Euch. Ziekentriduum te Leiden besloten met een Pontificaal Lof BIOSCOPEN Diploma-uitreiking aan leerlingen van „Kennis is Macht" Ned. Ver. van Suikerzieken ten voorbeeld aan het buitenland u n n n n n n ZATERDAG 12 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Het is byna niet te geloven, maar In de middaguren lezen de zieken het ziekentriduum in de dekenale hun krantje. kerk te Leiden is al weer achter de rug. Als je op zo'n eerste dag het uitgebreide programma van plechtig heden en predicaties bekijkt, dan dek je bij jezelf: We hebben heel wat te goed! Achteraf bezien is alles echter omgevlogen. In de kerk zijn nu de bedden ver dwenen en staan de banken weer op haar plaats. De keuken is leeg en de binnenplaats ligt verlaten. We voe len iets van triestheid bij een derge lijke overpeinzing. Maar gelukkig heeft deze triestheid een opgewekte keerzijde. Want alle zieken, die nu weer op hun eigen kamertjes liggen, hebben de mooie herinnering aan het ziekentriduum bij zich, een herin nering met de kracht om vele moei lijkheden te overwinnen. Pontificaal sluitingslof. Om half drie gistermiddag werd mgr. Buis wederom bij de ingang van de kerk door een rij geestelijken afgehaald, waarna hij zich langs de beuden naar het altaar begaf, terwijl hy de zieken zegende. Daarna celebreerde mgr. Buis een Pontificaal Lof, waarbij hij geassis teerd werd door pastoor v. Leeuwen uit Zoeterwoude—Leiderdorp en pa ter Retei O.F.M Kapelaan v. Adri- cnem fungeerde als ceremoniarius. In zijn predicatie herinnerde ka pelaan Soelinga aan de flespes wijn en olie, die aan de zieken waren uit reikt als een symbc.ol van de liej.de van Christus, die gelijk de harm- hartige Samaritaan olie en wiin in de wonden goot van de lydende langs de weg steeds t;cost en bijstand verleent Tijdens dit triduum, zo zeide spr., is er met u veel gesproken over de belangrijke taak, die ge als zieken kunt verrichten. Gij hebt een mooi apostolaat R.n strijdt in de voorste lederen van Gods Kerk Gij zijt door God geroepen als uitverkorenen, Het antwoord op die vraag van God zult ge in de komende dagen moeten geven, als ge weer op uw ka mertjes ligt en tegen hetzelfde stuk behang van altijd aankijkt. Omdat ge mens zijt, zult ge moeten vechten. Legt echter de opstandig heid af en tracht een kunstenaar te zijn van de genade. Want uw presta- t;es kunnen de hemel in beroering brengen en steun daswerken voor ve len. Denkt daaraan en als de twyfel komt, bidt dan tot de grote Samari taan. die wij kennen in Christus. Schitterende processie. Na de predicatie van kapelaan Stoelinga trok een enorme proces sie door de kerk. Honderden bruid jes met rode rozen en witte anjers in de hand, vele misdienaars in kleu rige togen, commissieleden, voor trekkers en rode kruissoldaten gin gen het Allerheiligste vooraf, dat door mgr. Buis langs de zieken werd gedragen. Foto: Nic. v. d. Horst. Na de processie zegende mrg. Buis en pater Peterse iedere zieke af zonderlijk. Een machtig Te Deum vormde het slot van deze laatste plechtigheid. Het was een ontroerend schouw spel, toen de bruidjees zich tussen de zieken begaven en de bloemen, die zij in de processie hadden rondgedra gen aan hen overhandigden. De deelnemers, die alle tridua, welke in de laatste 25 jaar werden gehouden, hebben meegemaakt, kre gen een extra boi.quet bloemen. De heer A. Schlatmann sprak aan het einde van het triduum een dank woord. Hij maakte zich de tolk van de zieken en gezonden, die op een of andere wijze bij het triduum waren betrokken. Allen vinden het jam mer, dat deze drie mooie dagen weer voorbij zijn, maar gelukkig hebben we er een mooie herinnering aan, die ons in de komende maanden nog dik wijls