gêbrT van" üldëü RIJNSTREEK DUINSTREEK groene tafel Spar-kruideniers in Leiden om het vierde lustrum te vieren AUTO BANDEN Zilveren jubileum van dokter W. 1. Simons als arts in Leiden De bron van vrede WOENSDAG 16 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Regen van goud en zilver Vandaag, de dag dat in Leiden het vierde lustrum werd gevierd van het Vrijwillig Filiaalbedrijf „De Spar'', heeft het in de Stads gehoorzaal goud en zilver „gere gend". En daarvoor was dan ook alle aanleiding, want dank zij het initiatief van de tegenwoordige president-commissaris, de heer J. M. van Well, heeft „De Spar" in deze twintig jaar zich ontwik keld tot een kerngezond bedrijf, dat wordt gedragen door de sym pathie en krachtige medewerking van 17 grossiers en 1853 leden in de kruideniersbranche. Had men kort na de oprichting een omzet van enkele tonnen, het jaar 1951 werd afgesloten met een gezamenlijke groothandelsomzet van 72 y, mil- lioen gulden, welke voor dit jaar wordt geraamd op plm. 85 millioen. Ter gelegenheid van deze lustrum viering waren heden in de Stadsge hoorzaal vele genodigden, zakenrela ties, het personeel uit Zoetermeer en Loosduinen en vele Sparleden bij eengekomen. Zij werden verwelkomd door de voorzitter van het bestuur, dé president-commissaris, de heer A. J. M. van Well, die hierna een over zicht gaf van de geweldige vlucht, welke dit bedrijf in de loop der ja ren heeft genomen. Woorden van bijzondere waardering richtte spre ker tot de tegenwoordige directeur, de heer C. H. Willems Floet, het personeel en de heer Komman, die thans met de algemene leiding is be last en het bedrijf in al zijn ontwik- kelingsphasen heeft medegemaakt. Als aandenken aan deze dag bood spreker hem een gouden polshorloge aan. De directeur, die op zijn beurt de heer Van Well huldigde, bracht hem dank voor het eenmaal genomen initiatief, dat dank zij zijn doorzet tingsvermogen is uitgelopen op een kerngezond bedrijf, waarin vele han den werk vinden en dat voor ontel bare kruideniers de basis heeft ge legd voor een solide bedrijfsleven. Voorts brachts spreker hulde aan de oprichters de heren C. Klos, H. v. d. Lugt (seer.), E. Bogerman (penning meester), C. Hertog en de vice-voor- zitter, de heer J. Reeuwijk, die Voor hun onbaatzuchtig werken de gou den Sparspeld in ontvangst mochten nemen. Posthuum werd deze onder scheiding verleend aan de reeds over leden oprichters de heren Rij ling en De Jong. Aan de bestuursleden, die d e 20 jaar nog niet hebben volge- maakt, werd de zilveren Sparspeld overhandigd. Ook de echtgenoten van de bestuursleden werden bij deze huldiging niet vergeten; zij werden Mulo-examens te Leiden Voor het examen m.u.l.o. zijn gis teren te Leiden geslaagd: K. van Rhijn, Katwijk aan Zee, A. Verloop, idem, J. A. Ouwersloot, Leiden, J. B. H- Kroon, Alphen aan den Rijn, J. Goedhart, Ter Aar, F. G. Oostveen, Leiden, H. den Os, idem, J. A. Ot- ten, idem, W. de Vries, Katwijk aan Zee, A. C. v. d. Boon, idem, W. M. van Weizen, Leiden, G. P. J. Corba,' idem, W- F. v. d. Laan, idqm, M. van verrast met een prachtige Delfts blauwe vaas. Bij monde van de vice-voorzitter werd de heer Van Well, die in deze samenkomst van meer dan een zijde werd gekarakteriseerd als „de man van het plan", namen alle le den een televisie-toestel aangebo den. Uiteraard werden daarbij zijn vele verdiensten voor „De Spar" uitvoerig in het licht gesteld. Na mens het personeel voegde de heer Komman aan dit geschenk een tegeltableau toe. De finale van deze veelzijdige hul diging was bedoeld voor mevr. Van Well, die uit handen van de heer Kamphuis een fraaie bloemenhulde mocht ontvangen. Geschenken en