84 c. STENO-TYPISTE Meisjespensionaat „Regina Coeli" door uitslaande brand geteisterd Ijsberen aten pelikaan op Winkelier hield hield „schoonmaak-voorverkoop" met „extra-lage" prijzen Zaak Van Herwaarden weer voor Uitvaart graat Duiiionceau Bliksem redde hem Slagerij Maasdam Slagerij Maasdam 20 Ct. per k.g. verlaagd loonstaten Verzamelloonstaten DONDERDAG 3 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Door grootscheepse hulpverlening werd inboedel gered Gistermiddag om ongeveer drie uur is brand uitgebroken in het meisjes pensionaat „Regina Coeli'' te Vught aan de Helvoirtse weg. Het vuur, dat door tot nu toe onbekende oorzaak in de bovenste verdieping ontstond, breidde zich zeer snel uit. De zolder verdieping van het vier verdiepin gen tellende gebouw brandde geheel uit. Aanvankelijk probeerde men met eigen blusmiddelen het vuur aan te pakken, doch toen deze pogingen faal den, werd de Vughtse brandweer ge alarmeerd. Het brandalarm werd eveneens doorgegeven aan de brand weren van Den Bosch, Tilburg, Ois- terwijk en Eindhoven, die in de loop van de middag op de plaats van de brand verschenen. Ook de brand- Brand uit nijd Oude man meldt zich Een 70 jaar oude man kwam zich gistermorgen elf uur in overspannen toestand op het bureau Leidseplein te Amsterdam melden met de mede deling: „Ik heb de boel bij mijn kostbaas in de Lange Leidsedwars- straat 40 driehoog in brand gesto ken." Enige agenten, die even later op het genoemde adres aankwamen, ont dekten, dat de oude baas inderdaad brand had gesticht en dit op nogal rigoureuse wijze had uitgevoerd. Alleen thuis had hij een fles met benzine over de bedden in twee ka mers uitgegoten en vervolgens de boel in de vlam gezet. Hierop was hij uit het huis gevlucht. De 23-jarige F. K., die op vierhoog woont, ontdekte de rook en vlam men en dank zij diens kordaat op treden kon het gevaar in de kiem worden gesmoord. De brandweer had nog ongeveer anderhalf uur werk aan de nablussing. In de vertrekken was vrij veel schade ontstaan. Na een woordenwisseling met zijn kostbaas, waarbij deze laatste hem had verzocht naar een ander kosthuis om te zien, was de oude man tot zijn daad gekomen. Hij is voorlopig in 't bureau Leidseplein opgesloten. weer van het Bossche garnizoen ver leende hulp. Ongeveer vijfhonderd militairen uit vier Bosse kazernes werden naar „Regina Coeli" gezon den en dank zij al deze bijstand men er in geslaagd de gehele inven taris van het als een fakkel brandende gebouw te redden. Met 22 stralen hebben de verschillende brandweer corpsen het vuur bestreden. Om on geveer half zeven was men de brand in zoverre meester,' dat met de na- biussing kon worden begonnen. Per soonlijke ongevallen hebben zich niet voorgedaan. Het pensionaat werd be woond door 80 meisjesscholieren en 40 zusters Augustinessen. De meisjes hebben zich kranig geweerd bij het redden van de inboedel. Zij zijn met vervroegde vacantie gegaan. De zus ters zullen op huize „Bergen" te Vught worden ondergebracht. Dank zij een brandmuur is de kapel van het pensionaat gespaard gebleven. De schade is vooralsnog niet te schatten. Drama In dierentuin In de Rotterdamse Diergaarde heeft een ontvluchte pelikaan een tragische dood gevonden. De vogel, die evenals zijn broertjes en zusjes Dinsdag in de vijver was gelaten, maakte eer tocht door de dierentuin. Het dier be landde in het bassin van de ijsbercr en deze gulzige waterrovers snelden om het hardst naar de aangekomen prooi. Maar de pelikaan gaf zich niet zomaar gewonnen. De