in de gedachten zal komen. Voor het comité was het heerlijk om dit triduum te kunnen organise- seren, zo zeide de heer Schlatmann, en wij weten, dat u deze dagen ook heerlijk gevonden hebt. Moge u er veel heil van ondervinden. Herinneringsplaat. Bij gelegenheid van het 25-jarig be staan van het Ziekentriduum kregen de deelnemers dit jaar een fraaie herinneringsplaat aangeboden. In een groene rand is het gehele kerkelijke jaar symbolisch uitgebeeld, In de lin ker bovenhoek van de plaat staat een tekening van de dekenale kerk met daarnaast Leiden 19271D&2. Daar onder staat een gedicht afgedrukt van Guido Gezelle. De tekst hiervan luidt als volgt: Het leven is de Kruisbanier door goede en kwade dagen gescheurd, gevlekt, ontvallen schier, kloekmoedig voorwaarts dragen. Men tuimelt wel, en wonden krijgt men dikwijls, dichte en diepe 't en vlucht geen weerbaar man, die wijgt, of hem de dood beliepe! Het leven isgeen vrede alhier geen wapenstilstand vragen: et leven is de Kruisbanier tot in Gods handen dragen! lichting te komen geven, welke uit nodiging hij gaarne aanvaardde. Een en ander was voor de heer Mollinger ook aanleiding een beroep te doen op alle lijders aan suiker ziekte om zich in de N.V.S. te or ganiseren. Ons land telt niet minder dan 50.000 diabetici, waarvan nog geen vierde deel lid is van de N.V.S. Opl eving in de Wolindustrie Op 5 Juli stonden by het Arbeids- bui-eau Leiden ingeschreven 1693 werkloze mannen, waarvan 220 op D.U.W.-objecten waren tewerkgesteld. Een aantal, vrij wel gelijk aan dat van de vorige week (1703). Tegenover een geringere toename van het aan bod in de metaalindustrie stond een lichte daling in de textielnijverheid, waar enige opleving in de wolindus trie te bespeuren valt. Het aantal werkloos ingeschreven vrouwen nam iets toe en bedroeg op 5 Juli 133, in hoofdzaak een gevolg van aanmelding van meisjes, die de school thans verlaten. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Sinologie de dames Oey Tjoen Ing (oum laude), Leiden, Oey Sioe Ing (cum laude), Leiden; candidaats examen Romaanse taal- en letter kunde mej. M. A. H. Burggraaf, Den Haag; candidaatsexamen Muziekwe tenschap de heer J. W. Lüske, Den Haag; doctoraal examen Slavische taal- en letterkunde de heer C. G. Schwencke, Den Haag; candidaats examen Godgeleerdheid de heren J. B. Cats, Alphen aan den Rijn, E. J. Kuiper, Overveen en mej. J. G. du Rieu, Kampen; candidaatsexamen wis- en natuurkunde (B) de heer J. Wolterbeek Muller, Leiden; doctoraal examen geneeskunde de heren C. H. N. Brackel, Eindhoven, R. E. de Jongh, Eindhoven, R. U. Mekking, Den Haag, R. v. d. Plassche, Voor burg, P. C. L. G. v. d. Pol, Eindho ven en D. J. Wieringa, Dordrecht; semi-artsexamen de dames H. M. Cool, Den Haag, D. de Vlieger, Den Haag, idem de heren W. E. de Haes, Echt (L.), E. J. Jongejan, Boskoop, R. Th. de Jongh, Den Haag, R. Lei- delmeijer, Den Haag, A. P. van Se- ters, Dordrecht en W. F. E. Smelik, Wezep; artsexamen L. J. Jaszmann, Leiden, G. J. Kemperman, Leiden, D. P. van Leeuwen, Voorburg, J. A. F. Raatgever,. Paramaribo en R. C. W. Visser, Breda; candidaatsexamen geneeskunde de dames E. M. de Bruijn, Rotterdam, J. van Duijn, Rot terdam, H. van den Hoogenband, Den Haag, J. G. ter Kuile, Den Haag, en G. C. Scheltema, Leiden, idem de he ren J. M. Donk, Breda, J. A. Eulde- rink, Enschede, J. C. Frederiks, Rot terdam, F. F. van Haeften, Wasse naar, F. J. M. Heslinga, Den Haag, H. Hylkema, Hillegom, H. Janssen, Heemstede, J. L. van Ligten, Leiden, P. W. C. Kloppenborg, Rotterdam, J. C. de Knegt, Delft, E. A. Martis, Willemstad, Y. Menger, Rotterdam, R. Meijer, Den Haag, Oen Thian Siang Cornelius, Oegstgeest, E. Ru- sche, Leiden, Ph. Weersima, Den Den Haag, J. A. van der Werff, Den Haag, en M. Prins van Wijngaarden, Oegstgeest. weer: (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). KOEL WEER. