Coppi dringt naar voren in de Tour de France Maureen Connolly versloeg Louise Brough Ned. Olympische zwemploeg oefende te Nijmegen Irma Heyting versloeg Hannie Termeulen Aanraad werd amateurkampioen De wedstrijd te Noord wijk Goed spel van v. Swol Van de voetbalvelden Het R. C. L.-tournooi MAANDAG 7 JULI 1952 DE LEIPSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 werd gesloten. Ploegenklassement: 1. Italië 208,38.02; 2. België 209.04.21; 3. Frankrijk 209.05.14; 4. Nederland 210.25.23; 5. Spanje 210.28.45; 6. Z.O. Frankrijk 210.37.01; 7. Zwitserland 211.28.10; 8. N.O.C. Frankrijk 211.32.12; 9. W.Z.W. Frankrijk 211.33.52; 10. Luxemburg 212.08.13; 11. Parijs 212.40.27; 12. N. Afrika 212.43.59. Het alg. klassement luidt: 1. Coppi 69.26.34; 2. Close 69.46.31; 3. Carrea Hij werd winnaar van de 11de etappe In de etappe van Lausanne naar Alpe d'Heuz had Fausto Coppi de gele trui bemachtigd. Bij de aankomst op de Alp bekende hij echter, dat hij hele maal niet van plan was geweest in die etappe aan te vallen, hij had alleen van de voor hem gunstige omstandigheden geprofiteerd. Maar gisteren stond de zaak anders en leed het geen twijfel of de Campionissimo ging volgens een weloverwogen plan te werk. De etappe telde vier cols, welke punten gaven voor het bergklassement. En op elk van die cols was Coppi het eerst boven, aldus de volle oogst binnenhalend. Als bij de klim naar de pasover gang van de Gandon wist men waar men aan toe was. Nauwelijks bevond de stoet zich op de eerste lussen of Mirando en Dotto begonnen aan te vallen. Maar Coppi verijdelde hun uitiooppogingen zonder nochtans door te zetten, zijn tijd was nog niet gekomen. Later probeerden ze het nog eens, samen met Geminiani en Gelabert. Ze sloegen een gat van vijftig meter breedte, waarop Coppi, die aan de staart van een eerste pe loton reed, besloot in te grijpen. Hij spurtte naar voren, met vijftien of zestien renners in zijn kielzog, haal de de vier vluchtelingen snel in en bleef toen voor alle zekerheid maar can de kop rijden. Twee lussen ver der, op een moment dat de anderen zaten uit te blazen, demarreerde hij opnieuw en nu was er niemand, die hem bij kon houden. Hij ging als eer ste over de top, zoals hij ook het eerste het hoogste punt van de Ga- libier, de Mont Genèvre en de Col van Sestriere bij de finish zou be reiken. Hij was niet het eerste bo ven op de Col van de Telegraphe, tussen de Croix de Fer en de Gali- bier gelegen, maar de Telegraphe gaf dan ook geen punten voor het bergklassement Even sterk als in zijn beste tijd bij het klimmen, maar een ietsje voor zichtiger bij het dalen ofschoon hij ook in die specialiteit een virtuoos blijft, heeft Coppi in deze etappe de basis gelegd voor zijn eindzege in deze tour. Er kan nog van alles ge beuren maar.... Coppi is in prima vorm. en hij heeft twintig minuten voorsprong op nummer twee in het algemeen klassement, de Belg Close. Behoudens grote pech of een van die afgrond-diepe inzinkingen waarvan ook de besten het slachtoffer kun nen worden, kan de overwinning hem niet ontgaan. Hij is ook verre weg de beste van het veld tot nu toe- De Fransen hebben in deze etappe een harde klap moeten incasseren. Hun hoogst geplaatste man, Lauredi, heeft ruim een half uur goed te ma ken op Coppi. Robic, de pechvogel van gisteren, ligt nog een minuut verder achter, en Geminiani heeft bijna veertig minuten achterstand, twee minuten meer dan de regionaal Molineris. In het