eerste aanval werd zelfs door hem afgeslagen. Toen de ijsberen echter een tweede poging waagden, moest de pelikaan het onderspit del ven. Het dier werd onder water ge trokken en daarna had zijn leven een snel einde genomen. Aetherklanken Vogt verlaat de A.V.R.O. Naar het A.N.P. verneemt, heeft de heer W. Vogt gisteren aan het be stuur van de AVRO ontslag uit zijn functie van directeur dezer omroep vereniging aangevraagd. De ziens wijze van het bestuur, dat in de vorm van een college van gedele geerden bij de AVRO een reeks van reorganisaties uitvoert, verschilt zo danig met "zijn inzichten, dat dit hem tot zijn besluit om heen te gaan, heeft gebracht. De heer Vogt was juist terugge keerd van een reis naar de Ver. Sta ten. Zijn heengaan als directeur der AVRO betekent tevens, dat hij ont slag neemt uit zijn vele nevenfunc ties als technisch commissaris van de Nederlandse Radio-Unie en andere. Aan de algemene vergadering van de AVRO, die op 5 J<uli a.s. te Maas tricht wordt gehouden, zal deze ont slagaanvrage ter goedkeuring wor den voorgelegd. In de Radiobode, die deze week versahynt zal de beslis sing van de heer Vogt worden be kendgemaakt. Botsing tussen bus en brandweer Een tankwagen van de brandweer te Elspeet, die op weg was naar Speuld op de Veluwe, waar gister middag een heidebrand woedde, is nabij kasteel Staverden in botsing gekomen met een autobus uit Nij megen, waarin 30 schoolkinderen zaten. De bus reed de tank in. de flank en botste daarna tegen een boom. Een der kinderen moest met een ernstige kneuzing naar het zieken huis Salem worden verboerd. De an dere kinderen kwamen met de schrik vrij of liepen lichte verwondingen op. De brandweerauto kantelde, na enige bomen te hebben geraakt. Geen cftr vier brandweermannen, die op de wagen zaten, werd gewond. De heidebrand, die tussen een en drie uur woedde op enige hectaren aan de rand van de Staverderse heide was inmiddels geblust dank zij krachtdadig optreden van de brand weren uit Garderen, Ermelo en Apel doorn en van een aantal militairen. Overtrad hij de wet? Achtergrond van de kwestie ter sprake EXPERIMENT. VARA: 20.15—21.45 1. Telenews. 2. Weeroverzicht. 3. „Met deze handen", film. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA, 10.000 VPRO, 10.20 VARA. 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.18 Gramo- foonmuziek. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.18 Gramofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.05 Gramo foonmuziek. (9.359.40 Waterstan den). VPRO: 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Pianoreci tal. 11.00 Radiofeuilleton. 11.20 Gra mofoonmuziek. 11.30 Orgel en zang. AVRO: 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gramofoon muziek. lS.OO Nieuws. 13.15 Medede lingen en gramofoonmuziek. 13.20 Gramofoonmuziek. 13.30 Orgel en ac cordeon. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Gramofoonmuziek (pl.m. 15.00 voor dracht). VARA: 16.00 Gramofoonmu ziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Dub- belkwartet en orgel. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felici taties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Meisjeskoor. 19.15 Prijzenpraat- je. VPRO: 19.30 „Gezag en Vrijheid", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Strijkensemble en solisten. 20.30 Europa één", causerie. 20.40 „Leven op aarde", causerie. VARA: 21.00 Lichte muziek. 21.30 Twintig vragen- spel. 21.55 Buitenlands weekover zicht. 