Derde etappe voor X- Fransman Lauredi van Steenbergen leider af Laatste 'training voor de T.T. Fraai défilé vormde het openingsprogramma Het programma ZATERDAG 28 JUNI 1952 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 2 TOUR DE FRANCE De derde etappe van de Ronde van Frankrijk heeft een einde gemaakt aan de heerschappij van de Belgen. De vreugde is wel van heel korte duur ge weest en zelfs de meest chauvinistische Fransman zal niet hebben durven voorspellen, dat het bij de start van de vierde étappe een landgenoot zou zijn, die met de gele trui aan de eerste pedaaltrappen in de richting Rou- baix zou geven. In een verzengende hitte hebben de Fransen tussen Le Mans en Rou- aan gevlamd." om in goed renners- jargon te spreken, en met succes. Rik van Steenbergen, die reeds droomde van een glorieuze rit in gele zijde over de grenzen van zijn vader land, werd in één klap van de eerste naar de derde plaats verdrongen door twee Franse renners, die hun sporen als coureur wel reeds ver diend hadden, doch, met wie men in het Belgische kamp toch eerlijk ge zegd geen rekening hield. Lauredi en Gauthier hadden, toen zij de fi nishlijn passeerden, zo'n gröte voor sprong, dat van Steenbergen thans met ruim 4 minuten achterstand op Lauredi als derde in de algemene rangschikking staat geklasseerd. Het gevolg is ook, dat de Belgische ploeg zijn plaats aan de kop van het landenklassement kwijt is geraakt aan de Franse nationale ploeg en met nog wel liefst 5 minuten verschil nu tweede staat. De Nederlandse equipe heeft zijn derde plaats in dit klassement op fraaie wijze gehandhaafd. Het 1 heugende hierbij is, dat het in de rood wit blauwe-ploeg kennelijk niet alleen van de keien als van Van Est en Wagtmans moet komen, maar dat het juist de andere leden van het team van ,De Pel" zijn, die voor het nodige spektakel zorgen. Gisteren was het Voorting, die de aandacht op zich vestigde door dapper mee te trekken met het zestal, dat er in het begin van de course tussen uit ging. Jammer, dat de Haarlemmer op 23 km', van de finish in een valpartij met Caput, Corriere en Fachleitner was betrokken en Lauredi en Gaut hier de kans kregen, er met z'n tweeën vandoor te gaan. Maar Voor ting herstelde zich snel, hij zat het eerst weer in 'het zadel om de ande ren achterna te gaan. Helaas slaagde hij er niet in, aansluiting met Lau redi en Gauthier te krijgen, doch de derde plaats van onze landgenoot was een Aiooi succes. Met de zeven de plaats van Faanhof en de acht tiende van Wachtmans kan Pelle- naars echter eveneens tevreden zijn. Het is te hopen, dat het dappere achttal straks geen blijk geeft in de eerste etapnes teveel van him krachten te hebben gevergd. Het verloop van de de course in slechte lichamelijke conditie. De Noord-Afrikaan Soler, die last heeft van een ontstoken ver onding opgelopen in de eerste etappe, zou heden naar alle waar schijnlijkheid evenmin van de partij zijn. UITSLAG EN KLASSEMENTEN e uitslag van de derde etappe Le MansRouaan luidt: 1. Nello Lauredi (Frankrijk), 189 kilometer in 5 uur 12 min. 31 sec.; 2. Bernard Gauthier (Frankrijk) zelfde tijd; 3. Gerrit Voorting (Ned.) op 3 m. 25 sec.; 4. Corrieri (Italië) op 6 min. 4 sec.; 5- Fachleitner (Z.O. Fr.) op 6 min. 10 sec.; 6. Dupont (Parijs) op 10 min. 32 sec.; 7. Henk Faanhof (Nederland); 8. Robic (Frankrijk); 9. Wellenmann (Zwitserl.); 10. Ba- roni (Italië) allen op 10 min. 32 sec.; 11. Ex aequo een