Puck haar Brouwer bij terugkeer Warme ontvangst in Den Haag, ovationele in Leidschendam Orange, oud en altijd jong, huldigde Koningin van Oranje 'De auontwten llCUl Humpo Hotsflots kunstenaar"^ (Snze Samrubriek f M IS s lp m PP PU PP ji m wTwn w WOENSDAG 30 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA Puck Brouwer, die in Helsinki de zilveren medaille won in de finale 200 meter hardlopen, arriveerde gis termiddag om 10 over half vier aan het busstation van de K.L.M. aan de Kalvermarkt te den Haag. Honderden toeschouwers verdrongen zich om het K.L.M.-gebouw, waar enthousiaste „Celebes"-leden een stralende Puck met de clubyell en veel bloemen be groetten. De voorzitter van „Celebes", de heer A. Koppele, sprak Puck Brou wer toe en betrok ook haar vader, die altijd zo intensief met het wel en wee van zijn dochter op de sin- telbaan meeleeft, in de huldiging. Diverse cadeaux werden Puck en haar verloofde, die natuurlijk niet ontbrak bij deze ontvangst, aangebo den, waaronder een fraai getekende ©orkonde, door alle Celebes-leden on dertekend. Daarna konden de foto grafen hun gang gaan. Een hele bat terij nam het gezelschap onder vuur en ook Theo Saat, die van zijn be langstelling bij Puck's aankomst blijk gaf, moest op de foto. Met ongeduld heeft geheel Leid schendam, waar van zeer vele hui zen de vlag wapperde, gisteravond de komst afgewacht van de met zil ver bekroonde Puck. Bij de Looiers laan had zich een volksmenigte ver zameld zoals Leidschendam nog nim mer heeft meegemaakt. Politie pro beerde uit alle macht om de orde te handhaven, maar door het enthou siasme van de menigte was er geen sprake van, dat het publiek te be dwingen was. Vooral toen de auto's, waarin Puck en haar gezelschap wa ren gezeten arriveerden, kende de spontaniteit van Leidschendams be volking geen grenzen. In minder dan geen tijd was de athlete uit de auto gestapt en toen klonken de oorverdovende hoera's, waaraan eerst na enige tijd een ein de kwam. Zwaaiend met beide armen be antwoordde Puck deze uiting van echt gemeende hulde aan Europa's snelste meisje. Van alle kanten werden haar bloe men aangeboden en telkens klonken salvo's van 'ware sympathie voor het Leidschendamse meisje, dat aan Ne derland het olympisch succes voor de athletiek heeft gebracht. De loco-burgemeester trad nu naar voren en huldigde de koene loopster. „Met stijgende bewondering, aldus de heer Groenewegen, hebben de inwo ners de gang van zaken in Helsinki gevolgd; met trots werd vernomen, dat u het tot de finale had gebracht. Dat was voor u, maar ook voor Leid schendam reeds een groot succes. En toen het ogenblik was gekomen voor de eindstrijd hoopten alle gemeen tenaren, ondanks de sterke tegencam. didaten toch op een bescheiden suc ces. En wij hebben het uit de pers vernomen: de prestaties van uw mee loopsters inspireerden u tot nog gro tere krachtsinspanning. En juist daardoor wist u de tweede plaats in te nemen. Dat wettigt de verwach ting, dat u in de toekomst nog een reeks van successen zult hebben. Na mens het gemeentebestuur dankte spr. Puck voor het behaalde resul taat, waarop de gemeente met recht trots is". Daarna bood het dochtertje van de heer Groenewegen bloemen aan als een bescheiden hulde van het ge meentebestuur. Nadat het enthousiaste publiek weer uiting had gegeven aan zijn sym pathie voor Puck en tal van persfoto grafen hun lampeni hadden doen flik keren, kwam een meisje naar voren om namens de tafeltennisvereniging „Veni Vidi Vici" bloemen aan te bieden. Met escorte naar huis. De muziek bracht een muzikale hulde, waarna een lange