DUINSTREEK 4-11 Augustus SPELDJESACTIE Nationaal Geldlening voor de woningbouw DINSDAG 5 AUGUSTUS 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 DE KWAKEL I Geb.: Johanna M. M., d. v. Z. W. S P. van Wissen en M. P. van der Meer j Paulina W. J. G., d. v. H. v. Hars- I kamp en J. G. ten Brink; Lodewijk J, M. z. v. E. C. Z. van Piere en A, A. M. Wilms. Geh.: P. A. v. Tol en G. A. Bakker. Overl.: Aaltje van Soest, 52 jaar, echtg. van M. Samson. DE ZILK Congreganisten gingen uit. De meisjes van de Maria-congregatie hebben gisteren een uitstapje ge maakt. Met twee autobussen werd getoerd in het Gooi, waarna de Speel tuin van Amstelveen de meisjes op ving Vanzelfsprekend werd de in wendige mens niet vergeten. Met schemer was men uiterst voldaan weer thuis. Schouderfractuur. Het 4-jarig zoontje van O., wonende St. Jacob- straat, viel gistermorgen uit het raam van de bovenverdieping. Doordat de luifel van de voordeur juist onder het raam is, werd de val gebroken. Ket kind werd op last van Dr. van Praag wegens een schouderfractuur naar de Mariastichting te Haarlem vervoerd. De 17-jarige G. v. d. Berg Wz., wonende in de St. Jacobstraat haalde niet minder dan 3 diploma's; Engelse conversatie, Engelse handelscorres pondentie en Engels boekhouden. KATWIJK AAN DEN RIJN VALPARTIJ OP HET FIETSPAD Een Rijnsburgse jongeling was op de Sandtlaan met zijn rijwiel aan het experimenteren en dat gaat niet op de openbare weg. Dat bleek al spoe dig, toen de heer C. H. van 't Over- rijn met zijn bromfiets, voortduwen de zijn echtgenote op een gewone fiets, kwam aangereden. Een botsing was onvermijdelijk en mevr. H, m'oest het bezuren. Zij kwam te val len en bezeerde zich danig, vooral haar aangezicht. Dat de heer H. hier over niet erg best te spreken was, en de politie van het geval op de hoogte stelde, ligt voor de hand. Ook de bromfiets weigerde voorlopig zijn diensten. NOORD WIJKERHOUT TAFELTENNISTOURNOOI.. Het door de VVV in samenwerking met de Tafeltennisvereniging „Wils kracht" georganiseerde tafeltennis- tournooi, dat volgens eerdere berich ten op aanstaande Woensdag- en Donderdagavond zou worden gehou den, zal in verband met het aantal inschrijvingen beperkt worden tot één avond, nl. Woensdagavond. De aanvangstijd blijft gehandhaafd op half acht. De wedstrijd wordt ge houden in de zaal van „De Zwaan", Dorpsstraat 26. De aangekondigde demonstratie zal Woensdagavond ge geven worden door de beide hoofd klassespelers N. Heemskerk en W. v. d. Zwet van Treffers uit Roelof- arendsveen. VOORHOUT Geboren: Robertus, zn van W. C. Vlasveld en M, A. ten Bosch; Petrus L. C. M., zn van A. L. van der Poel en G. J. S. Weijers; Johannes A. M., zoon van P. C. van den Berg en Th. Heemskerk. Ondertrouwd: P. Laman 24 jr uit Leiden en M. Spierenburg 24 jr. Getrouwd: P. M. van der Kooij en F, H. C. Homan. Overleden: J. Lemmers, 46 jr; A. L. G. M. Hendriksen 81 jr, wed. van Rose. VOORSCHOTEN NIEUWE PAARDENBUS VOOR SCHOOLJEUGD. Bij de opheffing van de openbare lagere school aan de Rijndijk in het jaar 1937 heeft de gemeente de ver plichting op zich genomen om de daarvoor in aanmerking komende kinderen naar de school in het dorp te vervoeren. Van 1 Januari 1938 tot 1 Mei 1940 heeft dit vervoer plaats gevonden door middel van een auto bus. Ten gevolge van de oorlogsom