Kaagweek met reeds drie mooie zeilploegen nu geslaagd HARDE STRIJD IN TEAM- EN OPEN WEDSTRIJDEN Zwemfeest in Oegstgeests Poelmeer Njord roeide goede Acht op nationale kampioenschappen MAANDAG 21 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 Twee dagen van intens zeilgenot op de Kagerplassen. De zeilers kunnen het er mee doen en zij vinden het heerlijk en zijn er dankbaar voor, dat de Kaagweek dit jaar zulk weer meebracht. Zaterdag volop wind, zij het dan zonder veel zon. maar gisteren èn wind èn zon! 't Stempelt deze Kaagweek tot geslaagd, hoe ook het verdere verloop in de laatste twee dagen mog£ zyn. van Diemen, 5. S. G. Rodenhuis. Idem B: 1. J. Schakenbos, 2. C. H. v. d. Meer, 3. A. H. Breedeveld. 16 M2 klasse A: 1. J. Helder, 2. F. Jansma, 3. S. v. d. Steeg, 4. N. Both Jr., 5. M. Tournier. Idem B: 1. G. N. Hoepel, 2. H. Blom, 3. J. v. Tongeren, 4. G. C. Poolman. 5. F. H. W. Engelbert van Bevervoorde. Idem C: 1. J. H. Lagendijk, 2. F. van Dam, 3. J. Coebegh. Valkenklasse A I: 1. W. Ritman, 2. C. Pierrot, 3. E. J. Hoppe, 4. J. C. v. Tien hoven, 5. P. van Buren. Idem A II: 1. H. C. Kirkenier, 2. C. Groot, 3. J. Keijzer, 4. F. Goudriaan, 5. J. M. Snijders. Idem klasse B: 1. G. Visser, 2. mej. A. E. v. d. Mandele, 3. J. H. v. Oosten dorp, 4. A. A. Kolk, 5. A. Nijman Jr. Pampusklasse A: 1. H. J. Schipper, 2. A. Volker, 3. A. M. Sustring, 4. B. Ouwerkerk. Idem B: L G. Biesot, 2. A. J. Duykers, 3. G. Aten. Drakenklasse A: 1. G. van Wijk, 2. Ir. J. C. P. Hofkes, 3. S. Bakker, 4. G. A. Pfeiffer. Idem B: 1. mevr. E. DuerrZiech, 2. R. Visser, 3. J. Nederveen. Regenboogklasse A: 1. J. Hofland 2. L. de Wit, 3. K. Vrolijk, 4. J. C. v. d. Velde, 5. F. P. Bos. Idem B: 1. L. Tol Jr., 2. C. J. van der Bas, 3. A. Gebuis. 12 Voetsjollenklasse A: 1. F Brink man, 2. E. J. Holtrop, 3. A. W. Reyers, 4. H. de Breejen v. d. Bout, 5. J. van 't Hoogerhuys. Idem B: 1. mej. J. Brinkman, 2. L. Bergmans, 3. A. H. Verkade Jr., 4. mej. M. Maarse, 5. E. Moes. Idem C: 1. mej. A. v. d. Stadt, 2. J. H. Engel, 3. A. Rommelse Jr. 4. H. P. Herfst, 5. mej T. H. van Leeuwen. 't Begon Zaterdamorgeni al dadelijk met tegenslag. .Toen de 12M2.-klasse zich gereed maakte voor de start, kwamen er enkele schepen aan en deze verhinderden de deelnemers op het laatste moment naar boven te gaan. Enkelen ondervonden er hinder van en moesten noodgedwongen over de startlijn. Het wedstrijdcömité be sloot onmiddellijk de start ongeldig te verklaren en vijf minuten later werd opnieuw en nu goed ge start. Gedurende de eerste ronde had R. Kemer de leiding, maar Sj. Kraan, die in de le ronde op de tweede plaats had gelegen, nam de leiding van hem over en bracht aldus de eer ste wedstrijd van deze Kaagweek weer op zijn naam. Er stond 'n stevige, zeer stevige bries uit het Westen, zo nu en dan met enkele rake uitschieters, het geen sommige zeilers noodlottig werd. Kappie Minneboo van de persboot had al spoedig een Vrijheidsklasse achter zich gebonden en terwijl hij bezig was deze boot te bergen, liep een Sharpie vol, terwijl de politie- boot nog een Olympiajol op sleep touw kreeg. Evenals op de eerste dag leverde ook nu het rak