bergklassement is Coppi voorshands ongenaakbaar, en in het ploegenklassement hebben de groene truien thans 26 minuten voorsprong op nummer twee, Bel gië. Er is dus alle aanleiding om van een „Italiaanse dag" te spreken; be halve Coppi heeft Binda nog drie man bij de eerste tien in het alge meen klassement; Carrea, Magni en de veteraan Bartali, die ver over zijn hoogtepunt heen is maar nog al tijd meetelt, dat heeft hij gisteren wel laten zien. In het Nederlandse kamp moest men tevreden-zijn met een zeer eer volle tiende plaats van Wout je Wagtmans, die in deze zeer zware etappe voortreffelijk heeft gereden. De anderen hebben harde 69.47.00; 4. Magni 69.51.52; 5. Ruiz 69.51.58; 6. Ockers; 7. Bartali; 8. Lau redi; 9. Robic; 10. de Hertog; 21. Wagt mans (Ned.) 70.30.05; 22. Voorting (Ned.) 70.30.55; 24. van Est (Ned.) 70.37.57; 25. Roks (Ned.) 70.38.57; 30. Nolten (Ned.) 70.51.12; 58. Dekkers (Ned.) 71.27.48; 60. van Breenen (Ned.) 71.20.48; 79. Faanhof (Ned.) 72.06.14. ZWEEFVLIEGEN HET WERELDKAMPIOENSCHAP TE MADRID Bij de wedstrijden om het wereld kampioenschap zweefvliegen, bezette de Nederlander Ordelman bij het nummer vrije afstandsvlucht de elfde plaats, met een afstand van 255 km., welke hem 749 punten opleverde. Bij de vlucht naar een vooraf vastgesteld doel wist Ordelman met 255 km. 5e te worden. Hij kreeg hiervoor 776 punten. Bij de tweezitters werd Koek in dit nummer derde met 123 km. (461 punten) OLYMPISCHE SPELEN. GAAT COR VAN DER GYP NAAR HELSINKI? Nu van Roessel op het punt staat een contract te tekenen voor een Italiaanse club hij zou in October in Italië gaan spelen mag aange nomen worden, dat de Tilburgenaar door de K.N.V.B. niet zal worden uitgenodigd om de trip naar Helsin ki mee te maken. In dat geval zal de laatste plaats van de 17 spelers, die 14 Juli per vliegtuig vertrekken, worden ingenomen door de Dord- rechtenaar Cor van der Gyp. 17-larige Wimbledon-kampioene De overwinning, die de 17-jarige Maureen Connolly in de finale van het dames-enkelspel op haar landgenote en vriendin Louise Erough (belden komen uit Californië) behaalde, heeft niet alleen bewezen, dat de verovering van de Amerikaanse titel door haar in het vorig seizoen geen uitschieter is geweest, maar heeft Little Mo" bovendien de eer gebracht zich de jongste Wimbledon-kampioene van deze eeuw te kunnen noemen. In de geschie- nis van Wimbledon is er in het dames-enkelspel tot nu toe slechts één deel neemster geweest, die op jongere leeftijd het kampioenschap in de wacht sleepte. Dat was Lottie Dodd, die er op de leeftijd van 15 jaar In slaagde zegevierend uit het finale-duel te voorschijn te komen. Dat was in 1887. In het begin van de partij, die in grote hitte en voor een totaal uit verkocht centre-courf werd gespeeld, toonde Louise Brough een grote vast heid en controle. In plaats van naar het net op te lopen haar gelief koosde wijze van spelen sloeg ze nu effectvolle drives van uit het ach terveld en vertraagde het tempo met langzame, vrij hoog gespeelde bal len, die als het ware over het net zeil den. Lousie Brough wist, dat zij de kleine vechtjas aan de andere zijde alleen zou kunnen slaan met haar hersenen. Zij haalde de vaart uit het *er vei'scheidenheid aan slagen dan spel van haar tegenstandster. En Nederlandse tegenstandster, aanvankelijk had de routine succes, "vaar langzaam maar zeker werd want Maureen werd ongeduldig en i Fen?y te" B,osch sterker en met een ging missen op de ogenschijnlijk ge- I §«de "ver haar diepe breed makkelijkste ballen. Toch zou de tech- I fiesPrelde drives bracht zu Rita wel- niek en de athletteche vaardigheid 1 dra,m moeilijkheden. Ir, de bealia- het tenslotte winnen van het wel-fhdeaet nam de speelster uit India doordachte routine-tennis. de ie,dl!