Meelfabriek stopt productie wegens hinderlijke zeepgeur GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN AUTO BANDEN GEBR. VAN ULDEN Pastoor Versteeg doet intrede te De Kwakel MAANDAG 21 JULI 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Brood contra parfum Kort geding tussen „De Sleutels" en Colgate Enige dagen geleden berichtten wij reeds, dat de meelfabriek „De Sleu tels" te Leiden een bezwaarschrift heeft ingediend, volgens de Hinder wet, tegen de geuren, die verspreid worden door de nabij gelegen zeep en parfumfabriek van Colgate (in het gebouw van de voormalige Edel achtbaar Sigarenfabriek) welke eni ge maanden geleden in bedrijf werd gesteld. Nu gebleken is, dat het ge produceerde meel de zeep en par- fumgeuren had opgenomen, heeft „De Sleutels" Zaterdagmiddag beslo ten het bedrijf geheel stop te zetten. Naar aanleiding van dit besluit heV- ben wij ons hedenmorgen tot de di rectie van de meelfabriek gewend, die ons het volgende communiqué ver strekte: „Toen de directie van de N.V. Meelfabriek „de Sleutels" v.h. de Koster Co. te Leiden ter ore kwam, dat de Colgate-Palmolive Handel maatschappij N.V. het voornemen had in de tegenover haar fabriek ge legen panden een cosmetische fabriek in te richten, heeft zrj zich reeds on geveer vier maanden geleden gewend tot het Gemeehtebestuur van Leiden om te wijzen op de hinder, welke een dergelijk bedrijf voor een meelfa briek meebrengt. Het is namelijk een ervaringsfeit, dat meel een zeer grote gevoeligheid vertoont voor vreemde geuren. Een bedrijf van de Colgate-Pal molive Handelmaatschappij, dat aetherische oliën verwerkt en zeep opslaat, is dus voor iedere meelfa briek een onacceptabele nabuur. Hoewel de directie van de N.V. Meelfabriek „De Sleutels" uiteraard iedere vergroting van de industriële activiteit in de Sleutelstad toejuicht, heeft zij tot haar leedwezen inder tijd bezwaren moeten maken tegen de vestiging van dit bedrijf. Men heeft zich toen echter op het formele standpunt gesteld, dat. deze bezwaren ter kennis gebracht moes ten worden op het moment, dat een aanvrage voor de Hinderwetvergun ning werd ingediend. Deze aanvrage werd pas kort vóór de opening van de fabriek openbaar gemaakt. Ver volgens werd de Colgate-Palmolive fabriek in werking gesteld zonder dat een vergunning ingevolge de Hinderwet was verleend. Reeds vóór de opening van de fa briek kon men in de omgeving sterke geuren waarnemen. Enige weken heeft de Meelfabriek „De Sleutels" thans nauwkeurig de windrichting en de sterkte van de geuren geobser veerd. Wanneer er gevaar bestond voor binnenzuigen van deze geuren, werden de meelfabrieken gestopt en bij verandering van de windrichting, weer in werking gesteld. De vorige week verergerde de toestand zodanig, dat de directie van de N.V. Meel fabriek „De Sleutels", mede gezien de deskundige adviezen, welke zij ontving, het niet langer verantwoord achtte door te draaien. Zij heeft gedurende lange tijd reeds alle betrokken autoriteiten geregeld op de hoogte gesteld van de gang van zaken. Intussen is voor de Pre sident van de Rechtbank te Den Haag een kort geding aanhangig ge maakt teneinde te bereiken, dat de Colgate-Palmolive fabriek gesloten zal worden. Door de President is een onpartijdig deskundige benoemd, die op de kortst mogelijke termijn zijn rapport zal indienen. Hangende deze kwestie is nog geen aanvrage op grond van de Werkloosheidswet voor het personeel ingediend". Bakkers