A Viering van 40-jarig jubileum in St. Antonius-rustoord te Langeraar TYPEN STENO Ook de telegrambesteller heeft een kans WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1952 BE LE1DSE COURANT CEH6TE BLAD PAGINA 3 Gisteren heeft de viering plaats ge had van het feest ter herdenking van het feit, dat de eerw. tZusters in de parochie hun intrede deden. Veertig jaren lang hebben de Zusters nu in Langeraar gewerkt, en hun arbeids veld is in de loop der jaren van gro ten omvang geworden. De viering was hierdoor eigenlijk een aangelegenheid van practisch iedere parochiaan. Hoevelen hebber, onderwijs genoten bij de Zusters? In bewaarschool, op de lagere school, de naaischool of later op de huishoud school. Hoevelen zijn er, die in moei lijke dagen bij ziekte en lijden on dervonden wat een zegen het is een jrijkverpleginig te bezitten. En vraag het de ouden van dagen eens, die verpleegd worden in het St. Anto nius-rustoord hoeveel vreugde er op hun oude dag nog gekomen is in hun leven door de liefdevolle zorg der Zusters! Begin van het feest. In de vroege morgenuren reeds be- gon binnen de muren van het rust oord het feest met een H. Mis uit dankbaarheid in de kapel. Tegen 9 uur beierden de klokken uit de to ren van de parochiekerk hun bron zen feestzang, daarmede de gelovigen oproepend om deel te nemen aan het Plechtig H. Misoffer, hetwelk werd opgedragen, om Gods zegen en uit dankbaarheid bij de herdenking van het 40-jarig jubileum. Aan het met zilveren sieraden en bloemen rijk versierde altaar celebreerde de pas toor de H. Mis met assistentie van kap. Buis als diaken en kap. Saers als sub-diaken. Het zangkoor zong de wisselende gezangen van het feest van de H. Clara. De vaste gezangen werden meerstemmig uitgevoerd. Ge zongen werd de Missa Te Deum Lau- damus van Lorenzo Perosi. Na de H. Mis werd uitgevoerd Laudate Dominum van Ign. Mitterer. In in- BOSKOOP Boottocht uitgesteld. In het ka der der festiviteiten van de buurtver „De Gouwekant" zou a.s. Woensdag een boottocht worden gemaakt naar Katwijk. Het gemeentebestuur heeft echter in een schrijven aan het be stuur van de buurtvereniging ver zocht om met deze boottocht geen kinderen mede te willen nemen, zulks in verband met de in de lan de heersende kinderverlamming. Aangezien deze tocht juist als een attractie voor de kinderen was be doeld, heeft het bestuur gemeend er goed aan te doen, deze boottocht dan maar geheel uit te stellen en zo mo gelijk in September te doen plaats hebben. „Kom er in....". De bekende Volendamse muziekanten brachten weer eens een bezoek aan Boskoop, alwaar zij het Tehuis van Ouden van Dagen onder het spelen en zingen van de bekende melodie „Komt er in, zet je hoed af" binnenwandelden. Dra deinden de bejaarden op de vro lijke tonen van de accordeons op hun stoelen mee. Ook een zieke be woner werd even verrast met een bekend melodietje. Na een uur. dat veel te vlug om was, naar de zin van de oudjes, vertrok het drietal met de belofte, dat zij nog eens terug zouden komen. De wachtmeester le klas der rijkspolitie, D. Visser is van Noord- wijkerhout-De Zilk, overgeplaatst naar Boskoop. In de vacature J. v. d. Valk, is door B. W. tot cheffitter der ge meentebedrijven, met ingang van 1 Sept, a.s. benoemd, de heer W. Beek huizen. De heer H. ter Wee slaagde te Rotterdam voor het examen stuurman grote handelsvaart. tieme kring is het feest op huiselijke wijze gevierd en voor de bewoners van het rustoord was het de gehele dag feest. Receptie. In de avonduren was er een recep tie. We zagen o.a. het kerkbestuur, het armbestuur, dr. Post Uiterweer, de heer