St. Antonius-rustoord en de zusters vieren Dinsdag het 40-jarig jubileum Uitvaart van pastoor Bemelman te de Meije „Rhijn- en Pruisoord" komt in bezit van Historische Vereniging PROGRAMMA „Vacantievreugd voor de Leidse R.K. Jeugd." ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 LANGERAAR VIERT WEER FEEST Hoewel eigenlijk iedereen wel wist, dat 1952 naast het grote parochie- leest der gouden kerk nog een ander belangrijk jubileum zou brengen, was dit feest, nl. het 40-jarig bestaan van het St. Antonius Rustoord en het herdenken, dat voor 40 jaren de Arme Zusters van het Goddelijk Kind („De Voorzienigheid") in de Parochie Langeraar hun zegenrijke arbeid begonnen. Dat de parochie dit feit niet on gemerkt wil laten passeren blijkt uit een oproep door de pastoor na mens het kerkbestuur aan de pa rochianen gericht. Het is deze circu laire, die dit jubileum plotseling plaatst in ieders belangstelling. Onwillekeurig gaan dan de ge dachte weer terug naar het begin van deze 40-jarige geschiedenis. Vele oudere parochianen zullen zich nog herinneren hoe altijd op ge zette tijden de afkondiging van de kansel kwam „Heden schaalcollecte voor het St. Antonius Gesticht". Voor velen was het toen niet duide lijk wat dat St. Antonius Gesticht wel moest zijn. Men had er nooit een steen voor gezien en de aankondi ging der collecte was eigenlijk het enige wat men er van wist. Deze col lecte echter was jaren voor de bouw de eerste zorg voor het benodigde bouwkapitaal. Het begon met een dijk doorbraak. Het bouwen van het Gesticht is het levenswerk geweest van pastoor Bakker z.g. In 1911 werd de bouw van het huis aanbesteed en in het najaar werd een aanvang gemaakt met de werkzaamheden. Deze zou den echter niet zonder tegenslag verlopen. Zij brachten misschien wel de grootste sensatie, die Langeraar beleefde n.l. de dijkdoorbraak. Voor de fundering waren uitgebreide graafwerken uitgevoerd en hierdoor was waarschijnlijk de waterkering te zwak geworden. Het onheil der doorbraak voltrok zich op 7 Nov. 1911 in de vroege morgen. Om half vijf nog waren de boeren met hun kaasbrikken op weg naar de markt in Bodegraven over de weg in Lan geraar gereden zonder itts bijzon ders te merken, en korte tijd later bezweek de weg, er brak een gat van meters lengte, waardoor het wa ter met donderend geraas zich stortte in de Wassenaarse polder. Met man en macht werkte men om de ramp te beperken maar men ondervond de geweldige kracht van het water. Zakken met zand dreven als veer tjes weg in het woest kolkende wa ter dat alias meevoerde. Eerst latei- op de dag slaagde men er in om het gat te dichten en na herstel van de weg konden de bouwwerkzaamhe den worden voortgezet. Op 14 De cember 1911 was men zover gevor derd, dat de plechtige eerste steen legging kon plaats vinden. Pastoor Bakker legde de eerste steen en na hem legde nog menige parochiaan een steentje, welke handeling dan vergezeld ging van een geldelijk of fer voor de bouw van het* Gesticht. Komst van de Zusters. De Congregatie der Arme Zusters van het Goddelijk Kind zou de re- ligieusen afstaan voor de bediening van het Gesticht, de verpleging van de ouden van dagen, het onderwijs enz. Voordat het huis was afge bouwd kwamen reeds Zusters naar Langeraar, Op 23 Mei 1912 begaven zich vier Zusters van het Moederhuis te Amsterdam naar