De Kabinetscrisis Verhuurders kampeerplaatsen in kort geding met de gemeente VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De formateur mr. Donker heeft na de besprekingen die hij heeft ge voerd, zijn consultatie van personen gisteravond voortgezet. Van de onder breking van zijn werkzaamheden heeft mr. Donker gistermidag ge bruik gemaakt om met zijn echtge note en een tweetal Engelse gasten een bezoek te brengen aan de Ridder- zal en enkele andere regeringsge bouwen. Dat de formateur gistermiddag niet zoals hij gaarne had gewild in hetzelfde tempo heeft kurfrien door werken, heeft geen oorzaak van po litieke aard, maar was eenvoudig een gevolg van de omstandigheid dat niet een ieder met wie de heer Don ker in deze dagen een onderhoud wil voeren, in de vacantietijd onmiddel lijk bereikbaar is. En aangezien de formateur volgens een bepaald sys teem zijn gesprekken voert, kan het niet tijdig bereiken van een persoon tot gevolg hebben, dat ook het onder houd met een ander moet worden uitgesteld. In elk geval heeft mr. Donker in de korte tijd van zijn formatie-arbeid reeds met tien personen beraad slaagd. Mr. Donker heeft gisteravond in zijn werkkamer op het ministerie van Financiën opnieuw een onder houd gehad met prof. di. A. M. Don- ner. Zoals gemeld heeft de forma teur gisterochtend reeds een onder houd gehad met prof. Donner. De kabinetsformateur heeft van ochtend een onderhoud gehad met jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Star- kenborgh Stachouwer, oud gouver neur-generaal van Ned. Indië, oud- Nederlands ambassadeur te Parijs, thans permanent vertegenwoordiger van Nederland bij de N.A.V.O. te Pa rijs. Voorts met minister Staf en prof. mr. R. Kranenburg, oud-voorzitter Raad van State. Vanmiddag zou de formateur ver dere besprekingen voeren. Kano-festijn in Giethoorn In Giethoorn wordt thans een Ster kamp van de Ned. Kanobond gehou den. Er heeft zich reeds een zestigtal kanovaarders aan de Peterssteeg in Giethoorn verzameld en de verwach ting is dat zich de komende dagen (het kamp duurt t.m. 10 Augustus) nog vele peddelaars bij hen zullen voegen. Er zijni reeds kanovaarders gesignaleerd uit Amsterdam, Wor- merveer, Den Bosch, Hengelo en De venter, die met hun kano's naar Giet hoorn peddelden. In dit waterparadijs zullen zij echter ook wat anders doen dan hun geliefkoosde sport beoefenen. Er staan wandelingen en feestelijke kampvuren op het programma. Deze toeristische actie van de Ned. Kano- bond heeft vooral tot doel het leggen van contacten en het verstevigen van de vriendschapsbanden tussen de le den van de bond. DE AFGEWAAIDE DAKEN IN KETHEL In het rapport van de commissie van arbitrage van het bouwbedrijf uitgebracht naar aanleiding van het afwaaien van daken van een zestal woningen in Tuindorp-Kethel op 6 Juli j.l. wordt opgemerkt, dat de uit voering van de bouw van deze wo ningen op enkele onderdelen afweek van bestek en tekening. Deze afwij kingen hebben de constructieve waarde der bekappingen ongunstig beïnvloed. Met nadruk wordt er de aandacht gevestigd op het feit, dat ten tijde van dit voorval de heersen de buitengewone windstoten 'n snel heid bereikte van 23 meter per sec., welke snelheid niet ver licht van or- kaankracht, terwijl op de avond van 6 Juli j.l. door het K.N.M.I. hoosvor- ming werd geconstateerd. Het afwaaien der daken moet dus worden toegeschreven aan de toege