^ en tenslotte,leidde zu met FENNY TEN BOSCH WON HET MEISJESKAMPIOENSCHAP TE WIMBLEDON. In het internationaal jeugdtour- nooi, dat tegelijk met de grote kam pioenschappen te Wimbledon werd gehouden, won onze landgenote Fen ny ten Bosch het meisjes enkelkam- pioenschap. In de finale sloeg zij Ri ta Davar (India) met 57 61 7-^5 De jeugdkampioene van India de monstreerde in de eerste set een gro Het keerpunt kwam in de tiende game. Op 54 sloeg Louise Brough twee dubbele fouten en na driemaal gelijk verloor zij de game. Maureen Connolly maakte in haar service beurt geen fouten, weer doorbrak zij daarop de service van haar tegen standster om de eerste set met 75 te winnen. In de tweede set won zij met 63. Tennis-experts op Wimbledon zijn tikken Van mening, dat, wanneer Maureen gekregen, net als de Fransen, alhoe- niet tot het beroepstennis overgaat, zij wel Nolten en Roks er met Wagt- het damestennis nog jaren lang zal mans voor zorgden, dat onze vierde beheersen. Men acht haar met iTaar plaats in het ploegenklassement be-1 lentes aanmerkelijk sterker dan houden bleef. Voorting kwam als vierde man van onze ploeg binnen, bijna negen minuten voor van Est die een serie, gelukkig goed afgelo pen, buitelingen heeft gemaakt. Hij viel eerst samen met Faanhof tij dens de klim naar de Glandon, en daarna nog twee keer bij de afda lingen van do Croix de Fer on van de Galibier. Hij had meer geluk dan de Zwitser Metzger, die met top- vaart rijdend ten vol kwam bij de afdeling van de Croix de Fer en twee ribben brak, zodat hij in het hospitaal van St. Jean de Maurienne moest worden opgenomen. Voor hem is de tour geëindigd. UITSLAG EN KLASSEMENTEN Het klassement van de 11e otappe luidt: 1. Coppi (It.) 182 km in 6 34.19 (hierbij meegerekend een tijdbonifica- tie van 2 min. 40 sec.); 2. Ruiz (Sp.) 6.44.08; 3. Oekers (B.) 6.46.32; 4. Le Gullly (Z.O.Fr.) 6.46.55; 5. Bartali (It.) 6.47.08: 6, Close <B.) 6.47.10; 7. Robic (Fr.) 6.48.23; 8. Molineris (Fr,) 6.51.44; 9. Weilenmann (Zwits.) 6,51.45; 10. Wagtmans (Nod.) 6.52.38: 11. de Hertog (B.) 6.52.48; 12. Geminiani (Fr.i 6.54.27; 13. Dotto (Fr.) 6.54.28; 14. Bartain (Z. O.Fr.) 6.54.29; 15. Carrea (It.) 6.54.40; 27. Nolten 7.01.58; 35. Roks 7.07.23; 43. Voorting 7.11.13; 67. Van Est 7.20.02: 75. Dekkers 7.25.08; 76. Faanhof 7.26.06; 77 van Breenen 7.26,07. Opgegeven hebben Metzger (Zwits.) en La Joic (N.O.C,Fr.). De Noordafrikanen Guercy en Zaaf. en de Luxemburgers Kep en Diederich hadden zich nog niet gemeld toen de limiet voor de tijdsoverschrijding (tijd van de winnaar vermeerderd met 20 procent) bereikt was en de controle DE GROTE PRIJS VAN AMSTERDAM. Tijdens de Donderdag 10 Juli a.s. in het olympisch stadion te Amster dam te houden wielerwedstrijden om de Grote Prijs van Amsterdam zul len bij de sprintwedstrijden naast onze landgenoten van Vliet, Derksen en Bijster, de Engelsman Harris, de Australiër Patterson en de Frans man Bellenger. aan de start verschij nen. Bij de wedstrijden achter grote motoren zal men Pronk, Schulte, Bakker, Stakenburg, de Berg Ver schueren en de Duitse stayer Schorn aan het werk kunnen zien, terwijl het bijprogramma voorts een aantal