Examens aan Leidse R.K. Vakschool voor Meisjes Storing in Leiden De Kabinetscrisis WOENSDAG 23 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Getuigschriften en bevorderingen Het getuigschrift Huishoudkundige twee-jarige opleiding werd behaald door de dames: N. de Nie, L. van Tuyn, B. Kamma, Leiden; J. Brummelkamp. Oegstgeest; C. Marres, Maastricht; E. Parlevliet, Katwijk; M. Pierik, Terborg; W. Simonis en D. Simonis, Lisse; B. Wille, Koudekerk; A. van Galen, Zwam- merdam; L. Bochove, Woubrugge; M. Houben, Roermond; H. van Leeuwen, Alphen. Het schoolgetuigschrift Kinderver zorgster werd behaald door de dames: T. Elshof, B. van Tilborg, Oegstgeest; C. Duivenvoorde, I. Groen in 't Woud, Lisse; C. van Kalmthout, Hoofddorp; B. van Reisen, Sassenheim; M. Sandvos, Noordwijkerhout; H. Schouten, Haar lem; M. Nieuwesteeg, T. Otten (met lof). Leiden. Herexamen: een. Het diploma Kolonieleidster behaal den de dames: B. van Tilborg, Oegst geest; C. Duivenvoorde, I. Groen in 't Woud, Lisse; C. van Kalmthout, Hoofd dorp; M. Sandvos, Noordwijkerhout; H. Schouten, Haarlem. Het getuigschrift Hulp in de Huis houding behaalden de dames: W. Baar- da, R. Essen, M. de Jong, T. Sommeling, B. Visser, A. Wagenaar, W. de Wilde, N. Keyzer, Leiden; C. Bakker, War mond; I. de Brabander. Hazerswoude; J. Heemskerk, Rijnsburg; B. van Hoorn, C. v. d. Nouland, Sassenheim; H. Lin- ders. Dordrecht; A. van Poelgeest, Lei derdorp; R. Vergouwen, Voorhout. Het getuigschrift Costuumnaaister be haalden- de dames: J. Bovelander, C. Kloots, W. van Polanen, A. Sommeling, Leiden; J. Nonnekens, A. van Diggelc, N. Hoffmann, Oegstgeest; T. Franken, I. Tijssen, Sassenheim; C. Glasbergen, Rijnsburg; C. Heshof, Noordwijkerhout; F. de Kreek (met lof). Katwijk; T. Leuven, Lisse; A. v. d. Zalm, Noord- wijk. Het getuigschrift Huisnaaister behaal den de dames: C. Bügel (met lof). M. Habraken, A. Hofman, L. Hoogenboom (met lof), K. Jonker, E. v. d. Lof (met lof), L. Ringelberg, Tr. Tuinhof de Moed, G. van Velzen, L. Vitters, E. Wijtsma (met lof), A. Zonderop, Leiden: d. Sleet, Oegstgeest; M. Boogert, Voor schoten; A. Dompeling, Leiderdorp; A. v. d. Put, N. Wesseling, A. v. d. Zalm (met lof), Noordwijk; J. Ravensbergen, Rijnsburg; A. Stolwijk. Boskoop. Het getuigschrift Vier-jarige Middag opleiding behaalden de dames: A. Scho- neveld, Katwijk; B. den Boef, M. Klaas- sen Voorschoten; G. van Delft. A. van Egmond, Rijnsburg; L. Duyndam, Ha zerswoude. Afgewezen: een. Het getuigschrift Twee-jarige Middag opleiding behaalden: G. Dekker (met lof), R. Dijkmans, L. Edelaar, R. Kan bier, R. Koch, T. Kok, H. v. d. Kraats, W. Pont, H. de Water. J. van Es, Leiden; B. van Delft. Oegstgeest; A. van Am sterdam, J. v. d. Ploeg, Hazerswoude- Groenendijk; V, Ferdinandus, Voorscho ten; N. van Hemert, C. Schipper, Lei derdorp; J. van Iterson, Katwijk-Z.; T. van Iterson, Rijnsburg. Afgewezen: een. Het getuigschrift Twee-jarige Pri maire Dagopleiding behaalden: E. Bol- derhey, J. Brasker, W. van Cassel, B. v. Dorp, A. Driessen, M. Duffels, W. Dijk mans, S. de Haas, P. van Haasteren, T. Ham. W. Heeman, A. Hoogenboom, J. Jansen, I. Kerkvliet, R. Keunen, Bep Koet, Greet Koet, R. Lagerberg. J. Leune, N. van Leeuwen, S. v. d. Linden, T. Metselaar, G. Montanus, M. Neele- man. Ria Neuteboom. Willy Neuteboom, N. Peynenborg, C. Piket, C. v. d. Pluym. Bep Rodenburg. Jannie