Stichting Kath. Sociale Jeugdzorg betrekt buitencentrum „De Blink1' SPELDJESACTIE Nationaal j Katholiek Thuisfront De (rumoerige) kinderen krijgen een nieuwe paardenbus Aankoop ambtswoning voor burgemeester Bij het gouden priesterfeest van emeritus-deken H. W. Borsboom te Noordwijk ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 NOORDWIJK BRACHT DE OPLOSSING Vandaag wordt op het terrein van de Duinwaterleiding My. te Noord- wijk het buitencentrum „De Blink" van de Stichting Kath. Sociale Jeugd zorg uit Leiden ingezegend en offi cieel in gebruik gesteld. De inzege ning wordt verricht door de vicaris- generaal van het bisdom Haarlem, mgr. J. M. Groot, waarna de loco burgemeester van Noordwijk, de heer E. L. de Wit, door het hijsen van de kampvlag het buitencentrum officieel zal openen. Voor de Kath. Jeugdzorg is hier mede weer een probleem van de baan. Toen het duinterrein van Radio Nora door militaire autoriteiten werd over genomen, konden de Leidenaars niet langer beschikken over het daar gele gen oude PTT-laboratorium, dat als buitencentrum was ingericht. Aangezien er sinds de bevrijding in Nederland een geweldige behoefte aan buitencentra is ontstaan, viel het niet mee om een ander onderkomen te vinden. De gehele kuststreek werd doorkruist, maar nergens was 'n ge schikte plaats vrij. Eindelijk geslaagd. Na veel zoeken vond men vlak bij het Langeveld van Noordwijkerhout onder de gemeente Noordwijk een prachtig stuk duinterrein, dat precies een hoekje vormde in het bezit van de Duinwaterleiding Mij. De Mij. was zo vriendelijk dit stuk grond voor het goede doel te willen afstaan en daarmede kwam men in de goede richting. De vraag, die na dit eerste succes aan de orde kwam, was: „Maar nu een behuizing?" In Hooghalen werd een barakken kamp ontdekt, dat bij het voormalige kamp Westerbork behoorde. De fi nanciële situatie was echter zó, dat indien men de barakken gratis zou krijgen het slopen, vervoe ren en weeropbouwen reeds een bankroet zouden veroorzaken. Maar toen kwam de hulp. De ambtenaren van domeinen en ministerie bleken zeer soepel, zodat de prijs meeviel. Het vervoer en het slopen werd de tweede meevaller, waarna de inrich ting Sancta Maria en St. Bavo de kroon op het werk zetten door prima vaklieden af te staan, om de barak ken in Noordwijk op te bouwen. Wat onmogelijk leek, is door spontane medewerking van alle kanten toch in orde gekomen. De werkers van beide genoemde inrichtingen veTzetten 30 ton zand om het terrein te égalise- ren en toen kon de bouw beginnen. Verrukkelijk voor de jongens. Wie de oude barakken in Hoog halen gezien heeft en nu in Noord wijk het frisse kampement tegen de duintop „De Blink" ziet liggen, kan zijn ogen nauwelijks geloven. Maar het kunststuk is verricht. Van drie oude barakken zijn twee we zouden haast zeggen nieuwe gemaakt. In de ene barak zijn twee dagverblijven, die ieder dertig per sonen kunnen bergen; een kamer voor de leiders en leidsters en twee keukens. Alles ziet er keurig uit en ademt toch een sportieve sfeer. Zo wel van buiten als van binnen is in hoofdzaak met groene verf gewerkt. De wanden, die dubbel zijn, hebben aan de binnenzijde een stevige betin- geling. De twee keukens hebben ieder een capaciteit voor dertig personen. Men heeft deze splitsing in twee keukens en twee dagverblijven opzettelijk ge maakt voor het geval er twee ver schillende of gemengde groepen in het centrum komen. Want natuur lijk staat het nieuw- kamp ook open