ami teurwedstrijden vermeldt. Helen Wills, toen deze Europa op 18- jarige leeftijd met haar spel kwam verbazen. Doris Hart en Shirley Fry (Ver. Staten) wonnen de finale damesdub belspel. Zij sloegen hun landgenoten Maureen Connolly en Louise Brough met 86 63. De eindstrijd in het herendubbel spel tussen de Australiërs Sedgman .McGregor en Seixas (Ver. Staten) .Sturgess (Zuid-Afr.) werd een overwinning voor Sedgman en Mc Gregor. Zij sloegen het Amerikaans- Zuid-Afrikaanse dubbel met 63 7—5 64. Het wielerkampioenschap voor amateurs op de weg, dat gisteren op het circuit van Zandvoort werd ver reden over een afstand van 176 km. (42 ronden) is gewonnen door Aan raad uit Oud-Gastel. De uitslag luidt: 1. Aanraad, Oud- Gastel 4 uur 58 min. 30 sec.; 2. van Steenselen, Mijnsherenland op 6 lengten; 3. van der Heuvel, Hengelo 5 uur 59 sec.; 4. Sebregts, Eindhoven, 5 uur 3 min. 36 sec.; 5. Rijnders, Am sterdam 5 uur 5 min. 6 sec. 53. Twee wedstrjjdpunten kreeg zij in deze game, maar beide gin gen door zeer sterk tennis van de Nederlandse jeugdspeelster verloren. Zo werd het 55 en met goed spel met schérpe passeerslagen won Fenrvy ten Bosch ten slotte de set met 75. Gistermiddag hadder.' op de banen van de Noordwijkse sportclub enige zeer interessante tenniswedstrijden plaats, waarbij Patty en Savitt van de Amerikaanse internationale club en Drobny en van Swol, respectie velijk erelid en lid van de Neder landse I.C. soms zeer subliem spel tën beste gaven. Vooral van Swol was in dit milieu zeer goed op dreef. De organisatie van deze wedstrijden was ondanks de korte voorbereiding zeer goed, terwijl de rechtspraak in handen van de heer Velds uitstekend was. Waarbij de scheidsrechters van Raalte, van Wijk en Margadink zich zeer goed aansloten. De belangstel ling voor «deze wedstrijden was bij zonder groot. De eerste partij tussen Drobny en Patty, werd door Patty met 8—6 63 gewonnen. De tweede partij tussen Savitt en van Swol, waarin van Swol zich uitstekend heeft geweerd, werd door Savitt ge wonnen met 64 4. De derde partij DrobnySavitt bracht een gelijke stand. De eerste set werd gewonnen door Drobny met 97 en de tweede door Savitt 75. Deze wedstrijd moest worden gestaakt wegens tijdgebrek, omdat Patty en Savitt moesten vertrekken, resp. naar Engeland en Amerika. De laatste partij van Swol en Savitt te gen het Wimbledonpaar Drobny Patty leverde meer een show op dan een wedstrijd. Het Wimbledonpaar worn met 64 63. Het was uitstekend tennisweer. Toch kon men in de laatste ontmoe ting een zekere matheid constateren, veroorzaakt door de warmte. ROLHOCKEY De beslissingswedstrijd tussen Por tugal en Italië om het wereldkam pioenschap rolhockey, te Oporto ge speeld, is door Portugal gewonnen met 40, dat bij rust reeds een 3—0 voorsprong had weten te behalen. De verdere uitslagen luidden: Ita liëZwitserland 4—2; Engeland Spanje 11; BelgiëNederland 21. Het eindklassement is: 1/2. Portu gal en Italië, elk 10; 3. Spanje 13; 4. België 1; 5. Nederland 9; 6/7. Enge land en Frankrijk beiden 8; 8. Zwit serland 5; 9. Egypte 2; 10. Denemar- marken 0. De eerste start van de Nederland se Olympische zwemploeg na het be kendmaken van de definitieve sa menstelling, is geen onverdeeld suc ces geworden. De tijden, die in het prachtige Gof- fert-bad te Nijmegen werden geno teerd, wijzen het uit. Onmiddellijk dient hieraan te worden toegevoegd, dat niet alle leden van de ploeg aan de start konden verschijnen. Geertje