Duinstreek Uit de Leidse Bioscopen Slachtoffers in België begraven M ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1952 üE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 VA CAN TIE- VOET BA LTO URNOOI Kampioenschap is in ieder geval voor dekenale parochie Het gaat er naar uit zien, dat het kampioenschap van de Leidse Paro chies behaald zal worden door de jongens van de dekenale kerk Na de vierde wedstrijdmiddag staat St. Jozef 1 aan de kop van de ranglijst met 8 punten uit 4 wedstrijden. Zij wisten 29 doelpunten te scoren en ondanks het visseizoen moest de kee per nog niet een keer vissen. St. Jozef 2 volgt op de tweede plaats met slechts 1 puntje achter stand. Dat belooft wat voor de wed strijd van a.s. Maandag, wanneer beide elftallen elkaar zullen ontmoe ten. Het wordt dus een strijd in eigen gelederen, wat natuurlijk de wedstrijd extra spannend maakt. Ook de St. Leonardus parochie maakt nog een klein kansje voor de tweede plaats. Door hun overwin ning op de „grote paterskerk" heb ben zij nu 5 punten. Maar deze over winning hebben zij een klein beetje te danken aan „St. Petrus", die met enkele spelers het elftal compleet maakte. De uitslagen van Donderdagmid dag waren: St. Petrus 1St. Jozef 2 02; St. Petrus 2St. Leonardus 05; HartebrugSt. Jozef 1, 07. De uitslagen van Vrijdagmiddag luiden: St. Petrus 2St. Jozef 2, 03 'HartebrugHaagweg l5; St. Pe trus 1St. Jozef 1, 09. De laatste wedstrijden worden a.s. Maandag gespeeld. 2 uur: Hartebrug St. Petrus 2; 3 uur: HaagwegSt. Petrus 1; 4 uur: St. Jozef 1St. Jozef 2. Na de laatste wedstrijd volgt de prijsuitreiking. Het comité voor Kindervacantie- vreugd heeft een le prijs beschikbaar Jaarverslag Zaalberg-Leiden De directie van de N.V. Konink lijke Nederlandse Fabriek van Wol den Dekens voorheen J. C. Zaalberg en Zoon te Leiden memoreert in haar verslag over 1951 de ongeken de prijsfluctuaties gedurende dit jaar In Augustus 1950 was de prijs voor dekenwol 7.per kg in April 1951 21 en in December jl. 6 Millioenen en millioenen mensen werden door de te hoge prijzen uit geschakeld om wollen goederen te kopen. Ook het gebruik van synthe tische vezels werd in hoge mate be vorderd hoewel Zaalberg hiertoe niet is overgegaan. Een belangrijk gedeelte van de to tale Nederlandse export van wollen dekens is wederom door de maat schappij verzorgd. Het prijspeil is in het najaar 1951 ongunstig beinvloed door de z.g. noodverkopen. Naar het de directie voorkomt is hieraan, al thans wat de dekenindustrie betreft, een einde gekomen, zodat voor enig gematigd optimisme plaats is. Ten einde de gehele spinnerij uit Leiden in Vlijmen te kunnen onderbrengen is het gebouwencomplex aldaar be langrijk uitgebreid. Tegen het einde van 1951 werd met de verplaatsing begonnen. De aanzienlijke directe en indirecte besparingen zullen slechts gedeeltelijk in de resultaten c 1952 tot uiting komen. Ofschoon tegenvallers niet te ver mijden waren, meent de directie, dat 1951 niet alleen wederom voordelig is geweest, doch ook dat Zaalberg belangrijk versterkt het nieuwe jaar is ingegaan. Van de winst wordt 1365.263 (vorig jaar ƒ372.636) afgeschreven en gereserveerd. Voor gesteld wordt een dividend van 11 procent, waarvan 6 procent interim betaalbaar is gesteld (v.j. is 10 pet. uitgekeerd). Aan de liquiditeit zijn hoge eisen gesteld. De directie heeft zich ern stig beraden om in de sterke