Modern Beursgebouw te Hillegom wordt Dinsdag in gebruik genomen Eerste berg-étappe voor Geminiani JmiMd De Leidse Sportweek bracht gevarieerde avond DONDERDAG 3 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Na vele jaren strijd Als a.s. Dinsdag te Hillegom het Aan de kant van de Treslongtuin ligt prachtige beursgebouw officieel in gebruik wordt genomen, is er voorlo pig een einde gekomen aan de strijd tussen Haarlem en Hillegom, een strijd, die beide partijen wat ge bracht heeft, maar geen van beiden zoveel, dat er van een overwinnaar en verliezer kan worden gesproken. De Plillegomse Bloembollenbeurs bestaat al dertig jaar en is de enige van de kleinere plaatselijke beurzen, die haar levensvatbaarheid heeft be wezen naast* de grote Maandagse beurs van de Alg. Ver. van Bloem bollencultuur te Haarlem. In de loop der jaren is haar betekenis steeds groter geworden en het behoeft geen verwondering te wekken, dat Hille gom graag de grote beurs binnen haar grenzen had. Toen de accomodatie van de Haar lemse Beurs te wensen ging overla ten, begon men in kringen van Bloembollencultuur te denken aan een eigen gebouw. De Hillegommers voelden hun kans, maar Haarlem vanouds de zetel van de bloembollen cultuur won de strijd. De voorz van de alg. ver. in die tijd, de heer E. H. Krelage, liet er gen twijfel over be staan, waar dit gebouw moest komen. Haarlem, natuurlijk! De voormalige machinefabriek van Figee aan de Leidsevaart te Haarlem werd omge toverd in het welbekende Krelage- huis, waarin voortaan de grote beurs zou worden gehouden. De tweede kans. De Hillegommers lieten hun plan niet varen. Hun eigen beurs in café „Flora" werd steeds hopelozer. De zaal was te klein en het aantal za kenlieden kon niet behoorlijk gebor gen worden. De mensen stonden er op elkaar gepakt en een rustig ge sprek voeren was uitgesloten. Tijdens de laatste oorlog kon er echter niet gebouwd werden. Toen na de bevrijding kreeg het beux-splan van wijlen de heer Ber nard Rijnveld, voorz. van de Bond van Bloembollenhandelaren en het C. B. C., plotseling medewerking van de tijdsomstandigheden. Het Krelage- huis was in de oorlogsjaren voor al lerlei doeleinden gebruikt en na de oorlog moest de beurs tengevolge daarvan in de Concertzaal van Haar lem worden gehouden. In die toestand was het aanbod, dat uit Hillegom kwam, zeer aan lokkelijk: „Bouw een nieuwe Beurs te Hillegom en vestig daar ook de bureaux van Bloembollencultuur en de Bond van Bloembollenhandelaren. De gemeente Hillegom stelt daarvoor het terrein van Treslong ter beschik king en een bedrag van 100.000. De Plillegomse beurscommissie sloot zich daarbij aan met een aanbod van een 2 pet. obligatielening ad 350.000. Het aanbod werd aanvaard! Lang is Hillegom echter niet in vreugdestemming gebleven. De ijve- raar voor de nieuwe Beurs, de heer Rijneveld, overleed en sindsdien slon ken de kansen van Hillegom. Het ge- tijd in de algemene ver. keerde en het Krelagehuis kwam tot overmaat van ramp ook nog vrij. Het eind van de geschierenis was, dat Bloembollen cultuur besloot medewerking te ver lenen aan de bouw van de Hillegom- se Beurs, doch onder mededeling, dat de bureaux van de vakorganisa ties in Haarlem zouden blijven, ter wijl ook de Haarlemse Beurs in het Krelagehuis normaal doorgang zou blijven vinden. Exploitatie mogelijk. Na al deze moeilijkheden is er toch uiteindelijk een nieuw beurs gebouw te Hillegom verrezen en wel op de plaats, waar vroeger het land huis Treslong stond. Het centrale punt in dit gebouw is een enorme beurszaal, waar de han delaren hun stands kunnen opslaan, met aansluitend een uiterst modern ingerichte keuringszaal. Dit alles te exploiteren met de op brengst van één beursdag per week was natuurlijk onmogelijk. Hoewel Bloembollencultuur