woorden, waarvoor de heer Van Well met een kort woord dankte. Tenslotte heeft de chef van de ver koopafdeling en reclame, de heer H. Kemp, in deze jubileumvergadering nog gesproken over „De volgende 20 jaar". In deze toespraak gaf de heer Kemp enkele richtlijnen aan, waar langs „De Spar" in de toekomst zich tot nog grotere bloei kan ontwikke len. In de middaguren maakte het grote „Spar-gezin" een rondvaart over de Kager- en Bi-asemermeren. Tegen vier uur werd men in de Sleutelstad terugverwacht om aan te zitten aan het in de Stadsgehoorzaal te serveren feestdiner. Hedenavond worden de feestelijkheden besloten met de op voering van een jubileumrevue. Burgerlijke Stand Geboren: Michelle Elisabeth Har- riëtte, d. v. A. B. Smelik en A. W. Buys; Petrus Johannes Maria, z. v. P. J. Captein en C. L. E. van der Poel; Marinus, z. v. M. Blok en G. Sieders; Harry, z. v. H. W. van der Vos en M. J. de Gunst; Anna, d. v. P. van Egmond en P. Dykdrent; Hendrik, z. v. H. Alfing en G. Gris sen; Maria Alida, d. v. J. M. Men sen en G. M. Wagemans; Anneliesje, d. v. M. Meijers en P. Wallaard; Wil- helmina Maria, d. v. J. Beukenholdt en G. van der Vecht; Gerardus Jo hannes Cornelis, z. v. L. Duijndam en M. W. van Went; Theodora Gijs- bertha Apolonia, d. v. L. Duijndam en M. W. van Went; Clara, d. v. N. Bdankenstijn en L. Boehlee; Hendri- cus Adrianus, z. v. H. J. Beugelsdijk en A. A. M. Welsink; Jacoba Martina, d. v. C. Duif er en P. van Rhee; Rob, z. v. W. J. Brittijn eh R. de Bruin; Gerhardus Marinus, z. v. K. Calk- hoven en M. M. van den Berge. Gehuwd: H. J. Hoogenboom enr A. M. van der Meer; G. L. J. Kloos.en A. C. Tuinhof de Moed; A. F. van Katwijk en H. A. M. Sannes; L. Gijs man en S. W. van der Blom; A. J. Snaaijer en T. Cleveringa. Overleden: J. M. P. van der Lof, man, 71 j.; W. Melet, man, 69 j.; J. Zwart, huisvr. van Penseel, 58 j.; F. J. Brocaar, wedn., 60 j.; A. van Ees, wedn. 80 j.; W. J. Kruijer, man, 71 j.; J. van Delden, man, 47 j.; J. van wegen, man, 65 j.; C. Kromhout, man, 70 j. Pauselijk onderscheiden Ygndaag herdenkt dokter W. J. Simons, dat hij 25 jaar geleden zijn artsen-practijk in Leiden begon. Het was voor de jubilaris een grote ver rassing toen tijdens het feestontbijt werd medegedeeld, dat hem ter gele genheid van dit jubileum de Pause lijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" was toegekend. Onder har telijk applaus werd de medaille dopr de echtgenote van de jubilaris opge speld. De dag begon met een H. Mis, om negen uur in de kapel van het St. E*1*"?® 2 Elisabethziekenhuis opgedragen door ■c,noerinö rector F. Berriefeld, terwijl het züs- terkoor de gezangen uitvoerde. Nadien werd in een der zalen van het ziekenhuis ontbeten. Tijdens dit intiem samenzijn van de familie Si mons en het feestcomité, sprak kape laan Franse namens pastoor Beu kers, die afwezig is, hartelijke geluk wensen en deelde mede, dat aan de jubilaris de Pauselijke onderscheiding was toegekend. Namens de zusters, wier huisarts dokter Simons reeds vele jaren is, werd het woord gevoerd door rector Bernefeld, Waarop de heer J. P. J. M. Driessen namens het feestcomité het jubileumgeschenk der patiënten aan bood, dat door mevr. Aalders werd j men of andere geschenken. De hele receptie was een treffende manifesta tie van dankbaarheid voor hetgeen dokter Simons in de afgelopen 25 jaar in Leiden heeft gedaan. Kleine kinderen en ouden van dagen, zelfs zieken uit het ziekenhuis, die even een kamerjas hadden aangeschoten, kwamen op deze feestdag hun op wachting maken. Wethouder St. Menken kwam als loco-burgemeester, de gelukwensen van het gemeentebestuur aanbieden, Onder de fecepticgangers bevonden