groot peloton met Coppi, Bartali, Magni, Geminiani, Van Steenbergen en de Nederlanders 112. Zwitserland. Hans Dekkers, Hein van Breenen, "Wout Wagtmans, Wim van Est, Jan Nolten en Thijs Roks, allen op 10 32 sec- blijven 114 renners in de course. Algemeen klassement: 1. Lauredi (Fr.) 16 uur, 38 min. 41 sec.; 2. Gau thier (Fr.) op 3 min. 43 sec.; 3. Van Steenbergen op 4 min. 5 sec.; 4. Par doen (N.O. Fr.) op 5 min. 5 sec.; 5. Close (Belg.) op 7 min. 3 sec.; 6. Fachleitner (Z.O. Fr.) op 7 min. 4 sec.; 7. Voorting (Ned.) op 7 min. 18 sec.; 8. Blomme (Belg.) op 7 min. 54 sec.; 9. Van der Stock (Belg.) op 7 min. 59 sec.; 10. Ex aequo Cieliczka (N.O. Fr.) en Carrea (It.) beiden op 8 min. 13 sec.; 12. Rosseel (Belg.) op 9 min. 17 sec.; 13. Ruiz (Spanje) op 9 min. 46 sec.; 14. Molineris (Z.O. Fr.) op 10 min. 16 sec.; 15. Corrieri (It-) op 10 min. 17 sec.; 16. Cana- vese (Z.O. Fr.) op 10 min. 42 sec.; 17. Renaud (Parijs) op 10 min. 55 sec.; 18. Wagtmans (Ned.) op 10 min. 55 sec.; 19. Decaux (Parijs) op 11 min. 1 sec.; 20- Gil (Spanje) op 11 min. 10 sec.; 21. Ex aequo een grote groep renners waaronder Coppi, Bartali, Geminiani, Robic, Ockers en de Nederlanders Wim van Est, Thijs Roks en Hein van Breenen allen op 11 min. 32 sec.; 44. Hans Dekkers op 11 min. 38 sec.; 54. Florenzo Magni en Jan Nolten op 14 min. 45 sec.; 80. Henk Faanhof op 22 min. 1 sec- Ploegcnklassement: 1. Frankrijk 50.04.34; 2. België op 4 min. 48 sec.; 3. Nederland op 12 min. 14 sec.; 4. Noord-Oost-Frankrijk op 16 min. 13 sec.; 5. Italië op 18 min. 6 sec.; 6. Zuid-Oost-Frankrijk; 7. West-Zuid- West Frankrijk; 8. Spanje; 9. Parijs; 10. Noord-Afrika; 11. Luxemburg; 5*—2^ kwam van Swol met drie aces <?p ihatchpoint. Het punt ging verlo ren door een netbal, maar in de vol gende rally joeg van Swol een fore- ihanddrive zo hard en scherp in een hoek', dat Starte geen poging deed de bal te retourneren. PROMOTIE EERSTE KLAS D.D.V. HI—Leidsche L.T.C. I 6—4 Door twee regen-Zondagen is deze wedstrijd in 4 stadia gespeeld en pas in de laatste partij viel de beslis sing. Het begon verleden week Zon dag. In de eerste partij kneusde een Leidse speler z'n beenspier en moest opgeven. Dit triest begin overheers te heel de dag. Regen, afbreken, re gen en weer beginnen! De drie en kelspelen der heren gingen op die manier voor Leiden verloren. Met 3—0 tegen ging Leiden huiswaarts, om de volgende Zondag helemaal maar binnen te blijven, want de ba nen lagen blank. De lange avonden brachten uitkomst. En zowaar liep Leiden in. Het eerste damesenkel, de damesdubbel, de herendubbel en het tweede gemengd dubbel Leiden 4 punten. Het werd 54 voor D.D.V. En pas gisteravond bracht een overwinning in het tweede he rendubbel D.D.V. het beslissende punt, zodat Leiden ook het volgend jaar Overgangsklasse A blijft spe len. ATHLETIEK. INTERREGIONALE WEDSTRIJDEN VAN DE BATAVEN. Assen davert van het motorgeronk De Leidse Sportweek strijd Het verhaal van het etappe-verloop is al heel eenvoudig. Na een aantal onschuldige uitlooppogingen van Vi- vier, Sabattini en Quentin, steeds verijdeld door Robic, sprongen plot seling Buchonnet en Corrieri weg. Het peloton had het nauwelijks be- Mendogni heeft Vrijdag nog eens uitdrukkelijk laten zien, hoe snel zijn 125 cc Morini wel is. In een tijd van 7 min. 43 sec., gemiddelde snelheid ruim 128 km. per uur, draaide hij in deze klasse de snelste ronde van de gehele training, maar zijn stalgenoot