22.10 Gramofoonmuziek. VP RO: 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avonwijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Kameorkest. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische Ka lender. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Kamerorkest. 10.20 Symphonette-orkest en solisten. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Kamer koor. 12.00 Angelus. 12.03 Promenade Orkest. 12.30 Land- en tuinbouwme dedelingen. 12.33 Salonorkest. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katho liek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Pianoduo. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 „Der Zigeunerbaron", operette (gr. pl.). 15.35 Blaasensemble. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.30 Metropole orkest en soliste. 17.50 Ronde van Frankrijk. 18.00 Nieuws. 18.15 Tenniskampioen schappen Wibledon. 18.25 Zang en piano. 18.40 „De uitkijkpost", cause rie. 18.50 Lichte muziek. 19.05 Mili- j taire causerie. 19.15 Regeringsuitzen ding: „Verklaring en toelichting". 19.35 Gramofoonmuziek. 19.52 Actua liteiten. 20.00 Nieuws en weerberich ten. 20.08. De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Omroep-orkest, man nenkoor en solisten. 21.20 „Katholie ke mannen in Madrid byeen", cause rie. 21.35 Amusementsmuziek. 21.55 Klankbeeld over de Katholieke Jon ge Middenstand 22.15 Gramofoon muziek. 22.45 „Het Christelijk Oos ten", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gramofoonmuziek. Vorige week heeft het Amsterdam se Hof beslist, dat de weigering aan de heer J. A. van Herwaarden om de buitengewone algemene vergadering van de N.V. Herwaarden's Kalkzand steenfabrieken bij te wonen ten on rechte was geschied. In verband hiermede werd gister ochtend voor de Haarlemse recht bank de vraag behandeld of de be sluiten, die op de betreffende verga dering werden genomen, nietig zyn en of de president-directeur en de Raad van Beheer, die in de schor- singstijd het beheer over het bedrijf hadden voor eventuele schade aan sprakelijk kunnen worden gesteld. De advocaten van beide partijen, tnr. Ph. J. de Ruyter de Wildt en mr. G. J. Scholten, voerden vrijwel de zelfde argumenten aan, als in de plei dooien in het kort geding, waarin het Amsterdamse Hof bovengenoemde beslissing nam. Alleen kreeg mr. Ph. J. de Ruy ter de Wildt, die opkwam voor de heer J. A. van Hervaarden, thans ge legenheid voor het eerst aan de openbaarheid prijs te geven, welk het verweer is van zijn cliënt tegen de klachten, die hebben geleid tot de tegen hem ingestelde geruchtmaken de strafvervolging. Uit de notulen van een in 1949 ge houden vergadering blijkt, aldus mr de Ruyter de Wildt, dat de aandeel houders, die destijds zitting hadden in de Raad van Beheer en nu de actie tegen de heer Van Herwaarden voe- Meisje twee maanden verborgen Familie van vriend hielp mee Het negentienjarige Haagse meisje C. C„ dat al twee maanden vermist was, is," nadat haar foto in verschil lende bladen was gepubliceerd, te ruggevonden in een zomerhuisje in een typografenkamp te Ede, waar zij de gast was van de familie van haar vriend S. Op verzoek van de Haagse kinderpolitie is zij door de politie te Ede aangehouden en naar de ouders teruggebracht. De vriend, zijn ouders, zijn boerr _.i zijn schoonzuster, hebben er, naar de Haagse politie meedeelde, steeds toe meegewei'kt het «meisje aan het ouderlijk gezag te onttrekken. Zelfs nadat allen waren aangehouden, heb ben zij eerst nog ontkend iets van haar verblijfplaats te weten. Pas na lange verhoren hebben