onder kapitalisatie verandering te brengen. Besloten is te gelegener tijd de weg tc openen om tot verdere verbetering der liquiditeit van het thans bijna twee eeuwen oude bloeiende bedrijf te komen. gesteld. „Dcos" heeft voor de tweede prijswinnaars 11 toegangsbewijzen beschikbaar gesteld voor de eerste thuiswedstrijd in de nieuwe compe titie. De competitiestand ziet er als volgt uit: St. Jozef 1 4 4 0 0 8 St. Jozef 2 4 3 1 0 7 Haagweg 4 2 115 S.t Pertus 1 4 10 3 2 Hartebrug 4 10 3 2 St. Petrus 2 4 0 0 4 0 UITVAART IR. P. C. J. KORTE. Te Voorburg had hedenmorgen de uitvaart plaats van ir. P. C. J. Korte, in leven leraar aan het Kath. Ly ceum „St. Bonaventura" te Leiden. De plechtige Zielerust-mis werd op gedragen door de zeereerw. heer P. N. Borsboom, pastoor van de Lieve Vrouwe-parochie te Voorburg, geas- siteerd door pater Scheerder O.S.Cr, en de eerw. heer J. van Veen, theolo gant van de Congregatie van Cadier en Keer. In de kerk waren aanwezig pater dr. Balduinus de Goede O.F.M., oud-directeur van de Kath. H.B.S. te Leiden en pater Monulphus van den Eynden, namens de rector van het lyceum die uitstedig is. Ook enige le raren van de school en leerlingen woonden de plechtigheid bij. De be grafenis heeft te Den .Haag plaats gehad, VNL KAMPEERT. Uit het VNL-kamp wordt gemeld: Gisteravond waren de atletiek wedstrijden een groot succes voor ons. Op de 600 meter wisten Egter van Wissekerke en van Hees, na een tactisch gelopen wedstrijd, zich als 1 en 2 te plaatsen. De jongens in de C- afdeling werden niet geplaatst. Bij het doelschieten wisten v. d. Mey en Wim Bekkering eveneens een 1ste plaats bijeen te trappen. J. Bekkering en W. Dubbeldeman zijn eveneens geplaatst, alleen weten wij nog niet precies welke plaats. Met het voetballen kreeg het C-elf- tal met 31 klop van SVA uit As sendelft, maar won met 10 van „Ac- tivitas" uit Rotterdam en neemt ln de eindstand de 7de plaats in. Welke plaats wij bij de athletiek- en zwem wedstrijden innemen is ons tot op he den nog niet bekend. Vandaag zijn wij met de junioren naar Den Bosch geweest. Vanavond zijn in het kampelftal, afd. B, Bert Strijk en Wim Bekke ring gekozen. In de afd. athletiek B behaalden wij de eerste prijs. Burgerlijke Stand Geboren: Edouardus Petrus Joseph z. v. G. A. Brand en Th. M. C. Schaffer; Andries, z. v. A. Sloos en M .Holverda; Neeltje, d. v. J. Mar- tijn en N. Nap; Maria Louise Lucia, d. v. A. I. Nierop en B. M. J. van der Reep; Maria Anthonia Theresia, d. v. P. Lindaard en C. G. Zeestraten; Abraham, z. v. J. Crama en M. Hane- veld; Anna Johanna Maria, d. v. J. M. Roosenbrand en A. J. M. Geuke; Pieter, z. v. J. van den Dool en A. Slootweg; Jelske, d. v. H. van der Linden en H. J. Abbinga; Cornelis, z. v. A. van der Bent en A. van Bee- len. Overleden: P. C. J. Korte, man, 60 jaar. Doktersdiensten. De Zondags diensten zullen het a.s. weekend wor den v/aargenomen door de doktoren: De Graaf, Teeuwen, Kortmann, Si mons en Verbfugge. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van 9 Aug. tot 16 Aug. waar genomen door de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523; de Doe- za-Apotheek, Doezastraat 31, Tel. 20313. Diploma-zwemmen in de „Zijl' Gisteravond was er in 't zwembad de „Zijl" diploma zwemmen. De ge slaagden waren: Meisjes A., Lidy Barman 't Loo, Willy Bal, Nelly Kennis, Ineke van Leeuwen, Marianne Trouwee, Hannie Vermond, Tiny de Kier, Els Pruis, Coby Lens, Janny Kijk in de Vegte, Ina Spies, Elly Blöte, Judith Loy- Trianon vertoont deze week „Tien van het Vreemdelingenlegioen" en deze film heeft maar één onvol maaktheid: Ze vertelt precies, hoe het er in het Franse vreemdelingenle gioen niet naar toe gaat. Nu is het weergeven van de waar heid nooit de sterkste zijde vara de film geweest, maar bij films als deze schuilt in het totaal verwringen van de werkelijke toestand, een zeer reëel gevaar. Doorlopend worden de kranten ontsierd met verhalen van jongens, die vanwege een slecht rap port, het dochtertje van de buurman of louter uit avontuurzin, clandestien de grens overtrekken om zich te mei dera voor deze vergaarbak van men selijke ellende. Films als „Tien van het Vreemdelingenlegioen" hebben op dergelijke jonge mensen een niet te onderschatten invloed. De geschiedenis verhaalt over tien frisse, vrolijke knapen, die eens even worden uitgestuurd om een woestijn bende onschadelijk te maken. Geluk kig en vrij huppelen ze door de cel luloid-woestijn en vinden een hele verzameling schone dames, waarvan er één voorbestemd is, om haar taak te vervullen bij het happy-end. Na tuurlijk gaat dat zo vlot niet, want dan zou het niet spannend zijn. Nee. de tien wakkere knapen worden eerst eens een paar maal overvallen; ze maken achtervolgingstourtjes en worden voor de verandering ook zelf eens een paar keertjes achtervolgd; de commandant wordt bjjna geroos terd. maar dat alles gaat op 'n reus achtig gezellige manier. Het eind, als de stoere sergeant een mooie medaille krijgt van een valse luitenant en een klopje van een vaderlijke majoor, terwijl het happy-end" hem om zijn nek vliegt, vergoedt alles, wat tij dens de film minder leuk is geweest. De beestachtige traning, waar mid deleeuwse methoden worden toege past, de totale demoralisering, waar aan een legionair practisch altijd ten prooi valt, de dwang, die de legionair in dit leger v,an ellendigen vasthoudt, totdat hij als een wrak afgedankt wordt, zijn niet in de film opgeno men. In plaats van het stellen van vra gen in de Kamer en de ingewikkelde manipulaties op de diverse ministe ries vara buitenlandse zaken, zou het o.i. meer resultaat opleveren, als men deze reclame voor iets, waarin men met de beste wil van de wereld niets moois kan vinden, uit het land wist te weren. Zij vormt een niet te HET ONGEVAL TE SOMEREN Echtgenoot blijft iedere schuld ontkennen Gisteren is de moeder met haar 3 kinderen, die enige dagen geleden bij Someren op zo'n afschuwelijke wijze de dood vonden, in het Belgi sche stadje Hamont begraven De be grafenis geschiedde onder overwel digende belangstelling, zowel van Belgische als van Nederlandse zijde. Omtrent het onderzoek, dat de po litie instelt, in hoeverre de echtge noot van de vrouw schuldig moet worden geacht aan de dood van haar en haar kinderen, is nog zeer weinig bekend. Naar thans bekend is gewor den is de politie o.m. tot de overtui ging gekomen, dat een misdrijf niet uitgesloten geacht moest worden, door een mededeling van een Hel- mondse familie, die de vrouw enige weken voor haar dood bezocht had. Bij deze familie had de vrouw vele jaren als dienstbode gewerkt en van daar trad zij in het huwelijk met de welgestelde en tien jaar jongere boerenzoon, Sleegers. Vrij spoedig na haar huwelijk ontdekte zij. dat Slee gers geen erg hoge huwelijksmoraal