DUINSTREEK Uitstekende Wapenschouw 1952 van de Derde Orde, fed. Leiden Geslaagd volksdansfeest op brandend hete Leidse Burcht GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 7 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 „H. Franciscus, onze gids" Meer dan 150 tertiarissen uit alle communiteiten van Leiden en omge ving (Katwijk, Wassenaar, Boogma- de, Oegstgeest, Stompwijk, Zoeter woude, Voorhout, De Zilk en Aar landerveen) waren gisteren bijeen gekomen in het R.K. Lyceum in- de Mariënpoelstraat, voor de Wapen schouw 1952 van de Derde Orde. Om half tien werd door de Com missaris van der Derde Orde in Ne derland, onze stadgenoot pater Abel Duindam, O.F.M., met assistentie een plechtige Hoogmis opgedragen tot intentie van de Leidse Federatie. Pastoor v. d. Schoot hield na het Evangelie een treffende predicatie over de H. Eucharistie. Een zangkoor uit de leden der Derde verzorgde de liturgische ge zangen, terwijl de heer A. Castelein tijdens het communiceren het Panis Angelicus en na de H. Mis het Ave Maria op voortreffelijke wijze ten gehore bracht. Na het gezamenlijk ontbijt en een wandeling in de tuin kwam het hoogtepunt van deze dag, de toe spraak van pater Duindam over: Franciscus, Gids in ons leven". Af en toe voelen wij ons onzeker op on ze levensweg en het doet ons vreug de als wij iemand ontmoeten, die ons de goede weg wijst en ons helpt te komen tot het eindpunt, dat ons de vreugde kan bieden. Wij moeten ,.Het Leven" vinden waarvoor Chris tus is gekomen en hetgeen ons bij ons H. Doopsel is geschonken. Heb ben wij aldus spr. er wel bes if van dat wij het Goddelijk leven in ons hebben? God kwam tot ons. daarom zijn wij Gods kinderen. Wij hebben een Vader, een Broer in Jezus Chris tus en zijn erfgenamen van God's eeuwige heerlijkheid. Jezus wilde de hoeksteen zijn van onzë samenleving. De satan is tegen speler. De strijd tussen goed en kwaad zal voortduren tot het einde der tijden, wanneer Christus zal triomferen. Wij hebben een apostolaats op dracht in Christus' Rijk. Karl Marx plantte een wereldse heilstaat. Wij moeten vechten voor een Godsrijk, waarin wij als broe ders en zusters zijn. Het is echter zeer moeilijk juist in de samenleving van deze tijd te leven als kinderen van God. Juist nu zie ik, aldus spr., Franciscus als onze gids. In het tweede deel van zijn rede gaf pater Duindam aan waarom St. Franciscus, heel bijzonder juist- nu, onze leidsman moet zijn. Ook Fran ciscus was niet tevreden met zich zelf. Uitvoerig schetste spi\ hoe hij op enkele beslissende ogenblikken in zijn leven, n.l. bij de ontmoeting met de melaatse, in het kapelletje van St. Damiaan, bij zijn voorgelei ding voor de Bisschop en in Partian- cula door Christus geroepen werd en zich vol vertrouwen aan Hem over gaf. Deze overgave is beslissend geble ven voor Franciscus persoonlijk en voor al zijn volgelingen in de drie orden, welke hij gesticht heeft. Fran ciscus is een voorbeeld voor ons van een spontane eerlijke overgave aan Christus, die wij ontmoeten in onze lijdende, zoekende, zondige mede mens. De centrale gedachte van het Leidse sigarenmakers naar Roosendaal Huizen in September klaar Zaterdagmorgen werd de Contact commissie van de in Roosendaal te werk gestelde sigarenmakers uit Lei den door de directie van de Hudson- sigarenfabrieken aldaar ontboden voor een bespreking over de huis vesting. Alhoewel van regeringswe ge 30 woningen zijn toegewezen, zul len deze nog wel enige