paste constructie, die niet bestand is gebleken tegen de voorgekomen zwa re windkracht. Wegwerkers door trein aangereden Eén dode, 4 zwaar gewonden Van de zijde der Nederlandse Spoorwegen deelt men ons mede, dat hedenmorgen omstreeks tien minu ten voor half negen op de spoorlijn tussen Eindhoven en Best, bij het plaatsje Acht, een groep wegwerker? is aangereden door een trein. Een der wegwerkers werd op slag ge dood, een tweede is stervende, drie zijn zwaar gewond. Het ongeluk is gebeurd, toen de wegwerkers het spoor, waar zij aan werkten, verlieten om een naar Eindhoven gaande D-trein te laten passeren. Zy begaven zich in het er naast gelegen spoor en schijnen niet de om 8.19 uit Eindhoven naar Utrecht vertrokken trein te hebben zien naderen. De mannen werden door deze trein gegrepen. De gevolgen waren ont zettend. Een dokter, die zich in de trein bevond, heeft de eerste hulp ver leend. De politie heeft de trein voor onderzoek ter plaatse gehouden tot ruim negen uur. Daarna kon het treinverkeer over de beide sporen worden hervat. In Best is een trein stel van de naar Utrecht onderweg zijnde trein afgehaakt. TEOHNISCH-ASSISTENT DOOR TREIN GEDOOD. Te omstreeks negen uur is de 56- jarige K. van Lambalgen, technisch assistent bij de Nederlandse Spoor wegen op de spoorlijn Meersen- Maastricht bij Mariënwaard door een personentrein gegrepen én op slag gedood. De heer van Lambalgen had de leiding van een onderhoudstrein en was tijdelijk gedetacheerd bij de dienst van weg en werken te Maas tricht. De heer van Lambalgen stond gebogen over de spoorlijn en hoorde door het lawaai van een passerende trein uit de richting Bunde de trein uit de richting Meerssen niet aan komen. door welke trein hij werd overreden. De spoorwegstaking in Italië De Italiaanse communisten hebben het spoorwegverkeer in geheel Italië gisteren wel vertraagd, maar niet stil kunnen leggen, zoals zij gedreigd hadden. De regering en de commu nistische vakbond van spoorwegar beiders waren gisteravond in een felle strijd van cijfers gewikkeld. Het pu- pliek wordt van beide kanten met te genstrijdige gegevens bestookt. De regering beweerde dat er 500 treinen meer op de baan waren ge weest, dan waarin het noodschema voorzag. Hoeveel treinen er ge woonlijk op één dag rijden en hoe veel er nu gereden hebben, werd evenwel nie' gezegd. De communis ten beweerden, dat er maar 500 van de 6.600 ritten gemaakt zijn. Zij zeg gen voorts dat van de 150.000 spoor- weglieden er 110.000 lid van hun par ty zijn. De regering schatte het aan tal wegblijvers op niet meer dan 45.000. De „Vrije" (niet-communistische) vakbonden steunden de staking niet. Op het station van Rome stonden de gehele dag duizenden reizigers te wachten op uitgaande treinen. Som mige diensten werden samengevoegd, waardoor de treinen stampvol en met grote vertraging vertrokken. De meeste reizigers kwamen echter op hun plaats van bestemming. Raakt Faroek ook zijn dochters kwijt Ex-koningin Farida, de ex-vrouw van ex-koning Faroek, heeft het plan voor de Islamitische wet de voogdij op te eisen over haar twee dochters, die zich thans bij de ex-4coning op Capri bevinden. .Naar vernomen wordt, zal zij zich er op beroepen, dat de dochters aan verzoekingen zullen worden blootge steld. indien zij bij de ex-koning blijven. Wederom Westerlingmannen in vrijheid gesteld Aneta verneemt, dat wederom twee