ttSur le Pont d'Avignon" RIJNSTREEK Rijnlandse Processie naar Kevelaer heeft thans een eigen vaandel HOE DINSDAG 5 AUGUSTUS 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Men danst er niet Weinigen zullen er zijn, die nog nooit van de stad Avignon hebben gehoord. Zij kan er zich op beroe men, dat haar naam in alle landen van Europa, in alle werelddelen zelfs, bijkans aan Jan en Alleman bekend is. Maar dat heeft zij niet op de eerste plaats aan haar roemruchte geschiedenis en evenmin aan haar schoonheid te danken, doch aan een simpel liedje, dat bovendien een kinderliedje is en dat handelt over een brug, die al eeuwenlang hele maal geen brug meer is, daar er nog slechts vier bogen van over zijn, welke nog geen kwart van de brede Rhone overspannen. Daar komt nog bij, dat dit liedje eigenlijk nonsens verkoopt. „Sur le pont d'Avignon, on y danse, on y danse tous en rond" zo zegt het. (Op de brug van Avignon danst men in het rond.) Dat is in drieërlei opzicht niet juist. Vooreerst komt het nooit voor, dat men danst op deze brug; verder heeft men er ook vroeger nooit op gedanst en tenslotte kan men er niet eens op dansen, althans niet in het rond, want daar is zij veel te smal en bovendien te hob belig voor. Toch is de (vroegere) brug het in alle opzichten waard, dat haar nage dachtenis in ere wordt gehouden. Want die brug was een zeer merk waardige, niet alleen door haar structuur, maar vooral ook vanwege haar geschiedenis en de vele legen den, waarmee men haar heeft om weven. Zij werd gebouwd tegen het ein de van de twaalfde eeuw. Avignon was toen, dank zij haar ligging het centrum van een vruchtbare streek, reeds een rijke en alombekende han delsstad. Tussen Lyon en de Middellandse Zee een afstand van bijna 300 km. was in die tijd de RJhóne nergens overbrugd. Het laat zich dus wel denken, dat toen de nieuwe overgang eenmaal klaar was, de welvaart van Avignon nog met sprongen steeg. Al le handelswegen van Zuid-Oost- Frankrijk kruisten zich nadien op de beroemde brug dezer stad. Intussen dankte zij haar ontstaan echter niet aan de vooruitstrevend heid van vooraanstaande magistra ten, doch aan het initiatief van een ongeletterde herdersknaap, Bénézet geheten, die later heilig werd ver klaard en naar wie de brug „Le Pont St. Bénézet" werd genoemd. Acht jaar lang heeft men aan de brug gebouwd, voordat zij in 1185 gereed was. Dat men er zo lange tijd voor no dig had, is wel te begrijpen, want de lengte van de brug bedroeg niet minder dan 900 meter. Zij telde 22 bogen en wel heel merkwaardig is, dat zij niet uit één rechtlijnig stuk bestond, doch uit twee gedeelten, welke samen een hoek vormden. De ze constructie moest de brug beter bestand doen zijn tegen de Sterke stroom van de rivier. Desondanks was zij daar echter op de duur toch niet tegen opgewassen. Zij moest herhaaldelijk worden gerestaureerd, daar de Rhóne haar nu eens hier, dan weer daar ondermijnde, en in 1660 tenslotte was zij zo bouwvallig geworden, dat zij uit het verkeer moest worden genomen. Men liet haar toen aan haar lot over met het gevolg, dat de trotse schepping van St. Bénézet^ met stukjes en brokjes door de Rhóne werd gesloopt. Van de 22 bogen bleven er zodoende uit eindelijk nog slechts vier over. Maar op deze vier doodlopende bogen is het thans vaak niet veel minder druk dan in de tijd, toen nog dagelijks edellieden en poorters ze betraden om zich naar Villeneuve, aan de overkant van de Rhone, te begeven. Hele drommen touristen verdringen er zich bijwijlen op en men kan ervan op aan dat dan elke keer het beroemde liedje over deze kapotte brug gezongen, of althans geneuried wordt. Zonder meer kan men echter de vier bogen niet betreden; het stads bestuur van Avignon is wel zo ver standig, dat het bij de