standigheden moest naar een ander vervoermiddel worden uitgezien, het geen gevonden werd in paardentrac- tie. De destijd aangekochte paarden- bus is momenteel nog steeds in ge bruik en is daarmede een algemeen bekend stukje Voorschoten geworden. Gedurende de laatste jaren is aan deze bus nagenoeg niets meer gedaan, alleen het hoogst noodzakelijke werd hersteld. De bus ziet er' dan ook ha veloos uiteen nog erger, ze is zo goed ALKEMADE Geboren: Johanna M. d. van N. B. M. Turk en C. W. Hogenboom. Maartje d. van G. Pulleman en J. Schoenmaker. Cornelia C. M. d. van A. P. van Beek en M. C. Rodewijk. Helena J.è M. d. van W. N. van Klink en A. H, van der Hoorn. Johannes G. F. z. van C. W. Castelijn en J. v. d. Veer. Eelcko M.è J. z. van IJ. S. Flap per en E. A. M. Blomert. Johanna M. M. d. van P. F. Duivenvoorden en M. W. PJ. v. d. Broek. Henrica C. M. d. van A. J. v. Velzen en D. M. v. Wingerden. Maria M. A. d. van W. H. N. Bakker en A. C. Klein. Rudolf R. M. z. van S. C. J. Paauw en P. H. M. Groen in 't Woud. Johannes A. L. z. van L. H. Spring in tVeld en M. v. Tongeren. Cornelis L. J. z. van Th. W. Loos en G. M. van Klink. Ondertrouwd: J. B. van Veen en E. A. M. Kalker. G. P. C. de Groot en J. A. Verhaar. Gehuwd: J. P. Zoetendaal en H. Th. Strijk. A. H. van Velzen en E. J. van Dijk. A. J. C. Meijer en J. L. Breuer. P. Colet en E. J. Turk. Overleden: H. Bakker 60 j. N. P. van Berkel 1 maand. M. Los 76 j. C. van Zanten 69 j. J. H. van Egmond 17 j. H. Los 74 j. BODEGRAVEN Ongeval. De jeugdige J. werk zaam op de zeepfabriek van de fa v. Dam aan de Kerkstraat, had het-on geluk met zijn hand tussen een snij machine te geraken. De top van een paar vingers werd hem afgesne den, terwijl hij zijn hand verder nog ernstig verwondde, J. werd ter be handeling naar het ziekenhuis ge bracht. De heren Jan Scheer en Th. Telkers slaagden te Gouda voor het einddiploma van de Gem. Middelba re Handelsavondschool. De eerste slaagde met lof en ontving een boek werk namens de Kamer van Koop handel en Fagrieken. JDe heer W. C. Roest behaalde te 's-Gravenhage de onderwijzers- acte. De heer P. Batelaan slaagde voor de brevetten Textiel en Wo ningtextiel. Geboren: Maagje dr van C. Kok- Schoo; Gerardus Cornelis Maria, zn van Th. Bunnik-v. Dijk; Wilhelmina dr van P. Stapper-de Boer; Johan na Elizabeth dr van J. v. Egmond- Cogels; Christina Johanna, dr van J. Amersfoort-v. Doornik; Adriana Josephina Maria dr van J. Runnik- Mouris; Wilhelmina Maria dr van N. Walraven-Peperstraten; Barbara He lena en Gemma Maria dr van A. Pij- nacker-Roos; Martina Helena Maria, dr van N. Jansen-Verhagen; Hen- drika dr van J. van Leeuwen-Kort land; Klazina Cornelia dr van J. Kooistra-Beyeman. Getrouwd: Harmen Knol 22 jr en Aaltje Hogendoorn 20 jr; Willem Lammers 29 jr en Dirkje v. d. Poor- te 26 jr; Arie Koster 26 jr en Jan netje Verweij 25 jr; Wouter Ver boom 27 jr en Jurvezina Domburg 24 jaar. Overleden: Martijntje Baerveldt 87 jr wed van L. Staalduinen; Ba rend Slappendel 80 jr wednr van E. Dekker, BOSKOOP Boomkwekersdag 1952De boom kwekersdag zal dit jaar worden houden op Donderdag 28 Augustus a.s. te Haps. Het programma vermeldt 0.a.: Uiteenzetting van de ontwikke- lings-geschiedenis der kwekerijen te Haps en bezichtiging van verschil lende kwekerijen. Tevens zal door de heer