zich ook pastoer Van der Schoot, prof. dr. Henri van Rooyen, rector Vester, pater Kruitwagen en de ka pelaans Sluys, Van Adrichem, Retèl, en Van Swelm. RIJNLANDSE BEDEVAART NAAR BRIELLE Gisteren vertrok de Rijnlandse Êe- devaart naar Brielle met een gezel schap van ongeveer 200 man, af komstig uit alle parochies van het Dekenaat Alphen aan den Rijn. Deken Nieuwenhuizen leidde de bedevaart met andere geestelijken uil het dekenaat o-w. pastoor Onel, emeritus-pastoor van Roelofarends- veen. De H. Mis werd opgedragen door pastoor Tabink uit Zevenhoven, als diaken fungeerde kapelaan Poel uit Alkemade, die tevens de predicatie hield, en kapelaan Harding als sub diaken. 's Middags had de traditio nele H. Sacramentsprocessie plaats op het Martelveld. Deken Nieuwen huizen celebreerde het Plechtig Lof met assistentie van kapelaan L. Bie- mans uit Alphen aan den Rijn en kapelaan Harding. Na een devote bedevaart te heb ben volbracht arriveerde men te on geveer 6 uur in Alphen. Kap. Poel sprak over „De H. Mar telaren van Gorcum de verdedi gers van het H. Geloof". Kap. Biemans sprak over „De H. Martelaren van Gorcum als navol gers van Christus door hun zelfver loochening en Godsvertrouwen". ALPHEN AAN DEN RIJN Diploma-uitreiking geni. Nijverheidsschool In een der leslokalen van de Gem. Nijverheidsschool voor meisjes in de Hooftstraat werden Dinsdagavond aan 37 geslaagden de diploma's uit gereikt. De directrice, mej. N. v. Beest, hield een korte inleeiding, waarin zij met trots wees op de behaalde resul taten. Er is héél goed gewerkt, zei ze met nadruk en met vreugde ver klaarde ze voorts, dat alle meisjes geslaagd waren, waarvan velen met lof. Wethouder Dekker wees er op, dat deze gebeurtenis voor de meisjes betekent het breken van de span ning. Zij kunnen nu blij zijn. Hierna reikte de heer Dekker elk der geslaagden het diploma uit. In een vlot tempo werden hierna door diverse meisjes aan de direc trice cadeaux en de leraressen bloe men aangeboden. Wij ma Bruines wist de dank van haar klas in rijm uit te drukken, terwijl een klasgenootje een taart aanbood voor de directrice. Hierna gaf mej. v. Beest aan de ouders enkele raadgevingen voor cle toekomst van de meisjes, ook met be trekking tot verdere ontwikkeling, een wijza-raad die door wethouder Dekker krachtig werd onderstreept. O.l.v. de heer F. H. Th. Jaspersc werden een aantal vaderlandse lie deren gezongen, meer speciaal die liederen, welke in de loop der tijden min of meer in ongebruik zijp ge raakt. Een spraakwaterval, waaraan Woensdag 16 Juli. Alphen aan den Rijn, R. Hogewoning, Noordwijk aan Zee, M. Deurman, Noordwijk aan Zee, J. Eikerbout, Leiden, C. M. v. d. Burgh.'idem. 27 Candidaten waren opgeroepen, van wie er acht werden afgewezen. Bij de sluitingsplechtigheid van het 35ste internationaal Eucharistisch Congres te Barce lona in de vorige maand, bevatte de radioboodschap van Paus Pius XII o.a. deze behartens- waardige woorden: „Wij wensen het Congres ten voorbeeld te stellen aan de gehele wereld, opdat deze bij het zien ervan, hoe gjj zóveel naties, zóveel rassen, zóveel ritussen werke lijk zijt „één van hart en ziel" (Handel. 