Father L. van der Geest droeg plechtig eerstelingen-offer op Eerste plechtige H. Mis pater Rood Eersts plechtige H. Mis pater D. van Lammeren Dure bruidjes in de Congo Alleen drie nieuwe leeftijdsgroepen Drie auto's in botsing BOOTARTIKELEN Lauwe Permanent BESTEL WELDRA FLINKE JONGEN BAKKERSBEDIENDE DEGELIJK PENSION MEISJE Broodbezorgers auatltuten (S-CLtl C Humpo Hotshots kunstenaar 3 MAANDAG 21 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 4 VOORSCHOTEN Zaterdagavond 'heeft katholiek Voorschoten de jonge priester father L. v. d. Geest, ingehaald. Een grote schare bruidjes, allen gekleed in het wit en in de handen palmtakken en geel-vvitte bloemen wachtten de neo- I mist op. Nadat deze met de auto was 1 gearriveerd, schreed hij in gezel- schap van zijn moeder en zijn jong- ste broertje achter de stoet van bruidjes het kerkgebouw binnen en onder een haag van palmtakken naar het altaar. In de stoet volgden zijn broers en zusters en overige familie. Na het Lof werd de neomist weer door de bruidjes door het kerkge- bouw uitgeleide gedaan naar de pas- torie. Toen de jeugdige priester naar i huis was getrokken, stelde de Sint Laurentius-Harmonie zich voor het verenigingsgebouw op en marcheer de af, om de neomist ten zijnen huize 1 een serenade te brengen. De ouderlijke woning was versierd met drie nationale vlaggen, waartus sen de pauselijke wimpel, terwijl van de ramen groen-slingers naar bene den hingen en bloemen de gevel tooiden. J Toen de harmonie ter plaatse was gearriveerd, kwam de neomist met zijn moeder, broers en zusters milie naar buiten om dit huldebetoon in ontvangst te nemen. Lustig klonken over de Leidseweg de vrolijke klanken van de muziek, de jonge priester ter eer. Zondagochtend om 9 uur droeg de weleerwaarde pater L. v. d. Geest zijn eerste plechtige H. Mis in de hem welvertrouwde kerk op. Op het altaar prijkte een schat van witte bloemen met rijzende palmen, terwijl het altaar versierd was met grote zilveren kandelaars. Bij het opdragen van de H. Mis assisteerden als presbyter assistens pastoor J. Th. van Bemmelen, als diaken, pater Clemens van Huize Bere^teyn, als subdiaken, de wel- 1 eerwaarde heer J. Schrama, een plaatsgenoot van de neomist, als ce- remoniarius de eerwaarde heer Koopmans. Het parochiekoor en het jongenskoor zongen bij deze gele genheid de Missa ..In honorem Sanc- ti Eduardi Regis" van L. Refice en na de H. Mis de Priestercantate van A. Th. Vis, beide meerstemmig. De feestpredikatie werd gehouden door father G. Doene, priester van Mill Hill. Als onderwerp van zijn predica- tie had hij gekozen „Gratias agamus Domino Deo nostro". Laat ons de Heer onze God dank zeggen. In zijn predicatie schilderde de predikant de i hoge waardigheid van het priester schap nl.: Middelaar tussen God en J de mensen! Verder de verheven taak van priester-missionaris, strijder te 1 zijn voor Christus in de voorste ge lederen. 