S. G. A. Doorenbos, directeur van de gemeente-plantsoenen te Den Haag een voordracht worden gehou den over het gebruik van rozen in parken. Boomkwekers, die geen lid zijn van de bij de N.B.F. aangesloten organisaties worden in de gelegen heid gesteld deze belangrijke dag mede te maken. Toenemende export. Gedurende het eerste half jaar 1952 is de export van boomkwekerij-producten belang rijk toegenomen. Er werd voor niet minder dan ƒ8.719.611,geëxpor teerd, tegenover een bedrag van 4.816.871,in dezelfde periode van 1951. Deze stijging is voornamelijk te danken aan het feit, dat de export naar Duitsland onbelemmerd ge schiedt, terwijl ook Amerika en Ca nada meer belangstelling voor boom kwekerij-producten aan de dag leg gen. Geb.: Dirk, z. v. A. Guldemond en J. C. de Jong; Fransicus R. J., z. v. C. Th, Verbij en A. M. Sanders. Huwelijksaang.: .Mar in us de Jong, 25 jr. en Sijtje van Oosterom, 23 jr. Huwelijken: Johannes N. van Eg- mond, 27 jr. en Geertruida C. van der Erf, 21 jr. Overl.: Maria J. Dekens, 24 jaar. Adriana de Bruin, 66 jaar, echtg. van S. Barendsz. LEIMUIDEN De volgende leerlingen van de Modevakschool van de Eerw. Zus ters van het St. Jozefklooster slaag den. Voor costumière: Thea Bakker uit Roelofarendsveen, Dien v. Dam uit Oudewetering en Mien van Vel zen uit Leimuiden. Voor lingerie: Riet v. d. Voort, Leimuiden en Jo v. d. Meer uit Roe lofarendsveen. NIEUWKOOP Onderscheiding. Onlangs vierde mej. W. A. C. Zevènhoven alhier haar zilveren jubileum als dienst bode bij de familie Bots in Wasse naar. Thans heeft zij van de „Ver eniging van Nederlandse Huisvrou- t" een onderscheiding ontvangen in de vorm van een gouden medaille. „De Vooruitgang Nieuwkoop. Wedvlucht vanaf Maastricht, afstand 158 km. In concours waren 65 dui ven (jonge), die werden gelost om 8.20 uur. De le duif kwam aan om 10.27 uur. Uitslag: A. C. van Koert 1, 7 en 17; A. van Leeuwen 2, 4 en 16; J. W. Woerde 3, 9 en 13; J. Tijs terman 5, 10 en 15; P. Oosterman 6, 3 en 12; A. L. v. Éimeren 11; D.-v. d. Helm 14 en 20 en ,A. Kuijf 18 en 19. ROELOFARENDSVEEN Wederom eerste aardbeien. Het Roelofaren dsveense tuinbouwgebied is bekend om zijn vroege oogst van diverse producten in vergelijking met andere centra. Uniek is wel spe ciaal de primeur van de z.g. 2e oogst aardbeien. Maandag 4 Aug. werden deze aardbeien weer voor de eerste maal aangevoerd en zullen ze tot medio November een plaats in 't marktbeeld opeisen. Thans werd deze primeur aange voerd door de tuinder P. Huigsloot en koper was fa. P. Heemskerk voor 0,40 per doosje. als versleten. De toestand van de huidige paardenbus is zodanig, dat er hoge kosten aan de verbeteringen en herstellingen zouden moeten wor den besteed. De huidige verkregen oplossing kan het college van B. en W. echter geenszins bevredigen. B. en W. geven er de voorkeur aan de hui dige paardenbus af te danken en een andere paardenbus aan te schaffen! Aanvankelijk hebben B. en W. nog onderzocht om met eigen autotractie in het vervoer te voorzien, doch de uitgebrachte rapporten betreffende de taxatie van de aangeboden bussen konden voor B. en W. geen aanlei ding geven om aan de Raad een rede lijk voorstel te doen. B. en W. geven er thans de voorkeur aan een dege lijk 2de hands chassis aan te kopen en dit chassis te voorzien van een