4, 32), zou begrijpen, waar zich de bron bevindt van de ware individuele, familiale, sociale en internationale vrede. Wij hopen, dat g(j zelf, van deze geest ontvlamd en bezield, van hier zult heengaan als branden de fakkels, die een zo heilig vuur over de gehele wereld zul len verbreiden". Moeten wij niet in deze angst wekkende tijd, waarin dagelijks de vrede wordt bedreigd, het beschouwen als een ernstige plicht, om te gaan naar dè Bron van vrede, eenheid en liefde, de H. Eucharistie, opdat we bezield en ontvlamd door Christus' geest, vandaar heengaan, en op be scheiden wijze in ons gezin, in ons werkmilieu, in de omgang met onze medemens die geest van vrede en liefde uitdragen in de wereld. Leden van de Vriendenkring blijft volharden: komt op Don- dermorgen naar H. Mis en H. Communie. een bedrag, dat de jubilaris wil be- i x- stemmen voor eoi. studiereis. j Plantsoendienst prachtig tt T3r\ plantsoen aangelegd en de N.Z.H.V. een gebracht was en hoe de patiënten j T dle" moest men bij deze nieuwe - veel gebruikte halte in de open er™ u x t -- I lucht staan wachten, ten prooi aan Van half twaalf tot een uur werd wind en r(?gen vandaar, dat de be- een zeer drukke receptie gehouden, waarop een onafgebroken stroom I hetërine" van receptiegangers gelukwensen 1 kwam aanbieden. Het is eigenlijk on doenlijk uit deze stroom namen te noemen; zowel geestelijken uit de stad als zusters, collega's en vrien den bevonden zich tussen de honder den patiënten en oud-patiënten, die op dit zilveren feest hun opwachting kwamen maken. Velen lieten hun ge lukwensen vergezeld gaan van bloe- woners blij zullen zijn met deze i Vo-oï de HAAGSE POLITIERECHTER. Toch en borrel te veel. Een 30- jarige chauffeur uit Den Haag stond terecht voor de Haagse Politierech ter omdat hij te Leiden, na afloop van een feestje, onder de invloed van sterke drank een auto had bestuurd. Voor de verkeersovertreding, die hij bij deze gelegenheid maakte, was hij al afzonderlijk veroordeeld, o.m. tot een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De verdachte ontkende onder in vloed te zijn geweest. Hij zou maar twee borrels hebben gedronken. Een getuige bevestigde dit en onder het rijden had zij ook niets bijzonders gemerkt. Ook een volgende getuige had verdachte capgbel geacht om te rijden. De officier van justitie wilde er rekening mee houden, dat de aan rijding al afgestraft was. De bloed proef had z.i. overduidelijk uitgewe zen dat verdachte te veel had gedron ken. De eis was 100 boete of 20 da gen. De verdachte werd veroordeeld tot 35 boete ofg 10 dagen,. We hebben nog steeds verzuimd u te vertellen, dat er in het plantsoen aan de Meloenstraat enige tijd gele den een gedeelte is vrijgemaakt en betegeld om dienst te doen als kin derspeelplaats, hetgeen vooral voor kinderen, die aan de drukke Zoeter- woudseweg wonen, een prachtige uit komst is. Tussen haakjes: Voor de Docos- adspiranten is er voorlopig«op Woens dag- en Vrijdagavond geen training meer; in Augustus wordt hiermede begonnen. Het verheugt ons bijzonder u weer eens iets te laten horen van de ons zo bijzonder dierbare Rijksbelasting dienst. Tot controleur A is benoemd de controleur van 's Rijks Belastin gen W. A. Minnaard, ter inspectie Leiden 2e afd. Onze gelukwensen gaan vandaag uit naar de heer H. IJ. B. J. Hooge- veen, die geslaagd is voor het exa men Engels L.O. En naar de heer H. Hogewoning, aan wie door het Nederlands Insti tuut van Accountants te Amsterdam het accountantsdiploma werd uitge reikt. We hebben u toch al eens verteld, dat de Eltax een nieuwe garage ging bouwen aan de Zoeterwoudseweg? Welnu, aan de voorbereidingen is reeds begonnen; het heien is zo gaed als afgelopen en dezer dagen kan aan de eigenlijke bouw begonnen worden. Wat zijn er toch ijverige mensen in onze goede stad. Zojuist brengt men ons de verheugende tijding, dat de heer E. Arends gisteren in Utrecht geslaagd is voor het diploma Llch. Oef. M.O. De Woningbouwvereniging „De Eendracht" viert dit jaar het 40-jarig bestaan. Hiervoor is reeds een flink feestprogramma in elkaar gezet. De kinderen van 9 tot 13 jaar gaan een dagje uit; voor de groteren wordt het plan nog