A. W. v. d. Hoorn, hoofd der school, een afvaardiging van het be stuur van het Wit-Gele Kruis, de heer d. Zon, hoofd der R.K. Tuin bouwschool en vele parochianen. Tij dens deze receptie heeft de pastoor als voorz. van het kerkbestuur na mens de parochie gesproken. Pas toor feliciteerde de eerw. Zusters met dit jubileum. Geen enkele der Zus ters is al deze 40 Jaren hier geweest. Zuster Xaveriaria bijna. Maar Uw voorgangsters, aldus de pastoor, heb ben hetzelfde gedaan wat door U nu met zoveel toewijding wordt gedaan. Op geestige wijze liet de pastoor de werkzaamheden der Zusters in de parochie de revue passeren, om dan te besluiten met de wens, dat Gods rijke zegen op het werk der Zusters zal mogen rusten. Het parochiegeschenk was een cou vert met inhoud, bijeengebracht door de parochianen en aangevuld door het kerkbestuur. Dit werd door de pastoor aan de Eerw. Moeder over handigd. Namens het Par. Armbe stuur overhandigde de voorz. van dit college, de heer C. W. v. d. Hoorn Az., eveneens een couvert met in houd. In de loop van de dag waren ook veel felicitaties ontvangen en men.- ge kleine attentie vergezelde deze gelukwensen. Veel bloemen waren geschonken en gaven aan de recep tiezaal een fleurig aanzien. Muzikale hulde. 's Avonds om 8 uur trad Arti aan en marcheerde onder vrolijke mars muziek naar de speelplaats der schooi, waar aan de Zusters een muzikale hulde werd gebracht. Tijdens deze serenade sprak de voorz. der RK Muz.Ver., de heer C. A. Volgering, een woord van gelukwens, waarbij hij liet uitkomen, dat deze huldiging eigenlijk was een uiting van dank voor 't werk ten nutte van het zo tal loos vele door de Zusters verricht. Zeer velen waren hierbij tegenwoor dig en het was een mooi slot van een mooi feest, waaraan èn de Zuster èn de parochianen een dankbare her innering zullen bewaren. ALPHEN AAN DEN RUN ZILVEREN ALPHENSE BRUG DOOR ARC-BESTUUR AAN TOG OVERHANDIGD. In een speciaal belegde bijeen komst te Amsterdam heeft een af vaardiging van de v.v. „ARC" Dins dagavond in het clublokaal van de verenigihg TOG aan het Spui de door deze vereniging behaalde wisselprijs in de nederlaagserie van ARC uitge reikt. De vertegenwoordigers van ARC werden door de voorz. van TOG, de heer Molenaar, verwelkomd, flie wees de prettige herinnering aan de wedstrijd in Alphen gespeeld. Als voorzitter van ARC bood de heer Schreuder daarna een beker aan, welke eigendom wordt van de .v. TOG zulks in verband met het feit, dat de gewonnen brug een wis selprijs is. De secr. van de supportersvereni ging, de heer C. H. de Wolf, bood daarna de prachtige wisselprijs aan onder een toepasselijke gelukwens. BODEGRAVEN Auto reed trottoir op Voetganger zwaar gewond HAZERSWOUDF. Pastoor G. Boos van de parochie van de H.H. Engelbewaarders te Ha- zerswoude-dorp, die op het feest van Maria Hemelvaart zijn 40-jarig pries terfeest viert. de schok van de auto gegleden waar bij zijn koppelriem aan de wagen bleef haken. Gelukkig schoot deze direct weer los waardoor hij niet meegesleurd werd maar op de weg terecht kwam. Het bleek dat hij geen letsel had bekomen, zodat dit onge val nog goed afliep voor hem. ffiEOWVEEN „De Witpen" Nieuwveen- Wed- lucht vanaf Chiney, afstand 213 km., inconcours 50 duiven. Gelost te 7.25 uur. Aankomst eerste duif 9 54.28, snelheid 1434 m. p. m. Uit slag: J. v. Bemmelen 1; J. de Groot 2, 12; A. Bijl 3, 4, 7. 9; G. Oskam 5, 6, 11; J. v- Leeuwen 8, 10. OUD-ADE De Heer C. van der Poel Dzn., is te Voorhout geslaagd voor 't examen vakbekwaamheid banketbakker. ZOETERWOUDE Pater Simon Schuur, missionaris van het H. Hart, hoopt op 21 Sep tember a.s. zijn 25-jarig kloosterju bileum te vieren. Waar wij weten dat zeer velen een felicitatie willen zenden volgt hier het adres: Pater S. Schuur, R.K. Mis sie Merauke, Ned. Nieuw Guinea. 