DUINSTREEK Komt er in September een Parijse Markt in Leiden? Schoolsportdag te Voorschoten WOENSDAG 2 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT Twee aantrekkelijke initiatieven Ook plannen voor een etalage-wedstrijd Reeds lange tijd en van verschil lende zijden wij vermoeden voor al na het succes op 5 Mei 1.1. in Oegstgeest! bereiken de Leidse Middenstandscentrale (waarin de drie plaatselijke middenstandsafde lingen samenwerken) verzoeken om een winkelweek, een buiten-ver koop, een Parijse markt of iets der gelijks te organiseren. Dit plan slui mert ook al enige tijd bij de plaatse lijke Vereniging voor Vreemdelin gen-verkeer, terwijl de Vebo zoekt naar een aardige attractie om de ko mende September-tentoonstelling op te vrolijken. Dit alles bij elkaar is aanleiding geweest om de koppen bij elkaar te steken en het resultaat was een vergadering, waarop de Leidse Middenstandscentrale alle Leidse middenstanders uitnodigde hierover van gedachten te wisselen, die gisteravond in Het Gulden Mies werd gehouden. De warmte had ongeveer 50 mid denstanders niet afgeschrokken deze vergadering te bezoeken. De meesten volgden het voorbeeld van de heer J. C. J. Lambermont, voorzitter van de L.M.C., en trokken hun colbert jasje uit! De heer J. H. van der Kloot, die zowel in de V.V.V. als in de Vebo en de L.M.C. zitting heeft, gaf een uiteenzetting over de bestaande plannen, die nog slechts vage vor men hebben aangenomen. Allereerst diende men het eens te worden over de datum. De Vebo wordt dit jaar gehouden op 17, 18 en 19 September, wat enige middenstanders te laat vonden voor een markt, omdat het weer een spaak in het viel zou kun nen steken. Eind Augustus organi seert de Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Leiden, wegens het 75 jarig bestaan, een grote bloemen tentoonstelling. Ook dit zou een aar dige combinatie zijn, maar het na deel was de afwezigheid van vele Leidenaars-op-vacantie. De Vebo- dagen hebben bovendien tot voor deel, dat er enige duizenden belang stellenden uit de omliggende dorpen naar Leiden komen. Tenslotte be sloot de vergadering, wanneer de plannen doorgaan, de datum van de Vebo aan te houden. Plaats nog niet bekend. Ook over de plaats, waar een der gelijke Parijse markt of Braderie (er klonk uit de vergadering een waar schuwende stem tegen dit Franse woord) gehouden kan worden, had den de initiatiefnemers nog geen be slissing genomen. Men was het er wel over eens, dat de Braderie ge centraliseerd diende te worden, dus dat niet iedere winkelier, zomaar voor z'n eigen winkel een tentje kan zetten. In dit verband werd gedacht aan de Burcht (zowel het plein als de rotonde), aansluitend op Nieuwe Rijn, Botermarkt, Korenbeurssteeg, Breestraat. Steenschuur en Doeza- straat. Ook het Van der Werffpark behoort tot de mogelijkheden. Ten aanzien hiervan nam de vergadering geen beslissing. Er werd medegedeeld, dat een commissie uit V.V.V., Vebo en L. M. C. de plannen verder zal uitwerken en bekendmaken. In deze commissie hebben zitting de heren A. v. Cleef, N. L. C. de Geus, J. H. van der Kloot, M. Weima, L. A. Mennes, J. Pierrot, G. van Kamp, J. Borgerding en J. van der Meer. De heer v. d. Kloot deelde