Brief van de Paus aan Sociaal Congres De bezwaren van de Ant.-Rev. Kamerfractie Biedepmeiep^paabtjes bezochten een zonnig huis te Zoetebvjoude WOENSDAG 23 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Over de verdeling van wereld-rijkdommen Paus Pius XII heeft een beroep uitgevaardigd voor 'n rechtvaardige verdeling van de rijkdommen van de wereld. Hij dringt er op aan, dat aan de arbeiders wordt gegeven „een rechtvaardig aandeel in de verant woordelijkheid" bij het beheren der nationale economieën en legt de na druk op de noodzaak van persoonlijk bezit voor de lager betaalden. De oproep van de Paus is vervat in een brief aan de deelnemers van het katholieke sociale congres (39e Sociale Week) dat in Dijon in Frank rijk wordt gehouden. In deze brief heeft de Paus de leer van de Katho lieke Kerk op het punt van de verde ling van het bezit geschetst. In zijn brief zegt de Paus, de on draaglijke toeneming der luxe en overbodige en onredelijke uitgaven te betreuren, die in sterk contrast staan met de armoede van een groot aantal personen, zowel in de rijen van het stedelijk en het plattelands- proletariaat als onder de massa klei ne luiden, die worden beschreven als economisch zwak. De Paus juichte het toe dat het congres in Dij on als zijn thema had gekozen: „Rijkdom' en armoede". Hij bracht in herinnering een verklaring die hij vijf jaar geleden heeft afge legd en waarin Hij zei: „Ge moet streven naar een meer rechtvaardige verdeling van het bezit. Dit is en blijft een van de programmapunten van de katholieke sociale leer." De Paus schrijft verder, dat ook in de christelijke vorm van een maat schappij waarin het bezit beter is verdeeld, er altijd nog plaats zal zijn voor zelfverloochening en lijden het onontkoombare docht vruchtbare erfdeel hier beneden hetgeen een materialistische levensopvatting of de illusie van een volmaakte rechtvaar digheid gedurende deze aardse pel grimstocht tevergeeft uit het mense lijk lot tracht te verwijderen. Hij voegt hieraan echter toe, dat het, aangezien allen aan dezelfde ta fel aanzitten, niet meer dan recht vaardig is, onder eerbiediging van de functie en de verantwoordelijkheid van eenieder persoonlijk, ieders aan deel overeenstemt met zijn gewone waardigheid als mens, en dat in het bijzonder dit aandeel een groter aan tal mensen in staat zal stellen de door particulier bezit verschafte on afhankelijkheid en veiligheid te ver krijgen, die hen en hun gezin deel zal kunnen doen nemen aan de gees- tes- en cultuurgoederen tot het ont staan waarvan de goederen der aarde voeren. De staats-bemoeiïrg. ,De Paus erkent de „noodzaak voor de openbare Wacht om de economi sche politiek te coördineren" doch dit moet geschieden „zonder onder drukkende almacht te stellen in de plaats van de wettige autonomie van het particulier initiatief". De Paus dringt er op aan, dat de gezagslicha- men van de staat of de semi-staats- Siante GOLF BINNENLAND. De pensioen- en spaarfondsen wet, die de bedrijfspensioen- en spaarfondsen zal regelen, zal 1 Dec. 1952 in werking treden. BUITENLAND Drie studenten van de techni sche Hogeschool te Dresden zijn door een Oostduits gerechtshof tot tien, zeven en vijf jaar eenzame opslui ting veroordeeld wegens sabotage, spionnage en aanhitsing tot oorlog. Boven Bagotville, in het Noord- Westen van de Canadese provincie Quebec, bij oefeningen waaraan door ruim achthonderd Canadese en Ame rikaanse vliegtuigen werd deelgeno men, zijn een „Vampire"-straaljager en een bommenwerper met elkander inbotsing gekomen; de zeven inzit tenden der beide toestellen zijn om het leven gekomen. Een B-29 Superfort is Dinsdag middag nabij Topeka in de Ameri kaanse staat Kansas neergestort en in brand gevlogen. De acht beman ningsleden van de bommenwerper zijn om het leven gekomen. Te Rheims is de 36-jarige wijn handelaar Rodolphe Berteaux gear