10 vinger syst. blind rhythm. 4 talen (130 letter grepen p. minuut) Gegarandeerd in 2—3 maanden klaar. Aanvang dagelijks Kon. Eric. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 2B558 (Advertentie.) VOORSCHOTEN RAADSBESLUIT BIJ KON. BESLUIT VERNIETIGD. Bij Kon. Besluit is vernietigd het besluit van de Ged. Staten van Zuid- Holland van 25 September 1951, hou dende goedkeuring van het besluit van de raad der gemeente Voorscho ten van 12 September 1951 tot het aangaan van een overeenkomst van geldlening met de Coöp. Ver. „Nieu we Boeren Onderlinge" G.A. geves tigd te Amsterdam, tot een bedrag van 125.000. In dit K.B. is overwogen, dat de gemiddelde looptijd van deze lening, welke maatstaf is voor de hoogst toe laatbare rentevergoeding op 13 jaar moet worden gesteld. dat in verband hiermede de over eengekomen rentevergoeding niet in overeenstemming is met de door de minister van Binnenlandse Zaken aanbevolen richtlijnen, voor de be oordeling van leningen van lagere publiekrechtelijke lichamen. ZOETERMEER „Door veredeling verbetering". Op de gehouden tafelkeuring van de konijnenfokkersvereniging „Door edeling verbetering" alhier werden de volgende ereprijzen behaald: H. B. de Graaf mooiste dier der keuring (Witte Weener). Mooiste ram ouder dan 14 weken, H. B. de Graaf, even eens met een Weener. Mooiste voed ster ouder dan 14 weken was een kleur-dwerg van C. de Hek. 2e mooiste voedster ouder dan 14 we ken was weer voor H. B. de Graaf met een Witte Weener. Mooiste ram jonger dan 14 weken was van C. de Hek met een Pooltje. Mooiste voed ster jonger dan 14 weken was van G. van Leeuwen met een Rus. Fraaiste nest was weer voor C. de Hek met nest kleur dwergen. Van de fokrammenklasse behaalde J. C. Swart met Blue en Tan-ram de ere prijs. De ere-prijs voor het mooist getekende konijn werd gewonnen door J. Aartsen met een Lotharin gen Ook de ere-prijs voor de tweede mooiste was voor J. Aartsen. De mooiste Hollander had C. de Hek, die ook in de klasse Pooltjes de ere prijs wist te behalen. Van de groot Chinchilla's had H. B. de Graaf het beste dier. De ere-prijs voor mooiste middenrassen werd gewon-* nen door H. B. de Graaf. Het jeugd lid v. d. Neut behaalde met een Pool de ere-.prijs voor het mooiste dier der jeugdinzendingen. Keurmeester was de heer Wermer uit Delft. De heer T. G. Blom behaalde op de Nationale jonge dierendag te Leiden vele eerste prijzen met zijn Pooltjes. Tevens behaalde hij het kampioen schap der dwergrassen. Nieuwe vereniging opgericht. Te Zoetermeer werd opgericht de Zoetermeerse aquarium-vereniging „Betta-Splendens". Als voorlopig be stuur zal optreden S. v. d. Burg, Mo lenstraat 12, voorz., L. A. v. Item, Molenstraat 143, secr. en A. de Groot, Dorpsstraat 96 b, penn. Gistermiddag naderde vanuit de Brugstraat een vee-auto de „Hoek", toen tegelijkertijd vanuit de Wilhel- minastraat een tweede vrachtauto daar aankwam. De vrachtrijder uit de Wilbelminastraat had geen voor rang, doch meende dat de vee-auto hem die verleende en reed door. Daar echter de eerste wagen ook doorreed, scheen een botsing onver mijdelijk. De vrachtrijder trachtte 'n ongeluk te voorkomen, door met zijn auto het trottoir op te rijden. Daar liep echter de heer W. Ydo uit Bo degraven, die door de wagen werd J gegrepen en zeer ernstig werd ge wond. Met een beenfractuur, gebro ken knieschijf, hersenschudding en inwendige kneuzingen werd het slachtoffer