klaagden. Naar ons ter ore kwam, hebben enige bakkers, die hun meel betrek ken bij „De Sleutels", geklaagd, dat Motorrijder reed tegen een paard Zaterdagmiddag om kwart over twaalf heeft op het kruispunt Lust hoflaanSophiastraat een ernstige aanrijding plaatsgevonden, tengevol ge waarvan de 29-jarige motQrrijder J. D. uit de Willem de Zwijgerlaan in levensgevaarlijke toestand naar het Acad. Ziekenhuis gebracht moest worden. Hij reed tegen een paard op, waarvan de ruiter, een landarbeider uit Leiden, ten onrechte geen voor rang verleende. De motorrijder liep een schedelbasisfractuur op. Heden morgen was zijn toestand nog zorg wekkend. Pastoor Beukers' zesde lustrum het meel een geur van parfum had, welke geur zelfs aan het gebakken brood merkbaar was. Indien dit juist is, kan hier gesproken worden van een onhoudbare toestand, waar aan hoe dan ook een eind ge maakt moet worden. Van deskundige zijde deelde men ons desgevraagd mede, ctat het hier een zeer moeilijke kwestie betreft, alhoewel het technisch niet uitge sloten geacht moet worden <_en zo danig ventilatie- en isolatiesysteem aan te brengen, waardoor de zeep en parfumlucht in de fabriek gehou den wordt, o.a. door middel van fil ters en sluizen bij de in- en uitgan gen. Dit zal echter een zeer kostbare zaak worden. De Hinderwet zal echter moeten uitmaken waar hier de fout schuilt. De mogelijkheid bestaat namelijk, dat de Colgate-fabriek aan alle eisen voldoet en dat het dus op het terrein van de meelfabriek ligt een zodanig ventilatie-systeem te ontwerpen, dat de zeep- en parfumgeuren het ge bouw niet kunnen binnendringen en dus het meel niet kunnen aantasten. Gevestigd in de week van 14 tot en met 19 Juli: M. E.' G. Asselbergs, ana- lyste. Cobetslr. 51; D. C. de Bart. Le vendaal 82: A. Beeuwkes. a. b. „Gre- gorythe", ligg. Zijlsingel to. nr. 55; C. KuijvenhovenDe Best en fam., Rijn dijkstraat 66; H. Bijl, slagersbediende. Julianastr. 54; M. W. T. Stuifzand—Van Cassel. Tomatenstr. 13; P. Colijn. 1.1. kraamverpleegster, Hooigracht 35; H. v. Delft. dienstbode, B. Ballotstr. .10; J. Droogers en fam.. fabrikant suikerwer ken. Levendaal 82; M. Lipsius—Duive- steijn, Da Costastr. 41; H. Egberts en fam. boekhouder, Prinsessekade 2; E. v. d. Lugt—Van Gelder, Warmonderstr. 8; C. Godschalk, onderwijzeres, G. Doustr. 81; M. M. de Groot, verpleegster, Hooi gracht 11-29; M. DrijberHalbertsma, Rapenburg 81; A. H. H. Heuzevelt, a. b. „De Spinsters", ligg. Galgewater t.o. nr. 10; G. J. F. Holman, adj. tech. ambte naar. Haarl.str. 268a; J. C. Hooglander, hulp i. d. huish.. de M. v. Streefkerkstr. A. J. W. Huisman en fam., wetensch. a. b. „Leiden 1575", ligg. Galge water; M. Kemp, hulp i. d. huish., Klok- steeg 19; C. Keijzer, handwerkster, Vestestr 122; J. M. v. d. Kloot, Zoeterw. Singel 81; M. W. de Kluijver. los werk man. Herenstr. 83 d; H. J. M. de Koek, cheffin stopperij, De Goejestr. 33; A. T. Kok. 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 191; N. T. M. v. d. Krogt, timmerman. De Silterlaan 54; Wed. C. Spruijt—Kuipers en fam.. Kraaierstr. 34; H. C. Kuijven hoven, dienstbode. J. Michielshof 8; A. Kwakkenbos, dienstbode. Hogewoerd 77a; J. J. van der Lugt. korporaal. War- monderslraat 8; H. J. Meijer, hulp i. d, huish.Vreewijkstr. 8; G. Mieremet, C. Huygenslaan 23; P. J. Millaard. 2e stuurman, H. Rijndijk 274; H. A. M. J. Oedaijrajsingh Varma, H. Rijndijk 134; E. A. M. van Ooi. 