ge heel nieuwe carosserie. De kosten hiervan zijn begroot op 4750. Wanneer de raad zich met het boven staande kan verenigen, is het de be doeling om in de loop van Augustus tot uitvoering over te gaan, zodat bij de aanvang van het nieuwe school jaar met de nieuwe paardenbus kan worden gestart. ZOETERMEER N.A.C. „Zoctermeer en omstreken'' De motor- en automobielclub M.A.C., hield dit weekeinde een ge slaagde puzzlerit. De uitslag hiervan luidt: le prijs, K. v. Haven, te Delft, met 18 str.pnt.; 2e prijs, Zwanenburg te Wassenaar, met 25 str.pnt.; 3e prijs, A. Kirpesteyn te Zoeterm'eer, met 29 str.pnt.; 4e prijs, A. Koetsier te Boskoop, met 41 str.pnt.; 5e prijs, J. Henneken te Zoetermeer, met 42 str.pnt. In het Veteranentournooi, uitge schreven door de voetbalvereniging D.S.V.P. te Pijnacker, behaalden de D.S.O.-veteranen met 4 punten de le prijs. De beloning was een mooie be ker. De deelnemende verenigingen waren Oliveo, D.S.V.P., T.O.G. en D.S.O, Geboren: Petrus Johannes Ge rardus z. van S. L. de Wit en W. J. Groene,weg. Adrianus z. van J. v. d. Goes en A. Dam. Johannes Pieter z. van H. N. Post en E. M. Huurman. Ondertrouwd: P. J. Spruijt 29 j. en J. M. Kneppers 26 j. WARMOND Voor de akte N 5 Electroteoh- niek met verklaring van void. paed. inzicht slaagde te Breda de heer M. G. Knuist. Amsterdamse Rechtbank Diefstallen bij A.T.O» berecht Negen verdachten zijn vanmorgen veroordeeld door de Amsterdamse Rechtbank terzake van een groot aantal diefstallen, gepleegd in het tweede halfjaar van 1951 bij de alge meen transportonderneming Van Gend en Loos N.V. te Amsterdam. Uit de loodsen van de ATO verdwe nen in die tijd vele pakken sigaret ten, sigaren, textielgoederen van velerlei aard, zeemleer en een rol tapijt, tot een totaal bedrag van 22.000,—. De 38-jarige chauffeur A. E. werd vrijgesproken. De officier had tegen hem terzake van het vervoeren van goederen uit winstbejag 50,boete subs. 20 dagen en zes maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar geëist. Conform de eis kreeg de 34-jarige H. A. D. een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest, de 29-jar. fchauffeur B. F. terzake van heling meermalen gepleegd 1 j. met aftrek, eveneens conform de eis. De 38-jarige monteur Th. H. werd opgelegd inzake heling 1 jaar met aftrek en C. de B. anderhalf jaar met aftrek, beide conform de eis. D 56-jarige A. J. V., tegen wie een jaar was geëist, hoorde zich ver oordelen tot 12 maanden gevangenis straf met aftrek, waarvan drie maan den voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. A. J. van der V. kreeg vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en 25.subs. 10 dagen (eis 10 maan den voorwaardelijk) opgelegd, J. C. V. 50' en vier maanden voorwaar delijk (eis 50.en vier maanden voorwaardelijk) en mevr. M. A. van O.