nog mede, dat men naar schatting 5000 gulden nodig zou hebben voor recla me, hetgeen met 200 deelnemers op 25 gulden per winkelier komt te staan. Winkeliers, die niet in of om het uit te kiezen centrum wonen, zouden toch een stand kunnen ne men, b.v. op of bij dé Bu:cht, de Korenbeurs, enz. Met belangstelling wachten wij de verdere plannen af! Etalage-wedstrjjd. Op deze vergadering werd ook nog even gesproken over de „Leidse Week", die de 3 Octobervereniging tien dagen vóór 3 October wil orga niseren. Het ligt in de bedoeling in de etalages van deelnemende winkeliers (die lid van de 3 Octobervereniging moeten zijn!) een grote afbeelding te plaatsen, die ook in de komende op tocht „De Leidse Meesters" zal voor komen. Het publiek moet alle afbeel dingen opzoeken er op een formu lier invullen welke schilderijen (met de schildersnaam) dat zijn. Om de oplossing niet al te moeilijk te ma ken, zal vooraf in „De Lakenhal" een tentoonstelling van de Leidse Mees ters (schilders) worden gehouden, waar het publiek zich kan oriënte ren. Er zullen waardebonnen als prijzen beschikbaar gesteld worden (totaal 600 gulden), die bij de deel nemende winkeliers besteed kunnen worden. Burgerlijke Stand Geboren: Petrus Michael Maria, z. v. N. L. M. Jansen en C. M. J. Lin- denhoff; Lucienne, d. v. L. W. F. van der Steen en A. W. Schouten; Abra ham, z. v. J. C. Reijngoudt en H. C. M. de Kok; Wil'helmina Maria, d. v. A. Koen en en J. S. C. Te^ke; Lauren- tia Anna Johanna, d. v. J. F. P. Kloet en A. C. M. van der Hulst; Theodorus Hendrikus Leonardus, z. v. J. Mark man en J. F. van der Hulst; Klasina, d. v. G. van Beelen en T. Messe- maker. Het Internationaal Congres over Suikerziekte dat, zoals bekend is, van 7 tot 12 Juli in Leiden zal worden gehouden, zal worden bijgewoond door prof. dr. E. P. Joslin uit Boston, ere-voorzitter van de „International Diabetes Federation". Prof. Joslin is reeds in ons land aangekomen. Op 9 Juli zal op het congres het woord worden gevoerd door de Ent- gelsman A. D. N. Nabarro over „Moeilijkheden bij autorijden door diabeten", de Italiaan M. Ciancaleoni over „Uitwisseling van voorlichtings- en propagandamateriaal", de Neder lander dr. F. Gerritzen uit Wasse naar over „Kwakzalversmiddelen". Op 10 Juli spreekt de Fransman Mau rice Paz over „Geografische verbrei ding van de suikerziekte", de heer Curt Arnewi uit Stockholm over „Blindheid bij suikerzieken" en dr. Hugh L. C. Wilkersoni uit Boston over „Een program van opsporen en op voeden van suikerzieken". Leidse Sportweek HET PROGRAMMA. Woensdag 2 Juli, Stadsgehoorzaal, 7.30 uur: voleybal, tafeltennis, judo, schermen. Donderdag 3 Juli, Leidse Hout, 7.30 uur: voetbalwedstrijd Leidse ge meenteraadsleden tegen Leidse jour nalisten ten bate van de kankerbe strijding. Vrijdag 4 ««li, Stadhuisplein 7 u.: gymnastiekdemonstratie confessionele verenigingen; Leidse Hout 6.30 uur: korfbal LeidenDen Haag. Zaterdag 5 Juli, Burggravenlaan 4.30 uur: wielrennen voor amateurs over 100 km Mogendorff Gehuwd: Tjerkstra. Overleden: P. Florisson, huisvr. v. Veldhuijzen, 61 jr. Muziek-, zang-en toneelverenigingen zullen elkaar bekampen in „Leids Juweel" In vervolg op hetgeen in ons blad van 5 