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 191; M. A. T. Paddenburg, onderwijzeres, Nwe Rijn 11; H. E. van Pelt. 1.1. verpleegster. Boerhaavelaan 2; Maandag 21 Juli. Na hetgeen we Zaterdag reeds schreven over het uitstapje, dat 700 man personeel van H.C.W. en N.E.M. Zaterdag maakte in 16 autobussen, kunnen we thans kort zijn. 's Avonds werd in Hilversum gedineerd, waar bij de heren Nolle en Stokvis, be drijfsleiders van H.C.W. en N.E.M. aanwezig waren. De voorzitter van „De Stalen Band", de heer De Graaf, sprak aan tafel woorden van harte lijke dank tot de directie, die deze uitgaansdag mogelijk had gemaakt. A.s. Woensdag om 8 uur wordt er in de gym.zaal Polgieterlaan een ouderavond gehouden door de Volks dansgroep De Hoornpijpers. Alle le den worden verzocht tijdig aanwezig te zijn. Ouders en belangstellenden zijn van harte welkom. Voor Het eindexamen van de Ar- chiefschool te Den Haag slaagde voor het diploma wetenschappelijk ar chief-ambtenaar de heer B. Tebrugge uit Leiden. Zaterdagmorgen om half twaalf zijn de 16-jarige jongeman J. B. uit de Hansenstraat en zijn 16-jarige vriend A. F. F. S. uit de. Amaliastraat, die samen op één flest op de Oost- dwarsgr^ht reden, op strat geval len, omdat de voorvork van het r(j- wiel plotseling brak. Beiden liepen schaafwonden en een hersenschud ding op, reden waarom de E.H.D. hen naar het Acad. Ziekenhuis ver voerde. Gisteravond heeft Leiden weer eens een staaltje van baladigheid be leefd. Tijdens de avonddienst hebben twee knapen, van 14 en 9 jaar, ste nen gegooid tegen de ramen van de Pieterskerk. Zij gooiden een ruit ka pot en werden door de koster achter deelneming aan deze merkwaardige wedstrijd bleef beperkt tot de klas sen van scholen van V.G.L.O. en de z.g. „kopscholen". Zeven en tachtig scholen over geheel Nederland ver spreid, omvattende in totaal meer dan twee duizend leerlingen, hebben bundels opstellen, tekeningen, boet- seewerk, zaagwerk, wandborden, bouwplaten, landkaarten, strips, diorama's, naaiwerk, plakwerk, sprookjes, technische verhandelin gen, gedichten, spreuken, enz. In to taal werden 85 projecten en 35 werkstukken ingezonden. De jury van deskundigen van de Staatsmij nen en gedelegeerden van het V.G. L.O., stond onder voorzitterschap van de heer P. J. Rippe, Bedrijfs paedagoog van de Staatsmijnen. In de afdeling projecten werd de ïpe prijs gewonnen door de 2e klas van de St. Laurentiusschool te Leiden. STADSKOK. JEUGD DODE KRUIS VERRASTE KLEUTERS EN OUDEN VAN DAGEN. In het Kasteel „Oud-Poelgeest" wordt dezer dagen een Jeugd Rode Kiuis-Studiecentrum gehouden, waar aan jonge mensen uit de Scandinavi sche landen en uit Nederland deel nemen. Het Rode Kruis en het Jeugd Rode Kruis vormen onderwerpen voor theoretische maar ook practische be studering. In de afgelopen dagen werden door alle deelnemers twee vritnd- schapsacties voorbereid, die Zater dag j.l. werden uitgevoerd. Er waren geschenken-pakketjes, samengesteld voor de Ouden van Dagenvan Avondrust" in Rijnsburg, terwijl weer: (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond .Opgemaakt te 10 uur). NU EN DAN BEWOLKING. Droog weer en nu en dan be wolking. Matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Dezelfde of iets hogere temperaturen dan vandaag. 22 Juli: zon op 4.47 en onder 20.45; maan op 04.56 en onder 21.10 uur. Het w-teA in Ewicrfia De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: max.