DUINSTREEK groene tale Mwte GOLF Prof. Beel met zijn bespreking begonnen Fanny verslagen op 80 meter horden „Meteor" in zee gestort DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 A.s. Zaterdag is een vreugdevolle dag voor de Leidse KAJ., want dan wordt het oudste K.A.B.- lid in Leiden negentig jaar! Dat is de heer C. Cornelissen, die sedert de bevrijding inwoont bij zijn dochter op Maredijk 167. De straks negentig-jarige is niet zomaar een gewoon K.A.B.-lid, want hij is het al vanaf de oprichting, dus al 59 jaar. Bovendien is hij 25 jaar lang secretaris geweest (in twee perio den van de R.K. Bond van Timmerlieden (thans R.K. Bouwvakarbeiders bond). Al twintig jaar is hij uit het organisatiele ven, maar zyn lidmaat schap blijft en op een ere plaats in de huiskamer hangt zijn K.A.B.-diploma van 50 jaar lidmaatschap. De heer Cornelissen kan een boekje open doen over het organisatiewerk. „Suc cessen, vraagt U?. Nou, niet geweldig. We moesten wel eens twee of drie jaar werken om één cent per uur er bij te krij gen. Toen ik ging trouwen, verdien de ik 16 cent per uur. In de zomer kwam dat neer op 12 gulden per week, in de winter op negen gulden. Dan moet U rekenen, dat de meeste arbeiders nog iets minder haddén, want de timmerlieden werden in die tijd naar verhouding goed betaald". „Ooit last gehad van werkloos heid?" „Nee, behalve in 1906 by de timmerlieden-staking. Toen ben ik negen weken zonder werk ge- BINNENLAND. Bij K.B. is verleend de ereme daille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in zilver, aan J. H. H. Heijtmeijer, te Haarlem, afde lingschef by de Noord-Zuid-Holland- sche Vervoer Maatschappij. BUITENLAND. Charlie Chaplin gaat een proces beginnen tegen de „National Broad casting co." in de V.S. en een poli tieke commentator van deze omroep, Gardner. Gardner zou hem als „com munist en leugenaar" hebben voor gesteld. Chaplin eist drie millioen dollar schadevergoeding. Twee Amerikaanse hefschroef- vliegtuigen zijn Woensdag van Goose Bay (Labrador) opgestegen om te trachten de eerste helicoptervluoht over de Atlantische Oceaan te ma ken. De da,g tevoren moesten zij we gens ongunstige weersomstandigheden terugkeren. De bestemming is Wies- baden. DE EXPORT VAN KOOL EN BONEN NAAR DUITSLAND Besprekingen in Bonn tussen ver tegenwoordigers van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening en Duitse autoriteiten hebben tot resultaat gehad, dat de beperking verbonden aan de onlangs ter beschikking gestelde twee mil lioen dollar voor invoer van Neder landse groenten is ingetrokken. Als gevolg hiervan is de invoer in West- Duitsland van alle soorten bonen en kool sedert Dinsdag 22 Juli 1952 in principe weer toegestaan. KAMPEER VERORDENING IN BRABANT. Noord-Brabant heeft als eerste pro vincie in den lande een gewestelijke kampeerverordening ingevoerd. De regelingsbevoegdheid is echter zoveel mogelijk aan de gemeentebesturen overgelaten. Tot behoud van het eigen geweste lijk karakter en gedrongen door de noodzaak van een uniforme regeling hebben Prov. Staten de verordening in hun vergadering van gisteren met algemene stemmen aangenomen. De verordening geldt de kampeer- centra, die in verscheiden Brabantse gemeenten ter wille van het vreem delingenverkeer in exploitatie zijn gegeven. Zij slaat niet op andere er kende kampeerbedrijven en