resteerd, omdat zijn firma onder de naam „champagne" duizenden fles sen, die voor een vijfde met cham pagne en voor de rest met goedkope witte wijn waren gevuld, hoeft ver kocht. Bij Gloucester (Engeland) is een oxprestrein op een stilstaande stop trein gereden. Negen personen moes ten in het ziekenhuis worden opge nomen. De afgelopen dagen zijn in Z- Afrika een negentigtal niet-blanken veroordeeld tot een pond boete, of een week gevangenisstraf, omdat zij zich niet gestoord hadden aan de be palingen van de apartheids wetge ving. Zij kozen allen de gevangenis straf. Na niettegenstaande communis tische obstructie negen vertegen woordigers voor Italië in de Euro pese kolen- en staalgemeenschap te hefbben benoemd, is de Italiaanse Se naat op zomerrecès gegaan. Op de „Salzburger Festspiele" zal „De liefde van Danae", de laat ste opera van Richard Strauss, op gevoerd worden. Het tekstboek is van Joseph Gregor. Aan de 9 Zuid-Afrikaanse uni versiteiten staan thans 19.000 stu denten ingeschreven. Wat de blanken betreft, studeren in Zuid-Afrika naar verhouding meer personen aan de universiteiten dan in enig ander land, met uitzondering van de Ver enigde Staten. lichamen in het bijzonder moeten zorgdragen voor de zwakken en be- (hoeftigen. Volgens de Paus kunnen deze lichamen voor „de massa van laagbetaalden of de armen een on ontbeerlijke compensatie betekenen voor de kwalen die door de econo mische of monetaire wanorde wor den veroorzaakt". De Paus waarschuwt echter tegen staatsinstellingen van zodanig karak ter, dat zij buitensporige belastingen met zich meebrengen, die de rechten van particuliere eigendom zouden kunnen verstikken, of kunnen leiden tot een toestand, waarin de collec tieve veiligheid schade zou kunnen toebrengen aan die van de persoon of van het gezin." (Reuter) Actie voor Duitse oorlogsmisdadigers Twee en zeventig nog in Nederland gevangen gehouden Duitse oorlogs misdadigers moeten, volgens de Duitse liberale partij, voor genade verlening in aanmerking komen. In 'n brief aan dr. Adenauer heeft de liberale afgevaardigde dr. Mende, die sedert lang ijvert voor een vrij lating der Duitse oorlogsmisdadigers, aanbevolen, dat de bondspresident, professor Heuss, koningin Juliana zou verzoeken voor deze Duitsers ge nade te laten gelden. Dr. Mende heeft de bondskanselier voorts verzocht van de westelijke geallieerden de vrijlating te vragen van 112 in Duitsland en 34 in Frank rijk gevangen gehouden Duitsers. ÏJit is slechts een deel van het totale aantal gevangenen, dat alleen al in drie geallieerde gevangenissen in Duitsland ongeveer 600 bedraagt. Dr. Mende heeft echter verzocht, eerst aan gevangenen boven 65 jaar, aan zieken en aar. de jongste gevan genen genade te verlenen. Voorts moeten volgens hem besprekingen worden geopend over 43 nog in Joe- go-Slavië gevangen gehouden Duit sers. Het voorstel om" een lijst op te stellen van gevangenen, die het eerst voor vrijlating in aanmerking komen is in de derde regeringspartij, de Duitse partij, op heftige tegenstand gestuit. Hier wil men blijven aan dringen op een algemene amnestie. Het optreden van Duitsland als bond genoot van het Westen zou, volgens deze partij en volgens de organisaties der oud-strijders, zulk een „schoon schip" noodzakelijk maken. Dr. Men de heeft echter de mening uitgespro ken, dat zulke verder reikende voor stellen moeten stuiten op de psycho logische moeilijkheden in andere landen. Geheimzinnig gedrag van Russisch schip Sinds een week hebben zowel de kustwachten langs de Nederlandse kust, als het radiostation Schevenin. gen-radio te LJmuiden, taal nog te ken gehoord van de „Korsakev", een Russisch schip dat achter een sleep boot op weg was van Leningrad naar Rotterdam. Het schip was zwaar be schadigd en daardoor moeilijk te sle pen. Alle contacten, die tot nu toe met dit transport zijn onderhouden liepen