-S. 100.boete en vier maanden voorwaardelijk (eis f 40.en vier maanden voorwaardelijk). De Haagse Rechtbank heeft heden morgen de vertegenwoordiger H. M. van R, veroordeeld tot een gevan genisstraf van 1 1/2 jaar. Het O.M. had dezelfde straf geëist. Bewezen werd verklaard, dat Van R. enkele fZ)e pa&bzeyeC aan de laeek Hulde aan een held. Het is Maar schalk Jean de Lattres de Tassigny, die bij wijze van waardering door zijn troepen „Roi Jean" werd ge noemd. Toen Frankrijk in 1/940 werd aangeval len vocht hij met de veertiende Franse di visie tot bijna de laat ste man. Hij werd door verraders ge vangen genomen, dooh wist de tralies van zijn cel door te zagen en naar Enge land te ontsnappen. Hier wachtte hij, hielp de bevrijding voorbereiden en nam de schuilnaam „De verborgen viool" aan. Toen het uur van de bevrijding sloeg, streed hij zijn mooiste strijd in een sneeuwstorm en over won. Aan „Roi Jean" werd de taak toe bedeeld een nieuw Frans leger op te bouwen. Hij 'volbracht deze taak en bouwde voor zijn soldaten de beste kampen, welke zij ooit gekend had den. Maar hij zag nog groter glorie. Hij stond aan het hoofd van het Franse leger toen opstande lingen dreigden Indo j China te overstromen. JHij won de slag. B Doch hij verloor zijn zoon in de strijd. Ge broken door verdriet en door ziekte ge kweld, leefde „Roi Jean"- slechts lang genoeg om zijn geliefd Frankrijk nog eenmaal te zien. Thans eert Frankrijk hem met een mooi uitgevoerde postzegel met zijn foto tegen de achtergrond van de tonelen van zijn grootste triomfen: Frankrijk zelf en het oorlogsto neel in de jungle van Indo China. maanden geleden op de veemarkt te Leiden twee koeien, die niet van hem waren, heeft verkocht voor 1150 gulden. Dezelfde oplichters truc heeft hij ook gepleegd te Zwol le, Utrecht en Den Bosch. HAAGSE POLITIERECHTER. Geknoei met poststukken. Een hulpbesteller der posterijen uit Sassenheim stond terecht voor de Haagse politierechter omdat hij met poststukken had geknoeid. O.m. had hij reclamestukken huis aan huis moeten bezorgen, maar hij had dit niet gedaan. Hij beweerde dat hij hiertoe geen kans had gezien, omdat men hem te veel werk gaf. Ook in andere gevallen was hij echter on eerlijk geweest. De officier van justitie noemde het knoeien bij de posterijen een ernstig maatschappelijk kwaad en eiste drie maanden gevangenisstraf. De ver dachte meende al zwaar te zijn ge straft doordat hij ontslag had gekre gen. Hij bepleitte een voorwaardelij ke straf. Tenslotte werd hij veroor deeld tot twee maanden gevangenis straf. LEIDEN Voetballers van dekenale parochie aan de kop .in vacantie-tournooi Met groot enthousiasme werd er de beide eerste wedstrijdmiddagen in het voetbaltournooi van de beide pa rochies dooh de divers «.elftallen ge streden om de eer van hun parochie. Hierbij bleken de jongens van de de kenale parochie ernstige plannen te hebben om het kampioenschap in de wacht te slepen. Wij geloven echter, dat de jongens van pastoor Beukers en pastoor Lo- huis a.s. Donderdag en Vrijdag alles zullen proberen, de kleine voorsprong van St. Jozef teniet te doen. De uitslagen van Donderdag 31 Juli luiden: Gemeenteraad Noordwijkerhout Plan voor 35 huizen op stapel e raad van Noordwijkerhout kwam Maandagavond in spoedeisen de vergadering bijeen. Het was de eerste keer dat burgemeester Van der Weijden in zijn nieuwe gemeente de raad presideerde. Afwezig met kennisgeving waren de leden wethou der van der Voet en C. J. Ruigrok. Nadat de vergadering met het ge bruikelijke gebed was geopend, bracht burgemeester Van der Weij den allereerst de leden van* de raad dank voor de hartelijke wijze, waar op zij hem hadden verwelkomd bij de installatie. Ook betrok de burge meester in zijn dank alle ingezetenen van Noordwijkerhout, in het bijzon der de