geheim gehouden. De ouden van dagen krijgen een boottocht naar Amsterdam, met rondvaart door de grachten, en bij voldoende deelname zal er voor de oudere leden een vis wedstrijd georganiseerd worden. In het verschiet liggen voorts nog drie feestavonden. Hedenmiddag, even over twee uur, zakte een grote bestelwagen met het rechter voorwiel door het verhoogde yoetgangersgedeelte van de Mare- brug. De wagen moest uitwijken voor een tegenligger en reed daarom het brug-trottoir op, dat blijkbaar op dit gewicht niet was berekend. Overigens weer eens een bewijs hoe dringend het is, dat de Mare-bruggen ver nieuwd worden! De kraanwagen van de Brandweer sleepte de wagen uit het gat. STADSKOK. Gerry Huisman en Elly Rijnsburger deelnamen als leerlingen en mevr. Annaars en de heer De Vries namens de ouders, bracht veel hilariteit. De opgave was te spreken over de Laura, De heer De Vries behaalde 28 mevr. Annaars 24Yz punten en de meisjes achtereenvolgens 23 3/4 en 22 punten. Verder werden een aan tal voordrachtjes ten beste gegeven. De geslaagden zijn: Bettie Annaars, Corrie Bouthoorn, Adry v. Dolder, Wil v. Dolder, Alie Fase, Rietje Hun- nink, Ina v. d. Linden, Corrie No men, Lettie Ossevoort, Nellie Rijns burger (met lof), Co Rijlaarsdam, Gerrie Vonk (Koudekerk), Sjouke de Vries, Jo Vrolijk (met lof), Barrie Waar, Mary van Wieringen, Annie Degenkamp (Boskoop), Truus van 't Wout, Gre van Wilgen, Loes Brehm, Wijna Bruijnes, Mary Dui ker, Maartje van Ewijk, Henny de Jong (met lof), Adrie Kamper,, Sa- rie Laros, Mien v. d. Meent, Dinie Minnee, Co v. Of wegen (met lof), Corrie van Oosterom (met lof), Rie Oppelaar, Grieta Vonk (Koudekerk), Voor de opleiding hulp in de huis houding slaagden Gerrie Sloof, Ger rie Huisman, Hannie Dubach en Clara Roskam (Waddinxveen). Voor primaire opleiding behaalde Emma de Bruin het diploma. Waar geen plaatsnaam is vermeld betreft het Alphen aan den Rijn. MISSIE-A VONDEN BRACHTEN 2000.— OP De drie missie-avonden voor de boot van pater C. Pouw hebben 2000.opgebracht. Het schaap, dat de laatste avond werd verloot, werd gewonnen door de heer G. Ponsioen. Hij schonk het dier aan het comité terug. Op Amerikaanse wijze kwam het beest weer aan de man, maar ook de heer H. J. Grim bergen liet de prijs in het bezit van het comité van hulde en hulp. Bij een derde poging om het dier kwijt te raken tegen een flinke prijs vond het een vaste eigenaarbij een veehouder! Door vallende buis getroffen. In verband met de nieuwe brug worden in de Emmalaan rioleringswerkzaam- heden uitgevoerd. Rioolbuizen van plm. 900 kg worden per kraanwagen op de plaats van bestemming neer gelaten. Een van dergelijke buizen gleed op een gegeven moment uit de kraan cn kwam terecht op de hiel van de zich in de put bevindende arbeider H. Hellema. Zijn hakpees werd doorgesneden. Na behandeld te zijn door dr. P. Steehouder werd het slachtoffer naar een van de Leidse ziekenhuizen vervoerd. HAZERSWOUDE (H. R.) Puzzlerit voor fietsers Vrijdag a.s. zal er vanaf het parochiehuis „St Joris," een puzzlerit gehouden wor den voor fietsers. Iedereen kan hier aan deelnomen, mits hij of zij 16 jaar is. De rif begint om 7 uur en zal tot 10 duren. Men kan zich opgeven bij J. van Rijn en L. van Bennekom. De kosten bedragen 25 cent. Aanrijding Gistermorgen vond, ter hoogte van de benzinepomp van Starreveld, ec-n aanrijding plaats lussen twee auto's. Een zware vracht auto met aanhangwagen, van een fir ma uit Duitsland, ramde bij het pas seren van een vrachtwagen van de l'irma Molema uit Koudekerk, dc laadbak. Hiervan werd een zijschot geheel afgerukt en totaal versplin terd. Gelukkig was ook deze laatste wagen zwaar