De 39e Ronde van Frankrijk begonnen Eerste etappe voor Rik van Steenbergen Ondanks wind vrij goede tijden bij de training I Curacaose voetballers zijn zeer tevreden Se dame DONDERDAG 26 JUNI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Ned. ploeg vierde in het klassement De ronde van Frankrijk 1952 heeft een levendig begin gehad met een eerste etappe van Brest naar Rennes vol strijd. Een goed begin van de Nederlandse ploeg, die zich dank zij liet uitstekend rijden van Dekkers (8e), Wagtmans 113e)en Van Est (17e) van de vierde plaats in het ploegenklassement na de eerste dag verzekerde. De overige vijf leden van de Nederlandse ploeg: Nolten, Voorting, Faanhof, Van Breenen en Roks arriveerden in de grote groep, die als 22e ex aequo werd geklasseerd. voorste gelederen vertegenwoordigd. Close, Van der Stock, Hans Dekkers en enkele Fransen vormden een tweede groepje, dat het peloton ont vluchtte en niet lang daarna was de gehele rennersikaravaan in kleine delen gesplitst. De strijd was de (be slissende fase ingegaan. Na 165 km., ibij de ravitailleringspost van Lam- balle, hadden de vijf ko-plopers een voorsprong van 1 minuut 15 sec. op de groep met Dekkers en Van der Stock. Hieraohter volgden Wagt mans, Renaud en Carrea op 1.45, de Luxemburger Bintz op 2.15 en het grote peloton op 2.30. Wagtmans speelde een actieve rol in de pogingen van de achtervolgers om de voorsprong van de vluchtelin gen geheel te niet te doen, maar ondanks zijn krachtsinspanning slaag de de opzet niet. In hoog tempo waarbij vaak het gemiddelde van 50 km. per uur werd gehaald, joeg de liezka (N.O. Frankr.) 6.30.39; 6. Ber nard (West-Zuid-West Frankr.); 7 Lauredi (Frankr.); 8. Dekkers (Ned.); 9. Carrea (It.); 10. Close (Belg.); 11. Renaud (Parijs); 12. Telotte (Pa rijs); 13. Wagtmans (Ned.) allen zelfde tijd als Cieliczka; 14. Decaux (Parijs) 6.31; 15. Vivier (West-Zuid- West Fr.) 6.32.21; 16. Baroni (It.) 6.33.52; 17. Van Est (Ned.); 18. Van Kerckhove (Belg.); 19. Derijcke (Belg.); 20. Caput (Parijs). Op de 22e plaats ex aequo volgde een zeer grote groep renners in dezelfde tijd als Baroni. Tot deze groep behoor den o.a. onze landgenoten Nolten, Faanhof, Roks en Van Breenen, de Italianen Coppi, Bartali en Magni en de Fransen Robic, Remy en Gemi- niani. Het ploegenklassement. Het ploegenklassement na de eer ste etappe luidt: 1. België (Van Steenbergen, Blomme en Van der Stock) 19.23.57; 2. Noord-Oost Frank rijk (Pardoen, Cieliczka, Dussault) 19.32.02; 3. Parijs (Renaud, Telotte, Decaux) 19.32.18; 4. Nederland (Dek kers, Wagtmans, Van Est) 19.35.10; 5. West-Zuid-West (Bernard, Vivier, Lapebie) 19.36.52; 6. ex aequo: Frank rijk (Lauredi, Teisseire, Lazarides), Italië (Carrea, Baroni, Crippa) 19.38.23; 8. ex aequo: Zuid-Oost Frankrijk (Rotta .Vivetta, Bianchi), Luxemburg-Australië (Bintz, Gold- schmidt, Diederich), Noord-Afrika (Kebaili, Guercy. Zelasco), Zwitser land Spuhler, Reiser, Diggelman), Spanje (Ruiz, Perez, Gelabert) allen 19.41.36. Opgegeven heeft de Noord- Afrikaan Charauf. T.T.-races in zicht Vrijwel alle buitenlandse renners en een groot aantal officials zijn gis teren in de Drentse hoofdstad aan gekomen om daar de voorbereidin gen te treffen voor de races, die voor de wereldkampioenschappen in de diverse klassen van groot gewicht kunnen zijn. De Nederlanders, die het circuit nu zo langzamerhand op hun duimpje kennen, kwamen gis teravond nog niet in de baan. Ook kleurige sliert renners langs de we- de volledige officiële Nortonploeg gen op weg naar Rennes, waar de1 bepaalde zich tot het rondwandelen finish was. Het was duidelijk, datj in dc straten van Assen, die tot en met Zaterdag a.s. een cosmopolitisch karakter blijven dragen. De weersomstandigheden waren vrij gunstig, alleen was er vrij veel wind, waardoor de trainingstijden wel enigszins ongunstig werden be- invloed. In do kleinste klasse was dc Ita liaan Mendogni op Morini de snel ste met 8 min 8 sec, een gemiddel de snelheid van 122 km. Na hem kwamen twee