Roelofarendsveen C, tan Dam, Heerenstraat 96. Voorhout p J« Hei mans, Rjjndjjk 42, HazerBwoude A. Ooyendijk, Noordeinde 35, Leiden A. tan der Laar, Kloosterstr., Ondewater J. C. t. d. Geer, Schenkelweg 41, Zoeterwoude Da winnaars worden uitgenodigd kun prijs in ontvangst te nemen op onze teeste'ljke dansavond a.s. Zondag 8 uur, Hooglandse Kerkgracht 48. Inschrijving voor onze 50 gezellige clubs dagelijks Langehrug 6a (Min. leeftijd 17 jaar) In klein zakengez., waar de vrouw de gehele dag in bedrijf werkzaam is wordt gevraagd een flink beslist eerlijk Meisje v. d. huishouding TROOST Zeilmakerij, Haven 14, Laidan 3T Schrijf bureaux! Prima eiken bureaux, waarbij dubbele aan weerskanten léden voor kantoor. Voorts diverse stoelen, tafels, kas ten, ledikanten enz. Van ouds A. J. Hartwijk, Burcht steeg 4, Nieuwe Beesten markt 7—9. Tel. 24013— 26627. Inruilen. Herstellen. 4624 13T Gevraagd Bakkersbe- diende enigszins met ban ketbakken op de hoogte. Adr. Hoöimans, Hoofdstr. 255, Sassenheim. 4625 3? Fijne was. Wèduwe heeft nog gelegenheid tot het verzorgen van fijne was en gezinswas. Br. onder no. 4628 bureau van dit blad. 3? Vacant ie: Kamer te huur gevraagd, 14 dagen voor echtpaar, 115 Sept. Gelegenheid voor ontbijt te maken. Br. onder no. 4622 bureau van dit blad. 3T Bromfietsen verhuur c.v. 50 stuks. Solex, Avros. Tandem. (Voor Zondag, Zaterdagavond halen van 9—11 uur). Zondags ge sloten. Gratis verzekerd. T. v. d. Sluis, Zeemanlaan 39. Tel. 26281 (Halte Pro fessorenwij k). 3T Klein pakhuis. Te huur gevraagd. Brieven onder no. 4629 bureau van dit blad. (NIEUW MODEL) 5 cl. per stuk 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V.De Leidsche Courant PAPENGFACHT 32—34

Leidse Courant | 1952 | | pagina 4