Zani bleef slechts 7 sec. achter hem. De MV's en Mondials hebben elkaar niets toegegeven en gingen in 7.56 rond. Het waren Zala en Ubbiali, die dit presteerden. Het is geen won der, dat de Nederlanders hierbij ver achterbleven. Simons, nog niet ge heel gewend aan de fabrieksmondial, was de beste met 8 min. 41 sec. Bij de kwart liters knabbelde Ruf- fo nog iets van zijn snelste tijd af en ging in 7 min. precies, gemiddelde snelheid 141.74 km. over de streep. De Benelli's met hun ver naar vo ren gebouwde tank zijn ware race monsters. Zij hebben tot nog toe wel iswaar niet veel laten zien, maar mis schien sparen zij hun krachten tot heden. Het is thans definitief, dat de Lambretta's in deze klasse niet zul len starten. In de twee zwaarste klassen zijn de prestaties van Donderdag niet ver beterd. Duke probeerde met zijn zware Norton Masetti voorbij te stre- merkt. Men zat te zwoegen in de j ven> maar kwam niet verder dan een u'"'~ J 1 1 gemiddelde van ruim 157 km. per uur, dus nog ver beneden zijn snelheid van Donderdag. Masetti heeft het er gisteren van genomen en verscheen maar helemaal niet. Hij bleef met 162 km. de snelste. Hoe veilig het circuit dat in dit verband toch al een goede naam heeft na de laatste verbeteringen is ge worden, blijkt wel uit het feit, dat slechts één renner is gevallen, nl. Dean uit Ceylon. Hij werd niet noe menswaardig gekwetst en draaide gistermiddag in de 500 cc weer lustig zijn rondjes mee. Vrijdagmiddag werden op het marktplein de motoren gekeurd, waarvoor ook al een grote belang stelling bestond. Hier immers konden de „Fans" hun favorieten rustig van dichtbij aanschouwen. In de vooravond begon de grote in tocht in de Drentse hoofdstad, die tot Zaterdagochtend even voor de start zou daveren van het motoren geronk en het feestgedruis. De „Acht van Assen" is voor velen een grote trek pleister. In de deelnemerslijst zijn enige wij zigingen gekomen. Bij de kleintjes start Ferri niet. In de race van de kwart liters zullen Pagani, Baviera, Montanari, de Engelsman Lawton en onze landgenoot van Rijswijk niet uitkomen. De laatste zou een fa- brieks Benelli krijgen, maar dit is op hitte en niemand heeft klaarblijke lijk kunnen geloven in het slagen van een zo vroeg georganiseerde ex peditie. Niemand, behalve vijf ren ners, bij wie Voorting. Zo ontstond1 een kopgroep je van zeven man, dat een snel groeiende voorsprong nam op het duttende peloton. Bij kilome- terpaal 24 bedroeg deze voorsprong reeds 1 minuut. De lankmoedigheid van de hoofdgroep was echter nog op een andere manier te verklaren. Voor de Italianen waren Lauredi en de anderen immers geen gevaarlijke concurrenten en voor de Belgen nauwelijks, maar buitendien hadden de Belgen op het moment van de ontsnapping andere zorgen aan hun hoofd. Derijcke had de strijd moe ten staken met een keelontsteking, die hem ook de tweede dag al had gekweld, terwijl van Kerkhoven na 10 km course gevallen moest worden geholpen om het contact niet te verliezen. Dit reorganiseren van zijn troe pen heeft Sylver Maes misschien wat te veel bezig gehouden; een feit is, dat toen hij in zijn auto naar de kop reed om het sein tot een tegen aanval te geven de strijd feitelijk al beslist was, tenminste wat de gele trui van van Steenbergen betrof. Aan de kop draaide het septet in hoog tempo voort. Om beurten deed men het zware werk van eerste man en bij elke kilometer groeide de achterstand van