stoet van sportverenigingen en sportvrienden het rijtuig escorteerde, waarin Puck met haar ouders, haar verloofde en de loco-burgemeester hadden plaats genomen op weg naar haar woning. In dikke rijen stond het publiek langs de straten opgesteld en overal klon ken hoera's. Onderv-eg werden door mevr. M. v. d. Plas-Falke nog weer eens bloemen aangeboden. Voor de woning, waaraan een ere poort was aangebracht, was het weer een oorverdovend hoera-geroep Puck verscheen daarna op het bal- con en bracht buigend dank voor de prettige sfeer, waarmede zij door Leidschendam was ontvangen. Daar het' publiek er op aandrong is Puck nog enige malen naar bui ten gekomen, wat begrijpelijk door de menigte op prijs werd gesteld. Wij hadden nog een kort onder houd met de athlete, waarbij zij ver telde, dat zij tijdens de wedloop het vaste plan maakte de Russin te pas seren. Dat zij'daarin geslaagd is, had Puck niet verwacht, maar haar stug doorzettingsvermogen heeft haar ge bracht op de plaats v/aar zij wilde wezen om zo aan Nederland en aan de gehele wereld te tonen, dat de Ne derlandse athleten, ondanks het uit vallen van mevr. Blankers-Koen, toch ook nog in staat zijn tot prestaties, welke genoemd mogen worden. Puck voelde zich aanvankelijk wat zenuwachtig tussen de grote figuren op sportgebied, maar des te groter is haar verdienste, nu zij zich zelf en ook haar medeloopsters heeft over wonnen. Vele telegrammen brachten de beste wensen en de dank voor het behaalde succes. Op een van de taarten, afkomstig van de firma ten Hoopen luidde het opschrift: Wat Puck heeft gepresteerd, daar is Leid schendam mee vereerd". En zo is het inderdaad. En daar voor heeft geheel Leidschendam aan Puck Brouwer 'n spontane hulde ge bracht. Van de vele, zeer vele bloemstukken willen wij slechts noe men die van Celebes en van de Leid- sche Athletiek commissie. DE ATHLETIEK ONTMOETING L.A.C.—G.A.C. Morgenavond vindt op de Leidse Sintelbaan het treffen plaats tussen athletiekploegen van de Leidse Ath letiek Commissie en de Goudse Ath letiek Commissie. Deze wedstrijd is te beschouwen als een voortzetting van de traditio nele drie steden ontmoeting Leiden GoudaAlphen, die voor de athleten uit deze plaatsen telkenjare een in teressant evenement uit het athletiek programma betekent. De Leidse ploeg bestaat uit leden van de athletiek verenigingen Hol land, De Bataven, Warmunda, WIK, Blauw Zwart en NAC. De Goudse ploeg is samengesteld uit leden van Goudse athletiekvere nigingen, alsmede van de Alphense Athl^tiek vereniging A.A.V.C. '36 Het programma zal voor het pu bliek zeer attractief zijn, daar in vlot tempo een serie aantrekkelijke nummers zullen worden afgewerkt. De wedstrijden beginnen des avonds om half acht en zij duren tot circa kwart voor negen. De samenstelling van de Leidse ploeg is de volgende: 100m. H. Redel, J. Karamoy, J. Koppers. 400 m.: J. Pikart, L. van der Berg, R. Nieuwenhuis. 800 m.: R. Singeriing, T. Meeu- wissen, H. Parlevliet. 3000 m.: W. Bonte, H. C. Rietber gen, J. van der Berg Kogel: Y. de Boer, D. van der Top, A. Gieske. Discus: Y. de Boer, A. Gieske, D. van Duivenbode. Speer: Y. de Boer, A. de Vries, S. j Ramak. Verspringen: C. van Venetien, M. van Es. H. Bresser Hoogspringen: J. Noordenbos, H. Warmenhoven, A. Wend. ZWEEFVLIEGEN HOFFMANN WON NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP. De Haagse zweefvlieger, W. G. H, Hoffmann van de Zuid-Hollandse Zweefvliegclub heeft het kampioen schap van Nederland 1952, dat op het K.N.V.V.L.