Wielema, pas hersteld van een dy senterie waarna een verlaging van haar bloeddruk werd geconstateerd, was nog niet geheel op krachten en men had het verstandiger geacht haar niet op de wedstrijden te Nij megen te laten starten. Donderdag j.l. heeft. Geertje haar training her vat en ongetwijfeld zal zij vóór het vertrek van de zwemploeg naar Hel sinki weer geheel fit zijn. Lies Bonnier en Wies Linssen- Vaessen hadden toestemming gekre gen van de sportcommissie om hun titels op de Zuid-Nederlandse kam pioenschappen te Breda te verdedi gen, zodat ook zij werden gemist. Helaas hebben de andere leden van de olympische ploeg dit verlies niet kunnen goedmaken, maar dit wil toch niet zeggen, dat alle in de Gof- fert geleverde prestaties teleur stel den. Allereerst moet een uitzonde ring gemaakt, worden voor Nel Gar- ritsen, die een zeer goede 200 meter schoolslag zwom. Rika Bruins was haar enige tegenstandster, maar veel strijd heeft de Groningse, die de laatste tijd haar vorm van de afgelo pen winter maar niet kan benade ren, niet geleverd. Met haar krach tige armslag liep de Rotterdamse constant op haar rivale uit en in 2 min 58,9 sec. een goede tijd voor de ze vrij zware baan, waarin elk golfje weer van de wand terugkwam, tikte zij als eerste aan. Rika Bruins werd op de laatste baan nog ingehaald door Daan Buyze, die als enig man nelijke deelnemer op deze afstand een plaatsje bij de dames had ge kregen en met een handicap van on geveer 21 seconden was gestart. De tijd van Buyze bedroeg 2.41.4 En om dan met de winstpunten van deze zwem-middag-in-de-hitte door te gaan, memoreren wij voor de andere nummers het uitstekende springen van Lenie Lanting-Keller en Elsje van den Horn. De techniek van Lenie won het ook ditmaal van de gratie van Elsje, zij het met uiterst gering verschil (135132,63 punten). De 100 m. vrije slag dames werd betwist tussen Irma HeytingSchuh- macher, Hannie Termeulen, Koosje van Voorn en Ria van der Horst. Ir ma won in de goede tijd van 1.06.9 na aanvankelijk een dikke meter achter Hannie Termeulen te hebben gelegen. Hannie vertelde ons later, dat zij een misrekening had gemaakt op de snelheid van Koosje van Voorn. De Groningse zwemster, die kennelijk hinder had van de kort voor de start genuttigde maaltijd, braoht het ditmaal niet verder dan tot 1.10.1. Hannie Termeulen had haar tempo naar dat van Koosje ge regeld met het gevolg, dat zij te traag begon en na het keerpunt, toen zij bij het links ademen Irma Schuh- maeher kon zien, een te kleine voor sprong had om de vinnige eindsprint van de Rotterdamse te kunnen weer staan. Met 1.07.— werd Hannie Ter meulen tweede. Tjebbes, die aan beide zijden weer werd begeleid door zijn noordelijke secondanten, Ten Thye en Elszenga, had weinig moeite op de 200 m. vrije slag. De noordelingen vochten een hard duel uit om de tweede plaats, een strijd, die door Ten Thye met 0,1 sec verschil werd gewonnen. Op de 100 m. rugslag won Joke de Korte in fraaie stijl voor Ria van der Horst. Joke noteerde de 1.15.5, Ria 1.16.4. Jitse van der Veen, die ongeveer 5 sec. later startte, tikte vrijwel ge lijk aan met Ria van der Horst. De t(jd van de Leeuwardenaar was 1,10.2. Kikvorschen sloegen Dolfijnen 9—5. Het officieuze zevental, de Kik- vorschen, behaalde aan het slot van de nationale zwemwedstrijden een ruime 95 overwinning op de Bel gische Dolfijnen. Bevredigende cij fers weliswaar, maar alle behalve bevredigend was het spel, waarmee