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Zwakke tot matige, morgen later op de dag tijdelijk wellicht krachtige wind tussen West en Zuid-West. Koel weer. fïpclasrrH Prmarpc het grootste belang, dat niet alleen vJColda^U v>UIIglCo medische experts op het gebied I der diabetes zich mondeling met el- Zoals reeds in het kort gemeld, kaar verstaan, doch evenzeer geldt werd in de afgelopen week hier ter dit voor de suikerzieke patiënten, slede het eerste internationaal con- Op het congres heeft men zich bui- gres van de International Diabetes tengewoon geinteresseerd getoond in Federation gehouden en uit de be-1 de organisatie vaa de N.V.S., welke langstelling, welke er van vele zij-1 uniek kan worden genoemd, verge- den voor werd getoond, mag veilig leken bij andere landen, geconcludeerd Worden, dat dit on derwerp een zeer ®rnstig van dat deze verenjgjng jn ons Und een leken-vereniging is. bijge- Het merkwaardige feit doet zich wetenschap vormt. Vertegenwoordi gers van niet minder dan 25 landen staan wordende door een medische adviescommissie, waarin alle hoog- waren op dit congres aanwezig en leraren jn inwendige geneeskunde onder hen bevonden zich exPer*s °P j van onze universiteiten, benevens al- medisch zowel als op medlsch-so- Nederlandse internisten zitting ciaal gebied, die de vele vraagstuk-hebben DU in tegenstelling met het ken van de suikerziekte zowel as bujteldand waar de leden van der- van de daarmede samenhangende j verenigingen hoofdzakelijk of problemen ook op sociaal gebied aan 5itsluitend medici zijn Dit acht men diepgaande besprekingen hebben on- hjer u lande niet heel jujst om. derworpen. dat niemand beter dan de suikerzie- De voorzitter van de Nederlandse ke zelf weet welke medico-sociale Vereniging van Suikerzieken, de heer ir. A. J. Mollinger, die het con gres organiseerde, heeft in een ge houden persconferentie een en ander over het verhandelde medegedeeld. Ir. Mollinger noemde het congres zeer geslaagd en het feit, dat Ameri ka zich thans als lid van de Fede ratie heeft opgegeven, wijst daarop eveneens. Spr. noemde het voorts van problemen, naast de medische, het leven van de suikerzieke moeilijkma ken. Wat de taak van de N.V.S. betreft zeide ir. Mollinger, dat zij verschil lende doeleinden nastreeft. In de eer Medaille Mij. voor Handel en Nijverheid voor M. Fontein In de aula van het Stedelijk Gym nasium werden gisteravond in te genwoordigheid van de gemeentelijk gedelegeerde, mr. W. J. Geertsema en de heren P. A. Wernink Jr. en mr. W. de Clercq, resp. vice-voorzitter en secretaris van het Departement Lei den van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, de diploma's uitgereikt van de Middelbare Handelsavond school „Kennis is Macht". De directeur van de school, de heer F. J. J. van Makkelenberg, wees in zijn inleidend woord nog eens op de grote betekenis van de vermeerde, ring van kennis voor het verkrijgen van een goede positie in de maat schappij en bracht de leerlingen on der het oog, dat zij net met hA op zetten van een „grote mond niet zul len redden". De heer P. A. Wernink Jr. reikte vervolgens aan de heer M. Fontein de medaille en oorkonde uit van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Han del, welke deze Maatschappij één maal per jaar beschikbaar stelt aan die leerling, die bij het volgen van voortgezet avondonderwijs onder veelal moeilijke omstandigheden bij zondere prestaties aan de dag heeft gelegd. Mr. Geertsema zeide, dat het ge meentebestuur bijzondere