RIJNSTREEK DUINSTREEK R.K. School te Noorden moet nodig worden opgeknapt ZATERDAG 12 JULI 1952DE LE1PSE COURANTEERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Overgangsexamen Chr. Lyceum Van klasse 1 naar 2: Henny A. v. Bijl Koudekerk, Aatje van Dijk, D. Heuting, Wijnie A. de Jong, Janke Koning, H. G. Kotter, Johanna van Leeuwen Nieuwveen, P. v. Leeuwen Aarlanderveen, E. D. Matthoo;, Voor schoten, Betsy A. Meijs, K. v. d. Oost, H. Pont, Susanna Verheul Waddinx- veen, Liesbet v. d. Wind Aarlander veen, Anneke Berg Boskoop, N. Cok Hazerswoude, E. Dijkstra Gouda, Margaret Groeneveld Bodegraven, Ena J. Hassefras Hazerswoude, M. de Hollander Koudekerk, J. Karstens Lei derdorp, S. Oppe Bodegraven, M. Snoep Bodegraven, G, J. Tromp Bo degraven, M. v. d. Velden, Woerden, J. R. Vellekoop Gouda, C. P. Venema Waddinxveen, W. Bakker (voorw. bev.), J. Beishuizen, A. v. Galen Benthuizen, C. Haasbeek, P. H. v. Naar Kevelaer! Het gaat goed met de aanmeldin gen. Als de voortekenen ons niet be driegen, gaan wij dit jaar niet met drie maar minstens met vier touring cars. Welnu, niets staat een grotere deelname in de weg, want tot 1 Aug. zijn er voor ons vyf reiswagens ge reserveerd. Prettig is het al de pelgrims van het vorige jaar weer te ontmoeten. Oude herinneringen worden weer opgehaald en het vele mooie dat wij toen genoten hebben komt weer hel der voor de geest. Maar ook vele nieuwe deelneem sters en deelnemers melden zich aan. Zij hebben van familieleden en bekenden zo veel gehoord over Ke velaer, dat zij dit zelf ook wel eens willen meemaken. En zij zullen niet teleurgesteld worden. Het is todh wel kenmerkend voor de sfeer van deze bedetocht, dat velen de reis reeds 14 tot 20 keer maakten. Laten ook zij die nog twijfelen, vandaag nog het besluit maken om dit jaar deze bedevaart te houden. Geeft u op vóór 1 Augustus bij een der adressen die op de biljetten in het kerkportaal vermeld staan. Laat het een grootse hulde worden van de Leidse katholieken aan Maria de Troosteres der. bedrukten. Zij zal u de kracht schenken om de vele moeilijkheden in het dage lijkse leven het hoofd te bieden. Gaat tot Maria en Zij zal uw onmis bare voorspreekster zijn bij Haar Goddelijke Zoon. Dus alle bezwaren opzij en op 19- 20 en 21 Augustus a.s. mee naar Kevelaer! Het Bestuur der Leidse Processie naar Kevelaer. DE CENTRALE VOLKSBANK. Inleggers, wier boekjes werden af gegeven vóór 1 Januari 1952, worden verzocht deze in te leveren op het zittingsuur van de -kassier heden avond tussen 78 uur in het St. Vin- centiusgebouw aan de Hoogl. Kerk- gracht. Eventueel inleveren aan het) adres: Anna Paulownastraat 26 (A. de Kruiff). PERS. VER. „L-W.S." Begunstigd door mooi weer heeft de pers. ver. van de Leidsche Wol spinnerij N.V. Donderdag een ster- tooht per fiets gehouden van Leiden via Wassenaar naar Voorschoten en daarna naar de fabriek aan de Zoe- terwoudseweg. Van de vele deelne mers (sters) waren er verschillenden die strafpunten opliepen. Degenen die deze tocht foutloos volbrachten, ontvingen als herinnering een fraai „L.W.S."