RIJNSTREEK Eerste plechtige H. Mis van H. Blonk S.|. pater £eidó AUeuui* GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 4 AUGUSTUS 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 1 ALPHEN AAN DEN RIJN „Dc Blauwband" Alphen a. d. R. De duiven namen deel aan de wedvlucht vanaf Roermond op Zon dag 3 Aug. Afstand ongeveer 159 km. In concours waren 287 duiven, die gelost werden om 8.20 uur. Aan komst eerste duif 10 uur 22 min. 13 sec. en laatste duif om 10.34.49. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 31, E. va Egmond, 2, 33 37, 41 W. Kruiswijk, 3, 20, 24, 25, 27. G. Arnol- dussen, 4. 8, C. v. Ófwegen, 5, 10. 12, 18, 23, H. W. Martens, 6. 17 38 B. Hoogervorst, 7. 13, 14, 28, 44 Gebr. de Wit. 9 P. H. Goedhart, 11. 22 C. Lagendijk, 15. T. Lagerweij. 16, 39 H. Blauw, 19, J. Hulscher, 27. 35 Haogevene-Martens, 26, J. Verka de, 29, 30 M. Schellingerhout, 31 J. Landdaal, 34, G. v. Klaveren, 36 G. Hulscher, 40, H. v. Es, 42, H. Bauer, 43, 45 H. v. Vegten. Geslaagd voor het Mulo-examen A: Th. A. v. Egmond. Geh.: Cornelis, z. v. Jan Deelstra en EÜsa U. Grothe;Hendrika M., d. v. Rijk G. Stigter en Catharina J. Veg ten; Adrianus G. J., z. v. Adrianus Verbij en Hendrica J. Droogh; Fre- derik A .P. M., z. v. Frederik P. van Rijn en Maria M. de Blieck; Johan nes P. H., z. v. Jacobus Th. van Leij- den en Maria C .van der Post; Johan, z. v. Cornelis Rietveld en Meintje v. Duiven; Gerard, z. v. Jan Vijfhuizen en Teuntje van Eek; Elisabeth W., d. v. Jan Vis en Anthonia W. Verheul; Johan W.. z. v. Gijsbertus van Dam en Cornelia J. Bodegraven; Maartje A. J. A., d. v. Leendert A. Maarle- veld en Anna M. van der Gugten; Willem, z. v. Matthijs Fokker en Lijdia Trommel. Ondertr.: Pieter Snel, 38 jaar Mensje M. Spelt, 27 jaar; Hendricus M. Derksen, 27 jaar en Lena Oskam, 24 jaar. Gehuwd: Albertus Th, J. Evers, 21 jaar en Maartje II. M. Bruines, 21 jaar; Pieter Oudshoorn, 18 jaar en J ,C. Verboom, 19 jaar; Johannes de Bruyn, 45 jaar en Frederika. C. Noordenbos, 37 jaar. HAZERSWOUDE (Gr.) SLUITING VAN HET SCHOOLJAAR MET TENTOONSTELLING. Nadat verleden- week het school jaar was beëindigd met de uitdeling der rapporten, werd gisteren dat jaar van ijver en toewijding besloten en bekroond met een tentoonstelling van de resultaten der leerlingen van de kleuterschool, de naaischool en de jongens- en meisjesschool, alsook van de huishoudklas. Overweldigend was de belangstelling van de parochianen. Met rechtmatige trots hebben vooral de ouders de vorderingen van hun kinderen gezien en bewonderd. Het moet aan de leerkrachten der ver schillende afdelingen toch wel goed gedaan hebben, dat zij na een jaar hard werken aan de opvoeding en vorming van de kinderen, zoveel be langstelling en waardering hebben mogen ondervinden. Natuurlijk was er ook een attrac tie in de vorm van verloting van eni ge naaistukken en voortbrengselen van de huishoudklas. Hier volgen de nummers der prij zen: Gele loten: No .17: poppenkamer. Rode loten: No. 12: cake, 17: soe zen; 107: krentenbrood. Witte loten: No. 132: tafellaken;, 129: pyama; 63: rokje; 189: ceintuur kraag. Vandaag op Maandag kun nen deze prijzen worden afgehaald aan het Zustershuis hedenavond tus sen 8 en 9 uur. Was de tentoonstelling voor ieder een sprekend en tastbaar bewijs van de degelijkheid van onderwijs en vor ming onzer parochiële scholen, de pa rochie van Groenendijk behaalde bo vendien met de leerlingen van haar scholen de mooiste resultaten bij de toelatingsexamens voor verschillen de richtingen vax» onderwijs. Geen enkele der leerlingen) werd ergens afgewezen. LANGERAAR Bekerwedstrijd V. D. O. I—Alphia 1 Ieder jaar wordt er op het Altior- terrein een wedstrijd gespeeld met als inzet een wisselbeker tussen de eerste elftallen van V. D. O. te Uit hoorn en Alphia uit Alphen aan den