's Middags om half drie was er gelegenheid om de pas-gewijde prfies- ter en diens familie te feliciteren. Van deze gelegerïheid werd druk ge bruik gemaakt. De parochie geeste lijkheid, leden van het Kerkbestuur en zeer vele parochianen kwamen hun gelukwensen aanbieden. In de zaal stonden opgesteld de zeer ,vele cadeaux, die de neomist waren aan geboden. Een prachtige miskelk en pateen geschonken door zijn ouders, broers en zusters. Een complete mis- koffer, voor gebruik in de Missie, uitgevoerd in licht metaal, geschon ken door de K. A. B. Een ander prachtig geschenk van de K. A. B. was het in rood en geel koper uitge voerde kruisbeeld met 2 bijhorende kandelaars, vervaardigd door de he ren J. Berk en B. C. Duivenvoorde, die hiermede een stuk vakmanschap demonstreerden. Een ander mooi en sierlijk cadeau van de K. A. B. was het kazuifel, vervaardigd door de dames A. Lindeman, A. Zonneveld en M. Zonneveld. Door een aantal paro chianen was een enveloppe met in houd aangeboden. De versiering van het kruis in de zaal was door de K. A. B.-leden ge beurd. Kapelaan Perquin, oud-kapelaan van Voorschoten, die indertijd de pas- gewijde priester nog naar het semi narie had gebracht, was uit Den Haag gekomen om. de neomist te compli menteren. Het was een speciale verrassing tijdens de receptie, toen Mgr. Jac. Buis, de apostolisch vicaris van Bor neo, de nieuwe priester persoonlijk zijn gelukwensen kwam aanbieden. De neomist is benoemd te Jesselton, Borneo. Pater L. v. d. Geest wordt dus één van zijn priesters en het was dus des te prettiger, dat er nu reeds een eerste contact gelegd kon wor den. De feestdag werd besloten met een plechtig Lof. S(V.L.V.handbal. De vergade ring van de Afdeling Handbal wordt Dinsdagavond niet gehouden in het Mariazaaltje aan de Leidseweg, maar ten huize van de voorzitster. Leidse weg 273. Aller opkomst is \vel ge wenst. De collecte van de Stichting 19401945 heeft opgebracht een be drag van 1091.91. HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN VOORSCHOTEN. De jaarlijkse, steeds weer spannen de wedstrijdenreeks om het dam kampioenschap van Vooschoten is voor dit jaar weer ten einde. Door het uitvallen van enkele spelers eindigden S. v. d. Mey en G. Oostergo met een gelijk aantal punten. Hier door was een beslissingswedstrijd noodzakelijk. S. v. d. Meij won in grootse stijl en leverde daardoor de prachtige prestatie voor de derde achtereenvolgende maal kampioen van Voorschoten te worden. Hij leg de dus nu definitief beslag op de wisselbeker. G. Oostergo werd tweede en J. van Bemmelen eindigde op de derde plaats. In de tweede klasse behaalde Storm de eerste prijs. Ook voor de derde klasse was een beslissingswedstrijd noodzakelijk. Po litiek wist na een serie spannende partijen beslag te leggen op de eer ste plaats gevolgd door De Bruijn. Momenteel 'zijn de zomerwedstrij den van DES in volle gang. Deze krachtmeting verheugt zich in een grote belangstelling. Eventuele dam liefhebbers kunnen zich nu nog op geven als lid met grote kans om bij de a.s. competitiewedstrijden nog op gesteld te worden. Geboren: Johanna Maria Ber- nardina d- van C. W. Spruijt en J. J. Rolvink; Johannes Hendricus Petrus z. van L. J. J. van Galen en E. G. M. Peters; Alexandra Johanna Petra van P. Boon en Cornelia Visser; Karin Ella d. van W. J. Blanken en I. E. Kuijsten; Johanna Helena d. van H- L. Balfoort en A. K. E. van brecht; Daniël Franciscus z. van D. F. Verplancke en E. J. M. Hakkaart (geb. te Leiden). Ondertrouwd: Willem van Kuyk 3 j- en Stijntje Flippo 26 j. Gehuwd:: Willem Frederik Hen drik Verver en Petronella Johanna Gerdina van Klaveren; Adrianus Cornelis de Jong, te Rotterdam, en Mathilda Wagensveld. Overleden: Johanna Havers 75 j., echtg. van E. W. van Koppenhagen; Lena Martina Zwier 40 j., echtg. van C. J. Velu. i Zaterdgavond en Zondag was het feest in de St. Martinusparochie: Pa ter Ansgar Rood A.A. deed zijn in tocht in