-lepeltje, ook zij die slechts één strafpunt hadden. INBRAAK IN ST. LIDWiNA- GE STICHT In de afgelopen nacht is ingebro ken in het St. Lidwinagesticht aan de Zoeterwoudse Singel. Er wordt een bedrag van 60.aan klein geld vermist. De dader is via een tuimel raam binnen gekomen. De parochianen van de Hartebrug hebben morgen gelegenheid hun waardering te uiten voor het werk van de St. Vincentius-vereniging, om dat er onder alle H. Missen een open- schaal-collecte wordt gehouden voor de St. Dominicus-conferentie. Harten Woubrugge, R. C. E. Kapteijn. Reeuwyk, R. Kits, R. van Loo Ter Aar» J. Pilon, W. v. Ravenszwaajj Nieuwerbrug aan de Rijn, J. van Rij Zoetermeer, G. van Rijn, J. J. Streef kerk, W. G. v. Wijk. 17 Leerlingen werden niet bevorderd; 8 leerlingen kregen herexamen. Van klasse 2 naar 3: Janny Dekker Bodegraven, W. v. Berkel Aarlan derveen, J. Buma, J. Doornbos Bo degraven, Pia van Eyck Gouda, P. Hazenberg Zwammerdam, H. Heu velman Ouderkerk aan den IJssel, H. 't Hoen Zwammerdam, L. Huiding Leiden, P. de Jong Aarlanderveen, Ineke Kempkes Waddinxveen, Mine- ke de Leeuw Boskoop, Henja Lem- kes (toehoorster) Zevenhoven, M. v. d. Marei Koudekerk, Aatje Matze Boskoop, Gre Roest Leimuiden, Mar guerite de Roos Nieuwkoop, H. J. de Rooij en J. Verheul beiden Waddinx veen, J. Vink Bodegraven, M. Voets Hazerswoude, Gre Vroege Bodegra ven, Jopie Werther, Elly Westerhof Bodegraven, Truus Zwart, Riet v. d. Landen Woerden, Ridy R. Versloot Rietveld, J. Begeman, Trudie Bege- man, K. Boot, W. Boot, Adri van Ge- meren, Toos Hoogenboom, M. Kaas hoek Boskoop, C. Karsen Bodegra ven, H. Kleinhuis Boskoop, H. Knook, R. Nanninga Boskoop, W. den Otter, Eveline Tolk, W. Trapman Boskoop, K. Veerman (toehoorder) Bodegra ven, C. v. d. Velden Waddinxveen, A. Vlieger, J. Vroege, Inge Walra ven, W. v. d. Wolf. 9 Leerlingen wer den niet bevorderd; 5 leerlingen kre gen herexamen. Van klasse 3 naar 4: Emma Baayen, P. Bakker Hazerswoude, H. Bal, Nel v. Beest, Jo Booy, H. v. Bovenkamp, J. van Dam, J. v. Gemeren, A. de Goederen Woerden, Trudy Grijpma, Marjori Harmanus, P. Hoogerdyk Hazerswoude, M. de Jong, A. Kardol, H. Lammers, Jenny Noordhoek Bo degraven, C. Offers, Nel den Otter. Niesje Raaphorst. M. Roodenburg Ter Aar, D. Tom, Heieen IJdo Bode graven, Tineke Bouwman Gouda, H. Amersfoort, F. ten Brink, H. Bijle- veld Leiden, C. Doelman, P. Doelman, W. Domburg Zwammerdam, H. Jager Waddinxveen, Th. Kapteijn Reeu- wijk, W. Karsen Bodegraven. M. Kluinhaar WaddinJcveen, W. v. d. Meenk, J. de Rooij Boskoop, J. Ver beek, C. Zaal Bodegraven. 6 Leer lingen werden, niet bevorderd; 2 leer lingen kregen herexamen. Van klasse 4 A naar 5 A: Lies Bak ker, P. v. Dijk, J. de Pijper. T. van Veen en Willy Velthuizen beiden Bos koop, J. v .d. Zwaard, Aalsmeer. 3 Leerlingen werden niet bevorderd. Van klasse 4 B naar 5 B: E. van Beek Waddinxveen, J. W. v. d. Berg Zoetermeer, Liese Bo? Ter Aar, Jo Breekveld Bodegraven, R. Brouwer Nieuwveen, J. de Bruine Leiden, S. Bijlsma, W. Cornet, A. Doelman, Nel v. Driel, J. Kenbeek, Th. Koning, A Mulder Waddinxveen, D. Nugten, Abbenes, H. Schouten Ter Aar, P. Snel, J. Versloot, Ans v. Wieringen, P. Oppelaar Hazerswoude. 5. Leer lingen werd niet bevorderd; 3 leer lingen kregen herexamen. Afd. Gymnasium. Van klasse 3 G naar 4 G: Frans van Beek Woerden, W. v. d. Berg Zwam merdam, J. Brok Waddinxveen, C. Engel Woerden, W. Geesink Bode graven, R. Herman (toehoorder) Bo degraven, K. Holwerda Barwouds- waarder, H. Horsman Koudekerk, P. Koetsier en A. de Leeuw Boskoop, C. Plomp Leiden, Gezina v. Reenen Woubrugge, A. v. Wijngaarden Berg ambacht, G. Zuidam Zevenhoven, M. Beek. 2 Leerlingen werdeni niet be vorderd. Van klasse 4 G naar 5 G: C. v. d. Ede Bodegraven, A. Herstel Gouda, G. Jongeleen, W. Veenhuijsen, Trudi Wagenaar Zwammerdam. 