Rijn. Ook nu weer is deze wedstrijd onder vrij grote belangstelling ge speeld. De sterke wind maakte de omstandigheden voor een mooie wed strijd niet gunstig. De bal werd over het algemeen veel te hoog gespeeld, waardoor de balccntrole ten enen male ontbrak. Alphia speelde voor de rust met de wind in de rug en deze ploeg heeft dit voordeel het beste weten uit te buiten. De drie doelpun ten welke in deze wedstrijd gemaakt zijn werden alle voor de rust gescoord Alphia wist de roos twee keer te treffen, VDO eenmaal. Als er is afge trapt door VDO krijgen de Alphena- ren spoedig de bal in hun bezit en reeds in de derde minuut hebben zij succes, 10 voor Alphia. De strijd speelt zich in de eerste helft veel af op de Uithoornse helft maar toch zien we aan beide kanten nog wel aardige aanvallen. Na een half uur heeft Al phia weer succes en het is 20. Vijf minuten later krijgt V. D O. een vrije trap te nemen waaruit zij de achter stand verkleinen. 21 voor Alphia. Met deze stand komt de rust. In dc tweede helft komt hierin geen ver andering meer. Geen van beide ploe gen weet het net te vinden. Door deze wedstrijd, waarin vaak vrij hard gespeeld- werd te winnen, komt Al phia dit jaar in het bezit van de be ker, welke nu in handen was van V. D. O. Voetbalmatch Altior I—TAW I. Zaterdagavond speelde Altior I de traditionele wedstrijd tegen de Ter Aarse Zaterdagmiddagclub TAW I. Voor de aanvang bood de TAVV- aanvoerder aan de Altior-captain bloemen aan, waarna de strijd een aanvang nam. Zoals doorgaans bij dergelijke ontmoetingen het geval is, was er niet zoveel van mooi spel te genieten. Er heerste een echte sfeer, die dergelijke plaatselijke ontmoetin gen meestal kenmerkt. In speltech niek en opvatting was Altior de meer dere van TAVV, maar deze laatste vulde dit tekort aan door enthousias me en taaiheid. De 20 overwinning van Altior gaf de verhouding wel goed weer. LEIDSCHENDAM Zaterdagavond en Zondag was het feest voor de parochie H.H. Petrus en Paulus. Omdat weer een pas wijd priester pater H. J. B. Blonk S.J. in zijn geboorteplaats werd in gehaald. Op de vooravond van de dag, waarop hij zijn plechtige H. Mis opdroeg is de nieuwe priester die j.l. Zondag uit handen van Mgr. Thoyer apostodisch-vicaris van Fianarant- soa op Madagascar de H. Wijding heeft ontvangen, door Katholiek Leidschendam op plechtige wijze ontvangen. Aan de grens van de gemeente bij de Looierslaan stonden de katholie ke sportverenigingen opgesteld. Toer de auto met de neomist gearriveerd was stond een rijtuig bespannen met 4 schimmels klaar, om de nieuwe priester naar de parochiekerk te brengen. Doch alvorens de stoet zich in beweging stelde trad burgemees ter H. Banning naar voren om de neomist namens Katholiek Leid schendam welkom te heten niet al leen in de gemeente maar ook in Nederland, daar hij uit België hier heen was gekomen. Het was voor de beurgem. een voorrecht dat het bur gerlijk gezag bij deze hoogtijdag te genwoordig kan zijn en zo blijk kan geven van haar instemming met de ze kerkelijke feestviering. Na deze hartelijke woorden zette de stoet zich in beweging. Vooraf gegaan door de harmonie St. Caeci- lia volgden de Kajotters, de Hand balafdelingen, de Voetbalvereniging R.K.A.V.V, de Kabouters. Voor het rijtuig waarin de neomist, zijn vader en moeder en de burgemeester ge zeten waren liepen nog 20 bruidjes. Ook bruidjes volgden het rijtuig ter wijl de stoet gesloten werd door de gidsen die in gelijke pas een kranige indruk maakten. Aangekomen in de parochiekerk werd de neomist een welkomstlied toegezongen op de wij ze: „Uit de landen en de steden". Pastoor H. J. A. M. v. d. Ven be trad vervolgens de preekstoel en memoreerde hoe de nieuwe priester in deze kerk zijn aanleg heeft ont wikkeld, hoe hij de roepstem voor het priesterschap heeft vernomen. Als