evenmin op de kampeerpaspoorthouders, die buiten de erkende bedrijven kunnen kamperen. ST. ADELBERTVERENIGING BEZOCHT WALCHEREN. Leden van de Sint Adelbertvereni- ging uit Nederland maar voorname lijk uit Zeeland, zijn gisteren in de Statenzaal te Middelburg bijeenge komen, waar ze werden ontvangen door het dagelijks bestuur van de provincie. De Commissaris der Ko ningin, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, heette het gezelschap harte lijk welkom, in het bijzonder me vrouw Mc Neill, Ierse gezante in Ne derland, ir. L. A. H. Peters, minis ter van Uniezaken en Overzeese Ge biedsdelen, en mr. T. J. G. baron van Voorst tot Voorst, algemeen voorzit ter van- de Adelbertvereniging. De laatste sprak een woord van,dank voor de ontvangst. Daarna begaf het gezelschap zich naar Vlissingen, waar geluncht werd in het „Wooldhuis". Vervolgens werd een rondrit over Walcheren gemaakt, die eindigde met een bezoek aan de Oost-Vlaamse ten toonstelling in Middelburg. De dag werd besloten met een diner in Veere. (Foto: „De Leidse courant weest". Een vaste baan heeft de heer Cornelissen eigenlijk nooit gehad. „Waar het meeste betaald werd, daar konden ze me vinden. Als ik hoorde, dat een andere baas meer gaf, dan ging ik daar naar toe." De laatste zes jaar werkte hij bij Bik en Brede- veld. Op 68-jarige leeftijd kreeg de heer Cornelissen een verwonding aan z'n hand en dat betekende voor hem het einde van zijn werk-jaren. Maar K.A.B.-lid is hij gebleven, tot op de dag van vandaag! Onze harte lijke gelukwensen! Wanneer volgende week in Utrecht de traditionele kermis op het Vree burg geopend wordt, kunnen de feestgangers het nieuwste snufje op kcmisgebied bewonderen, afkom stig uit Leiden. De heer A. van der Pouw Kraan, een Leidenaar, zal daar staan met een eigen vinding, die hij de y.Cyclon" genoemd heeft, een mast met vijf armen, die ieder een schuit je met. vier zitplaatsen hebben. Als BIOSCOPEN. De films voor de komende week zyn door de K. F. C. als volgt gekeurd: Lldo: Kok Tiki, alle leeftijden. Luxor: De schat van Monte Chris- to, 14 jaar. Casino: Operatie Venus, a. 1. Trianon: Bud en Lou maken schoon schip, 14 jaar. Rcx: De big van het regiment. Alle leeftijden. Donderdagcyclus: Manon. volwassenen. het toestel gaat draaien, komen de schuitjes horizontaal te liggen en draaien dan op acht en een halve meter boven de begane grond. Heer lijk! Alleen al om die Cyclon zouden we volgende week naar Utrecht willen! Gistermorgen om 9 uur kreeg de 38-jarige tunnelbouwer H. P., wo nend in de Prins Hendrikstraat, bij werkzaamheden aan de Maredijk een dubbele baddlng op z'n rug. Hy klaagde over inwendige pijn en werd door de E.H.D. naar het Acad. Zie kenhuis gebracht. En de 76-jarige mevr. G. B. V.-S., wonende aan de Rijn- en Schiekade, was ergens in de Wolsteeg op visite, gleed uit, viel en brak haar rechter heupbeen. De E.H.D. bracht haar naar het St. Elisabeth-ziekenhuis. Gisteravond om kwart over acht is de 13-jarige knaap G. H. uit de Kanaalstraat, die op de Kanaalweg fietste geslipt en gevallen. Hij liep een hersenschudding op, zodat de E. H.D. hem naar het Acad. Ziekenhuis moest vervoeren. Weet U nog, dat wij Maandag iets vertelden over een gestolen brom fiets, die 's avonds ergens in de stad werd teruggevonden? Welnu, van stelen was hier eigenlijk geen sprake, omdat de