had en zij verklaarde enige weken geleden aan de bovengenoemde Hel mondse familie, die zy na jaren weer terugzag, dat zij bang voor hem was. Zij zou ondermeer verklaard hebben, dat zij niet alleen met hem in de auto durfde rijden. In het Belgische plaatsje Hamont staat de thans gearresteerde Sleegers ook niet zo bijster goed bekend. „Hij is tot alles in staat," zegt men daar. Doch al deze gegevens verschaffen de justitie geen bewijsmateriaal. De man blijft hardnekkig ontkennen ook maar enige schuld aan het ongeval te hebben. Hij verklaart, verblind te zijn geworden door een tegenligger. De politie speurt voort naar gegevens die haar een juiste voorstelling van de toedracht der zaak kunnen geven. HERTOG VAN WINDSOR ONWEL. Sir Daniel Davies, arts van de over leden koning George de Zesde, is per vliegtuig naar Italië vertrokken op verzoek van de hertog van Windsor De afgetreden koning van Enge land heeft om gezondheidsredenen een boottocht onderbroken. De aard dezer redenen is niet bekend ge maakt. onderschatten gevaar voor onze avontuurlijke jeugd. De K.F.C.-keu ring is gesteld op 18 jaar. Rex heeft van de week „Singing guns", hetgeen „zingende geweren" betekent. Er wordt dus gezongen in deze film en goed ook. Maar ook de geweren spreken een woordje mee. Het verhaal gaat hier om een ban diet, die zo waar het goede pad op wil en zelfs sheriff wordt. Zonder schokken gaat zoiets niet, dat spreekt vanzelf. Vandaar de film, die toe laatbaar is voor personen boven 14 jaar. Casino vertoont ,,'n Vreemde eend in de bijt", weer een van die gezel lige, geestige Engelse films, die overrompelen door de goedmoedig heid waarmee personen en instan ties onder de loupe worden genomen. Die goedmoedigheid bestaat uit spot met alles wat overdreven is, uit hu mor die nooit grof wordt, uit geest, die rijk is aan originaliteit. Het is een film, die gezond doet lachen, omdat de mensen erin zich zelf be spotten en willen weten, dat veel van wat zij doen, belachelijk is. Het hele verhaal draait om een eenden-ei, dat uranium 'blijkt te bevatten. Het wordt een zaak van leger, vloot en lucht macht, die de kostbare eend komen bewaken. Er hebben demonstraties plaats, de radio wordt ingeschakeld, de Verenigde Naties komen er aan te pas, want uranium is een kostbaar product, ,,'n Vreemde eend in de bijt" is een comedie met de beste humor. In het voorprogramma draait een interessante film over het beroemde wassenbeeldenmuseum van madame Tussaud. Voor alle leeftijden. Luxor. De „Kikvorsmannen" hebben in de afgelopen oorlog een grote en belangrijke rol gespeeld. Het waren speciaal opgeleide militairen, die voorzien van zwemvliezen, zuur stofcylinders en een behoorlijke por tie springstof de voor de vijandelijke kusten onder water aangebrachte versperringen in kaart brachten of opruimden. Hun moeilijke, bijzonder gevaarlijke werk heeft er in belang rijke mate toe bijgedragen, dat de in vasies, zowel in de Pacific als in Frankrijk, minder mensenlevens ge kost hebben dan de oppercommando's vreesden. Ter hunner ere heeft de Fox-film daarom „Kikvorsmannen" vervaar digd, een film die op bijzonder sug gestieve wijze enkele van hun ge vaarlijke acties in beeld brengt. Deze bied met als hoogtepunt het opbla- enerverende tochten in vijandelijk ge- zen van een Japanse duikbootbasis zijn aan elkaar geregen door een onderhoudend verhaal, dat uitstekend