Juni jl. omtrent het door de Stichting K. O. te houden Leids Juweel 1952-'53 werd bekend ge maakt, kan thans het volgende wor den medegedeeld. «Aan het „Leids Juweel" kunnen deelnemen Leidse amateur-verenigin gen op het gebied van toneel, harmo nie en fanfare en koorzang, welke re gelmatig toneel, muziek of zang be oefenen en in principe openbare uit voeringen geven. De tournooien van zangkoren, har monie- en fanfarekorpsen zullen plaats vinden in de grote zaal der Stadsgehoorzaal en wel op: Woens dagavond 17 December 1952, Woens dagavond 14 Januari 1953 en Vrijdag avond. 27 Februari 1953 telkens aan vangende te 19.30 uur. Op elk deze avonden zullen voor de pauze zangkoren en na de pauze harmonie- en fanfarecorpsen optre den. De deelnemende verenigingen zul len ieder twee zelf gekozen werken uitvoeren, die volgens de reglemen ten te voren aan het bestuur van K. O. ter goedkeuring dienen te worden voorgelegd. De duur van de ze werken mag voor ieder koorwerk max. 7 minuten en voor ieder or kestwerk max. 10 minuten bedi-a- gen. - Voor bovengenoemde afdelingen zalde jury bestaan uit de heren Jos de Klerk, Haarlem; Gijsbregt Nieuwland, Rotterdam en Henri Verhaar. 's-Gravenhage. De tournooien van toneelclubs in deze afdeling zullen plaatsvinden in het St. Apthonius Clubhuis en wel op: Woensdag 22 October 1952; Woensdagavond 19 November 1952; Woensdagavond 28 Januari 1953 en Woensdagavond 11 Februari 1953 telkens aanvangende te 20 uur. Voor de op te voeren werken zul len de deelnemende toneelverenigin- gingen een keuze kunnen maken uit een lijst van aanbevolen één-acters, welke na 21 Juli a.s. op het bureau van K. O. verkrijgbaar is. Indien de verenigingen een zelfgekozen werk wensen op te voeren zal dit werk, gezien het algemeen karakter van K. O., tevoren de goedkeuring dezer Stichting behoeven. Als jury-leden voor de afdeling toneel zijn uitgenodigd: mevr. de wed. Y. S. E. Wegener Sleeswijk-van Balen Blanken, 's-Gravenhage, mr. H. M. Planten, Naarden en Antpn Sweers, Bussum. Van Maandag 21 Juli af zijn de re glementen, bevattende alle voorwaar den voor deelname, op het bureau van K. O.verkrijgbaar, terwijl van Maandag 11 Augustus af gelegenheid bestaat tot inschrijving. Zo spoedig mogelijk hierna ontvangen de ver enigingen bericht of zij tot deelna me aan het Leids Juweel zijn toe gelaten. De leden van de gymn-ver. Spor tief worden dringend verzocht om i. v.m. de demonstratie van Vrijdag a.s. morgenavond aanwezig te zijn (op de gewone tijd) in de gymnastiekzaal van het R.K. Lyceum aan de Mariën- poelstraat. VAN ONZE ADVERTEERDERS. „OCTERNO"-SALON GEOPEND. In het pand Breestraat 35 vond gistermiddag de openiing plaats van de „Octerno"-salon, filiaal vfan de N.V. „Octerno", corsettenzaak te A'dam. Alle kleding vereist 'n goede snit, 'n passende vorm en zeker is dit het geval voor de corsetten der dames, want meer dan op enig ander gebied der kleding komt het bij corsetten op goede pasvorm aan. Maatcorset- ten zijn daarom van het eerste be lang en het is daarom, dat de N.V. „Octerno" met haar 60 corsetières, die over het gehele land een vast rayon bewerken, ook hier een filiaal begon. Onder grote belangstelling vond de opening van