waarde ring heeft voor het onderwijs, dat op deze school wordt gegeven en wees er eveneens op, dat onze maatschap pij behoefte heeft aan mensen, die inderdaad iets hebben geleerd. Aan de volgende leerlingen wer den diploma's uitgereikt: Rijksdiploma 3-j. cursus: H. van Bemmel, J. Blok, A. Brier, H. Gott- mer, S. de Koning, E. v. Leeuwen, H. Marck, W. v. d. Oever, J. J. van Oyen, Th. Pont, J. E. Steenhuizen, C. W. Verhoog. Franse handelscorrespondentie: F. F. Bakkers, J. F. M. van Betten, C. Chrispijn, J. de Moed. Engelse handelscorrespondentie: F, A. F. Bakkers, J. F. M. van Betten, P. C. Chrispijn, H. P. Olivier, Schouten, A. Steinmeier, W. H. H. Wiemer, J. de Wolf. Boekhouden: Catha. Beekman, H. Eikerbout, M. Fontein, A. J. van Ham, J. v. d. Meeberg, N. Noort, J. G. F. Nijssen, J. Zaalberg. Algemene handelskennis: F. A. F. Bakkers, H. S. M. van Barneveld (met lof), Catha. Beekman, J. F. M. van Betten, G. Buis, J. A. Guley, A. J van Ham, W. den Hartog, C. Hoog straten, H. Marck (met lof), D. J. Meijer, J. G. F. Nijsseri, H. P. Oli vier, E. J. Segijru, G. B. Spruit (met lof), J. J. v. d. Steen, J. Zaalberg. Schoonschrijven: A. M. Mokken- storm. Stenografie: P. J. Arnoldus, J. H Boter, P. A. B. J. Broers, L. E. Burg graaf, H. M. Coster, H. Faas, A. H. v. d. Horst, H. van Houten, G. van der Jagt, J. A. de Meij, P. van Nie- rop, M. Chr. Th. Otten, J. F. Owel, A. J. Peltenburg, E. C. Pison, P. Rijsdam, E. Schipper, A. J. Schoon- water, D. Vlieland, A. F. van Vliet, Catha. Wielinga, J. Wiggers, J. P. M. vani Winden, M. P. Zwart. Machineschrijven: D. Aalbersberg, J. A. W. v. d. Acker, J. C. M. van Betten, J. H. Boter, E. D. Bourgeois, P. A. B. J. Broers, L. E. Burggraaf, J. L. Ciere, A. Chr. Collee, H. M. Coster, J. Th. van Diemen, T. Du- pont, L. Goutier, G. Gressie, F. de Haan, M. J. Horsmam A. H. v. d. Horst, W. van Ingen Schenau, A. v. d. Keur, A. J. M. Klein, D. Koek, W. M. Kraayenoord, M. Chr. Th. Otten, E. C. Pison, M. G. J. Th. Postma, A. Ruben, J. S. M. Schoneveld, L. Schou ten, W. W. v. Steenbergen, A. W. Swanenburg, C. W. Verhoog, D. Vlie land, C. P. L. Westgeest, J. Witteman, J. J. van Zonneveld. Nederlandse handelscorresponden tie: P. J. Arnoldus, H. Eikerbout, M. Fontein, J. A. Guley, B. de Haas, G. Ch. Lammers, N. Laterveer, D. J. Meijer, H. P. Olivier, V. v. Schalk wijk, F. Schouten, J. J. Visser, J. Zaalberg. Bij tussentijds examen in Februari j.l. slaagden voor machineschrijven: N. van Dorp, A. Duindam, I. J. van Galen, P. de Groot, M. M. de Kei- 13 Juli: zon op 4.35 en onder 20.55; maan op 23.17 en onder 12.40 uur. 14 Juli: zon op 4.36 en onder 20.54; maan op 23.32 en onder J4.02 uur. Koel weekeinde In de hogere luchtlagen zyn boven de Oceaan de laatste dagen belang rijke wijzigingen in de algemene circulatie opgetreden, die ook grote invloed helbben ojp het weersverloop in ons land. Koude polaire lucht af komstig van Groenland stroomde in de afgelopen dagen via het zeegebied (bij IJsland naar de Britse eilanden en de Noordzee. De koude lucht zal de warmte in Europa weer naar het Zuiden en Oosten terugdringen. Het koufront, dat met regen gepaard gaat, lag vanmorgen juist over het Noorden en Westen van ons land. Na het passeren van de frontale zóne nadert een zwakke rug van hoge luchtdruk, die vergezeld gaat van op klaringen, maar langs de Zuidpunt van Groenland passeerde een nieuwe storing, die in betekenis toenemend in de krachtige hoogtestroming snel in de richting van Schotland zal trekken. Het koufront, dat vandaag van het vasteland van West-Europa binnendringt, luidt een periode met koel en tamelijk veranderlijk weer in. ütt w-efi in Sulcrfia De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer max, temp. OSLO regen 20 C. STOCKHOLM onlbewolkt 26 HELSINKI zwaar bew. 24 EDINBURGH zwaar bew. 19 LONDEN zwaar bew. 21 KOPENHAGEN onweer 24 AMSTERDAM regenbui 23 GENEVE zwaar bew. 32 PARIJS zwaar bew. 28 BORDEAUX onbewolkt 31 NICE licht bew. 29 BERLIJN zwaar bew. 28 FRANKFURT nevel 29 MUNCHEN zwaar bew. 28 WENEN onbewolkt 30 LOCARNO geen opgave ZURICH nevel 30 zer, J. C. Kükler, P. van der Kwaak, C. E. de Leen, A. J. Lenting, C. J. Lomeijer, T. S. H. Mulder. W. F. Neuteboom, J. F. Owel. E. Schipper, J. J. Timmermans, J. Wiggers, W. P. Wiggers, A. Zandbergen. 19 Juli a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer S. Theelen benoemd werd tot Dir.-Organist te Ubach in Duitsland. Na 7 jaar deze functie al daar vervuld te hebben werd hij overgeplaatst naar de Sankt Mat- thiaskerk te Duisburg, waarna hij in 1923 werd benoemd aan de Harte- brugkerk te Leiden, waaraan hij tot op heden nog steeds verbonden is. DE LEIDSE Trianon vertoont deze week in de j in-technicolor zullen nog wel film „Met de kippen op stok" een van die Amerikaanse producten, waarbij een uiterst zelfverzekerde meneer de wereld wil doen verbazen met zijn tapdansen en sentimenteel gegalm. Het verhaaltje, dat om deze ste plaats tracht zij te bereiken, dat i tapdansen heen geweven is, is Ame- de suikerzieke niet wordt afgekeurd j rikaans pur sang. Een charmante „la- voor rijks- of gemeentebetrekkingen, dy-farmer" is zo arm door het mis- omdat dit zeker niet juist zou zijn. lukken van een paar oogsten, dat zij De suikerzieke, immers heeft minder haar knechts geen loon meer kan uit- werkverzuim dan andere patiënten, i betalen. Verliest de jonge dame de omdat zijn leven veel geregelder is moed? Nee, zij koopt bij haar schoon- en zijn voeding veel meer op de ge- vader in spé een tractor op de pof en zondheid is ingesteld. Voorts wordt juist als ze daarmee opgewekt zin- er naar gestreefd, dat de suikerzie- gend door de landerijen huiswaarts is ke geen verhoogde premie voor een getogen, is daar haar artistieke zus levensverzekering behoeft te betalen j ter uit de stad gearriveerd, die voor of zelfs om die reden zou worden af- i de variatie een hele show meege- gekeurd. Ditzelfde geldt trouwens bracht heeft, omdat niemand geld ook voor het behalen van een rijbe- heeft om ergens anders een première wijs. Plet aantal verkeersongelukken van dit wonderproduct te houden. Het van suikerzieken is b.v. lager dan dat jonge zusje houdt erg veel van de van hartpatiënten. I regisseur van de show en hij ook van Mej. Maria Martyn, de jongste bood mgr. Buis namens de zieken een consecratieklokje aan. voorts, dat de suikerzieke de extra- kosten, welke hij voor zijn aparte lenswijze nodig heeft, mag aftrekken voor de belasting. Daarnaast streeft de N.V.S. ook naar verwezenlijking van ideële za ken, zoals het stimuleren van het onderzoek naar de oorzaken en de mogelijke geneeswijze van de diabe tes, het uitzenden van suikerzieke kinderen naar zomerkampen en het bevorderen van internationaal con tact utssen patiënten zowel als tus sen medici. De organisatie zomede de doelstel lingen van de N.S.V. wekte de be- wondering der buitenlandse congres- deelneemster aan het ziekentriduum, j sisten, hetgeen dan ook aanleiding Een punt van belang acht men hethaar tot het moment, dat hij haar oudere zuster gezién heeft. Er vol- werd dat de heer Mollinger uitgeno- Foto: Nic. v. d. Horst. 