dader, de 11-jarige J. van K. uit Leiden, alleen maar een ritje door de stad wilde maken. Hij maakte er trouwens een gewoonte van op een andermans bromfiets te rijden. Niet minder dan vijf keer pakte hij ergens in Leiden een niet op slot staande bromfiets weg, toerde er mee door de stad totdat de benzine op was en zette het vehikel dan er gens neer, waar voorbijgangers of politie het vonden. Toen hij Dinsdag ditzelfde grapje ook een keer in Oegstgeest wilde uithalen, greep de Politie hem in z'n kraag. Hij werd naar Leiden overgebracht, waar hij een volledige bekentenis aflegde. Er werd een proces verbaal van opge maakt en de kinderrechter zal straks moeten uitmaken wat er met daze knaap gebeuren moet. STADSKOK. Voorstellen aan de Leidse Raad In aanvulling op de publicatie van gisteren laten wij hieronder nog enige voorstellen volgen, die de Ge meenteraad van Leiden op de^ ver gadering van a.s. Maandagmiddag te behandelen krijgt. Benoeming van een vakonderwij zeres in de lichamelijke oefening bij het openbaar onderwijs. Voorgesteld wordt mej. A. C. M. Ort. Benoeming van twee leder.' van het bestuur van de Vereniging tot Be vordering van de Bouw van Werk manswoningen. Voorgesteld worden: le. prof dr. P. B. Kreukniet, Haren; 2e. mr. H. Burgersdijk, Leiden en le G. P. E. Weyer, Leiden, 2e. E. Brederveld, Leiden. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mej. G. K. Thor- becke, onderwijzeres aan de Oplei dingsschool voor u.l.o. aan de Dui- venbodestraat. Voorstel inzake het uitbreiden van het schoolgebouw aan het Schutters veld met drie leslokalen, voor ver groting van de Montessori Lagere School. Kosten 110.000. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging tot Stich ting en Instandhouding van scholen met de Bijbel om medewerking tot aanschaffing van boeken en leermid delen voor zijn school voor uitge breid lager onderwijs aan de Anto- nie Duycklaan-. Kosten 1.003. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging tot Stich ting en instandhouding van scholen met de Bijbel om medewerking tot het aanschaffen van een handwerk- kast ten behoeve van zijn school voor gewoon lager onderwijs aan de Adriaan Pauwstraat Kosten 600. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, tot wijziging van dienst regelende de heffing en de invorde ring van leges- en expeditiegelden ter Secretarie, bij het Oud-Archief en aan het Bureau van de Burgerlijke Stand te Leiden. Voor inlichtingen zal ƒ2.50 verschuldigd zijn. Voorstel tot het intrekken van een gedeelte van het uitbreidingsplan 1933 en inzake het vaststellen van Burgerlijke Stand Geboren: Trijntje, d. v. S. van dei- Veen en W. Groen; Joannes Leonar- dus Maria, z. v. H. C. de Groot en C. M. Koot; Hendricus Siebrandus Jo annes Maria, z. v. R. van der Zee en P. C. Thorn; Maria Anna Aleida, d. v. J. H. Keltjens en G. K. F. Bogers; Willem Isaak, z. v. A. Petit en C. v. Oosten; Abraham Simon, z. v. A. C. Mieog en K. Jongejeugd; Ronny, z. v. J. A. van Thiel en L. K. C. Henze; Ada, d. v. C. Rijsbergen en J. Was- sink; Lurnina Geertruida, d. v. W. C. Roest en A. ten Wolde. Gehuwd: A. Dijkstra en E. Breg- man; H. J. van Noort en W. A. Hoo- geveen; J. Dribbelaar en E. Koevoet; A. J. L. van der Stok en C. van Haasteren. Overleden: E. Albert, wed. van Mark, 74 j.; J. H. van Egmond, doch ter, 17 j.H. Verwer, man, 72 j.; M. Schroef, huisvr. van Stouten, 72 j.; H. E. Jung, vrouw. 