Langeraar. Het waren Moeder Theresia, Zuster Hi- laria, Zuster Erasma en Zuster Her- mana. Op 10 Juni van ditzelfde jaar kwam er een vijfde zuster bij voor de bewaarschool, de bekende zuster Silvera. Op dezelfde dag van haar komst begon zij reeds haar werk zaamheid. Zoals reeds gezegd was het huis nog verre van gereed en de zusters werden gehuisvest in de oude hoofd- onderwij zerswoning. Op 5 Augustus werd het fraaie St. Antoniusbeeld wat aan de gevel prijkt als een aangename verrassing aangeboden. De gelden hiervoor werden bijeengebracht door jonge lingen en jongedochters van het dorp. Zo staat het in de kronieken beschreven. Voor de jeugd van thans een goed voorbeeld. Eerst op 17 September 1912 be trokken de Zusters hun nieuwe wo ning en op 2 Oct. daaraanvolgend had de plechtige inwijding plaats. Bij deze gelegenheid zei deken Koop- mans van Alphen a. d. Rijn: „Pas toor Bakker en zijn parochianen hebben er zeer veel voor over ge had om dit „Monument van Naas tenliefde" en die „Bloem ontsproten aan een levendig geloof, zo schoon mogelijk te maken." De 3e October, daags na de inwij dingsplechtigheid, kwamen d< ouden van dagen in hun nieuw te huis. De algemene overste Moeder Canisia en de overste van het huis Moeder Theresia haalde hen van het Armenhuis, waar zij tot nu toe ver zorgd werden af. 't Was een aardig nentrekken. Zij brachten hun have n goed mee en we weten wat dit -m wil. i~" .-.n werden ook de _uen met liefde opgenomen, Een van hen, een vrouwtje wilde niet komen, als ze haar „meidje" en haar veertig: kippen niet mocht mee brengen. De gastvrijheid der Zusters ken nende, verwondert het niet, dat alle twee en veertig van harte welkom waren, en de keukenzuster was ge lukkig met die onverwachte assis tente. Eerste H. Mis in de kapel. Twee dagen na de plechtige in wijding op 5 October droeg pastoor Bakker de eerste H. Mis op in de orach intieme kapel, welke het -s bezit. De pastoor was bijna even gelukkig als de Zusters, die vijf maanden lang naar dit moment had den uitgezien. Deze vreugde uitte de pastoor in een hartelijke toespraak. Van toen af nam de werkzaam heid der Zusters steeds groter om vang. Op 7 October 1912 werd on der leiding van Zuster Ladislaus de naaischool begonnen, waaraan ook een knipcursus verbonden werd. Het fröbelonderwijs had intussen reeds zulk een uitbreiding ondergaan, dat het te zwaar werd voor zuster Sil vera die toen reeds een zwakke gezondheid bezat om alles alleen te doen. Op 8 Augustus 1913 kwam zuster Xaveriana als hulp naar Lan- geraar.Weinigen zullen toen vermoed hebben dat de naam van deze zuster in de parochie zulk een bijzondere klank zou verkrijgen. Warn ook nu nog, dus byna 40 jaren, heeft deze zuster de leiding over de fröbel school. Vele ouders van nu zijn reeds in de kleuterjaren aan haar zorgen toevertrouwd geweest, en we gelo ven niet, dat er één parochiaan ic die haar niet kent. Tot deze zuster zal dan ook wel bijzonder de dank uit gaan van vele parochianen. Een andere zeer bekende zuster is geweest Zuster Herculana. In 1914 op de 9e Februari kwam zij de zorg overnemen van zuster Gemma over de oude mannen. In 1915 kwam er nog een derde zuster als onderwij zeres aan de lagere school. 