rnmMmmmmim Terug tot de wortels van het Christendom Moeder met haar drie kinderen verdronken Spoorbomen waren niet gesloten Geschenk uit Orange voor koningin Een bittere pil werd verguld Een arme rijke te Lobith tHNSQAG 5 AUGUSTUS 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 21ste Sociale Studieweek te Rolduc ROLDUC, 4 Augustus. Na de theoloog hebben op de tweede dag van de Sociale Studieweek achter eenvolgens de filosoof en de socioloog gesproken. Zij gaven rijke en rich tinggevende lessen. Ter inleiding van zijn betoog over ,,Mens en tijd" heeft de Nijmeegse hoogleraar dr. J. A. J. Peeters C.ss.R. er op gewezen, dat al kan niemand iets aan de tijd doen het leven voortdurend met die tijd wordt ge confronteerd. Wie alleen uit het ver leden leeft, is niet meer, en wie alleen op de toekomst leeft, is nog niet. De mens is geboren in een bescha vingswereld, die reeds door anderen is bepaald. Zijn leven is tenslotte een solidariteit met de mensen. Maar de gemeenschapsgeest heeft slechts een tijdelijk bestaan, en elke tijd bezit lagen van een min of meer verwij derd verleden. Wie onze tijd wil kennen, moet zich breed oriënteren. Wat nu nog onderstroom in de tijd is, kan zo ge makkelijk bovenstroom worden. En aldus kan niemand de tijdgeest be palen. Het verleden is volgens prof. Pee ters nog niet af; de problemen van toen werken namelijk door en daaruit moeten wij terug trekken. Het is in tussen nog niet beslist, wat het ver leden zal betekenen. Nu moeten wij in de huidige tijd wijs worden uit het verleden en daarin trachten de mogelijkheden van morgen te ont dekken. Wanneer we de samenhang willen zien van verleden, heden en toekomst, zullen maatschappelijke normen1 van ware vrijheid, gelijkheid en broederschap ontstaan. Onze tijd kent de roep van een mens in nood; en dus moeten wij zoeken naar herstel van het juiste evenwicht tussen geest en stof. Met katholieken en protestanten, die ge lukkig vóór gingen, moeten we terug tot de wortels van het Christendom. Thans ligt onze grootste zorg bij de ongeorganiseerden, bij de a-socia len, die zo geworden zijn door de structuur van de maatschappij. In gelicht door een van de vele sociale werkers die Nijmegen telt, zou prof. Peeters vaak de studeerkamer willen verlaten en gaan helpen in de slop pen van zijn stad, waar Christus moet worden gebracht. De moderne mens lijdt door angst, niet slechts om wat achter het ijze ren gordijn geschiedt, maar ook we gens de samentrekking van macht bij sommigen, zo meende de hoogleraar; en tot besluit gaf hij nog enkele ge dachten aan zijn gespannen luiste rend gehoor mee. Het Christendom zal niet louter willekeurig mogen zijn en met de mode meegaan, doch levend moeten zijn uit de Bergrede. Er moet daarom komen een - ver nieuwde zielzorg van priester èn van leek. Eni in deze eeuw zonder God hebben ook de standsorganisaties een taak. Men beginne in het gezin en oefene geduld, in het besef, dat slechts in Gods hand 's mensen le venstijd ligt. Eerst als de tijd de din gen heeft rijp gemaakt: handel dan! Om het primaat van de persoon. Na te hebben verklaard, dat per soon en gemeenschap zo gemakkelijk vervallen van de ene uitwas in de andere, van het individuele inhet collectivistische, heeft dr. R. Hulpiau uit Brussel de rol aangewezen, die overtuigd christelijke personalisten dienen te spelen. Door actief optre den moeten zij de houding voor mor gen bepalen. Grondslag moet zijn, dat de men selijke persoon zijn eigeni waarde heeft. (Hier make men onderscheid tussen christelijk personalisme en hu manisme). De ontplooiing van die menselijke persoon staat tegenover de andere realiteit, die de Gemeen schap is. Welke is nu de verhouding tussen mens en gemeenschap?, vroeg deze lesgever. De werkelijkheid is, dat de collectieve goederen, zowel geeste lijke