geladen, anders was hij van de weg geslingerd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Laatste Berichten VAN HET KABINETSFRONT GEEN NIEUWS. Van het front van de kabinetsfor mateur is vandaag weinig nieuws te vertellen. De heer Drees heeft dezer dagen uiteraard nog velerlei zaken te bespreken met d - vier fractievoorzit ters. Zo zou hij vanmiddag om 2 uur dr. Schouten ontvangen. Gisteren had de formateur in de vergadering der Tweede Kamer reeds een onge zochte gelegenheid met enige perso nen zijn plannen te bespreken. Men zag hem o.a. 'n nogal lang onderhoud hebben met mr. Donker. Het is daar om niet waarschijnlijk, dat de heer Donker in dit stadium nog verzocht zal worden een bezoek aan de for mateur te brengen. Wellicht dat deze laatste nog wel met de heer Tilanus een bespreking zal hebben. Een enigszins afgeronde indruk van het nieuwe kabinet is nog geenszins te krijgen en het is ook niet te voor spellen, wanneer het gereed zal zijn. In Breda, waar huis aan huis ge vlagd wordt en tienduizenden op de been waren, is het koninklijk echt paar hedenmorgen binnengereden. H.M. de Koningin is aan de ingang van de stad, mr. dr. C. Kortmann veerde, verwelkomd door de Com missaris der Koningin in de provin cie Noord-Brabant, prof. dr. J. E. de Quay, terwijl ook de burgemeester van de stad, mr. dr. C. Kotrmann Hare Majesteit aan de grens van zijn stad welkom heette. Het was Ineke Prinsen, het dochtertje van de over leden burgemeester van de stad dr Cl. Prinsen, die na het officiële welkom, de eerste bloemengroet van dc stad bracht in de vorm van witto orchi deeën en rode anthurium. Onmiddel lijk daarna stelde dc stoet zich op. Voorop ging de Koninklijke Militaire Kapel in gala-uniform. Daarna volg de een compagnie grenadiers, 150 man sterk in gala-uniform. Dc calèche van H.M. de Koningin en Prins Bernhard werd voorafgegaan door die van de Commissaris der Ko ningin en de burgemeester van Bre da. De indrukwekkende stoet werd gesloten door een troep van 150 man regiment jagers, eveneens in gala uniform. „TOUR DE FRANCE" IN ALPHEN AAN DEN RIJN Hedenmorgen is door het gemeente bestuur van Alphen aan den Rijn toestemming verleend voor het hou den van de wielerwedstrijd in het ge- meentedcel „Nabij" in de omgeving van de Vondelstraat. Het parcours bedraagt 1250 m. MARKTBERICHTEN WOERDEN. 16 Juli Kaas. Aan voer 341 partijen. Prijzen: le soort 2.19—2.24, 2c soort 2.13.—2.18. ex tra kwaliteit tot 2.29, extra zware kwaliteit tot 2.34 per kg. Handel matig. TFR AAR. 15 Juli. Groente. Snijbonen 3.604.70, idem B 3.20 3.40. idem stek 1.40—2.20, stamprin- cessenbonen 3 3.8047.0, stokprin- cessenbonen f 5.70, tuinbonen 1.15— 1.40 alles per 10 kg. Uien 13 cent per kg. ZOETERMEER Zwembad op straat. Doordat een verbinding van 2 waterleiding huizen losraakte ontstond op de hoek StationsstraatDorpsstraat een lek in de waterleiding. Het water kwam met zo'n kracht naar boven, dat de stenen uit de straat spoelden. De dienst van gemeentewerken zette direct de straat af. Een wielrijder, die blijkbaar teveel gedronken had, reed in het ontstane gat. Als belo ning kreeg hij een nat pak. Perso neel van .,De Tien Gemeenten" heeft dezelfde nacht het lek gerepareerd. 