tijd op zich laten wachten. Tijdens de bespre king met de directie vernamen de Leidse sigarenmakers, dat hun ves tiging te Roosendaal, dank zij de me dewerking van B. en W., vervroegd zal kunnen woi'den. Doordat de ge meente Roosendaal van het haar toe gewezen bouwvolume waarvan enige woningen reeds zover gereed zijn, dat ze spoedig betrokken Kin nen worden bereid is gevonden, in ruil voor dè 30 woningen, toege wezen aan de directie van de Hud- sonfabrieken, af te staan, is dat mo gelijk geworden. Het is natuurlijk niet te verwon deren, dat deze geste van het ge meentebestuur op hoge prijs wordt gesteld, omdat hierdoor wordt ge toond, dat het de te Roosendaal ge vestigde sigaren-industrie zeer ter wille is. De woningen voor de Leidse siga renmakers komen eind September gereed, zódat zij zich in September of begin October te Roosendaal kun nen vestigen. Voorwaar verblijdend nieuws voor de Leidse sigarenma kers, doch vooral voor hun gezin nen Wilt U iets weten Vraag: Is het geoorloofd langs de openbare weg te zwemmen? Antwoord: De „verordeningen op de straatpolitie" van de meeste gemeen ten verbieden dit. Vraag: Ik heb een huis met een er ker, waar ik precario-rechten voor moet betalen. Onder die erker zit een reclamebord plat tegen de muur, moet ik daar nu ook prccario-rechten voor betalen. Antwoord: Ja. Franciscanisme is de „devotie", vol ledige toewijding en overgave aan God, waardoor wij worden simpele, eenvoudige instrumenten van God. Onze liefdediensten moeten wij bewijzen aaa onze evenmens, omdat wij Jezus zelf in die mens ontmoe ten. In een indrukwekkend slot riep pater Duindam allen op tot een waarachtige beleving van hun Ter tiarisschap. Na een hartelijk dankwoord van de heer E. Castelein, voorzitter van de Federatie Leiden, die op uitste kende wijze voor het punctueel ver loop van deze dag zorgde, kwam Joop Koevoets voor het voetlicht. Hij droeg op keurige wijze het ge dicht: „Franciscus bedelt" van Mar- tien Beversluis en „Anna" van God fried Bomans voor. Tenslotte een zeer geslaagd spel van maskers die een „huwelijkstragedie" uit de zes tiende eeuw ten tonele brachten, eveneens onder leiding van Joop Koevoets. Enthousiaste bijval beloonde het gepresteerde, evenals het optreden van het Sleutelkoor onder leiding van de heer H. A. Rijnbeek, met aan de piano de heer G. Bots, dat de aan wezigen vergaste op een negental nummers, waarvan het lied van Franciscus „Mijn Vader is een edel man" veel succes had. Met een plechtig Lof waaronder ook het Sleutelkoor zong en kape laan Koenekoop een toespraak hield, werd deze prachtige dag besloten. DOKTER W. SIMONS 25 JAAR ARTS IN LEIDEN. Woensdag 16 Juli zal dokter W. Simons de dag herdenken, waarop hij vijf en twintig jaar geleden in Leiden zyn praktijk aanving. De bij zondere wijze, waarop dokter Simons zyni taak als huisarts verrichtte, is voor velen reden geweest zich in een commissie te verenigen, teneinde bij dit jubileum van de bijzondere waar dering der patiënten te doen blijken en hem een waardig geschenk aan te bieden. Deze commissie bestaat uit: mevr. J. A. E. Aalders, Arn. H. Ber gers, pastoor Th. M. Beukers, mr. E. J. M. H. Bolsius, J. P. J. M. Driessen, mevr. A. Govaart, mr. G. W. M. Gründemann, M. L. Hereur, ir. J. v. d. Laan, mej* M. Maat, mr. C. M. A. A. Mol, J. Noordman. mevr. J. de Roode en W. vani Teylingen. De jubilaris zal op Woensdag 16 Juli a.s. van half awtalf tot één uur recipiëren in het St. Elisabeth-zie- kenhuis