vertegenwoordigers van de diverse verenigingen, de ambtena ren en het onderwijzend personeel met de schoolkinderen. De burge meester zeide, dat het voor zijn echt genote en hemzelf een onvergetelijke dag is geweest. Hierna kwamen in behandeling di- ;rse ingekomen stukken. Hieronder was een verzoek van de bloementen toonstelling „Flora" om subsidie voor het bekroningsfonds van deze ten toonstelling. B. en W. stelden voor 109.tegemoetkoming te geven. Het lid de Groot vond 100 wel een beetje te weinig en vroeg, wat de andere gemeenten in de streek bij dragen. De voorz. antwoordde dat dit hem niet bekend is. Na enige discussie werd besloten B. en W. te machtigen de bijdrage eventueel te verhogen. Vervolgens kwam punt 2 van de agenda aan de orde nl. een verzoek van het bestuur van de R.K. Lagere School „De Voorzienigheid", om een vergoeding ingevolge artikel 84 der L.O.-Wet 1920. In verband met de opheffing van het internaat in de Voorzienigheid komt speelterrein vrij voor de lagere school, de huishoud school krijgt dan het speelterrein van de Lag, School. Op het vrijkomende speelterrein moeten 2 buiten W.C.'s en een fietsenbewaarplaats gemaakt worden. De raad besloot deze vergoeding toe te kennen. Op voorstel van B. en W. besluit de raad vervolgens ingevolge artikel 13 der L.O.-wet een vergoeding van 35.per jaar toe te kennen in de kosten van vervoer naar de Mulo- school elders van kinderen van de heren C. In der Rieden en J. W. Ruigrok. Opheffing vuilnisbelt. Ter tafel kwam daarna een voor stel van B. en W. tot het opheffen van de vuilnisbelt langs de haven van Schippersvaart. De heer Janssen vroeg, waarom de belt afgeschaft moet worden. De voorz. antwoordde, dat de belt niet meer in de omgeving past. Weth. Van den Rotten merkte dienaangaande op, dat geen enkele gemeente een dergelijke belt heeft. Met alg. stemmen werd hierna het voorstel van B. en W. aangenomen. De vuilnisbelt gaat dus verdwijnen. De raad besloot vervolgens een geldlening aan te gaan ad 750.000. 3Yi pet. In verband met deze geldlening wordt op voorstel van B. en W. be sloten aan de R.K. Woningbouwver eniging „St. Antonius van Padua" voorschotten te verlenen voor dc bouw van woningwetwoningen. De voorz. deelde dienaangaande nog mede, dat het plan is 35 wonin gen te bouwen. Voor 18 woningen is reeds een plan klaar. Bij de rondvraag informeerde het lid Geer lings hoe het staat met de voorgenomen bouw van een Land- en Tuinbouwschool. De voorz. antwoordde, dat hard aam deze zaak gewerkt wordt. De heer Hogervorst zei klachten gehoord te hebben over het langzame tempo waarin gewerkt wordt aan de herbcstrating vna de Kerkstraat. De voorz. antwoordde de aandacht van de gemeente-architect hierop te vestigen. Wethouder van den Rotten merkt dienaangaande op, dat dit werk aan besteed is. Het lid van der Ploeg uitte vervol gens klachten over de zeer lange duur van afrekening van de Waterleiding van Voorhout De voorz. zei, dat hierover informa ties ingewonnen zullen worden. Hetzelfde lid zei een vergadering van de Jeugdnatuurwacht te hebben bijgewoond. Hier werd geklaagd over dc ergerlijke baldadigheid van jeugd in het dorp wat betreft het ver nielen van de plantsoenen. De voorz. antwoordde hierover te zullen spre ken met de rijkspolitie. Hartebrug St. Jozef 2 0—3 HaagwegSt. Jozef 