haar medewer king heeft verleend draagt zij geen verantwoordelijkheid voor de exploi tatie en daarom is men gaan zoe ken naar de mogelijkheid, om de ge hele opzet, „self supporting" te krij gen. Dank zij de medewerking van de N.V. Zuid-iHollandse Bierbrouwerij te Den Haag, die grote mogelijkhe den zag in de exploitatie van een res taurant, is dit plan verwezenlijkt. thans een enorm restaurant, dat gezien de afmetingen en inrichting heel wat meer is dan een gewoon beursrestaurant en ook het gehele jaai geopend zal zijn. Ook voor uitvoeringen. De ingang van de Beurs bevi.idt zich aan de Vosselaan, een zijstraat var. de Weeresteinstraat waar de be zoekers 'via een v&.'tihule van bijna uitsluitend glas in een lichte hal men, waar de garderobe en waar te vens verschillende stands kunnen worden ingericht. Van deze hal uit kan men direct de beurszaal berei- ken. Langs de wanden van deze zaal zijn 1200 warme maaltijden per uur. Het restaurant, dat zoals reeds medegedeeld aan de kant van de Treslongtuin ligt, beslaat de gehele voorgevel. Links, in een afgesloten gedeelte, ise een bar ingericht, geheel in Zuid Amerikaanse stijl. De ra men van het restaurant geven uit zicht op de demonstratietuin en met mooi weer kan men er op het terras zitten, dat bijna tussen de bloemen ligt. Aansluitend op het restaurant zijn nog twee zalen voor vergaderingen, recepties enz. Wanneer zij niet in ge bruik zijn en het restaurant druk be zocht is, kunnen deze twee zalen bij het restaurant getrokken worden. Langs de wanaen van aeze zaai zyn De hde Noordervieugel is inge- een groot aantal boxen aangebracht, I J reslauratiebedrijf. Mcr elk met een rechtstreekse telefoon aansluiting, zodat de firma's, die deze boxen bezetten niet persé via de centrale behoeven te telefoneren. Na de beurs kunnen de toestellen wor den opgeborgen in kastjes in de wand. De boxen bestaan uit losse zetstuk ken, die gemakkelijk kunnen wor den verwijderd. Midden in de zaal komen aan on geveer honderd tafeltjes de overige beursklanten. Bij grote toeloop kan men ook de belangrijke ruimte van het toneel, dat zich in de zaal be vindt, benutten. Men heeft dit toneel aangebracht, omdat ook Hillegom met zalennood kampt en de beurszaal gemakkelijk kan worden gebruikt voor toneeluit voeringen, concerten, filmvoorstel lingen enz. De zaal biedt hiertoe plaats aan on geveer 1200 personen. Aan de inrichting van de keurings zaal, die direct op de beurszaal aan richt voor het restauratiebedrijf. Men vindt er de dienstvertrekken, de keu kens, kelders, linnenkamers enz. Het grote fornuis van de keuken heeft een capaciteit van ongeveer 1200 maaltijden per uur. De directeur van de N.V. Tres long, de heer J. van Tongeren, die ook het Jaarbeursrestaurant en het Carltonhotel exploiteerd, heeft zelf het ontwerp voor deze inrichting ge maakt. Men hoopt in dit restaurant de be zoekers op te vangen, die het Keu kenhofrestaurant niet kan verwerken. Vooral in het komende jaar, wan neer Treslong precies tussen Flora en Keukenhof ligt, zal het er druk zijn. Voor het verenigingsleven, de or ganisaties en de culturele verenigin gen liggen er in het nieuwe Treslong grote mogelijkheden. In hoeverre men daarvan gebruik zal maken, kan pas na het v olgend winterseizoen worden vastgesteld. De acoustiek zal sluit' is zeer veel zorg besteed. Zij is men Dinsdagavond reeds kunnen tes- gehe'el in wit gehouden. Onder deze ten, wanneer het Zuid Hollands zaal bevindt zich een opslagruimte orkest de officiële opening van de voor diverse materialen. I beurs musicaal zal opluisteren. Pech achtervolgde vele renners, ook Wim van Est Raphael Geminiani heeft de achtste etappe gewonnen op de manier en in de trant welke hem eigen zijn. Hij ging aan de haal toen er nog niet veel minder