aan de Hooigracht. Burgerlijke Stand Geboren: Robert Otto, z. van M. L. Michels en A. J. Prins; Leendert Adrianus, z. van A. Struijk en M. Blar.sjaar; Harry Pieter, z, van H. P. Jurgens en J Weber; Adries Cor nells, z. van H. Morren en L. Sloos; Johanna Christina, d. van J. H. Fiese- ler en M. Scheer; Leonoïa Henriette Johanna, d. van S. A. Bremmer en L. H J. Roels; Hubertus Jacobus, z. van J. van Putten en H. van der Weyden; Sjouke, d. van H. W. Balk- stra en Y. Jansz.; Antonie, z. van A. J. Verhoef en M. W. Klein. Overleden: H. Duinhoven wed. van Schrama, 85 jaar; A. de Wit, man. 68 jaar. A. van der Kwaak, man 54 j. Ongeveer 150 liefhebbers van de volksdans, hebben gistermiddag op de Leidse Burcht, onder een gloei- end-witte hemel een volksdansfeest gevierd, dat georganiseerd was door de volksdansgroep, ,De Grote Ronde" uit Leiden. Trokken velen naar zee, bos ën heide, om daar verkoeling te zoeken, deze 150 waren gekomen, om zwierig en gracieus „de Galop „De vrolijke melkmeidjes" die nog al tijd even blozend zijn te dansen. Feestelijk was deze middag in het „Trekgat", waar af en toe een zoele wind heerlijke verkoeling bracht; maar waarboven de zon lachte, om dat het een heerlijk en spontaan feest is geweest. Uit alle hoeken en gaten waren ze gekomen, uit Boskoop, Langeraar, Den Haag; Noord-Holland was ver tegenwoordigd door groepen u. IJmui- den en Castficum. Met Brabantse gemoedelijkheid veroverden de men sen uit Den Bosch en Breda Den Burcht, die trilde èn van de warmte Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaats-exa- men Egypt, taal- en lett de heer J. J. Janssen te Apeldoorn. GOUDEN DOCTORAAT. Op Vrijdag-11 Juli a.s. zal het vijf tig jaar geleden zijn, dat aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor iji de Wis- en Sterrekunde de heer A. Pannekoek, oud-Hoogleraar Universiteit van Amsterdam, gebo ren te Vaassen en thans wonende te Zeist. DELFTSE HOGESCHOOL. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeu- lisch examen civiel ingenieur de heer H. van der Tuin uit Leiden en ,voor het propaedeutisch examen werktuigkundig ingenieur de heer A. van der Padt uit Leiden. EERSTE INTERNATIONALE DIABETISCH CONGRES GEOPEND In het groot-auditorium van de rijks universiteit te Leiden is hedenoch tend onder zeer grote belangstelling het eerste internationale congres van de „International Diabetes Federa tion" geopend. In tegenwoordigheid van curato ren, rector magnificus en hooglera ren van de universiteit benevens de burgemeester van Leiden, werden openingstoespraken en welkomst woorden gesproken. De rector-mag- nificus prof. dr. J. H. Boeke heette de deelnemers namens de universiteit welkom. Namens de Nederlandse or ganisatoren sprak. prof. dr. F. S. P. van Buchem uit Groningen, terwijl de ere-voorzitter van de „International Diabetes Federation", dr. Elliot P. Joslin, uit Boston, het een privilege achtte dit eerste congres speciaal in Nederland te mogn bijwonen. Voorts sprak de ontdekker van het insuline dr. C. H. Best uit Toronto (Canda), eveneens ere-voorzitter van de federatie, tot de aanwezigen. Dr. R. D. Lawrence uit Londen, voorzitter van het congres dankte tenslotte de sprekers met een enkel woord. Na de openingsplechtigheid is er een receptie gehouden in het academie gebouw. De deelnemers aan het con gres zullen ook excursies maken naar Den Haag, Delft. Gouda Amsterdam, Aalsmaar. Haarlem en Alphen. De congressisten zijn gehuisvest in