de fraai ingerichte zaak plaats. WAT LEZERS SCHRIJVEN: DE VOETBALWEDSTRIJD. Dat de Leidse Burger in uw num mer van gisteren een verkeerde me ning heeft over het ingez. stuk van raadslid, is betreurenswaardig doch begrijpelijk. Wij, raadsleden, onder vinden dit helaas dikwijls. Aan de politieke scholing van sommige bur gers ontbreekt soms een tikkeltje. Het was niet mijn bezorgdheid voor de raadsleden, doch veel meer mijn be kommernis voor de burgers, die scha de zouden kunnen lijden in hun bezit van dit zo eminente raadsle dencorps. wanneer deze laatsten eni germate verkreukeld uit de strijd zou den komen. (Zo zij er al uit komen). Want waar gehakt wordt, vallen spaanders. Wij zouden geen goede volgelingen van een Van der Werff zijn, als we op een arm of een been keken. Inderdaad. Leids Burger, stel u gerust; hier zal schoon schip ge maakt worden, ook na afloop van de strijd. De G.G.D. in volle wapenrus ting zal ongetwijfeld aanwezig zijn. U is er ook waarschijnlijk van getui ge geweest dat de Brandweer op het Stadhuisplein reeds een oefening hield met haar nieuwste materiaal. Dergelijke manoeuvres hebben ons raadsleden iets te zeggen. Of echter het publiek volkomen veilig achter de lijn zal staanzo als U zégt. kijk dit lust my niet. Deze passieve afwachtende houding heeft onze stad reeds veel schade berok kend. Deze kat uit de boom kijkhou ding is funest. Neen. ik verwacht een kokende menigte, die trappelt va,n ongeduld om haar partij mee te bla zen en die zich nauwelijks kan be dwingen om door de tribune heen te zakken Met graagte zal dit publiek de kanonskogels van onze stopperspil op zijn oog krijgen. Ik ben er trou wens niet zeker van, dat wanneer de raadsleden een beroep doen op het volk de opvolgers van kleine ICo te paard de menigte in bedwang kunnen houden. Geacht Leids burger is het ook U opgevallen, dat in hetzelfde blad ons lijfblad een stuk voorkomt van een zekere heer of juffrouw Kronus, een stuk uit het vijandelijke kamp, dat reeds nu blijkbaar staat te schud den op zijn lemen voeten? Krygt ook gij niet reeds een meewarig mede lijden met deze schimmige schadu wen die als maar schichtige verschui vingen aanbrengen in hun zielig elf tal, dat nJb. uit slechts elf spelers blijkt te bestaan. Hoe veel logischer zal het ook u voorkomen, dat de raadsleden met een elftal van 37 ko men behoudens enkele afwezigen met kennisgeving! Het volk zou anders te recht vragen: „Hebben wij er geen 37 gekozen, waar zijn dan de 26 ande ren?" Een kleine overschrijding van een toegestaan crediet wordt immers wel eens toegestaan, maar de min derheid kan niet optreden voor het geheel. Het past mij niet te klappen uit de geheime zittingen in de kuil van het stadhuis, waar onze coach van Schaik ons de diepste mysteries van dit no bele voetbalspel uit de doekjes heeft gedaan. Voor de meesten van ons was het werkelijk iets nieuws, een open- bai'ing, zoiets als een overschot op de begroting. Het enige wat ik U Leids burger, en alle andere burgeressen en burgers kan aanraden is: „Komt Donderdagavond half aoht kijken, HET INTERNATIONAAL CONGRES OVER SUIKERZIEKTE. komt meeleven hoe wij de journalis ten en het bruine monster zullen ver slinden. Leids