de Nederlandse ploeg dit resultaat bereikte. Geen vaart, geen stoot kracht en in talrijke gevallen een weifelend optreden waren gebre ken, die' het spel van het Neder lands zevental sterk omlaag haalden. Na het matige spel van een week geleden te Kortrijk betekent de prestatie van Nijmegen een ernstige waarschuwing voor het oranje team. Met deze speelwijze zal het Neder landse waterpolo team het onmoge lijk ver kunnen brengen In Hel sinki. HONGAARSE ZWEMSTERS IN VORM. Tijdens de Hongaarse zwemkam- pioenschappen te Boedapest werden door de leden van de Hongaarse olympische zwemploeg weer vele voortreffelijke tijden op de klokjes gebracht. Zo werd de 100 m. vrije slag da mes gewonnen door Szoke in de zeer goede tüd van 1.06.3. Belangrijker echter nog is het feit, dat vier zwem sters op dit nummer onder 1 min. 8 sec. bleven, zodat de Hongaren wel een zeer sterke dames estafette aan de start zullen brengen te Helsinki. Eva Novak werd tweede in 1.06.6, haar zusje Ilona Novak derde in 1.07.4 en Littomericzky vierde in 1.07.8. Op de vijfde plaats kwam Eva Szekely met de tijd van 1.08.4. Klara Killermaji behaalde de titel op de 200 m. schoolslag dames met 2.58.2. DE ZUID-NEDERLANDSE Z WEMKAMPIOENSCHAPPEN. Te Breda werden Zondag de zuide- delijke zwemkampioenschappen ge houden. In het nummer 100 meter vrije slag dames won Marie Louise Linssen-Vaessen (KNZB) in 1 mih. 9 sec., voor mej. Ryneke Symons, (MZ en PC), die 1 min 11,9 noteerde. Het nummer 100 meter rugslag he ren was voor Kees Kievit van Aegir, die 1 min. 11,8 sec. liet afdrukken. De 200 meter schoolslag dames leverde een overwinning op voor Lies Bon nier (Aegir), met een tijd van 2 min. 59,4 sec. Nel van Opstal (Surae. Bre da) werd goede tweede met 3.01.6. Bij de 100 meter vrije slag he ren noteerde Geert Jan van Rooy en Clignet, beiden vani Aegir (Eindho ven), 1 min. 6,8 sec. Bij het over zwemmen won van Rooy met moei lijk zichtbaar verschil in de tijd van 1,05,8. Op de 150 meter wisselslag dames noteerde Ryneke Symons de mooie tijd van 2 min. 11,3 sec. Bra bant won het polokampioenschap door van Zeeland met 73 en van Limburg met 75 te winnen. De verenigingsprijs ging naar Aegir met 2788,2 punten tegen Surea 2827,7. Brabant won van Limburg met 2694,1 punten tegen 2779,2 vo:r Lim burg. VAN ROESSEL WORDT PROF. De Willem II-midvoor Jan van Roessel zal naar het zich laat aan zien in de loop van deze week een profcontract tekenen voor een Ita liaanse club. Welke club dit is wenst de Tilburgenaar niet mede le delen, aangezien hij van enkele zijden een aanbod heeft ontvangen. Hij ontkent ten stelligste zich reeds aan een be paalde club te hebben verbonden, voor het geval hij zou besluiten in Italië te spelen. De aangeboden be dragen draaien rond 150.000. HET AROL-BEKER TOURNOOI Het 30e Arol-beker tournooi zal dit jaar op 24 en 31 Augustus op hét AFC-terrein te Amsterdam worden gespeeld. De deelnemende verenigingen zijn: Be Quick (Groningen), Blauw Wit, DWV, HBS, VSV, WA, Zeeburgia en AFC. AlphenRijpwetering 63. Zowel Alphen als Warmunda heb ben kans gezien door royale overwin ningen de finale te bereiken om de Gouden Sleutels. Alphen ontving daarvoor Rijpwe tering en had daar .vanzelfsprekend niet al te veel moeite mee. Toch duurde het hier nog ruim twintig minuten voor Ederveen wist te sco ren, maar toen er eenmaal een schaap over de dam was volgden er spoedig meer R. Tuinenburg scoorde nummer 2 en Groeneveld het derde. Groene- veld