via de eveneens Russische sleepboot „Zannikov". Beide schepen zijn voor het laatst gesignaleerd door de Amelandse kustwacht dat was vorige week Maandag en de vol gende dag werden zij voor Hoek van Holland verwacht. Scheveningen- radio heeft sindsdien op haar her haalde aanroepen geen antwoord ge kregen en er liggen diverse telegram men voor de sleep in IJmuiden klaar. Op Maandag 14 Juli zijn de beide vaartuigen nog gezien door een Duit se coaster ter hoogte van Terschel ling. Nog van morgen heeft Radio- IJmuiden gehoord, dat de sleepboot een boodschap naar Moskou uitzond. De zendinstallatie is dus kennelijk in orde. Mogelijk is de ontvanginstal- latie defect. Maar waarom stuurt de sleep hiervan geen bericht naar Sche- veningen? Scheveningen-radio heeft heden morgen via Kiel-radio een bericht ontvangen van het Russische schip „Korsakov". Het schip bevindt zich in het Kattegat en is thans op weg van Gothenburg naar Rotterdam. Wanneer het schip in Rotterdam zal aankomen is nog niet bekend. Kiel- radio heeft draadloze verbinding met het schip. De 67-jarige man G. Pakkenberg te Rotterdam wilde gistermorgen om streeks negen uur de ramen van zijni woning op de tweede etage aan de Dirk Hofstraat zemen. Daartoe leg de hij een plank op een droogrekje, waar hij op ging staan. Het droogrekje brak af en de man stortte omlaag. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis Coolsingel gebracht, waar hy kort na aankomst is overleden. VERDRONKEN TE ZANDVOORT. De Zandvoortse politie neemt thans aan, dat Maandagmiddag omstreeks drie uur ten Noorden van het ten tenkamp de 12-jarige scholier J. G. Feysener uit Haarlem, in een mui is terechtgekomen en verdronken. De verklaringen van een vijftal vriendjes van de jongen liepen zo uiteen, dat ook met andere mogelijkheden reke ning moest worden gehouden. Het stoffelijk overschot is nog niet aan gespoeld. De Stichting van de Arbeid en de Stichting voor de Landbouw hebben, naar de „Tel." verneemt, met het College van Rijksbemiddelaars be sprekingen gevoerd over voorstellen tot verhoging van 't loonpeil in de landbouw. De stichting van de Ar beid heeft haar advies reeds uitge bracht en de Stichting voor de Landbouw dringt er bij het College van Rijksbemiddelaars op aan, spoe dig een beslissing te nemen. DOCHTER VAN GEZANT VAN VENEZUELA TREEDT IN HET HUWELIJK. Mej. Conseulo Dagnino, dochter vani de heer Manuel Dagnino, gezant van Venezuela in Nederland zal op 31 Juli a.s. in het huwelijk treden met de heer Carlos Salinas Abril uit Peru. De kerkelijke inzegening zal Donderdag 31 dezer, des morgens om 11 uur in de pauselijke nuntiatuur, Carnegielaan 3/5, den Haag geschie den. Weer tomaten naar Ierland De Ierse regering heeft op 19 Juli j.l. het invoerverbod voor uien, to maten en komkommers uit Neder land en voor uien uit Spanje, dat 2 maanden geleden werd afgekondigd, ingetrokken. De invoer kan thans weer rechtstreeks of via Engeland onder licentie der regering geschie den. De invoer uit Nederland moet gedekt zijn door een bewijs, waaruit blijkt, dat het gebied, waaruit de aanvoer geschiedt, vrij is van mond en klauwzeer. GROTE BELANGSTELLING VOOR VAN MEEGERENFILM. De Van Meegerenfilm „De Valse Vermeers", die dagelijks om vier uur in het stedelijk museum te Amster dam wordt vertoond in het kader van de tentoonstellig „Vals of echt", blijkt zich in de groeiende belang stelling van het publiek te mogen verheugen. De voorstellingen, die gé- De mening van de GN.V.-voorzitter Naar aanleiding van het zich te rugtrekken van de Anti-Rev. uit de kabinetsformatie heeft.de heer M. Ruppert, voorzitter van het Christ. Nat. Vakverbond zijn mening weer gegeven. De A. R. partij, zo zeide hij, heeft twee bezwaren geuit: le. De geringe invloed welke aan de Prot. Chr. groep op het sociaal- economisch beleid der regering was toegedacht. 