-terrein Teriet werd ge houden, gewonnen door een afstands- vlucht van ongeveer 200 km. naar Minden in Duitsland te maken. Indien men in aanmerking neemt, dat de afstand van J. Winkelman van de zweefvliegclub Teuge 95 km. be droeg, waarmede hij als tweede ein digde, is de prestatie van Hoffmann zeer fraai te noemen. Hoffmann won bovendien de Lorbeker voor de beste individuele prestatie. De derde plaats werd bezet door De Best van de Delftse Studenten Aeroclub met een vlucht van 80 km. De uitslag van het clubkampioen schap van Nederland luidt: 1. Baten burgvan Welsem (Zweefvliegclub Teuge); 2. van BreeAdriaens (Eer ste Limburgse Zweefvliegclub); 3. Breuk ingvan Munter (Gelderse Zweefvliegclub). HTTLP BIJ PECH IN DUITSLAND Wederdienst voor Wegenwacht-hulp Als tegenprestatie voor de hulp der Wegenwacht, welke de A.N.W.B. ook aan de leden van buitenlandse zus terorganisaties verleent, heeft df Algemene Duitse Automobiel Club thans zijn „Strassendienst" voor AN WB-leden ter beschikking gesteld. Deze dienst kent geen rijdende pa trouilles, zoals de Wegenwacht, doch heeft voor het gehele land een net yan garages ingeschakeld, welke in geval van nood hulp kunnen bieden. De leden van deze Strassendienst ontvangen een kaart, welke recht geeft op technische hulp bij pech exclusief materiaalkosten wegsle pen naar de dichtstbijzijnde garage en vrij vervoer van eventuele gewon den naar het dichtstbijzijnde zieken huis per Rode Kruisauto. A.N.W.B.-leden, die in 1952 van de ze Strassendienst gebruik willlen maken, kunnen dit vermelden bij 't aanvragen van hun grens-documen- ten. Zij ontvangen dan een boekje, waarin de aangesloten Duitse gara ges vermeld zijn en waarin zich te vens de kaart bevindt, welke bij hulpverlening moet worden afgege ven. De hulp van de Strassendienst wordt alleen verleend aan personen auto's en motorrijwielen, dus niet aan vrachtauto's en autocars. AUTOMOBILISME NIEUWE NEDERLANDSE RECORDS Op het circuit van Zand voort zijn Maandag, onder controle van de K.N.A.C., enige recordpogingen on dernomen, die met gunstig resultaat zijn bekroond. In de categorie F (van 1100 tot 1500 cc) verbeterde A. J. M. van der Lof met M.G. het Nederlands uur record, door een afstand af te leggen van 105,2601 km. Het oude record stond met 101,9349 km. op naam van M. Gatsonides met Gatso. Van der Lof maakte een snelste ronde in 2 min., 18,6 sec., gemiddelde snelheid 108,908 km. per uur. De 100 km. legde hij af in 75 min., 4,3 sec. (oud record, eveneens ten name van Gatsonides, 58 min., 53,1 sec) De Fransman J. Delettrez vestigde met zijn Washmobille Deletterz Die sel een Nederlands record in de categorie voor auto's met een Diesel motor. Hij legde in 1 uur 93,9043 km. af. De snelste ronde reed hij in 2 min 36,1 sec., gem. snelheid 96,699 km. per uur. ZEILEN. DE HOLLANDWEEK. De vierde en laatste dag van de Hollandweek heeft de zeilers vrij goed weer gebracht. Er stond een flinke bries over de plassen en toen de buien los kwamen waren de meeste deelnemers de finish al ge passeerd. In diverse klassen is op deze laatste dag een aardige strijd geleverd, die ook de beslissing moest brengen om de hoofdprijzen. Een bijzondere prestatie leverde daarbij in de Vrijheidsklasse Bob Boeschoten met zijn nieuwe boot „Klein duimpje", die keurig lave rend wist té zegevieren en daardoor niet alleen beslag legde op de dag en de hoofdprijs, maar bovendien op de extra prijs voor de zeiler, die het hoogste aantal punten verover de. De uitslagen luiden: Valkenklasse A: 1. en hoofdprijs: C. Scherpel, Het Witte Huis. B.: 1. hoofdprijs: R. van der Windt, de Bom meer. 12 M2 A.: Hoofdprijs: Piasjager, B. Verhagen, Aegir. Olympiajollen A.: 1. en hoofdprijs: B. Willems, de Schinkel. B.: 1. en hoofdprijs: H. van Heuvelen, Aals meer. 16 M2 A.: 1. en hoofdprijs: S. v. d. Steeg, Amsterdam WSV. B.: 1. en hoofdprijs: Th. van Hamersveld, Schieland, Pampusklasse: Hoofdprijs: Schipper, Witte Huis. Jeugdklasse: 1. en hoofdprijs: Albers, Aegir. 