12H-Jarig bestaan D.W.O. Deze zomer bestaat DWO 12]/j jaar. Aan vankelijk was het de bedoeling om dit jubileum ongemerkt te laten voorbijgaan, aangezien feestvieren geld kost. Maar op enige bestuurs vergaderingen is men tot de conclu sie gekomen, dat er een gedenkdag gehouden kan worden zonder dat het nu veel geld kost. Op Zondag 27 Juli zal dit 12><-jarig bestaan worden herdacht. Er zal een recep tie gehouden worden en 's avonds zal er voor de leden een vrolijke bijeenkomst zün, die geheel door eigen leden zal worden verzorgd. SASSENHEIM Aan het conservatorium van de R. K. Leergangen te Tilburg verwierf zuster Pauline Marie 't getuigschrift organiste. VALKENBURG Geboren: Peter Cornelis, z. van C. A Imthorn en P. E. Ruggenberg; [Adrir.an, z. van J. Oosterlee en W. J. Nas veld. VOORHOUT Voorhoutse Jcugdnatuurwacht. Om de jeugd liefde bij te brengen voor de natuur, organiseerde het be stuur van Voorhouts Jeugdnatuur- wacht voor 95 van de jeugdige leden een excursie naar \ie Hortus te Lei den. Gistermiddag vertrokken met een drietal autobussen van de N.Z.H. V.M. de kinderen van de Chr. school, de R.K. Jongensschool en de R.K. Meisjesschool onder leiding van hun betreffende onderwijzers en meer in het bijzonder onder leiding van de heer H. C. v. Wieringen, deskundig hovenier. Burgemeester de Graaff, als voorz. der Natuurwacht, voegde zich te Leiden bij het gezelschap. Bijgestaan door een vijftal deskun digen leidde de heer Veendorp de bezoekers rond. Het werd een leer zame en interessante middag. VOORSCHOTEN Jubileum P. van Klaveren. Gis teren herdacht de heer P. van Kla veren, Bijdorpsstraat, het feit, dat hij 40 jaren in dienst was van de Kon. Zilverfabriek Begeer. In de loop van do ochtend werd de heer van Kla veren, die als medaillemonteur op deze fabriek werkzaam is, in zijn huis met dit feit gecomplimenteerd door de heer jhr. A. C. von Weiier, die bij afwezigheid van de heren Begeer, de vertolker was van de ge voelens van de directie ten opzichte van de jubilaris en dit in zeer waar derende woorden tot uiting bracht. Namens de directie werden dc jubi laris de gebruikelijke geschenken aangeboden. Namens de Koninklijke Begeer werd de jubilaris toegesproken door de heer W. Kreeft, terwijl namen* de jubileumcommissie aanwezig wa ren dc heren J. van Os en F. Kriek. Natuurlijk werden na dit officiële gedeelte onder gezellige kout nog al eens enkele voorvallen gedurende deze- 40 jaren opgehaald, waarin de vrolijke noot niet ontbrak. De rest van de dag bracht de heer van Kla veren in zijn familiekring door en ondervond hij ook van andere zijde rog vele blijken van medeleven. Herenhandbal. Ook bij de heren komt de handbalsport steeds meer in zwang. Nadat in Voorscholen bij SVLV daartoe de gelegenheid was opengesteld, blijkt er al spoedig vol doende belangstelling voor deze sport te bestaan. Bij de heren-junioren is het elftal reeds compleet, terwijl bij de heren senioren het wachten is op één lid. Het is de bedoeling, dat ook de afd. Heren handbal in de a.s. competitie zal uitkomen. Daarom begint in deze afdeling reeds de trai ning. De heer A. Duindam uit Lei den heeft de training op zich geno men, zodat reeds spoedig hiermede een aanvang kan worden gemaakt- WASSENAAR Uitslag verkeerscxamens, Leer lingen van de hoogste klassen van de Wasscnaarse lagere scholen heb ben in de afgelopen weken hun ver- keers-examen afgelegd. Het bestond uit een schriftelijk cn een practisch. gedeelte. Aan het schriftelijk gedeel te werd door 399 meisjes en jongens deelgenomen. 73 van hen behaalden niet voldoende punten. Na het prac- tische gedeelte bleken in totaal 279 leerlingen in aanmerking tc komen voor het diploma van Veilig Ver keer, omdat zij het bewijs geleverd hadden, de verkeersregels goed te kennen en juist te kunnen toepassen. Van de bijna 400 deelnemers slaag den er 2 met lof, n.l. de meisjes J. L. Buter en Tineke van der Stam- Zij maakten in het schriftelijk, noch in het practische gedeelte een fout Als beloning kregen zij van de Ver* keerspolitie Wassenaar een boek aangeboden.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3