ZweilandNorre- meer een mooi kruisrak op, terwijl ook van de Dieperpoel naar het Nor- remeer in enkele slagen gemaakt moesten worden. Dat bracht strijd en soms veel strijd. Dat ondervonden v. d. Steeg, Both en Dorimier in de 16 M2 Een heidsklasse, waar de Friezen Helder en Jansma hun de baas waren. In de Valkenklasse A was de deel name zo groot, dat in twee afdelingen gezeild moest worden. In A I had Hoogenboom pech. Na een derde plaats bij de boeien op het Zweiland, liep hij bij het opkruisen steeds meer naar voren om ten slotte aan de kop te komen, 'n Mooie prestatie onge twijfeld, maarplots verspeelde hij zijn schoot en was uit de strijd. Wim Ritman won de race'n voorteken voor de komende strijd in de team-wedstrijd met Tandjong Priok? De strijd in de Drakenklasse was emotievol. Met de ballon op ging het met 'n sneltreinvaartje naar het Zwei land, waar het 'n wirwar van sche pen werd om de voordeligste posi ties. Hofkes ging vrij voorop, maar de rest op 'n kluwen. Ini de ach terhoede v. d. Steen, die door het vallen van v. Wijk de eerste boei miste en een slag moest maken. Daar na was dit het geval met Boersma Friezen vooraan fn de Regenboogklasse. De strijd in de Regenboogklasse gaf ditmaal een heel ander beeld te zien dan Zaterdagmiddag int de open wed strijd en Zondagmorgen in de Team wedstrijd. Aanvankelijk lagen Sie- verts en Huisman aan de kop, doch op het kruisrak naar Norremeer kwamen Hoff Jr., Vrolijk, de Wit en Alberda steeds meer opzetten en reeds lantg voor de boei aan het Nor remeer had Hoff de leiding, gevolgd door Alberda, Leen de Wit en Vro lijk, die er ondanks zijn 70-jarige leeftijd onlangs pas herdacht vrolijk op los voer. Bij het ingaan van de tweede ronde kwam Hoff in aanvaring met een Pampus, waardoor zijn grootzeil scheurde en het einde kwam van een ogenschijnlijk reeds gewonnen race. Nu werd Vrolijk winnaar met Alberda op de tweede plaats, waarop de Wit, Bos en v. d. Velde de volgende plaatsen bezetten. De uitslagen van Zondags De uitslagen van Zondag zijn: 12 M2 klasse A: 1. Sj. Kraan, 2. R. Kremer, 3. W. Jungschlager; 4. C. van Toor. Idem B: B. Kraan, 2. J. J. Kesler, 3. A. Langeveld, 4. P. W. de Brey. Olympiajollenklasse A: 1. J. A. F. Ver- kuylerx, 2. B. W. Willems,. 3. H. Slees- wijk, 4. J. Proper, 5. H. Lesage. Idem B: 1. A. Benjamins, 2. J. A. Pot- jer, 3. F. A. Pruymboom, 4. J. H. Men- ten, 5. H. van Heuvelen. Vrijheidsklasse A: 1. Joh. v. Diemen, 2. C. A. Vial, 3. C. W. Kist, 4. B. J. Colenbrander, 5. E. R. Frech. Idem B: 1. H. H. A. Frohwein. 2. J. Schakenbos, 3. C. H. van der Meer. Eenheidsklasse B: 1. T. H. v. d. Ho- nert, 2. W. A. Dekker. S. H. Blom, 4. A. Warnaar. 5. A. Schriel. Idem C: 1. B. Spaargaren, 2. J. "H. La gendijk, 3. J. E. A. M. Coebergh, 4. F. van Dam. Idem A: 1. J. Helder. 2. S. v. d. Steeg. 3. F. Jansma, 4. A. A. Taselaar, 5. J. P. van Dijk. Valkenklasse A I: 1. J. C. van Tien hoven. 2. H. C. Kirkenier, 3. Th. van Helvert. 4. J. C. Lichtenauer, 5. S. M. van der Meer. Idem A II: 1. C. Groot. 2. A. C. Laag- water, 3. mevr. C. Joustrav. Gooi, 4. P. van Buren, 5. C. M. M Nauta. Idem B: 1. P. J. de Vos. 2. R. v. d. Windt, 3. mej. A. E. v. d. Mandele, 4. A. Hartog. 