zij toegege ven. Zij zijn thans op vrije voeten, maar zullen zich te zijner tijd moe ten verantwoorden wegens twee mis drijven, namelijk het onttrekken van een minderjarige aan het wettig over haar gestelde gezag en het belemme ren van het politie-onderzoek. De vriend zal wegens schaking terecht moeten staan. HET WATER BLIJFT GEVAARLIJK Het water blijft zyn tol eisen. Ook j gisteren hebben weer enige mensen tijdens het baden het leven verloren. Een achttienjarig meisjje uit Nijme gen is gisteren in het Maas-Waalka naal tijdens het zwemmen verdron ken. In Eist (provincie Utrecht) verdronk de twaalfjarige Gijsbert v. Vliegen en in het Kralingse strand- j bad verloor de twaalfjarige Elsje Muller, die bij haar oom logeerde, het leven. I ren, zelf toeslemming aan de direc teur hadden gegeven een lening van anderhalf millioen van de Verzeke ringsmaatschappij „De Nederlanden van 1845" af te lossen, voor welk geld de heer Van Herwaarden de meer derheid der aandelen had gekocht. Men was algemeen van mening, dat de directeur los moest komen van de verzekeringsmaatschappij. Er werd op die vergadering toestemming ge geven, dat de directeur voor het af lossen van dat geld de fabriek mocht belaften. Dat de heer Van Herwaar den dit besluit niet opgevolgd heeft en de lening afloste met 900.000 uit de kas en 550.000 uit het Pensioen fonds, deed hij in het belang van de fabriek, die daardoor niet belast hoefde te worden. Later heeft de Raad van Beheer daar ook zijn sanctie aan gegevi In dezelfde vergadering werd bo vendien besloten, dat extrawinst ge creëerd en dat het salaris van de di recteur verlaagd zou worden. Nog tot 1950 bleef de goede harmonie be staan tussen de directeur en de le den van de Raad van Bejieer. Eerst nadat in datzelfde jaar de heer Van Herwaarden het plan had geopperd zi;n aandelen te gaan ver kopen en zich in Zuid-Afrika te gaan vestigen, ontstonden de onenigheden, echter niet nadat de minderheids groep had gevr-aagd ook hun aande len over te doen, omdat men vrees de, dat er een minder kundig direc teur zou komen, waardoor de aande len minder waard zouden worden. De heer Van Hprwaarden wilde niet zeggen wie de eventuele koper zou zijn en hierdoor werd de minder heidsgroep wantrouwend. Nadat de heer Van Herwaarden medegedeeld had, dat hij de aandelen van de min derheidsgroep niet kon verkopen ook de verkoop van zijn eigen aan- delen ging niet door had een der nanHpplhnudprs zich tot Hp minister De Schiedamse manufacturier J. T. M. B. had een reclame-actie ge voerd onder het motto „Schoonmaak- voorverkoopnu al? Ja, want de Februaripryzen zijn extra laag". Wegens vermeende overtreding van de wet op de uitverkopen en oprui mingen stond hij voor de waarne mende kantonrechter te Schiedam terecht. Deze vond vooral de woor den „extra laag" te wreken, omdat zij een tijdelijke prijsverlaging zou den inhoud, die door de wet gere kend wordt te zijn een geval, waarin toestemming van de Kamer van Koophandel voor een opruiming of uitverkoop nodig is. De ambtenaar van het O.M. acht te de ten laste legging wettig bewe- EERSTE KAMER De leden der Eerste Kamer zyn opgeroepen voor een openbare ver gadering op Dinsdag 8 Juli des na middags te drie uur. In deze verga dering komt aan de orde de stem ming over de wetsontwerpen in zake oorlogsstrafrecht en bescherming van de bevolking. Voorts zullen behan deld worden enige conclusies van verslagen der commissie voor de verzoekschriften. Rijkscrediet aan De Bary en Co De minister van Financiën ad inte