als materiële, slechts waarde hebben voor personen. Maar op hun Fez voor financiën Eenzaam zat gistermiddag een man in de wachtkamer van de K.L.M. en bracht peinzend de tijd door, daar het vliegtuig, dat hem naar Teheran moest bren gen, vertraging had. Hij dacht na over een afscheid van enige weken geleden, toen de groot sten uit den lande hem uitgelei de hadden gedaan en wellicht geraakte de eenzame in een wee moedige bui, doordat hij meende, dat iedereen hem vergeten had. Velen zullen dit laatste willen bestrijden, daar zij zullen bewe ren, dat velen de man nog lang heugen zal, maar een feit is, dat de eenzame man bij het ver treksein van het vliegtuig met gebogen hoofd en in gepeinzen verzonken naar het vliegtuig liep. Juist wilde hij instappen, toen een van de lieftallige ste wardessen, waar de K.L.M. be roemd om is, kwam aangerend met een groot kussen en op dat kussen bevond zicheen gro te rode fez met de beste wen sen van die grootsten van Ne derland, die door hun werk zo volkomen ini beslag genomen werden, dat zij niet persoon lijk de hand konden komen schudden. Met fez en een ge lukkige glimlach stapte prof. Lieftinck in het vliegtuig misschien was hij wel gelukkig, omdat hij zich nu in zijn nieu we woonplaats op een doeltref fende wijze kan camoufleren. beurt hebben de personen de plicht, de Gemeenschap te dienen. Erkenning van het primaat van de persoon mag niet leiden tot onder schatting van de Gemeenschap, wier wet het is, te krijgen en te geven. Verder bepleitte dr. Hulpiau ge zinspolitiek en bevordering van eigen cultuurwaarden, doorvoering van subsidiariteit en bescherming der fa milies, erkenning ook van natuur lijke maatschappijen en initiatieven. En over de organisaties zei hij, dat de leiders geen bureaucratie mogen oefenen in de beweging. Het moet gaan: van personen tot personen. Een andere Vlaming, prof. dr. L. Janssen, van de Leuvense universi teit, heeft gesproken over gelijkheid en ongelijkheid en daarbij iets gezegd over het eigendomsrecht. Dat recht moet door de Staat worden be schermd, zéi hij, maar wat heeft iemand aan een recht, als hij geen eigendom heeft, waarop dat recht kan worden uitgeoefend? Eenieder moet zoveel mogelijk kunnen beschikken over wat hij wer kelijk nodig heeft. Het is namelijk de wil van God, dat alle mensen eigen dom bezitten. In deze zin sprak prof. Janssens over bezitspreiding. Dat be tekent ook, dat begaafde armem moe ten kunnen studeren en ook, dat de cultuurwaarden niet het bezit mo gen zijn van enkele bevoorrechten. Het dreigend communisme moet ons er aan herinneren, dat we vaak in gebreke zijn gebleven en dat we nu taai moeten doorwerken. Het ini tiatief voor verbetering moet volgens deze hoogleraar uitgaan van onze or ganisaties, van opvoedende instanties. Men denke daarbij aan de onvervang bare zending van de liefde, die ook de ziel moet zijn van het gemeen schapsleven. Koe met kolder Nooit zal men te weten komen, wat de koe dwars zat, maar een feit is, dat zij zich plotseling niet meer met de gewone dage lijkse gang van zaken kon ver enigen en de benen (poten) nam. Nu gebeurde dit op het drukke marktplein te Den Burg op Texel, waar vele zorgzame huis moeders zich rondom een textiel- tent verzameld hadden, om de koopjes van de dag te bekijken. De koe rende regelrecht naar de kraam, liep enige dames onder steboven, liet tent en textiel in een grote chaos achter, vervolg de haar tocht door een spiegel ruit en belandde ten slotte in een groene weide, waar zij zich meer op haar gemak voelde. Hier werd zij in verzekerde be waring gesteld, maar zij weiger de pertinent de motieven, die haar tot deze daad gebracht heb ben, bekend te maken. PASTOOR F. P. M. VAN DE VLIET BENOEMD TOT LEGERAALMOE ZENIER TE GARDEREN. Met ingang van 1 Augustus 1952 is in de legerplaats Wittenberg