Rodenburg, N. Rooyakkers. A. Schouten, C. Singerling, R. Sloos, T. Speel, I. Tros, L. Verkuyl, J. Visser. N. Vlasveld, H. van Weizen, E. Wesseling, B. v. d. Weyden, A. Wortel, N. Zeilstra, Tiny van Zijp, Teos van Zijp, Leiden; R. Brussee, L. v. d. Geer, A. v. d. Maat, L. v. d. Mey, D. Schrö- Stroomlevering in Z. was gestagneerd Tengevolge van een technische sto ring in het koppelnet in Zuid-Hol land, is vanmorgen tussen 8 en 9 uur de stroomlevering in verschillende plaatsen in Zuid-Holland gestoord geweest. De storing concentreerde zich hoofdzakelijk in Den Haag, Lei den, Dordrecht en Delft. In de ove rige plaatsen bemerkte men de sto ring in mindere mate. De storing werd veroorzaakt in Leiden op het Zwarte Pad, waar een aantal gasbuizen lag opgeslagen, dat voor dé jeugd een dankbaar speel- objeet vormde. Vanmorgen werden de buizen weer opgestapeld en om rollen te voorkomen, werden er enige stutpaaltjes in de grond geslagen. Een paaltje raakte een kabel van 150.000 volt, ten gevolge waarvan een grote steekvlam uit de grond schoot. Automatisch werd de Leidse Brandweer gealarmeerd, die echter geen dienst behoefde te doen. Het koppelnet moest echter uitgeschakeld worden, waardoor grote delen van Zuid-Holland buiten stroom kwamen. Om kwart over negen was de schade in zoverre hersteld, dat de stroom weer ingeschakeld kon worden, zij het dan, dat verschillende wijken, ook in Leiden, tot half elf moesten wachten. De storing in de stroomlevering kwam voor de HTM in Den Haag als een onaangename verrassing. Juist op een topuur, hielden de trams stil. Vele Hagenaars hebben daardoor de weg naar hun werk te voet moeten aflegden. De Haagse trams stonden op de 15 lijnen practisch geheel stil van 8.07 uur tot omstreeks 8.45 uur. Op de buitenlijnen Voorburg, Was senaar en Delft duurde de storing zelfs tot ongeveer 9.50 uur. Op de buitenlijnen heeft men zoveel mo gelijk bussen ingelegd, waardoor een beperkte dienstregeling kon worden uitgevoerd. Er rijzen bij ons twee vragen Ten eerste: Weet het personeel van de Lichtfabrieken niet waar de ka bels liggen? Ten tweede: Liggen de vitale kabels, waar de clectriciteits- voorziening in Zuid Holland vooi een groot deel van afhangt, zó dicht on- j der het straatoppervlak, dat lij door een simpel stutpaaltje stuk geslagen der. Strijk, Oegstgeest; A. van El- burg. J. van Leeuwen, T. van Tongeren, A. Veldmaat, F. Weyers, Warmond; T. Kok. Hillegom; A. M. Teeling, Wasse naar; M. Colijn, T. Teernstra. C. Wes seling, Sassenheim; N. van Burik. G. Dorrepaal. T. van Goozen, M. de Groot. B. Ugolini, R. v. d. Velde, Zoeterwoude; G. de Hey, C. Vooys, Katwijk; J. van Hemert, W. Heijn, G. den Hollander, N. Baars, S. van Leeuwen, B. Pouw, A. Veerman. Leiderdorp; A. v. d. Klugt, Noordwijkerhout; I. de Koning, Roelof- arendsveen; Th. de Wit, Hazerswoude; S. van Klaveren. J. Los, Voorhout; C. van Duin, L. van Duin, J. Moerkerk, W. Rierm-Vis, Noordwijk; A de Fuvk, G. Kesseler, G. Russchenberg, H. Ouds hoorn, M. Wassenaar, M. Vlekke, Voor schoten. Afgewezen: 4. Bevorderd zijn van het le leerjaar naar het 2e van de opleiding tot Huis houdkundige: C. Fuchs, Leiden; H. Bonda, M. Elshof, N. Peeters, Oegstgeest; M. v. d. Assum, Dongen; J. v. Berckel Geleen; L. Bouvy, Amsterdam; L. van Dam, A. van Eeden, B. de Haas, Noord wijk; I. Deenen, Eygelshoven; M Dijk stra, Thorn (L.); M. de Groot, Nijme gen; A. ter Haar. Almelo; L. Holland, Son; Rose Notermans. Marie-Anne