raadslid (Wij, journalisten, hebben er geen behoefte aan veel toe te voegen aan hetgeen in de afgelopen dagen onder deze rubriek over de komende voet balwedstrijd werd geschreven. Slechts dit: Meerdere malen heeft het Neder lands elftal lauweren geoogst in een wedstrijd, waarvan de voorspellin gen onheilspellend waren. Met vuur geladen gingen de elf Oranje-hem den de strijd in, hetzelfde vuur, dat morgen ook ons, journalisten, zal bezielen. En tot de overwinning voe ren! De laatste opmerking van het Raadslid willen wij gaarne dik on derstrepen: Kom Donderdagavond kijken in de Leidse Hout (half acht). De opbrengst is voor de Kankerbe strijding! Redactie). DE BRAND IN HET R.K. OUDENLIEDENHUIS. Leiden 1 Juli '52. Uw veel gelezen blad eist enige correctie omtrent uw berichtgeving over de brand in het R.K. Oudenlie- denhuis, die Maandag j.l. plaats had. Uw berichtgeving was juist in zover re, dat het personeel van het Rijks museum van Nat. Historie te hulp schoot en de brand bluste vóór de Brandweer aanwezig was. Eveneens, dat de heer H. J. Schüller raadslid is. Maar onjuist was. dat de heer Schül ler de leiding had. Niets is daarvan bekend in het rapport van het brand- piket aan de curatoren der Universi teit. J. VAN DER STEEN, Brandpiket. Woensdag 2 Juli. In deze laaiende zomerdagen draaien de Leidse conscrvenfabrie- ken op volle toeren. Iedere Leide- naar, die z'n ogen niet in z'n zak heeft, kan dat op straat constateren, wanneer hij in de straten rondom de conservenfabrieken ziet hoe hele gezinnen met ware hartstocht zich geworpen hebben op het pellen van grote bonen. In de Lopsenstraat (bij de Morsweg) troffen we gistermid dag dit groepje aan: vader, moeder en alle kinderen zijn ingezet voor de grote bonen-slag! Om zich te be schermen tegen de felle zon, hebben zij op het trottoir tegen het hek van de spoorbaan een tent gemaakt van oude kleden. En dan maar pellen, i de ene zak na de andere! Met hand karretjes en kinderwagens worden de bonen van de fabriek gehaald en teruggebracht. Een typisch Leids stadsgezicht! Gisteravond is de 50-jarige mevr. C. L.K., wonend aan de Lage Rijn dijk, toen zij om 8 uur op de Mors singel reed, met haar bromfiets ge slipt en gevallen, ter hoogte van de Gevangenlaan. Zij brak haar linker enkel en werd door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Het bestuur van de R.K. Gym.ver. „Victorie" deelt ons mede, dat de club voor gehuwden morgenavond geen les heeft in de gym.zaal Heren singel, maar in de zaal van de school Schuttersveld, op het gewone uur. Bij de N.V. Trio aan de Zoeter- woudseweg herdacht de heer J. C. Siebert het feit, dat hij dertig jaar bij dit bedrijf werkzaam was, mo menteel als baas van de schelpkalk branderij. Met een touringcar is het gehele personeel een dagje naar het Nat. Park de Hoge Veluwe geweest. Tijdens een diner, dat later te Apel doorn werd gehouden, sprak de di recteur van Trio, de heer J. Vlaming, de jubilaris toe en overhandigde hem de zilveren medaille van de Ver. v. Handelaren in Bouwmate rialen en een mooie oorkonde. Na mens het personeel sprak de procu ratiehouder. de heer T. van Wijk, die tevens een zilveren sigaretten koker aanbood. De heer