2 Leerlin gen werden niet bevorderd; 1 leerling kreeg herexamen. Van klasse 5 G naar 6 G: C. van Beek Woerden, Janny Goedhart. W. de Graaff, Nini de Jong, B. Kaashoek Boskoop, Tr. v. d. Mast Boskoop, Hanny de Ridder, Ineke Wagenaar Zwammerdam, L. Zwanenburg, Aki Bulk Boskoop, P. Oppelaar Hazers woude, G. Overdijkink Katwijk aan Zee, R. Vellekoop Gouda. 4 Leerlin gen werden niet bevorderd. BOSKOOP Schoolzwem wedstrijden Onder zeer grote belangstelling en gunstige weersomstandigheden, werden giste ren de jaarlijkse sohoolzwemwed- strijden gehouden, welke werden ge organiseerd door de Zwem'- en Poloclub „Boskoop". De wisselbeker kwam dit jaar in het bezit van de Nieuwstraatsdhool. De volledige uitslagen waren: Meisjes 4e klas: 1. Ria Stuurman, 2. Ada Koetsier, 3. Nelly Felix. Jongéns 4e klas: 1. Arie Ramp, 2. Herman van Wijngaarden. Meisjes 5e klas: 1. Aty Bouwman, 2. Rineke Bouwman, 3. Adri van Bo degraven. Jongens 5e klas: 1. Eddy Spaarga ren, 2. Piet Burger, 3. Erry Versloot. Meisjes 6e klas: 1. Gerdie Koet sier, 2. Anny Verbeij. Jongens zesde klas: 1. Henk Ha ring, 2. Hans Weerheim, 3. Adriaan Egdeman. Meisjes 7e klas: 1. Janny van Es, 2. Pie de Boer. Jongens 7e klas: 1. Piet Boer, 2. Abraham v. d. Linden, 3. Leen van Leeuwen. Meisjes ULO: 1. Mieke v. d. Akker, 2. Fia Felix, 3. Trineke de Ruiter. Jongens ULO: 1. Hetty de Groot, 2. Jan Haring, 3. Adri Schild. Estafette tussen de vier snelsten van de ULO-school B. C. straat en Rozenlaan. 1. B. C. straat, 2. Rozen- laan. Mooie opdracht In verband met het bezoek van H. M. de koningin, aan Gouda op 18 Juli a.s., is aan de heer A. Spaargaren, tuin-architect, door de directie van de Kon. Stea rine Kaarsenfabriek opgedragen, het gehele complex van de fabriek van een grootse bloemenversiering te voorzien. Openluchtconcert De Boskoopse Harmonie Excelsior zal Maandag avond a.s. een openlucht concert ge ven in de muziektent op het terrein nabij dc hefbrug. Aanvang 8 uur. Voor dit keer is 'n programma vast gesteld van populaire numm'ers. EERVOL ONTSLAG DR. JACOBI Bij Kon. Besl. is met ingang van 1 September a.s. aan dr. Jacobi alhier, eervol ontslag' verleend als directeur van de Rijkstuinbouwschool te Bos koop en tevens als rijks-consulent, belast met onderwijs-aangelegenhe- den en voorlichting, zulks in verband met zijn benoeming tot directeur van Artis te Amsterdam. Gemeenteraad Nieuwkoop Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmina Petronella d. van A. A. C. Devilee en C. H. Roe- landse. Antonie z. van A. Heetveld en E. Volkers. Martha Helena Maria d. van A. J. Straver en I,. W. Schrijer. René André z. v. A. van Iterson en J M. A. Wijnen. Martinus Eartholo- meus z. van A. Leuering en P. J. de Vink. Helena Antoinetta d. van J. Te gelaar en M. E. de Geus. Francisca Gerarda Maria d van W. Atteveld en M. B. H. van der Meer. Christna Fran- dina d. van C. Bosman en A. C. Poel man. Wilhelmina Johanna d. van J van Kol en J W. Singeling. Pie- tronella d. van J. Vermeer en L. Eorst. Freddy Leonard z. van J. van Staveren en A. K. Huis. Overleen: J. Kneppers wedn. 79 j. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 12 Juli 13 uur tot Zaterdag 19 Juli 8 uur waargenomen door: de Apo theek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; de Apotheek „Tot Hulp der Mensch- heid" Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Ocgstgees- ter Apotheek Wihelminapark 8, tel. 25274. Zondagsdienst Huisartsen. A.s. Zondag zal de dienst worden waarge nomen door de doktoren: de Bruyne, Gaasbeek, de Haan, Jasperse, Sneep. Gisteravond vergaderde de raad van Nieuwkoop onder voorzitter- schap van de loeo-burgem., de heer j i S. Splinter. Alle raadsleden waren aanwezig. Een bezwaarschrift tegen de hon denbelasting van de heer C. v. d. Bosch alhier werd afgewezen. Het verzoek van de vereniging „Simavi" om subsidie werd afgewezen. De Ned- ver. tot bestrijding van de rheuma kreeg een jaarlijkse subsi die toegewezen van 20.