zijn geboorteplaats en droeg zijn Eerste Plechtige H. Mis op. Te rond kwart na 7 Zaterdagavond werd de Neomist afgehaald vanaf de villa Weerestein, het woonhuis van de burgemeester. Voorop ging de R.K. Harmonie „Crescendo". Vóór het kerkplein speelde het corps een Feestlied op de wijze van het Oostenrijks Volkslied. Binnen het hek werd pater Ansgar opgewacht door de geestelijkheid der parochie, vrienden en belangstellen den. De Welpen hielden het pad vrij. Een dozijn lieve bruidjes strooide bloemen en aan de zijde van pastoor Kosters ging de neomist, terwijl het feestlied werd gezongen, naar het al taar. De parochieherder heette de jonge priester welkom en vroeg, na een in leidend woord, voor,zich en de gelo vigen de eerste priesterzegen.#Hierop volgde een kort Lof." Assistentie ver leenden als diaken pastoor C. Glas, zoon der parochie, subdiaken pater A. Berk van dezelfde orde als de jon ge priester, ceremoniarius de eerw. heer C. de Groot, theologant van Warmond, eveneens zoon der paro chie. Zondagmorgen droeg pater Rood in de rijkversierde kerk zijn eerste plechtige Dankoffer op. Als %)resby- ter-assistens fungeerde de pastoor der Parochie met dezelfde assistentie als Zaterdagavond. Het zangkoor voerde zeer verdienstelijk uit een 3-stemmi- ge Mis van O. Ravanello; onder het uitreiken der H.Communie Quam Dilecta van Ph. Loots en na de Mis een Priestercantate, eveneens 3-stem mig, woorden v. Pater Wiers, muziek van de organist der kerk, de heer J. van Roode. De predicatie werd gehou den door pastoor Kosters, die als tekst had gekozen: „Gij zijt de glorie en de kroon van Jeruzalem en de eer van Uw volk". gelukwensen te hebben ge bracht aan de neomist, zijn familie, aan de priesters en het volk, ging spr. na, wat deze dag betekent voor allen en voor ieder in het bizonder. Pastoor vroeg een bizonder gebed van de jonge priester heden voor pa ter Turkenburg, zoon der parochie, die in ditzelfde uur zijn H. Priester wijding ontvangt en volgende Zondag aan ditzelfde altaar zijn eerste plech tige H. Mis zal opdragen. Van half 3 tot 4 uur was. er „Mariaoord" receptie, waarvan druk gebruik werd gemaakt. De fëestvie- ring werd te 5 uur met eën plechtig Danklof besloten. Zaterdagavond werd pater D. van Lammeren, pas gewijd priester van Mill-Hill, plechtig ingehaald aan de grens der gemeente. De R.K. Harmo nie-kapel „Crescendo" stond opgesteld en zette 'n feestelijke mars in, terwijl de .neomist met familie en de paro chiegeestelijkheid in de met wit-gele vlaggetjes getooide auto's hadden plaatsgenomen. Bij het binnentreden der St. Jo- sephkerk, werd pater Van Lammeren, voorafgegaan door zijn ouders, broers en zusters, onder het zingen van een speciaal voor deze gelegenheid geko zen St. Josephlied, naar het altaar geleid. Kap. Suyker sprak namens mgr. van Leeuwen en namens de paro chie een kort welkomstwoord, waar na de neomist voor de eerste maal zijn priesterzegen gaf. Hierna volgde een kort Lof, waarbij pater Van Lam meren geassisteerd werd door de bei de kapelaans der kerk. Zondagmorgen was het hoogtepunt van het feest. De eerste plechtige H. Mis werd door de joniggewijde als dank- en smeekoffer aan God opge- dagen. Presbyter-assistens was kap. C. Hamman van Schiedam, diaken kap. Suyker en subdiaken kap. Ver beek. In het priesterkoor had mgr. Van Leeuwen plaats genomen. De feestpredicatie werd gehouden door kap. Hamman, die als tekst had geko zen de