dan 150 kilometer gereden moest worden, nam een voorsprong, die op een gegeven moment bijna elf minuten bedroeg, kreeg een inzinking, welke hem zes minuten deed verliezen, doch beet er zich doofheen'en storm de tenslotte juichend door de finish, terwijl zijn felste achtervolgers nog bij lange na niet in zicht waren. Het was weer een typisch huzarenstukje a la Geminiani, en dat het met succes bekroond werd kon ieder tot verheugenis stemmen. De Clermontees was gisteren de beste en de stoutmoedigste van het hele veld, zodat de zege hem in alle opzichten toekwam. HU heeft ook gelukkig gereden, in tegenstelling met tal van anderen. De onfortuinlijke Dussault, die tij- dens de bochtige afdaling van een der „ballons" tegen een volgwagen opbotste, ligt met een schedelbreuk in een ziekenhuis, Van der Stockt kreeg een zonnesteek, zodat ook hij is uitgeschakeld, en legio waren de lekke bandjes en de gevallen van materiaalbreuk, die invloed hadden op het verloop van de wedstrijd. Serra maakte een lelijke smak, en Lafranchi schoot op een gegeven moment van de weg af, waarbij hij het geluk had in een bosje terecht te komen en zich aan de wortels van een boom te kunnen vastgrijpen. Zonder die boom was hij in een gat gevallen van zeker tien meter diep. Voorts had de Luxemburger Kemp driemaal bandenpech, terwijl hij bo vendien het frame van zijn fiets brak, terwijl Wim van Est eveneens door pech getroffen werd, en nog wel op een kritiek moment. Op de top van de Ballon d'Alsace zat hij met Serra, Magni, Ockers en Close in een groepje, dat 7}^ minuut ach terstand had op Geminiani. Behalve de man uit Clermont Ferrand lagen alleen Gela/bert, Le Guilly, Bartali, Coppi en Lauredi voor hem, en hy was ook nog uitstekend geplaatst de pasovergang van de Amic, ruim dertig kilometer voor de finish. Helaas brak een van zyn remmen tijdens de afdaling, met het gevolg dat Van Est niet met het peloton- Magni binnenkwam doch zes minu ten later, als drieëntwintigste. Des ondanks was hy de beste Nederlan der, met Voorting als runner-up. In het algemeen klassement zyn Van Est (van 9 naar 11), Voorting (van 10 naar 16), Wagtmans (van 24 naar 46) en Roks (van 25 naar 33) 139.15.11; 2. Italië 139.15.39; 3. België 139.20.58; 4. Spanje 140.07.44; 5. Ne derland 140.09.14; 6. Z. O. Frankrijk 140.17.48; 7. Zwitserland 140.32.45. 8. Parijs 140.36.53; 9. N.O.C. rankrijk 140.40.35; 10. Luxemburg 140.45.15; 11. W. Z. W. Frankrijk 140.48.43; 12. N. Afrika 141.37.00. Tijdens de tijdrit Metz-Nancy is een toeschouwer overreden door de officiële wagen, die de Belgische ren ner van der Stockt volgde. De man werd zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen, waar hij gisteren is overleden. HOCKEY. OLYMPISCH TEAM VAN PAKISTAN WON TE DEN HAAG. De eerste wedstrijd van het olym pisch hockeyteam van Pakistan in de reeks ontmoetingen, welke voor het vertrek naar Helsinki in Neder land zal plaats vinden, ging op het fraaie veld van Klein Zwitserland te Den Haag tegen een versterkt Haags elftal. De leiders van 't Pakistaanse team hadden deze Nederlandse tournee gearrangeerd met het oogmerk de spelers, die „thuis" op droge harde terreinen spelen, wat te laten wen nen aan zware vochtige grasvelden. En tevens om kort voor het Olym pisch tournooi enkele oefenwedstrij den te spelen tegen sterke sparring- partners. Welnu, wat deze eerste GEEN TELEVISIE VAN OEFENWEDSTRIJDEN Naar wij vernemen heeft het be stuur van de Nederlandse Televisie stichting het bestuur van de KNVB het verzoek gedaan de twee oefen wedstrijden van het voorlopig Ne derlands elftal, vandaag tegen het elftal van de Nederl. Antillen en op 8 Juli tegen een elftal van de Oos tenrijkse profclub Rapid, over de televisie te mogen uitzenden. De KNVB heeft echter beide verzoeken