voor zusterorganisaties. Wat dat be treft, is er een geweldige vooruit gang vergeleken bij het oude labo ratorium. Dat kon slechts de helft van het aantal personen herbergen, dat in het nieuwe kamp de vacantie doorbrengt. Mooie kapel. In de tweede barak bevinden zich tweemaal twee slaapgelegenheden en twee wasgelegenheden. Cok hier is dezelfde splitsing als in het andere complex. Iedere wasgelegenheid heeft 6 vaste wastafels en 3 voeten- baden. Voorts is er een douche voor iederQ. afdeling. In deze barak is ook een mooie ka mpei ingericht. Het altaar is een ge schenk van „Sancta Maria". Achter het altaar bevindt zich de reserve aalmoezenierskamer, die tevens als biechtstoel dienst doet. Eer. kleine sacristie is er naast en daar achter is de eigenlijke aalmoezenierskamer. Tegen de slaapzalen aangebouwd zijn de nachtverblijven voor leiders en leidsters. Wie een kijkje in zo'n kamp neemt, komt al gai.w tot de ontdekking, dat de aanleg er van eigenlijk moet groeien. Er is natuurlijk een bepaald plan, maar dat laat voldoende ruimte over voor mensen met goede ideeën. En zulke mensen zijn hier aan het werk geweest. Wat doe je bij voor beeld met een betonnen plaat van ben ze er een mooi keldertje van ge maakt, om levensmiddelen in op te bergen. Zo is er van allerlei schijn baar waardeloze dingen een handig gebruik gemaakt. De jongens, die reeds in het kamp zijn, hebben het er best naar hun een oude bunker? In het kamp heb- zin. Er staan 2^ ha. duingrond tot I hun beschikking en de zee is vlak bij. i Wat wil je nog meer? Goed eten! i Nou, dat is ook in orde, want de meisjes van de Leidse vakschool heb- ben met hun directrice een bezoek aan het kamp gebracht en het be- 1 sluit genomen, dat er geen leiders of i leidsters in de keuken mogen. „Dat j is beter werk voor ons", zeiden zij en nu eten de jongens in het kamp iedere dag maaltijden, die hoofdza- kelijk door leraressen van de R.K. Vakschool zijn bereid. I Een kamp om van (en in) te smul- j len. Gemeenteraad van Voorschoten Gisteravond kwam de raad van de gemeente Voorschoten' in openbare vergadering bijeen. Bij de ingekomen stukken was een adres van de heer J. Peper, bouwkundige te Voorburg, houdende het verzoek een ernstig onderzoek te willen instellen naar het z.i. onjuiste beleid van B. en W. ten aanzien van de woningbouw en in het bijzonder naar het beleid van de voorzitter met betrekking tot een beweerde niet-naleving van een met hem getroffen overeenkomst. Het col lege van B. en W. had bij de stukken een zeer uitvoerige uiteenzetting ge geven van de gang van zaken. Aan gaande deze kwestie stelde de heer Bolle voor een commissie van 3 le den uit de Raad te benoemen, die dan met de voorzitter en de adressant het onderhavige geval zouden be spreken. De voorz. was hiervan geen voorstander. Aan de gegeven uitleg had hij niets toe te voegen. De heer Korthals ging op deze kwestie uitvoerig in, waarna de vocrz. nogmaals verklaarde in alle oprechtheid en eerlijkheid gedaan te hebben, wat hij doen kon. Het idee van de heer Bolle werd verworpen. Besloten werd dit voor kennisgeving aan te nemen en af te wachten of adressant nog iets naders te vertellen heeft. Aan de Stichting Katholieke Ge zinszorg en Gezinshulp te Leiden werd besloten over de jaren 1948 en 1949 een subsidie toe te kennen van respectievelijk 96.70 en 253.10. Deze bedragen zijn gebaseerd op het aantal verzorgingsdagen van de in die jaren geholpen gezinnen. Z.h.s. werd besloten aan de