woorden van het Introitus: „Gij volkeren al te zamen, klapt in de handen-: juicht Gode toe met ju belende stem". Spr. vertolkte de vreugde van de neomist, diens fami lie en van allen, nu weer een der on zer uitverkoren werd tot de grote waardigheid van het priesterschap. Bij het binnentreden door de neo- myst in de kerk zond het koor, on der leiding van de heer L. de Vreeze, met aan het orgel de heer J. Witte- man, het Veni Creator "van Korn- müller. Verder werd uitgevoerd de 8-stemmige Mis van Delfine Hermog- nan „Te rogamus Domine", onder het Communie-uitreiken tweestemmig door het knapenkoor „Jesu Dulcis". Na de Mis werd vertolkt „Haec Dies" van D. Ravenello, 3-stemmig voor ge mengd koor. Van half 9 tot 4 uur was er aan de pastorie een drukbezochte recep tie. Te 5 uur werd een plechtig Lof gecelebreerd met aan het slot de c tate „Het Teken des Vredes" van Guido Gezelle, muziek van Jan Meel, Luidsprekers in „St. Joseph". In de St. Josephkerk is een geluidin stallatie aangebracht; in 't bizonder voor degenen, die achter in de kerk him plaats hebben, is de microfoon een grote verbetering. Voor 't eindexamen aan de R.K. Handelsavondschool te Haarlem slaagde voor het 3-j. diploma Han delsopleiding mej. A. Kroezen. Voor het MULO-examen A slaagde te Haarlem mej. G. Angevare. Keuze uit twee. De heer Q. Waverijn, ambtenaar ter secretarie, alhier, is benoemd tot commies le klas-redacteur ter secretarie te Maar tensdijk (U.). Hij is ook bevorderd tot commies ter - gemeente-secretarie alhier. Welke functie hij het meest ambiëert is nog niet beslist. Geboren: z. van P. M. J. Witteman en M. Schrama; d. van A. J. Raams- veld en C. M. Verhoeven; z. van C. J. van de Reep en A. C. de Rooy; d. van A. J. Grimbergen) en M. Free- ke; z. van C. van Velzen en N. A. Hoogerdijk; d. van J. H. Thomassen en C. E. Uitendaal; d. van J. D. van Hensbergen en M. G. Nieuwenhuizen; z. van G. van Engelen en J. Verkerk. Getrouwd: P. A. Zonneveld en A. A. van der Lans; C. van Ballegooy en A. van Schie; W. Dekker en W. F. van Beek. WASSENAAR EEN WITTE KRAAI IN HET DIERENPARK. Als nieuwste zeer zeldzame aan winst arriveerde gisterenavond in het Dierenpark Wassenaar een vol komen witte kraai. Op dezelfde dag heerste tegenover het zeeleeuwen-bassin vreugde in het gezin van de guanaco's (wilde la ma's) door de geboorte van een flin ke zoon, welke thans op zijn tengère pootjes parmantig naast zijn moeder rondstapt. Gedurende het a.s. week-end kan men zich voor medische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen M. de Haan. Lange Kerkdam 56, tel. 2501 en B. A. Geerlings, Storm van 's-Gravesandeweg 64, tel. 2137. Van Zaterdag 19 tot en met Zaterdag 26 Juli a.s. heeft de Was- senaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402 avond-, nacht- en Zondags dienst. De eerste zonder bruidschat In Belgisch Congo is zo vér- neemt het K.N.P. deze dagen het eerste huwelijk gesloten, waarbij voor de vrouw geen bruidschat werd be taald. De dochter van een vooraan staand Katholiek, Kabese, trad in 't huwelijk, nadat zij geruime tijd in dienst van het bekeringswerk van haar vaderland had gewerkt. Zij was verpleegster te Luluaburg. De betekenis van dit gebeuren is in Centraal-Afrika zeer uitzonderlijk. Zoals men weet is het in de Afrikaan se negermaatschappij eeuwenoude gewoonte, dat de bruidegom vóór 't huwelijk een grote som aan de fa milie of beter familiestam van de ibruid