zgn. „Westerling-arrestanten" zijn vrijgelaten, namelijk C. W. Goldman en A. C. van Onselen. GENERAAL DER WITTE PATERS VAN AFRIKA ZAL ZICH TE ROME VESTIGEN. Ingevolge een beslissing van het generaal kapittel der Witte Paters van Afrika van 1947 zal de hoofdze tel der sociëteit van Maison Carrée in Algerië (Noord-Afrika), naar Rome worden overgebracht. Z.H. Exc. mgr. Durrieu. titelvoerend bisschop van Atribi en sinds Juni 1947 algemeen overste van de Witte Paters, zal zich nog in de loop van de maand Augus tus te Rome vestigen. Sinds hun ontstaan in de jaren 1868 1869 hadden de Witte Paters hun hoofdzetel te Maison Carrée. Ge sticht in Algerië door de onvergete lijke Kardinaal de Lavigerie kende de sociëteit een belangrijke vooruit gang; thans recruteert zij priesters in talrijke landen en oefent het mis- sie-apostolaat uit in geheel Moham medaans en zwart-Afrika. Deze „uni versaliteit" is ook een der hoofdrede nen voor de verplaatsing van de hoofdzetel naar Rome. De sociëteit telt thans 2.380 pries ter-missionarissen en 471 missiebroe ders. De H. Stoel stelde 38 missiege bieden onder de hoede der Witte Pa ters en erkende op onbetwistbare wyze hun weldoende actie voor de vorming van een inlandse clerus door tussen hun gewezen studenten de eerste negerbisschoppen te kiezen. GEVECHTEN OP WEST JAVA. Dinsdag zyn acht leden van het Indonesische politiedetachement ge sneuveld en vier leden gewond bij een hevig gevecht met een bende van 140 man, behorende tot de Da- rul Islam, in de omgeving van Tjiawi, ten Zuiden van Bogor. De bende liet 23 doden achter. Enige tyd na de botsing nam een afdeling van het leger de bende met mortieren onder handen, waarbij enige kam ponghuizen, waar de bende benzine had opgeslagen, in brand raakten en vier leden van de 'bende verbrandden. Blykens een telegram van de cor respondent van Aneta te Garut werd dezelfde dag een gevecht geleverd tussen een bende van de Darul Islam en eenheden van het leger in de om geving van Sukawening. De bende liet 15 doden achter. 9 kamponbewo- ners vonden de dood en 38 huizen brandden af. In andere berichten over voortdu rende zuiveringsacteis in West-Java wordt medegedeeld, dat patrouille rende eenheden van het leger Woens dag verhinderd hebben, dat een autobus op weg van Bandung naar Tasikmala beroofd werd. Amsterdamse jongetjes aten gevonden „snoepjes" Twee Amsterdamse jongetjes, van 5 en 6 jaar, zyn gistermiddag het slachtoffer geworden van hun snoep lust. Zij waren vuilnisbakken aan het nasnuffelen en vonden in een daarvan een doosje pillen. Menende dat het snoepjes waren, konden ze de verleiding niet weerstaan en aten de pillen op. Het zesjarig ventje werd na enige ogenblikken onwel en nog voordat hulp hem had kunnen bereiken, verloor hij het bewustzijn. Zijn vriendje kon beter tegen het vergift, maar werd ook naar het zie kenhuis overgebracht, in de avond uren kwam het eerste knaapje weer bij kennis en men verwacht, dat bei den geen nadelige gevolgen van hun snoepjes zullen hebben. AANNEMER BEROOFD. De Haagse politie heeft dezer da gen de 44-jarige kellner M. A., de 28-jarige musicus J. A. L. en drie buffetjuffrouwen, de 18-jarige J. W. A. G., de 42-jarige E. R. en de 29- jarige J. A. T. allen uit Den Haag afkomstig, gearresteerd. Zij worden er van verdacht een Haagse aanne mer, B,. in de nacht van 29 op 30 Juli j.l. van duizend gulden te heb ben beroofd. De aannemer was