toegang tot het fameuze stuk brug, welke zich in een opde toren, bevindt, entree laat heffen. Doch dat bedraagt slechts twintig francs, een bedrag, dat men er wel voor over mag hebben om even op de misschien wel meest be zongen plek der aarde te vertoeven. Economische vooruitzichten in Frankrijk Op de Parjjse beurs is men weer pessimistischer geworden over de vooruitzichten van dc Franse econo mie, als gevolg van de Amerikaanse weigering de „offshore"-aankopen (defensie-orders in Europa) te ver groten. Daarnaast hebben de onge kend omvangrijke mond- en klauw- zeerepidemie cn de buitengewone droogte geleid tot een plotselinge stijging van de groothandelsprijzen voor voedingsmiddelen met 9 pro cent. Dit is voor de eerste maal on der het bewind van premier Pinay, dat de prijzen een neiging tot stijgen vertonen, al heeft deze zich nog niet in het indexcijfer van de levenskos- ten en die van de kleinhandelsprij zen gemanifesteerd. De vrees echter, dat deze tendens zich zal voortzetten heeft geleid tot omvangrijke goudaankopen. De goud prijs in Parijs was gisteren dan ook hoger dan sinds Mei het geval is ge weest. De gouden Napoleon steeg met frs. 30 tot frs. 3980. Gouden sta ven (naast buitenlandse muntstuk ken het meest gevraagd) liepen op van frs. 506000 per kg. (vorige week Vrijdag) tot frs. 511000 per kg. Op de zwarte markt noteerde de dollar frs. 404 tegen frs. 398 op Vrijdag jl. en frs. 390 een week geleden. Veel bijzonders is intussen op de vier bogen niet te zien. Of het moest die vijgeboom zijn, welke zich aan een der pijlers heeft vastgehecht en zich met enkele tot in de Rhóne af hangende wortels van water voor ziet. Dit laatste met weinig succes overigens, want zijn vijgen zijn nog nooit rijp geworden. Op deze zelfde pijler heeft men een thans buiten gebruik zijnde kapel gebouwd, welke is toegewijd aan St. Nicolaas. Zij bestaat uit twee verdiepingen, waarvan de ene zich boven de bogen verheft, terwijl de andere in de pij ler is uitgespaard. Op de muren van deze kapel staan duizenden handte keningen met daaronder plaatsna men uit alle landen van Europa ge krabbeld. De kapel vormt zodoende een enorm „gastenboek." Wie van sensatie houdt kan hele maal aan het eind van het stuk brug een trapje afdalen, dat zich opzij van de laatste pijlers bevindt. Het leidt naar een slechts enkele meters boven de rivier gelegen platformpje. Maar merl doet toch beter met zich daar niet op te wagen, want het trapje is griezelig smal en van de leuning, waarvan het vroeger was voorzien, zijn alleen nog drie doel loos de lucht in stekende ijzeren sta ven over. Bovendien kan men vanaf de brug zelf net zo goed constateren, dat de Rhóne haar naam, „De Woes te", alle eer aandoet. Panmoendjon's slakkengang De bijeenkomsten van de stafof ficieren te Panmoendjon zijn Dins dag geëindigd, nadat men het eens was geworden over paragraaf 60 van het ontwerp voor een wapenstil standsovereenkomst, aldus wordt in een officieel communiqué gemeld'. Volgens kolonel Somerville moet alleen nog de kwestie van de terug gave geregeld worden. De Noordelijken hebben de tekst van paragraaf 60 aanvaard, zoals de ze 28 April door de geallieerden was opgesteld. Deze paragraaf bepaalt, dat negentig dagen na ondertekening van de wapenstilstandsovereenkomst een politieke conferentie zal worden gehouden ter regeling van de aan gelegenheden van het Verre Oosten. Mond- en klauwzeer in Europa Voor de Académie des Sciences heeft de heer Gaston Ramon een uit eenzetting gegeven over de huidige stand van het mond- en klauwzeer in Europa. Op 15 Juli j.l. waren alle Franse departementen op één na, de een meer de ander minder, door de ziek te aangetast. Deze heerste in 13.273 gemeenten (een derde van het ge bied) met 132.914 bedrijven. In