-temp. gisteren Het is morgen 30 jaar geleden, dat de zeereerw. heer Th. M. Beukers werd geïnstalleerd als pastoor van de St. Petrus-kerk te Leiden. Op 10 Juli daaraan voorafgaande was de benoe ming van de toenmalige rector van het ziekenhuis St. Joannes de Deo, te 's Gravenhage, bekend gemaakt. De installatie geschiedde door de ken P. L. Dessens. in tegenwoordig heid van pastoor W. Jansen uit den Haag en prof. W. Nolet uit Warmond als getuigen. In een „tot de uiterste hoeken ge vulde kerk" aldus het verslag van de plechtigheid) hield deken Dessens een toespraak, waarin hij zeide, dat de nieuwe herder was gekomen met veel liefde, als een Goede Herder, die zijn leven geeft voor zij ra schapen. De parochianen ontvangen hem met eer biedige genegenheid, als hun zielë- herder, en met steeds aangroeiende liefde, omdat hij komt in den naam van Hem, die al weldoende rond ging. „En niet alleen als afgezant Gods zullen zij hem liefhebben en gehoor zamen', maar ook, vertrouwt H.Eerw. spreker, om zijn persoon zelf. Zich richtend tot den nieuwen her der wenscht hij hem geluk er spreekt hij den wensch uit. dat diens jaren in deze parochie het aantal zij ner voorgangers mogen overtreffen". De wensen en veronderstellingen van deken Dessens zijn in deze der tig jaren alle in vervulling gegaan! De parochianen dragen hun herder een eerbiedige genegenheid toe, die is aangegroeid tot liefde, niet alleen om de zichzelf wegcijferende wijze waarop hij zijn priesterlijk ambt ver vult. maar ook „om zijn persoon zelf". Hoe men de voor tweeërlei uitleg vatbare slot-wens wil opvatten, ook deze is in pastoor Beukers zowel wat het aantal pastoors van de St. Petruskerk als het aantal jaren van hun ambtsvervulling betreft, in rui me mate overtroffen! Dertig jaren geleden werd pastoor Beukers in de oude St. Petruskerk Singel 90. 's Gravenhage, Woudenberg straat 95; H. C. Hofstra, R. en Schie- kade 115d, Leiderdorp, B. C. Cortslaan 3: J. A. den Hollander en fam.. O. Vest 170a, Australië; D. H. Janssen en fam.. Oude Rijn 45. Australië; S. Kanbier, Timorstr. 44, Leiderdorp. B. G. Corts laan 12; J. Kapaan en fam., Lorribokstr. 58, Nederlandse Antillen; G. L. J. Kloos, Maresingel 42a, Schoonebeek. Dorpsstr. W. A. Kreffer en fam., Haarl.str. 2, Canada; E. Kriens, Rapenburg 131, Bx-eda, Weth. Romboutsstr. 53; N. Kruit, W. Singel 12a, Gilze ca, Rijksweg 121; M. A. A. Kruijtzer, Noordeinde 50, Voor burg, Laan v. Leeuwesteijn 30; Wed. E. A. v. d. HoeveLaurillard. Rijnsb.weg 14, 's Gravenhage, Borweg 7; H. C. van Leeuwen, Merelstr. 43, Nieuw Zeeland; J. W. van Lith, Utr. Jaagpad 111, 's Gra venhage, Hertzorgstr. 55; A. E. A. Loo- mans, Burggravenlaan 7, Doorn, Dorps straat 5; E. van der Luit, H. Rijndijk 22, Leersum, Bentincklaan 12; P. van der Luit en fam. Fagclstr. 27, Katwijk, Bou levard 36; W. A. Luitwieler en fam. Waard 5. Leiderdorp, B. G. Cortslaan 21; A. M. Hoogenboomv. d. Meer, gezeten, die de boosdoeners over- het jonge volkje van „Margriet" in Leiden met alle mogelijke aardige cadeautjes werd overladen. Hier bracht het Jeugd Rode Kiuis zijn primaire gedachte, de hulpvaar digheid, in practijk. Voor de uitreiking was een aardige dag uitgekozen, nl. de dag, waarop het Ned. Rode Kruis 85 jaar bestaat. De reactie in het kleuterdagverblijf was er een van volkomen overrom peling, bij de Ouden van Dagen van ontroerende dankbaarheid. Burgerlijke Stand Geboren: Else Margaretha, dr van P. Kloek en B. G. Bot; Edward Wil helmus Maria, zn