de grote druk weergeeft, waaronder deze mannen leefden en welke in gro te of kleine conflicten tot uiting kwam. Lido Ontzettend veel pleizier beleven de jeugdige vacantiegangers bij de film' „IJsco touristen" waarin Stan Laurel en Oliver Hardy, in de omgang beter bekend als Stan en Ollie, voor de verandering Zwitser land eens op stelten zetten. Zij zijn naar dat land toegegaan met een au to vol muizenvallen en hopen daar mee hun kostje te verdienen. Een uitgeslapen kaashandelaar koopt de hele voorraad voo* een handje vol valse francs. Maar de heren voelen zich de koning te rijk. Ze gaan in 'n hotel leikker eten en als de rekening betaald moet worden, vernemen ze pas, dat ze geen geld hebben. Om hun heerlijke maaltijd te betalen moeten ze een paar dagen in het ho tel blijven werken met als voor waarde, dat er voor ieder gebroken bord een dag bij komt. Nu, dat is Stan en Ollie wel toevertrouwd. Als ze een paar uur aan het werk zijn, hebben ze reeds zoveel servie zen vergruisd, dat ze ongeveer le venslang hebben. Wat de heren in het hotel allemaal uithalen, is niet te bescshrijven. Van de ene lachbui komt men echter in de andere te recht en dat is voor vacantiegangers het voornaamste. Geschikt voor alle leeftijden. man, Anny Singerling, Ria de Lange, Marianne v. d. Velde. Margreetje Plomp, Elly Steen, Maria Rodenburg, Lidia Keyser, Nelly van Maanen, Sjaantje Kranenburg, mej. N. Plu, Anny Verhoog, Corry v. d. Wijn gaard, Miep Barendse, Janny Bave- laar, Anneke de Boer, Adri Hendriks, Abbe de Vries, Irene Munnik, Bep- pie Vogelenzang, Joke Bruin, Mari anne Reyneveld, Coby Hogeboom, Hanny van Maris, Sanny Sliggers, Elly Boderhey, Tiny Zwart, Rietje Zwart, Toos Jasperse, Ria Sloos, Elly Masurel, Gerda Ouwerkerk, Jan ny Flippo, J. Hogewoning, Adri Kwestrco, Ria Kemner, Willy Kers hof, Ali Blok, Tiny Leurink, Anke Boderhey. Meisjes B., Greetje Sommeling, Truus Blansjaar, Ria Teske, Tineke houd van een vuilnisauto bij de vuil verbranding gelost was, begon de be dienaar van deze oven de massa uit een te slaan, omdat zich wel eens voorwerpen tussen het huisvuil zit ten, die voor de oven niet goed zijn en men helaas wel eens iets ver brandt, dat per ongeluk in de vuil nisemmer is terecht gekomen. Plot seling hoorde de bewuste persoon 'n zacht gepiep en kwamen de drie slachtoffers van een zeer onmense lijke daad voor de dag. Een er van was nog in leven. Het is bekend uit welke wijk djt huisvuil afkomstig is en dus moet het niet veel moeite kos ten de dader van deze onmenselijke daad te ontdekken, die dan zijn straf wel niet zal ontgaan. Het geval is ook ter kennis gebracht van de afde ling van de vereniging voor dieren bescherming. WASSENAAR DE HEER N. VLAAR TOT SECRETARIS VAN WAALWIJK BENOEMD. Zoals enkele dagen geleden werd gemeld, is de heer N. Vlaar, hoofd commies ter gemeente-eecretarie van Wassenaar, chef van de afdeling fi nanciën, onderwijs en personeel, be noemd tot gemeente-secretaris van Waalwijk. Deze benoeming is ge schied met ingang van 1 October aj. De heer Vlaar kwam op 1 Augustus 1946 in zijn huidige functie naar Was senaar, nadat hij diverse andere ge meenten had gediend. Hij werd in 1911 in Purmerend geboren, was al daar enige jaren werkzaam ter secre tarie en vverd achtereenvolgens be noemd te Nijmegen, Raamsdonk en Valkenswaard, in welke beide laatste gemeenten de heer Vlaar waarne mend gemeente-secretaris