72 j.; H. Dam, wed. van Schotel, 75 j.; J. J. Cloens, dochter, 1 j.; J. Tisseur, wed. van Kruijk, 81 j. een partieel uitbreidingsplan „Leiden- Morskwartier-West", met de daar bij behorende bebouwingsvoorschrif ten. Er moet ruimte komen voor openbare en bijzondere gebouwen en een speelterrein. Voorstel inzake het inbrengen in het Grondbedrijf der gemeente van percelen weiland, gelegen in de Ro denburgerpolder en van een gedeel te van het voormalige militaire oefenterrein nabij de Haagweg in het uitbreidingsplan „Leiden-Zuidwest". Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het bouwrijp maken- en het uit het Grondbedrijf der gemeente nemen van een terrein aan de da Costastaat, in verband met de bouw ter plaatse van een openbare school voor gewoon lager onderwijs. Kosten 45.576. Voorstel inzake het aankopen van het perceel Langegracht no. 202/ Huigstraat no. la voor 2.575. Heibaas uit heistelling gevallen en gedood Gisterep is de 45-jarige heibaas P. Vis, wonend aan het Utrechtse Jaag pad te Leiden, bij werkzaamheden aan de Touwfabrieken te Leiderdorp uit een heistelling gevallen en op slag gedood. OEGSTGEEST AQUARIUMTENTOONSTELLING Er was tamelyk veel „officiële" belangstelling in Het Witte Huis, toen de voorzitter van de aquarium vereniging „Natuur in Huis" gister avond een kort woord van welkom sprak en daarin vooral dank bracht aan de verenigingsleden, die door hard en onvermoeibaar te werken, deze tentoonstelling hadden tot stand gebracht. Wethouder J. den Ouden verving de burgemeeste bij de opening en stelde het zeer op prijs, dat de vereniging, die tot nu toe enkel onderling in verenigings verband had gewerkt, nu ook naar buiten activiteit toonde, door te la ten zien, welke mogelijkheden dit Geen gevaar voor kinderverlamming Naar aanleiding van de be richten over kinderverlamming heeft de Kath. Sociale Jeugd zorg te Leiden inlichtingen in gewonnen bij de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheids dienst te Leiden en bij de medi ci te Noordwijk, die ons mede deelden, dat er geen enkel be zwaar is om onze jongens op kamp te laten gaan. Al onze kampen in ons buitencentrum te Noord wy kerhout zullen daarom gewoon doorgaan. Er is volgens de deskundigen niet de minste aanleiding zich ongerust te maken. PATER EVERS, Directeur Kath. Sociale Jeugdzorg (S.F.L.) MOTORRIJDER OVERLEDEN. Gistermiddag is in het Acad. Zie kenhuis overleden de 29-jarige mo torrijder J. D. uit de Willem de Zwijgerlaan te Leiden, die zoals Maandag gemeld Zaterdagmiddag een schedelbasisfractuur opliep bij een botsing tegen een paard op het kruispunt Lusthof laan-Sophiastraat. GEVONDEN VOORWERPEN IN DE MAAND JUNI. Sleutels, portemonnaie, pop, boorapparaat, zitkussen van auto, pare!-halsketting, schroevendraaier, vulpenhouder, bankbiljet, dameshor loge, kinder-overall, weekkaart N.S., tabakspijp, portefeuille* rozenkrans, contactsleuteltje, kinder-steunzool, kinderregenjasje, Bako-schroefsleu- tel, bril, een paar sokken, kinder- step, zonnebril, sjaal, broche, munt biljet, kinderwagen, (zwart), borstel, visnet (leefnet), kindertruitje, hand schoenen, slinger van auto, bewijs van inenting, atlas, actetas, legertas gouden speld, sigaretten-étui, riem (Iéder), uitlaat van bromfiets, speldje met foto, nummerplaat