schenkt. De vrouw in het al gemeen en het meisje in het bijzon der wordt in de clan (of dorpsge meenschap van verwanten) als de grootste rijkdom beschouwd, d-ie men zo zorgvuldig mogelijk bewaart en niet voor niets van de hand doet. De laatste jaren echter is er, mede onder invloed van de uiterlijke ver schijnselen der Westerse cultuur, een grote omwenteling ontstaan. De zucht naar geld en goed heeft ook de ne gers dermate aangegrepen, dat de bruidschat tot abnormaal hoge prij zen wordt opgedreven. De prijs van ƒ700,welke de laatste tijd wordt gevraagd, is voor een neger zonder meer niet op te brengen. Vandaar dat mannen in grote groepen naar de industriële oentra worden gedreven, waar zij WARMOND FINALE „GOUDEN SLEUTELS- TOURNOOI". Alphen won op het nippertje. Zaterdagavond vond de finale plaats van het „Gouden Sleutels"- tournooi te Warmond, waar een be hoorlijk aantal toeschouwers dit laatste treffen in het seizoen volgden. Het is een spannende wedstrijd geweest, waarin beide ploegen el kaar elke duimbreedte van het ter rein fel betwistte en waarbij uitein delijk de verlenging de beslissing 'bracht. Voor rust was het Warmunda dat de toon aangaf doch hoewel enige kansen ontstonden, de juiste richting werd niet gevonden. De Warmonda aanvallen strandde meestal op de hechte Alph-en achterhoede terwijl keeper Jansen wel weg wist met de afstandschoten die zijn heiligdom -bedreigde. Enigszins tegen de verhouding scoorde Alp-hen het eerste doelpunt. Er was toen 23 min. gespeeld. Warmunda bleef aanpakken. Over links brak Joop van Winsen door, een korte schermutseling op de velugel, een prachtig schot van Toon v. Winsen en het was 11. Na de thee is het Alphen, die het initiatief neemt. Eenmaal moest Stol met een keurige safe zijn doel schoon houden, waarna geleidelijk het Al phen overwicht wegebde en ook de Warmunda aanval zich ging roeren. Een hard schot van Kuijs wist kee per Jansen goed te keren. Als er nog 10 minuten te spelen is kan het Warmundakamp juichen als Kuijs een corner goed voor doel plaatst en Jaap Zwaan de bal stopt en daar mede Toon v. Winsen in de gelegen heid stelt de beslisende tik te geven 21. Vlak voor het einde kwam echter de gelijkmaker. In de verlen ging wist Alphen het winnende doel punt te scoren. soms grof geld verdienen, vaak ech ter de prooi worden van grote gees telijke verwording. Deze verschijn selen zijn in werkelijkheid zo om vangrijk, dat de negerstammen met de grootste geestelijke rampen wor den bedreigd, niet in het minst met onzedelijkheid en communisme. Dit alles nu vindt zijn directe aanleiding in de geldzucht, waarbij het hoge peil der bruidschat een voorname rol speelt. Tegen deze tendens is bij som mige huwbare negers scherpe weer stand gerezen, maar veel meer nog bij de missie. In het licht bezien moet het dan ook als een opluchting wor den beschouwd als de bruidschat hier en daar wordt afgeschaft. Min stens zal dit ertoe leiden, dat de hoogte aanzienlijk zal dalen. Ove rigens kan nu nog moeilijk worden voorspeld tot welke gevolgen het bruidschatloze huwelijk zal leiden. Drie verstekelingen op „Nw. Amsterdam" Na aankomst in New York zyn aan boord van de „Nieuw Amster dam" Zaterdag drie Nederlandse ver stekelingen ontdekt. De blinde passagiers, die zeer hon gerig waren en er zeer verfomfaaid uitzagen, hadden zich gedurende de overtocht in een kabelkast ver- stept. Zij verklaarden, dat zij in Neder land