1926 is in de geschiedenis van het werk der zusters in Langeraar een belangrijk jaar. In dit jaar kwam door het Wit Gele Kruis de wijk verpleging tot stand en een zuster werd wijkverpleegster. Zuster Amel- berga was de eerste en het grote liefdewerk van de verpleging der zieken en lijdenden van de parochie wordt nu nog voortgezet door zus ter Corneli. Steeds nieuwe zaken. Nog is de opsomming van het vele wat de zusters in deze 40 jaren heb ben gepresteerd niet ten einde. Door het onverminderd ijveren van de te genwoordige parochieherder pastoor Halkes kwam in 1947 de R.K. Land- bouwhuishoudschool tot stand. De zusters geven aan deze school het onderwys onder leiding van de di rectrice zuster Christine. Een vijftal zusters werken hier regelmatig bij gestaan door een of twee leken-on- derwijzeressen. In de vijf jaren van het bestaan dezer school heeft deze een zodanige vlucht genomen, dat er een nijpend gebrek aan school ruimte is. Zelfs de garage van de pastoor moest gedeeltelijk als leslo kaal werden ingericht en nu wordt en bovendien in de zaal van de pas torie nog les gegeven. Wel een be wijs hoe nodig de bouw van een nieuwe school is, en met hoeveel ge rechtvaardigd verlangen er wordt uitgezien naar de vergunning om te mogen beginnen met het bouwen hiervan. Vermelden we nog dat in 1927 de nieuwe fröbelschool werd gebouwd tijdens pastoor Bonnet. Tijdens pastoor Bilars werd de naam St. Antonius-gesticht gewijzigd in St. Antonus-Rustoord. In 1923 stierf pastoor Bakker. We zijn ons bewust met dit artikel tje slechts onvolledig te hebben weergegeven hoe veelzijdig het wer ken der zusters is geweest. We zou den nog kunnen schrijven over het consultatiebureau voor zuigelingen, dat in het Rustoord is ondergebracht, over het schoonhouden van het kerk gebouw, de leiding van de naaikrans voor behoeftigen van de parochie, de zorg bij zovele kerkelijke feesten en misschien nog wel meer. Echter blijkt er uit dat er reden te over is voor de parochie om dankbaar dit feest mee te vieren a.s. Dinsdag 12 Aug. 's Mor gens om negen uur zal in de paro chiekerk een plechtige H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen en 's middags van 3 uur tot half 5 is er receptie in het grote lokaal van de bewaarschool. Mogen de. parochianen zich ook niet onbetuigd laten in het bijdragen van een parochiegeschenk. Te Meye en Zegveld werd heden morgen ter aarde besteld het stof felijk overschot van de Zeereerw. heer F. J. Bemelman, sedert 1945 pastoor van de parochie van O. L. Vrouw Geboorte, aldaar. In de kerk was geen plaats onbezet. Deken L. H. Nieuwenhuizen van Alphen aan den Rijn droeg te 10 uur de plechti ge H. Mis van Requiem op met as sistentie van rector J. C. de Groot van „De Goede Herder" te Leider dorp en van kap. F. L. Verheul uit Alphen aan den Rijn. Als cereraonia- rius fungeerde pater Geruntius de Ponti O.F.M. Vrijdagmiddag te 6.30 uur werden de metten gezongen, waarbij pastoor W. P. J. Janus van Bodegraven cele breerde met assistentie van rector De Groot en kap. L. C. van Paassen van Nieuwveen. Om 9.30 uur hedenmorgen werden de „Lauden" gezongen met dezelfde assistentie als tijdens de H. Mis. De Gregoriaanse gezangen tijdens de H. Mis werden uitgevoerd door het parochieel zangkoor o.l.v. de heer J. A. Vernooy. Mej. M. Bakker begeleidde aan het orgel. De lijkrede. De lijkrede werd uitgesproken door rector J. C. de Groot uit Z'woude, die tot tekst had gekozen: „Mementote