en v. Oort zoi'gden er voor, dat de rust met een 50 voorsprong in ging. Ini de tweede helft pakten ■de Rip. pers wat beter aan en zowaar slaag den zij er in doelman Britsemer in deze tweede drie kwartier drie maal te passeren en daar Alphen nog uit een strafschop wist te scoren, kwam het einde met een 63 zege voor de derde klassers. WarmundaLisse 41. Met deze overwinning heeft War munda zich geplaatst in de finale voor de „Gouden Sleutels". Het golfde ondanks de temperatuur snel op en neer met Lisse iets in de meer derheid. De voorhoede van< Lisse bouwde goede aanvallen op, maar de Warm. defensie stond pal en wist alle gevaar te keren. De Warm. voor hoede deed het beter en midvoor J. Kuijs wist met twee goede doelpun ten vlak na elkaar Warmunda een 20 voorsprong te bezorgen. Lisse gaat het tempo verhogen, waardoor nu het Warm.-doel onder druk komt te staan. Uit een van deze aanval len krijgt de Lisse-midvoor een schietkans vanaf de rand van het strafschotgebied welke hij dankbaar benut (21). Nog voor de rust het Toon van Winsen, die een fout van de Lisse-keeper afstraft en er 31 van maakt. Na de thee zien we een overwe gend sterker Warmunda, Lisse pro beert het nog wel met een omzetting in het elftal, doch ook dit mag niet baten. Even voor het einde weet Ma- nus Hulst er nog 41 van te maken waarmee het einde kwam. Lugdunum-Meerburg De voor het RCL-tournooi gespeel, de wedstrijd LugdunumMeerburg heeft een vroegtijdig einde genomen doordat de scheidsrechter 15 min. na de rust de wedstrijd affloot nadat hij eerst een Meerburg-speler uit het veld gestuurd had. Meerburg, dat met de rust reeds een 30 achterstand had te boeken, hetgeen merendeels te wijten was aan slecht verdedigen en een wat futloos spel, trachtte de ze achterstand na de rust in te lopen en ging harder spelen. Doch ook Lug dunum gooide er een schepje op waardoor het spel onnodig ruw werd. Op dit moment was het, dat Th. Zandbergen een opmerking maakte, waarvan de scheidsrechter meende, dat deze voor hem bedoeld was. De scheidsrechter gaf daarop te kennen, dat Th. Zandbergen het veld moest verlaten. Toen Meerburgspelers een verklaring vroegen en hun ongenoe gen te kennen gaven, floot de scheidsrechter, hoewel hij het spel had laten hervatten, een halve mi nuut later af. Wat het gevolg hiervan is, is nog niet bekend. De K.N.V.B., onder wiens auspiciën dit tournooi werd gehouden, zal hier een beslis sing moeten nemen. HET LDWS-TOURNOOI. UVSVSV 4—4. Een strijd tussen twee gelijkwaar dige ploegen met USV technisch iets beter. UVS nam door Guldemond de leiding, maar in de volgende minuut was het door Mertens van VSV ge lijk. Dezelfde speler gaf de Velsena- ren een voorsprong, maar G. Devilé bracht met een keurig doelpunt de partijen weer op gelijke voet (2—2). Een foutje van de UVS-doelman van Duyl gaf de VSV-er Schoon gelegen heid in het verlaten doel te koppen (2—3). Na de thee ging het spel weer vlug van doel tot doel. G. Devilé maakte voor UVS gelijk (33) en even later konden de blauw-witten door een fout in de Velsense defensie de voor sprong vergroten (.43). Pas kort voor het einde wist Mertens voor V SV op handige wijze de gelijkmaker achter van Puyl te deponeren (44) Na afloop wist UVS zich door het beter benutten van de strafschoppen in de volgende ronde te plaatsen, dank zij van Duyl die twee straf schoppen op fraaie wijze wist te stoppen. Woensdag om 7 uur speelt VUC tegen LFC en a.s, Zaterdag DWS te