—. Voor de verlichting van de Achter weg zullen 5 granieten straatlan taarns worden geplaatst. Onlangs zijn luchtfoto's gemaakt van de gemeente. Voorgesteld werd nu om die foto's aan te schaffen met het oog op de practische en ook de steeds toenemende historische waar de. De raad bleek echter weinig ge voel te hebben voor de historische betekenis cn ging dan ook niet met een en ander accoord. De zes nieuwe woningen aan de Achterweg worden op 22 Juli a.s. opgeleverd en de dag daarop aan de nieuwe bewoners beschikbaar ge steld. De gemeente heeft de gelegenheid gekregen om de woning van oud-bur gemeester v. d- Weijden (deze wo ning is eigendom van de heer v. d. Weijden) te kopen. De raad besloot echter na enige discussie het aanbod voorlopig aan te houden tot er een nieuwe burge meester is. De R.K. school te Noorden verkeert in een deplorabele staat en dringend moet het gebouw worden gerestau reerd. De verandering van inrich ting zal 8750vergen. Het school bestuur vroeg hiertoe de medewer king van de gemeente. Dc raad be sloot de gevraagde medewerking te verlenen. Aan de Kruisverenigingen werd doorgaans een subsidie verleend op basis van het aantal leden dier ver enigingen. Van de besturen van de Wit-Gele Kruisafdelingen Nieuwkoop en Noorden was een verzoek inge diend om van deze methode af te stappen en subsidie te verlenen op basis van het aantal gezinsleden van c«e leden; men achtte zulks in over eenstemming met de billijkheid. B. en W. hebben een en ander doen be rekenen over 1951, waarbij bleek dat net W. G. Kruis in dat jaar 115. voordeel gehad zou hebben, een en ander ten koste van het Groene Kruis (het totaalbedrag mag niet overschreden worden). Vooraf deelde de loco-burgemees ter mede dat hij zich achter de ver zoekende kruisverenigingen stelde. De heer E. H. van Dam zag volle dig dc billijkheid van de voorgestel de regeling in. Volgens dc heer Stoppelenburg zijn alle subsidies gebaseerd op het aan tal leden. Hij wees op de diensten die de kruisverenigingen in het alge meen cn het Gr. Kruis in het bijzon der hier ter plaatse verricht. Hij drong cr op aan, dat beida ver. de gebruikelijke subsidies zullen be houden. Na nog meer discussies werd over do zaak gestemd, waarbij de K.V.P.- fractie vóór stemde en de andere 5 raadsleden tegen. Zo zou het W. G. Kruis haar zin gekregen hebben, wanneer niet de heer Stoppelenburg had opgemerkt, dat eerst het raads besluit van 21 Dec. 1951 moest wor den vernietigd. Aanvankelijk was men !hct hier niet over eens, maar tenslotte bleek toch dat zulks inder daad moest gebeuren. De besprekingen liepen tenslotte vast en mede om administratieve re denen besloot men de subsidie, zo als die voor 1952 werd vastgesteld, te handhaven en dan voor 1953 het verzoek van het W. G. Kruis opnieuw onder de loupe te nemen- Keuringsrechten Hierna stelde de raad een nieuwe verordening vast op de heffing van keuringsrechten. Door de verhoging van de keuringsrechten hoopt men het tekort van 10.000 met plm. 5800.terug te brengen. Zoals steeds, bij de behandeling van keuringsrechten enz. werden ook nu weer nog meer klaagliederen gehoord omtrent de vleeskeurings dienst. In de commissie van advies voor genoemde dienst koos men de heer Splinter in de vacature van