No- termans. Venlo; R. Peek. Schiedam; J. Ribberink, Hengelo; J. Verschure, Eind hoven; R. de Vries, Sneek; K. Simon, Tr. van Steyn, W. Tomassen (met lof), Noordwijkerhout; H. Barnhoorn, Blok ker; A. Bos, Abbenes; H. Broeke, J Floor, Lisse; N. v. d. Eist, Hillegom; N. van Schie, Warmond; B. Vermeulen, Boskoop; R. van Gassen, Hulst. Van het le leerjaar naar het 2e van de opleiding tót Hulp in de Huishou ding: R. M. Grasslin, M. van Kempen, R. Verkuyl, E. van Zwieten, N. de Mi randa, Leiden; J. Bakkers, J. Houthoff, Oegstgeest; W. de Bruyn, Warmond; T. van Eeden Noordwijk; Th. van Reisen (met lof), T. Verdegaal, Sassenheim; G. van Kemenade, Waddinxveen Voor waardelijk: C. Heeremans, Haarlem. Van het le leerjaar naar het 2e van de opleiding tot Huisnaaister: A. M. v. Diemen. G. Gijzenij, T. Keereweer, J. de Langen, W. Nachtegeller, S. Verlind, Leiden; N. Geerlings, Noordwijkerhout; L. Glasbergen. G. Postmus. Rijnsburg; I. de Jong. Noordwijk; J. de Jong, R. Kapteyn, R. de Vos, Leiderdorp; A. v. d. Meer, R. van Ruiten. Roelofarends- i, A. Ouwehand, Katwijk; C. Papót, Warmond; N. Vergunts, Koudekerk. Van het le leerjaar naar hc±-2e--^lanJ de Middagopleiding: R. Juffermans, J. Koppers, R. Ravestein. E. Biesjot, Lei den; C. Neijman, Roelof arendsveen; P. Pieterse, E. v. d. Poel, G. Vink, Zoeter woude; R. v. d. Voet, Lisse; N. Pen- nings, Oud-Ade; "A. van Zuylen, Rijns- burg. Niet bevorderd: een. Van het 3e leerjaar naar het 4e van de Middagopleiding: T. Lensvelt. T. Overdijk, B. Röling, C. van Zijp, Leiden; Tr. Braam, Sassenheim; A Hol, M. Ras ser, Leiderdorp; A. den Hollander, G. Wolffenbuttel, Oegstgeest; A Koot, Voorschoten. Voorwaardelijk: R. Heems kerk, Leiden; R. van Teylingen, Leider dorp; A. v d. Geest, Voorschoten. Van het le leerjaar naar het 2e van de Primaire Dagopleiding: R. Bentvel zen. A. Castelcin, J. de Haas, Gerda en Jopie Helvensteyn, A. van Duuren, T. Heymans, D. Heijnen, R. Hoppezak, A. de Jong, Th. Karrpmans J. Kerkvliet, Nijssen, A. Prins, L. Straathof, M. Turk. J. de Winter (met lof), A. vah Wouw. Tr. Arnoldus, A. Assié, G. Beek man, N. Beumer, J. Blansjée, R. v. d. Dop. E. van Egmond, F. Esderts, E. Fe- nenga, T. Hamerling. M. Hoek, L. Hollle- beek, J. Klein, J. Reijken. C. Roozen- daal, S. Singerling, G. Tieroll G. Was- sink. W. v d. Wilk, L. Zaalberg. L. Zirkzee. T. Juffermans. L .v. Barneveld, B. Batist, Th. de Best. G. Favier. B. Hartman, L. v. d. Linden, T. v. d. Mark. N, Paats, J. Roefstra, T. Turk, T. van Woudenberg, A. Alkemade, H. Barten, A. van Benten. E. Bleijswijk. N. Heuzen, G. Hoefman, T. v. d. Krogt, J. Juffer- mans, E. Kok. F. Meiman, J. v. d. Meij, C. van Noort. M. Remeeus, W. Röling, B. Staats, H. Uitendaal, W. Uiterdijk, M. van Ulden, A- Vissers. L. Tichelhoven, allen Leiden; T. v. d. Hulst, I. Remmers- waal. R. Verhoef. B. Broekhuizen. M. den Ouden. N. Remmerswaal, Oegst geest: W. van Dam, J. van Dam, R. Boere, A. van Haastert, A. Hendriks, A. v d. Poel. J. Straathof, C. v. d. Velde, R. Vink, Zoeterwoude; R. van Bezu (met lof), J. Lieverse, Lisse; R. van Deur- sen, I. van Deursen, W. v. d. Meer, R. van Schie, L. Thijssen, G. v. d. Zalm, A. Zwaan. A. Siemerink, Noordwijk; W. Hendriksen, L. Hombergen, N. Hoo- geveen. M. van Nassau. Sassenheim; G. v. d. Meer, Oude-Wetering; R. v. Ovost, T. Remmerswaal. H. van Egmond, R. v. d. Eijkel. S. van Tol, J. Verboom, R. Zwaan, Voorschoten; G. van Slagmaat, Alphen