het verleden had de Franse landbouw door de eerste golf, die van 1937/38, een schade van 5 milliard frs. Thans zal de schade meer dan 150 milliard frs. bedragen. In Juli j.l. waren in Duitsland nog 1.500 bedrijven aangetast maar vol gens de laatste berichten zou een zekere vermindering zijn- ingetreden. In België waren er eind November 1951 13.000 haarden van besmetting, die thans tot 154 verminderd zijn. In Nederland zijn nog slechts en kele bedrijven aangetast. Ook in De nemarken en Engeland neemt de ziekte sterk af. Dank zij het slachten van zieke of besmette dieren is Noorwegen vrijwel ontkomen aan de ziekte. Hetzelfde geldt voor Zweden. Dank zij het initiatief en de waak zaamheid van de vecartsenijkundige diensten is Zwitserland er in geslaagd zich voor de ziekte te vrijwaren. De heer Ramon wees er op, dat bij de huidige stand van de wetenschap de inenting tegen mond- en klauw zeer slechts zwakke en weinig duur zame inmuniteit kan geven. Het is volgens hem zelfs zeker,, dat de ziek te bevorderd werd door het al te grote vertrouwen dat in de inenting gesteld werd ten nadele van de sa nitaire maatregelen. Helicopters op eindpunt De „luchtsprong" van Amerika naar Europa van de beide Ameri kaanse helicopters is voltooid. Want ruim 20 dagen nadat de „Hop-O- Long" en de „Whirlo-Way" van de Amerikaanse vliegbasis Westoverfield Massachusetts) waren opgestegen, landden zij gisteravond, komende van Schiphol, veilig in Wiesbaden. Het doel van deze vlucht was: te bewijzen, dat het goedkoper is de toestellen op eigen kracht naar Europa te vliegen dan ze te vervoe ren per boot, wat 6000 dollar per stuk kost. In Washington werd hierover verklaard, dat het weliswaar „duur der is de helicopters over te vliegen, maar dat de opgedane ervaringen en de verrichte meteorologische waar nemingen in het Poolgebied meer waard waren dan de kosten". De „sprinkhanenvlucht" zo ge noemd omdat de toestellen van basis naar basis „sprongen" beliep een afstand van 6400 km. en werd vol bracht met zes tussenlandingen: in Maine, Labrador, Groenland, IJsland, Schotland en Nederland (Schiphol). Beide toestellen van het type Si korsky H-19 hadden een beman ning van twee koppen en zij vestig den bovendien nog een record door een non-stopvlucht van IJsland naar Schotland, een afstand van ruim 1500 km. VERJAARSCADEAU VOOR PRINSES IRENE. Vandaag, op de verjaardag van H. K. H. prinses Irene, ls de prinses een verjaarscadeau aangeboden na mens het garderegiment fuseliers „Prinses Irene". Aangeboden werd een bonbonnie- re, die gedragen wordt door een van papier gemaakte Drentse boerin naar een ontwerp van de heer B. v. Dijk, directeur van de kweekschool voor kleuteronderwijzeressen te Groningen en vervaardigd door leer lingen van die kweekschool. Voorts een schemerlamp verpakt in een kubusvormige doos, waarop voorstellingen zijn aangebracht uit de vertelling „Aladin en de wonder lamp". Op de opengaande op zigzag- wijze aangebrachte delen van de doos zijn de slotscènes uit dat ver haal uitgebeeld. Als de doos geheel geopend is en de laatste voorstelling te zien is, gaat de (wonder) lamp branden. Aan Hare Majesteit de Koningin werd een bouquet bloemen en aan alle prinsessen speciaal vervaardig de bonbons aangeboden. Militairen en kinderverlamming In verband met het voorkomen van kinderverlamming in ons land heeft de chef generale staf aan alle troepencommandanten opgedragen, zorgvuldig toe te zien op reiniging van eet- en keukengerei, controle te houden op het keukenpersoneel en toezicht uit te oefenen op keukens, cantines en latrines en vliegenbe- strijding. Een en ander in nauwe sa menwerking met de militaire genees kundige dienst. Dit geldt in het bijzonder voor troepen, welke gelegerd zijn in de oefenkampen of