praepositorum vestro- rum, qui vobis locuti sunt Verbum Dei. Denkt aan uw overheden, die u het Woord Gods hebben verkon digd". Gij zijt hier, parochianen van Meije en Zegveld, voor de laatste maal ge schaard rondom uw herder, 't Is voor 't laatst, dat hij tot u spreekt en het is zeker het krachtigste woord, dat ge ooit van hem vernomen hebt. Zeven jaar lang is hij u voorgegaan als een herder, en hij was een goede herder; hij kende zijn schaapjes, door en door; hij had hart voor zijn scha pen en met de zwakke krachten, die hem gelaten waren heeft hij voor hen gewerkt. Hij was alles voor zijn schapen en zichzelf heeft hij niet ge zocht. Hij deelde hun het Brood der genade uit en leerde hun hemelse wijsheid. Doch de les, die hij u deze dagen gegeven heeft, is wel de gevoeligste, die ge ooit van hem vernomen hebt. De H. Paulus schrijft in zijn brief aan de Hebreeën: „Denkt aan uwe overheden, die u het Woord Gods hebben verkondigd. Let op het einde van hun leven en volgt hun geloof na." Let op het einde van hun leven! De dood! Is er iets geweldigers dan de dood? In één ogenblik, met een enkele ruk neemt hij u alles af, wat ge bezit. Uw geld, al hebt ge u er aan vastgeklampt, uw bezittingen, hoezeer ge er aan gehecht moogt zijn, uw leven, al is het u nog zo lief. Is er, naar de mens gesproken, iets meer vernederend, dan de dood? De mens gaat in zijn leven prat op zijn kradht, op zijn jeugd, zijn ge zondheid, zijn schoonheid. Maar de dood komt, en daar ligt hij terneer, ontluisterd en machteloos; men schuwt het naar hem te zien en ver bergt hem in de aarde. Uw Pastoor heeft zijn laatste strijd met die ge weldenaar gestreden. Geheel zijn leven heeft hij hem voor ogen gehad, want hij werd er genoeg aan herinnerd. En toen de dood dan ook voor hem stond, was hij nederig genoeg, hem te aanvaarden. In zijn laatste toe spraak, die hij voor de omstanders hield, zeide hij, met volle berusting te zullen sterven. Hij was God dank baar voor al zijn gaven en hij dankte nog eens ieder, in het bijzonder die hem vooral in zijn ziekte hadden bij gestaan. En toen legde hij zich te ruste om in de eeuwigheid te ont waken. Parochianen, ziet daar de laatste les, die uw Pastoor u naliet. Imita- mini fidem. Volgt zyn geloof na. Hij was een man van diep en eenvoudig geloof. Hij kan het met St. Paulus zeggen: ik heb de goede strijd ge streden, de loop voleind, het geloof bewaard. In de eenvoud zijns harten heeft hij alles opgeofferd. Weest hem dankbaar voor hetgeen hij u in deze jaren door woord en voorbeeld heeft geschonken en toont uwe dankbaar heid door hem te gedenken in uw gebed. Nog een enkel woord tot de fa milie. Gij hebt in uw Heerbroer een goede vriend en een wijze raadsman verloren. Een vriend, bij wie ge al tijd welkom waart en die steeds het middelpunt van de familie is geweest. Een raadsman, die steeds uwe belan gen voorstond, en die deze belangen zag in een hoger licht, in het licht, dat hem nu heeft beschenen, waarin hij heeft gestaan toen hij voor de eeuwige Rechter rekening moest af leggen van zijn rentmeesterschap. Bidt voor uw Heerbroer opdat het eeuwige licht hem moge verlichten en hij mag rusten in vrede. Na de absoute, die werd verricht door deken Nieuwenhuizen, droe gen kerk- en armbestuur de baar grafwaarts, gevolgd door talrijke geestelijken, familieleden