in die nacht ver zeild geraakt in het gezelschap van enkele heren en dames. Van café naar café zwervende raakten zijn zinnen allengs beneveld, zodat hij er geen acht op sloeg, dat hij, in een snackbar een vertering betalende, van de bedienster geen geld terug kreeg van een bankje van honderd. De rest van het gezelschap merkte De heer D. P. Spierenburg, direc teur-generaal voor de Buitenlandse Economische betrekkingen bij het departement van Economische Za ken, is benoemd tot lid van het hoge gezagsorgaan van de Europese Ko len- en Staalgemeenschap. dit wel op en vond er een aansporing in om de aannemer in de loop van de avond verder van zijn geld te ontlasten. De volgende dag liep de aannemer naar de politie, die de dames en he ren successievelijk wist te achter halen. De achttienjarige juffrouw G. bleef aanvankelijk buiten schot tot dat bekend werd dat zij zich met geld van de aannemer in de kleren had gestoken. Van de duizend gulden is 675 gulden achterhaald alsmede de nieuwe kleren van de achttienjarige. Viering Maria-ten-hemel-opneming in de Bollenstreek In verband met een van bepaalde zijde gestelde vraag over de viering van het feest van Maria Tenhemel opneming in het Bloembollenbedrijf, heeft de Bisschop van Haarlem zich in een schrijven gericht tot de pas toors in de Bloembollenstreek. Het schrijven van de bisschop houdt naar de „Katholieke Landarbei der" mededeelt het volgende in: le. Het is van het grootste belang, dat de feestdag van Maria Tenhe melopneming door alle Katholieken als Zondag wordt gevierd, hetgeen wil zeggen, dat de Katholieken die dag de H. Mis bijwonen en zich ont houden van slafelijke arbeid. 2e. De Bisschop wijst de Katholieke werkgevers er op, dat zij die dag hun Katholieke arbeiders vrijaf behoren te geven. 3e. Hij doet een beroep op de niet- Katholieke v/erkgevers hetzelfde te doen en zo dit beslist niet kan in elk geval de Katholieke arbeiders in de gelegenheid te stellen de H. Mis bij te wonen. 4e. De Bisschop doet voorts een be roep op de Katholieke arbeiders deze dag ook werkelijk als een Zondag te beschouwen en er niet een extra vacantie- of uitgaansdag van te ma ken. 5e. Aan de arbeiders wordt boven dien gezegd, dat zy niet moeten in gaan op voorstellen, zoals door som mige werkgevers zijn gedaan, om in Augustus en September af te zien van het recht om een of meer snip perdagen op te nemen. 6e. Slechts voor uitzonderingsgeval len kan door de Zeereerwaarde He ren Pastoors dispensatie worden ge geven, n.l. wanneer op korte termijn een grote partij bloembollen moet worden verzonden. In die gevallen spreekt het echter vanzelf, dat aan de arbeiders gelegenheid wordt gege ven de H. Mis bij te wonen. Wij hopen, dat de ondernemers en arbeiders in het Bloembollenbedrijf er aan zullen medewerken, dat aan het dringend verlangen van de Bis schop wordt voldaan. Wat voor het Bloembollenbedrijf Dominicanessen van Voorschoten Donderdag 7 Augustus is in het Moederhuis der Zusters Dominicanes sen te Voorschoten het IVde Alge meen Kapittel der Congregatie ge houden. Tot Algemene Overste is herkozen: de Zeereerwaarde Zuster Ma. Sebas- tiana Fey. Tot eerste Raadzuster werd herkozen de Eerw. Zuster Ma. Petronella Camp; tot Raadzusters werden gekozen: de Eerw. Zuster Pascaline Coopmans, Novicenmeeste- res; de Eerw. Zuster Medarda Pijfers en de Eerw. Zuster Hermegildis Vre- debregt, Priorin van het