Noordwijk. èn van de voetencadans der volks dansers. Vooral d.e laatstcn namen iets mee van de sfeer uit de Oranje-stad, die haar 700-jarig bestaan viert. En zij deden dit met een begerenswaardig gemak. De middag werd geopend met „de grote Ronde", die zoveel als een wel kom betekende van de utinodigende groep aan de deelnemers. Al bij de eerste dans bleek, dat er flink in het stof gebeten zou worden, want het rulle zand dwarrelde omhoog in het zonnelicht, dat gezeefd werd door het gebladerte van de grote bomen, die als jnachtige zuilen plompverloren op het binnenplein staan. Het „Afscheid van de dominé" was niet zo roerend als de titel wel doet vermoeden. Met vriendelijke knikjes en onder hartelijk applaus werd hij uitgeleide gedaan; en wat te zeggen van de „Jagersman", die tempera mentvol en dynamisch werd gedanst om maar te zwijgen over de gra- cieuse „Bisschop", die toch zeker niet zijn purperen waardigheid verloor tussen de zomers geklede jeugd. De dansen werden afgewisseld met volks zang, die goed geleid werd door de heer Kees Heetveld. Bovendien was er een koortje, dat zeer verdienstelijk „In Holland staat een huis" en „Het liedje van de smid" zong. Er mag uit deze prestatie wel geconcludeerd worden dat in die richting toch wel iets te bereiken valt. Het zou ons goed dunken, wanneer op de ingesla gen weg werd voortgegaan. Dit geldt tevens voor de blokfluitspelers, voor wie meer gratie en „schwung" een nog beter resultaat zou opleveren. De middag werd besloten met de „Tovercirkel", die met het stof en de verhitte gezichten een waardig slot vormde van deze feestelijke volks- dansmiddag op de „brandende" Burcht van Leiden. EINDEXAMEN AAN HET CHR. LYCEUM LEIDEN. Afd. H.B.S. A (Lit. Ec. afd.). Ge slaagd: F. L Allaart, D. Binnenkamp, J. Bleichrodt, G. Groeneveld, Ch. A. de Groot, M. G. Heemsbergen, K. Jansze, W. Kukler, H. Lindenburg, J. de Mey, A. Mulder, D. M. Passchier, S. Hensink, J. C. van Rijs, M. C. Storm, C. J. Verver. Afgewezen 3. Maandag 7 Juli. Als U weet, dat wij speciaal be vriend zijn met de Leidse Politie, kurvt U begrijpen, dat wij vandaag het nieuws beginnen met het heuge lijke bericht, dat het Leids Politie Muziekgezelschap Zaterdag, op de eerste dag van het Nationaal Fede ratief Muziekconcours tc Valkens- waard, een eerste prijs behaald heeft in de concertwedstrijd van de eer. ste afdeling fanfare. Bovendien wer den twee tweede prijzen behaald, ,namelijk"in de marswedstryd en in de tambourwedstryd. De Docos-junioren en -adspirantan hebben morgenavond geen training, omdat er om 8 uur algemene leden vergadering is in de Kleine Burcht. De collecte, die Zaterdag in de stad gehouden werd ten bate van de Vacantie-bezlghcden, waarmede enige verenigingen in Leiden zich ten behoeve van de lieve jeugd be lasten, heeft opgebracht 1400 gulden. Waarvoor de Leidse Jeugd Actie de milde gevers en collectanten dank baar is. Ons bereikte hedenmorgen een vraag, of er in Leiden een R.K. Mondaccordeon-vereniging bestaat. Voor zover ons bekend bestaat die niet. Wel is er een jongensclub in de dekenale parochie, die zich met deze fraaie muziek bezig houdt. Gisteravond om half elf vond er een aanrijding plaats op de Hoge- woerdbrug tussen de 36-jarige mo torrijder C. van H. uit de Caland- straat en de 57-jarige voetgangster, mevr. G. v. d. T.