gen DHC. JAARVERGADERING LDWS. De jaarverslagen van secr. G. de Lange en pennm. K. Hüner gaven het beeld van een bloeiend vereni gingsleven, terwijl de toestand ook finantieel zeer gezond bleek. Bij de bestuursverkiezing vonden enkele belangrijke mutatie's plaats. De heer Th. W. v. d. Klugt werd als voorzitter vervangen door K. Hüner, waarna het bestuur, dat tot 9 leden werd uitgebreid, als volgt is samen gesteld. K. Hüner, voorzitter; Jac, v. d. Born, 2e voorz.; G. de Lange, secr.; G. Logeman, 2e secr.; G. Kooien, pennm.; H. Schreuder, 2e pennm.; W. v. d. Steen, K. v. d. Steen en A. Siera. Tot leden van de Elftalcommissie werden gekozen J, Schreuder, W. v. d. Steen, H. Schreuder, A. Sira, D. Holswilder, T. v. d. Blom en G. de la Rie, en als leden van kascon trolecommissie J. Schreuder, J. van Klaveren en P. Rijsbergen. GSVBoskoop 51. Het 'is Bos koop niet gelukt de medaille van de zomeravond-competitie te veroveren. De laatste wedstrijd tegen GSV werd met flinke cijfers verloren. De Gou wenaars verdienden hun overwin ning volkomen door hun beter spel. Bij Boskoop was blijklbaar de fut er uit, hoewel er perioden waren van een Boskoops overwicht. De voor hoede was echter machteloos. GSV werkte hun aanvallen beter af met het gevolg dat zij vijf maal de roos wisten te treffen. Kort voor het einde wist Boskoop uit een strafschop de eer te redden. Eindstand 51. BoskoopRoyal Navy 24. On danks de hoge temperatuur was het een vlotte wedstrijd, welke door goed opgebouwde aanvallen van beide zij den veel aantrekkelijks had. De gas ten hadden al spoedig succes, doch kort daarop wist Boskoop gelijk te maken. Nog voor de rust wisten de Engelsen eohter opnieuw de leiding te nemen, uit een vrije traip (12). In de tweede helft maakte Boskoop uit een penalty weer gelijk (22). Kort voor het einde wist de Engelse midvoor tweemaal door evenzovele aarzelingen van de Boskoop-defensie de stand op 24 te brengen, waar mede ook het einde kwam. In de pauze werd een koppelwedstrijd ge houden over 3500 m., welke race een overtuigende zege werd voor het koppel VerhoefVergeer van de „A.V. '47", die daarmede beslag wist te leggen op de wisselbeker. ZVV UGDS 2—5. Na onge veer 15 minuten opent Fase de score door uit een voorzet, de bal ineens keihard iri te schieten (01). Het gucces is weer voor GDS wanneer de rechtsbuiten, na een solo-ren ineens inschiet (02). Nog voor de rust vergroot zij de voorsprong wanneer één der voorwaartsen meerdere spe lers van ZVV omspeelt en geen fout maakt (03). Na de hervatting is ZVV direct weer in de aanval. Zij houdt het spel voornamelijk op de GDS-helft door ver op te dringen, doch kan daardoor niet verhinderen, dat bij een snelle doorbraak GDS de score verhoogt doordat Moerings iets sneller is (04). De midvoor van ZVV verkleint de achterstand uit een voorzet van rechts (14). Nogmaals verkleint ZVV de achterstand, wan neer de bal bij een schot van de midvoor iets afwaait en in het doel belandt (24). Tenslotte weet Fase, na de bal vanuit het midden te heb ben opgehaald er in zijn eentje van door te gaan en de bal rustig in het lege doel te plaatsen (25). GDS II—Boskoop III 1—4. HOCKEY. BONDSELFT AL—.PAKISTAN 1—1. Na een vrijwel gelijk opgaande strijd, waarin beide ploegen tech nisch gelijkwaardig spel vertoonden, speelde het hockey-elftal van Paki stan Zaterdagmiddag te Laren met 11 gelijk tegen een Nederlands bondselftal.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6