rim deelt mede, dat aan .de Handel maatschappij H. Albert de Bary Co. van rijkswege een credlet wordt ver strekt van ten hoogste 21,5 millioen. Deze credietverlening houdt ver band met het feit, dat deze Amster damse bankinstelling is veroordeeld door de afdeling Rechtspraak van de Raad voor 't Rechtsherstel tot beta ling van circa 121,5 millioen aan de VVRA (Vermogensverwaltung und Rentenanstalt). Het crediet wordt verstrekt uit overweging, dat het overgrote deel van het aandelenkapitaal van De Bary zich in eigendom van de staat bevindt. Het dient er toe De Bary, indien en voor zover haar liquiditeitspositie zulks zou eisen, in staat te stellen te voldoen aan haar verplichtingen uit hoofde van bovengenoemde uit spraak, zonder dat hierdoor in eniger lei opzicht het gevaar zal ontstaan, dat aan de verplichtingen ten op zichte van andere crediteuren niet zal kunnen worden voldaan. zen. Wel was er van boos opzet bij verdachte volgens hem geen sprake, maar men moet nu eenmaal de wet handhaven ook al zijn dit voor de middenstand heel moeilyke tijden om het hoofd boven water te houden. Spr. eiste f 15 of zes dagen. De juridische adviseur van de Coöp. inkoopvereniging „De Faam" uit Amsterdam, waarvan verd. lid is, bestreed de ten laste legging op alle punten, zowel in dit byzondere geval als in de meer algemene ge vallen waarin de zakenwereld met speciale gelegenheids-aanbiedingen reclame maakt. In het algemeen zijn z.i. de bijzon dere aanbiedingen niet gebonden aan de goedkeuring door de Kamer van Koophandel, hetgeen naar de verde diger meende wel blijkt uit de sub jectieve ad verten tie-compagne van kledingbedrijven etc. in de dagbla den, daarbij zou fan van radicale prijsverlaging gesproken worden. Dc ambtenaar van het openbaar ministerie zag in het verweer reden om zijn oorspronkelijke eis te wijzi gen in een principiële van f 6. of twee dagen. Hij meende, dat over deze zaak het laatste woord nog wel niet gesproken zou zijn. Over veertien dagen zal schriftelijk vonnis wordqn gewezen. Na een plechtige H. Mis van Re quiem, is het stoffelijk overschot van graaf Joseph Henri Felix Dumonceau, die dezer dagen od bijna 93-jarige leeftijd overleed, heden op de R.K. begraafplaats in den Haag te ruste gelegd. Gisteravond had de kapitein vlie ger mr. R. J. E. M. van Zinningcq Bergmann bij de baar im de kerk een krans namens H. M. dc Koningin cn Z. K. H. Prins Bernhard neergelegd. De belangstelling voor deze uit vaartdienst was zeer groot. Namens de Koningin cn de Prins was aanwezig mr. G. C. D. baron van Hardembroek, opperceremoniemeester van Hare Majesteit en grootmeester van het Huis der Koningin. Mr. W. C. baron Snoeckaart van Schauburg. grootofficier der Konin gin vertegenwoordigde Prinses Wil- helmina. Onder de aanwezigen werden on der meer opgemerkt: mevrouw C. M. baronesse van Tuyll van Seroosker- ken-Boreel, grootmeesteres van H. M. de Koningin; jkvr. D. van Tets, L. baronesse Schimmelpenninck van der Oye Duivenvoorde, N. A. Rost van Tonningen, chef van het Militaire Huis van H. M. de Koningin, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, vice- voorzitter van de Raad van State, J. H. G. baron van Voorst tot Voorst uit Vorden, luitenant-generaal b/d jhr. W. Roëll, jhr. I. L. van den Berch weer: (Geldig van Donderdagavond tot Vrydagavond. Opgemaakt te 10 uur). KOEL WEER. Aanvankelijk veel bewolking met bier en daar enige regen, later opklaringen. Veranderlijke wind. Koel. 4 Juli: zon op 4.27 en onder 21.01; maan op 18.31 cn onder 