een van de uitverkoren zonen van de parochie vroeg de pastoor aan de neomist zijn parochie in de gebeden te blijven gedenken en spe ciaal van God te willen vragen, dat jog vele priesters uit de Leidschen- aamse parochie mogen voortkomen. Zondagmorgen 9 uur was dc kerk weer tot de laatste plaats bezet om dat de parochianen getuigen wilden zijn van het opdragen van de eerste plechtige H. Mis'. De neomist werd bij deze plechtige offerande geassis teerd door pastoor v. d. Ven als pres- byter-assistens, door de weleerw. heer L. Lejeune, kapelaan te Koog aan de Zaan als diaken en door de weleerw. pater Lauwerens S.J. mis sionaris op Madagascar, als subdia ken. Kapelaan Lejeune hield de feest predikatie. Als goede vrienden heeft kapelaan Lejeune destijds tegelijk met de neomist het Haagse gymna sium bezocht. Beiden gevoelden zich geroepen tot het priesterschap. Het verheugde spr., dat pater Blonk nu ook zijn doel heeft bereikt en spr. fe liciteerde zijn vriend in hartelijke bewoordigen. Ook de ouders van de neomist werden bedankt voor de steun, welke zij steeds aan hun zoon hebben verleend. Aan pastoor v. d. Ven wenste spr. toe dat nog vele priesterzonen, de treden van het pa rochiealtaar zullen beklimmen. Van de parochianen vroeg kapelaan Le jeune de nieuwe priester te adopte ren in hun gebeden. Dan zal deze priester in Madagascar een missiona ris zijn van Leidschendam en daar naar best vermogen de Christusge stalte kunnen uitdragen. Vol aandacht van de gelovigen werd het Misoffer voortgezet. Door het parochieel zangkoor werd onder leiding van de heer Coen Ruiven kamp gezongen de missa „Trinitatis" van Cuypers voor 4 stemmen, ver volgens het Jesu Dulcis van Köthe en het O bone Jesu van Palestrina. Na de H. Mis volgde nog de priester cantate. Het orgel werd bespeeld door de heer Optam uit Leiden. Pater Blonk is, vóór zijn priester wijding als leraar werkzaam geweest op een der Jesuitencolleges op Ma dagascar waarheen de neomist na nog twee jaren van studie weer zal vertrekken. Geboren: Pieternella d. van J. B. Meulenbroek en J. H, Schreur; Hendrika Elizabeth Maria d. van J.- W. Angcnent en P. J. M. Lipman. Ondertrouwd: Franciscus P. Bui- ting- en Emerentia M. Smits; Hen drik J. J. Fortrie en Adriana Roden burg. Overleden: Johannes Peters 47 j. echtg. van A. van Baren; Marinus Addeson 73 j., echtg. van G. Breuk hoven; Theodorus M. van der Togt 77 j., wednr. van M. Heemskerk. Als Altior de bal heeft afgetrapt volgen er de eerste vijf minuten aan vallen op beide doelen. Na het ver strijken dezer eerste phase verkrijgt Altior enig overwicht. Dit komt tot uitdrukking door de verschillende corners welke Altior te nemen krijgt, maar die toch niets opleveren. Na een kwartier een vrije trap van Al tior, de bal komt mooi voor het TAVV-doel, de midvoor van Altior kopt prachtig in maar even fraai weet de TAV V-keeper te redden. Na 20 min. neemt Altior door haar rechts binnen de leiding 10. Het laatste kwartier komt TAVV meer in de aanval maar als rusten is dan is de stand nog ongewijzigd. De tweede helft was vrijwel een copie van de eerste. Na een kwartier brengt Altior de stand op 20. TAW zet er alles op om de eer te redden, maar zij slagen hierin niet. Wel we ten zij eenmaal de bal in het Altior- doel te plaatsen, maar terecht werd dit doelpunt geannuleerd omdat de aan de scheidsrechter niet ontging bal met de hand gespeeld werd, wat Door een opkomende onweersbui werd het zo donker, dat men de bal soms bijna niet meer zien kon. On danks pogingen aan beide kanten om nog een doelpuntje te maken ge lukte dit niet en won Altior deze ontmoeting met 20. NIEUWKOOP NIVO-WEEK 1952. Zaterdagavond werd de Nivo-feest- week 1952 geopend met een rondgang door het dorp van het fanfarecorps „Eensgezind". Nationale zeilwedstrijden. Zondag werden de eerste