naar het ziekenhuis „De Wijk" in Gouda overgebracht. Zijn toestand baart zorg. Trap van paard. Gistermiddag liep het 3-jarig zoontje van de heer Veelenturf in het weiland van zijn vader achter de paarden aan, toen een der paarden hem een trap gaf. Het ventje werd met een hersen schudding in het ziekenhuis te Gouda opgenomen. Hedenmorgen was zijn toestand hoopvol. LEIDERDORP ONBETEKENEND BRANDJE VEROORZAAKT BIJNA ONGEVAL Maandagavond werd de brand weer gealarmeerd voor een brand in de Touwfabriek aan de Zijldijk. Toen zij ter plaatse kwam bleek de brand, welke was ontstaan in de teersmel- terij doordat de vlam in de teermas- sa sloeg die in brand geraakte, door eigen personeel met een paar snel- blussers reeds te zijn bebh'st, zodat de brandweer geen dienst behoefde te doen.~ Dit brandje had echter on verwacht ernstige gevolgen kunnen hebben. Want op weg naar de brand is de brandwacht J. de K. die ach ter op de brandspuit stond op de Valk Bouwmanweg bij het passeren van een der kleine bruggetjes door Om minister te worden (Van onze correspondent in Australië). Indien de geschiedenis over de be ginjaren van Australië niet zo alge meen bekeken zou zijn, ware het mis schien verstandiger geweest om maar niets te vertellen over het historisch document dat dezer dagen werd ont dekt. Nu iedereen wel zo'n beetje dat kleine stukje „vaderlandse geschiede nis" van dit land kent, is het niet no dig het feit geheim te houden, dat de vader van de bekende Australische staatsman uit de vorige eeuw, Wil liam Bede Dalley, vanwege roofover vallen. welke hij in Engeland had ge pleegd, voor straf naar het tegen woordige Australië was gedepor teerd. Doch er zijn óók verhalen te ver tellen over de deugdelijke arbei ders, die het hebben gebracht tot mi nister of zelfs tot de hoogste post van Gouverneur-Generaal Laat ik echter dan eerst ter eer lijke nagedachtenis van wijlen Mr. Dalley, de vader dus van de staats man, vertellen dat hem in 1836 een volkomen „pardon"' werd verleend voor de straf die hij had te ondergaan. Zijn zoon was (honi soit qui mal 'y pense!) advocaat en een uitstekend redenaar. In 1865 werd hij benoemd tot Pro cureur-Generaal en deed later zijn intrede in de politiek, waarbij hij het bracht tot waarnemend Premier. Met dit stukje historie, vertel ik helemaal geen lelijke dingen over bepaalde personen; indien men hier aan twij gen en takken van veler „stamboom' ging snuffelen, vrees ik dat de stam soms van minder goede kwaliteit zou blijken te zijn. Maar dat is geschiedenis. Van „onderop". Zonder ook maar enigszins dit ver band verder te leggen, mag worden gezegd dat in Australië méér bekende persoonlijkheden het „van onderop hebben opgehaald. Om by onze Gouverneur-Generaal Zijne Excellentie McKell te beginnen, hij „startte" in 1906 ah telegram-be steller aan een postkantoor te Syd ney. Niets geen kwaads van deze nutti ge knapen, doch veel geleerdheid komt er bij deze job niet te pas! Dat Mr. McKell het tot zijn hoge positie in dit land bracht, mag men gerust stellen op rekening van zijn grote gaven en harde arbeid. Daar over zullen we straks wanneer hij zijn hoge ambt gaat neerleggen, nog wel iets meer te horen krijgen! Vrijwel zonder politiek onderscheid, spreekt men in New South Wales met waardering over wijlen Mr. Chofley, de in het vorig jaar overleden State- minis ter-president. Ook hij ving zijn carrière aan als gewoon arbeider. Om nog wat o^ het politieke vlak te blijven, een andere minister-pre sident van N.S.W., Mr. Heffron, had zijn fortuin aanvankelijk op de goud velden van Yukon gezocht, waar hij tien uur per dag werkte