van A. van der Krogt en A. M. Kaskes; Joost Pieter zn van W. F. de Jong en J. N. Otte- vanger; Annigje, dr van G. J. ten Broeke en H. L. Bouwhuis; Paulus Maria, zn van H. J. Miedema en C. W. J. van der Top; Hendrika Catha- rjna, dr van C. de Meij en H, Bur gemeester; Paulus Franciscus Jozef Cornells Maria zn van H. A. van Mierlo en S. G. van den Ing. Fran leverde aan een surveillerende agent. Deze nam de knapen mee naar het Politiebureau, waar zij ernstig wer den onderhouden over hun wange drag. Later konden zij door hun ouders afgehaald worden. Op deze Maandagmorgen bereikten wij in de beste stemming ons bu reau, omdat we zojuist gezien had den, dat de bestratingsdienst bezig was het wegdek van de Papenstraat open te .breken, met de bedoeling de hobbelige kinderkopjes te vervangen door een behoorlijke klinkerbestra ting, zoals op de Papengracht. Hulde aan de ^raatmakers, namens alle fietsers over de Papenstraat, die voortdurend gevaar liepen vandaag of morgen met een wandelende nier opgescheept ie worden! Vanwege het hobbelen, begrijpt U? We hebben het nog niet vaak ge hoord, maar blijkbaar genieten ook bromfietsen de belangstelling van lie den, die op een goedkope maar on geoorloofde wijze aan een vervoer middel willen komen Dat ontdekte OSLO onbewolkt 18 c. STOCKHOLM onbewolkt 18 HELSINKI onweer 19 EDINBURGH geheel bew. 21 LONDEN zwaar bew. 28 KOPENHAGEN licht bew. 19 AMSTERDAM onbewolkt 19 AMSTERDAM onbewolkt 22 GENèVE regenbui 32 PARIJS onbewolkt 30 BORDEAUX onweer 30 NICE zwaar bew. 29 BERLIJN zwaar bew. 20 FRANKFURT onbewolkt 28 MüNCHEN licht bew. 26 WENEN licht bew. 25 LOCARNO onweer 28 ZüRICH licht bew. 31 Oranjegracht 39, Woubrugge. v. Poelg.-1 gistermiddag een bromfietsrijder, die cis Margaretha, dr. van H. J. Krou- Gelukkig zullen verschillende zie ken uit Leiden en omgeving a.s. Don derdag medegaan naar Lourdes, om daar door de voorspraak van de H. Moeder Maria genezing van hun kwa len te vragen of berusting in hun lot té verkrijgen. De bedevaart-trein vertrekt uit Roosendaal, doch aan de transportco lonnes is de taak deze zieken naar Roosendaal te vervoeren. Hieraan zijn verschillende onkosten verbonden, wat begrijpelijk is. Zou ik een beroep mogen doen op de milddadigheid van de katholieken van Leiden en omgeving de trans portcolonnes te helpen bij deze on kosten. Het gironumemr is 68451 ten name van transportcolonno van de Vereniging tot samenstelling van Ned. Bedevaarten te Leiden. Ook on dergetekende is bereid de gelden in ontvangst te nemen. j. j. c. m. looijaardT Pastoor. Oegstgeest. laan 63; J. Munnik, Roodenb.straat 4, Verenigde Staten van Noord Amerika; J. T. van Nieuwenhuijzen en fam., Roo- denburgèrstraat 61. Australië; J. Kan bierNievaart, 3 Octoberstr. 64. Leider dorp, B. G. Cortslaan 12; A. J. A. M. Omtzigt, J. de Wittstr. 14. Maasniel, Elmpterweg 36; F. W. M. van Oppen. Oude Singel 146, 's Gravenhage. Kapel plein 13; I. Ouwerkerk. Middelstgracht 30, Australië; L. M. M. Pollmann, Hoog straat 3, Amsterdam, PI. Middenlaan 33; J. Ravensbergen en fam., Lokhorststr. 22. Rotterdam, Uitweg 1! M. V. Reins- hagen. Rapenburg 104. 's Gravenhage. Th. Schwartzestraat 90; Th. E. Rueb. Nwe Rijn 8, Oegstgeest. Marellaan 42; H Rijnsburger. Alexanderstr. 35a, Den Helder. Buitenhaven C. H. v. d. Ploeg, religieuse. Hooigracht Schie. Kraaierstr. 