P. M. M. v. d. Weijden. Met de toekenning van de vacan- tietoelage voor het gemeenteperso- neel ging de raad accoord, waarbij de heer E. H. van Dam het opnam voor de losse krachten. In de commissie voor het nazien van de gemeente- en bcdrijfsreke- ningen werden benoemd de raadsle den Klein, Dom. Pieterse en Stop pelenburg. Rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer A. van Dam of de restauratie van de Voorweg binnen hetraam van de begroting is gebleven. Hier op kan bevestigend worden geant woord. Het doet de heer van Dam genoegen, dat men daarin is geslaagd. Warme waardering werd geuit aan het adres van de gemeente-opzich ter, de heer F. Pieterse. De heer Dom. Pieterse vroeg hoe het staat met de nieuwe huizen in Noorden. Komt de verg. nog dit jaar? De voorz. antwoordde, dat de plannen vorderen; ook ten aanzien van grondaankoop- De heer Klein was niet tevreden over de gang van zaken bij het zwembad. De toestand is daar on houdbaar: alles wordt vernield, want er is totaal geen toezicht. Men vreest vandaag of morgen een onge val! Vele ouders durven hun kinde ren niet naar het zwembad te stu ren. Volgens de heer Klein moet het mogelijk zijn om uren vast te stel len, waarop men kan zwemmen, maar dan met toezicht. De heer Stoppelenburg zei, dat financiële moeilijkheden de oorzaak van het verval zijn. Zijn gedachten zijn o.m. om b.v. dc scholen, die ge bruik maken van het zwembad, te laten betalen. B. en W. zullen een en ander ernstig bezien. HAZERSWOUDE Tot commies ter secretarie in de ze gemeente, is met ingang van 1 Oc tober 1952, benoemd de heer C. H. Drost, thans adjunct-commies ter secrtarie te Montfoort. HAZERSWOUDE (H. R.) K-A J. Gisteravond hield de K.A.J. in 't Zwaantje haar jaarver gadering. Het was een beetje laat ge worden in verband met de dienst tijd van de voorzitter. Op deze avond had een algehele bestuursverkiezing plaats. Het nieu we bestuur bestaat uit de volgende personen: J. Straver. voorz.; W. van Rijn, L. van Bennekom jr„ J. van Rijn jr., J. van Kampen. KOUDEKERK De oud-gem. secretaris van Kou dekerk a. d. Rijn, de heer E. Rollema, is 10 Juli jl. op 71-jarige leeftijd te Heerde (Gld.) overleden. Brandweer oefende. Gisteren hield de Koudekerkse brandweer haar jaarlijkse oefendag onder commando van de heer A. Leenheer. De eerste oefening vond plaats op het erf van de heer K. Groen in de Lagewaard en werd later voortgezet bij K. Roeloffs aan de Hondsdljk. Aanwezig waren o.a. loco-burge meester Molema en wethouder Van Vechten. Het materieel bleek in orde te zijn. WOUBRUGGE Raadsvergadering. De raad van Woubrugge komt Woensdag a.s. te half acht in vergadering bijeen. Op de agenda staat o.m.: Reclame hon denbelasting; Wijziging van de ver ordening tot heffing van rechten voor de keruring van vee en vlees; vaststelling van een kaïpverbod; Sub sidieaanvrage van de Ned. Vereni ging voor Rheumabestrijding; a. Re geling van de rechtspositie van het het gemeente-personeel i.v.m. de in werking treding van de Werkloos heidswet, b. Wijziging van de Inte rim-regeling ziektekosten gemeente- personeel, c. Deelneming in de ge meenschappelijke regeling ter be handeling van gemeentelijke perso neelsaangelegenheden. Benoeming van een onderwijzeres aan de o.l. school; Rijwielpad LeiderdorpKoudekerk aan den Rijn-Woubruggc; Verbete ring bocht Kerkstraat Hoogmade; Verbetering van de riolering nabij de R.K. Par. School te Hoogmade; On derhoud Raadhuis. K>~W!TK A AN-DEN RIJN „DE PAN" KRIJGT LICHT Na jarenlang requesten schrijven, corresponderen