2e. Het voornemen van de forma teur in zake de bezetting van het de partement van Sociale Zaken. Wat het eerste bezwaar betreft, meent de heer Ruppert, dat, nu een nieuw kabinet moet worden gevormd uit drie politieke richtingen, het juist geacht moet worden, dat de Prot. Chr. groep een van de drie de partementen op sociaal-economisch gebied (Financiën, Economische Za ken, Sociale Zaken) zou verkrijgen. Daartoe bestond te meer aanleiding, nu de P. v. d. A. behalve het voor zitterschap van de Raad van Econo mische Aangelegenheden uit de mi nisterraad nog drie andere sociaal- economische departementen zou be heren. De wens der A. R.-fractie- zou het gemakkelijkst kunnen worden gerea liseerd aan het Departement van So ciale Zaken, omdat de huidige be windsman in elk geval niet zal te rugkeren. Om deze redenen is de heer Ruppert het eens met het eerste bezwaar van de A.R.-fractie. Wat het tweede bezwaar de be zetting van Sociale Zaken aan gaat, wees de heer Ruppert ons er op, dat van A.R.-zijde nadrukkelijk is uitgesproken dat men geenszins onder alle omstandigheden bezwaar heeft tegen de opname van een man durende het weekeinde werden gege ven, waren totaal uitverkocht. De eerste druk van de catalogus „Vals of echt" is ook uitverkocht. Een dezer dagen verschijnt een nieuwe, van vele illustraties voorziene, uitgave. uit een van de drie richtingen der vakbeweging in de ministerraad. Er is dan ook naar het oordeel van de heer Ruppert geen sprake van, dat de Anti-Revolutionnairen in het vaarwater van de V.V.D. ^zijn geko men. De A.R-fractie heeft er alleen be zwaar tegen dat onder de gegeven omstandigheden een vooraanstaand man van het N.V.V. met de leiding van Sociale Zaken zou worden be last, zonder dat rekening werd ge houden met het bestaan van drie richtingen in de vakbeweging. Voor het in de K.V.P. georgani seerde deel van de leden der K.A.B. werd een oplossing gevonden, maar voor de leden van de Christelijke vakbeweging, die deel uitmaken van de Prot. Chr. politieke partijen, vond men deze niet. Gelet op de situatie op vakvereni- gingsgebied in Nederland en met na me in verband met de vele proble men welke thans op dit terrein aan de orde zijn (lonen, werkgelegen heid, huren, ouderdomsvoorziening) is deze figuur ook naar het oordeel van de heer Ruppert niet aanvaard baar. Nu de overheid zich zo intensief met o.m. de loonvorming bemoeit, zal zij oog moeten hebben voor de opbouw der maatschappelijke orga nisaties in het algemeen en voor die der werknemers-vakbeweging in het bijzonder. Dit betekent uiteraard geenszins dat onder alle omstandigheden steeds drie mensen uit de vakbeweging zouden moeten worden opgenomen in het kabinet, maar onder de huidi ge-omstandigheden heeft het opne men van een man uit één der drie richtingen consequenties voor de beide andere richtingen. Ook het tweede bezwaar der A.R.- Tweede Kamerfractie achtte de heer Ruppert dus juist. Overigens hoopte hij hartelijk dat het alsnog zou mogen gelukken een kabinet te vormen uit de vier par tijen die tot dusver bij het overleg betrokken waren. Ruim 1100 pelgrims naar Lourdes Blauwe, witte en oranje trein Donderdag 24 Juli begint de 52ste Nationale Bedevaart van Nederlandse Katholieken naar Lourdes. Ruim 1100 pelgrims uit alle delen van ons land onder leiding van mgr. J. P. Huibers, bisschop van. Haarlem, reizen naar het Franse Maria-oord. Onder hen be vinden zich mgr. prof. dr. R. Post, hoogleraar aan de Katholieke Uni versiteit te Nijmegen, en mgr. H. Eras, secretaris van de Vereniging tot Samenstelling van Nederlandse Bedevaarten. Van Roosendaal uit vertrekken de ziekentrein of Witte Trein en de Blauwe of pelgrimstrein. De Oranje- trein start in Maastricht. De bede vaart duurt van 24 Juli tot en met 1 Augustus. Zij heeft tot algemene intentie: „Onze Lieve Vrouw v. Lour des, geef de vrede aan de .zielen en aan de wereld". Tijdens