34a. Haarlem. P. Kru- 11; J. M. Jonkhr v. Rijckevorsel v. Rij- senburg, employé BPM, Rijnsb.weg 153; I. M. Schüller, ziekenverpleegster, Maar manshof 26; T. Sloot, mag.bed.. Rood- borststraat 31; G. Snik. isoleerder. Lage Rijndijk 17 g; G. R. Viet, dienstbode, Haagweg 194; Wed. A. v. d. Aa—Vletter, a. b. „Gregorythe". ligg. Zijlsingel t. o. nr. 55; L. T. de Vos. ingenieur, Plan tage 4; A. van der Werf, adv. en procu reur, Bloemistenlaan 47a; J. M. Neder- veenWesselingh 1.1. verpleegster, Rijns- burgerweg 10: F. A. IJzerman, etaleur, O. Singel 226; E. van der Zaal, verpleeg ster, De Goejcstraat .7. Vertrokken in de week van 14 tot en met 19 Juli: J. C. A. Abelmann, De L. de Kanterstr. 13a, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 2; G. Ch. J. Ballcux en fam. Huizingastr. 23, Rotterdam, Heem raadssingel 306a; J. Bavelaar en fam., Bronkhorststr. 14a, Canada; L. Hofstra Penckhuijsen. Verdamstr. 24, Leiderdorp, B. G. Cortslaan 3; H. D. van den Berg, Brcestr. 51a, 's Gravenhage, 2e Swee- linckstr. 95; A. M. RemmerswaalVan Berge Henegouwen, Hogewoerd 169, Leidsclicndam. Veursestr.weg 146; S. Blok. Zonneveldstr. 8. Ooststellingwerf. Appelscha, Bruggelaan 60; W. Blom, 3 Octoberstr. 11a. Rotterdam. Lobeliastr. 21a; J. A. P. Boertje. Rapenburg 12, Dordrecht, Singel 137; T. Brouwer. Zonneveldstr. 8. Ooststellingwerf, Ap pelscha. Bruggelaan 60; P A. Brussel, Pieterskerkhof 4, Australië; J. A. Dec kers. Schoolstr. 8, Tiel, Fabriekslaantje 25; M. J. Dek en fam.. Meerburcstr. 9. Eindhoven. De Klerklaan 8; D. W. van Ees, W. Havenstr. 14. Oegstgeest, Duin zichtstraat 14: E. J. van Effcren. Fagel- straat 31. 's Gravenhage, Muzenstraat 1; M. KlerksEmmerich en fam.. woonsch. H 9156" ligg. veilingterrein Duitsland; M. Franken, Marislaan la, Hilversum. Lijsterbeslaan 29; M. Garber, Boer haavelaan 24. Verenigde Staten van N. Amerika; A. H. Goldstein, Boerhaave laan 24. Verenigde Staten van Noord Amerika; C. G. M. Grenier. Boerhaave laan 19. Frankrijk; C. J. de Groot en fam.. Haarl.straat 61. Haarlem, Nieuw Guineastr. 120; M. E. van Hasselt, Witte gerstraat 19zw.; G. Sevenster, W. Sin gel 22. Canada; H. Smid, Lammen.weg 58, Leiderdorp, B. G. Cortslaan 23; E. G. M. Colijn—Smolders. W. Singel 81. Zoeterwoude. Westeinde. directiekeet; A. J H. Spiele. W. Singel 89. Enschede. Burg. Stroinkstr. 287; H. Stouten en fam., Schelpenkade 23 Canada: P. L. Tan. 3 Octoberstr. 35. Amsterdam. Mar- nixstraat 290; A. J. Tiersen. Koningstr. 11. Vertrokken onbekend waarheen; A. C. KloosTuinhof de Moed. Dahliastr. 15a, Schoonebeek. Dorpsstr. 60; A. W. van Velzen, wed. Slewe, Formosastr. Alphen aan den Rijn, Julianastraat R. C. W. Visser. Roodborststr. 18, 's Gra venhage, Gr. Hertoginnelaan 164 van der Voorden, J. v. Houtkade 28, In donesië; Wed. M. C. v. Noort—Vreem, L. Mare 75a, Leiderdorp, Kastanjelaan 30; M. A. A. Wolf, St. Jacobsgracht 1, Rotterdam. West Kruiskade 12; H. van Zetten. Rijnsb.weg 10, Amersfoort, Utr.- weg 133; J. Zitman en fam., Druiven- straat 34, Canada. zijn vehikel ergen- in de Kraaierstraat tegen een huis had geplaatst (niet op slot!) Toen hij de diefstal ontdekte, werd onmiddellijk de Politie gewaar schuwd, die alle beschikbare agenten wers en E. J. L. Mulder. Overleden; E. Visser, huisvr. van Timmers 43 jr. HERKAPITALISATIE BIJ HOLL. de stad in stuurde, 's Avonds werd de CONSTRUCTIEWERKPLAATSEN. bromfiets ergens in de stad gevon den. De dief had blijkbaar bemerkt, dat men hem achterna zat. De poli tie zoekt nu nog naar de dader. We vertellen dit alk maai, opdat dit