enz., met de gemeen tebesturen van Wassenaar en Kat wijk, omdat men nog steeds opge scheept zit met een petroleumver lichting, niettegenstaande de electri- sche kabels vlak bij lagen, is het eindelijk zover gekomen, dat de buurtschap „De Pan" en aanhorighe- den, zidh kan baden in ccn zee van electrisch licht. Daarvoor is 'n over eenkomst van de gemeente Katwijk met de gemeente Wassenaar gesloten omdat de „Panbewoners" tot de 2 gemeenten behoren. De theetuin „De Luwte," gaat ook van het licht ge nieten, maar verder van de weg af- wonenden zullen nog moeten wach ten totJa, tot wanneer? Meerdere autoriteiten waren bij de officiële gebruikneming van het licht tegenwoordig en gebruikten na de plechtigheid de thee in „De Luwte." Voor zover het betreft de patiën ten van de doktoren Bergrr.'an. Hue- ting en van der Laan te Katwijk aan den Rijn en Rijnsburg, zullen de doktersdiensten Zondag worden waargenomen door dr. E. van der Laan, Rapenburg 1, Rijnsburg, tele foon 2810. LEIDSCHE NDAM Ouden van dagen-tocht. Ohder voorzitterschap van de heer A. W. Hendriks heeft het Comité voor de Ouden van Dagen een vergadering gehouden, welke ook werd bijge woond door burgemeester H. Ban ning. Met grote voldoening werd ter vergadering een beschouwing gehou den over de laatste uitgaansdag Wat de financiën betreft deelde de voorz. mede, dat de oproep tot de bevolking als resultaat heeft gehad dat een be drag van ƒ2040.81 bijeen is gebracht. De autotocht heeft totaal 2020.99 gekost of gerekend naar het aantal deelnemers van 60 waren de kosten per persoon ƒ7.77. Het saldo ad 19.82 van de rekening zal gereser veerd worden voor de volgende auto tocht. De heer A. J. Wubbe is aam de Technische Hogeschool te Delft ge slaagd voor het candidaatsexamen scheikundig ingenieur. De medische Zondagsdienst wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dr. Th. J. Thiess, Leidseweg 51, tel. 520. NOORDWJJK Aanrijding. De smalle Pické- straat ter hoogte van de Vinkenlaan, blijkt voor vele automobilisten, me de door de flauwe bocht aldaar, een moeilijke opgaaf te zijn. Vrijdagmor gen te half twaajf werd dc dienstbus den Haag uit de richting Noordwijk a. Zee, door een militaire vrachtauto op deze hoek aangereden. De mili taire auto liep flinke schade op, ter wijl de bus er goed afkwam. Het on geval liep zonder persoonlijk/ onge lukken af. OEGSTGEEST Schoolzwemwedstrijden De schooljeugd bevolkte gister avond „Poelmeer", waar de jaarlijk se onderlinge zwemwedstrijden wer den gehouaen. Ook heel wat ouders gaven blijk van hun belangstelling en moedigden even enthousiast de zwemmende kinderen aan als het jonge volkje dat deed. Tevens was het gemeenebestuur vertegenwoor digd door de loco-burgemeester, de heer den Ouden. Dr. Hugenholtz riep al het zwem mend en niet-zwemmend publiek een hartelijk welkom toe en spoorde de jeugdige zwemmers en zwemsters aan, hun beste krachten in te span nen en de eer van hun school hoog te houden. En toen begon een hele serie wed strijden onder leiding van wedstrijd secretaris J. Laman met als starter dr. J. IJdens en met medewerking van de heren Eggink en de Winter. Vol vuur en enthousiasme werd er gestreden op vrije slag, schoolslag en rugslag onder luide aanmoedigingen vanaf de kant. In vlot tempo werden de diverse nummers afgewerkt en meermalen moesten we constateren, dat de leeftijd niet altijd van door slaand gewicht was, want vaak toon de een kleine zwemmer of zwemster zich in de serie meester over grotere rivalen. Na een aantal nummers kwam