twee zeil wedstrijden gehouden van een serie van vier, in het kader van de Nivo- week. Het weer was in zoverre gunstig, dat er een zeer sterke wind stond, zonder welke de zeilers het moei lijk zouden kunnen stellen. De start verliep dan ook zeer vlot; precies om 10 uur werd er in klasse I Shar- pey's gestart. Hierna startten 5 mi nuten na elkaar de klasse II Olympia- jollen, III Vrijheidsklasse en IV 16 M2 klasse. De watersportver. „Noord-Zuid" had nog een onderlinge wedstrijd georganiseerd voor 16 M2 ongere gistreerde vaartuigen. De tweede start moest wegens een stortbui een half uur worden uitge steld, zodat half drie werd begon nen. Uitslagen van de Nationale wed strijden: Klasse I, 12 M2 Sharpey's: 1. Th. Kraan met „Mosquito"; 2. Th. Kraan met „Typhoon"; 3. M. Segaar met „Rust en Werk". Klasse II, Olympiajollen: 1. R. v. Heuvelen met „Tavonius"; 2. D. Maarse met „Bülle Breger". Klasse III, Vrijheidsklasse: 1. D. Verburg met „Oehoe". Klasse IV. 16 M2 klasse: -. P. Ver hoeven met „Watergeus"; 2. T. v. Wijk met „Black Gull"; 3. A. Masda- niël met „Bouffon"; 4. G. R. v. Kreu- len met „Ducdalf"; 5. F. Bevervoor de met „Cheerio". Uitslag onderlinge wedstrijd Noord-Zuid": 16 M2 ongeregistreerd: 1. C. den Hertog; 2. P. Hoogendoorn met „De Witte"; 3. R. den Oudsten met „Riet vink". Burgemeesterswoning. Zoals men weet was de gemeente in de ge legenheid om de ambtswoning van de cud-burgemeester P. M. M. van der Weijden te kopen. Op dit aanbod is gemeenteraad niet ingegaan. Thans vernemen wij dat de heer Van der Weijden zijn woning aan een par ticulier heeft verkocht. Kerkwoning. Het R. K. Kerk bestuur heeft de boerderij aan de Noordenseweg verkocht aan de te genwoordige bewoner, de heer Joh. Verleun. Te Rotterdam slaagde voor de cursus opleiding van scheepskok der Nederlandse Redersvereniging als scheepskok de heer G. Hoogerwerf alhier. Voor de 8 vakken behaalde hij het middelcijfer 6J4. Van de negen candidater slaagden er vier. ROELOFARENDSVEEN Speeltuinvereniging „Roelofarends- vcen" opgericht. Bij enkele voor aanstaande ingezetenen is het plan gerijpt, speciaal voor de schoolgaan de jeugd wat te gaan doen en door deze aangenaam bezig te houden de jeugd van 't minder goede af te hou den. Als een belangrijk middel hier toe werd gedacht aan een speeltuin. In de Pancratiuszaal werd daartoe een openbare vergadering gehouden. Namens de voorlopige speeltuincom- missie werd deze vergadering door de voorzitter, de heer J. A. M. Dal huizen, met een woord van welkom geopend, Hij memoreerde, dat door de voorlopige speeltuincommissie reeds maanden achtereen veel voor bereidend werk was verrient, hetgeen niet altijd eenvoudig is geweest Spr. was er van overtuigd, dat nog vele moeilijkheden overwonnen moeten worden, aleer de zo begeerde speel tuin voor de Veense en andere jeugd uit de omgeving zou kunnen worden geopend. Hij betoogde verder, dat de inwoners van Roelofarendsveen onge twijfeld reeds veel van de toekom stige speeltuin hadden vernomen, onder meer via de pers, alsook van de kansel der parochiekerk, waar pastoor Schoenmakers, zoals reeds eerder paostoor Ligthart, zijn warme sympathie betuigde voor dit zo mooie werk voor de jeugd. Hierna verkreeg de heer D. Vijl- brief, uit Leiden, landelijk secretaris van de NUSO (Ned. Unie Speeltuin- organisatie§), die voor deze avond als spreker was uitgenodigd, het woord. De heer Vijlbrief, onder wiens leiding in Nederland ongeveer 350 speeltuin verenigingen zijn opgericht en die als ter zake kundige de nodige ver maardheid geniet, ving zijn uiteen zetting aan met een beschouwing over het spel van het kind. Op zeer bevattelijke en animerende wijze wist PIETERSKERK- ZOMERCONCERTEN. Onder de auspiciën der Pieters- kerk-zomerconcerten zal Dinsdag 5 Aug. zich doen horen Arden Whitacre Professor in