feit een waarschuwing moge zijn voor alle bromfietsrijders. Zet uw bromfiets altijd en overal op slot! En hedenmorgen is het 7-jarig meisje H. K., wonend aan de Oude Herengracht, in de speetuin aan de Door commissarissen en directie van de Hollandsche Constructie werkplaatsen te Leiden is besloten om gebruik te maken van de moge lijkheid tot herkapitalisatie. Het ka pitaal, thans groot 1.000.000,zal worden verdubbeld, zodat aan iede re houder van 500,aandeel A of B een nieuw aandeel, groot 500. zal worden verstrekt. Bovendien zal tegenlijk 25 in contanten worden betaald, onder aftrek van 15 di- Anna van Saksenstraat van de wip I videndbelasting. over de totale uit geduwd. Zij viel en brak haar linker- j kering van 125 Uit dezo 25 i been, zodat de E.H.D. haar naar het kunnen aandeelhouders de maxi- Acad. Ziekenhuis moest brengen. maai te heffen 20 belasting vol- Ter gelegenheid van het gouden I doen. Er zullen uitsluitend aandelen jubileum van de Staatsmijnen werd! a 500,beschikbaar worden ge- door de Commissie Vijftigjarig Be-1 steld. staan een wedstrijd uitgeschreven in het bewerken van het project „Steenkool en Staatsmijnen". De Wilt U iets weten? Vrijdagavond arriveerde te half acht de nieuwe pastoor van De Kwa kel, de zeereerw. heer J. R. F. Ver steeg. Zijn Eerwaarde werd opge wacht door de burgemeester, kape laan Steenman en het Kerk- en Armbestuur. Burgemeester Koot verwelkomde de pastoor met een re de, waarin hij memoreerde, dat pas toor Versteeg in een heel andere om geving komt dan zijn vorige stand plaats Hillegersberg. Dit is een plat telandsgemeente. doch het was hem bekend, dat de pastoor lange tijd zijn priesterschap in plattelandsge meenten had uitgeoefend. Spreker hoopte, dat de samenwerking tussen gemeente en de pastoor even prettig zal zijn als bij pastoor Noordman steeds het geval is geweest. Na be groeting door kapelaan. Kerk- en Armbestuur werd plaats genomen in Het Kath. Beroepskeuzebureau te Leiden heeft zijn secretariaat op bevestigd, dertig jaren van volkomen -j-horbeckestraat 38. tel. 24223. waar priesterlijke toewijding voor het heil der hem toevertrouwden. Een dag inlichtingen over kantooruren e.d. van dankbaar gedenken. 1 verkrijgbaar zijn. met vlaggen versierde Drechtdijk ging de stoet naar de Kwakel. Op het Kerkplein was een haag van bruid jes, elk met een tuiltje bloemen en vlaggetjes, opgesteld. Nadat kape laan Steenman nog een welkomst woord tot de nieuwe pastoor gespro ken had, schreed deze tussen bur gemeester en kapelaan, het kerkge bouw binnen. Direct daarna had de plechtige in stallatie plaats door -deken de Jong uit Ouderkerk a. d. Amstel. De be noemingsbrief werd voorgelezen. Daarna werd het Veni Creator ge zongen en door de nieuwe pastoor de ambtseed afgelegd. Na de verde re ceremoniën betrad de deken de preekstoel, en bracht eerst in herin nering wat door pastoor Noordman in de Kwakel was tot stand gebracht. Hij is een goede zielzorger geweest. Daarna werd uiteengezet wat de priesterlijke staat is en hoe het volk Van Vrijdagavond 1 tot Maandag morgen 4 Aug. zal in het Retraitehuis te Noordwijkerhout een rctarite wor den gegeven voor de R.K. Bouwvak arbeiders. Gisteravond heeft de rector magni ficus van de Leidse Universiteit, prof. dr. J. H. Boeke, in het groot audito rium de zesde Zomercursus geopend, die door de gezamenlijke Nederland se Universiteiten en Hogescholen wordt georganiseerd. Spr. was ver heugd over