bij het bou wen van een dam. Via een Union kwam hij in de po litiek en op de Ministers-zetel. De huidige minister voor de Pos terijen, Mr. H. L. Anthony is zo'n beetje in zijn vak gebleven. Weet u, hij "begon als telegrambe steller. En nu wil ik niet de loopbaan van diverse parlementsleden gaan „ont leden", want dan zou ik voor velen van hen in de „arbeiders-start' recht komen. Laat ik echter een uitzondering ma ken voor Mr. W. H. Kelly die bijna twintig jaar lid is geweest van „the House of Representatives", nadat hij op 23-jarige leeftijd als jongste lid zijn entrée maakte in het Federale Parlement. De reden voor deze uitzondering is, dat Mr. Kelly de eigenaar was van de eerste auto die in Sydney reed. Dat was in 1900. heidje van deze een ander bijzonder- ?ee"e Qe ne« Mr. Kelly te vertel- BEJAARDEN EN INVALIDEN VAN HAAGWEGKW ARTIER GENGEN UIT. De ouden van dagen en invaliden uit het Haagwegkwartier maakten in tien auto's en twee autobussen een uitstapje. In Zand voort werd op een terrasje een verfrissing gebruikt en in Bloemendaal werden de dames en heren verwend met resp. een bonbonnetje en een sigaartje. De in wendige mens werd evenmin verge ten. Via de duinstreek ging de tocht weer op huis aan. Bij de Boerhaavelaan werd de stoet opgewacht door de Chr. mu ziekvereniging Concordia, die met de verkeerspolitie de ouden van da gen naar hun wijk begeleidde. In het clubhuis op het speeltuinterrein heette de heer C. F. Lardee de be en deelde de heer Labordus mee, dat de autotocht kon weer: Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. (Opgemaakt te 10 uur). TOENEMENDE KANS OP BUIEN. Veranderlijke bewolking en hoofdzakelijk morgen overdag enkele buien, hier en daar met onweer. Overwegend matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind. Vr(j warm. 14 Aug.: zon cp 5.22, onder 20.06; maan op 23.33 cn onder 16.53 uur. Het ima>i in Ewiajia De weerrapporten gen 7 uur luiden: van hedenmor- len, hij reed met die eerste auto de gehouden door de opbrengst trarvr»pn nn van het Parlements P -A. trappen op van het Parlements House in Melbourne, welke „stunt" dezer dagen door een rechter nog eens in herinnering werd gebracht. Overigens, dat telegrambestellers- baantje schijnt in Australië wel een goede start in de maatschappij te ge ven. Daar is b.v. de president van de Australia!' Broadcasting Control Ecard Mr. L. B. Fanning die aldus begon. Evenzo de directeur der Ampol Petroleum Mij. in N.-Z.-Wales, Mr. C. Hall; en Mr C. L. Cunningham, 'n hoge ambtenaar aan het dep. van Landbouw. Het geheim van de arbejd In Australië kent men het geheim van de arbeid. Al kan niet v/orden ontkend dat de verstandelijke vermo gens een belangrijke, zoal niet de be langrijkste rol spelen in het bepalen der carrière, van grote betekenis is echter de persoonlijke activiteit die wordt ontwikkeld. Er zijn vele Australiërs, die het leven met grote gemakkelijkheid ne men, het graag aan anderen overla ten om zaakjes op te knappen. Degenen die dit laatste doen, zijn dan ook de meest arbeidszamen, die het dan vaak verder brengen dan de „gewone man'al zijn zij dan ook even gewoon begonnen. Het is hier niet altijd in de eerste plaats de man uit de studeerkamer, die het ver brengt, doch wel de man van de „aanpak". Dat een ieder hier volgens het oud Frans-Hollandse gezegde, „De Maar schalk-staf in zijn ïansel draagt", mag worden vastgesteld. Niet alleen het politieke-üjstje levert daarvan vele voorbeelden, doch ook op ander terrein van het leven treft weer max. temp. OSLO nevel 17 C. STOCKHOLM half bew. 21 HELSINKI regen 19 EDINBURGH regen 23 LONDEN