a. d. Rijn; W. Spierenburg, Roe lof arendsveen; C. Colijn. R. Oosterom, I. Pouw, B. v. Ravens, J. v. d. Voort, A. v d. Wijngaard, J. v. d. Zwan, M. van Rijn, Leiderdorp; A. Berkemeijer, W. van Egmond, Rijnsburg. S. Schip per, P. v. d. Berg, Warmond. Voorwaar delijk: A. Hensing, R. Kóree, A. v. d. Veer, W. den Heeten, T. UI jee. Leiden; C. van Koppenhagen, A. de Monye, Voorschoten; A. Turk, G. Hogenes. Lei derdorp. R. Moerkerk. Zoeterwoude. Niet bevorderd: zeven. Voorstellen aan de Leidse Raad In aanvulling op de publicatie van gisteren laten wij hieronder nog enige voorstellen volgen, die de Ge meenteraad van Leiden op de ver gadering van a.s. Maandagmiddag te behandelen krijgt. Benoeming van een leraar in de Engelse taal en letterkunde aan de Hogere Burgerschool met vijfjarige cursus. Voorgesteld wordt de heer L. Korrelboom. Benoeming van een tijdelijk lera res in de Nederlandse taal en letter kunde aan de Hogere Burgerschool met vijfjarige cursus. Voorgesteld wordt mej. G. C. A. Pot. Benoeming van een onderwijzer aan de Opleidingsschool voor Gym nasium en H.B.S. aan de Lorentzkade en van een onderwijzer aan de o. 1. school aan de Paul Krugerstraat. Voorgesteld worden resp.: le M. D. Palmer, Zuilen, 2e. A. Linschoten, Leider.', en le. A. Linschoten, Leiden, 2e. M. D. Palmer, Zuilen. Benoeming van een vakonderwijzer in de lichamelijke oefening bij het openbaar lager onderwijs. Voorge steld wordt de heer L. Adriaanse te Meppel. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, tot wijziging van dienst regelende de heffing en de invorde ring van een belasting voor het ge bruik van het Openbaar Slachthuis te Leiden. Leidse bromfietser in Woerden doodgereden Gisterenmorgen om 12 uur is de 25-jarige Leidse bromfietser W. Bervoets, wonend in de Atjehstraat, in de bocht van de Torenwal te Woer den door een vrachtwagen gegrepen en op slag gedood. De heer B. kwam uit de richting Bodegraven, terwijl de vrachtwagen uit de richting Iiar- melen naderde. In de bocht raakten zij elkaar. Er kon geen schuldvraag worden vastgesteld. Woensdag 23 Juli. (Foto: „De Leidse Courant") Wie dezer dagen' op Galgewater j 11A komt, ziet het huis vol slingersl Rcgia bloeit weer! Hedenavond en en bloemen. Men behoeft niet lang! morgenavond van 9 tot 11 uur kan te raden naar de aanleiding hiervan I men deze reuzebloem in de Hortus want reeds boven de trap roept een Botanicus (ingang Rapenbugr onder de poort naast de Universiteit) .be- kleurig schild iedere bezoeker toe „Leve het gouden bruidspaar". Dat gouden paar is 'de heer B. G. de Gunst met zijn echtgenote P. M. Bonte, twee geboren en getogen Lei- denaars, die béiden in dc maand Mei 70 jaar geworden zijn. Al dertig jaar wonen z(j op 11A en daarvoor eveneens aan het Galgewater, waar thans het gebouw van de R.K. Vak school voor Meisjes staat. Hun hu welijk werd gêzegend met 18 kinde ren, waarvan er nog 15 in leven zijn. Vijf zijn er getrouwd en het gouden paar heeft reeds 17 kleinkinderen. Van de andere kinderen zijn er niet minder dan zes dochters in het klooster getreden, vier in de Belgi sche Congregatie van de Zusters van Barmhartigheid en twee in de Con gregatie van de Zusters van Liefde. Helaas zullen zij niet tegenwoordig kunnen zijn op het feest van 30 Ju li a.s. Enige weken geleden zijn dè zes zusters nog in Leiden geweest, toen twee van hen hun zilveren kloosterfeest vierden. Welk feest plaats vond in het