het verblijf te Lourdes zal iedere avond een internationale licht processie langs de heiligdommen trek ken, waaraan alle pelgrims deelne men. Eenmaal gedurende de week zal 's avonds voor de Nederlandse pelgrims een plechtige nachtelijke aanbidding worden gehouden. Te middernacht volgt dan< een pontifi cale Hoogmis, waaronder algemene H. Communie. De leider van de bedevaart, mgr. P. J. Huibers, zal bij de aanvang en de sluiting voor de pelgrims preken, terwijl de zeerëerwaarde heer pastoor H. Drost de overige predikaties zal houden. De 53ste Nationale Bedevaart naar Lourdes zal plaatsvinden van 1 tot en met 7 October. U nadert een school, wegversmalling „DE GOEDE HERDER" HULDIGT MGR. BUIS „De Goede Herder", waar mgr. J. Buis gistermiddag op bezoek was, had een reputatie op te houden, want voordat de Leidsc missiebisschop 4 jaar geleden naar zijn missiegebied vertrok, had hij ook een bezoek ge bracht aan de bewoonsters van dit zonnige huis in Zoeterwoude en de herinnering daaraan was mgr. zo als hij in de loop der middag vertel de gedurende al die tijd bijgeble ven. Over enige tijd zal mgr. Buis weer naar zijn missiegebied vertrekken en de herinnering aan „De Goede Her der" zal zo mogelijk nog schoner zijn dan die, welke mgr. zich gedu rende de afgelopen vier jaren op zijn verre tochten door de Borneose bin nenlanden en de eenzame ogenblik ken in dat verre land voor de geest haalde. Daarbij hebben de slimme „schaap jes" van „De Goede Herder" mon seigneur een cadeau aangeboden, waardoor hij wel iedere dag aan hen móét denken. En het is wel zeker, dat deze gedachten alleen maar erg pret tig zullen zijn. Plechtig begin. De eerw. zusters hadden met de meisjes een programma samengesteld, dat niet alleen een rijke variatie bood, maar waaruit bleek, dat men gezocht had naar iets gaafs en zich geheel gegeven had, dit schone zo zuiver mogelijk uit te beelden. De feestelijke ontvangst begon te omstreeks 5 uur met een pontificaal lof, dat opgedragen werd door tngr. Buis met assistentie van pastoor W. N. van Leeuwen (diaken), kap. J. Wesseling (sub-diaken), de secr. van mgr. Buis. father J. Klijn en de rector van „De Goede Herder", de zeereerw. heer J. C. dc Groot (ceremoniarii), terwijl de theologanten uit War mond in de lagere fucties assisteer den. Het koortje van „De Goede Her der", dat in al de feestelijkheden van de middag zo'n voorname rol speelde, zong onder de eminente leiding van de eerw. zuster Dionysia een keur van kerkelijke liederen, w.o. „In no mine Jesu" van Handel, het „Magni ficat" van Koop en als slot „Jubila te" van Smith. Een „primeur" voor „De Goede Herder". Na het lof verzamelden de bewoon sters zich in de smaakvol versierde toneelzaal, waar op een verhoging zetels waren geplaatst voor mgr. Buis en de hem vergezellende geestelijk heid, terwijl tussen de zitplaatsen een grote ruimte was vrijgehouden, waarop de „artisten" van deze mid dag zouden acteren. Een welkomstlied, speciaal voor deze gelegenheid opgesteld, begroette de hoge gast toen hij met de andere gasten de zaal betrad en toen het ge zelschap had plaats genomen en de eerw. zusters op de plaatsen naast de erezetel van mgr. Buis gezeten wa ren, trad een onvervaarde jongedame naar voren, om de bisschop, namens alle aanwezigen, een hartelijk wel kom toe te roepen. Zonder de minste plankenkoorts herinnerde deze moe dige spreekster aan ret vroegere be zoek van monseigneur en wenste hem een voorspoediger reis naar zijn mis siegebied toe dan vier jaar geleden, toen mgr. op de „Oranje" tijdens de hevige storm in de Golf van Biscaje angstige uren beleefde. Aan het eind van haar toespraak maakte de jonge dame van de gelegenheid gebruik, om een „primeur" in de wacht te slepen, door voordat een andere plaats hiertoe nog de gelegenheid gehad heeft mgr. in het openbaar geluk Een der Biedermeier-paartjes biedt mgr. Buis