afgewezen. Crème en olie (Advertentie) wedstrijd betreft, is de verwachting omtrent het speelveld niet uitgeko men, want op deze warme zomer avond zullen de omstandigheden voor de bezoekers niet veel hebben verschild van die, waaronder zij in hun vaderland spelen. De hoop een sterke sparring-partner te vinden is in de residentie wel in vervulling gegaan want, al waren de Hagenaars niet in topconditie en konden zij vooral in de tweede helft het tempo vrijwel niet meer volgen, de tegen stand was toch nog wel van die aard, dat de in het bekende groen-wit ge stoken Aziaten al hun capaciteiten nodig hadden om het tot een ver diende 31 overwinning te brengen. De ingang naar de beurszaal. Foto: N. v. d. Horst. allen in meerdere of mindere mate gezakt. Winst boekten Dekkers (van 45 naar 44), Van Breenen (van 63 naar 50), Nolten (van 80 naar 64') en Faanhof (van 83 naar 67). Als ge heel maakt onze ploeg nog een uit stekend figuur, omdat ze tot nu toe ongerept bleef, wat voor het overige alleen nog van de Italiaanse squadra kan worden gezegd. De Belgen zijn al vijf man kwijt, de Parijzenaars zeven, de Franse Noord-Oost-cen- trumploeg zes en de Franse nationa- len en de Spanjaarden één man. Vandaag gaat de rit van Mulhouse naar Lausanne met de col van Mol- lendruz (1185 m.) als voornaamste obstakel. Misschien valt daar de be slissing, maar de route voert door minder geaccidenteerd terrein dan gisteren en men verwacht geen bij zonder grote verschillen bij de aan komst te Lausanne. Voor de renners is het te hopen, dat de temperatuur wat meer daalt dan tot nu het geval was. In de da len van de Vogezen waar geen- zuchtje wind gevoeld werd, heerste een hitte als in een oven. UITSLAG EN KLASSEMENTEN. Het klassement van de 8e étappe NancyMulhouse (252 km.) luidt: 1. Geminiani (Fr.) 8.17.21; 2. Magni t (It.) 8.22.40; 3. Ockers (B.)4. Coppi i (It.); 5. Weilenmann (Zwits.); 6. de Hertog (B.); 7. Lauredi (Fr.); 8. Clo se (B.); 9. le Guilly (W. Z. Fr.); 10. Gelabert (Sp.); 11. Molinerio (Z. O. Fr.); 12. Bartali (It.); 13. Serra (Sp.); 14. van Ende (B.); 15. Ruiz (Spr.); 23. van Est (Ned.) 8.28.36. Het klassement van de 8e étappe luidt verder: 28. Voorting (Ned.) z.t.; 40. Nolten (Ned.) 8.37.11; 42. van Breenen (Ned.) z.t.; 43. Faanhof (Ned.) 8.37.15; 51. Roks (Ned.) 8.42.09; 57. Wagtmans (Ned.) z.t. Na. de 8e étappe luidt hét alg. klas sement: 1. Magni 46.25.45; 2. Lauredi 46.26.05; 3. Coppi 46.29.48; 4. Close 46.30,59; 5. Carrea 46.33.55; 6. Bar tali 46.36.44; 7. Ockers 46.38.21; 8. Ruiz 46.40.16; 9. Gemindani 46.41.02; 10. Weilenmann 46.42.58; 11. van Est 46.42.02; 16. Voorting 46.46.24 33. Roks 47.05.54; 44. Dekkers 47.15.20; 46. Wagtmans 47.16.16; 50. van Bree nen 47.18.49; 64. Nolten 47.30.14; 67. Faanhof 47.32.14. Het ploegenklassement ziet er thans als volgt uit: 1. Frankrijk Volleybal, tafeltennis, schermen en judo Het moge al waar zijn, dat de warmte ongetwijfeld haar invloed doet gel den op het bezoek aan de Leidse Sportweek, met reden zou men toch op een avond als die van gisteren, waar diverse sporten werden gedemonstreerd, meer publiek hebben kunnen verwachten. We vragen ons tenminste af waar de honderden tafeltennissers(sters) en volleybalspelers(sters) gisteravond bleven. Als het waar is, dat de jeugd om speelruimte vraagt, dan moet zij toch allereerst tonen er te zijn. Waarmee we maar willen zeggen, dat de belangstelling gisteravond ver re beneden onze verwachtingen en die van de organisatoren van de Sport week was. De avond werd begonnen met een demonstratie volleybal, waarby de techniek als inleiding tot de wed strijdsport werd getoond door twee ploegen van de Comeniusschool uit Den Haag, gevolgd door 'n aardig partijtje, dat zeer in de smaak viel. XXX Daarna volgde tafeltennis. Een in