12 Voetsjollen A.: 1. en hoofdprijs: F. Brinkman, Haarlemse Jachtclub. B. 1. en hoofdprijs: D. Hoekstra WSV Amsterdam. Een geheel gevuld amphitheater, dat een machtige en imponerende in druk maakte, heeft vannacht om twaalf uur afscheid genomen van Ko ningin Juliana. Het einde van de op voering van Vondels „Joseph in Do- than",, betekende ook het einde van het koninklijk bezoek aan Orange. Uitgeleide gedaan door de burge meester van Orange, vertrok Konin gin Juliana met een klein gevolg naar Avignon, waar zij de nacht in de prefectuur doorbracht. Reeds te ruim negen uur was het Romeinse amphitheater geheel ge vuld. Om kwart voor tien zwol het geluid in de grote ruimte aan. Konin gin Juliana, de prefect van Vaucluse, de burgemeester van Orange, minis ter Rutten, de Nederlandse ambas sadeur te Parijs, de kamerheer jhr. E. Roëll en hun dames en een aantal Franse autoriteiten namen in een spe- cieal gebouwde koninklijke loge plaats. Op het /ode fluweel was het Nederlandse wapen aangebracht, ter wijl naast de loge het rood, wit en blauw wapperde. Een militaire kapel speelde in de orkestbak het „Wilhelmus" en de „Marseillaise", waarna met de opvoe ring van het Vondel-stuk een aan vang werd gemaakt. Onze regisseur Johan de Meester had de put in het midden van het to neel geprojecteerd, voor de trappen naar de grote toegangspoort. De reien werden door een drietal engelen ge zegd, die telkens in het midden en ter weerszijden op de verhoging naar de toegangspoort plaats namen. Een groep van twaalf engelen voerde de dansbewegingen uit, die het gespro ken en gezongen v/oord begeleidden. Regisseur en spelers oogstten veel waardering. Herhaalde malen werd het spel door applaus onderbroken, dat in het bijzonder de vertolker van de Ruben-rol, Jacques Eyser, gold. Een groep musici en een koor ston den onder leiding van André Audoli. Na afloop werden de'regisseur en de spelers aan Koningin Juliana voorgesteld. Hartelijk huldebetoon. Het koninklijk bezoek aan Orange nam gistermiddag een aanvang. Om Arme Koningin Geheel tegen het officiële pro gramma in, stapte H.M. Konin gin Juliana, toen de express, welke haar van Parijs naar Orange bracht, te Lyon stopte, uit het koninklijk rijtuig en be gaf zich onder de op het perron aanwezige mensen. Nu, daar had de Franse politie niet op gere kend en op krachtdadiger wijze poogde zij de opgewonden menig te, die óók niet iedere dag een koningin in hun miden heeft, te verspreiden. Koningin Juliana kwam echter tussenbeide en gaf als haar wens te kennen, dat zij gewoon tussen de mensen door wilde lopen. Hierop begaf de ko ningin zich naar een boekenstal letje, kocht een boek en kwam tot de ontdekking, dat zij haar portemonnaie in de trein had la ten liggen. Doch Frankrijk zou Frankrijk niet zijn, wanneer ook hiervoor niet een charmatne op lossing gevonden was. tien minuten over half vijf arriveer de de expres uit Parijs, waaraan het koninklijk rijtuig was gehaakt. Kort tevoren was op het perron nog fluks een loper gelegd, terwijl het kleine station was versierd. De ge hele ontvangst van onze vorstin had een eenvoudig, maar zeer warm en hartelijk karakter. Koningin Juliana droeg een zwart zijden mantelpak met driekwart mouwen, een witzij den blouse met zwarte motieven, zwarte