5. A. L. J. v. d. Meer. Pampusklasse A: 1. H. J. Schipper, 2. W. M. van Staveren, 3. A. Volker. 4. P. H. Cramer. Idem B: 1. G#Biesot, 2. A. J. Duykers, 3. G. Aten. Drakenklasse A: 1. J. C. P. Hofkes, 2. G. A. Pfeiffer, 3. H. W. v. d. Steen, 4. W. Klomp, 5. G. van Wijk. Idem B: 1. R. Visser, 2. R. Ph. Keeg- stra, 3. D. W. van Dam v. Hekendorp. Regenboogklasse A: 1. K. Vrolijk, 2. J. Alberda, 3. L. de Wit, 4. F. P. Bos, 5. J. C. van der Velde. Idem B: 1. C. J. van der Bas, 2. A. Gebuis. 3. L. Tol Jr. 12 Voetsjollenklasse A: 1. A. W. Reyers, 2. E. J. Holtrop. 3. M. A. Nederburgh, 4. L. Herfst, 5. F. Brinkman. Idem B: 1. T. Mudde, 2. A. H. Ver kade Jr., 3. J. Roos, 4. mej. J. Brinkman, 5. J. Cosijn. Idem C: 1. mej. A. v. d. Stadt, 2. A. Rommelse Jr., 3. P. 't Woud, 4. mej. T. H. van Leeuwen. 5. J. Kuyt. Jeugdklasse A: 1. Jac. Albers, 2. H. P. Noteboom, 3. G. J. Mulder, 4. M. J. Jonker. Idem B: 1. S. H. de Jong, 2. W. van der Maas, 3. A. E. Leliveld, 4. M. van Tienhoven, 5. A. v. d. Steur. De jeugd vooraan Te Amsterdam zijn op de Bosbaan onder gunstige weersomstandigheden Jeugdklasse A: 1. G. J. Mulder, 2. Jac. de nationale roeikampioenschappen Albers, 3. H. J. de Jong, 4. B. Mos. Idem B: 1. H. v. d. Heijden, 2. W. v. d. Maas, 3. A. E. Leliveld, 4. J. R. de Vries. EEN ZONNIGE ZONDAG. Prachtig zonnig zeilw^er op de derde dag van de Kaagweek na een aanvankelijk aarzelende lucht, waar van we in den beginne niet wisten wat eruit voort zou komen. Maar het viel alles meer en reeds vanaf .het eerste startschot stond er een flinke bries, die aanwakkerde naar mate de zon hoger rees. In de Valkenklasse-team wedstrijd tussen leden van de Kaag en van Tandjong Priok, leden, die met ver lof in Holland toeven, werd een aar dige strijd te zien gegeven, ondanks het feit, dat het Kaag-team reeds op het Zweiland een harer vertegen woordigers verloor, want Nauta was zo onfortuinlijk een boei te raken Rolf van den Baunen en Goudriaan echter vergoedden voor de Kaag veel van dit verlies en eindigden met op de twee eerste plaatsen beslag te en Klomp bij de derde boei. De zei- j ieggen. jjet resultaat werd een klei- lers kwamen er zonder kleerscheu- ne voorsprong van de Tandjong ren af en fel werd er gevochten op Priok_zeilers; 18 tegen de Kaag 17>1 ae kruisrakken. Terug op het Norre- i pnt Vorig jaar won de K De ver. m^e^i Hofkes nog aan de kop, ge-i0fgangers hebben na de eerste dag volgd door v. d. Berg, Verduyn en een voorsprongetje.... Van Wijk. In de tweede ronde kwam Van wtik steeds n.eer naar voren, IE?'} gedecideerde overwinning be. l)ij kreeg de leiding en won de eer ste wedstrijd met Hofkes op de twee de plaats. Frans Tlieunissen verspeelde zijn mast. Ook in de Regenboogklasse zagen we een levendige strijd. Hofkes trok er zich niets van aan. Hij lag op het Zweiland tweede achter v. d. Velde, maar had hem spoedig te pakken. Toen kwam Leen de Wit op het kruisrak DieperpoelNorremeer in duel met v. d. Velde. De Zaandam mer bleek sterker en kwam op de tweede ronde, voor de wind zeilend, Klaas Vrolijk de strijd met v. d. Vel de aan en deze moest ook voor hem ditmaal de vlag strijken. Frans Theunissen had pech. In de twede ronde, voor de wind zeilend, brak zijn mast in tweeën. Hij was uit de strijd De uitslagen van Zaterdag. De uitslagen van Zaterdag luiden: 12 M2 klasse A: 1. Sj. Kraan, 2. G. Visser, 3. R. Kremer. 