en paro chianen. Hieronder bevonden zich o.m. mgr. kanunnik W. J. J. de Jongh uit Ouderkerk en vele pastoors uit omliggende plaatsen. De beaarding werd eveneens ver richt door deken Nieuwenhuizen met dezelfde assistentie als tijdens de H. Mis. ALPHEN AAN DEN RI]N In de trouwzaal van het raadhuis hield de Historische Vereniging voor Alphen a. d. Rijn en omstreken, Vrij dagavond haar jaarvergadering. De notulen en het jaarverslag van de secretaris, verkregen goedkeu ring, evenals het financieel overzicht van de penn., de heer K. Dekker. De heren J. W. v. Zwieten en F. I. S. Knaapen konden de juistheid van de cijfers bevestigen. Er is een saldo van ruim 400, Aan het jaarverslag van de archi varis, de heer J. W. v. Zwieten ont lenen wij het volgende: Over 1951 zijn weliswaar een 40-tal aanwinsten minder te vermelden, dan het voor gaande jaar. Niettemin zijn er toch nog 69 aanwinsten voor de topogra fische verzameling, 38 voor de bi bliotheek en 7 diversen te boeken. De verzameling der vereniging om vat thans 969 stuks. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren dr. H. L. W. Nelson, T. G. Varga en J. W. v. Zwieten werden bij accla matie herkozen. De voorz. gaf een nadere uiteen zetting omtrent de aankoop ten be hoeve van de historische vereniging van het pand „Rhijn en Pruisoord" van de erven v. d. Bosch, Rijnkade nr. li. welk pand geschikt Kan die nen voor de inrichting van een oud heidkamer. Hiermede kan een lang gekoesterde wens van bestuur en le den in vervulling gaan. Het was ook de wens van wijlen mevr. v. d. Bosch Ringhoff, dat haar huis, daterend deels uit de jaren 1650 en deels van omstreeks 1770, in handen kwam van de H.V. en alzo een bestemming zou krijgen voor het nageslacht. Met veler medewerking, waaromtrent nog niet in alle details opening van zaken kon worden gedaan, was het thans zover, dat de leden hun sanctie hier aan konden geven. Zulks geschiedde dan ook na enkele vragen en toe lichtingen. De voorz. gaf nog een uit gebreide beschrijving van het inte rieur van de woning en verklaarde, dat ook monumentenzorg, die de voorgevel o.a. in bescherming heeft, gunstig heeft geadviseerd ten aan zien van het beoogde doel. De voorz. noemde tenslotte de bedragen met deze transactie gemoeid zijn en d.z. 16.500,koopsom plus div. on kosten ad 800,—. Men is inmiddels geslaagd een le hypotheek te krijgen ad 10.000,terwijl op goede gron den kan worden aangenomen, dat ook het resterende bijeen zal komen. Teneinde de aankoop een wette lijke basis te geven, zal men een stichting in het leven roepen, welke evens de exploitatie op zich zal ne men. Hiertoe werd een concept stich- tingsacte door de vergadering goed gekeurd, terwijl besloten werd voor het stichtingsbestuur dë volgende personen aan te zoeken: A. J. Dek ker als voorz., F. S. I. Knaapen, secr., G. Nijman, penn., G. v. Staalduinen en W. Boot, terwijl voorts van de zijde van het gemeentebestuur hoogst waarschijnlijk de heren W. S. v. d. Meent en W. Geerlof zullen worden aangezocht, op voordracht van de Historische Vereniging. De heren J. Venne en P. Breeveld zijn benoemd in de kascontrole-com missie voor het verenigingsjaar 1952/1953. Daarna toonde spr. de aanwezigen een prachtige pul uit de jaren om streeks 70 j. na Christus, welke pul dank zij verstandig optreden van enkele