1 04 St. Petrus 1 —St. Petrus 2 3—1 Vrijdagmiddag werd de volgende ronde gespeeld en kwamen deze uit slagen uit de bus: HaagwegSt. Jozef 2 0—0 HartebrugSt. Petrus St. Petrus 2St. Jozef 1 09 De stand ziet er als volgt uit: St. Jozef 1 2 2 0 1 I St. Jozef 2 2 110 3 Hartebrug 2 10 12 St. Petrus 1 2 10 12 Haagweg 2 0 111 St. Petrus 2 2 0 0 2 0 A.s. Donderdagmiddag worden de volgende wedstrijden gespeeld, even als vorige week wederom op het VN L-terrein. (De leiding berust deze maal bij Docos). St. Petrus 1—St. Jozef 2, aanvang 2 uur; St. Petrus 2Haagweg, 3 u.; HartebrugSt. Jozef 1, 4 u. Vrijdagmiddag 8 Augustus wordt het programma vervolgd met de wed strijden: St. Petrus 2St. Jozef 2, aanvang 2 uur; HartebrugHaagweg 3 uur; St. Petrus 1St. Jozef 1, 4 uur. De dames en heren leiders der di verse elftallen worden verzocht te willen zorgdragen, dat de jongens op de aangegeven uren klaar staan om te kunnen spelen. De laatste wedstrijdmiddag is Maandag 11 Augustus. Het program ma voor deze middag zullen wij a.s. Zaterdag in dit blad publiceren. V.N.L. KAMPEERT. De VNL'ers zijn na een voorspoe dige reis in het kamp te Vught gear riveerd. De eerste dag was erg rus tig. Na tentaanwijzing en begroeting van oude kennissen vond om 3 uur de officiële opening plaats. Dit ge schiedde deze keer erg plechtig. Na de zegening van het kamp werden de vlaggen van de deelnemende vereni gingen gehesen onder he' zingen van ,Aan U, o Koning der Eeuwen". 's Avonds was de traditionele mu zikale tocht, waarna op de muziek een concert werd gegeven. Jleidfi jVieuwó C A RILLONBE SPELING VOOR JARIGE PRINSES. Ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Irene zal er hedenavond van 20 tot 21 uur een carillonconcert plaats vinden. De bekende beiaardier, de heer Toon van Balkom', stads- beiaardier van 's Hertogenfoosch, zal dan op het carillon van het Stadhuis het concert geven. Het programma van dit concert luidt als volgt: 1. Wilhelmus; 2. Ru bens-mars, P. Benoit; 3 a. Standohen, F. Schubert, b. La Paloma, S. de Yradier; 4. Gavotte, double di tempo, W. de Fesch; 5 a. My old Kentucky Home, S. E. Foster, b. Home on the ranch, J. Smith; 6. Caprice, T. van Balkom; 7 a. Mijne Moedertaal, L. F. Brandts-Buijs, b. Plaisir d'amour, P. Martini; 8 a. Menuetto, Jos. Reekers, b. Giga, Fr. Couperin; 9. Fantasie over Ned. volksliederen, T. van Bal kom. Voor het examen M.O. Neder lands A slaagde te Den Haag te heer E. Ketting. MOORDAANSLAG IN DEN HAAG Vanmorgen vroeg is aan het poli tiebureau in de Van der Vennestraat te 's-Gravenhage de 39-jarige los- werkman A. J. de Z. in zenuwachti ge toestand komen vertellen, dat hij een arts nodig had voor een juffrouw in de Van der Ncerstraat, die aan de haar toegebrachte wonden zou dood bloeden. De politie stelde Z. in verzekering, waarschuwde onmiddellijk het GGD en begaf zich naar het aangeduide perceel. Hier trof men de juffrouw, H. T. in ernstige toestand aan. Zij had eni ge messteken in de hartstreek. Direct werd bloedtransfusie toegepast. De juffrouw kon echter nog niet door de politie worden verhoord. Haar toestand is ernstig. Nader wordt vernomen dat gister avond in genoemd perceel bijeen waren het slachtoffer, de dader en de 32-jarige los werkman C. B. Er werd wat bier gedronken, waar na men naar een ver jaarspartij in het