het peloton, dat door Bartali werd geleid. Het werd 5 mi nuten, 8, 10 en bij de revitaillerings- post van Broglie (na 123 km) zelfs bijna 14 minuten. Buchonnet, de dappere, die voor de lont had ge zorgd, welke het kruit had doen ont branden, werd door het lot slecht be loond voor zijn initiatief. Hij kreeg een lekke band en viel toen zover terug, dat hij al gauw tussen kop groep en peloton reed. Op nog geen 25 kilometer van Rouaan had de valpartij plaats, die Voorting de kans op de etappe-zege ontnam. Lauredi en Gauthier stoven door en het was eerstgenoemde, die in de sprint de minuut bonificatie in de wacht sleepte. Lauredi heeft nu een voorsprong van 11 min. 26 sec. op Coppi en Bar tali, die nog altijd als de ernstigste concurrenten van de Fransen wor den beschouwd. De grote hitte heeft de renners op deze derde dag duidelijk parten ge speeld. Behalve Derijcke, verlieten ook Chapatte, Ducard en Dufraisse Swift-Combinatie. Zondag rij den A. en B.-klas 160 km. de derde rit van de Juni-competitie. Voor de C-klas is de afstand 40 km. Start 9.30 uur. CRICKET. AJAX—VOC III De j.l. Zondag verregende cricket wedstrijd Ajax LVOC III zal thans morgen plaats vinden op het terrein van Ajax aan de Kempenaerstraat te Oegstgeest. POSTDUIVEN. „De Duinklievers" (N'hout). Wedvlucht met oude duiven vanaf St. Quentin. Afstand pl.m. 283 km. In concours 74 duiven. Gelost te 7 uur met Z.W.-wind, bewolkte lucht, later regen. Aankomst le, 10.16.27 uur, snelheid 1140.90 m. Uitslag: 1, 7, Br. Kok; 2, 3, 14, Paviljoen St. Jan; 4, 16, K. Nulkes; 5, 9, 10, Pavil joen St. Pieter; 6. J. Duijndam; 8, J. v. Denzen. „Steeds Sneller", (Noordwijk.) Wedvlucht met oude duiven vanaf St. Quentin. Afstand pl.min. 279 km. In concours 124 duiven. Gelost te 7 uur met Zuid-Westen wind, en later regen, eerste 10.08.01, snelh. 1486.83 M. Uitslag: W. Hazenoot 1, 19; J. Passchier 2, 20; A. V. Duin Az, 3, 22, 24; A. Hazenoot 4; Th. Steenvoorde 5; C. v. d. Berg 612; Th. Mooye- kind 7; J. Rakhorst 8, 23. het laatste moment niet doorgegaan. De Engelsman Hall, die in de 350 en 500 cc klasse zou uitkomen, heeft zich in het geheel niet in Assen gemeld. Uitgesloten! Gisteravond hebben de wedstrijd commissarissen besloten enige ren ners, die de vereiste snelheid voor de diverse klassen tijdens de trai ning niet hebben kunnen behalen, van deelneming aan de races uit te sluiten. Dit zijn: de Engelsman Web ster op Rolgy Enfield in de 125 cc- klasse, de Engelsman Purslow op Norton in de 350 cc klasse en de Zweed Carlsson op Norton in de 500 cc-klasse. In de 125 cc-klasse' zal de Nederlander du Pont starten op een M.V. In de 350 cc klasse rijdt van der Wal op een Velocette en in de 500 cc klasse komt de Engelsman Wheelier op een Velocette in plaats van op een Norton uit. VOETBAL. BLAUW ZWART NEEMT DEEL AAN ETO-TOURNOOI. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Voetbalvereniging ETO zal op de Zondagen 6 en 13 Juli a.s. in Hoofddorp een tournooi wor den gehoudeni om de zilveren Koren schoofbeker een fraaie trophee, die reeds tweemaal door Blauiw Zwart werd gewonnen. Wint Blauw Zwart ook dit tournooi, dan zal de Koren schoofbeker definitief eigendom van de Wassenaarders zijn. Behalve door ETO en Blauw Zwart wordt aan het tournooi deelgenomen door Aalsmeer en Lijnden. SLEUTELTOURNOOI RCL. De wedstrijd LugdunumLDWS, gespeeld in de halve finale van het SleuteltoUrnooi van ROL, is door Lugdunum gewonnen