4. W. Guldemond, Idem B: 1. B. Kraan, 2. P. W. de Bery, 3. R. C. Korstanje, 4. R. A. Sickeler. Olympiajollenklasse A: 1. Joh. Dijkers, 2. H. Lesage. 3. J. A. F. Verkuylen, 4. H. Willems, 5. H. Sleeswijk. Idem B: 1. D. 't Hooft, 2. A. Benja mins, 3. J. A. Potjer, 4. J. H. Menten. Vrijheidsklasse A: 1. C. A. Vial. 2. B. J. Colenbrander, 3. A. de Wit, 4. Joh. haalde het Holland-team genboogwedstrijd tegen Friesland. Drie eerste plaatsen in het klasse ment waren het resultaat van de eer ste race voor de Kaag-zeilers. Reeds vanaf het Zweiland hadden van der Velde en Bergsma, de Holl. Fries, een vrije voorsprong op de overige leden van het team, Hofland echter voerde strijd, want Hoff Jr. lag voor hem, en Vrolijk en Alberda trachtten hem naar achteren te dringen. Maar Hof land zegevierde glansrijk. Eerst maakte hij zich los van Vrolijk en Alberda. Daarop bond hij de strijd aan met Hoff Jr. die hij op de terug weg te pakken kreeg en stevende hij op de derde plaats liggend, op de finish af, waarbij hij tenslotte kort voor het einde zelfs zijn teamgenoot Bergsma passeerde. Holland behaalde 23.1 pnt. tegen Friesland 13 pnt., een ruime voorsprong ongetwijfeld, doch in de laatste twee wedstrijden kan- nog veel gebeuren. In de Drakenklasse werd Hofkes winnaar. De Zondagmiddagwedstrijd der Draken bracht ditmaal een zege voor Hofkes, die zich de dag tevoren de eerste plaats op het nippertje had zien ontgaan. Zijn concurrent van Wijk slaagde er nu niet in hetzelfde spel te spelen £ls de dag tevoren en moest met de vijfde plaats genoegen nemen. voor senioren en voor de jeugd ge houden. Deze wedstrijden, die aan belangrijkheid veel hadden ingeboet, door de aanwezigheid van de beste ploegen op de Olympische Spelen te Helsinki, werden voor een groot deel gevuld door de jeugdkampioen schappen. Het eerste herennummer, de Vier met Stuurman, werd in een weinig spannende race gewonnen dqor „Willem III", IX lengte voor „De Laak". De Twee met Stuurman le verde een overwinning voor „Het Spaarne" op. Deze technisch minder fraai roeiende ploeg, die het seizoen begon als Jonge Twéé, roeide in een hoogtempo (34) zijn wedstrijd. Vanaf de start namen zij de leiding voor „Willem III" en „Njord" (met Dutdy van Haeften op slag) en vergrootten geleidelijk hun voorsprong. Een felle aanval van „Njord" (baantempo 32) op de 1500 meter kon de uitslag niet meer beïnvloeden. De „Spaarne-Triton" combinatie WilbrenninkFhuri Snetlage won in de dubbel twee met 3 lengten ver schil van de „Willem III-roeiers Rei- ding en Van Vugt. Opnieuw toonde Wilbrennink (baantempo 34 tegen Willem III 30) zich een harde vech ter en spurter, waarmede hij zijn kampioenschap van verleden jaar de Re- I prolongeerde. De Skif was een, onder-onsje voor de jonge scullers. Door de afwezig heid van de grote rivalen van dit sei zoen: Van IVlesdag van „Tromp", Neumeyer van „Willem III" en Goud- berg van „De