J. Ouwerkerk uit de Bak ker Korffstraat la vierde bij de fa. Clos en Leembruggen zijn zilveren jubileum als magazijnbediende. De jubilaris werd hedenmorgen met zijn echtgenote en dochter door de di recteur ontvangen, die de gebruike lijke enveloppe met inhoud over handigde. Voorts werd het woord gevoerd door de heren A. van Ros sen en J. Hartevelt, resp. voorz. van de fabriekskern en voorz. van het jubileumfonds. De collega's kwamen de jubilaris thuis bezoeken en brach ten vanzelfsprekend een geschenk mee. In het clubhuis van de Speeltuin ver. „Oosterkwartier" in de Borneo- straat wordt hedenavond weer be gonnen met een bloemschikcursus. De cursus staat onder leiding van de heer C. Gerritsen. Voor het eerst na de oorlog is er weer een aflevering verschenen van „Theorie en Praktijk", het orgaan van de vereniging van oud-leerlin gen der Leidse Ambachtsschool. In dit eerste nummer wordt het blad ingeleid door de voorz. van de Ver. SCHEEPSBERICHTEN. ALDARI, B. Aires/R'dam, 1 Juli 300 v. Las Palmas; ARKELDIJK, R'dam/New York, 1 Juli te New York: BENG KALIS, Priok/A'dam, 1 Juli v. Colombo/Aden; CELEBES, A'dam/Surabaja, 1 Juli te Colombo; DRENTE, R'dam/Balikpapan, p. 1 Juli Socotra/Colombo; FAIRSEA, A'dam/Sydney, 3 Juli Aden verw.; JOH. v. OLDENBARNEVBLT, Syd- ney/A'dam, 2 Juli rede Semarang/ Priok; KOTA GEiDE, Priok/A'dam, 1 Juli v. Djeddah/Suez; POELAU LAUT, Java/A'dam, I Juli v. Pt. Said/Le Havre; PRINS MAURITS Chicago/R'dam, 1 Juli v. Antwerpen; SALATIGA, R'dam/Priok, 1 Juli te Semarang; SIBAJAK, R'dam/Wel- ling, 1 Juli in Panamakan; TARA- KAN, Surabaja/A'dam, 2 Juli te Be- lawan; WATERMAN, 1 Juli v. Rot terdam te Halifax; WILLEM RUYS, Priok/R'dam, 1 Juli v. Singapore/ Belawan. (Foto: „De Leidse Courant"). Hoewel het weer wel wat warm was, om bijzondere prestatie? te le veren, ïs er toch op de jaarlijkse schoolsportdag, waarvan de heer C. Scheepmaker de initiatiefnemer en de organisator is, enthousiast gesport. En prestaties, die er wezen moch ten voor deze jeugdige athleten, die over het geheel niet getraind waren, zijn er toch wel geleverd. De snelste loopster deed n.l. over de 60 m. slechts 9 sec. en hetzelfde meisje sprong 4.55 m. Bij de jongens bleef de snelheid zelfs nog onder de 9 sec. en een balworp van ruim 27 m. met een kleine voetbal mag er ook zijn. Individuele wedstrijden. Gisterochtend werden de indivi duele wedstrijden gehouden, bestaan de uit 60 m. hardlopen, verspringen en balwerpen. De beste 3 van iedere school kwameni 's middags tegen el kaar uit om de prestaties tegen el kaar af te wegen. Bovendien werd door de jongens op het Rouwkoop- terrein een voetbalwedstrijd gespeeld (Hervormde schoolOpenbare school 32) en door de meisjes werd op het SVLV-terrein een korfbalwed strijd gespeeld (R.K. Meisjesschool legen een combinatie van de andere scholen 10). Het slot van deze sportdag weru gevormd door een estafette voor de meisjes zowel als voor de jongens, waaraan van iedere school 10 leerlingen mochten deel nemen. Resp. wonnen de Herv. en Openbare school. Bij de prijsuitdeling liet burge meester C. J. v. d. Hoeven (die zich deze dag weer bijzonder geïnteres seerd toonde voor de sportdag) uit komen, dat het hem zo