met 21. LAWNTENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. De Nederlandse combinatie mevr. Roos-van der WalDehnert heeft het in het gemengd dubbelspel niet tot de 3e ronde kunnen brengen. Door grote vaart en betere controle aan het net wonnen onze landgeno ten de eerste set in snel tempo, maar in de tweede set werd vooral het spel van de Italiaan Canepele veel sterker en met lange rallies, waarin hard gevochten moest wor den voor elk punt, ging de score ge lijk op. Op 87 kreeg het Neder landse paar drie wedstrijdpunten. Met twee slordige returns in het net en een onbeheerste smash van Deh nert ver buiten de lijnen ging deze eenvoudige kans op de overwinning Gchter verloren. Met 108 wonnen mevr. Hammersley en Canepele de set. In de derde set haalden de Ne derlanders een 31 achterstand op, kwamen met 54 voor en even later was 't op 65 wederom matchpoint voor Dehnert. Fouten van Deh-nert deden de game verloren gaan en ook toen het Nederlandse dubbel nog eens met 76 de leiding kreeg, was noch Dehnert, noch mevr. Roos in staat de winst te forceren, uitge put als zij waren door de grote hitte. June Partridge en Yvonne Rinkel- Quertier (G.B.) sl. in het damesdub bel mevr. W. Bain en mej. E. Lom bard (Ierland) 63, 60. Van Swol en Rinkel hadden in de tweede ronde van het herendubbel spel niet erg veel moeite met het Britse paar Neal-Starte te slaan. De cijfers 62, 64 62 spreken ove rigens duidelijke taal. In de tweede set gingen voor de Nederlanders twee service-games verloren, maar op hun beurt wonnen van Swol en Rinkel de service-beurten van de jeugdige Cambridge-combinatie. Na 62, 6—4 gingen de Nederlanders in de derde set snel op de zege af. Na Zoals gisteren reeds werd gemeld, organiseert de KAV de Bataven morgenmiddag om 1 uur op de sin- tel'baan aan het sportpark in de Leidse Hout de interregionale athle- tiekwedstrijden voor R.K.-athleten. Een gebeurtenis dus, welke een be langrijke afspiegeling is van de en thousiaste beoefening van de athle- tieksport, zoals die in katholieke kringen wordt gepleegd. Het programma, dat is opgesteld, biedt voor elk wat wils. Vooral voor C- en D-klassers, dus voor degenen, die nog niet tot de hogere prestaties zijn gekomen, zijn deze wedstrijden zeer aantrekkelijk. Dit blijkt vooral uit de grote aantallen inschrijvingen op vrijwel alle nummers. De loop nummers zijn wel het sterkst bezet. Bij de dames komen niet minder dan 22 deelneemsters uit op de 100 m., zodat via het houden van twee halve finales moet beslist worden, wie tenslotte in de finale zal mogen uitkomen. Op de 200 m. hebben 10 dames ingeschreven. Dit worden dus ongetwijfeld een tweetal nummers met spannende races. Op de 4 x 100 m. estafette komen 6 ploegen aan de start, t.w. L.D.A. (Den Haag), 2 ploegen van Olym pus(Alkmaar), 2 ploegen van Hol land (Haarlem) en de Bataven. Het kogelstoten heeft in deze groep 15 deelneemsters getrokken, terwijl ook het verspringen met 20 athle tes grote belangstelling geniet. Bij de meisjes A is vooral de 80 m. met 17 deelneemsters goed bezet. Ook het kogelstoten en discuswer pen hebben een belangrijk aantal deelneemsters getrokken. Bij de meisjes B is een klein programma samengesteld, waarbij echter op de 60 m. en verspringen elk ruim 20 meisjes staan genoteerd. Ditzelfde is het geval bij de 50 m. en verspringen voor de jongste groep, de C-meisjes. Bij de heren is het programma meer uitgebreid. Van de loopnum