inter nationale bloemententoonstelling „Flora 1953" een bijdrage van 50. te verlenen. Idem werd z.h.st. beslo ten om aan de Ned. Ver. tot Rheuma. tiekbestrijding een jaarlijkse subsidie Gemeenteraad Hillegom De gemeenteraad van Hillegom j hield Vrijdagavond 'n spoedeisende vergadering. Afwezig de heer Ver- Bij punt 3. Aankoop grond stellen B. en W. de Raad voor van de N.V. F. Rijn veld Zn aan te kopen voor 23200 het pand Weresteinstraat 183 (de tegenwoordige woning van de burgemeester) en deze te doen ver bouwen tot ambtswoning voor de burgemeester; voor de verbouwing wordt een rijksbijdrage verleend. Er komt op deze wijze nog een extra bouwvolume vrij voor woningen. De heer Loerakker wil B. en W. dankzeggen voor dit voorstel. De heer van Lierop sluit zich bij de woorden van de heer Loerakker aan; de verbouwing zal zoals de schets- tekening aangeeft -- de schoonheid van Werestein zeer verhogen. De heer van Egmond vindt dit voorstel een mooie oplossing van het ambts woning-probleem. Spr. vraagt, of de grond waarop aanvankelijk de nieu we woning zou komen, eigendom van de gemeente blijft. De voorz. antwoordt bevestigend Het voorstel wordt met alg. st. aan genomen. De voorz. zegt, dat hedenmorgen van de Bank van Nederlandse Ge meenten een aanbieding is binnen gekomen voor een lening, groot 70000 tegen normale rente en met 'n looptijd van 44 jaar voor de toe komstige uitbreiding van de prise d'eau der Waterleiding. Tot het aan gaan dezer lening wordt met alg. st. besloten. De voorz. zegt vervolgens, dat in de vorige vergadering beschuldigin gen weerlegd zijn opzichtens Open bare Werken. De gezondheidstoe stand van de heer van Gemert, di recteur van Openbare Werken laat sinds enige jaren veel te wensen over. Bij schrijven van 13 Mei j.l. hebben wij met toestemming en goedkeuring van de heer Van Ge mert aan Ged. Staten medewerking gevraagd voor een medisch onder zoek (keuring) van deze functiona ris om zo mogelyk te komen tot een vervroegd pensioen. Wij hebben met het voorleggen dezer zaak aan de Raad gewacht, omdat er verband zou kunnen worden gezocht tussen deze materie en de onverwacht ge uite beschuldigingen. Nu deze ont zenuwd zijn, nemen we de draad weer op. De heer Van Gemert zou, indien hij werd afgekeurd, op wacht geld kunnen worden gesteld en later met vervroegd pensioen de dienst kunnen verlaten. De heer Loerakker juicht in 't be lang der gemeente het voorstel toe en hij vindt 't van de directeur sym pathiek, dat deze hieraan z'n mede werking wil verlenen. De heer Van Egmond oordeelt evenzo. De voorz. wijst op de moeilijkheid als leidinggevende personen hun plaats vaak voor geruime tijd moe ten onderbreken; vorig jaar ge schiedde dat 6 mnd en ook nu is dat sinds enkele weken het geval; een kwaal gaat zich openbaren als ge volg van overspanning. Deze situatie kan niet blijven, al betreuren wij het, dat deze functionaris 5 ja~r voor z'n normale tijd de dienst vermoede lijk zal verlaten. De heer Beyersbergen verheugt het, dat ook de heer Van Gemert dat heeft ingezien en dat ook bij hem het belang van de gemeente boven alles gaat; de heer Van Gemert had z'n heengaan ook op de lange baan kunnen schuiven. De heer Van Lierop kan zich al leszins verenigen met de zienswijze van B. en W. en van de betrokke-' ne; hij wil er bizonder de aandacht op vestigen, dat het gesprokene van heden geheel los staat van de be sprekingen van vorige week. De voorzitter onderstreept dit vol komen; wat thans