te Garderen als reserve-aalmoezenier werkzaam gesteld pastoor F. P. M. van de Vliet. Reserve-aalmoezenier majoor F. P. M. van de Vliet was voorheen pastoor van de opgeheven parochie van O.L. Vrouw van Lour- des, Jacob Catskade te Amsterdam. Aalmoezenier Van de Vliet is reeds als aalmoezenier werkzaam geweest. EEUWFEEST HUIZE RUWENBERG Het bekende instituut Ruw en berg, dat tijdens de bezetting o.a. diende als gijzelaarskamp, viert dit jaar zo als gemeld, zijn eeuwfeest. Op 20 Au gustus a.s. zullen de fraters zelf van het huis op feestelijke wijze de dag herdenken, waarop zij voor 100 jaar hun opvoedkundig werk begonnen. Op 3 September zal het eeuwfeest landelijk worden gevierd. AUTO BIJ HELMOND TE WATER Vader wist zwemmend de wal te bereiken Gisteravond te omstreeks kwart over negen geraakte onder de gemeente Helmond een personenauto, waarin zich een Belgisch gezin bevond, in de Zuid Willemsvaart. De vader, de heer Sleegers uit Hammond, wist zich uit do auto te bevrijden en kon zwemmend de wal bereiken. De vier overige inzittenden kwamen jammerlijk om het leven. De heer Sleegers is uiteraard te zeer overstuur, om door de politie ge hoord te kunnen worden, maar zover men heeft kunnen nagaan, bevond de fam., die vroeger in Helmond gewoond heeft, zich hoogstwaarschijnlijk op weg naar Helmond. De nieuwe DKW reed op de smalle weg tussen Helmond en Someren langs de Zuid-Willemsvaart toen de wagen door tot nu toe on bekende oorzaak te water raakte. Op het moment, dat het ongeluk ge schiedde, bevond zich niemand op de plaats des onheils. Nadat de heer Sleegers zwemmend de wal bereikt had, kwam op zijn hulpgeroep vrij spoe dig assistentie opdagen. Enige automobilisten, die passeerden begaven zich onmiddellijk te water, ten einde reddingspogingen in het werk te stellen Zij slaagden er in de drie kinderen uit de auto te bevrijden, doch zoals later bleek waren de levensgeesten reeds geweken. De echtgenote van de heer Sleegers schijnt nog kans gezien te hebben de auto te verlaten, want zij be vond zich niet meer in de wagen. Haar stoffelijk overschot is eerst heden ochtend te 8 uur uit het water gehaald. De heer Sleegers moest totaal over stuur in een Helmonds ziekenhuis opgenomen worden. NIET VERWACHTE DIESEL De wandelaars, die Zondagmiddag op de zeer drukke Soestdijkerstraat- weg te Hilversum liepen, zagen plot seling een diesel naderen met grote snelheid, terwijl de bomen bij de overweg niet gesloten waren. De be stuurder der diesel minderde ijlings vaart en gaf de spoorwegwachter te kens ten einde hem op de komst van de trein attent te maken. Onmiddel lijk werden de bomen omlaag gelaten en een passerende burger ging op de overweg staan, ten einde het ver keer tegen te houden. Dank zij dit optreden' werden ongelukken voor komen. Een overweg enige honderden meters verder gelegen, bleek even- A.N.W.B. VRAAGT NIEUWE WEG LANGS DE DUINRAND. Momenteel voert een weg door en langs de duinen van Zuid-Holland, van Wassentaar, via Valkenburg (vliegveld), Katwijk, Noordwyk, Noordwij kerhout, de Zilk naar Voge lenzang, welke als verbindingsweg van Den Haag naar Haarlem kan i worden beschouwd. Het verkeer op j deze weg is de laatste jaren aanzien- lijk toegenomen, zodat er dikwijls I moeilijke situaties ontstaan, waar- j van de wielrijders het slachtoffer j dreigen te worden. Bovendien telt deze verbinding diverse nauwe tra versen in de vele dorpen door welke hij voert, aldus de A.N.W.B., die zich over deze aangelegenheid dezer dagen tot Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland heeft gewend. Reeds lang bestaat er namelijk het plan een nieuwe provinciale weg langs de duinen aan te leggen van Scheveningen naar de Noord-Hol landse grens. Aanvankelijk was het plan deze weg een breedte te geven van 6 meter, doch gezien de toegeno