Hoop", bonden de jon ge scullers van „DDS" (Prins), „De Amstel" (Bakker) en „Viking" (Pos- thuma) de strijd aan. Na de start nam „De Amstel" een zeer kleine voorsprong op „DDS". terwijl „Vi king" op de derde plaats lag. Deze volgorde bleef tot de 1500 meter, waar Prins een voortreffelijke spurt inzette, de eerste plaats overnam, ver uitliep en met groot verschil won in de tijd van 7.38.4. In de Achten kwamen aan de start De Regenboogklasse, Zaterdagmiddag in de strijd tijdens de Kaagweek. VOETBAL CAPPELLO VOOR HET LEVEN GESCHORST. Gino Capello, een van de beste voorhoedespelers van het Italiaanse elftal, is door de Italiaanse voetbal bond voor het leven geschorst. Dit is de straf voor het feit, dat Capello tijdens een wedstrijd van zijn club Bologna de scheidsrechter te lijf is gegaan, waarbij hij de rechtspreker schopte en hem enkele vuistslagen toediende. HET LDWS-TOURNOOI. AS<2Rijnsb. Boys 03. Ondanks de nederlaag heeft ASC uitstekend partij gegeven en vooral voor de rust een technisch goed spel gedemonstreerd, waaraan Kromhout c.s. de handen vol hadden. De schot vaardigheid liet echter te wensen over, en aangezien de Rijnsb. B. aan val vooral in het centrum stopperspil Vreeken niet konden omspelen "kwam met dubbel blank de rust. In de tweede helft tapte Rijnsb. Boys uit een ander vaatje, want thans wer den de buitenspelen meer in het spel betrokken. Toch ontstond in een periode van ASC-overwicht het eer ste doelpunt, toen Blazer een keu rige ren ondernam en de bal juist op tijd langs doelman Rooyakkers j schoot. Vanaf dit moment was Rijns- burgse Boys steeds sterker en toen j Knetsch goed doorzette en keurig J inschoot was het pleit beslecht. De I Boys scoorden nog eenmaal, wonnen verdiend met 30 en plaatsten zich hierdoor in de demi-finale tegen j UVS, welke wedstrijd a.s. Zaterdag I om 6.45 uur wordt gespeeld. „Njord", „Laga", „Willem IH" Nereus'. Aanvankelijk lag „Nereus" in de start iets voor, gevolgd door „Laga'. Maar reeds op de 250 meter liep „Njord" in, in een tempo van 36 slagen, met „Willem UI (34) op de tweede plaats. Geleidelijk aan wist de homogene, en goed roeiende acht van „Njord", die dit seizoen een grote vooruitgang toont, zijn voorsprong tot anderhalve lengte te vergroten, terwijl „Willem Hl en „Laga" om de tweede plaats vochten. „Njord" be hield zijn voorsprong en finishte voor „Laga", „Willem Hl" en „Nereus". In de damesnummers bevestigden mej. Reuter (Nautilus) in de skif en „Dë Vliet" in de acht hun superiori- tëit. In de jeugdnummers zagen wij bij zonder enthousiast, en ook technisch aardig roeien, vooral in de nummers jéugdskif (gewonnen door Delfos van „Het Spaarnr", de jongens 1416 jaar Overiaadse Vier (gewonnen uit een veld van 6 ploegen door „Vi king") en in het nummer jongens 1718 jaar Overnaadse Vier (gewon nen door „Ric"). CRICKET. AJAX WON VAN ROGGEWONING. Ook de wedstrijd tegen Rogge- woning 2 is voor Ajax in een grote zege geëindigd. Ajax verloor de toss en moest eerst batten. In 2% uur tijd bereikte de Ajaxbatsman het mooie totaal van 181 runs voor het verlies van 6 wickets. J. de Wit topscorer met een zeer goede 50, A. Wempe 37, I. Dozy 34 