grondwerkers, nagenoeg be houden uit de aarde tevoorschijn werd gebracht. Hevige autobotsing bij Avifauna Nabij Avifauna vond Vrijdagmid dag omstreeks 12 uur een botsing plaats tussen een luxe- en een vracht wagen. Gezien de ravage die werd aangericht mag men van geluk spre ken dat de vier inzittenden van de eerste er zonder persoonlijk letsel van zijn afgekomen. Beide wagens reden in de richting Leiden. Voorop reed de luxe wagen, bestuurd door de heer C. de K. uit Ierseke. Achter hem naderde een zware trekker met vrachtauto, bela den met stenen, bestuurd door de heer A. G. de M. te Kekerdom (Gel derland). De inzittenden van de luxe wagen wilden een bezoek brengen aan het vogelpark. Aan het einde van het laatste gazonperkje in de Rijksstraatweg, bemerkte de bestuur der, dat hy te ver was gereden. Hij wilde toen naar links zwenken om terug te keren. Hy lette evenwel niet op het achter hem naderend verkeer. Toen de luxe wagen ongeveer dwars op de weg stond, werd hij in de lin kerflank aangereden door de trekker. De kracht waarmede zulks gebeur de was zo hevig dat de luxe wagen nog ongeveer 4 meter werd voort geduwd. Het linker gedeelte van de kleine wagen werd zwaar beschadigd. Het mag een geluk worden genoemd, dat geen der inzittenden lichamelijk letsel werd toegebracht. Ze waren wel erg van de schrik bevangen, zo dat hun deze tocht wel lang bij zal blijven. Dr. J. v. Eek neemt van Zater dagmiddag 12 uur af de Zondags dienst waar. De doktoren W. v. Wer- meskerken en J. Pilon verzorgen de eigen dienst. NIEUWKOOP GESLAAGDE AMUSEMENTS AVOND. De grote openluchtvoorstelling, welke wel het hoogtepunt vormde van de Nivo-week 1952, is buitenge woon geslaagd. Het optreden van de populaire Jodelerin Olga Lowirua en de Belgische radiosterren Helma cn Selma, de zingende zusjes, waren voorzeker oorzaak van een massale toeloop van het publiek. Een ieder wilde de artisten, die men zo vaak voor de radio hoort, wel eens zien. Nu men heeft ze kunnen zien en horen en met conferences van Coos Speenhof werd een vlot programma afgewerkt. Het orkest „The Flying Dutchman" onder leiding van Math. Niëns bracht populaire muziek ten gehore en begeleidde de zangeressen. Kostelijk heeft het publiek genoten van Pierke de muzikale timmerman, die echter de mensen ook buitenge woon heeft vermaakt met zijn verha len over zijn zoon Tinus. De gehele uitvoering had nog meer tot haar recht gekomen, wanneer men de aankleding var het toneel beter had verzorgd. De achtergrond van zeildoek met nummers was niet mooi. Het weer, dat de gehele dag een ietwat dreigend karakter had, heeft verder bijzonder meegewerkt, waar door velen uit wijde omtrek waren gekomen. De Nivo-comitéleden heb ben dan ook met bonzend hart het weer gadegeslagen. Ons inziens kunnen zij nu met het verloop van deze avond zeer tevreden zijn. ONGEZADELDE PAARDEN IN DE NIVO-WEEK. Vrijdagmorgen vond een harddra verij plaats met ongezadelde paarden. Deze wedstrijd werd gehouden in het kader van de Nivo-week 1952. De uitslag luidde: 1. A. v. d. Marei, 2. mej. Map Kor ver en 3. Kees Ver- duyn Fzn. In de namiddag werd op het ter rein van de heer van der Marei een ringrijderij gehouden voor twee-wie- lige versierde wagens. Er waren prij zen beschikbaar voor het ringsteken, maar ook voor de mooist versierde wagen. Bij het ringsteken werd nr. 1 