-B. uit de Bakhuis Rozeboomstraat. De motorrijder brak zijn rechter pols en de dame haar linker onaerbeen. Beide slachtoffers werden door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Willen de dames van de Leidse K. A.V., die a.s. Donderdag aan het uit stapje deelnemen, er voor zorgen, dat zij 's morgens om precies 8 uur aan wezig zijn op het Stadahuisplein, van waar de busser» vertrekken? Over gisteravond gesproken. Heeft U ook gezien hoe haastig de laatste uit-gaanders om half elf terugkeer den? De eerste grote regendroppels vielen dreigend neer, terwijl de stad door bliksemschichten werd verlicht. Redden wie zich redden kan, was het parool. Overigens is het noodweer in Leiden nogal meegevallen. Er is geen schade aangericht. De Brand weer moest weliswaar een keer uit rukken naar de vuurwerkfabriek van Kat aan de Haarlemmerweg Dezer dagen hield de Vereniging tot Bestrijding der tuberculose in Leiden haar jaarvergadering. Bij de bestuursverkiezing werd mr. E. J. M. H. Bolsius herkozen. De plaatsen van dr. Brouwer en mevrouw Coe- berghvan Cranenburgh, die geen herbenoeming wensten, werden inge nomen door de heer H. J. Postel, arts, en mevr. T. VermeulenMeijers. Wegens vertrek uit Leiden trad' ook rrej. de Best, arts, uit het bestuur. In deze vacature werd voorzien door de verkiezing van mevr. E. R. Meijer van Tijn. Scheepsberichten ALDABI, B. Aires/R'dam, 6 Juli 80' Z. Ouessant/Antwerpen; DIEMER- DIJK, Vancouver/R'dam, p. 6 Juli Kp. San Lucas/Balboa; FAIRSEA, A'dam/Sydney, 6 Juli 660' Z.O. Kp. Guardafui/Aden naar Fremantle; GROOTE BEER, New York/R'dam, 6 Juli 300' W. Scillys; JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, Sydney/A'dam 6 Juli 380 W. Padang/Aden; NOOR- DAM, New York/R'dam, 6 Juli 150' O.Z.O. Kp. Race; ORANJ7, A'dam/ Indonesië, 6 Juli verw. pass. Algiers/ Port Said; SIBAJAK, R'dam/Wel- lington, 6 Juli 10(20 W.Z. Galapagos eil. nr. Papeete; VEENDAM, R'dam/ New York, 6 Juli verw. p. Sable eil.; WATERMAN, New York/R'dam, 6 Juli 210 ZtW. Kp. Sable; WILLEM RUYS, Priok/R'dam, 6 Juli 80 ZZW maar er was niets aan de hand. Tenslotte nog dit: Deze week zult U geen Hutspot meer lezen. De stad is ons met deze warmte tc benauwd geworden; we trekken er tussen uit en gaan vier dagen fietsen met de Laura-rit. Hopelijk zullen we Zater dagmorgen nog in staat zijn U een klein Hutspotje voor te schotelen, an ders moet U wachten tot volgende week Maandag. Hetgeen ons met deze warmte helemaal geen bezwaar toeschijnt. Overigens kunnen de ver enigingen e.d. huni nieuws op de ge bruikelijke wijze doorgeven; onze collega's zullen U op de hoogte hou den van alles wat er gebeurt in een rubriekje „Leidse Nieuwtjes". SPORT WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK. Hedenmorgen 8 uur 45 zijn de 82 overgebleven renners gestart voor de twaalfde étappe, ScstrièreMo naco (251 km.). Ongeluk tijdens elfde étappe. Tijdens de elfde étappe Bourg d'OisansSestrière is de auto van een der officials van de Tour, de heer Arnaud, op 4 kilometer van Briangon in botsing gekomen met een tele graafpaal. De wagen sloeg over de kop en viel van de weg in een lager gelegen veld. De heer Arnaud werd hierbij zeer ernstig gewond. Hij is naar een zie kenhuis te Briangon vervoerd waar een schedelbreuk en een beenbreuk werden geconstateerd. Bliksem in bovenleiding spoor bij Warmond Zondagavond om tien minuten over elf is bij Warmond de bliksem geslagen in de bovenleiding van het spoor van Haarlem naar Leiden. De bovenleiding is daardoor defect ge raakt en een uit Den Haag komende trein kon na twee en veertig minu ten vertraging worden