mers noemen wij een sterk bezette 100 m. met 20 deelnemers, een be langwekkende 400 m. met 10 athle- ten, terwijl vooral de 1500 m. met ruim 20 inschrijvers ongetwijfeld een aantrekkelijk nummer zal worden. Ook hier completeren de 4 x 100 m. estafette en de Olympische estafet te de loopnummers. Bij de A-jongens is vooral grote belangstelling getoond voor de 100 m., 800 m., en het verspringen, ter wijl de nummers hoogspringen en kogelstoten iets minder deelnemers hebben getrokken. Bij de B- en C- De Leidse Sportweek werd gister-' avond ingezet met een défilé van Leidse sportverenigingen, waarvoor goede deelname en grote belangstel ling bestond, dit laatste vooral dank zij het prachtige weer, dat het défilé begunstigde. Vijf en twintig verenigingen met meer dan duizend deelnemers en deelneemsters namen aan dit défilé, dat op het NtBLO-terrein zijn oor sprong vond, deel. Het geheel vorm de een kleurige stoet van sporters, die met vaandels en muziek getuigde van hun liefde voor de sport, som migen met de attributen van tak van sport. De LKC „Fluks" droeg 'n heel korübalveld met zich mee. Als het zo gemakkelijk was aan terreinen te komen, zou de Leidse Sportstich ting zich geen zorgen over de terrein- nood behoeven te maken. Andere verenigingen kodden slechts sport- attributen naar voren brengen, maar de Leidse schermers en sdhermsters lieten zich daarbij wel van hun beste zijde zien. Wij hadden hun gaarne een prijs toegekend. De jury bestaande uit de heren W. Caro, L. Kwestroo en J. Coers, stond uiteraard voor geen gemakkelijke taak en besliste anders. De LKC „Fluks" verwierf de eer ste prijs voor de origineelste uitbeel ding van hun tak van sport, de Damesgymnastiekveren. „Concordia" ontving de prijs voor de best ver zorgde groep. Zaterdag, Leidse Hout, 2.30 uur: handbal, afcbletiek en voetbal met muzikale show van het Fijipercorips van K. en G. Maandag 30 Juni, Stadhuisplein 's avonds 7 uur: brandweerdemon- straties; Stadsgehoorzaal 8 uur: boks en worstelwedstrijden. Dinsdag 1 Juli, Stadhuisplein, 7 uur: gymnastiekdemonstratie neu trale verenigingen; zweminrichting „De Zijl", 7.30 uur: Leidse jeugdkam pioenschappen. Woensdag 2 Juli, Stadsgehoorzaal, 7.30 uur: volleybal, tafeltennis, judo, sohermen. Donderdag 3 Juli, Leidse Hout, 7.30 uur: voetbalwedstrijd Leidse ge meenteraadsleden tegen Leidse jour nalisten ten bate van de kankerbe strijding. Vrijdag 4 Juli, Stadhuisplein 7 u.: gymnastiekdemonstratie confessionele verenigingen; Leidse Hout 6.30 uur: korfbal LeidenDen Haag. Zaterdag 5 Juli, Burggravenlaan 4.30 uur: wielrennen voor amateurs over 100 km. Aan het défilé werd deelgenomen door de navolgende verenigingen: Pijpercorps „Kunst en Genoegen", Gymnastiek- en Sohermvereniging „Excelsior", Handbalver. HVL, Leidse schermveren., Korfbalclub „Fluks", „Jahn", Leidse Judoclub, Volleybal club Professorenwijk, R.K. Dames- gymnastiëkver. „Groen Wit", Brun- hilde, DOS, Roodenburg, Concordia, Swift Combinatie, Voetbalclub van Endegeest, de Katholieke Harmonie, Nieuw Brunhilde, Kath. Gymnastiek vereniging „Victorie", Korfbalclub Vicus Orientis, UVS, KNS, Docos en de Leidse Boksvereniging, die tevens een goede propaganda meevoerde voor de wedstrijden, die Maandag avond in de Stadsgehoorzaal worden gehouden. Op de trappen van het stadhuis stonden burgemeester en wethouders benevens verscheidene raadsleden het voorbijtrekken van de stoet gade te slaan en men