was. De heer Vlaar had zitting in de be sturen van een aantal organisaties. O.m. was hij voorzitter van de plaat selijke afdeling van de ARKA, secre taris van het Wit-Gele Kruis, afde ling Wassenaar, secretaris van de Commissie Wassenaarse Jeugdzorg en secretaris van het Juliana-comité. Het gezin van de heer Vlaar zal voorlopig, waarschijnlijk tot het voor- Kwestroo,. Anny Lolkes de Beer, Nel-1 jaar '53, in Wassenaar blijven wo ly Aniba, Greetje Beekman, Janny Beekman, Tiny Vogelaar, Ida Sand- berg, Greetje Werner, Greetje Bin- nenkamp, Suze Zandvliet. Jongens A., Henk Guldemond, Ar nold Barends, Han Kapaan, Rob Rijnsburger, Hans van Dam, Adri Schouts, Jan Selier, Siem Bruin, Rouli v. d. Zeeuw, Willy Hinser, Gé Mulder, Hans Sieval, Hennny van Mugen, Addy Vellekodp, Bram Lo geman, Jan van Poelgeest, Zachie van Kesteren, Peter Onvlee, Henk Meershoek, Nico Koden. Louis Kras- senburg, Henny Zierikzee, Pieter Fi- lippo, Simon Ouwerkerk, Jos de Ko ning, Wilhelmus Evert van der Blij, Teun Raatsie, Joop Hannoo. Jongens B., Hans van Tol, Arie Janssen, Karei Bakker, Kees Bak ker, Leo de Jong, Harry Bakker. KATWIJK Errstige val Een ernstig onge val overkwam de wed. F. L. aan de Noordw.weg. Zij viel van de trap en bekwam, behalve ernstige vleeswon den, ook nog een hersenschudding. In zorgvolle toestand werd zij, na eerste geneeskundige behandeling door haar huisdokter, naar een zie kenhuis te Leiden vervoerd. LEIDSCHENDAM Elftalcommissie RKAVV. In de gisteravond speciaal belegde verga dering tot verkiezing van een nieuwe elftalcommissie voor RKAVV zijn in die commissie gekozen de heren G. Schuyt, W. Willemsen, D. van der Burg, J. van Delft en L. van Baren. Verder deelde de penningm., de heer H. Mol mede, dat gedurende het af gelopen jaar alle lopende rekeningen zijn betaald en dat van de schuld op lange termijn tevens een belangrijk bedrag is afgelost. Volgens spreker is het eerste elftal in staat de inkom sten van de vereniging in belangrijke mate te doen stijgen indien dit elftal in de komende competitie, welke op Zondag 14 September a.s. een aan vang zal nemen, zijn uiterste best doet en de wedstrijden door sportief optreden aantrekkelijk maakt. NOORD WIJKERHOUT Aan de vakschool van de zusters Dominicanessen, Langevelderweg zijn geslaagd voor het diploma cou peuse de leerlingen: Bep Brama, J. van der Geest, S. Knoppert, Lucia Verdegaal, Nelly Weijers, Corrie Zwaan. Eén leerling is afgewezen. De nieuwe cursus begint 1 Sep tember a.s. Weer spoedeisende raadsvergade ring De raad der gemeente komt Maandag a.s. te 7 uur 's-avonds in spoedeisende vergadering bijeen in verband met het sluiten van een geldlening. OEGSTGEEST De komende week zal de dok- tersdienst waargenomen worden door dr. Varekamp (tel. 21916) en dr. Lanen—Baron (tel. 21610). VOORSCHOTEN Een dezer dagen werd tijdens het sorteren van huisvuil aan de gem. vuilverbranding ontdekt dat een in woner, in zijn huivuil verstopt, drie jonge hondjes had meegegeven van slechts enkele dagen oud. Bij het le digen van de vuilnisemmer had men het niet ontdekt, maar nadat de in nen, totdat de nieuwe woning, die in Waalwijk voor de nieuwbenoem de secretaris wordt gebouw, zal zijn voltooid. De heer Vlaar werd in Waalwijk uitverkoren uit een 36-tal sollicitan ten. R.K. HUISHOUDSCHOOL WORDT UITGEBREID. Op 20 Augustus zal de openbare aanbesteding plaats hebben van de