R.K. Wees huis te Rotterdam. wordt gevraagd, geldt vanzelfspre kend ook voor alle andere bedrijfs takken. In het Bloembollenbedrijf is ech ter, zoals boven reeds vermeld, van bepaalde zijde een vraag gesteld over de 15e Augustiis. Hierin heeft de Bis schop blijkbaar aanleiding gevonden zich speciaal te wenden tot de Zeer eerwaarde Heren Pastoors in de Bloembollenstreek. HILLEGOM Schouderblad gebroken. Doordat een motorrijder ter hoogte van de Hyacinthenlaan niet merkte, dat een personenauto linksaf wilde slaan, vloog hij bovenop de wagen. De duo- passagiere schoot over hem heen, doch bekwam weinig letsel. De mo torrijder brak een schouderblad. Sport. Het Sportpark „Weere- stein" wordt Zaterdag geopend. DE ZILK Boom op 'n schuur. Een inwoner zou 'n grote iep op z'n erf omhakken. Daar het touw aan de kryin brak, kwam de boom in de verkeerde rich ting te vallen en wel op een schuur, die. in elkaar zakte. Een zoon was in de schuur, doch deze kwam met de schrik vrij. Kinderfeesten. Meer dan 600 kinderen zullen op 2 September feest hebben. Het feestcomité doet een be roep op de beter gesitueerden om geldelijke steun. KATWIJK Dat zelfs aan logeren gevaren ver bonden zijn, ondervond het 9-jarig logeetje uit Neordwijk bij de heer R. alhier. Met een te grote snelheid reed hij met z'n fiets het veilingter rein op en aangezien daar veelal gro te bedrijvigheid heerst en het lo geetje hierop niet bedacht was, kwam hij al spoedig in ernstige bot sing met de fietsende tuinder P. Dat het rijwiel het bezuren moest, was niet zo erg, maar de negenjarige jon gen liep een grote vleeswond aan een zijner benen op Dr. Hueting, di rect ontboden, verleende geneeskun dige hulp, maar daarna moest het lo geetje naar het ziekenhuis te Leiden worden gebracht voor verdere be handeling. KATWITK AAN DEN RIJN Voor de akte N.B. Nijverheids onderwijs slaagde te Den Haag de heer J. A. v. Luyk. ZOETERMEER Bedrijfsongeval. Bij het afbreken van het voormalige station Zoeter- meer kreeg de aldaar werkzame J. Léngbeek een klap van een lier. Hij werd daardoor verwond ini .de nek. Dr. de Bruijn verleende de eerste hulp en liet de patiënt per auto naar huis vervoeren. NOORD WIJK Er is wrijving tussen kampeerders en verhuurders van kampeergelegen heid enerzijds en 't gemeentebestuur van Noord wijk anderzijds. Aan B en W van Noordwijk wordt willekeur verweten ten aanzien van de uitgifte van vergunningen om te laten karrf- peren en een onprettig optreden van de Noordwijkse politie. Deze zaak zal dezer dagen in een kort geding voor de president van de Haagse recht bank worden behandeld. De kampeerkwestie is fhans in een vergadering besproken en toegelicht. Daarbij waren de raadsleden. F. Rippe (P.v.d.A.) en Th Warmerdam (KVP) tegenwoordig. Zij hadden de klachten van verhuurders en kam peerders aan B en W overgebracht en daarbij htm belangen bepleit. Op de vergadering brachten zij van die besprekingen verslag uit. Aan twee van de zestien vergun ninghouders is het niet toegestaan, individueel te laten kamperen. Een der betrokkenen noemde de gedeel telijke uitsluiting niet alleen onbil lijk maar ook een blijk van wan trouwen. De politie zou onnodig hard op treden Jongelui, die onkundig zijn van de kampoerbepalingen, worden, zo zegt men dikwijls laat in de avond zonder meer weggejaagd. Een gevolg daarvan is, dat zij de duinen intrek ken wat ongewenste toestanden