de Palla aan. V.l.n.r. Fa ther J. Klijn, pastoor W. N. v. Leeu wen, mgr. Buis. rector J. C. de Groot, kap. J. Wesseling. Foto N. v. d. Horst Een stroom van zoete melodieën. Nadat deze spreekster zich had te ruggetrokken vulden tonen van een strijkorkestje de zaal. Op ontroerend zuivere wijze werd „Frideska" van Smith ten gehore gebracht. Nog wa ren de laatste tonen niet weggestor ven of de onvermoeibare zuster Dio nysia. die ook het strijkorkestje diri geerde, had haar koortje te voor- voorschijn getoverd, dat een meer stemmig Hollands liedje bracht. Geleidelijk aan was men in de zaal in een „klassieke sfeer" beland. De melodie van het „Largo" van Har.del, waarop het koortje een toepasselijke tekst zong, voerde de aanwezigen steeds verder weg van de woelige twintigste eeuw en deed hen steeds meer vertrouwd raken met de beko ring van een verleden tijd. Maar nog had de middag haar# hoogtepunt niet bereikt. Een soliste met een diepe welluidende altstem zong in het Duits een huldelied, daarbij zacht be geleid door een viool. Brillant Menuet van Beethoven. Nadat het applaus voor deze klank- olie prestatie weggestorven was, werd het doodstil in de zaal. Alle be woonsters wisten klaarblijkelijk, wat voor de gasten tot dan toe verborgen was gebleven en wachtten in grote spanning. Voor in de zaal begon heel zacht een viool de „Romance" van Beethoven te spelen, spoedig geassisteerd door de piano. Langzaam ging het toneelscherm open en ontrolde zich een tableau, dat de zomerwarmte deed vergeten en dat terugvoerde naar winteravond- jes vol sfeer en romantiek, zoals wij die helaas nog slechts kennen uit vergeelde boeken. In zacht-rose en licht-blauwc Bie dermeier-jurken met grote pijpen krullen, die ondeugend onder de nauwsluitende mutsjes doorgluurden, stond daar een viertal dametjes uit het begin van de vorige eeuw, geës corteerd door galante ridders in zwart fluwelen buisjes en kleurige knie broeken met lange witte kousen. Na enige tijd kwam er beweging in dit tafereeltje. De paartjes stapten van het toneel en na een diepe bui ging of gracieus révérence voor de hoge gast te hebben gemaakt, dans ten zij een rijkgevarieerd menuet, dat geruime tijd duurde, maar dat het oog zoveel te genieten gaf, dat het einde nog te vroeg kwam. Hoe statig boog de cavalier en hoe genadiglijk nam zijn dame dit huldeblijk in ent- vangst om daarna met een sierlijke révérence haar hoofse ridder eerbied te betuigen, i Aan het slot van deze brillante I dans bood een der paartjes mgr. Buis een palla aan. Nog eenmaal werd de bisschop op oud-Hollandse wijze eer betoond en toen verdwenen de paar tjes achter de schermen, waarop hun een ovationeel applaus werd gebracht. Zowel de eerw. zuster Marie-Chris- tina, die het menuet ingestudeerd heeft, alswel de meisjes, die het op zo'n voortreffelijke wijze uitvoerden hebben een voordracht gebracht, die voor menig „schouwburggezelschap" een lesje zou zijn geweest. Dankwoord van Mgr. Buis. Het laatste gedeelte van deze feest middag werd verzorgd door mgr. Buis zelf. De bisschop dankte voor de prachtige middag en vertelde iets over het missiegebied van N. Borneo, waar hij vier jaar geleden als vreem deling binnengetreden was en waar hij over enige tijd weer hoopt te zijn. Mgr. vroeg dringend om een vurig gebed daar .zonder dit het zware mis siewerk. dat tijdens de oorlog enorme schade heeft opgelopen, nooit kan slagen. Tot slot vertelde mgr een ver haal over koppensnellers, dat hij zelf meegemaakt heeft en dat onder adem loze spanning, zo nu en dan onder broken door een lachsalvo, beluisterd werd. De middag was al overgegaan in de avond toen met een woord van rec tor J. C. de Groot en een enthousiast gezongen afscheidscanon deze rijke feestmiddag een einde vond. Het sierlijke menuet in volle gang. Foto N. v. d. Horst

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2