weggesleept. Van Noordwijkerhout af naar Lei den wordt nu uit de richting Den Haag over verkeerd spoor gereden. Reparatieploègen zijn om kwart over elf naar de plek gegaan. Verwacht werd dat de bovenleiding in de loop van vandaag hersteld zou zijn. NOORDWIJK Gisteravond werd tijdens het he vige onweder de brandweer gealar meerd voor blikseminslag in het Ca sino. De brandweer, die in zeer korte tijd ter plaatse was, behoefde geen water te geven, doordat met eigen middelen onheil kon worden voor komen. Door de zware slagregens, welke zich boven Noordwijk ont lastte kon de riolering het hemel water niet verzwelgen, zodat op meerdere plaatsen kelders of bene denverdiepingen onder water liepen, terwijl een groot gedeelte van de van J Panhuysstraat onder water kwam te staan. KATWIJK BLIKSEM SLOEG IN SCHUUR MET KAMPEERDERS Tijdens het noodweer van gister- i avond is de bliksem ingeslagen in een schuur van de heer Parlevliet aan de Zuidstraat. In deze schuur bevonden zich enkele kampeerders, die het weer te slecht vonden om de nacht in hun tent door te brengen. De jongens schrokken hevig van de inslag, maar ongelukken deden zich echter niet voor. De schuur werd een prooi van de vlammen. LISSE (de Engel) Kind onder auto Zaterdagmorgen werd bij de Beek brug de zes-jarige Betsie Warmer dam door een auto gegrepen en over de weg geslingerd. De kleine, die juist in schoolverband veilig door onderwijzeres en verkeersagent over de rijweg was gebracht, was op kleine afstand van de oversteek- lpaats weer teruggegaan om over 'n lange rij opgestapelde stenen te lo pen. Plotseling sprong ze van hier op de rijweg, vlak voor de auto, be stuurd door de heer C. v. d. Zon. Of schoon deze krachtig remde en zijn stuur omgooide, kon hij het ongeluk niet voorkomen. De toegesnelde dokters Quint en v. Dijk verleenden de eerste hulp, waarna het slachtoffertje met dub bele beenbreuk, hoofdwonden cn zware hersenschudding naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. LEIDSCHENDAM Dieven gepakt- De politie heeft de hand weten te leggen op een ze kere v. d. V. uit Den Haag, die had ingebroken in een pand hoek Raad huislaan. Door vingerafdrukken kon de dader van de inbraak worden vastgesteld. Ook de koperdief S. eveneens uit Den Haag, heeft niet veel plezier gehad van zijn diefstal op het terrein van de spoorwegen aan ae Westvliet- weg. De politie heeft de man al heel vlug weten op te sporen en heeft hem voor verdere afdoening van de zaak zolang opgeborgen. OEGSTGEEST Mr. J. G. BERGMEYER HORDT RAADSLID Daar de heer C. G. de Raay zyn benoeming als raadslid niet heeft aangenomen, is nu in de vacature J. Th. van Vugt benoemd verklaard mr. J. G. Bergmeijer. Voor het propaedeutisch exa men voor werktuigkundig ingenieur slaagde aan de T.H. te Delft de heer B. A. Struch. Gevestigd in dc week van 30 Juni tot en met 5 Juli. J. C. Anceaux en fam., wetensch. ass., Plantage 6; J. An- neeze, autogeenlasser, Hoogl. Kerk- gracht 42; Wed. C. Kloots— Van Ber gen cn Henegouwen, Plantsoen 1; L. KasteleynBoer. Burggravenln. 20; T. WillemsenBrandsma, Hogewoerd 168; J. A. Breddels, O. Rijn 116a; F. C. A. Brijan, verpleeghulp, Rijnsb.weg 89; C. GroenCoenraads Nederveen, admini stratrice. Dc M. v. Streefk.straat 54; M. S. Cohen de Lara, 1.1. gez.verzorgster, Morssingel 8; D. A. v. Naerssen—Court, schrijver Min. B. Z., Boerh.laan 43; J. J. de GraafCox. Utr. Veer 28: W. I. M. van Dam. Rijnsb.weg 160; N. Dregmans. kinderjuffr.. Wasstr. 