uitbreiding van de R K. Huishoud school aan de Kerkstraat. De uitbrei ding zal omvatten een tweetal loka len, elk groot 9 x 8.5 meter een per- soneelskamer en een 8-tal toiletten en douche-cellen. De aanbesteding zal geschieden door het bestuur van de St. Agnesvereniging. Om het damkampioenschap. In het damtournooi om het kampioen schap van Wassenaar zijn enkele in haalwedstrijden gespeeld. De uitsla gen waren- J. van DoornP. Gijs- bertse 02, H. van BoxcelN. Knij- nenburg 2—0, J. C. TurkA. Schut te 20 en T. FreriksW. Steffhaan 2—0. Examens R.K. Handelsavondschool Van het cursusjaar 1951/1952 slaagden de volgende candidaten, opgeleid door de R.K. Handels avondschool onder directie van de heer Q. H. J. Calis: Voor het Mid denstandsdiploma Algemer.e Han delskennis de dames M. van Beek, K. van Breemen, mevrouw vau Cor- stanje, W. Hoogenboom, A. J. v. d. Kroft. G. de Ruiter, mevrouw Star- reveld en de heren M. v. d. Arend, L. P. Compeer, J. Engels, L. Glad pootjes, A. weer (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). WISSELENDE BEWOLKING. Aanvankelijk in het Oosten van het land nog ziwaar bewolkt met regen en matige tot krach tige Zuidelijke wind. Overigens wisselend bewolkt met enkele plaatselijke buien en matige tot vrij krachtige Zuidwestelijke tot Westelijke wind. Weinig veran dering in temperatuur. 10 Aug.. zon op 5.16, onder 20.14; maan op 21.38 en onder 11.43 uur. 11 Aug.: zon op 5.17, onder 20.12; maan op 21.56 en onder 13.08 uur. Het w-ee'i in Swiajm De weerrapporten van hedenmor gen 7 uiur luiden: weer max. temp. OSLO motregen 17 C. STOCKHOLM geheel 'bew. HELSINKI geheel bew. 16 EDINBURGH regen 20 LONDEN regen 21 KOPENHAGEN licht bew. AMSTERDAM regenbui 21 ZURICH zwaar bew. 26 LOCARNO 26 GENEVE zwaar bew. 27 PARIJS regen 25 BORDEAUX geheel bew. 28 NICE licht bew. 28 BERLIJN onbewolkt 25 FRANKFURT zwaar bew. 25 MUNCHEN zwaar bew. 21 WENEN licht bew. 27 Onbestendig weer Het K.N.M.I, deelt mede: De laatste dagen heeft het weer in Nederland voortdurend onder invloed van storingen gestaan cn ook tijdens het weekeinde zal hierin nog weinig verandering komen. Er is namelijk Vrijdagmiddag ten Zuid-Westen van Ierland een actieve depressie ontstaan, die vanochtend het uiterste Zuid-Westen van Engeland passeerde en in Noord-Oostelijke richting verder trekt. Deze depressie wordt voorafgegaan door een uitge breid regengebied, dat ook over Ne derland zal trekken. We verwachten evenwel dat het vanavond het groot te deel van ons land zal zijn gepas seerd. Om de depressie heen stroomt iets koelere lucht, welke vanavond door naar Zuid-West tot West draaiende winden Nederland zal worden bin nengevoerd. In deze lucht kunnen tengevolge van de onstabiele opbouw enkele buien tot ontwikkeling komen, zodat ook morgen niet op mooi zomerweer gerekend mag worden. schommel afsprong, kreeg zij de zit- plank tegen haar linkerarm. De arm schoot uit de kom en dokter Baart de la Faille, die de eerste hulp ver leende constateerde bovendien, dat de arm van binnen een breuk ver toonde. Het meisje werd overge bracht naar het R.K. Ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag. Medische dienst. De artsen A. den Hollander, J. M. j H. Bertels, Lange Kerklaan 33, tel. Hoogeveen, N. L. Hoogeveen Hooymans, L. H. Kompier, C, J. Smoorenburg, L. v. d. Krogt, M. J. Spruyt.J. W. van Steen, P. Visser en C. Th. Wisse. Voor het practijkdiploma Boek houden (Ned. Ass. van Practijk- examens): Mej. Sj. Hofstra, mej. M. Schrama, H. v. d. Barselaar, N. v. d. Holst, H. van Oosten, G. Boer en R. Clement. Voor het diploma Engelse han delscorrespondentie: mej. Bayer, mej. A. Verheul, H. van Baaien en P. van Tilburg. Aan de Handelsdag- en Avond school van mej. A. Pieterse, welke school wegens ziekte van mej. Pie terse in het afgelopen jaar onder lei ding stond van de heer Calis, slaag den voor Machineschrijven mej. G. Beyersbergen, mevr. van Laar, mej. J. Paardekooper, mej. M. Remmers waal, A. van Steen, mej. L. v. d. Schilden, mej. T. Vink, mej. T. Ap- perloo, mej. Chr. Elgershuizen, mej. C. Komtemedde, mej. J. Lammers, K. v. d. Plas, mej. T. Prins, P. Slats en mej. J. Veldhuyzen. Opbrengst Anjerfonds-actie. De actie ten bate van het Anjerfonds heeft in Wassenaar opgebracht een bedrag van 2390,59 Meer aanrijdingen in Juli. In de maand Juli hebben zich in Was senaar meer aanrijdingen voorge daan dan in dezelfde maand van het vorig jaar, terwijl het totaal over het eerste half jaar '52 lager was dan in de overeenkomstige periode van 1951. Het totaal aantal verkeers ongevallen bedroeg in de afgelopen maand Juli 54. Eén daarvan was met dodelijke afloop, 20 met gewonden en 33 met uitsluitend materiële scha de. Bijna 60 van de aanrijdingen, nl. 33 hadden plaats op de Rijks straatweg. Verleden jaar Juli ge beurden er 48 aanrijdingen, waar van één met dodelijke afloop. 19 met gewonden en 28 met materiële scha Ongeluk met schommel. Toen de 12-jarige Johanna Boekelman, wonende aan de Beeklaan 200 te Den Haag, in Sprookjestuin van een 2697 en J. C. de Neef. van Heeckc- rerfstraat 7 tel. 4018. Vanaf a.s. Za terdagavond tot de volgende week Zaterdagmorgen heeft de Wasse naarse Apotheek 32 tel 2402 doorlo pend dienst. ZOETERMEER Gebroken enkel. Doordat een wielrijder in de Dorpsstraat zonder richting aan te geven van richting veranderde kwam mej. A. uit de Mo lenstraat met deze wegpiraat in bot sing. Zij brak haar enkel en moest naar huis worden vervoerd. Dr. de Bruijn verleende de eerste hulp. „De Witpen" hield een concours vanaf Maastricht, afstand 157 km Er waren 82 duiven in concours. Dc duiven werden gelost om 8 uur 20 minuten. Aankomst eerste prijswin nende duif 10 uur 22 min. 4 sec., snel heid 1284.2 m. per minut. Aankomst laatste prijswinnende duif 10 uur 40 minuten 42 sec., snelheid 1133.2 m. per minuut. De prijzen zijn als volgt toegekend: 1, 11, 16, 17 Jac. N. v. d. Sman. 2, 12 en 19 A. Brusse; 3 M. Ponse; 4 Gebr. v. d. Burg; 5 en 9 A. C. Switsar; 6 Th. van Geijlswük. 7, en 15 P. C. Heijnen. Dc uitslag van het concours vanaf DAX, afstand 1014 km. luidt: 1 M. Ponsc. Dc uitslag van het concours vanaf St. Vincent, af stand 1030 km. luidt: 1 Jac. N. v. d. Sman; 2 J. C. Hogerdijk. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Aug. Groente. Ro de kool 9.60— 10.50, Kroten 56.40, Uien 1315, Peen 1217, Aardappe len 7.70, And vie 25.40, Druiven 80 100, Snijbonen 2663, Stokbanen 5161, Pronkbonen 23, Stambonen 3861, Postelein 912, Appelen 7— 29, Spinazie 917, Tomaten A 24 47, Zilveruien 14, Augurken 1779 p. 100 kg. Komkommers 81„ Bloem kool 850. Meloenen 1942, Salade 2.303.10, Perziken 1.7021 per 100 stuks. Kroten 1.902.10, Pieterselie 2.30—4, Radijs 1.50—1.90, Selderie 3.506, Peen 818 per 100 bos.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3