van auto, ver zekeringspolissen. twee peddels van kano, een peddel van zeilboot, kin- der-hangertje, een paar kindersok jes, regenjas, stropdas, deurkruk-sleu tel (auto) armband, identiteitskaart der Posterijen, overhemd, dictaat-ca hier, jongens-windjack, meisjes-re genjas, rijwiel-handpomp, pak, houdende moeren, reservewiel v. auto ball-pointpen, herenhoed (beige) kinder zonnehoedje, boodschappen tas, penning Rijkspolitie, schooltas, doktersrecept, damestas, zadeldek, rijwieltas, verkiezingsbord, leesboek je. motorgereedschap, studieboek, ceintuur, jasje, militaire koppel, kof fertje met wasgoed, kinder regenca pe. breekijzer, tekenhaak (driehoek), hemd en directoire, colbertjasje, pakje met inhoud, caféstoel. dop van ben zinetank, zilveren ketting met han gertje, tabaksdoos, enveloppe met in houd, bruin wollen muts. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het Hoofdbureau van Politie, Zonneveldstraat 10, Woensdag en Zaterdagmiddag vanl 14 tot 16 uur. Middenstandsexamens te Leiden Dezer dagen worden te Leiden mid denstandsexamens afgenomen. De uitslagen van gisteren luiden: A. L. Heemskerk Noordwykerhout, D. H. Heemskerk Rijnsburg, N. J. Heemskerk Rijpwetering, Th. M. Heemskerk, Warmond, J. L. Hees Leiden, J. C. de Heiden, Leiden, L. H. de Heiden Leiden, K. Heinen Al phen, C. Hazenoot, Noordwijk, J. J. Henneken Leiden, J. den Hoed Lei den, J. v. d. Hoek Leiden, M. v. d. Hoek Alphen, J. J. Hogenboom Lisse, W. J. H. Hogervoikt Oegstgeest, A. J. W. den Hollander, Wassenaar, J. M. G. den Hollander. Oegstgeest, M. A. den Hollander, Hazerswoude, C. P. Hoogenboöm, Roelofarendsveen, H. W. Hoogenboom Wassenaar, J. A. M. Hoogeveen Wassenaar,, J. A. M. Hoo- geveen Langeraar, J. H. Hooymans Valkenburg, H. P. Horree Leimui- den, J. G. v. d. Horst Warmond, J. Th. v. d. Horst Katwijk a. Zee, A. J. Huisman Hazerswoude, C. J. v. d. Hulst Voorschoten, J. J. P. v. d. Hulst Voorhout, J. v. Iterson Leiden, P. M. Janmaat Aalsmeer, W. Jansen, Voor schoten, W. M. Janson Zoeterwoude, H. de Jeu Woubrugge, P. J. J. de Jeu Nieuwe Wetering, A. F. de Jong Al phen, J. de Jong Oegstgeest, J. J. M. de Jong Opde Wetering, N. W. P. de Jong Alphen. T. de Jong Lisse, H. Jonker Katwijk a. Zee, C. J. J. Jonk. man Sassenheim, A. P. Kaashoek Benthuizen, H. Kadé Katwijk a. Zee, S. L. Kanbier-Plantfeber Leiden,-J. J. Kemp Alphen, C. G. M. Kempen Aar- landerveen, M. C. Th. Kempen Aar- landerveen, M. Ketel Alphen, G. J. Kints Langeraar, A. S. v. Klaveren Oegstgeest, W. v. Klaveren Hazers woude. N. Kielen, Katwyk a. Z., Th. kenberg Leiden, J. J. M. Kneppers Zoetermeer, D. Koekebakker Katwijk a. Zee, L. H. Kompier Wassenaar, R. Koning Wassenaar, J. H. I. de Ko ning Roelofarendsveen, J. M. de Ko ning Nieuwkoop, W. G. A. v. d. Kooy Leiden, P. Kraak Nieuwveen, D. P. Kranenburg Nieuwkoop. G. A. Kra nenburg Noordwijk a. Zee, M. Kra nenburg Noordwijk a. Zee, C. Kriege Wassenaar, A. J. v. d. Kroft Wasse naar, L. v. d. Kroft Wassenaar. Z/oot de Aannemer door drank in moeilijk heden. Een aannemer uit Leider dorp had op 22 Maart op de Hoge Rijndijk te Leiden gereden, terwijl hij onder invloed van sterke drank verkeerde. De man had voor de poli tie geen ronde bekentenis afgelegd maar nu erkende hjj beschonken te zijn geweest. De verdachte zat met zijn wagen half ini een plantsoentje en probeerde door