licht bew. 24 KOPENHAGEN zwaar bew. 22 AMSTERDAM half bew. 25 LOCARNO onbewolkt 28 PARIJS half bewolkt 31 BORDEAUX onbewolkt 35 NICE onbewolkt 28 BERLIJN onbewolkt 32 FRANKFORT onweer 34 MUNCHEN onbewolkt 32 WENEN onbewolkt 34 Vrij warm zomerweer Het KNMI deelt mede: Na een onstuimig weekeinde trad in ons land een belangrijke weers- verfcetering in, die het gevolg was van de ontwikkeling van een gebied van hoge luchtdruk boven midden- Europa. Tussen dit hogedrukgebied en een depressie bij Ierland voerden Zuidelijke tot Zuidwestelijke winden warme en vochtige lucht aan, zodat de temperaturen snel konden oplo pen en gisteren in het Zuidoosten van het land tot 30 graden stegen. In Frankrijk en Duitsland kwamen echter nog belangrijk hogere tempe raturen voor en werden maxima van 35 graden gemeten. Hier ontwikkel den zich op verscheidene plaatsen tot dicht bij onze grenzen onweersbuien, maar in ons land werd nergens on weer gemeld. Ondertussen drong gisteravond en vannacht iets min der warme lucht ons land binnen, waardoor een tijdelijke afkoeling op trad. De algemene luchtdrukverde ling blijft echter zodanig, dat kleine veranderingen tot een nieuwe tem peratuurstijging kunnen leiden. Bo vendien bestaat de mogelijkheid, dat storingen van de Oceaan hun invloed net tot ons land zullen uitbreiden, zodat het weer enigszins onvast blijft en af en toe buien tot ontwikkeling kunnen komen. De kans op perioden met zonnig weer is echter groot en de temperaturen blijven aan de hoge kant. Alweer telegrambesteller Daar is b.v. Kardinaal Gilroy, de eerste geboren Australiër, die door Z.H. de Paus tot deze hoge positie werd benoemd. Het is misschien vervelend om te herhalen, doch ik kan het niet hel pen, óók hij is als telegrambesteller begonnen! Dat was aan het kleine postkan toortje van Lismore in N.S.W. Door bemiddeling van Father Mc- Guire in Lismore, betrad de jongeman het pad naar het Priesterschap; hij is thans de geestelijke leider van onge veer een half millioen katholieken in het Aartsdiocees, dat 11.500 vier kante mijlen beslaat. Maar het heeft arbeid gekost, al vorens het tot die hopgte is geko men. Het was dan ook heus niet zulk een vreemd gezicht, toen ik onlangs in een klein Prot. kerkjt een theolo gisch student als voci ganger aan trof, wiens handen alle tekenen droe gen van gedegen land- en tuinbouw werk. Vermoedelijk zal deze jonge man in eerlijke handenarbeid zijn dagelijks brood en het geld voor zijn studie verdienen. Hetgeen toch helemaal niet oneer vol kan worden genoemd. Gelijk de baan van telegrambestel ler of goudzoeker. van de tombola en giften. De voor zitter van het comité, de heer M. Collee, dankte de autobezitters en de twee zusters van het Acad. Zie kenhuis voor hun hulp en bood ieder een geschenk aan. Ook dankte hij Concordia en de politie. De heer M. Wittenaar dankte namens de tocht genoten. Ook maakten ongeveer 155 kinde ren per boot een uitstapje naar park Groenendaal te Heemstede. „R.K. STED. COMITé VOOR VAC ANTIEBEZIGHEDEN" De meisjes Seniores van de St. Pe trus, Dekenale en Leonardus Paro chie, speelden een Slagbaltournooi; door gebrek aan deelname van de kant van de Hartebrugparochie, deze uit. Winnaressen werden de Meisjes- Senioren van de St. Petrusparochie met 150 punten, 2e met 145 punten de Dekenale parochie, en 3e St. Leo nardus met 71 punten. De uitslagen waren: PetrusDekenale 3745; PetrusLeonardus 11324; Deke naleLeonardus 10047; Een beloning geschiedt Zaterdag in de vorm van een rondvaart door de grachten van Leiden. Alle leiders en leidsters van de R.K. Vacantiebezigheid dienen zich vóór Vrijdag