er enigszins tekening in de strijd en ging de Terweewegschool aan het hoofd, welke voorsprong langzaam maar zeker groeide, vooral doordat deze school bij de jongens een uitblinker had, die alle nummers met flinke voorsprong wist te win nen. Toen ook de beide estafette- nummers door deze school in de wacht werden gesleept, was met gro te voorsprong wederom de wisselba ker veroverd, nu voor de derde ach tereenvolgende maal en dus defini tief. De totaaluitslag werd tenslotte: 1. Terweewegschool met 601.3 pnt. (winnaar van de wisselbeker); 2. Montessorischool met 699.5 prvt.; 3. Julianaschool met 713.3 pnt.; 4. school Hoge Mors met 845.9 pnt. En de individule uitslagen luiden: 25 m. schoolslag meisjes: Leni Wijntjes in 24.2 sec. Idem jongens: Dica Timmermans in 24 sec. 25 m. rugslag meisjes: Betty Höl- scher in 27.3 sec. Idem jongens: Dick Timmermans in 19.2 sec. 25 m. vrije slag meisjes: Juleke Nieuwenhuis in 22.2 sec. Idem jongens :Dick Timmermans in J7.4 .sec. 5 x 20 m. estafette meisjes: Terwee wegschool in 1 min. 31.3 sec. Idem jongens: Terweewegschool in 1 min. 10.5 sec. Aan.'t einde gaf de badmeester nog een komisch nummer ten beste en demonstreerde hij met Dick Timmer mans diverse sprongen cn duiken, terwijl een aantal kinderen spring- demonstraties gaven. Dr. Hugenholtz reikte na afloop de prijzen uit. STOMPWIJK Openluchtconcert. Hedenavond geeft de Juliana-fanfare om 8 uur 'n openluchtconcert by het Jeugdhuis. VOORSCHOTEN KON. ONDERSCHEIDING VOOR D. LIMBURG. Gisteravond heeft de heer D, Lim burg uit handen van dc burgemees ter de gouden ere-medaill^ verbon den aan de orde van Oranje Nassau ontvangen. Deze onderscheiding houdt ver band met het gouden jubileum, dat de heer Limburg op 10 Mei j.l. bij de Kon. Begeer vierde. Bij de uitreiking van de medaille waren behalve de twee wethouders ook aanwezig de directeur van de zilverfabriek, mr. S. A. Begeer en de proc.houder, de heer G. H. v. Leeu wen. Tc Boskoop slaagde voor het examen rijkstuinbouw-vakonderwijs de heer G. Buis, hoofd van de gem beplantingsdienst. WASSENAAR CIRCUS BOLTINI KOMT. Circus Boltini, het grote viermas- ten-circus, komt naar Wassenaar met een voor dit jaar geheel nieuw en uitgebreid programma van echte klassieke circuskunst. De voorstellingen met tal van sen sationele attracties, met wilde dieren, dodensprong en natuurlijk een uit gelezen schaar paarden- en rijnum- mers, met tientallen» buitenlandse ar- tisten vinden plaats aan de Berkhei- straat, dus vlak by het centrum van de gemeente, a.s. Maandag en Dins dag, 14 en 15 Juli. telkens om 8 uur. Bovendien is er Dinsdag om 4 uur een uitgebreide kinder- en familie- matinée. ZOETERMEER Tocht ouden van dagen. Dc ge denkwaardige dag is voor d»> be jaarden weer voorbij. Vroeg in de morgen was het op dc Dorpsstraat reeds zeer druk, want liefst 54 auto's en een bus zouden aan de tocht deel nemen. Iedere chauffeur kende zyn passagiers en wist waar hij ze moest afhalen. Om half negen moest op de J. L. v. Rijweg worden opgesteld. Zoals ieder jaar stonden de school kinderen langs de weg om de ouden van dagen uitgeleide te doen. Via de Dorpsstraat en Zegwaartseweg ging het naar Hazerswoude-Rijndijk en Alphen a. d. Rijn, door de Vieram- bachtspolder langs de Ringvaart naar Schiphol. Daar werd een rondrit over het vliegveld gemaakt en daar na werd koffie gedronken. Vervol gens ging de tocht door de Haarlem mermeer naar Groenendaal te Bloe- mendaal. Daar verwelkomde de voorzitter van het comité „Ouden van dagen", dr. J. W. Pal