verheugde, dat het in Voorschoten mogelijk is, dat ieder jaar leerlingen van alle scholen in een sportieve strijd tegen elkaar uitkomen. Spr. hoopte, dat deze gezamenlijke sportdag nog vele jarem gehouden mag worden en hij wekte de leerlingen, die dit jaar geen prijs gewonnen hadden op. zich een volgend jaar nog meer in te spannen. Prijswinnaars. De prijswinnaars van deze stralen de sportdag waren: Meisjes t/m 13 jaar: O.L.S.: 1. Elly Koops; 2. Truus v. d. Hoek; 3. W. Alblas. Geref. School: C. Berkhuizen, L. van 't Wout en W. van Veen, die alle drie een zelfde aantal punten verzamelden. Herv. scholen: 1. H. v. d. Mee; 2. I. Best; 3. I. van Puffelen en C. van Santen. R.K. Meisjesschool: 1 A. den Elzen; 2. E, van Gent; 3. F. Kncyber. Meisjes 14 jaar en ouder: Herv. scholen: 1. R. v. d. Eykel; 2. A. Bur gemeester; 3. G. de Wilde. R.K. Meis jesschool: 1. J. v. d. Hulst; 2. T. Kney- ber; 3. C. Mathot. Jongens t/m 13 jaar: O.L.S.: 1. F. Teunissen; 2. H. Kutterink; 3. R. Jost. Geref. school: 1. T. de Groot; 2. J. de Gunst; 3. J. Mugge. Herv. scho len: 1. H. Blanken; 2. H. Schoonbeek; 3 J. Lemstra. R.K. Jongensschool: 1. W. Verhagen; 2. W. Beurze; 3. Th. v. d. Geest. Jongens 14 jaar en ouder: O.L.S.: 1. Th. Eys; 2. H. de Graaf; 3. D. v. d. Hoek. Geref. school: 1. K. Westhoek; Herv. scholen: 1. H. van Egmond; EERSTE BLAD - PAGINA 3 Laatste Berichten DE KABINETSFORMATIE. De formateur, dr. Drees, heeft thans zfjn conccpt-regeringsprogram ge reed Hij heeft echter alleen de hoofdpunten geformuleerd en aehtte het minder juist reeds in details af te dalen nog vóór met bepaalde frac tieleiders over de hoofdzaken is ge sproken. Nog heden is dit concept- program verzonden aan mr. Donker, prof Romme, dr. Schouten cn de heer Tilanus Deze vier heren zijn tevens uitgenodigd om gezamenlijk morgenmiddag met dr. Drces een be- spreking te hebben De formateur zou het op prijs stellen indien deze fractieleiders voorlopig positieve uitspraken zouden kunnen doen, dus nog vóór hun overleg met de frac- I ties. j Wij vernemen nog, dat de kabinets- formateur nog geen enkel contact heeft gehad met personen, die cven- I tueel in aanmerking zouden komen voor een ministerschap. Hij is ook niet van plan de eerstkomende da- gen zulk een contact te zoeken. MARKTBERICHTEN WOERDEN. 2 Juli. Kaas. Aan- voer 215 partijen. Prijzen: le soort j 2.202.26, 2de soort f 2.14—2.19, j extra kwal. tot 2.32 per kg. Handel i kalm. TER AAR, 1 Juli. Groente. peu- i len 1.704 10, doppers 0.702.50, Capdoppers 1.803.40, blauwschok. j kers 3.50, witte capucijncrs 3.00 3.10, tuinbonen 1.451.80 alles per 10 kg., kassnijbonen 6585 cent, id. stek 1035 cent, stambonen 9095 cent snijbonen natuur 8085 cent, postelein 2 cent, Augurken 6873 et, alles per kg. sla 9 cent per stuk, bos- peen 9 cent per bos. 2 R. van Dalen; 3. B. van Rossen. R.K. Jongensschool: 1. H. Kooiman; 2 A. Kokshoorn; 3. B. Spiegeler. De finales van de driekamp lever den de volgende prijzen: Meisjes t/m 13 jaar: 1. E. Koops (O.L.S.); 2. A. den Elzen (R.K. Meisjesschool); 3. H. v. d. Mee (Herv. school). Meisjes 14 jaar en ouder: 1. R. v. d. Eijkel (Herv. school); 2. A. Bur gemeester (Herv. school) en Jopie v. d. Hulst (R.K. Meisjesschool); 