00.55 uur. tiei um>i in Ewiojia De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: yeer max. temp. OSLO onbewolkt 23 c. STOCKHOLM licht bcw. 27 c% HELSINKI onbewolkt 24 c. EDINBURGH half bew. c. LONDEN regen 28 c. KOPENHAGEN geh. bew. 21 c. AMSTERDAM geh. bew. 27 c. GENèVE onbewolkt 37 c. PARIJS onweer 34 c. BORDEAUX geheel bew. 29 c. NICE licht bew. 29 c. BERLIJN onweer 34 c. FRANKFURT nevel 37 c. MüNCHEN zwaar bew. 34 c. WENEN zwaar bew. 34 c. LOCARNO c. van Heemstede, jhr. ir. P. Forsinckin- ge W. F. K. Bisschoff van Hcems- kerek, prof. dr. A. Steger, dc gonc- raals-majoor A. R. van den Bent cn Pfaff. Na afloop van» dc dienst begaf de stoet zich naar de R.K. begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Aan elke kant van de lijkwagen liepen drie hoflakeien in demi-gala. In het eerste rytuig, waar aan elke zijde een lakei in demi-gala liep had plaats genomen mr. C. D. baron van Hardenbroek. In het tweede rijtuig met aan weerszijden een- lakei in galon-, reed mr. W. C. baron Snou- ckaert van Schauburg. In dc familiekoetsen bevonden zich: baron Schimmelpenninck van der Oye, baron De Constant Re- bccque, H. baron van Voorst tot Voorst, baron Bcntinck van Buck- horst, baron van Hövell van Weze- veld cn Westcrflicr, jhr. mr. Sassc van IJssclt, jhr. E. Verhcycn-, C. ba ron van Hövell tot Westerflier, E. baron van Hövell toi, Westerflier, ir. prof. Froger cn jhr. mr. W. van de Poll. aandeelhouders zich tot de minister gewend en daar allerlei verhalen op gehangen. Dit kwam de heer Van Herwaarden ter ore en het gevolg was, het aftreden van de Raad van Beheer en de vervolging, die tegen hem werd ingesteld. Heden overleed tot on ze grote droefheid, ge heel onverwachts, in het St. Elizabeth-Zieken- huis te Leiden, na voor zien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden. onze onvergete lijke Echtgenote, Moe der en Grootmoeder SIMONIA FRANSEN- VAN TOL in de ouderdom van bijna 61 jaar. Uit aller naam, W. FRANSEN kinderen cn kleinkinderen. Langeraar. 2 Juli 1952. De H. Uitvaartdienst zal worden gehouden op Zaterdag 5 Juli om half 10 in de Parochiekerk van de H. Hadrianus te Langeraar. waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof aldaar. 6675 Enige 'kennisgeving. Heden overleed tot onze grote droefheid onze geliefde Man Vader, Behuwd- en Grootvader ANTONI NICOLAAS KORENHOFF in de ouderdom van 56 jaar W. KORENHOFF— ZWARTJES A. A. KORENHOFF J. B. KORENHOFF- HERMANS Kleinkinderen. Geen bezoek Geen bloemen uiucii» «i.a. /-.dil l ud^, o Juli te 1 uur op de be graafplaats Rhijnhof". Bij een vierjarig meisje, dat de kleuterschool aan de Hogeweg te Bennekom (gem. Ede) bezocht is kinderverlamming geconstateerd. Het patiëntie is overgebracht naar het kinderziekenhuis te Arnhem en de kleuterschool werd voorlopig geslo ten. Ook te Ede besloten enkele scho len als preventieve maatregel het schoolzwemmen stop te zetten. Een hevig onweer heeft al thans voorlopig het leven ge red van de 23-jarige neger Albert Jackson, die op het punt stond in de electrische stoel te sterven. De bliksem beschadigde de hoogspanningskabel, waardoor de riectrische stoel, van stroom wordt voorzien, juist op het ogen blik, dat het vonnis zou worden voltrokken. De zaak-Jackson is nu terug gewezen naar de rechtbank, die een nieuwe datum voor de exe cutie zal moeten vaststellen. Heden overleed tol on ze diepe droefheid, in volle overgave aan Gods H. Wil, zacht en kalm. gesterkt door de H.H, Sacramenten der Stervenden, mijn innig geliefde Man en onze zorgzame Vader. Be huwd- en Grootvader Echtgenoot van CORNELIA CATHARINA VAN DER LAAN in de ouderdom van 75 jaar. Kinderen en Kleinkinderen Hoogmade, 2 Juli 1952. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Zaterdag 5 Jqli on) 9.30 uur in de Parochie kerk van O L. Vr. ge boorte te Hoogmade Rozenkransbidden des avonds 7.15 uur in de kerk. 6656 Enige en algemene kennisgeving. Met groot leedwezen geven wy kennis van het overlijden van onze geachte werkgever de Heer A. N. KORENHOFF Wij verliezen in hem een goed patroon, die ons door zijn energie en werklust steeds ten voorbeeld was. Personeel Firma A. KORENHOFF Leiden, 2 Juli 1952. Oude Vest 185. Goad vloei nlel duur, voor ilk geiln, Slaat dit In dure tijden In II RUNDERLAPPEN reeds vanaf 1.S0 p. 500 sr. GEHAKT HALF OM LM ONZE WEEKRECLAME: 100 gram PEKELVLEES cn 100 gram ONTBIJTSPEK voor STEEN STRAAT 18—20 2 Grote fabriekspartij kamgaren costuums vanaf 39.50, Tropical nu vanaf 47.50, ook grote maten. Zeer fijne Engelse kam garen costuums 59.50, f 69.50, 79.50, 99.50. Leune. Janvossensteeg 67. Tel, 22415. 6470 2 Het verlies van uw hor loge is uitgesloten bij tiet dragen van onze roestvrhe stalen horlogebanden. In prijzen van 3.50, f 3.95, 4.75 enz. Uurwerkkliniek Lage Rijndijk 8, De Spe ciaalzaak van Leiden. •y Verzoeke geen geld of goederen af te geven aan mijn vrouw Warmond- Haverkamp, daar door mij niets betaald wordt. J. A. J. Warmond, de Genestet- straat 84. 4110 hebben wij ons VEULENVLEES ALS EXTRA RECLAME GEVEN WU: 500 gram rookworst voor slechts 90 cent Boterham worst uit blik van 36 cent voor slechts 25 cent per 100 gram. Profiteert allen hiervan. ALLEEN BIJ: r.PflFNVFÏ IVc modelpaardenslaglrij UI\ULilVLLU 5 HAARLEMMERSTRAAT 246 Textielfabriek te Leiden vraagt voor directe indiensttreding: die vlot kan corresponderen in de moderne talen cn gewend is zelfstandig tc werken. Sollicitaties in te zenden met vermelding van leeftijd, opleiding, praktijk, verlangd salaris cn opgave van datum indiensttreding onder no. 6652 aan het Bureau van dit blad. 2 Muziekschool Zwaag Les op alle instrumenten, welke eventueel in huur verstrekt worden. Gitaren 5Der maand uw eigen dom. Accordeons 10. per maand uw eigendom Prospectus gratis. Kore- vaarstraat 5. tel 24358 ■PPHHMlèngte 8 ml Uitgerust met org. 4 cyl scheepsmotor. Start electr. Met inventaris. Deskundig onderzoek toegestaan. Ook genegen te ruilen voor ka juit, zeiljacht. Te zien: Ho- gewoerd 48. behalve Zon dag. 4109 2 Vergeet vooral niet b!,j ons een paar volfilmpjes te halen. Reeds vanaf 85 cent Prachtige afdrukken 10 ct Door nieuwe Amer. me thode binnen 1 dag gereed. Uw voordeel biedt Foto Kino Bouwens. Breestr. 3 2 Dames. De betere per manent, geen warmte op het hoofd. 5 gulden, wassen knippen, watergolven in begrepen. Maar bespreek vooral vroegtijdig. Heren bezoekt de kapper voor lastig haar. Het Kappers- huis, Apothekersdijk no. 8 Telef. 26213, 4115 Heren! Het aangewezen adres voor een prima ge knipt kapsel en een glad geschoren gelaat is nog steeds A. v. d. Lek, Apo thekersdijk 2. 's Zaterdags knippen wy de gehele dag door. Gediplomeerd soncel. Tul 2 Afslag Kraftpapierü Licht en sterk, rollen van 30 tot 109 cm. breed 1.10, Pantser pakpapier, vellen 75 x 115 cm., 1.35, Ersatz Percament f 2.Alles per kg. Papierhandel Padden burg. Nieuwe Rijn 11. 4112 (NIEUW model) 5 cl. per stuk 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V.De Leidsche Couraat PAPENGRACHT 32—94

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3