toonde er zich zeer enthousiast over. jongens hebben ook grote groepen ingeschreven T-oor de korte afstand als loopnummers en "^oor de ver schillende technische nummers. De inzet voor deze wedstrijden is de Evert Castelein-wisselbeker, wel ke verleden jaar door Holland Haar lem is gewonnen. Deze vereniging zal met een grote ploeg trachten het kleinood weer mee naar Haarlem te mogen nemen, doch verenigingen als Olympus (Alkmaar), LDA (Den Haag) en Estafette (A'dam) maken ongetwijfeld mede een goede kans om de eerste plaats te bereiken. Zo belooft het morgenmiddag een zeer goed athletiekfeest te worden. DAMMEN. Kampioenschap van Wassenaar. Qp de vierde wedstrijdavond om de persoonlijke damkampioenschappen van Wassenaar zijn de volgende re sultaten bereikt. In de hoofdklasse: P. GrashofP. Kleute 02; P. GijsibertseJ. Ver meulen 02; J. van DoornJ. Ver meulen 11; P« GrashofJ. van Doorn 20. In de 2e klasse: Th. OrieH. Ouds hoorn 20; A. v. d. BergJ. Mul der 02; H. van BoxcelC. Knij- neniburg 02; W. Rotteveel— Rijsdijk 20. In de derde klasse: C. van Kuyen W. Pool 1—1; W. de Jong—H. Bronk- horst 20; A. SchutteP. v. Schie 2—0; W. Steffihaan—J. C. Turk 02; J. C. TurkP. van Schie 0^—2. Boekbespreking „De mens in het bedrijf" (Bedrijfspsychologie in de praktijk door dr. J. Wate rink. Tweede uitgebreide druk. N.V. Gebr. Zomer Keunings Uitgeversmij, Wa- geningen, 1952. Een jaar geleden bundelde de Am sterdamse hoogleraar Dr. J. Wate rink op verzoek van mensen uit het bedrijfsleven en zijn studenten een aantal bedrijfspsychologisChe arti kelen in een werk, dat onder de naam „De mens in het bedrijf" thans zijn tweede druk beleeft. Prof. Wa- teririk, die als ontwikkelingspsycho loog zijn sporen reeds verdiend heeft, toont zich in deze opstellen een practisoh en bekwaam bedrijfs psycholoog. Met vermijding van alle overhaaste conclusies, die elke jon ge wetenschap nu eenmaal aankle ven, analyseert hij de tussenmense lijke betrekkingen in het bedrijf en verbindt hen op een wijze, waarbij hij de menselijke waardigheid volle dig recht doet, Hij toont duidelijk aan dat economische noodzaak en sociale mogelijkheden elkaar niet uitsluiten, omdat het uitleven in laatste instantie één is. En vooral dit laatste wordt in déze tijd van spe cialisatie, waarin men de werkelijk heid naar zovele gezichtspunten af splitst, al te veel vergeten. Elke een zijdigheid brengt mens én bedrijf in gevaar. De grote verdienste van dit werk ligt dan ook in het feit, dat prof. Waterink, uitgaande van zijn gereformeerde beginselen en over tuiging, de mens met zijn rechten en plichten als schepsel Gods de plaats in het bedrijf wil hergeven, die de meest perfecte bedrijf s-organisatie en -techniek hem niet straffeloos ont- nemen kunnen. Een boek dat in kringen van ondernemers en arbei ders van groot nut kan zijn en de student behoedt voor de eenzijdig heid, waartoe de huidige weten schapsbeoefening zo gemakkelijk leidt. HET OLYMPISCH VUUR TE MÜNCHEN. Het olympisch vuur, dat Donder dagavond het stadion te Athene was binnengedragen, is in de loop van Vrijdag per vliegtuig van de Griek se hoofdstad naar Europa overge bracht. Op weg naar Kopenhagen, vanwaar het vuur naar Aalborg in Noord-Denemarken vervoerd zal worden, landde het Zweedse toestel, dat de in een mijnlamp brandende vlam aan boord hèeft, te München. Hier was een deputatie van het West-Duitse olympische comité aan wezig ter verwelkoming van de 