Westeinde ging. Hier moet B. tegen de juffrouw hebben gezegd, dat de Z. die bij haar inwoonde, „niets voor haar was" Wat er verder gesproken is, is niet bekend. Na afloop zijn hot slachtoffer en de dader naar de woning in de Van der Neerslraat gegaan. Op een gegeven ogenblik ging de Z naar de keuken en mejuffrouw H. T. hoorde hem daar in een bak rammelen De Z. kwam daarna binnen, trok zijn jas aan. boog zich over de vrouw heen om afscheid van haar te nemen en stak haar op datzelfde moment met een keuken mes in de borst, ter hoogte van de hartstreek. Het mes is in beslag ge nomen. Het slachtorfcr is 40 jaar oud en handelt in tweedehands goederen. Nadat zij met het mes gestoken was, heeft zij het bewustzijn verloren. Toen zij bijkwam, zag zij politie in haar kamer. De vrouw was geschei den. Het motief is waarschijnlijk minnenijd. Burgerlijke Stand Geboren: Franciscus Johannes Cor nelius, z. v. F. de Haas en M. C. F. Versteeg; Elisabeth, d. v. W. Sierat en A. M. Bergman; Elizabeth, d. v. H. Colpa en E. Montanje; Margare- tha, d. v. D. Wetselaar en W. Pret; Hulberta Catharina, d. v. N. Straat hof en E. J. Wijtenburg; Jacobus, z. v. D. Heemskrek en W. Sc'honeveld; Adolfina Maria, .d v. C. G. A. Voor hout en A. A. B. Spijker; Martha Pe- tronella Annette, d. v. J. Noorlander en M. Plug; Trijntje, d. v. G. Guijt en T. Kuijt; Jan Hendrik, z. v. D. J. v. Duijvenvoorde en J. Schaart; Tjitske, d. v. P. Hoekstra en M. J. Mantel. Gehuwd: A. Bavelaar en J. A. v. Benten; N. de Water en W. Kesse- boom. Overleden: H. P. de Jóng, zoon, 9 dagen; J. van der Laan, huisvr. van J. Azier, 55 j. GEVONDEN VOORWERPEN. Bril, handtas, tabaksdoos, envelop pen met inhoud, sleutels, vulpenhou der, broche, portemonnaie, doos met inhoud, zwembroek, breekijzer, jon gens-onderbroek m. handdoek, hand schoenen, kinderschoentje, knippatr. voor dames japon, paspoort, rozen krans, rookartikelen, ballpointpen, sjaal, directoir, onderzoekhamer van dokter, damesjasje, actetas, alpino muts, padvindersriem, damesschoen, wit linnen zak met inhoud, kinder tasje, militaire muts, nummerplaats (auto), ceintuur, jongenspet, school tas, damesregenjas, pakje met inh., kinderstep, scheerkwast, dameshor loge, aardappelkisten, muntbiljet, doos inhoudende pakken zeeppoeder, juten zak m. inhoud, jopper (donker blauw), sigarenaansteker, nagel schaartje, dameshoed, contactsleu teltje, kinderzitje voor rijwiel, rood gebreid meisjesjasje, armbandje, te kening, zadeldek (beige), portefeuille, een paar herenschoenen, sohoolétui, kerkboek (R.K.), drukknoopjes, zakje met inhoud, notitieboekje, heren- regenjas, gummi popje, rijwiel hand pomp, herenhorloge, stoel, windjack (blauw), paarlen halsketting, mili taire herinneringsspeld, studieboe ken, hoes van parapluie, zonnebril, gedeelte van microfoon, padvinsters- muts, schep, hondenriem, boek, hoofddoek, wandelstok, vulpotlood (zilver), wandelstok (tevens para pluie), lap stof, étui met inh., kope ren gewicht, medaille (van wandel mars), paardentuig, halskettinkje, kampeermes, kompas en fluit, regen pijpen, schort, badmuts, kinderspeel pop. Terug te bekomen cn inlichtingen te verkrijgen aan het Hoofdbureau van Politie, Zonneveldstraat no. 10, op Woensdag- en Zaterdagmiddag van 14 tot 16 uur.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3