aanhangig wordt gemaakt is nog geen ontslag besluit. Met het voorstel tot een medisch onderzoek gaan allen accoord. van ƒ50.toe te kennen. De beplanting rondom de plaatse lijke kleuterscholen, momenteel al leen dan de Neutrale kleuterschool, die ervoor in aanmerking komt, zal voortaan via de gemeentelijke be- plantingsdienst geschieden, evenzo het onderhoud. Het voorstel tot res tauratie van de koepel van „Huize Bijdorp" werd van» de agenda afge voerd. Het voorstel van „Herziening uitbreidingsplan „Hofweg" en „Pa pelaan" werd z.h.st. aangenomen. Wat betreft dit laatste, immers ter verkrijging bouwgrond tot de bouw van een seminarie is het nodig dat het uitbreidingsplan wordt gewijzigd in dier voege, dat het onderwerpe- lijke terrein aan de Papelaan-, het welk thans is bestemd voor agrarische doeleinden, daaraan wordt onttrokken en na bestemmingswijziging wordt toegevoegd aan het uitbreidingsplan in onderdelen als gedeelte „Pape laan". De raad had geen bezwaren en voorgesteld werd het ontwerp-beslult vast te stellen. De instelling van de Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon kreeg eveneens zijn beslag. Op het reglement zoals het door B. en W. was voorgesteld had de heer van Oos ten enige bemerkingen. In het regle ment werden enige wijzigingen aan gebracht, waarna de raad zich met de nieuwe commissie kon- verzoenen. Het is de bedoeling, dat de commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon met ingang van 1 September a.s. met haar werkzaamheden een aanvang zal ne men. De voorzitter van deze com missie, welke functie zal worden be kleed door een lid van het college van B. en W. heeft geen stemrecht. De raad voteerde een crediet van 30.200.voor het verder bouwrijp maken van gronden in» het plan „Klein Langenhorst". De te verrich ten werkzaamheden behelzen het aanleggen van trottoirs, het leggen van tegelpaden, het aanleggen van stoepen, verharden van» brandgangen, kortom allemaal voorzieningen nodig voor de verdere afwerking van ds thans in aanbouw zijnde huizen in dat complex. De Paardenbus was nu in aantocht met het gevolg, dat de deuren van de raadszaal gesloten werden. Na een half uur afzondering wer den» zij weer geopend en kon met de besprekingen aangaande dit speci fieke Voarschotense voertuig wor den begonnen. De heer van der Hulst had heel wat punten opgeschreven en wist zelfs nog een aardige anecdote. Hij had het voorstel met belangstelling gelezen. Hij wilde echter B. en W. waarschuwen de bus niet te zwaar te belasten, daar 1 pk. maar een be perkte kracht is! Van- kapotte ruiten had spr. een afschuw en ook dienaan gaande verzocht hij de aahdacht van het college. De oude aftandse schijnt toch nog niet geheel waardeloos te zijn, want toen op een gegeven moment één van de kinderen de aardigheid had uitge haald om achter op de bus te schrij ven „Te koop voor 300.en de bus met deze aankondiging zijn rit had volbracht, heeft de koetsier 's avonds de nodige moeite gehad om de kooplustigen van zijn erf te hou den. Harde en lelijke woorden zijn daarbij gevallen. Toen de heer van der Hulst vroeg om toezicht op het gedrag van de kinderen in de bus tijdens het ver voer, gaf de heer Viveen een korte lezing paedagogie ten beste. Het eni ge middel, dat succes kan hebben, aldus suggereerde spr., laat iemand van de openbare macht meerijden. B. en W. zullen de gegeven opmer kingen en wensen onder de aandacht nemen, waarna het voorstel inhou dende de aankoop van een nieuw