orgelspel en muziek a. d. Universiteit van Texas. Whitacre is leerling van de bekende Belgische musicus Flor Peeters Hij concer teerde o.m. in Denemarken, Parijs. Rome, Stuttgart en in Zweden cn Noorwegen en gaat in Sept. weer naar Amerika terug. Het program ma omvat orgelwerken o.m. van Sweelinck, Kerckhoven, Buxtehude en Bach. Zijn spel heeft iets „behind the notes", iets dat ontroert en komt van het jonge enthousiaste Amerika. VNL NAAR JEUGDKAMP. Na het bijwonen der H. Mis in de Dekenale kerk zijn gisteren twee elf tallen per bus naar Vught vertrok ken. Onder grote belangstelling wer den zij uitgeleide gedaan. Wij twijfelen er niet aan, dat deze jongens een prachtige week tege moet gaan, immers een week van sport voetballen, athletiek en zwemmen staat hun te wachten, in een sportieve sfeer, dat hebben de voorgaande jaren bewezen. PLOTSELINGE DOOD. Hedenmiddag is op de hoek Rijns- burgerwegJoh. de Wittstraat een tot nu toe niet te identificeren bejaarde man plotseling in elkaar gezakt en overleden. Men neemt aan, dat hart verlamming de oorzaak van deze plot selinge dood is geweest. De man had geen papieren bij zich, waaruit zijn naam of woonplaats kon worden af geleid. Het stoffelijk overschot is naar het Acad. Ziekenhuis overge bracht. „Oud-Leiden" vroeg uit de veren Zon cn pannckock De verenging „Oud-Leiden" doet in zoverre haar naam oneer aan, dat zij altijd weer met iets nieuws komt. „Oud-Leiden" is werkelijk naar in nerlijke gesteldheid een van de jeug- digste verenigingen van deze stad. Nu heeft ze het weer op haar heupen gekregen, een „zonsopkomst-excur sie" te organiseren, welke? 's mor gens op welgemikt 4.55 uur begint. In de tweede helft van Augustus wil het bestuur een fietstocht houden naar Woubrugge „teneinde tijdens de tocht in het polderland de zon te zien opkomen". De leiding daarvan (van de tocht) heeft de heer A. Bickers Caarten. Tijdens deze tocht is er ergens gelegenheid in het vroe ge morgenuur pannokcek te eten (tegen 75 cent per stuk), waarna de deelnemers met dc zon in het hoofd en een pannekoek in de maag te 8 uur weer binnen de wallen worden verwacht. Voor deze hanekarai-fietstocht dient men zich schriftelijk op te geven, mterlijk tot en met 15 Augustus. Op Woensdag 13 en Donderdag 14 Augustus organiseert „Oud-Leiden" wederom rondvaarten door en om Leiden met aan het eind een bezich tiging van het stadhuis. Het ledental van deze florissante vereniging loopt steeds meer op. „We naderen de 1000", meldt het secreta riaat Zoeterwoudse Singel 38, triom fantelijk. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Theodorus, z. v. S. Schellingerhout en M. van der Berg; Adriana Sophia Johanna, d. v. H. Cambier en W. E. J. van Steen; Fransiscus, z. v. L. J. de Boer en W. Buitendijk; Elisabeth, d. v. J. Ver hoeven en E. van Leeuwen; Johanna Louiza, d. v. W. F. de Goeij en P. J. Ohaudron: Agatha Wilhelnvina Maria, d v. J. P. Langeslag en E. A. van der Ploeg; Cornelis, z. v. D. Kruit en H. G. E. Haverkamp; Maria Elisabeth, d. v. A. Balk en J. H. v. Veldhoven; Louise, d. v A. Hemerik en S. S. v. Woudenberg; Neeltjc Johanna, d. v. F. van Rijnswou cn C. S. Paats. Overleden: J. Verloop, man, 60 jr. J. Vink, huisvr. van Duindam, 48 jr. Lcidse Concourscommissie. Wedvlucht met oude duiven op Za terdag 19 Juli vanaf Bordeaux. Aan tal vogels 424, gelost te 13 uur met Westenwinden, afstand pl.m. 896 km., Ie duif te 12.04.36 uur (Zondag), laatste vogel te 18.48.25 uur (Maan dag). Uitslag: Chr. v. d. Pluym 1, 9; J. Sierat 2, 8; J. Noordervliet 3; G. Zwaan 4; M. Jongeleen 5, 14; M. de Vroomen 6; G. Redel 7. Uitslag idem Fondclub (Leiden en Omstreken). Chr. v. d. Pluym 1, 8: J. Sierat 2. 