de grote internationale belangstelling voor deze cursus en deelde mede, dat het in de bedoeling ligt "deze cursussen ook in de toe komst te organiseren, omdat Neder land weliswaar klein ook op dit terrein een belangrijke plaats wil in nemen. Vervolgens sprak dr, K. Wiersma, secretaris van het college van Cura toren, over de geschiedenis van Lei den, over het ontstaan en de groei van de Universiteit en over de ver houding tussen Universiteit en Leid se bevolking. gereedstaande auto's. De stoet was als volgt opgesteld. Voorop de rui- tervereniging van Nieuwveen. daar- tegenover de priester moet staan. Zo na het fanfarecorps T.A.V.E.N.U.. de I heeft dan de parochie De Kwakel op leden der gymnastiekver. D.W.S., de waardige wijze zijn nieuwe pastoor Verkenners en Welpen. Langs de ontvangen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 21 Juli. Vee. Aanvoer: 1467 stuks totaal, waarvan 988 vette koeien en 479 varkens. Prij zen: vette koeien 2.702.85, 2.50 —2.70, 2.202.40 en varkens 2-19. 2.1? en 2.15 per kg. levend ge wicht. Vette koeien aanvoer ruim, handel kalm. niet geheel prijshou dend. proma's boven notering; var kens aanvoer als vorige weck. han ded tamelijk, prijzen van vorige week toonden neiging tot. dalen, enkele zeer goede exemplaren werden voor 2.20 verkocht. Laatste Berichten FUSIE IN NED. VOLLEYBAL WERELD OP KOMST? Tussen de Ned. Kath. Sportbond, waaronder de R.K. Volleybalbond ressorteert, en de Nevobo (Ned. Vol leybalbond) zijn besprekingen ge voerd over een fusie in de Neder landse volleybalwereld. Ment is tot overeenstemming gekomen over een voorstel tot technisch samengaan, voorlopig voor twee jaar. Op 2 Aug. vergadert de Nevobo in Utrecht en zal dit voorstel aan de leden ter goedkeuring voorgelegd worden. Laatste nieuws van Olympische Spelen De laatste berichten van de Olym pische Spelen melden een succes voor onze athleten en twee nederlagen van onze roeiers, die hiermede uitgé- schakeld zijn. Hans Visser in finale verspringen. In de tweede groep voor de kwali ficatieronde kwam onze landgenoot Hans Visser uit. Nadat hij met zijn eerste sprong 7.03 m. had bereikt, sprong hij in de 2e ronde 7.21 m,( juisto één c.m boven de kwalificatie- grens voor de finale. Hij was de eni ge uit zijn groep die zich met de tweede beurt reeds kwalificeerde. Van Mesdag wint dc herkansing. De Nederlandse skiffeur Van Mes dag heeft zich doo. ccn overwinning in de herkansing op Finland en Egyp te in de tweede repechagè geplaatst. De tijd van Van Mesdag was 7.35.6. Nummer 2 werd Holmsten met 7.37,2 en 3. de Egyptenaar Elalfy in 8.07.1. Nereus uitgeschakeld in de vier met stuurman. In een spannende race heeft Neder land (Nereus) in de vier met stuur man het onderspit moeten delven in de herkansing tegen Finland, waar door de Nederlanders thans uitge schakeld zijn. Het was een zeer span nende race waarin de strijd hoofdza kelijk ging tussen Finland en Neder land terwijl Egypte van het be gin af aan op de laatste plaats heeft gelegen. Ook Laga uitgeschakeld. In een wel zeer ongelukkige race is de Nederlandse vier zonder stuur man (Lagi) in de eerste herkansing tegen Italië uitgeschakeld. Op 1600 meter, toen de ploeg een lengte voor was, ving de nummer drie een snoek en door de klap verloor de boeg zijn riem. Toen Laga zich weer hersteld had lagen de Oranjetruien twee lengten achter en waren praktisch geslagen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3