geeft. Een kampeerder vertelde, dat een Noordwijkse politieman hem had toe gevoegd: „Jullie weten toch wel, dat wij jullie veel liever niet hebben." Van de zijde van het gemeentebe stuur werd gewezen op de verorde ning op het kamperen, die beperken de bepalingen bij de afgifte van ver gunningen toelaat. Het gemeentebe stuur had zich daarbij laten advise ren door de kampeerraad. Bij afwezigheid van de burgemees ter hebben wij nog het oordeel ge vraagd van de loco-burgemeester van Noordwijk, de heer E. L. de Wit. Hij deelde mede, dat op het kampeerter rein van een der betrokkenen dingen waren voorgevallen, die niet door de beugel konden, aldus Parool. De an dere zou zich stelselmatig niet aan de voorschriften houden. Als goede kampleiders worden j aangesteld, is er, zo zei hij, de moge lykheid, dat weer een volledige ver gunning wordt gegeven. Wat het wegzenden van clande stiene kampeerders betreft, zei de heer De Witt, dat dit éénmaal was gebeurd. Nu worden overtreders steeds elders ondergebracht. STOMP WIJK Te den Haag zijn geslaagd voor het diploma coupeuse de dames Jo- sien v .d. Bosch, Bep v. Leeuwen, Ria v. Kampen, Rie v. Vliet Cdr. en Nel v. Vliet A.dr., opgeleid door zr. Irma van het Zusterhuis in Stomp wijk. Als bijzonderheid mag zeker vermeld worden, dat tot op heden nog nimmer een bij de zusters opgeleide leerlinge niet is geslaagd. Poldervier. De K.J.M.V.-groepen uit de poldergemeenten Leidschen- dam, Zoetermeer, Stompwijk en Zoe- terwoude hebben zich onder de naam Poldervier verenigd voor het houden van sportwedstrijden irn onderlinge samenwerking. Als resultaat van deze samenwerking wordt Zondag a.s. een sportmiddag gehouden op het terrein a. d. Meerlaan. Het programma is als volgt: 100 m. hardlopen, 1500 m. hardlopen, touw trekken, estafette 4 x 100 meter hardlopen en voetbal. OEGSTGEEST Geb.: Johanna E., d. v. J. A. G. Delfos en S. M. Ch. Woelders; Anke E., d. v. H. Netjes en A. E. van Boe ree; Dora I. Oh., d. v. P. H. Kaars Sijpestein en W. E. Kapteijn; Regina M. A., d. v. H. J. Laagland en A. Grün. Ondertr.: A. Kijf, 28 jaar en M. Klinkenberg, 31 jaar te Bennebroek; E. O. Matray, 24 jaar te Nieuw-Gin- niken en P. W. de la Court, 22 jaar T. A. Atena, 42 jaar en C. M. Hil- brande, 23 jaar; A. van der Marei, 26 jaar te Katwijk en P. A. C. Krom hout, 31 jaar. Getr.: E. Jaeger en K. R. E. Kol van Kluyve; P. de Jong en M. Sira. Overl.: H. Riksman, 53 jaar; W. K. Sasburg, 74 jaar. Op alle dekken van de „Rijndam" en de „Maasdam" van de Holland-Amerika-lijn zusterschepen in de toeris tenklasse welke aan de Wilhelminakade te Rotterdam gemeerd lagen, brandde Donderdagavond de verlich ting, hetgeen een interessant schouwspel bood. HOE wordt het weer? I (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ONBESTENDIG WEER. Half tot zwaar bewolkt met enkele buien. Matige, vooral in de kustprovincies tijdelijk krach tige Zuidwestelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. 