handschoenen, ;*>vart suède tas en een wit georgette zakdoek met zwart motief in haar mantelzak. Als hoofdbedekking droeg zij een zwart opengewerkt kapje van pailletten met korte zwarte voile met noppen. Over haar arm droeg zij een wit her melijnen stola. Zij droeg vöorts zwar te open schoentjes van peau de suède met geelkleurige knopjes. Haar kap je was getooid met twee margriet- vormige bloemen van briijanten. Voorts droeg zij een smaragd broche en een kort sroei witte parels. Op het kleine stationsplein inspec teerde de Koningin de erecompagnie. Staande voor het vaandel en verge zeld door de prefect van Vaucluse passeerd door schoten, die v. Rooyen mooj te vinden „Voorspel' niet zou hebben laten passeren. De Zijl won tenslotte met 81 en van de vijf zeventallen zijn er vier kampioen. Mét twee Glippertjes togen de di verse kampioenen, vergezeld van dames en supporters naar Royal aan de Douzastraat waar de feestvreug de werd voortgezet. Voorzitter W. v. d. Steen huldigde hier de aanvoerders van het dames- en heren le en 2e zevental alsmede de adspiranten met bloemen en on der bijzondere woorden van geluk wensen werd de feestvreugde voort gezet. De Zijl weet in de komende wedstrijden wat haar te wachten staat. Onze gelukwensen en wellicht een kans voor de le klasse! borgen, en tenslotte op een, wel be kend, doch leerzaam slotspel stuit. Beide vraagstukken zijn het oplos sen waard. Wedstrijd-probleem no. 115 Auteur: D. Kleen, Heemstede le publicatie WATERPOLO DE ZUL—SLEUTELSTAD 8—1 Voor een bijna uitverkocht huis werd gisteravond deze wedstrijd in de Zijl gespeeld en nadat voorzitter Wolters namens de Sleutelstad df kampioenen reeds bloemen had aan geboden, speelden beide ploegen een wedstrijd waarin o.a. de Sl.stad een verkeerde opstelling koos en wij liever van Rooyen in 't doel hadden gezien. Nu werd de keeper van het 2e zevental zeker enkele malen g^- 9. „Ziezo, dat is dat" zei Humpo Hotsflots, toen hij zijn kamer weer heti'od. Sigaretten heb ik ook weer.. Wat is het heerlijk, als je zo maar kunt kopen, wat je wilt! Dat heb ik •nog nooit meegemaakt.... Maar ik ienk wel, dat ik er gauw aan wen nen zal, want tenslotte ben ik fijn genoeg gebouwd om. Plotseling bleven hem de woorden in de keel steken. Zijn sigaret viel op de grond, omdat hij zijn mond wagenwijd open sperde van verbazing. „Wat is dat!" „Wat!!!" hij sloeg zijn linkerhand te gen zijn voorhoofd en trok een on gelooflijk snugger gezicht. „De lijst mompelde hij. „De lijst!!De lijst is weg!! Dat had Humpo Hotsflots goed gezien. De lijst van Steven Steenrijk was verdwenen en het openstaande raam vertelde, dat de lijst waarschijnlijk daardoorheen ver dwenen was. Alle correspondentie betreffende i deze rubriek gelieve men te zenden aan W. J. v. d. Voort, Rustoord- itraat 3. NIeuw-Vennep. Aan onze damspelende lezers In verband met het feit, dat voor velen onzer damspelende lezers de vacantie voor de deur staat, delen wij mede, dat onze rubriek in de maand Augustus niet zal verschijnen. De Damredacteur. ONZE MAANDELIJKSE OPLOS-WEDSTRIJD Onze problemen Hieronder volgen de laatste vraag stukken over de maand Juli en ook tevens de laatste voor het vacantie- seizoen. Het zijn weer een tweetal vraagstukken van problemisten met namen. Onder no. 114 een zeer ver dienstelijk stukje van de heer Vuur- boom. Door fraaie meerslag, wordt voor zwart een slingerslag mogelijk, ter wijl wit op zijn beurt een „draaie- rijtje" maakt, waardoor er een be kende slotstand geschapen wordt. Wedstrijd-probleem 114 Auteur: D- Vuurboom, Glanerbrug le publicatie W, Wk gg "*jp "gp mt. m i 9 4wt M i m m m luisterde de Koningin naar het „Wil- helmus" en de „Marseillaise", welke door een militair muziekcorps wer den gespeeld. Met het koninklijk treinrijtuig wa ren o.m. meegekomen minister Rut ten, de Nederlandse ambassadeur Parijs en mevrouw van Boetselaer van Oosterhout en de kamerheer mevrouw jhr. A. Roëll. De lange stoet van auto's trok daar- na naar het stadhuis. De straten wa ren gevuld met hartelijk juichende Orangeïsten. In het stadhuis verwel komde de burgemeester van Orange de Koningin, waarbij hij aan de gro te belangstelling herinnerde, Orange immer voor het Nederlandse vorstenhuis heeft getoond. De Koningin dankte de burgemees ter van Orange zeer hartelijk voor zijn woorden van welkom en voor het levendig bewijs van een blijvende vriendschap. „De ontvangst, die de bevolking en de stad Orange mij heb ben bereid, heeft mij diep getroffen. Ik kan u verzekeren, dat uw ont vangst direct tot het hart van mijn landgenoten zal spreken. In mijn fa milie zijn we altijd gelukkig geweest, het voorrecht te hebben met dit oude prinsdom verbonden te zijn. Orange vertegenwoordigt een centrum van een eervolle beschaving door vele eeuwen heen. De vrijheid van de geest heeft er haar warme behoedster gevonden. Dat ik vandaag hier kan zijn verschaft mij grote ontroering door de historische betekenis. Maar het is niet alleen de geschiedenis, die ons verenigt, het is ook het heden en nog meer de toekomst. Het is het groeiend besef dat de Europese soli dariteit ons steeds meer verbindt, dat onder meer heeft geleid tot een be hoefte aan culturele uitwisselingen, zoals degene waarvan we hedenavond getuige zijn. Mijn beste wensen ver gezellen altijd Orange, dit deel Frankrijk en dit deel van- Europa, oud en altijd jong." W} Wt q m W m WWW <n Zwart: 7, 8, 14, 17, 22, 27. 29, 34, 35. Wit: 26, 37, 38, 40/44 en 49. Vervolgens een zeer verdienstelijk vraagstuk van de heer Kleen. De wijze waarop de ontbrekende „scha kel", dam op 18, op zijn plaats ge bracht wordt, is fraai. Ook dit raagstuk berust op een constructie yan een slingerslag, die achter een Zwart: 5, 6, 8, 10, 11, 13, 20, 24, 30, 35 en 36. Wit: 17, 23, 27, 28, 32, 38, 39, 41, 43. 47 en 49. Voor beide vraagstukken geldt: wit speelt en wint. Oplossingen kun nen worden ingezonden aan boven staand adres tot 10 Augustus a-s. VACANTIE-PRIJSVRAAG Een vriend van ons bracht zijn vacantie in een boerderij ergens op de Veluwe door. De eerste dag dat hij daar was, regende het. Inplaats van nu eens heerlijk van de natuur te kunnen genieten, moest hij de hele dag in zijn opkamertje blijven kniezen. Hij besloot de tijd zoek te brengen met het maken van een damprobleem. Maar hij had bord noch schijvên bij zich. Ook zijn hos pita kon hem fdaaraan niet helpen. Nu was deze vriend buitengewoon vindingrijk, dus hij besloot zelf een bord te maken. Hij nam een blad papier uit zijn blocnote en tekende daarop keurig 100 ruiten. Nu de schijven nog. Hij informeerde bij zijn hospita of zij hem aan knopen kon helpen. Het lot was hem ook nu weer niet gunstig gezind, want in Op de burcht der vaderen. Na deze woorden verscheen de Ko ningin op het balcon, waar zij harte lijk door de bevolking werd toege juicht. Bij haar aankomst was de Ko ningin een grote ruiker gladiolen aangeboden. Even later vertrokken de Koningin en haar gevolg naar de heuveltop van Sint Eutropius, waar zich nog enkele overblijfselen be vinden van de vroegere burcht der Oranges. Nadat daar de leden van de Nederlandse kolonie en de vereniging FrankrijkNederland aan haar wa ren voorgesteld, werd