geen* werk konden vinden en hoopten in Amerika beter te slagen. Volgens Reuter zijn hun namne D. van Zanten en D. Grootaerf uit Rot terdam en J. Greven uit Steenwijk. Zij zullen aan boord van de „Nieuw Amsterdam" blijven en naar Neder land worden teruggebracht. Ouderdomsvoorziening Ondanks de aandrang, welke op de Regering wordt uitgeoefend om niet 100, maar een bedrag van 200, van de inkom stenaftrek vrij te stï.len, heeft de Regering, mede met net oog op de financieie gevolgen na rijp beraad besloten het ontwerp van wet te beperken tot de noodza kelijke uitbreiding van de noodwet ouderdomsvoorziening tot drie nieu we leeftijdsgroepen. Het thans demissionnaire kabinet acht het juister, dat de nieuwe rege ring een beslissing neemt over de hoogte van 't bedrag, dat van de in komstenaftrek zal worden vrijge steld. Vier licht gewonden Gistermorgen omstreeks half ne gen heeft zich te Woensel tegenover het rijkskrankzinnigengesticht een dubbele aanrijding voorgedaan. Een vrachtauto met lege duivehmanden uit Rotterdam reeds een lichtmast omver en botste tegen een boom. De bestuurder van de personenauto, die achter deze vrachtauto aanreed, schrok van deze botsing en reed' waarschijnlijk daardoor op een van de andere kant komende vrachtauto in. De vier inzittende van de perso nenauto, allen afkomstig uit Eindho ven, liepen vleeswonden op. Voorzien van de Gena demiddelen der H. Kerk overleed na een kort stondige ziekte, onze innig geliefde Man, Va der, Behuwd en Groot vader, Broer, Behuwd- broer en Oom de Heer jacobus kroon Echtgenoot van JOHANNA PAULINA JACOBA VAN BERKEL in de gezegende ouder dom van 80 jaar. Leiden: J. P. J. KROON— VAN BERKEL J. KROON Venezuela: C. OUWEHAND— KROON A. F. OUWEHAND Amersfoort: H. E. VERHOEFF KROON P. L. L. VERHOEFF Oegstgeest: J. J. KROON M. KROON— VAN TOL J. ROOYAKKERS en kleinkinderen. De H.H. Uitvaartdien sten v/orden gehouden Donderdag 24 Juli, in de narochiekerk van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvan gen (Hartebrug) te 7, 7.45 en 9.30 uur, waar van de gezongen H. Mis van Requiem te 9.30 uur waarna de begrafenis vanuit de kerk te 11 uur od de R. K. Be graafplaats „Zijlpoort". Rozenkransgebed Dins dagavond te 8 uur ten sterfhuize. Woensdag avond te 7.30 uur in de kerk. 2183 Met grote vreugde geven wij kennis van de geboor te van onze eerste Zoon tonny die b;j het H. Doopsel de namen ontving antonius matthias b. h. G. B. TH. M. Rooyakkers M. M. Rooyakkers de Keuning Leiden, 20 Juli 1952. Herensingel 47. 2177 Tijd. St. Elisabeth-zieken- huis. Mevr. van Rij-Zitman TANDARTS afwezig tot 11 augustus. Voor spoedgevallen zijn bereid waar te nemen me vrouw KarstensWiche- rink, Roodenburgerstraatf 18 en W. Frijling. Zt'isin- gel 1. 2179 JAC DE MOOY PEDICURE-SPECIALIST dinsdag, vrijdag en zaterdag geen zittingen. TROOST Zeilmakerij, Haven 14, Lelden 3? Er biedt zich aan een R. K. Meisje voor Dinsdag en Vrijdag. Br. Jac. Zand bergen, Schenkelweg 16, Zoeterwoude. 4319 S* Naaimachine defect? Reparatie direct bij U aan huis. Geen vervoer, niet wachten, geringe kosten en onder garantie. Naai machine Service J. B. H. Schoots, Rijnsburger weg 29B, Tel. 26664, Leiden. geheel nieuw systeem, zonder machine, geen warmte op uw hoofd 17.50 compleet met garantie De modere kapsels worden door ons gemaakt. Wassen, watergolven 1.60 Alleen DAMESKAPPER VAN HEERINGEN Morssiraat 16 Tel. 23309 GLAS IN LOOD VAN JILLEBA BETER EN GOEDKOPER 2* Openlijk dank aan God voor verhoord gebed, op voorspraak van de H. Maagd en H. Theresia na het houden van de Noveen der Drie Weesgegroeten 3T Er biedt zich aan een R. K. Meisje van 14 jaar voor dag en nacht. Br. Jac. Zandbergen, Schenkelweg 16, Zoeterwoude. 