chassis en het aanbrengen van een nieuwe carosserie, waarvoor een cre diet van ƒ4.750.werd gevraagd, werd goedgekeurd. Toegevoegd werd aan de agenda een voorstel tot aankoop grond. Het gemeentelijk grondbezit is de laatste jaren door snelle verkoop sterk ge minderd. B. en W. achten het van groot belang, dat de gemeente tijdig de beschikking verkrijgt over de ver der voor het uitbreidingsplan bestem de gronden, waardoor het mogelijk wordt de gemeentelijke ontwikkeling in juiste banen te leiden. De heer Ingenhoes van Schaik is genegen 4.35.50 H.A. grond te ver kopen» voor een koopsom van ƒ76.212.50, hetgeen neerkomt op 1.75 per m2. Gezien het feit, dat een gedeelte van de onderhavige grond direct aansluiting heeft op de Prins Bernhardlaan en een groot gedeel te vlak achter de bestaande bebou wing van de Wijngaardenlaan is gele gen, is genoemde prijs, aldus B. en W., aanvaardbaar. De heer Korthals informeerde nog, of „Rouwkoop" zal uit moeten zien naar een ander voetbalveld. Rouw koop behoeft direct geen vrees te koesteren. De rondvraag benutte de heer Griffioen om nog eens toezicht te vragen op de gemeentelijke plantsoe nen. Deze worden veel te veel als speelvelden gebruikt. Het was weer het oude thema. Te weinig speelgele- genheden voor de jeugd. De straat is gevaarlijk en de plantsoenen zijn geen speelvelden. De ouders, aldus de voorzitter .hebben de taak daarop te letten, terwijl de hoofden van scho- le nde kinderen er steeds wel attent op maken. Het zwembad werd door de heer Korthals nog even ter sprake ge bracht. Dit blijft voorlopig nog wel een lang gekoesterde wens! De heer van Oosten vroeg nog de plannen be treffende het „Gezondheidscentrum". De voorzitter deelde hierop mede, dat het plan de ambtelijk molen doorlopen heeft en dat hij binnen kort met definitieve voorstellen zal komen-. De bouw zal echter wel moe ten geschieden buiten de medewer king van het Rijk, doch daarover la ter meer. Erfenis voor Stoïcijnen Wie van Jonh erft mag geen sigaret, borrel of lippenstift meer aanraken Vol spanning hadden de familiele den van de in 1950 overleden Britse schout-bij-nacht, John Weston, twee jaar lang gewacht op het openen van het testament. Maar nu dit document voor hen geen geheimen meer bevat, zal hun enthousiasme aanmerkelijk bekoeld zijn. John Weston was een krijger van de oude stempel met communistische sympathieën; althans, hij ging er trots op, een persoonlijk vriend van Lenin te zijn, die hij tijdens de eer ste wereldoorlog ontmeet zou heb ben en hij verafschuwde kapitalisten. Dit was voor John echter geen be letsel om 76.000 (760.000 gulden) bij elkaar te garen. De spanning van de familie was dus wel enigszins te begrijpen. Nu zou men John dit alles wel ver geven hebben (over de doden niets dan goed), maar dat hy nu zo'n dol dwaas testament heeft nagelaten kan men moeilijker verwerken. Hij heeft eenieder, die van zijn geld hoopt te gaan profiteren, by voorbaat alle mogelijke genoegens-van het leven ontnomen. John heeft namelijk in zijn testa ment bepaald, dat al degenen, die van zijn geldl een legaat willen be komen, niet mogen roken, drinken of spelen. De charmante nakomelin gen van John zullen het zonder lip penstift, nagellak en permanent of John's geld moeten doen. Men mag zich niet opvallend kle den en het enige dat John zijn erfge naam' toestaat, js water en goede zeep, een normaal dieet en enige li chaamsoefening. Het loopt nog niet storm voor John's centjes! Gedoogt het