men belangrijkheid wordt dit nu een weg met gescheiden rijbanen. De A.N.W.B. heeft er by Gedeputeerde Staten op aangedrongen, de aanleg van deze weg te bespoedigen. eens niet gesloten te zijn. De door de eerste overweg gewaarschuwde bestuurder bracht hier de diesel tot stilstand en wachtte tot de slagbo men de weg versperd hadden. Zoals naderhand bleek, was deze diesel een lege personentrein, die buiten de dienstregeling reed. Men vermoedt, dat de diverse baanwachters deze melding niet doorgekregen hebben. De spoorwegen stellen een zeer uit gebreid onderzoek in. Gedurende het afgelopen weekein de is door de GroningenLemmer stoomboot maatschappij en de rederij Koppe te Amsterdam een record aan tal passagiers over het IJsselmeer vervoerd. Het aantal, dat Zaterdag middag in Lemmer aankwam in twee boten, was het hoogste sinds 1945. Zaterdagmorgen vertrok uit Lemmer een grote boot die was af geladen met 700 passagiers en ver scheidene fietsen. Zaterdagmiddag kwamen in Lemmer twee boten aan, die meer dan 1000 passagiers aan boord hadden. Een van de boten ging direct weer terug naar Amsterdam en vertrok 's avonds weer uit de hoofdstad met een ndeuwe „vracht" naar Lemmer. Het totale aantal pas sagiers dat beide maatschappijen in twee dagen vervoerden wordt geschat op 2500. RUIM 22.000 GULDEN VOOR KAMPER SLACHTOFFERS Na de Brand in de Klokkensteeg te Kampen, waarbij bijna het gehele gezin Breuker om'kwam, heeft het te Kampen opgerichte comité „Gezin Breuker," een bedrag van 7.210,72 ontvangen voor de achtergebleven kinderen. Behalve dit bedrag heeft een dagblad (De Telegraaf) o.m. nog omstreeks f 15.000 voor de achterge bleven kinderen verzameld. Twee schoorstenen: 3 millioen kilo puin Op Staatsmijn Emma worden twee tientallen meters hoge schoorstenen, welke nog dateren uit de eerste ja ren dezer mijn, afgebroken. Zij zijn overbodig geworden door de bouw van een nieuw ketelhuis. Het kar wei, waarmee enkele dagen geleden een begin is gemaakt, is toever trouwd aan een slopersbedrijf uit Rot terdam. De schoorstenen moeten steen na steen worden afgebroken, omdat zij aan alle kanten door gebouwen zijn omringd en dus niet kunnen worden opgeblazen. De losgemaakte stenen worden in de schoorstenen geworpen. Beneden worden zij opgevagen in een goot, door middel waarvan het puin in vrachtauto's wordt gestort. Deze auto's brengen de stenen naar de in aanleg zijnde cokesfabriek Emma te Beek, waar zij worden gebruikt voor de aanleg van wegen. In totaal zul len de beide schoorstenen ongeveer drie millioen kg. puin leveren, vol doende voor de aanleg van bijna twee km. weg. (Trouw). TILBURGSE HOGESCHOOL BESTAAT 25 JAAR Op 29 Augustus en 8 October a.s. is het 25 jaar geleden, dat de Kath. Economische Hogeschool te Tilburg, resp. werd gesticht en plechtig ge opend. Knm. *-■*.. r.ffi^33 ,3v ...t" Afbeelding van het geschenk, dat H. M. Koningin Juliana werd aangeboden Ier gelegenheid van Haar bezoek aan Orange door het gemeentebestuur van de stad. Het is een in kostbare houtsoort uitgevoerde getrouwe weergave van het kasteel van haar voorouders, de prinsen van Oranje Nassau. De maquette rust op een zilveren voetstuk en is bedekt met z.g. ploxi-glas. Zij draagt het wapen der Oranjes. Het werkstuk is uitgevoerd door Roger Alfonsi, meester maquettenmaker. PUP RIJMPJE 1 EEff TWEE, C?R.IE MIJMZU5JE HEET MARIE EH ALS ZU GEEN MARIETJE HEET DAN HEET ZIJ EEN.TWEE.DRIE MODERh RIJMPJE 'EEN, TWEE. DRIE DEHELECOMPAGNIËv GAAT VOOR ZIJN F0T05PULLETJE5 NAAR BREE5TRAAT 1 2 VOOR FILM EN FOTO JAN WOLFSLAG BREE5TRAAT 17TEL 218*51 (Advertentie) TE SPANNEND De film „Vom Teufel gejagt" die Zaterdagavond ini het Frans Hals- theater te Haarlem werd gedraaid, bleek voor enkele bezoekers te span nend. Nadat zij de film hadden bij gewoond, vielen 5 personen in de hal van het