53; K. v. Fruchten en fam.. tuinman. Utr. Jaagpad 60: T. Gebert, dienstbode. M. Moonstr. 90; J. R. M. van Gils en fam., wever, Mors- weg 87a; Wed. G. ZwaanHeemskerk. Munnikenstr. 72; M. H. Jansen, dienst bode, Van der Waalsstr. 3: D. M. Kerk vliet, dienstbode. Rijnsb.weg 136; P. Koster, Bethlehemshof 1; G. H. Nieu- wenhuijsv. Lavieren. Zonneveldstr. 8; R. Manden, scharenslijper, ab. woonsch. „Tine", Haarl.vaart; J. van der Meij. schipper, Nwe Rijn 106; C. H. Mulders, ordezuster Zoeterw. Singel 34; A. A. Pilon, kantoorbed.. Noordeinde 15; A. Riedel, 1.1. verpleegster, Rembrandtstr. 17 (a. b. woonsch. Reanisance»: G. Schermer, dienstbode, Haverstr. 40; G. Smit cn fam., behanger. Utr. Jaagpad 77a; M. RietkerkSmittenaar. L. Mors- weg 21; J. Teeler. opz. schoonmaakbedr., Bakh. Rozenb.str. 24; A. M. van Thuijl, serveerster, Mezenstr. 11; W. C. v. d. Tuin. fabr.arb., Lusthofln. 3a; A. E. van de Ven, arts, W. Singel 65; L. de Vos, Kaarsenm.str. 7; C. Vroege en fam., arts. Morsweg ,20;; C. G. A. Welling. 1.1. ver koper, M. Treubln. 18; A. J. Hillenaar Zwaan, Tomatenstr. 3. Vertrokken in de weck van 30 Juni tot en met 5 Juli. E. A. L. Oefner Augusta en fam., Hogewoerd 14, Arabië; J. van Binsbergcn en fam., Warmonder straat 8, Utrecht, woonark .Lucky Chan ce", Wittevrouwenkade; J. Boer cn fam., Sumatrastr. 96a, 's Gravenh8gc. Coper- nicusstr. 1; J. S. van Bork, Lijstcrstr. 29. Amsterdam, Apollolaan 50 hs; A. Borre- man, Oosterdwarsstraat 2, Leiderdorp, Hoofdstr. 102a; R. C. M. van den Bosch, Oude Singel 42. Heerlen. Klompstraat 8: K. Brouwer. Boreh.laan 1. Rotterdam. Bergweg 67d; L. G. van Buuren, Heren gracht 33-35, Borger. A 219; J. W. Buijs, Marnixstraat 69, Den Helder, Ooststloot 12; G. H. G. Covers. Wasstr. 22, Nijme gen, Molenstr. 54; T. Th. Fleur. Mors- weg 130a, Zwitserland; A. C. Cathier en fam., Prinsessekade 2. Oegstgeest, Nassaulaan 32; F. van Gessel. Waard- gracht 98, Groningen, Wagenborgen D30; H. van der Hoeven. W. Singel 29, Indonesië; J. Horstman en fam., lc Bin nenvestgracht 13a, Voorschoten. Rijndijk 258; J. J. Jansen, Javastr. 36, Alkemade. Voorweg 79; C. Klaver. Morssingel 8. Alkmaar, v. Everdingenstr. 18; G. Knot- ter en fam.. R. en Schiekade 87. Voor schoten. Leidseweg 564; J. Hermans- Kooien. Steenschuur 21. "s Gravenhage. Gr. Hertoginnelaan 128; J. J. D. Kooij en fam., J. de Wittslr. 46, 's Gravenhage, v. Aerscnstr. 2-4; T. D. Kosters, Kaarsen makersstraat 7, Heerewaarden, Steen straat 189; P. Kranenburg, Haagweg 116, Canada; W. J. Kruit, Timorstraat 48a, Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 28; R. M. van Leeuwen, Vondellann 10, Indonesië; A. E. Licvens, Oude Vest 47, IJzendijke, Landpoortstr. 5; A. van der Maas, Groenhovenstr. 3, Delft, Voorstraat 42; J. A. Meertens, l. Morsweg 75, Austra lië; A. van der Meij en fam., aBkker- steeg 9a, Canada; J. W. C. Dlngemans— Michielsen en fam., Dijkstr. 5, Arnhem, Merelstr. 27; J. van Oeveren, Rijndijk straat 93, Wageningen. Postjesweg 46: w. C .Oudshoorn. Raamsteeg 73, Leider dorp, Dwarsweteringkadc 2; M. Koop- mansOverduin, Zoeterw. singel 62. En schede. Driemerveldw. 104; J. A. M. v. Oijen en fam., A. Paulownastr. 1, Delft, Hippolytusbuurt 26; I. aPrlevlict. Rijns- burgerweg 10, Oegstgeest, Endcg.straat- .weg 9; A. E. Prins, Plantage 8. Oegst geest. v. Griethuysenplein. 