dan, Eerweerde Priester, dat Wij lieden, U, van- verre volgend, wensen, Ter ere Gods, terhulp van ons, mensen, PROFICIAT! PROFICIAT! G. Gezelle. Deken J. W. H. Borsboom,thans rustend Pastoor in Hui ze St. Jeroen, viert op 15 Augustus zijn gouden» Priester feest. De gouden Jubilaris, die een hart van goud heeft, zal het overdreven vinden, als hij uit de stilte van een rusthuis weer eens op de planken van het feesttoneel wordt gehaald, maar het goud, dat zo verborgen is in de schoot der aarde, moet nu eenmaal het lot ondergaan om te worden opgedolven en te pronken in de etalages voor de ogen der mensen. Deken Borsboom, die een vreselijk nuchtere kijk heefr op de „ijdelheden hierbeneden", zal 't ons kwalijk nemen, aLs wij zijn leven en werken zomaar aan de openbaarheid prys geven, maar enfin, na het feest heeft hij tijd genoeg om te mediteren over het vergankelijke van het ondermaanse. Een rusthuis is een unieke gele genheid om zich voor te bereiden» op de dood. Deken Borsboom praat graag over die goede oude tijd. Welnu het zij hem vergund om hieronder nog eens die goede oude tijd in een korte film aan zich te zien voor bijgaan, waarbij hij zelf wel de tekst zal kunnen geven, zo nodig, met enige persoonlijke bemerkingen ten goede of ten kwade. Deken Borsboom heeft zoal nog wat meegemaakt aan festiviteiten, die ieder een mijlpaal waren in» zijn lange leven. We beperken ons maar tot Noordwijk om de rijk- geborduurde sleep niet al te lang te maken. Op 3 Februari 1922 deed de jubilaris als opvolger van Pastoor Sarter zijn intrede in de parochie van St. Jeroen te Noordwijk, bij welks gravure de dichter zong: Noordwijk, een der fraaiste dorpen Van geheel ons Neêrlands oord Brengt ons bloemen, fruit en kruiden En ook milde granen voort. Geheel aan 't stadsgewoel ontheven Kan hier de mens gelukkig leven! Na 5 jaar werd hy benoemd tot Landdeken van het Dekenaat Noordwijk op 3 Mei 1927. In deze 5 jaar stond hy voor de mooie maar zorgvolle taak om de oude pa rochiekerk om te bouwen tot de monumentale kerk, die we thans bezitten en die de trots is van heel het district, een kathedraal, waarop mendge Bisschop jaloers zou zijn en daarnaast de ruime pastorie, waar heel de clergé plaats vindt voor de talrijke conferenties. Op 18 Mei werd de kerk door mgr. A. J. Callier plech tig geconsacreerd en werd de Bisschop onder het gebeier van de nieuwe klokken feestelijk ingehaald en in het zelfde jaar op 13 October werd het nieuwe orgel inge wijd. Het ging toentertijd wel aan de lopende band! Maar er was wel stuurmanskunst voor nodig om te zorgen, dat die lopende band niet uit de wieletjes zou rollen! In 1930 werd een nieuw Zusterhuis gebouwd, waar de Eerw. Zusters in 1933 het gouden feest van hun vesti ging konden vieren. In 1935 werd een parochieretraite gehouden en tegelijk werd de Bewaarschool uitgebreid. Wat was het toen een gouden tijd om dit zomaar ie kunnen klaarspelen! Kom. daar nü eens om! Intussen werden er toen al plannen gemaakt om op zee een nieuwe parochie te stichten. Maar dan komen de dreigingen en het uitbreken van de grote oorlog. Wie zal zeggen welke zorgen en moei lijkheden de Jubilaris als Hoofd van de parochie toen heeft moeten doorstaan en op het nippertje is hij nog ontkomen aan een deportatie of misschien nog erger. Maar gelukkig kwam de bevrijding van zoveel leed. In 1942 vierde de Jubilaris zijn 40-jarig Priesterfeest, waarbij de grote St. Jeroententoonstelling in het Ju venaat een der