klooster aan de Pelikaanstraat. ,,Een prachtig feest is het geweest", vertelt de gouden bruid, die ons ondertussen een schaaltje bruidsuikers toeschuift. „Ga je gang maar." Dei bruidegom heeft vele jaren de „Eerste Leidse Dienst verrichting" gehad. Met handwagens deed h^j alle mogelijke karweitjes. Drie jaar geleden echter is hij vallen en toen vond de dokter het hater, dat hij maar ophield met wer ken. Er was toen trouwens toch een beetje de klad in het vak gekomen, eigenlijk reeds toen d.e vrachtauto's in zwang kwamen. „Een handwagen ging de meeste mensen veel te lang zaam." Er wordt volgende week Woensdag groot feest geviera én de kinderen doen hun uiterste best de ze dagen vooh hun gouden ouders I onvergetelijk te mókren. En thans het bericht, waar vele kunnen worden? Er hapert hier iets, Leidenaars ieder jaar opnieu v met Christenen van karakter Op het eerste diocesaan eucha ristisch Congres in het Bisdom Haarlem im net jaar 1922 sprak een der inleiders deze merk waardige woorden: „Christenen van karakter zijn zij. die datgene, wat zij, voorge licht door de evangelische begin selen, als goed erkennen, onver zettelijk nastreven, .ongeacht de innerlijke aanvechtingen, on bewogen voor invloeden van- buiten. Gemakkelijk zou ik ter illus tratie leidinggevende mannen en vrouwen, van elke rwg en stapd uit deze tijd naar voren kunnen brengen, in wie wij deze som van eigenschappen duidelijk er kennen, wier sterke arm slechts sterk is door de Eucharistie". Ieder weldenkend, oprecht christen zal er van overtuigd zijn, dat nu dertig jaar later, zulke karaktervaste mensen evenzeer van onschatbare waar de zijn voor Kerk en Maatschap pij: juist nu, nu oppervlakkig heid en beginselloosheid de heer sende factoren van de samenle ving dreigen te worden. Juist nu moeten we dus leren: „te wandelen uit kracht van de ze Spijze". Leden van de Vriendenkring van U wordt verwacht, dat ge daarin voorgaat. Blijft denken aan de Donderdag-actie. Voorstel inzake het vestigen van een erfdienstbaarheid van voetpad, met betrekking tot de brandgangen achter de woningen aan de Tomaten- straat. Burgerlijke Stand Geboren: Fredericus Maria, z. v. B. L. Wallaart; en J. H. Lut; Wiebe, z. v. H. H. Groenewold en J. de Jong; Leendcrt Gerrit, z. v. J. van Dam en W. W'assenburg; Pieter Maarten, z. v. P. Philippo en A. J. Been; Lau- rentius Antonius Wilhelnvus, z. v. J. W. van der Meij en J. Wesselman; Arie, z. v. J. den Haas en C. van den Oever; Marijke, d. v. B. Roeloffs en A. J. de Wit; Bernardina Johanna, d. v. B. Roeloffs en A. J. de Wit; Yvon ne Maria. d. v. H. C. Boot en C. C. van der Kwartel; Jannetje Maria Jo hanna, d. v. P. de Winter en E. M. van Werkhoven. Overleden: J. Kroon, man, 80 jaar; A. P. Hoogenboezem, man. 69 jaar; D. van 't Zelfde, man, 91 jaar; J. P. C. Paters, huisvr. van Ter Meulen, 62 jaar. VOORSCHOTEN Diploma-uitreiking bij de Kath. EHBO. Gisterenavond heeft in het „Wapen van Voorschoten" burge meester C. J. v. d. Hoeven aan een twaalftal leden van de R.K. EHBO het eenheidsdiploma uitgereikt. De voorz., de heer Lippes, verwelkom de de burgemeester, kapelaan P. J. L. v. Reisen en dokter R. J. Tonino en wees er op dat het bijwonen van de lessen op de brigade-avonden zeer belangrijk is. Dokter Tonino wees er op, dat het examen ditmaal zwaarder was ge weest dan gewoonlijk. Dat allen die aan het examen deelnamen waren geslaagd vond hü een bewijs, dat er hard