leiding van de heer W. Simonis en enkele partijen. In het damesenkel spel won mej. Anneke van den Bur ger van mej. Hetty Lau met 2717 1621 2119, in het herenenkelspel zegevierde Han v. d. Voort niet zon der moeite over Otto Verkerk. In de eerste game kon Hans v. d. Voort de juiste vorm niet vinden en zijn te genstander was hem volkomen de baas. Er volgde een herstel in de tweede game, maar langzaam kwam Verkerk er weer beter in en de derde game gaf eenzelfde beeld te zien. De uitslag werd ten slotte 1621 2117 21—19. XXX Dan kwamen de schermers aan de beurt. Eerst 'n algemeen optreden van de deelnemers aan de revanche wedstrijden der Leidse Sabelkam pioenschap, vervolgens een demon stratie van het groot Frans saluut, opgevoerd door mej. Agnes de Vries, kampioene van Nederland met vijf schermsters. Nadat mej. de Vries met een harer leerlingen een demonstratie floret had laten zien kwamen de sabreurs op de „loper". Hier bleek, dat het gemis van een loper zich danig deed gevoelen. Het nat maken van de grond had aanvankelijk een averecht se uitwerkirug, want de vloer werd nog gladder, wat een schermer nu eenmaal niet kan hebben. Aan deze wedstrijden werd deel genomen door de heren D. J. Ver zijden, L. Erades, A. v. Vliet en Hak, die de plaats van de verhin derde B. Haneveld innam. Het verloop was als volgt. Van Vliet won van Verzijden met 2 ontv. 4 geg. treffers, Hak won van Erades 2 ontv. 4 geg., Verzijden won van Erades 3 ontv. 4 geg., v. Vliet won van Hag 2 ont. 4 geg., Erades wan van v. Vliet 1 ontv. 4 geg., Verzijden won van Hak 1 ontv. 4 geg. Aange zien Verzijden en Van Vliet gelijk eindigden, ieder met twee overwin ningen, was een barrage-partij nood zakelijk, welke op overtuigende wij ze door Van Vliet werd gewonnen: 0 ontv. 4 geg. treffers. XXX Het'volgende programmapunt was het optreden der Judo-ers. Onder leiding van de heer H. Holvast, die eerst een uiteenzetting had gegeven van de beginselen van de judo- en jui jitsu-sport, demonstreerde hij met de heer P. v. d. Schaar verschillende grepen en worpen. Daarna kwamen de twee jongste leden der club op de mat, vervolgens afzonderlijk met de heer v. d. Brug ge uit Den Haag, waarbij een par tijtje ten beste werd gegeven, het geen het publiek op de hand van de jeugd bracht. Vijf judo'ers van Leiden en vijf van Den Haag bonden daarna de strijd tegen elkaar aan, hetgeen Den Haag een 43 overwinning bracht. XXX Tenslotte kwam het volleybal-net weer in de zaal en kregen de toe schouwers een wedstrijd te zien tus sen twee Leidse zestallen: R.K. te gen neutraal. Laatstgenoemde ploeg won op overtuigende wijze met 15 7 15—8 11—15 15—11. 't Was alweer kwart voor twaalf, toen het einde daar was, een be wijs, dat deze avonden hoe goed overigens bedoeld van het goede teveel geven. ATHLETIEK. ATHLETIEK BIJ DE OPENING VAN „DUINHORST. Het programma van de sportwed strijden, waarmee Zaterdag 5 Juli a.s. het sportpark „Duinhorst" te Wassenaar officieel in gebruik ge nomen zal worden, vermeldt enkele interessante athletieknummers. Zo zullen bij de dames op de 100 yards mevr. Fanny Blankers-Koen, Xenia Stad-de Jong, Gré de Jongh, Puck Brouwer, Willy Lust en Loes van der Meyden aan de start verschij- nen, terwijl men verder de estafet teploeg, die ons land op de olympi sche spelen zal vertegenwoordigen, aan het werk zal kunnen zien. Op de 4 x 100 meter krijgen Fanny Blankers, Nel Buch, Gré de Jongh en Puck Brouwer het op te nemen met een team, gevormd door de Ce lebes-athletes Groen, Wegman en van der Kade-Koudijs en mevr. van Deursen (Siomo), en met een ploeg, waarvan Xenia Stad-de Jong, Hetty Kruishoop, Loes van der Meyden en Willy Lust deel uitmaken. Op de 100 yards heren komen Saat, Sleeuwen- hoek, Klein, Griek en Zwaan o.m. uit, De Kroon, Verwey, van