9 Aug.: zon op 5.14, onder 20.15; maan op 21.23 en onder 10.18 uur. Uet itf.ee*. in SuAojia De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer max. temp. OSLO mist 17 C. STOCKHOLM zwaar bew. 23 HELSINKI ziwaar bew. 22 EDINBURGH motregen 14 LONDEN zwaar bew. 20 KOPENHAGEN geheel bew. 19 AMSTERDAM regenbui 22 ZURICH zwaar bew. 24 LOCARNO 25 GENEVE zwaar bew. 26 PARIJS zwaar bew. 24 BORDEAUX zwaar bew. 27 NICE licht bew. BERLIJN regen 25 FRANKFURT zwaar bew. 26 MUNOHEN zwaar bew. 25 WENEN zwaar bew. 33 Wilt U iets weten? Vraag: Wanneer een dienstmeisje wordt verzocht door haar mevrouw naar een andere betrekking uit te zien, is het meisje dan verplicht met één week op te zeggen, ook als zij in haar nieuwe werkkring direct in dienst moet treden? Antwoord: Indien mevrouw zegt, dat het meisje naar een andere be trekking moet uitzien, betekent dat een opzegging, zodat het meisje dan niet meer zelf behoeft op te zeggen. Zij is dan o.i. ook volkomen gerech tigd de nieuwe dienst te aanvaarden zonder verder nog een opzegtermijn in acht te nemeni. Vraag: Route Alphen a. d. Rijn Leeuwarden. Hoeveel km.? Antwoord: Alphen a. d. Rijn, Lei- muiden, Aalsmeer, Amsterdam, Pur- merend, Hoorn, Midwoud, Wieringer- werf, Afsluitdijk, Harlingen, Frane- ker, Leeuwarden. Afstand 188 km. WARMOND Raadsvergadering De raad dezer gemeente komt Woensdag a.s. des avonds om 8 uur in openbare verga dering bijeen, ter behandeling van de navolgende agenda: Bespreking van het Leidse Merenplan. Voorstel van B en W tot verhuur van ge meente eigendommen. Beschikbaar stelling van een crediet voor het verbeteren van woningen. Voorstel van verhuur van gronden „Leevliet" aan H. van Dam. Verzoek van de heer H. Haverkort om eervol ontslag met ingang van 1 October a.s. als ge meente-ontvanger en als administra teur van het waterleidingbedrijf, zulks in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Géb.: Robertus J. G., z. v. P. M. F. Smolders en Th. M. M. Nieuwer- kerk; Janny, d. v. J. de Voet en J. van Ginkel; Augustinus A. M., z. v. W. Versluis en C. A. Verbeek; Petrus J. M., z. v. P. W. M. Akerboom en A. G. Kleijhorst. Geh.: W. B. de Bont, 28 jaar en F. J. M. Cornelissen, 22 jaar; K. Brug man, 24 jaar en Johanna de Vos, 22 jaar. Overl.: Apolonia de Groot, weduwe van J. van Kruijssen, 78 jaar. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 Aug. Vee. Aanvoer: 28 stieren, 75 melkkoeien, 180 vette koeien, 162 vare e.a. koeien, 3 gras- kalveren, 65 vette kalveren, 71 nuch tere kalveren, 702 weideschapen, 37 varkens, 87 schrammen, 373 biggen, 3 paarden, 12 veulens, 19 geiten. To taal 1817 stuks. Notering: stieren 6501040 per stuk, 2.302.70 per kg. levend ge wicht, melkkoeien 7801030 per stuk, vette koeien 8001150 per stuk. 2.403.00 per kg. levend ge wicht. varekoeien e.a. 520800 per stuk, vette kalveren 170300 per stuk 1.702.10 per kg. levend ge wicht, nuchtere kalveren 5068 per stuk, 1.351.55 per kg. levend gewicht; weideschapen 100130, lammeren 7090. varkens 160 400, schrammen 60105, biggen 40 52, veulens 250350, geiten 15 38 per stuk. Handel: stieren, melkkoeien, vette koeien, vaatkoeien, vette kalveren, nuchtere kalveren levendig. Schapen lammeren, veulens en geiten matig, varkens, schrammen, biggen flauw. Kaas. Aanvoer 75 partijen Goud. se en 10 Leidse kaas. Prijzen: Goudse extra kwal 2.49. le soort 2.34 2.40, 2e sovt f 2.26—2.33, Leidse le soort 2.39 per kg. Handel matig. TER AAR, 7 Augustus. Groente Snijbonen 3.105.10; idem B. 2.20 idem stek 2.002.10; stokprin- cessen 3.403.90; idem B. 2.60; Stam- princessen 2.703.50; witte pronkers 1.202.50; spekbonen 2.002.30, alles per 10 kg. Augurken: Fijn 0.84; fijn basterd 0.57; basterd 0.49; grof A. 0.44—0.45; grof L. 0.36—0.37; CD 0.31—0.33; CD afw. 0.14; E. 0.12, alles per kg.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2