theater flauw. Een ontboden geneesheer constateerde een lichte shock. DRIEJARIG MEISJE VERDRONKEN Bij het spelen geraakte gistermid dag de driejarige Maartje Schurink van de Zwaanshalskade te Rotter dam te water in de Rotte, en ver dronk. Een woonschuitbewoner bracht het meisje op het droge, doch kunstma tige adèmhaling, in het ziekenhuis Bergweg voortgezet, mocht helaas niet meer baten. Een woning voor een lening De Ned. Middenstandsbank te Am sterdam wil aan de gemeente Haar lemmermeer een geldlening van 100.000verstrekken tegen koers van 100 pet. en voor de tijd van 20 jaar. De rente bedraagt 4J4 pet. De aflossing geschiedt in één ter mijn, op 1 Sept. 1972. De lening wordt verstrekt op voor waarde, dat aan de directeur van het kantoor Hoofddorp van de Midden standsbank een geschikte woning wordt toegewezen. Het kantoor moet nl. dringend vergroot worden. B. en W. stellen de raad voor, op dit aanbod in te gaan. Of Ged. Staten aan een eventueel raadsbesluit tot het aangaan van een lening onder een zo ongewone voor waarde hun goedkeuring kunnen hechten, moet worden afgewacht. EEN WONING VOOR 1630. Enige maanden geleden verschenen mededelingen over goedkope wonin gen, die voor de gemeente Noord broek, Zuidbroek en Muntendam door architect Timmer te Winschoten in samenwerking met de dienst van ge meentewerken der drie gemeenten waren ontworpen met de zeer laag geraamde bouwkosten van 6830. Hierin was begrepen een premie van het Rijk van 3200, zodat dus aan bouwkosten 3630 overbleef. In Noordhoek zijn nu vijf van deze woningen in vier maanden gereedge komen. die door de opdrachtgeefster, de stichting „Avondzon" tegen de la ge huurprijs van 5.25 verhuurd. Daarbij komt, dat de gemeente Zuidbroek op de woningen nog een premie heeft gegeven van 2000, zo dat de particulier momenteel een wo ning in» eigendom kan aanvaarden voor 1630. De woningen, die een zeer ver zorgde indruk maken, hebben be neden een kamer van 16 M2, een standaardkeuken van 7 M2, een schuur van 9 M2, closet, waterspoe ling en een verdiepte kelderkast. Bo ven zijn twee slaapkamers resp. 11 en 8 M2 en zolderruimte. („Tel.") Koningin Kitty regeert Het Haagse bloemenkoninginnetje Kitty Knappert heeft tijdens haar fleurige intree in Den Haag een benauwd halfuurtje beleefd. De zetel op haar praalwagen was verend gebouwd om haar in de gelegenheid te stellen zich gemakkelijk te bev/egen. „Voor alle zekerheid", gaf een zorgzame ziel haar een pil tegen zee- en wagenziekte mee. Eenmaal in het wiegende ge vaarte gezeten, nam Koningin Kitty die pil :,voor alle zekerheid" ook maar in. Het bleek een bittere pil, v/ant bij gebrek aan water om door te slikken, kauwde zij het ding fijn. De smaak was afschuwelijk en het arme bloemen koninginnetje maar lachen en wuiven. Er kwam nog bij, dat die pil een akelig gevolgd voor het vorstelijke innerlijke had. Wat de wiegende zetel zóu doen, deed de pil. Daarom was Koningin Kitty erg dankbaar, dat zij ten stadhuize een kopje koffie kreeg om haar opstandige maag tot bedaren te brengen. „Die bittere pil is me echter verguld door de hartelijke houding van het publiek", zo vertelde de bloemenkoningin na één dag regeren. Hond viel baby aan In Utrecht is een eenjarige baby aangevallen door een hond, die het kindje zo heeft toegetakeld, dat men voor blijvend letsel vreest. Terwijl de moeder van het kind in een kle dingmagazijn inkopen deed en de kinderwagen achter zich had neer gezet, wierp de hond van de heer De J. zich plotseling op het kind en beet het in het gezichtje en de hals. Bo vendien kreeg het kind een lelijke wonde even boven het oog. Behaive, dat de eigenaar van de hond maat regelen zal moeten nemen tegen het dier, is hij aansprakelijk voor alle onkosten, die de ouders van het kindje moeten maken en voor de na delen, die voor het kind