1 digd is in verschillende landen voor gen heel veel verwikkelingen, want de artisten zullen wel even op de boerderij meehelpen en het dorp, nog niet beland in het „show-tijdperk", is niet bijster enthousiast. Wanneer het jongste zusje, dat in de show de hoofdrol heeft, een dag voor de uit voering met haar tegenspeler de be nen neemt, blijkt het boerinnetje plotseling alle eigenschappen te be zitten om de hoofdrol te vervullen. Het einde van de film is nu> zonne klaar! Het boerinnetje trouwt met de regisseur en het jongste zusje wordt nog net voor het eind van de film verliefd op de vroegere ver loofde van het boerinnetje. De lied jes zijn soms werkelijk aardig en de prijzenswaardige eigenschappen in de film kunnen ontdekken. Toegang alle leeftijden. Casino. De Russische film „Strijd om de vrijheid'' begint op een enigs zins trage wijze. Russische boeren worden bij elkaar geroepen om hun paarden te beschermen tegen de wol ven. Eén van deze paarden is be stemd om tot draver te worden afge richt en een grote rol te gaan spelen in deze film. Dit alles is echter slechts een inleiding tot het eigenlijke the ma: de strijd der Partisanen tegen de Duitsers. Men moet in deze film niets verwachten van de grootheid der vroegere Russische films. Men zal vergeefs zoeken naar de pregnante camera-instellingen of naar verras sende montage. In „Strijd om de vrij heid" werd wel gebruik gemaakt van alle bekende stunts, zoals in derge lijke films gebruikelijk. Wat men ook mist, althans in het eerste gedeelte, is de gladde techniek der Amerika nen, maar.dit is een van de ver diensten van deze filmjhet verloop is er natuurlijker op geworden, het 'verhaal krijgt er zelfs een bepaalde charme door. Het tweede gedeelte van de film krijgt een snelle climax en mede hierdoor werd het onmisba re spannings-element verkregen. Luxor: „Noodlot in de woestijn" speelt zich af in de tijd toen er nog postkoetsen door de Amerikaanse vlakten reden en het allesbehalve veilig was om met zo'n postkoets te reizen. Er dwaalt allerlei vreemd ge spuis rond in dit land van de vrij heid en in deze film zijn het vier zware jongens, vier ontsnapte moor liefhebbers van Amerikaanse-show- denaars, die dc wegen onveilig ma ken. Sheriff Miles wil jacht op hen maken, maar het blijkt dat deze hand haver van de orde niets meer of min der dan de hoofdman van de bende is. Ja, het kan er wel eens raar naar toe gaan daar in Amerika. Maar als de liefde in het spel komt betekent dat mieteen een breuk in de saamho righeid der bende. Dan wordt er he vig geknald, zoals dat te doen ge bruikelijk is. Maar het eind is „hap py". Voor 18-jarigen. Rex. .,De inspecteur generaal" is Danny Kaye en hij houdt er een typische manier van inspecteren op na. Het is een vrolijk en nogal dol geval met een gelukkig huwelijk aan het slot. Wat wil men meer? Voor alle leeftijden. Liüo.In de film „On Moonlight Bay", een kleurenfilm onder regie van Roy de! Ruth krijgen we 'n aar dige reproductie te zien van het film verhaal van Jack Rose en Melville Shavelson over een meisje, dat zich aanvankelijk alleen geïnteresseerd heeft voor honkbal, totdat zij kennis maakt met een studentEen stu dent, die zich, zoals meermalen pleegt te gebeuren, een wereldher vormer denkt te zijn en overhoop ligt met allerlei bestaande theorieën. Het meisje, Marjorie Winfield, uit stekend gespeeld door Doris Day, laat alle interesse voor honkbal va ren en hangt geheel aan de jonge man. Niet aldus echter haar vader, die zich met de voor die tijd nogal revolutionnaire ideeën van de stu dent niet kan verenigen. Gevolg: conflicten en nog eens conflicten, waarbij de vader van het type blijkt als vroeger de stomme films voort brachten. 't Zou echter geen echte film zijn als de zaak niet in het reine kwam, zodat het slot toch weer een gelukkig paar brengt. In het voorprogramma zien we een goede reportage over de droogleg ging van „De Braakman".

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2