not out en A. Wolterink 15 not out. Captain De Jongh sloot daarna de innings van Ajax waarna Roggewoning 3 uur tijd kreeg om een poging te wagen dit totaal te passeren. Toen op 22 runs Rogge woning 5 wickets verloren had, pro beerde men nog een draw te bereir ken. Op 70 viel echter het laatste wicket van Roggewoning, zodat Ajax deze wedstrijd won met 111 runs en 5 wickets in handen. A. Schötteln- dreyer 27 en H. Willink 11 runs. Bowlingcijfers Ajax: A. Wempe 6 voor 28, eindelijk ook met bowlen eens loon naar werken, mr. J. de Jongh 1 voor 19, Oh. van Goor 2 voor 12. Zaterdagmiddag was het weer een drukte van belang in Poelmeer, waar een enthousiaste schare jongens en meisjes de tribune bevolkte en ve len een staanplaatsje langs de kant innamen. En niet alleen de jeugd was vertegenwoordigd, ook vele ouders waren naar de verrichtingen van hun kroost komen kijken. Namens het bestuur opende de heer R. Hilbrar.ds dit jaarlijkse zwemfestijn, waarbij hij vaststelde dat deze gebeurtenis zich steeds ken merkt door grote opkomst en daar aan evenredig enthousiasme. Daarna werden de diverse num mers schoolslag, rugslag en vrije slag afgewerkt, waarbij de jongens en meisjes elkaar hevig bekampten onder luide aanmoedigingen vanaf de kant; bij diverse nummers ging het dan ook spannend toe. Een aantal jongens en meisjes leg de vervolgens voor een bestuurslid van de K.N.Z.B. de zwemproeven af, waarbij 36 gegadigden waren voor diploma A en 9 voor diploma B. En toen werd het pas echt „feest", want er volgde een hinderniswed strijd, waarbij met een balletje op een pollepel diverse hindernissen moesten genomen worden; hier wa ren soms de vreemdste capriolen te aanschouwen. Ook de hierna vol gende wedstrijd voor gecostumeerden liet het een en ander zien. Traditiegetrouw volgde tot slot van deze middag een komische scène, die ditmaal door „Pa" Leget voor zijn rekening werd genomen, die met een vrij talrijk gezin „naar het zwembad" ging. De dolle capriolen verwekten vanzelfsprekend grote hi lariteit. De heer Hilbrands dankte aan het einde de organisatoren, in het bij zonder de heren L. van Ingen Sche- nau en J. Leget, en reikte met en kele toepasselijke woorden de prij zen uit. De uitslagen luiden: 25 M. schoolslag meisjes 813 j.: 1. Leny Wijntjes, 2. Dita Uiterwijk Winkel, 3. Coby v. d. Honaard en Ida Ringrose. 25 M. schoolslag meisjes 1316 j.: 1. Greetje Demmenie; 2. Rita Keu- nen, 3. Alie Heidsma. 25 M. schoolslag jongens 3—13 jr: 1. Bram Zwanenburg, 2. Hans de Winter, 3. Wim Spierings. 25 M. schoolslag jongens 13—16 jr: 1. Dick Timmermans, 2. Rinus Ma- zurel, 3. Kees Smit. 25 M. rugslag meisjes 813 jaar: 1. Leny Wijntjes, 2. Annemarie Bal dal; 3. Dita Uiterwijk Winkel. 25 M. rugslag meisjes 1316 jaar: 1. Rita Keunen, 2. Jeanne Leget; 3. Hannie Waals. 25 M. rugslag jongens 813 jaar: 1. Hans de Winter, 2. Peter Smit, 3. Eric Keuning, 25 M. rugslag jongens 1316 jaar: 1. Dick Timmermans, 2. Rinus Ma- zurel, 3. Kees Smit. 25 M. vrije slag meisjes tot 16 jaar: 1. Leny Wijntjes, 2. Miesje Zwier, 3. Coby v. d. Honaard. 