welke zich onder oorlogsomstandigheden te velde be vinden. Voorlopig zullen inentingen en herinentingen niet geschieden en zal geneeskundig ingrijpen in mond- en keelholte, zoals trekken van tanden of kiezen, slechts in uiterste nood zaak worden gedaan. Scholenbouw De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft, ini verband met een protest van de Maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst B.N. A., aan de B.NA medegedeeld, dat er geen sprake van is dat scholen aan gemeentebesturen worden opge drongen met opzijzetting van andere scholenbouwplannen. Om de kosten van scholenbouw te beperken is een aantal bouwonderne mers uitgenodigd om een prijsaanbie- ding te doen voor ontwerpen voor scholen in seriebouw. Deze ontwer pen zouden in samenwerking met op het gebied van scholenbouw bekwa me architecten tot stand moeten ko men en aan bepaalde eisen- moeten voldoen. Door de minister goedge keurde aanbiedingen zouden tot een bepaald aantal kunnen worden uit gevoerd boven het voor de scholen bouw vastgestelde bouwvolume. De bouwondernemers zouden zelf hun opdrachtgevers moeten vinden, slechts door het ministerie van On derwijs, K. en W. urgent geachte scholen zouden in aanmerking ko men. Het laat zich aanzien, aldus de minister, dat deze opzet, waardoor boven het in het bouwprogramma voorziene aantal nog een aantal zeer nodige scholen kan worden verkre gen, zal slagen. DR. W. KREUKNIET t. Te Wassenaar is in de ouderdom van 82 jaar overleden dr. Wouter Kreukniet. In zijn geboorteplaats, Rotterdam, werd hij opgeleid voor het onderwijs, doch een zekere ma te van heesheid bleek hem een ern stige belemmering bij het doceren. Op zeer jeugdige leeftijd vond hij naar Engels voorbeeld, al zelfstandig werk als accountant en vele jaren is hij als accountant in Rotterdam ge vestigd geweest. Zijn grote bekend heid heeft dr. Kreukniet verworven door zijn alom gebruikte leerboek van het practisch boekhouden. De 44-jarige solex-monteur A. P. M. uit Den Haag is vanochtend door het Amsterdamse gerechtshof con form de eis ontslagen van rechtsver volging. M. was op 11 Januari 1950, bij ver stek, veroordeeld door de Amster damse politierechter tot zes maanden gevangenistraf terzake van verduis tering tijdens de bezettingstijd van 4000,ten nadeel van J. Panman. Het hof schaarde zich in zijn ar rest achter de mening van de procu reur-generaal en verklaarde de vor dering verjaard. Gorilla op dieet Bamboe, een gorilla in de die rentuin te Philadelphia (V.S.), wordt vandaag 25 jaar oud. Geen gorilla heeft het zo lang in gevangenschap uitgehouden. Het bestuur van de dierentuin, dat Bamboe kreeg toen hij on geveer een jaar oud was, schrijft zijn levensvatbaarheid toe aan het strenge dieet, waar hij op leeft. 's Zomers krijgt hij dagelijks twintig sinaasappelen, een em mer vol verse sla en een spe ciaal gebakken „brood" waarin van alles verwerkt is, van lever traan tot gemalen oesterschel pen toe. Voor het eerst in haar veertigjarig j bestaan zal de Rijnlandse Processie j naar Kevelaer dit jaar een eigen vaandel tijdens de bedevaart kunnen meevoeren. Dit geschenk ter gelegenheid van j dit jubileum Zi»' tijdens de op 19, 20 i en 21 Augustus a.s. te houden bede vaart, waaraan ruim 100 personen, verdeeld over het gehele Rijnland zullen deelnemen, in Kevelaer wor den gewijd. Het ligt in de bedoeling het vaan del tevens te gebruiken bij de bede vaarten naar O.L. Vrouwe Ternood te Heiloo. Het vaandel is kunstzinnig uitge voerd op handgeweven vaandelzijde, in artistiek handborduurwerk en ap- plicatiewerk naar het ontwerp van de kunstenaar V/. van Woerkom, iri de ateliers van de fa. A. W. Stadel- meier te Nijmegen. Borduurtechniek, kleuren- en materialen-compositie dragen het stempel van het fijne