was gewerkt. „Hoe zwaarder het examen, hoe beter" vond de bur gemeester, want dat bewijst, dat we goede EHBO'ers krijgen en dat is nodig. Lid zijn van de EHBO blijft de volle toewijding vragen en bete kend dienstbaarheid in tijd van nood. Er zal dan ook reeds geoefend moe ten worden. De burgemeester hoop te, dat de burgerbescherming niet te vergeefs een beroep op de EHBO zal doen en sprak tot slot woorden van lof over dokter Tonino die steeds de cursussen geeft. Het diploma werd toen uitgereikt aan de dames: G. H. Groeneweg; Lauwers-Spoor; N. Koot; M. v. Paassen; M. Lelieveld; Valken- burg-Bokke en C. Zwetsloot. En aan de heren: Broeder Didacuc OFM Cap. P. H. Zonneveld; J. B. Stein; Ph. Hakker en J. v. Haasteren. Namens de cursisten bedankte de heer Ph. Hakker dokter Tonino en overhandigde deze een presentje;' voor mevr. Tonino 'waren er bloe men. De rest van de avond was ge wijd aan het gezellig samenzijn. Geboren: Maria Sara Engelina, dr van J. C. Lamber en G. de Jong; Hendrik, zn van C. v. d. Heiden cn B. M. Noordijk; Anna Marie, dr van J. P. v. d. Marei en M. M. van den Hoven van Genderen; Christopher Cornelis Antonius Herman, zn van H. van der Stap en J. v. Wissen; Philippus, zn van J. Bavelaar en I. Seijn; Maria Alida dr van J. M. Men sen en G. M. Wagemans; Wilhelmina Maria dr van J. Beukenhold en G. van der Vecht. Ondertrouwd: B. H. Sanders 28 jr te Wijk bij Duurstede en M. C. G. Weerdenburg 26 jr. F. van Seijst 26 jr te 's-Gravenhage en M. H. van den Eijkel 27 jr. weer; (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). DROOG WEER Droog weer met wisselende bewolking. Overwegend matige Noordelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. 24 Juli: zon op 4.49 en onder 20.42; maan op 07.21 en onder 21.37 uur. Het tueeA in fjnajia De weerrapporten van vandaag luiden; max. temp. weer gisteren OSLO onbewolkt 22 C. STOCKHOLM motregen 14 HELSINKI regen 20 EDINBURGH geheel bew. 23 LONDEN licht bew. 29 KOPENHAGEN zwaar bew. 21 AMSTERDAM zwaar bew. 24 ZURICH onbewolkt 31 LOCARNO onbewolkt 28 GENèVE zwaar bew. 31 PARIJS onbewolkt 30 BORDEAUX zwaar bew. 30 NICE onbewolkt 31 BERLIJN geheel bew. 25 FRANKFURT nevel 30 MüNCHEN onbewolkt 29 WENEN onbewolkt 30 Drooq weer maar I dunkt ons. spanning naar uitzien: dc Victoria wonderen. De 72-jarige dame Chr. Z., wonend aan de Zijlstraat, is gisteren in haar huis gestruikeld over een loper. Zij viel en brak haar linker onderarm. De E.H.D. bracht haar naaf het Acad. Ziekenhuis. r En de 9-jarige knaap H. Z.. wo nend in de Jacob Catslaan, is gister- aVönd om tien voor twaa f slaap wandelend uit een raam op de eer ste verdieping gevallen. Hij kwam op het trottoir terecht en werd door de E.H.D. naar het Acad. Zieken huis gebracht, waar bleek, dat hij geen letsel had opgelopen. Tenslotte nog het tragische, be richt van een koe, die gisteren per veewagen naar het Openbaar Slacht huis gebracht werd. Wel vermoedend welk een tragisch einde haar te wachten stond, werd de koe dol, zo dat de abattoir-personeel zich ge noodzaakt zag de politie te waar schuwen, die met een welgemikt schot uit een karabijn een ei.ide aan dit koeicnlevcn maakte. Vandadg eten we er biefstuk van. De R.K. Kindervaeantiebezighe den gaan volgende week beginnen. Ouders en kinderen, opgelet!