haar door de heer Formege, hoofd-architect van.de monumentendienst in Frankrijk, een uiteenzetting gegeven over de vroe ger op deze heuvel gebouwd zijnde burcht der Oranjes. De koningin toon de zeer grote belangstelling. Zij be zocht de verschillende plaatsen op de heuveltop en zag enige tijd uit op het land in de diepte en de heuvel de verte, zoals dit ook door de vroe gere prinsen van Oranje moet zijn gedaan. Op het ogenblik dat zij van het hoogste punt omlaag keek juist in het reusachtige Romeinse amphi theater aan de voet van de heuvel, klonken stemmen naar boven. Het bleek dat Johan de Meester de middag uren had gebruikt om een deel van het 's avonds te spelen Vondelstuk nog eens door te nemen. Staande op dit punt waar vrome inwoners van Orange een groot beeld van de Heilige Maagd hebben geplaatst, zag de Koningin in de diepte neer op de Vondelspelers en het marmeren beeld van Caesar Augustus. Gedocumenteerde historie. Na de grote put bezichtigd te heb ben op de heuvel, plantte de Ko ningin symbolisch een eik. De jonge eik was reeds in de grond gezet. Met een klein s'chepje voegde de Konin gin wat aarde aan de stam toe. Nadat een glas champagne was ge serveerd, woonde Koningin Juliana bij het afdalen een uitvoering van muziek en volksdansen bij welke werden gegeven door de harmonie van Orange en een folkloristische groep van het „syndicat d'initiative' van Orange. Vervolgens vertrok zij naar het vice-consulaat ten huize van dokter Echenoz. Slechts een korte rustpauze, want om ruim zeven uur werd de Koningin weer op het ge- het knopendoosje, dat hij mocht na- j meentehuis ontvangen. Haar werd snuffelen trof hij slechts 6 witte en i een aantal documenten getoond, wel- 6 zwarte knopen aan. Enfin dan betrekking hebben op het prins- moest hij er maar een miniatuur dom en het Hujs van Oranje. Hierna van zien te maken. Ijverig toog hij nam diner een aanvang, waaraan aan het werk, en zie, hij kreeg een prachtig idee op het bord. Of het nu door .het slechte weer of door het stille middaguur kwam zal wel onbekend blijven, doch onze proble mist viel in slaap en toen hij wak ker werd, herinnerde hij zich da delijk zijn probleem. Tot zijn ont steltenis merkte hij echter, dat er een wit stuk van het „bord" was verdwenen. Hij vond het onder de tafel- Hij kon zich met geen moge lijkheid herinneren, waar het ge staan had en hoe de resterende stand in elkaar zat. Hij wist alleen dat het iets moois was geweest. Nu bieden wij onze lezers de volgende stand aan: Zwart: 9, 12, 18, 27, 33 en 37. Wit: 25, 29. 36, 38 en 48. Gevraagd wordt: waar moet een witte schijf worden bijgeplaatst op dat wit dan aan zet, wint? Onder de oplossers, die een correct antwoord inzenden, zal een prijsje worden verloot. nam het diner een aanvang, i door een veertigtal Nederlandse en Franse autoriteiten werd deelgeno men. OPLICHTINGSZAAK BLEEK VERJAARD. De 44-jarige verdachte A. C. M., die gistermorgen voor het gerechts hof te Amsterdam terechtstond had werkelijk geluk. Aan het einde van de behandeling van zijn zaak kwam de procureur-generaal tot de ontdek king, dat de hele affaire verjaard was, waarop de proC.-generaal dan ook niets anders kon doen dan ont slag van rechtsvervolging vragen. M. had in 1942 de Amsterdammer Panman voor een bedrag van 4000 opgelicht onder voorwendsel dat hij een Joodse relatie van de heer Panman, een zekere J. Melchior, t die door de Duitsers was gevangen Inzendingstermijn tot 10 Augus- j gezet, hiermee zou kunnen vrij ko- tus a.s., aan bovengenoemd adres. Jpen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6