achteruit.xyden er weer uit te komen. De aannemer ver telde nu geen borrel meer te drinken, zelfs in de sociëteit niet. De officier van justitie requireerde, mede gezien de kennelijke tegenwerking tijdens het vooronderzoek, waaruit hij ge brek aan verantwoordelijkheidsge voel concludeerde, twee maanden ge vangenisstraf en twee jaar ontzetting uit de rijbevoegdheid. De raadsman vertelde hoe verdachte na een ruzie met zijn vrouw het huis uit was ge gaan. De verdachte werd veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en zes maanden ontzegging van de rijbe- J. Klein Roelofarendsveen, G. Kïin- voegdheid. werk biedt. Het houden van een aquarium vereist grote zorg, maar daar staat tegenover de grote vol doening een blik te kunnen werpen in de macht en de grootheid van de schepping, vooral in de wereld van kleine, aldus spr. Hy wenste de ver eniging dan ook zeer veel succes met dit mooie initiatief. Daarna volgde een rondgang over de tentoonstelling, waar een groet aantal aquaria en terraria zyn opge steld on? de bezoekers een indruk te geven van het dierenleven in en het water. Explicateurs vertellen u bijzonderheden over de knipvissen, sluierstaarten, zwaarddragers, zoen vissen, meervallen, het kameleon, de vleesetende piranna en nog zoveel meer, terwijl u die allemaal in hun passende omgeving kunt bewonde ren. Er is een prachtige schelpenver zameling van de meest uiteenlopen de vormen. Er is een stand „In sloot en plas" en een vyver met fontein. Marcèl Kecser toont een aantal van zijn werkstukken, vervaardigd naar motieven uit de wereld der vissen. Voor de natuurliefhebber valt er hier zeer veel te genieten en de tentoon stelling mocht zich dan ook de eer ste avond reeds in een druk bezoek verheugen. Zij zal geopend zyn van 24 Juli tot en met 9 Augustus, van 9 uur 's-morgens tot 10 uur 's-avonds. VREUGDE OM NIEUWE VERLICHTING De nieuwe verlichting op de Hoge Morsweg wordt vanavond met fees telijk vertoon in gebruik genomen. Om ongeveer half negen trekt Triumph rond om de muzikale inlei ding te houden. Rond 8.45 arriveren B en W. en dan zal de burgemeester een toespraak houden. Het in ge bruik stellen van de verlichting zal in oen soort ..Helsinki-sfeer" plaats hebben. Door de duistere straat zul len jongens met brandende fakkels naar het transformatorhuisje snellen, waar slechts een druk op de knop nodig is, om de heldere lichten te ontsteken. Tót besluit van het feest geeft Triumph een openluchtconcert op het plein van de School met de Bijbel. KATWIJK AAN DEN RIJN Strandfeesten. Het weer had wel wat gunstiger mogen zijn, maar de eerste grote strandfeesten waren door V.V.V. nu eenmaal vastgesteld op gisteren en gingen dus door. Het programma vermeldde een reeks van spelen waaraan een massa kinderen deelnamen, 's Morgens te 9 uur werd reeds aangevangen met zakdoekwis selen voor kinderen van 46 jaar. Vervolgens Kruiwagenrace voor jon gens en meisjes van 46 jaar. Dub- belbal voor jongens en meisjes. In de namiddag behendigheidswedstry- den voor jongens en meisjes van 9 13 jaar; op rijwielen voor jongens en meisjes van 14 jaar en ouder Tobbetje steken voor jongens en meisjes van 1417 jaar. Des avonds was er tot slot een concert in de mu ziektent aan de Boulevard gegeven door de Muziekkapel U.N.I. Het eer ste strandfeest mag als geslaagd ge noemd worden. VALKENBURG