-A.s Zaterdag zal het eerste week-pro gramma in ons blad verschijnen. In lichtingen worden verstrekt -door mevr. Neuwahl, Hoge Rijndijk, Zoe terwoude, tel. Leiden 30624. Er kun nen thans geen nieuwe kinderen meer aangemeld worden. STADSKOK. WEDSTRIJDEN VAN DE ZIJL. Gisteravond moest in de zwemin richting de Zijl door de dames een wedstrijd gespeeld worden tegen de Haagse Watervrienden. Deze club kwam evenwel niet op, zodat de be slissing inzake het kampioenschap van de Zijl-dames werd uitgesteld. Zijl IIZwemlust 3L; Zijl III DWT II 3—6. niet warm Het K.N.M.I. deelt mede: Vergele ken met gisteren waren de tempe raturen vandaag verschillende gra den lager. Deze teruggang van de temperatuur vond zijn oorzaak in de ontwikkeling van een rug van hog" luchtdruk boven Schotland, terwijl gelijktijdig een depressie over Zuid Zweden trok. Hierdoor ontstonden vrij krachtige Noordelijke winden, die koudere lucht ons land binnen voerden. Ir het Noordoosten van het land viel vanmorgen zelfs een enkele re genbui. De rug van hoge druk breidt zich geleidelijk over Scandinavië uit, waardoor dc regenkansen voor de komende dagen uiterst gering blij ven en perioden met zonneschijn ver wacht kunnen worden. De wind blijft e<fl)ter Noordelijk zodat het niet snel warmer zal worden. De controverse tussen De Sleutels en Colgate Morgen voor de Rechtbank Ten aanzien van de controverse tussen de Meelfabriek „De Sleutels" de Colgate-Palmolive-fabriek te Leiden vernemen wij, dat de Haagse Rechtbank tot onpartijdige deskundi ge, die zou onderzoeken in hoeverre de klachten van- de meelfabriek ge grond waren, heeft benoemd prof. Coops, hoogleraar aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam. Prof. Coops heeft zijn rapport reeds ingediend. Hangende deze kwestie kan over de inhoud van. dit rapport uiteraard nog niets gezegd worden. De President van de Haagse Recht bank, bij wie door de meelfabriek een kort geding aanhangig is ge maakt, heeft beide partijen opgeroe pen Donderdagmiddag voor hem te verschijnen. Het is echter niet zeker, dat ook morgenmiddag reeds de uit spraak- volgt. Intussen heeft de Colgate-fabriek naar aanleidng van het pers-commu niqué, dat de meelfabriek Maandag: morgen verstrekte (zie ons blad van Maandag) het volgende medegedeeld: „De berichten omtrent hetgeen zich afspeelt om en bij de Meelfabriek „De Sleutels" wekken de indruk, alsof de nieuwe fabriek van» de Col gate een ernstige hinder zou veroor zaken door geuren te verspreiden, die het meel zouden bederven. In de omgeving van de cosmetische fabriek ruikt men evenwel niets; van een bezwangering van de lucht is h.i. geen sprake. Het Gemeentebestuur van Leiden heeft geen aanleiding gevonden be zwaar te maken tegen de opening ter plaatse van het cosmetische bedrijf; te voren waren in Amsterdam, waar de fabriek gevestigd is geweest, in lichtingen ingewonnen en daar heeft niemand ooit nadelen ondervonden ook niet de vlakbij gelegen opslag plaatsen van levensmiddelen, zodat tegen de vestiging in Leiden geen be denking bestond". Laatste Berichten Romme en Drees weigeren Het kabinet der koningin deelt mede: H. M. de koningin heeft prof. mr. C. P. M. Romme uitgenodigd de formatie op zich te nemen van een kabinet, dat geacht kan worden het vertrouwen van het parlement te genieten. De heer Romme heeft verzocht, doze opdracht riet te behoeven te aan vaarden. De koningin heeft daarop dr. W. Drees ontvangen en deze uit genodigd de vorming van een kabi net op zich te nemen. De heer Drees heeft eveneens verzocht, deze op dracht