3. Toos Kneijber (R.K. Meisjesschool). Jongens t/m 13 jaar: 1. F. Teunis sen (O.L.S.); 2. W. Verhagen (R.K. Jongensschool); 3. R. Jost (O.L.S.). Jongens 14 jaar en ouder: 1. H. Kooiman (R.K. Jongensschool); 2. B. Spiegeler (R.K. Jongensschool); 3. Th. Eijs (O.L.S.). De medailles voor de korfbalwed- strijden gingen naar de Hervormde scholen (je prijs) en de R.K. Meisjes school (2e prijs). De voetbalprijzen werden gewon nen door de R.K. Jongensschool (le prijs), de Herv. scholen en de Open bare school, die de 2e prijs deelden. Voor het eerst dit jaar werd een schoolprijs beschikbaar gesteld voor de beste prestaties per school voor leerlingen boven de 14 jaar. Deze prijs (een medaille) werd gewonnen door de beide R.K. Scholen. De Jon gensschool mag de medaille bewaren, omdat deze school de meeste punten voor dit succes had verzameld. Het hoogtepunt van de prijsuitde ling was de bekendmaking, wie dit jaar de wisselbeker gewonnen had, die in 1950 door de Koningin Wilhel. minavereniging voor dit doel beschik baar was gesteld. Nadat in 1950 de Herv. school en in 1951 de R.K. Scholen de fraaie beker hadden gewonnen was dit jaar de Openbare Lagere School de geluk kige, die nu dus voor een jaar deze beker die met recht een wissel beker blykt te zijn in de school te pronk mag zetten. De heer D. A. Hogenelst is met ingang van 1 September 1952 be noemd tot onderwijzer aan de Maria- school, Kerklaan te Scheveningen. Met ingang van 1 September 1952 zijn benoemd tot onderwijzer aan de R.K. Jongensschool, de heren Th. A. Straver, thans te Ursem, en A. C. Broos, thans te Berkel N.B. Te 'sGravenhage slaagde voor het examen M.T.S. afd. electro-tech- niek, onze plaatsgenoot Th. J. van Gent. Te Leiden slaagde voor het exa men kleuter-onderwijzeres mej. E. Mulder te Leiden. Genoemde onder wijzeres is verbonden aan de neutrale kleuterschool. WASSENAAR Ongeval op bouwwerk. Op een bouwwerk aan de Bronckhorstlaan kreeg de 45-jarige timmerman M. den Broeder uit Wassenaar op een ongelukkig ogenblik een balk op zijn hoofd. Hy liep diverse verwondin gen op en moest, nadat eerste hulp v.-as verleend, naar zijn woning wor- dch overgebracht. Do Ambachtsschool, ir. J. J. G. van Hoek. die er zijn vreugde over uit spreekt, dat de mogelijkheid thans weer bestaat om de band tussen de vele oud-leerlingen hechter aan te halen. Het R-K. Stedelijk Comité voor Vacantiebezigheid zoekt collectanten en collcctrices voor de straatcollecte van 5 Juli a.s. Deze collecte wordt gehouden gelijk met die van het al- gem. sted. comité en het comité van het Leidse Volkshuis. Degenen, die cuder zijn dan 14 jaar en willen col lecteren, kunnen zich opgeven bij mevr. Neuwahl, Hoge Rijndijk 33, Zoeterwoude, tel. 30624. Leiders en leidsters worden er door het comité van de R.K. vacan tiebezigheid op gewezen, dat mor genavond om half acht de eerste cursusavond wordt gegeven in de gym.zaal in de Ursulasteeg. Gedu rende de maand Juli zal mej. Kaiser iedere Donderdagavond cursus ge ven. Er bestaat nog gelegenheid om zich morgen, op de eerste cursus avond, op te geven voor leider of leidster. Openbare school won de wisselbeker

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3