Kreu ningen, Stada, Rem en Kist zijn op de 800 meter van de partij en het veld voor de 3000 meter bestaat uit Slijkhuis, van de Weyden, van Wie- ringen, van den Berg, Hans en Her man Harting en Fekkes. De deelne ming van Slijkhuis staat echter nog niet geheel vast, daar afgewacht moet worden of hij Zaterdag van zijn blessures aan de Achillespezen voldoende hersteld is om weer een wedstrijd te lopen. ROLHOCKEY Verdere uitslagen luiden als volgt: PortugalDenemarken 130; België -Egypte 30; SpanjeNederland 6—1. In 1953 zal het tournooi om het wereldkampioenschap in Zwitserland worden gehouden worden gehouden. DAMMEN R.K. DAMVER. „TEMPO." De Leidse R.K. Damver. „Tempo" hield haar eerste jaarvergadering. Alle leden waren present. Het jaar verslag werd goedgekeurd. Ook het jaarverslag van de penningmeester was prima verzorgd en door de kas- commissie in orde bevonden. Hun werd hiervoor dan' gebracht door de voorzitter. Er werd met algemene stemmen besloten, om toe te treden tot de Ned. Dambond en de contribu tie te verhogen tot 30 ct. per wreek. Hierna ging de voorzitter .over tot het uitreiken der prijzen, welke in de laatst gehouden wedstrijden zijn ver speeld. le Prijs, beker, is gewonnen door A. G. de Jeu, die kans zag, al zijn partijen te winnen; 2e prijs, lauwer tak, ging naar G. Rijsdam; 3e prijs, medaille, werd gewonnen door C. B. Janssens. Als eerste prijswinnaar speelde de heer A. G. de Jeu na de vergadering tegen zijn mede-leden een simultaan wedstrijd, waarvan hij er 3 verloor en 1 remise speelde de andere par tijen werden alle door hem gewon nen. R.K. dammers, geeft u op als lid. Als allen meewerken, kan „Tempo" een pracht club worden. Aanmelden bij: P. v. d. Kwartel, secr., Rijndijk straat 38, Leiden of elke Vrijdag avond in het clublokaal, Oude Herengracht 20. LAWNTENNIS HET TOURNOOI TE WIMBLEDON In de halve eindstrijd van het he ren enkelspel heeft Sedgman niet veel moeite gehad om van ziji\ Da- viscup-teamgenoot Rose te winnen. Rose, een lange linkshandige speler, was slechts een schaduw van de spe ler, die Maandag j.l. met meedogen loze volleys Dick Savitt uitschakel de. De cijfers waren 64 64 V5. De andere halve finalewedstrijd tussen Drobny en Flam is een vijf sets duel geworden, nadat Drobny de eerste twee sets gemakkelijk door feilloos plaatsen had gewonnen. De derde set liet Drobny lopen toen hij achter was komen te staan. In de vierde set bestookte Flam hem met een stroom van effectieve volleys op zijn backhand. Flam won deze set met 100. In de beslissende set ver loor Flam zijn service, hetgeen hem fataal werd. De wedstrijd duurde in totaal twee uur en een kwartier en door de nederlaag van Flam kwam een einde aan een Amerikaanse he gemenie, die 5 jaar geduurd had. De totaaluitslag was 6—2 6—4 0—6 810 64 in het voordeel van Drobny. POSTDUIVEN Wedvlucht Chateauroux op 14 Juni. Afstand 629 km., gelost te 6 uur. Deelname 310 duiven, le Duif 14.10,38 uur, snelheid 1284,29 m. per min., laatste vogel 15.13,15 uur, snelheid 1137,85 m. per min. Uitslag: P. C. Borgers 1, 12, 20, 45, 47, 48; W. v. d. Arend 2, 9. 27, 21, 46; J. F. v. d. Leley 3. 4, 37; Gebr. de Groot 5, 23, 30; J. Rakhorst 6; J. P. v. d. Assen 7, 17; H. Hoogeveen 8; H. W. Marbens 10, 35; Noordervliet 18. 25. 44; H. Moenen 19; P. H. Goedhart 21; D. Mosseveld 22; N. Oudshoorn 26, 42; J. Verkade 31, 40, 21; C. Zwaan 32; J. Landaal 33; J. J. Dort 34; M. Jongeleen 36; J. Sierat 38, 39; G. Geenjaar 43. „De Witpen" (Zoetermeer). Wedvlucht vanaf Limoges, afstand 730 km. In concours 16 duiven, gelost om 6 uur. Aankomst eerste (Zater dag) 19.17.7, snelheid 940.66 m. per minuut, laatste (Zondag) 7.52.16. Uit slag: 1, 2 Jac. N. v. d. Sman; 3, 4 J. C. Hogerdijk.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6