KINDJE VERDRONKEN. Woensdagmiddag is het 3-jarig dochtertje van de heer A. de Vries Pzn., in een onbewaakt ogenblik te water geraakt en verdronken. Het meisje was de gehele middag in de tuin aan het spelen geweest. Op een gegeven ogenblik miste men haar. Na lang zoeken zag men haar drij ven in de Wetering. Ogenblikkelijk toegepaste kunstmatige ademhaling en behandeling met zuurstofapparaat door twee dokters mocht niet meer baten. WARMOND Sluiting winkelweek. Gister avond vond de sluiting plaats van de winkelweek, waarbij alle winke liers en neringdoenden, die aan de winkelweek hadden deelgenomen in het strydperk traden voor een wed strijd op boegspriet met het z.g. zak- kenslaan, zulks tot grote hilariteit van de honderden aanwezigen. Na een spannende strijd werd de eerste prys toegekend aan de heer S. de Vetten, terwijl de tweede prijs te beurt viel aan de heer Broxterman. Het was een waardig besluit van dit mooie feest. De' burgemeester bracht een woord van hartelijke dank aan allen, die hadden medegewerkt aan de organisatie van dit festyn, ter wijl hij in zijn dankwoord tevens be trok de politie, van wie in deze da gen veel werd gevergd, doch die de opgedragen taak met opgewektheid en tactvol heeft vervuld. De Kaag- week. is, voor wat het dorp zelf be treft thans in nieuwe banen geleid en daarom ziet een ieder met volle belangstelling uit naar de Kaagweek 1953. LEIDSCHENDAM Tentoonstelling werkstukken. Hedenavond wordt van 19 tot 21.30 uur in de St. Willibrordus Jongens school een tentoonstelling gehouden van werkstukken gemaakt door de leerlingen van de school in de hand- werkklassen. Ouders en belangstel lenden zijn van harte welkom. POSTDUIVEN. „Het Oosten" (Leiden). Wed vlucht vanaf Chateauroux. In con cours 90 duiven, om 5.30 met W.- wind gelost; eerste 15.26.32, snelheid 1057.67 m.. laatste 6.5225, snelheid 570.16 m. Uitslag; J. de Weerd 1, 5, 10, 11, 13, 21. 26;; J. Schipper 2. 7, 8, 27; J. Smits 3, 19; W. Nagtegaal 1; J. Boekkooi 6, 9, 20. Wedvlucht vanaf Weert. In con cours 234 vogels; gelost om 1.30 uur met W.-wind, eerste 3.24.5 uur, snel heid 904 78 m., laatste 4.27.44. snel heid 645.77 meter. Uitslag: J. Smits 1; J. van Leeuwen 2, 26, 36; J. Brax- hoven 3; J. de Weerd 4, 8, 15, 40, 46; J. Roest 5, 13, 20, 38; K. van der Berg 6, 23, 47; J. Marijt Sr. 7; A. van Gennip 9; J. Schipper 10, 33. Laatste Berichten Prof. Beel, aan wie H. M. de Ko ningin een opdracht heeft verstrekt tot samenstelling van een kabinet, is zich thans aan het oriënteren ten opzichte van de situatie. Zoals die is ontstaan na het niet-aanvaarden van een opdracht door dr Drees. Hy beschikt daartoe uiteraard over het ontwerp-program. De rapporten over het gevoerde overleg en dc ge voerde correspondentie. In politieke kringen neemt men aan, dat prof Beel het werkstuk, zo als dat door dr Drees in 3 1/2 week is opgebouwd, ter hand heeft geno men en dat zijn eerste streven is na te gaan, welke mogelijkheden er be staan om dit af te maken. In dat ge val zou de huidige formateur dus de draad van dr Drees' werk w«eer op nemen. waar de vorige formateur geëindigd is. Hieruit volgt dan, dat de formateur na bestudering der stukken allereerst met de heer Drees wil praten, om daarna te spreken met elk der vier fractieleiders, die bij het overleg betrokken waren. Reeds vanmiddag zou prof Beel dit