niet te behoeven aanvaarden. Toestand in Egypte Generaal Naguit, de leider van de staatsgreep in Egypte, heeft zich he denmorgen in een radioboodschap via een station in Cairo tot de bevol king gericht. Hij zcide, dat verraders van Egypte tegen het leger hadden samengezworen. Aan deze toestand is thans een einde gekomen, aldus dc generaal. De staatsgreep werd in de loop van de nacht uitgevoerd, zo meldt Reuter. Tanks werden op de voor naamste straten en pleinen opge steld cn de Egyptisohe Radio werd bezet, evenals alle openbare gebou wen in Cairo en Alcxandrië. Op dc straathoeken werden mitrailleurs- posten opgesteld. Een en ander ge schiedde in alle belangrijke Egypti-, sche plaatsen. In de vroege ochtend werd het nieuwe kabinet-Hilaly bijeengeroe pen voor een spoedvergadering. Vliegtuigpassagiers, die afkomstig zijn uit Cairo, hebben te Beiroet verklaard, dat er gevechten uitge broken zijn tussen troepen die voor koning Faroek zijn en tegenstanders. De koninklijke garde zou gewei gerd hebben zich aan de leiders van de staatsgreep te onderwerpen. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 23 Juli Kaas. Aan- gevoerd werden 244 partijen Prijzen: le soort 2.22—2.28, 2e soort 2.17 —2.21. zware 2.24—2.30, extra zware 2.36 per kg. Handel matig. Middenstandsexamens te Leiden Dezer dagen worden in Leiden mid denstandsexamens afgenomen. De uitslagen van gisteren zijn: L. J. v .d. Flits Oud-Ade, W. G. Flinterman, Voorschoten, J. J. v. d. Geest Oud-Ade, L. M. F. v. d. Geest Leiderdorp, T. G. v. d. Geest Oud- Ade, T. E. v .d. Geest Oegstgeest. J. C. v. Gent Voorschoten, J. G. Ge vers, Noordwijkerhout, W. J. Gin jaar Leiden, N. Glasbergen Oegst geest, W. Goedhart Leiderdorp, E. D. v. Gorsel, Leiden. J. C. v. Gorsel Leiden, J. Goudkade Lisse, J. Gou- driaan Noordwijk, P. de Graaf Noordwijk. J. C. v. d. Graaf Alphen, W. Grandia Alphen, J. Grasman Warmond, G. Griffioen Lisse, C. Groesz Lagewaard Leiden, G. M. de Groot Zevenhoven, J. H. de Groot Noordwijkerhout, M. M. de Groot Oegstgeest, M. C. Th. de Groot Hazerswoude, M. de Groot Leiden, E. P. Grootendorst Leiden», C. J. Grun- deken Voorschoten, J. v. d. Gugten Wassenaar, Th. H. Guldemond Lei den, A. J. Grunsing Hazerswoude, C. J. de Haas Warmond, A. D. Haas noot Katwijk a. Zee, J. H. Haasnoot Katwijk a. Zee, N. J. Haasnoot Kat wijk a. Zee, F. Habraken Leiden, D. Th. v. Halcm Leiden, J. H. Harding Abbenes, C. v. Harten Abbenes. A. J. Hartwijk Leiden, C. Chrispijn»-Cor- nelisse Leiden. J. Cok Koudekerk, L. P. Compeer Wassenaar, J. Corstanje- Berkestyn Wassenaar, H. C. v. Dam Alphen, C. J. Deckers Zoeterwoude, C. A. Deegenaars Leiderdorp, C. v. Delft Rijnsburg, H. N. Deters Oude Wetering, J. G. v. Deyl, Noordwyk a Zee, G. Diemei Leiden. C. J. v. Dorp Leiden. J. N. H. Driessen Lei den. H. A. C. v. d. Drift Leiden, J. W. v. Drunen Lisse, H. Duwel Nieuw Vennep, W. J. v. Duyvenbode Kat wijk a. d. Rijn, C. v. Duyvcnvoorde Katwijk a. Zee, C. J. v. Dijk v. d. Ent Braat Alphen, J. J. Dijkman) Voorschoten, D. J. v. Egmond Rijns burg, H. v. Egmond Alphen, I. H. J. v. Egmond Vriezekoop, J. M. v. Eg mond Aarlanderveen, M. P. C. v. Eg mond Aarlandervecn, N. v. Egmond Alphen, A. Eikelenboom Leiden, H. G. Elstgeest Katwijk a. Zee, J. H. P. Engels Wassenaar, W. Eriks Lei den, A. Esseveld Sassenheim. M. J. B v. Ettingcr Leiden, G. v. Eijk Kou- i dekerk.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3