a.s. op te geven bij mevr. Neuwahl, Hoge Rijndijk 33. Zoeterwoude, voor het feest en daar bij mededeling te doen, welke voor dracht zij op het programma hebben. „DE DEMPING" KREEG EEN ZWEEFMOLEN. De speeltuinvereniging De Demping heeft gisteravond een populair lid verloren. Men moest namelijk af scheid nemen van de heer Piet v. d. Berg, een mani die heel veel heeft gedaan voor de kinderen van deze speeltuin. Om het afscheid niet al te zwaar te maken, heeft men het ge combineerd met iets, dat tot verheu genis stemde. Er werd namelijk een nieuwe zweefmolen in gebruik genomen. Dat de verwezenlijking van het verlan gen naar een zweefmolen bergen werk heeft gekost, maakte de inge bruikneming van het speeltuig tot j NAGUIB MAAKT ZICH POPULAIR. een grotere vreugde. Ter ere van de Burgerlijke Stand Geboren: Maartje, d. van W. Lau- reir en C. M. Sierat; Leonardus Pie- ter Hendrik, z. van C. Hoger.es en W. van den Berg; Laurens Frederik, z. van A. Blokker en M. C. Roodzand; Adrianus Johannes, z. van J. Koper en J. C. van Wijk; Peter, z. van de Krijger en E. C. Brandhorst; Je roen, z. van A. J. den Hollander en W. J. Prevoo. Gehuwd: C. Lagendijk en J. J. Timmermans. Overleden: P. van Dam man 44 j.; A. Landkroon wed. van Kriebel 87 j.; S. Zwaan wed. van Brus 75 j. Laatste Berichten De kabinetsformatie De kabinetsformateur, mr. L. A. Donker, heeft gistermiddag ontvan gen, de heer mr. J. Algera, lid der Tweede Kamer en lid van Ged. Sta ten van Friesland. De kabinetsformateur mr L. A. Donker heeft noch gisteravond noch hedenochtend bezoekers ontvangen of bezoeken gebracht. heer v. d. Berg heeft men de molen „Piet" genoemd. De heer v. d- Berg, die bestuurslid van de speeltuinvereniging was, werd toegesproken door de voorzit ter, de heer C. Ponstein. De voorzit ter schetste de betekenis van de naar Australië vertrekkende als bestuurs lid en als lid van de korfbalclub. Hi) boord een zakdoek, met 't Leidse stad huis er op geborduurd, als herinne ring aan. De heer v. d. Berg bedank te hiervoor en voor de vriendelijke woorden. Bij de ingebruikneming van de zweefmolen werd, behalve door de voorzitter, de heer Ponstein, ook het woord gevoerd door de heer D. Vijl- brief, bestuurslid van de NUSO. £eidó ACieuwA ZOMERCONCERT VAN R.K. LEIDSZ HARMONIEKAPEL. Zondag a.s. houdt de R.K. Leidse Harmoniekapel een zomeravond-con cert in de tuir van „Oud-Hortus- zicht". Het programma bevat o.i de Ouverture „Hestia" van M. J. Cerfontaine, de Ouverture „Bonne Fortune" van S. J. v. Leeuwen, eni ge marschen, een potpourri van Strausz-walsen en een karakterstuk je „Roodkapje in het bos". De R.K. Harmonie zal Donder dagavond 8 uur een concert geven in de buurtver. „Ons Eiland". Voor het examen nijverheidson- derwijs-examen akte N.XJ is geslaagd mej. A. Ponsen. De Egyptische regering heeft in „overleg" met generaal Naguib be sloten tot een aanzienlijke verhoging van de bezoldiging der onderofficie ren en soldaten. Het traktement der officieren wordt niet verhoogd. Generaal Naguib heeft een verbin dingscomité gevormd voor coördina tie van het werk van regering cn le- ger. Door zijn maatregelen op politiek, sociaal en economisch gebied voornamelijk door zyn agrarische hervormingen heeft Naguib ont steltenis veroorzaakt onder de politici en grootgrondbezitters, maar zich bij de massa populariteit verworven, al dus Reuter. Een woordvoerder van het hoofd kwartier van generaal Naguib heeft verklaard, dat het leger streeft naar het tot stand brengen van sociale rechtvaardigheid en een eind wil ma ken aan ongelijkheid. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3