50 M. vrije slag jongens tot 16 jr: 1. Dick Timmermans (die hiermede voor de tweede maal beslag legde op de wisselbeker, beschikbaar gesteld door badmeester J. Leget); 2. Rinus Mazurel, 3. Bram Zwanenburg. Hinderniszwemmen voor meisjes: 1. Dita Uiterwijk Winkel, 2. Hiltje Belksma, 3. Anneke Oosterom en Ria de Vos. Hinderniszwemmen voor jongens: 1. Rudy Bogaards, 2. Kees Smit, 3. Rinus Mazurel. Costumes voor deelnemers aan ge- costumeerd zwemmen: 1. Annemarie Baldal (Chinees), 2. Jeanne Leget, (boer), 3. Gerrit Jan Belksma (po litieagent). Gecostumeerd zwemmen jongens: 1. Frans van Melsen. Idem voor meisjes: 1. Annemarie Baldal en 2. Hiltje Belksma. den afgewezen. Diploma B. behaalden: Marijke Helsen, Marga v. d. Brandeler, Elly Dofferhoff, Marianne Pannekoek, Wim de Bruin, Eric Smit, Thijs de Bruin, Bert Drejer en Kees v. d. Waals. Op het 5e deel der Vijfkamp ge organiseerd door Swift in het Zui- derparkbad te Den Haag ging Golf brekers met 2 bekers naar huis. 1. Prestatie-wisselbeker voor de ver eniging met de grootste vooruitgang. Golfbrekers sinds verleden jaar 243.7 punt vooruitgegaan. 2. Beker als le prij's voor de meisjes. Totale einduitslag der 5 wedstrij den: 1. Swift 4490.7 2. Golfbrekers 4560.2 3. Raket 4672.4; 4. Donk 4698; 5. Start 4781.9. Uitslagen van het vijfde deel der Vijf kamp. Degenen, die (buiten mededinging meededen, worden hier niet opgeno men. I. 50 m. vrije slag dames: 1. L. Stik- kelman LGfB 37.7; 2. W. v. d. Holst, Swift 38,2; 3. J. de Groot, LGB 39. IT. 100 m. vrije slag heren: 1. H. Benschop, Swift 1.10; 2. J. Terwee- len, Raket 1.12; 3. M. Verbeek, Swift 1.12.5. III. 50 m. rugslag meisjes: 1. Loes Zandvliet, Golfbr. 41.6; 2. Nan de Wit, Golfibr. 41.7; 3. C. van Grieken, Swift 43.4. IV. 50 m. schoolslag jongens: 1. J. Jaspers, Donk 17.2; 2. W. Bekkers, Swift 19.4; 3. H. Neelhuyzen, Swift 19.4; H. Oostrom, Golfbr. 15.3 ((bui ten mededinging). V. 5 x 25 m. schoolslag meisjes: 1. Golfbrekers 1.41.8; 2. Sub Aqua (b. m.) 1.45.1; 3. Swift 1.46.7. VI. 3 x 25 m. wisselslag jongens: 1. Donk 50.2; 2. Swift 52; 3. Golfbre kers 52.7. VII. 50 m. rugslag dames: 1. J. W. v. Gorp, Swift 46.1; 2. M. Werk, Donk 46.4; 3. C. v. Dijk, Golfbr., W. v. d. Holst, Swift 46.8. VTII. 3 x 50 m. wisselslag heren: 1. Swift 1.48.2; 2. Raket 1.48.6; Golf brekers 1.50.9. IX. 5 x 50 m. vrije slag dames: 1. Golfbr. 3.16; 2. Sub Aqua (<b. m.) 3.18.3; 3. Swift 3.19.6. Uitslag der 5de ontm.: 1. Swift 908.7; 2. Golfbr. 9.16.9; 3. Raket 966.7- 4. Donk 977.5; 5. Start 1011.5. POSTDUIVEN De Duinklievers (N.w.hout)- Uitslag wedvlucht met jonge duiven vanaf Tilburg op Zondag 13 Juli 1952. Afstand plm. 88 km. In con cours 167 duiven. Gelost te 7.10 uur. Aankomst le duif 8.21.23 uur, snel heid 1236,49 m. per minuut. Uitslag: 1. 8. H. Dijkstra; 2- 4. 6. Pav. St. Jan 3. C. P. v. d. Berg; 5. C. de Kan; 7. G. Rotteveel; 9. 10. C. en J. Broek hof. De Rhijnmonders (Katwijk). Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans, afstand 510 k.m. 31 duiven namen er aan deel. Er werd gelost te 7 uur met mooi weer en Noord oosten wind. Uitslag: 1. H. M. Tjeb- bes; 2, 3, 7 J. Star; 4, 6; L. Noort; 5 A. Grimbergen; 8 J. Heemskerk. Met jonge duiven werd een wedvlucht gehouden vanaf Tilburg. Afstand 87 km. In concours 143 duiven. Met W.