6; J. Noordervliet 3; M. Jongeleen 4, 10; A. Borgers 5, 14; M. D. Groene veld 7; Gebrs. de Groot. Wedvlucht met jonge duiven op 20 Juli vanaf Eindhoven. In con cours 1803 vogels, gelost te 7 uur met Westen-winden. Afstand pl.m. 102 km.; Ie duif te 8.34.14 uur (1089.14 m. per mini.), laatste vogel 9.1.12 uur (887.87 m. per min.). H. cn J. van Alphen 1; G. Uljé 2; S. Haasbeek 3; A. v. d. Hulst 4; J. Veldt 5; W. v. d. Wel 6; B. Ahrens 7; J. v. Tongeren 8, 9, 13; W. v. d. Hoogt 10. spreker zijn toehoorders de noodzaak van het geleide kinderspel bij te brengen. Voor Roelofarendsveen met zijn talrijke grote gezinnen is een speeltuin reeds lang onmisbaar ge worden. Spreker wilde de kinder speeltuin niet zien als een opbergoord vcor kinderen, maar een inrichting waar het kind van vier tot veertien jaren onder deskundige leiding al spelende wordt opgevoed. Voorts meende hij stellig, dat een speeltuin vereniging in een plaats als Roelof arendsveen moet floreren. Het voor de toekomstige speeltuin aangewezen terrein, een weiland groot ongeveer 2300 m.2 gelegen ten Noorden en ach ter de Lindelaan der Oostenrijkse wo ningen en begrensd door de provin ciale weg, achtte hij zeer geschikt. Na zijn over de speeltuin gegeven uiteenzetting welke 2 volle uren in beslag nam, beantwoordde hij op zeer vlotte wijze enige uit de toe hoorders naarvoren gekomen vra gen. De voorz. dankte daarna de heer Vijlbrief voor zijn uitstekende cau serie. Spr. hoopte, dat nog dit jaar een aanvang gemaakt zal kunnen worden. Daar nagenoeg het gehele speeltuinwerk gebaseerd is op de zelfwerkzaamheid van de ouders en dit door de toehoorders maar goed bleek te zijn begrepen, meldden zich smeden, ijzer- en betonwerkers en schilders aan, die toezegden geheel onbaatzuchtig zich in hun vrije tijd zoveel mogelijk ter beschikking te willen stellen bij de inrichting van de speeltuin. Met grote voldoening nam de voorz. waar, dat onder hen die zich hiertoe aanmeldden, ook ongehuwde mannen waren, hetwelk een uitmun tend voorbeeld is ter navolging. De wekelijkse contributie werd vastge steld op 15 cent per week per gezin, waarna alle aanwezigen zonder uit zondering zich spontaan opgaven als lid van de Speeltuinvereniging Roe lofarendsveen, en hierdoor de vereni ging in feite werd gesticht. Voorzitter hoopte dat deze spontane aanmelding door alle, ok de kinderloze, ge zinnen gevolgd zal worden, dit in 't belang van de jeugd en de gehele gemeenschap te Roelofarendsveen. Met de wens, dat de oprichting van de speeltuin te Roelofarendsveen tot heil van de kinderen, ouders en ge hele samenleving spoedig een feit moge zijn, sloot de voorz. de verga dering, met dank aan de gemeentc- secretris, de heer Harteveld, die als gemecntegedelegeerde aan de speel tuincommissie is toegevoegd en die reeds zeer veel voor de Veense jeugd heeft tot stand gebracht. Vilt U iets weten Vra.ag: Hoeveel zakenverlof kan men in militaire dienst krijgen? Antwoord: Er is in het reglement van krijgstucht, dat deze zaken be handelt, geen clausule opgenomen, die het zakenverlof bepaalt. Buiten gewone verloven (waaronder ook za kenverlof valt) worden in de militai- de dienst beschouwd als een gunst en deze gunst moet bij de betreffende commandant aangevraagd worden, die er al of niet goedgunstig over kan beschikken. Na de oorlog zijn het aantal richtlijnen, die van hoger hand uitgevaardigd worden, echter scherper omlijnd, dan voor de oor log en het aantal zakenverloven is hierdoor zeer teruggelopen. Vraag: Route Hazerswoude (Groe nendijk) via Echtteld en Persingen naar Hoch Elten. Antwoord: Hazerswoude, Alphen, Bodegraven, Woerden. Montfoort, Vreeswijk, Honswijk, Wijk bij Duur stede, Rijswijk, Zoelcn, Echtfeld; Echtfeld, IJzendoorn, Ochten, Do- denwaard, Hien, SlUk Ewijk, Oos terhout, Nijmegen, Persingen; Per singen, Leuth, Millingen, Lobit, El- ten, Hoch Elten. Vraag: Route ZoetcrwoudeAnt werpen. Antwoord: Zoetervoude, Zoetcr- meer, R'dam, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergen, Oudenbosch, Zegge, Rucphen, Esschen, Calmapthout, Ant werpen; afstand 120 km. Vraag: Hoeveel geld mag men mee nemen naar België? Antwoord: Ieder Nederlander kan per jaar 400 aan deviezen opnemen, u dus ook. U moogt per dag echter slechts tot een bepaald bedrag in het buiteland verteren. U kunt dit wel aan de grens informeren. Vraag: Hoeveel interlandwedstrij den speelde Nederland tegen België en hoeveel won Nederland er van? Antwoord: Nederland speelde tot nu toe 74 wedstrijden tegen België, waarvan het er 35 won, 16 gelijk speelde en 23 verloor. Vraag: Route VoorschotenLeer damBussum en terug Bussum Voorschoten; hoeveel km.? Antwoord: Voorschoten, Stompwijk Zoetermecr-Zeg waard, Moerkapcllc, Gouda, Haastrecht, Schoonhoven, Langerak, Leerbroek, Leerdam; af stand 55 km.. Leerdam, Schoonrc- woeui, Zijderveld, Culemborg, Schalk wijk, Utrecht, Maartensdijk, Hilver sum, Bussum- afstand 45 km.; Bus sum, Ankveen. Loencrsloot, Uit hoorn. Leimuiden, Oude Wetering. Roelofarendsveen, Leiden, Voorscho ten; afstand 85 km. Laatste Berichten ORANJE BOVEN. Uit het Amsterdamse politierap port: „Iemand heeft medegedeeld, dat hij boven Carré een vliegende scho tel heeft waargenomen. Hij had een bolvorm, oranje kleur en was met een zilveren band omgeven." MACAO. Naar gemeld wordt heeft de Chi nese regering de ontruiming van het grensgebied bij Macao gelast. Dc bur gers zouden zich naar Sjekki, 35 ki lometer ten Noorden van Macao, moeten begeven. Naar verder gemeld wordt zou een regiment van het Chinese vierde veldleger naar Tsjinsjan, 8 kilometer ten Noorden van Macao, gezonden zijn. Van Portugese zijde wenste men zich niet uit te laten over het verloop der besprekingen over de re cente grensincidenten. ERNSTIG VERKEERSONGELUK IN TEXAS. In Waco (Texas) zijn twee auto bussen op elkaar gereden en in brand gevlogen. Volgens de eerste politie? rapporten zijn vijftig personen omge komen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 4 Aug. Vee. Aan voer totaal 1332 stuks, waarvan 916 vette koeien en 416 varkens. Prijzen: vette koeien 2.70—2.85, 2.50—2.70, 2.20—2.40. varkens 2.18, 2.16 en 2.14 per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer even minder, handel iui, prijzen onveranderd prima exem plaren werd f 3.besteed; varkens aanvoer kleiner, handel vlot, prijzen als vorige week, enkele zeer goede voor 2.19. Gevestigde personen in de week van 28 Juli tot cn met 2 Augustus: A. v. d. Burg, buffetchef, St. Buysingstr. 26; P. Huiser, Noordeinde 52; E. Huizinga. verpleegster, Rijnsb.weg 10; M. do Kleijn, koopman, Kruisstr. 13; K. Kijk in de Vegt. Voorstr. 11; S. C. M. Loves, verpleegster. Utr. Veer 13; A. A. v. d. Nieuwenhuizen, secretaresse, Roodenb.- straat 16; E. Oosthoek, serveerster, Boer- haavclaan 7; A. W. Schwing, Lorentz- kade 9; C. A. Slats en fam.. vertegen woordiger, Fr v. Eedenlaan 32; J. C. M. v. cl. Staak, hulp in de huish., R. en Schiekade 9Ca; P. J. van Steijn en fam., St. Joristeeg 9; A. J. Straver, militair. Balistr. 66; A. Verburg. landarbeider. M. Moonsstr. 13; J. Vcrsteegen. vishan delaar, Groenhovenstr. 14; J. Vrij, echtg. van Snel, Zoeterw. Singel 76; C. J. M. Vrijhoff en fam., Rnamsteeg 39; H. S. Wilmar, verpleegster, Rijnsb.weg 10; G. Zee, kinderverzorgstcr, Zoeterw. Singel 98. Vertrokken in dc weck van 28 Juli tot en met 2 Augustus: J. J. C. SteijnVan Berge Henegouwen Schelpenkade 47. 's Gravenhage, Slnaasappclstr. 35; J. C. de Vosv, Blitterswijk, K. Rapenburg 11. Vlaardingen, Goudsbloemstraat 21; F. Bodaan, Varkenmarkt 7, onbekend waarheen; W. J. H. Borghans cn fam., Raam steeg 43, Maastricht. Populierweg 140; J. B. Bosman cn fam.. O. Rijn 74. Utrecht, L. Couperusstr. 21 I; A. ten Brinke. Oosterstr. 