4318 2? Tuinartikelen. Tuinban ken, tuinnetten, tuinstoelen tuinslang, gieters, harken, grasmachines, spaden, kruiwagens, kippengaas. Harm, gaas, prikkeldraad, horrengaas. golfplaten, melkgereedschap, bascules gewichten, enz.: werkelijk voordelig. Landbouwadres: A. J. Hartwijk, Nieuwe Beestenmarkt 79, telef. 26627—24013, Ook galva niseren, vertinnen. Levensmiddelenbedrijf „DE TOREN," Westeinde 25, Roelofarends veen vraagt voor direct 'n voor wijk-, winkel- en ma- gazijnwerk. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk. Gevraagd een flinke In- of extern, bij Firma TH. W. VAN NIEKERK, Dorpsstraat 60, Warmond. GEVRAAGD: voor Augustus, voor jonge moeder en kind, omgeving Oegstgeest. Br. met prijs opgaaf onder no. 2176 bu reau van dit blad. GEVRAAGD: voor kantoorwerk n.v. g. eldering Sassenheim, tel. K 2532-7577. 3T Gevraagd voor brood- en banketbakkerij een aan komend bediende bij H. de Groot, Kempenaerstraat 111, Oegstgeest, tel. 22425. 3? Grote glazen kast met schuifdeuren, kleine vi trine, toonbankje, mooi ameublement. 2 arm,- en stoelen, uitschuiftafel, dressoir, prima divankleed, electrische boor 125 volt, prima spelend Philips Ra dio, enz. In- en verkoop. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9, afloop Visbrug. te lefoon 23261. 4323 De N.V. HUS te 's-Gravenhage vraagt enkele actieve ▼oor het aldaar bedienen van een wijk in de ochtendaren. (Dus gedeelte van de dag vrij ▼oor bijverdienste. Aan ervaren verkopers die een waarborgsom kunnen storten en niet ouder zijn dan 55 jaar wordt een goed uurloon geboden. Aanmelden mondeling dagelijks tussen 9—12 uur of schriftelijk bij de afdeling Personeel, Jacob Catsstraat 172, 's-Gravenhage. LOONSTATEN 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V. De Leidsche Courant - Papengracht 32-34 L „Wat ben ik toch een ontzagge lijk groot kunstenaar", dacht Humpo 'Hotsflots. terwijl hij met forse halen witte wolken in de blauwe lucht van het schilderij, dat hij onderhanden had, zette. „Ja, ja, een groot schilder1! Een vervaardiger van machtige doe ken! Welk een gevoel spreekt er niet uit dit landschap! Deze prachtige kleuren!Dit onbeteugeld oh.kom, hoe heet heteh palet! Zulk een fragiel avondrood, doorgloeid van een.... ehnou, ja, als ik zelf maar weet, wat ik be doel. En dan dit èenzame boompje! Eenzaam als de schilder zelf met zijn kunst! Een eenzaamheid, die door- huiverd is van de grote ziel eens Be gaafden Meesters! Er zullen er maar weinig zijn, die mij dit nadoen! En die het dan zo treffend juist onder woorden kunnen brengén!" Ja, Hum- po Hotsflots was een man, die wist, wat hij kon, dat hoor je direct. Hij ging eens midden in de kamer staan en keek met welgevallen naar de doeken, die hij zo in de loop der ja ren vervaardigd had. „En toch be grijp ik niet, hoe het mogelijk is," dacht hij verder. Dit zijn toch alle maal grote kunstwerken! Dat er nu toch maar nooit eens iemand is. die mijn kunst waardeert. Enfin, als je Remtrandt van Rijn neemt. Die ver kocht tijdens zijn leven ook niet een schilderij, heb ik wel, eens gehoord. Waar zou die toch van geleefd heb- bei?"

Leidse Courant | 1952 | | pagina 4