het paar A. v. d. Marei met mej. Bosch, welk paar hiermede tevens de wisselbeker won. Verder nr. 2 Jan Molenaar en Barry Angenent en 3 de heer L. Vergeer met zijn dochter Toos. Voor de mooist versierde wagen kregen Aart Stigter en Teuni Kra nenburg de eerste prys, Wijnand Schoonderwoerd en Corrie Verhoef de tweede. De derde prijs werd toe gekend aan de meisjes Dicky Kra nenburg en Map Korver. Een bijzonderheid was nog, dat aan de rinigrijderij werd deelgenomen met een versierde jeep van de heer Maaijen. Week van II Aug. t.m. 14 Aug. 1952 S.v.p. uitknippen en bewaren GROEP: MAANDAG. DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG OCHTEND MIDDAG OCHTEND MIDDAG OCHTEND MIDDAG OCHTEND MIDDAG Dekenale-Parochie: 1—2—3—4—5 6-7 8 9—10 11 12 13 16 17 8.30 u. achter kerk zwempak mee 8.30 u. achter kerk zwempak mee 8.30 u. achter kerk zwempak mee 8.30 u. achter kerk zwempak mee 2 u. achter kerk 2 u- achter kerk 1.30 u. achter kerk 1.30 u. achter kerk 10 u. achter kerk 10 u. achter kerk 10 xl achter kerk 10 u. achter kerk 2 u. achter kerk 2 u. achter kerk 2 u. achter kerk 2 u. achter kerk 9.15 u. achter kerk brood mee 9.15 u. achter kerk brood mee 9.15 u achter kerk brood en fiets mee 9.15 u. achter kerk brood en fiets mee 9.15 u. achter kerk brood mee 9.15 u. achter kerk brood mee 9.15 u. achter kerk brood mee 9.16 u achter kerk brood mee St. Petrus-Parochie: 21 22 23 24 26 27 28 29 30 31 32 36 37 9.15 u. Kerkplein zwempak mee 9.15 u. Kerkplein zwempak mee 9.15 u. Kerkplein zwempak mee 9.15 u. Kerkplein zwempak mee 2 uur Kerkplein 2 uur Kerkplein 1.15 u. Kerkplein 1.45 u. Kerkplein 9.15 u. Kerkplein 10 uur Kerkplein 10 uur Kerkplein 9.15 u. Kerkplein 2 uur Kerkplein 2 uur Kerkplein 1.30 u. Kerkplein 2 uur Kerkplein 8.15 u. Kerkp ein zwempak mee 10 uur Kerkplein 10 uur Kerkplein 10 uur Kerkplein brood en fiets mee 2 uur Kerkplein 2 uur Kerkplein 1.30 u. Kerkplein 9.15 u. Kerkplein brood mee 9.15 u. Kerkplein brood mee 9.15 u. Kerkplein brood mee 9.15 u. Kerkplein brood mee Hartebrug-Parochie: 41 42 46 47 48 51 56 10 u. Rom.zaal 10 u. Rom.zaal 10 u. Rom.zaal 10 u. Rom.zaal 1.45 u. Rom.zaal 2 u. Rom.zaal 1.30 u. Rom zaal 1.30 u. Rom.zaal 10 u. Rom.zaal 10 u. Rom.zaal 10 u. Rom.zaal 10 xl Rom.zaal 2 u. Rom.zaal 2 il Rom.zaal 2.45 u- Rom.zaal 2 u. Rom.zaal 9.30 u. Rom.zaal zwempak mee 9.30 u. Rom.zaal zwempak mee 9.30 u. Rom.zaal zwempak mee 9.30 u- Rom.zaal zwempak mee 2 il Rom.zaal 2 u. Rom.zaal 3 xl Rom.zaal 2 u. Rom.zaal 9.30 u. Rom.zaal brood mee 9.30 u. Rom. zaal brood mee 9.30 u. Rom. zaal brood mee 9.30 u. Rom. zaal brood mee Leonardus-Parochie: 66 67 61 62 71 76 10 u. Potg.laan 10 u. Potg.laan 10 u. Potg.laan 10 u. Potg.laan 2.30 u. Potg.laan 2 u. Potg.laan 146 u. Potg.laan 1.10 u. Potg.laan 10 xl Potg.laan 10 u. Potg.laan 10 u. Potg.laan IQ il Potg.laan 2 il Potg.laan 2 il Potg.laan 2.30 u. Potg.laan 1.30 xx. Potg.laan 915 u. Potg.laan zwempak mee 9 15 u. Potg.laan zwempak mee 915 u. Potg.laan zwempak mee 9-15 u. Potg.laan zwempak mee 2.15 u. Potg.laan 2.15 u. Potg.laan 3 u. Potg.laan 2 u. Potg.laan 9-15 u. Potg.laan brood mee 9.15 u. Potg.laan brood mee 9.15 u. Rom.zaal brood mee 9.15 u. Potg.laan brood mee Men gelieve steeds op tijd aanwezig te zijn! Let goed op plaats en tijd van samenkomst!

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2