2: A. J. wil lemsenScheer en famC. Huygenslaan 37. Brits-Borneo; J. G. A. M Schlat- mann en fam Oude Rijn 1. Voorschoten. Krimkade 19: K. A. Schrader. Morssin gel 11. Rotterdam. Breitnersingel 32: H. Slegtenhorst en fam., Huizingastraat 3. Canada: I. Mogendorff—Tjerkstra, de M. v. Streefkerkstraat 62. Equador; M. M. Tool. Rapenburg 57. 's Gravenhage. Van Weede van Dijkveldstr. 19; P. Uitendaal en fam.. H. Morsweg 15, Ne derlands Nieuw Guinea; H. P. van Ve- netiën. B. Korffstr. 6a. Rotterdam. Mijnsherenlaan 173b; C. Verkoren. Oude Singel 144, 's Gravenhage. Gouwestr. 11; F. M. A H. de Vries. Druivenstraat 42. Breda. Kievitstr. 30; Wed. L. J. H. v. d. Wolk—Wolff. Lusthoflaan 39, Amster dam, Vondelstraat 12; E. J. L. Wijers. a. b. Leiden 1491 „de Struyner". ligg. Schelpenkade t.o. 58, Amsterdam, Prin sengracht 1021. Laatste Berichten EEN VROUW IN DF. REGERING? De kabinetsformateur, dr. Drees, heeft vanochtend een bespreking van bijna vier uren gehad niet de frac tieleiders Donker, Romme, Tilanus en Schouten. Deze besprekingen worden vanavond voortgezet. Intussen heeft het lid der Tweede Kamer, mejuffrouw mr. Tendelo (P. v. d. A. een schrijven gericht tot de kabinetsformateur dr. W. Drees, waarin zij er op aandringt, dat de regering in een eventueel op te stel len regeringsprogram of een even tueel ai' te leggen regeringsverkla ring duidelijk zul doen uitkomen, dat de Nederlandse regering handhaaft het wetsontwerp tot opheffing van de handelingsbekwaamheid van de gehuwde vrouw naor dc strekking, zoals die is neergelegd in het door minister Wijers bij de Kamer inge diende ontwerp (opheffing van de maritale macht). Tevens wordt in dit schrijven ver zocht om bij het "ormen van een ka binet in ernstige overweging te wil len nemen daarin althans één vrouw als minister op te nemen, c.q. als staatssecretaris waarin te verbinden. ONGELUKKIGE DUIK. Zondagmiddag is in dc nieuwe zweminrichting te Roosendaal, ge naamd „De Stok;' een ernstig onge val gebeurd. In een vrij ondiep gedeelte sprong een vijftienjarige knaap om tc dui ken van de schouders van een vriend je De jongeman kwam met zijn hoofd op de harde zandbodem terecht en kneusde daarbij zijn halswervel. In zorgwekkende toertand is hij naar het ziekenhuis Charitas overge bracht. NIET WUIVEN IN ZEE S.V.P. Velen hebben de .gewoonte, wan neer zij in zee zwemmen eens uit bundig met de armen tc zwaaien naar vriedhn dié zich'op 't strand bevin den. Dit zwaaien leidt echter dikwijls tot verwarring. Dc leden van de red dingsbrigades denken dan namelijjc, dat iemand in nood verkeert en stu ren voor niets een boot uit. Omge keerd bestaat de mogelijkheid, dat men zwaaien om hulp zou aanzien voor wuiven naar familieleden. De reddingsbrigade:: verzoeken alle ba ders en zwemmers dan ook dringend, alleen met de armen te zwaaien als men hulp nodig heeft. De televisie-uitzending van Dins dag 8 Juli, waarin een der omroep verenigingen een rechtstreekse re portage uit Artis hoopt te geven, be gint in verband met technische om standigheden belangrijk vroeger dan gewoonlijk, nl. om 19.00 uur. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM.e 7 Juli. Vee. Aanvoer: 1185 stuks, waarvan 779 vette koeien en 406 varkens. Pry zen: vette koeien f 2.75—2.90, 2.55—2.75 cn 2 302.50 en varkens 2.20. 2.18 cn 2 16 per kg levend ge wicht. Vette koeien aanvoer korter, handel kalm. prijzen als vorige week Dinsdag, prima exemplaren iets bo ven notcving varkens aanvoer iets minder, handel redelijk, niet geheel prijshoudend, prima exempfaren bo ven notering.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3