hoogtepunten vormde. Kort na de oorlog in 1946, toen ook het geestelijk leven weer hersteld moest worden, had de grote Wijk- missie plaats als een weldaad voor vele zielen. In 1947 op 3 Februari herdacht Noordwijk het 25-jarig Pastoraat van Deken Borsboom en kwamen de bewoners van Huize St. Jeroen terug uit hun evacuatie-oord te Esbeek. Op 29 September van hetzelfde jaar mam de Deken na rijp beraad het be sluit om de zware zorgen van de steeds meer groeiende pa rochie aan anderen over te dragen en gaf de Bisschop hem op zijn verzoek eer vol ontslag uit de pastorele bediening. Hij vestigde zich in het huis, dat hem door de vele zorgen lief was geworden en dat hem na zoveel arbeid een welver diend otium cum dignitate, een waar dige rustplaats heeft geschonken. Wy wensen hem van harte toe: Ad mui tos annos, Nog vele jaren!! Dat is heel in» het kort het leven en werken van De ken Borsboom te Noordwijk. Maar deze korte film be vat een staat van verdiensten, welke in de nuchtere opsomming méér lof inhoudt dan woorden kunnen uit drukken. Het zijn slechts enkele toppunten in het schone berglandschap van een priesterleven. Immers in het leven van» een priester zijn nog zoveel andere kleine ongeziene, ongekende, ongetelde heuvels van dagelijks werk en gebed. Getrouw te zijn in het kleine vraagt dik wijls meer offers dan eclatante en grootse daden. God alleen kent ze en telt ze op in Zijn alwetendheid. Het gestadig onderwijzen van de jeugd, de herhaalde bezoe ken aan zieken en noodlijdenden», het kruis van de spreekkamer, de uren aan altaar en biechtstoel, het voortdurend toezien op'de goede gang van zovele zaken in- en buiten de kerk, de administratie van talloos klei ne dingen, de visitaties in het Dekenaat, de viering van de feesten, de zorg voor de scholen, de organisaties en het onderhoud van het kerkhof. Kortom: Wie zal ze tel len de goede woorden en raadgevingen, welke de pries ter heeft te geven in de meest uiteenlopende omstandig heden? Dag en nacht staat de priester klaar en voor een ieder mens wil hij zijn de MAN VAN GOD de middelaar voor het heil der zielen. Als men dan weet, dat hij dit vijftig jaren lang heeft mogen doen by ty en ontij, by tegenslag en teleurstelling, bij goede en kwade naam, bij dank en ondank, dan begrijpt men iets van een priesterleven Stoer en sterk als de oude toren van Noordwijk heeft Deken Borsboom dit aan zijn voeten zien afspelen en al tijd bleef hij de wegwijzer aan de weg van het leven, de baken in de woelige zee van de dagelijkse beslomme ringen. Em nu mag hij het voorrecht hebben om vanuit zijn raam deze stroom langs zich heen te zien vloeien, zonder dat iemand hem roept om hulp, zonder dat de jacht van het leven hem voortdrijft. Nu mag hij zijn GOUDEN PRIESTERFEEST gaan vieren. Waar zou hij dat beter kunnen doen dan te midden van zyn oud-parochianen die zoveel aan zyn arbeid hebben te danken gehad? Waar beter dan in de kerk, die hij heeft gebouwd? Mede door zijn langdurig pastoraat is de parochie van Noordwijk geworden tot wat zij thans is: een der schoon, ste parochies van ons Bisdom! Nu gaan wij hem dank en hulde brengen of liever wy gaan God danken in de plechtige Hoogmis op 15 Augus tus, dat aan Noordwijk zulk een voortreffelijk Herder is gegeven. Gedoogt het dan, Eerweerde Priester, dat Wij lieden, U van verre volgend, wensen Ter ere Gods, tot hulp van ons, mensen PROFICIAT! PROFICIAT!! 4 Deken J. P. A. BHnadrffc»

Leidse Courant | 1952 | | pagina 7