Foto Lux. Alphen a. d. Rijn. F. J. Bemelman j" Pastoor van De Meye In het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden is hedennacht overleden de zeereerw. heer F. J. Bemelman, pas toor te Meije-Zegveld. Pastoor Bemelman. van voortdu rende zwakke gezondheid, werd de laatste twee maanden verpleegd in het kath. ziekenhuis te Leiden. Bij zijn opname aldaar was hij reeds van de H. Sacramenten der Stervenden voorzien. Te kwart voor 12 heden nacht is hij zacht en kalm overleden. De familie en con-rector Van Bakel waren bij het afsterven aanwezig. Waarschijnlijk zal het stoffelijk over schot nog heden naar De Meije wor den overgebracht. Franciscus Joannes Eemelman werd geboren te Voorhout 16 October 1890 en priester gewijd op 15 Augustus 1915 Hij was achtereenvolgens kape laan te Rijpwetering (van 17 Septem ber 1915 tot 23 September 1916, toen reeds de eerste verschijnselen van zijn ziekte zich openbaarden), te Pijnacker, Monster, Westwoud, Storr.pwijk, Buitenveldeït, Den Haag (St. Willibrord) en Amsterdam (St Willibrord-binnen-de-Veste). Op 18 Januari 1936 werd hij benoemd tot pastoor te Oud-Vossemeer; op 30 Juni 1945 tot pastoor te Meije-Zegveld. Pastoor Bemelman was een zeer ?gaafd man. Zijn zwakke lichame lijke toestand is voor hem 'n levens lang kruis geweest, dat hij met grote gelatenheid, kalmte en opgewektheid heeft gedragen. De kerk van O. L. Vrouw Geboorte liet hij versieren met schilderingen en een nieuwe kruisweg, doch zijn ongesteldheid be lemmerde hem een omvangrijke per soonlijke activiteit te ontplooien. Bii de parochianen van De Meije zaï hij in vriendelijke nagedachtenis blijven om zijn voorbeeld van kalme berus ting. kunstgevoel van mevr. Stadel- meierGlaesner. Op een front van zeegroen getin te zijde is groot aangebracht de oor spronkelijke afbeelding van Maria van Kevelaer met de wijde, open staande zwierige mantel. Boven haar staat in een krans ge schreven „Maria Consolatrix afflic- torum, Maria Troosteres der bedroef den." Achter de beeltenis van Maria en het kindje Jezu* staat in silhouet de Sint-Bonifaciuskerk van Alphen a. d. Rijn, symboliserend de zetel van het dagelijks bestuur en de leiding van de bedevaart. Het Rijnland wordt op het vaandel aangegeven door wat golvende blauwe lijnen. Onder het vaandel zijn vermeld de woorden Rijnlandseprocessie, waaraan is toegevoegd Alphen a. d. Rijn. Met opzet is het woord Keve laer weggelaten daar de Rijnlandse processie ook organiseert bedevaar ten naar O. L. Vr. Ternood te Hei loo waarop de titelspreuk van dit vaandel, „Maria Troosteres der be droefden" evengoed van toepassing is. Aan het bovenste deel van de vaandelstok is een prachtig kruis aangebracht, uitgevoerd in schoon kunstsmeedwerk, terwijl in een zelf de uitvoering versierselen het dwars-hout van de vaandelstok sie ren. ALPHEN AAN DEN RUN BEGRAFENIS J. F. ALLART. Onder grote belangstelling uit alle kringen werd hedenmorgen op het R.K. kerkhof te Alphen aan den Rijn ter aarde bestead het stoffelijk over schot van de heer J. F. Allart, in le ven apotheker en eigenaar van een pharmaceutisch-chemisch laborato rium en industrie. De heer Allart maakte, zoals wij eerder meldden deel uit van tal van gemeentelijke, maatschappelijke en kerkelijke instanties, besturen, comi tés en commissies en juist in deze hoedanigheden had de heer Allart ve ler achting en waardering verwor ven. Om 10 uur hedenmorgen werd in de parochiekerk van de H. Bonifacius de plechtige H. Requiemmis opgedra gen door deken L. H. M. Nieuwen- huizen, waarbij hij werd geassisteerd door kapelaan Verheul en kapelaan L. Biemans. Het parochiekerkkoor zong o.l.v. de heer S. v. Leeuwen de Gregoriaan se gezangen. De begrafenis werd verricht door de deken. Bij de plechtigheden waren behal ve burg. Witschey onder de talrijke belangstellenden deputaities van de Katholieke Actie, het R.K. Armbe stuur, de R.K. Vereniging het Wit- Gele Kruis, de Stichting R.K. avond school, de Par. Raad v. Overleg, de wordt het weer? (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). KANS OP ONWEER. Overwegend half tot zwaar be wolkt met plaatselijk regen buien en een kans op onweer. Meest zwakke tot matige wind, aanvankelijk uit Zuidelijke, la ter uit Westelijke richtingen. Ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 6 Aug.: zon op 5.09, onder 20.21; maan op 20.42 en onder 5.45 uur. Het iv-ee'i in Cuïafia De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: max. temp. weer gisteren OSLO mist 18 C STOCKHOLM licht bew. 24 HELSINKI licht bew. 22 EDINBURGH zwaar bew. 17 LONDEN regen 21 KOPENHAGEN half bew. 21 AMSTERDAM half bew. 21 ZURICH nevel 30 LOCARNO 28 GENEVE onbewolkt 30 PARIJS zwaar bew. 27 BORDEAUX half bew. 28 NICE onbewolkt 28 BERLIJN licht bew. 24 FRANKFURT licht bew. 27 MUNCHEN onbewolkt 27 WENEN licht bew. 5AUG. GEDEELTEL'JKE MAANSVER0.UISTERING, IMaan freedf om 18.27u. in de halfschaduw en veiiaaf deze om 23,03uur R.K. Vereniging Kinderbescherming, de R.K. Standsorganisaties, van het Algemeen Ziekenfonds „Alphen en Omstreken", van de gemeentelijke dienst van sociale zaken, en van de diverse bedevaarten, waarvan hij deel had uitgemaakt. Velen baden aan de groeve voor de zielerust van de overledene of brachten hem een laatste groet door langs zijn laatste rustplaats te defi leren. ,,'t Centrum", Alphen a. d. Rijn. Wedvlucht voor jonge duiven vanaf Maastricht (160 km.). Uitslag: H. Woerde 1, 4, 15, 16, 17; J. Tuinenburg 2, 6, 11. 14; A. Joha 3; A. v. Walder- veen 5, 10; T. Domburg 7; H. v. d. Heuvel 8, 9. De duiven werden om 8.20 uur te Maastricht gelost. De eerste duif werd om 10.24 uur geconstateerd en de laatste prijswinnende duif om 10.37 uur, zodat de vlucht een vlot verloop had. HAZERSWOUDE Ongeluk bij het dorsen Terwijl de landbouwer Jacobs be zig was te dorsen, stonden hiernaar enige jongens op het erf te kijken. Toen iemand van het personeel zich even van de dorsmachine verwijder de, ging het zoontje van de manu- facturier Brugman op de hefinrich- ting van de zakken staan. Hij zette de handle in werking, trok deze over en werd omhoog gehesen. In zijn angst greep hij zich beet aan een drijfriem, met het gevolg, dat zijn arm in aanraking kwam m'et de ma chine en op twee plaatsen brak. Ge lukkig schoot de riem van de rol, anders had zijn arm verbrijzeld. De machine werd direct stop gezet en dokter Palte verleende de eerste hulp. De jongen werd daarna naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Van de stoel gevallen Toen mej. S. L., wonende in het Westeinde, op de zolder van haar woning op een stoel stond en bezig was het wasgoed op te hangen, viel zij en kneusde enige ribben. Zij heeft zich onder doktersbehandeling moeten stellen. In Den Haag zijn geslaagd voor costumière de dames T. van der Lip, A. Harkes, J. van Gent, S. van Sta veren ,G. van Tol en A. Fokker. Voor Lingerie de dames L. Kraan A. Harkes en C. van Rijn. Geb.: Maria A., d. v. J. C. Boer en B. M. de Jong; Gijsbertha J. M., d. v. C. J. M. van Rooijen en H. M. van der Geer; Maria, d. v. A. Langhout en W. Hofman; Cornelia W., d. v. C. van Leeuwen en P. de Graaff; Cor nelia M. M., d. v. W. B. Smits en M. E. Th. Kaptein: Elisabeth, d. v. J. de Haan en A. Staal. Ondertr.: J. Verkleij, 24 jaar en A. de Jong, 25 jaar. Getr.: A. van (Jer Zwan en J. Se- pers; Th. L. van der Zon en M. Th. van Gerven; C. P. van der Aar en J. Th. M. Loomans; C. J. Harteveld en M. A. Goozen. Overl.: Sophie van der Lelie, 85 jr., wed. van A. P. Voets.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2