- Z.W. wind gelost te 1.30 uur. Uit slag: N. Verkaik 1, 6 en 15. P. Varke- visser 2, 4 en 34. A. Grimbergen 3, 23 en 32. J. van Schaik 4, 5, 7, 19 en 20. L. Noort 8, 16, 18 en 22. H. Hoek 9 en 10. AUTOMOBILISME ASCARI WINT GROTE PRIJS VAN SILVERSTONE. Het diploma A kon worden uitge reikt aan: Ina v. d. Gaag, Gerrit De Italiaan Ascari heeft de voor- Broekhuizen, Eddy Schudel, Dirk v. i sprong op zijn naaste concurrenten d. Veur, Hanny Niël, Jan^ Westen- in de strijd om het wereldkampioen dorp, Brigitta Schaetler, Tria Hoo- ger, Mieke Mulder, Anny den Hol lander, Anneke Sommeling, Riet den Hollander, Berry Uiterwijk Winkel, Margreetje van Dorp, Truus v. Dijk, Bert Potier, Truus Lubbers, mej. R. Akkerman, de heer G. P. Roessen, Dick de Romph, Anno Cosijn, Ge rard Damsteegt, Boudewijn Keuning, Nico van Dijk, Benny Klein, Jaap Querido, Peter Jonguière, Anneke Vletter, Jan Vletter, Liesbeth v. d. Berg, Beatrix ten Have, Jan Lubbe en Rolf Westen. 3 Candidaten wer- DE VIERDAAGSE AFSTANDSMARSEN Nijmegen begint weer het beeld te vertonen van het jaarlijkse Vierdaagse- feest. De wandelaars zullen volgende week Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag weer bezit nemen van deze stad. Op deze kaart zijn de vier verschillende wandeltochten, die de vier categorieën wandelaars hebben af te leggen, aangegeven. schap vergroot, door Zaterdag de Grote Prijs van Silverstone, meetel lende voor de wereldtitel, te winnen. Met een tijd van 2 uur 44 min. 11 sec. over de 402 kilometer, hetgeen neer komt op een gemiddelde snelheid van 146.43 km. per u. ging hij in zijn Ferrari als eerste over de finish, ge volgd door zijn landgenoot Taruffi, die met Ferrarie de tweede plaats bezette in 2 uur 44 min. 16 sec. (gem. snelheid 144,53 km. per uur). De jeugdige Brit Hawthorn werd derde met Cooper-Bristol in 2 uur 44 min. 31 sec. (Gem. snelheid 142.78 km. p. u.). De stand voor het wereldkam pioenschap luidt thans wat de eerste 4 betreft: -. Ascari (It.) 26 p., 2. Ta ruffi (It.) 19 p., 3. Farina (It.) 13 p., 4. Ruttmann (VS) 8 p. SCHAKEN. KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Na de 5e ronde gaat in de hoofd klasse W. Leeuwenburg op 't pad der overwinning voort. Nu moest Sladek in hem z'n meerdere erkennen. F. v. d. Velde liep in een damzetje en Slingerland was dus weer 2 punten rijker. Zaalberg en Heemskerk deel den de punten, terwijl de afgebro ken partij tussen Heemskerk en I. Laterveer eveneens remise werd. De uitslagen in de le kl. waren: SchildHakenmulder 02; Rijsdam W. v. d. Reyden 02; Brinks Jansens 02; HakenmulderW. v. d. Reijden 11; RijsdamDreef 02; DeegenaarsVink 02; W. v. d. Reijdenv. Drimmelen 11; Vink Rijsdam 20; Klein Sr.Deege naars 11. 2e klasse: Van StrienJuffermans 02; ItersonJ. Sladek 02; Boom v. Klaveren 11; StormKlin kenberg 20; v. d. Putten'Kwartel 02; Cornelissev. d. Putten 02. TO URNOOI TE ZURICH. In de zevende ronde van het in ternationaal schaaktournooi te Zü- rich speelde Euwe. tegen de Zwitser I Lob een Koningsindische partij en I moest met remise genoegen nemen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 8