te allen en hij hoopte dat het voor hen een on vergetelijke dag zou worden. Hier werd het middagmaal gebruikt en bestond gelegenheid de mooie om geving te bezichtigen. Vandaar ging de lange file auto's naar Noordwijk aan Zee, waar de traditionele brood jes werden uitgedeeld en waar men genieten kon van strand en zee. Hier voegde zich ook burgemeester Ver- nède bij het gezelschap. Twee tele grammen werden verzonden cn wel een naar de heer en mevr. Kcntgens, die wegens bijzondere omstandighe den niet aan de tocht konden deel nemen. Dr. Kcntgens is n.l. penning meester van het comité „Ouden van dagen". Het andere telegram was voor mej. St. Bos die nog altijd zeer met de bejaarden meeleeft. Ook wer den de ouden van dagen nog toege sproken door de secretaris, de heer A. v. d. Spek. Vanuit Noordwijk ging de tocht via Wassenaar over den Haag naar Zoetermeer. Bij Nutricai stond dc Harmonie „Kunst cn Vriend schap" te wachten. De gehele bevol king was uitgelopen om de bejaar den te verwelkomen. Het was voor allen een onvergetelijke dag. Zondag 14 Juli zal de dokters- dienst worden waargenomen door dr. J. H. N. de Bruyn, terwijl Zr. de Backer de wijkverpleging zal ver zorgen. Laatste Berichten Hedenmiddag heeft de minister van Binnenlandse Zaken, de heer Beel, daartoe gemachtigd door H. M. de Koningin, de zitting der Staten- Generaal gesloten. Dit is geschied in een verenigde vergadering van de beide Kamers. Dc leden zijn daartoe te kwart voor drie bijeengekomen in de vergaderzaal der Eerste Kamer. TWEE VISSERS UIT DEN HELDER VERMIST De reddingboot Prins Hendrik, van de Kon. N.Z.H.R.M., is sedert Vrij dagavond 8 uur, in de buurt van de Haaksgronden, aan het zoeken naar dc twee vissers uit Den Helder. Het zyn W. Pronk en E. Morrien, die Vrijdagmorgen om 5 uur met de vlet HD 29 zijn uitgevaren voor makreel vangst en van wie sindsdien niets meer is vernomen. Ook de politie- boot RP 67 ig uitgevaren om bij de opsporing behulpzaam te zijn. MILITAIRE AUTO RIJDT TEGEN MELKWAGENTJE Hedenmorgen is op de Rijksstraat weg, ongeveer drie kilometer ten Noorden van Wolvega een auto van een lange colonne militaire vracht wagens, op een melkwagentjc van de gebroeders de Boer gereden. Deze veehouders waren op weg naar huis. De 27-jarige G. H. de B., die op het wagentje zat, werd tegen het weg dek geslingerd, hij was op slag dood. De andere bleef ongedeerd, Scheepsberichten ALDABI verm. 25 Juli v. R'dam naar B.-Aires. ALHENA B.-Aires— R'dam 15 Juli Santo3 verw. ALNA- TI R'dam—B. Aires 13 Juli Monte video 16 Juli B.-Aires vcrw. FAIR- SEE A'dam-Sydney 16 Juli Fremantle verw. GROOTE BEER vertr. 16 Juli v. R'dam n. HalifaxNew York via Le Havre. INDRAPOERA Makassar Rotterdam verm. 17 Juli v. Priok. JOHAN VAN OLD F.NB A RNE VELT SydneyAdam 15 Juli Aden verw. NELLY R'damSydney berm. 16 Ju li v. St. Cruz n Kaapstad. NIEUW AMSTERDAM R'damNew York, al waar 19 Juli verw. via Le Havre Southamton. NOORDAM vertr. 19 Juli v. R'dam naar New York. ORANJE A'damPriok 17 Juli Co lombo ver.w RUNDAM vertr. 12 Juli 14 uur v. R'dam n. New York via Le HavreSouthampton. SIBAJAK Rot terdamWellington 15 Juli Papeete verw. SOMERSETSHIRE verm. 13 Juli v. Priok n. A'dam. VEENDAM New-YorkRotterdam, alwaar 21 Juli verw. via SouthamtponLe Ha vre. WATERMAN New York—R'dam alwaar 14 Juli verw. WESTERDAM R'damNew York, alwaar 14 verw. WILLEM RUYS Priok—R'dam 13 Juli Port Said verw. ZUIDERKRUIS vertr. 15 Juli v. New-Yorjc naar Botterdam via Southampton.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3