onderhoud met de heer Drees heb ben en wel in het kabinet van de minister-president. Verwacht wordt, dat het overleg met de fractieleiders op korte termijn zal volgen. Pas daarna kan de formateur zich bera den over de door hem verder te on dernemen stappen. Het feit, dat H. M. de Koningin naar Orange vertrekt, wijst er wel op, dat dr Beel niet op zeer korte termijn denkt te zullen slagen. Na tuurlijk blijft overleg tussen H. M. en de formateur mogelyk ook als de koningin in Frankrijk vertoeft. Vanmiddag om half vier werd in het Olympisch Stadion te Helsinki de finale 80 meter gelopen, waarin Fan ny BlankersKoen uitkwam. Direct na de start nam het Austra lische meisje Strickland de leiding en toen kwam meteen de Nederland se teleurstelling. Fanny Blankers Koen. die in tweede positie lag, liep de tweede horde om en staakte de strijd ogenblikkelijk. De uitslag werd 1. Shirley Strickland 10.9 sec., 2. Ma ria Goloebichnaja (Rusl.), 3 Maria Sander (Duitsland). FANNY BLANKERS-KOEN NIET OP DE 200 METER EN DE ESTAFETTE. Na consult met dr J. N. Hingst is besloten, dat Fanny Blankers-Koen alleen nog zal deelnemen aan de finale van het nummer 80 meter horden welke vanmiddag wordt ge lopen. Zij zal dus niet uitkomen in dc 200 meter en de estafette. Gebleken is, dat de conditie van Fanny Blankers-Koen de laatste da gen ernstig heeft geleden en in vol komen overeenstemming met chef d'equipc Moerman is dan ook beslo ten, dat de 80 meter hordenfinale het laatste nummer zal zijn, waarop zy in deze olympische spelen zal starten. In de estafette zal de Am sterdamse athlete worden vervangen door Willy Lust. De kustwacht van Ramsgate heeft vanmorgen om half twaalf genveld, dat 20 mijl ten Oosten van Cromer een „Meteor" in zee is gestort, aldug meldt het kuststation „Norfhfore- land radio." DESERTEUR NA VIJF JAAR GEARRESTEERD. In dc gemeente Snelrewnard is een jongeman gearresteerd, die om zich te onttrekken aan dienstplicht in Indonesië, vijf jaar in ons land ondergedoken is geweest. Het is de in 1927 geboren J. A. D., alias Col- ler, van beroep machinebankwerker. De militaire politic heeft hem ont dekt by de veehouder C. van D. te Snelrewaard, waar hij sinds twee jaar verblijf hield. Hij was daar werkzaam als boerenknedht. D. stond niet ingeschreven in het bevolkings register van Snelrewaard. Uit de verklaring die hy tegenover de poli tie heeft afgelegd, is gebleken, dat hij deserteerde uit angst voor uit zending naar Indonesië. Hij heeft in 1947 gediend by het regiment „Prin ses Irene". Zijn ouders waren van zyn adres op dp hoogte. D. zal moe ten terecht staan voor de krijgsraad. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 Juli. Groente. Per 100 kg.: rodekool 9—11, gelekool 6.—, kroten 57, uien 8—16, peen 14, aardappelen 8.50—11, an dijvie 512.60, Snijbonen 6364, prpnkbonen 41—43, stambonen f 45 56, doperwten 30 postelein 13 20. pruimen 118120, tuinbonen 18—20, zilver uien f 28—30(, spina zie 1522, tomaten A f 4563, Au gurken 3070, per 100 stuks: kom kommers 15—22, "bloemkool 20— 45, salade 410, perziken f 1520 per 100 bos: kroten 3.505.50, pie terselie 2.903.selderie 34, peen 1518. GOUDA, 24 Juli Kaas. Aanvoer 241 partijen. Prijzen: le soort 2.24 —2.30. 2e soort 2.19—2.23, extra kwaliteit tot 2.36 per kg. Handel goed.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3