uit een le venslange verminking kunnen voort vloeien. Eend in de auto Een Wegenwacht, die dienst doet op de route Gorinchem's-Hertogen- b jsch, zag dezer dagen een auto op zich afkomen, waaruit verschrik'.e kreten klonken. Wanhopig armge zwaai uit beide portierraampjes duid de er eveneens op, dat er zich in de wagen vreemde dingen afspeelden. Onmiddellijk parkeerde de „pcch- bestrijder" zijn gele zijspan-combina- Nadat een 67-jarige ongehuwde loodgieter dezer dagen te Lobith ge storven was, vond de politie in zijn huisje een volkomen vervuiling en een totale afwezigheid van enig meu bilair. De man sliep kennelijk op een stroozak en in het keukentje bevond zich een grote kist, waarop hij zijn maaltijden placht te gebruiken. Na dat de gemeentelijke reinigingsdienst gewaarschuwd was, om het vervuilde huis een beetje toonbaar te maken', ontdekte men tot zijn grote verbazing een spaarbankboekje met enige dui zenden guldens. Voorts trof men op verborgen plaatsen dichtgesoldeerde bussen aan, die geheel gevuld waren met zilvergeld benevens een voor raad oudijzer, dat naar schatting een waarde van zestienduizend gulden vertegenwoordigt. De eerste raming van 's mans vermogen bedraagt on geveer ƒ75.000. De man, die wegens het verwaar lozen van een ziekte gestorven is, had altijd verklaard, dat een dokter te duur voor hem was. Hij at oud brood, dat hij voordelig kon kopen. Het geld zal nu ten goede komen aan enige verre bloedverwanten en aan de kerk. Enige tijd geleden werd gemeld, dat de uit Laren (N.H.) geëmigreer de Van Russel in Sydney de prijs van 100.000,uit de Australische loterij had gewonnen. Later werd bekend, dat de Nederlandse scheepskok Kroon aanspraak maakte op de helft van de prijs. Het kwam tot een proces, waar bij Van Russel werd opgedragen het bewijs te leveren, dat hij alleen recht had op de prijs. De rechter heeft thans vonnis gewezen en bepaald, dat de helft van de prijs, die inmiddels geblokkeerd was, aan Kroon moet worden uitbetaald. Dit zal 21 dagen na de uitspraak geschieden. tie in de berm en rende in allerijl op de inmiddels tot stilstand geko men auto ar. Toen hij het portier openrukte stapten er 'r. dame en een heer uit, die hevig geschrokken ble ken. Op hun heftig wijzende gebaren wierp de Wegenwacht een nieuws gierige blik in de auto, waaruit nog steeds zonderlinge ge^i ien opste gen. Tot zijn cpnerste verbazing zag hij daar.eer knaap van een wilde, eend, die wanhopig snaterend in de wagen rondfladderde. De vogel was, terwijl de auto met grote snelheid reed, door het geopend raampje naar binnen gevlogen en had daar uiter aard grote consternatie teweeg ge- biacht. Slechts met 'Pel moeite was de be stuurder er in geslaa.gd zijn auto op de weg te houden. Nu was het leed echter gauw geleden. Vastberaden dook de Wegenwacht de „ridders van de weg" zijn immers van alle markten thuis in de wagen en kreeg na enige vergeefse pogingen de spartelende indringer te puiir Even later was de eend, die van dit avontuur minstens evenzeer geschrok ken was als de inzittenden, nog slechts een stip aan dc horizon en konden twee dankbare automobilis ten opgelucht hun tocht vervolgen. BEROUW NA DE ZONDE. Het kan raar lopen in een vecht partij, zo zelfs, dat iemand die net zijn bovenbuurman met een flink ka liber hakmes een forse slag in de nek heeft gegeven, zijn slachtoffer even later hulp verleent en zelf een taxi gaat halen om de man naar het ziekenhuis te brengen. Dat gebeurde in de Oudaenstraat te Rotterdam tij dens een ruzie tussen de 46-jarige metselaar nu in een cel van het bu- bezorger S. D. Alle goede zorgen ten spijt zit de metselaar n<u in ee ncel van het bu reau Boezemsingel. Met de melkbe zorger gaat het ondanks een flinke wonde in de hals goed. (Alg. Dgbl.).

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6