8. Zwolle. Eendracht- straat 30; J. M. SouvereinBronsgeest, v. d. S. Bakh.laan 5. Hengelo O., Elisa- bethstraat 291; J. G. A. ter Brugge. J. v Goijenkade 67, Almelo, Ootmarsstr. 104: A. Chaudron. Aarstr. 25, Utrecht. Keistr 2; H. Colenbrander. W. Singel 87. Beverwijk. Zeestr. 90; A. P. J. M. v. Dongen. P. de la Courtstr. 54. Tilburg, Heikantsebaan 63; P. G. van Dijke en fam.. Haarl.weg 12. 's Gravenhage. O. Waalsd.weg 26; G. Ender, R. en Schie kade 121 d, Duitsland; J. van Es, Heren straat 5. Veenendaal, Dijkstr. 27; P. van Es cn fam.. Hogewoerd 138, Ede Gld., Hullenbcrgweg 4; H. Eyma, R. en Schie kade 80, Canada; H. van Gerner, H. de Grootstr. 7, Hillegom, Stationsweg 164; H. Gerritsen, Rijnsb.weg 93a, Bussum, Eslaan 10; B. R. de Groot. Rapenburg 59. Rotterdam, Ogierssingel 33; A. de Haas. Rapenburg 59. Leiderdorp, Hoofd straat 188; E. Holterman, Rijnsb.weg 10, Nieuwer-Amstel, Socrlaan 43; Wed. W. M. v. DijkJacobs, K. Mare 5, Bussum, Willemslaan 4; A. J. Janssen, St. Ja- cobsgracht 1. Voorschoten. Veurseweg 3; N. E. Janssen. Rijnsb.weg 29, 's Graven hage, Thorbeckelaan 30; H. de Jongh, Noordeinde 2a. Den Helder. Buiten haven 5: M. R. HubregtsenKcmmer en fam., Haarl.weg 50, Den Helder, Coram- straat 39; J. Kervel. Koninginnclaan 70, 's Gravenhage, v. Voorschotenlann 114 S. A. Klooster Muelink. Wasstrnal 14. Zeist, Taveernelaan 22; J, A. Kobus. Meidoornstr, 41. Frankrijk; M. A. Koek. v. d. S Bakh.laan 10. Alkemade. Past. v. d. Plaatstr. 25; C. Korn. Rijnsb.weg 10, 's Gravenhage. Daguerrestr. 102; A. J. Kraak. Boerh.laan 29. Rotterdam. Bergsingel 145a; M. T. Kuipers. Rijn dijkstraat 112. Amsterdam. Laurier gracht 41; A. A. Kwakkcnbos, Hoge woerd 77a, Bodegraven. Juliannstr. 48; J. W. Lautcnslager. K. Mare 24. 's Bosch. Westwal; E. Libot, Hoogl. Kerkgracht33. Hilversum. L. de Keylaan 7; M. M. v. d. BasMaartense en fam.. Hoogstraat 6. 's Gravenhage. v. Swelinckploin 81; J. H. Maas. G. Doustr. 95. 's Bosch. Mei doornstraat 4; J. Madcja, Meidoornstr. 35, Canada; J. Moor, Wasstr. 65. Delft. Insulindeweg 9; J. M. Neervoort. Mnriën- poelstraat 3. Leiderdorp. B. G. Corts- laan 10; J. H. de Nier cn fam,, Stieltjes straat 7 Oosterhout, Wilhelminalaan 21; J. If. Nobel, Grocnh.str. 21, Utrecht. Lucasbolwerk 9; E. Oranje, Rapenburg 59, Drieberpen-Rijssenburi:, Dr. Her mansstraat 33: P. Raar, Hoogl. korkgr. 13, Vledder. Boschoord 208; S. Ramak en fam., Dijkstr. 30. Verenigde Staten van Noord Amerika; A. L. Ritmeester. R. en Schiekade 99. Wassenaar. Jonker- laan 77; A. C. A. Romijn. Sonhiastr. 58. Apeldoorn. Badhuisweg 5; W. M. van Rijkom. De Ridderstr. 14. Zwolle. Pot gietersingel 7; M. H. B. Neervoort— Schermer Voest, Zoeterw.weir 13. Lei derdorp, B G. Cort slaan- 10; M. A. Schuiling, W. Rozenstr. 26. Ocgstgcest. Wilhelminapark 32; M. Seijffers en fam Lcvendaal 8, Rotterdam. Groenixstr. 5c; N. Spijker, Rapenburg 59. Bodegraven. Emmakade 145; C. J. v. d. Straatcn en fam., Apoth.dijk 15, 's Gravenhage. Van Maerlantlaan 12: J. J. M, Tacijmans, Stieltjesstr. 41. Delft. v. Heemstrastr. 5; J. Tjla, Roodcnb.str. 30, Indonesië; C. de Vente, Rijnsb.weg 10, 's Gravenhage, Brugschestr. 40; A. J. Verdonk. Zoeter- woudsesingel 98. Alphen a. d, Rijn, Dorpsstraat 59; N. P. Vergunst, Tessel- schadestraat 14a, Zuid Afrika; C. J. M. Verschragen, K. Mare 4. Arnhem, Raap- opseweg 22; J. W, F. Voogt, Rapenburg 18, Amsterdam, Herenmnrkt 8 hs; E. M. C. Vorage, K Onneslaan 44. Kcrkrade, Nleuwstr 138; T. F. C. Westerveld. Ver verstraat 49. Centraal Bevolkingsregis ter; F. Wentzel, Lorentzkadc 54. Kat wijk. Kon Wilhclminastr. 20; H. W. van de Wiel. Oude Vest 45. Tilburg. Wilhel minapark 56; J. R. Wolf. Breestraat 38, Suriname; J. Woltcrs en fam., Breestr. 150. Leiderdorp, Hoofdstr 120; C. S. J. M. Wijtenburg en fam H. Rijndijk 8P. Nijmegen, Berg en Dalsewcg 126.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3