4 leden van het Griekse olympische comité, die de reis van het Olym pisch vuur meemaken. „Laten we hopen, dat de Olympische vlam op nieuw een symbool zal zijn van eer lijkheid en begrip voor elkaar", wa ren o.a. de woorden, die de burge meester van München, Thomas Wimmer, in zijn begroetingswoord sprak, HET OLYMPISCH VUUR TE AALBORG AANGEKOMEN. Duizenden mensen waren Vrijdag avond in de Noord-Deense stad Aal- borg op de been toen op het plaatse lijke vliegveld het Zweedse toestel met het Olympisch vuur aan boord, de reis van Griekenland af had mee gemaakt, droeg het vuur over aan de voorzitter van de Deense athletiek- bond, waarna men er een fakkel mee ontstak. Onder het spelen van fan fares verliet kort daarop de eerste van de 3000 Scandinavische athle- ten, die het Olympisch vuur naar Helsinki overbrengen, met de bran dende fakkel het vliegveld in de richting van het stadhuis, waar de burgemeester van Aalborg een wel komstwoord sprak. Zaterdagochtend vannacht bleef het vuur in Aal- borg zullen door trompetters voor afgegane ruiters de fakkel naar de grens van de stad brengen, om ver volgens door estafettelopers over genomen en naar de Finse hoofdstad gebracht te worden. MOEDER WIL MET DOCHTER MEE De samenstelling van de Italiaanse ploeg voor Helsinki ligt in grote lij nen vast. Onder meer ligt het in de bedoeling de 4 x 100 meter dames estafetteploeg, welke in de wedstrijd tegen Duitsland in Milaan de prach tige tijd van 47 sec. heeft genoteerd, uit te zenden. Er heeft zich evenwel een onver wachte moeilijkheid voorgedaan. Het jeugdige sprintst.ertje Guiseppina Leone is in het estafette-team opge- jdrriveerde. De voorzitter van de Finse nomen. Maar aan het Italiaans Olym- "-athletiekbond Lauri Miettinen, die pisch comité is een brief gezonden, afkomstig van de moeder van het meisje, waarin zij schrijft: „Of ik ga naar Helsinki met mijn dochter en wel op uw kosten, óf het meisje blijft huis!" Het bestuur van het Italianse co mité heeft nog niet op dit schrij ven geantwoord. DE TULPEN BLOEIEN IN HELSINKI. De tulpen bloeien thans in Helsin ki, en de schilders zijn druk aan het werk om hier en daar een nieuw verfje te strijken op huizen en gro te gebouwen. Daar, waar de straten slecht onderhouden zijn, verschijnen stratenmakers om het euvel te ver helpen. Kortom, iedereen in Helsin ki is bezig om de stad te verfraaien ten einde de duizenden buitenland se gasten zo goed mogelijk te ont vangen. Het nieuwe vliegveld, 20 km buiten Helsinki gelegen, is ge reed en in gebruik genomen. De plaatskaarten voor de ope ningsplechtigheid zijn uitverkocht; meer dan 70.000 toeschouwers zul len op 19 Juli in het stadion een plaatsje krijgen. De avond, waarop de eindstrijden van de bokswedstrij den worden gehouden, staat even eens in het middelpunt der belang stelling. En ook de plaatsen voor dat evenement zijn niet meer te koop. Bovendien zijn voor verscheidene middagen, waarop de atletiekwed strijden worden gehouden, geen plaatsen meer verkrijgbaar. PERU LAAT VERSTEK GAAN. Peru, dat voor de Olympische spe len op verscheidene takken van sport had ingeschreven, heeft ter elf der ure besloten geen vertegenwoor digers naar Helsinki te zenden. Wel zal Peru zijn vertegenwoordigd op het congres van het IOC. Het aantal landen, dat aan de Olympische spelen deelneemt, is door het besluit van Peru, tot 70 te ruggebracht.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 10