leden van het M.V. team, namelijk de Italiaan Attolini en de Engelsman Les Graham, elk met 8 min 36 sec. De Mondialrijders zijn nog onderweg en konden dus nog niet aan het duel deelnemen. In deze klasse zal Zaterdag niet starten de Engelsman Jackman, die bericht van verhindering heeft gezonden. In de 250 cc klasse scheurde we reldkampioen Ruffo met Guzzi in 7 min 16 sec, gemiddelde snelheid ruim 136 km, rond het circuit. Hier was de Engelsman Lomas op een Be- nelli de naaste belager met een tijd van 7 min 36 sec. De Lambretta's, naar welker eerste optreden met grote belangstelling wordt uitgezien, zijn nog niet in Assen verschenen. Bill Doran AJS was met 7 min 4 sec. gemiddelde snelheid ruim 140 km, tot nog toe de snelste in de slechts enkelen dit tempo vol zouden houden. Eerst moest Vivier zijn compagnons laten gaan, even later was het de Parij zenaar Papazian, die rechtop ging zitten. Van Steenber gen, Blomme en Pardoen hadden het nauwelijks bemerkt. Om beurten kop nemend ging het op Rennes af en slechts een kapotte derailleur of een lekke band zou het drietal in hun eindoffensief kunnen storen. Met nog 46 km. af te leggen had de hoofdgroep reeds 6 y, minuut ach terstand. Wagtmans en Van der Stock hadden zioh inmiddels losge maakt van de tweede groep, maar alleen de Belg heeft zich kunnen handhaven, Wagtmans viel v.eer te rug naar zijn oude plaats in de groep, die de vluchtelingen Van Steenber gen, Blomme en Pardoen najoeg. Eenmaal op de wielerbaan van Ren nes aangekomen had Rik van Steen bergen weinig moeite om Blomme en Pardoen in de sprint te kloppen. De uitslag. De uitslag van de eerste etappe van de ronde van Frankrijk Brest— Rennes (246 km.) luidt: 1. Van Steenbergen (Belg.) 6 uur 26 min. 31 sec.; 2. Blomme (Belg.) 6.27.01; 3, Pardoen (N.O. Frankr.) 6.27.31; 4 Van der Stock (Belg.) 6.30.25; 5. Cie- 350 cc klasse, maar de grootste snel heid werd natuurlijk genoteerd bij de halve liters, waar dc Italiaan Masetti zijn Gilera in 6 min 31 sec rond bracht, hetgeen een gemiddelde snelheid betekept van ruim 152 km en nu zijn de Nortonrijders nog niet eens in de baan geweest De weersomstandigheden in aan merking genomen waren de tijden op deze eerste trainingsavond nog bijzonder snel. Extra treinen naar de TT. Ten behoeve van de bezoekers van de TT races te Assen zullen op Za terdag a.s. enkele extra treinen rij den, die te Hooghalen zullen stoppen voor het in- en uitstappen van reizi gers. Bovendien zullen enkele trei nen van de gewone dienstregeling aan de voormalige halte Hooghalen stoppen. Nadere gegevens op de sta tions. lengte circuit 16,536 ki De gehele rit hebben de renners voortdurend strijd geleverd en al is er tenslotte altijd maar één man, die een etappe-overwinning kan beha len, in het verhaal van deze eerste dag verdient eigenlijk iedere coureur te worden genoemd. Enkele kilometers na Brest, dat door de karavaan onder stralende zonneschijn werd verlaten, kon reeds de eerste ontsnappingspoging wor den opgetekend. Sowa en Bauvin, de geweldenaar van de vorige ronde, beiden van de Franse Noord Oost- ploeg trokken er tussenuit, weldra op de hielen gezeten door de Italiaan Martini en Canavese van Oost-Zuid- Oost Frankrijk. 34 kilometer lang, tot Landivisiau, duurde de vlucht van het viertal, toen was de eerste veldslag van de tour 1952 geleverd. Een demarrage van Nolten op de steile helling bij Saint Thegonnec (44 km) was het voorspel van een groot offensief, dat door Geminiani en Lauredi, twee nationaal-Fransen, werd ontketend. Weer kreeg Martini van de Italiaanse ploegleider Binda de opdracht als waarnemer mee te gaan en een oogje in het zeil te hou den. Het was geen overbodige maat regel, want de beide tricolores zetten er een straf tempo in, dat hen bin nen korte tijd een halve minuut voorsprong bracht op Lapdbie en de Spanjaard Serra, die op hun beurt uit het peloton waren gebroken. De hoofdgroep vond de zaak kennelijk te riskant worden en onder aanvoe ring van Coppi en de andere Italia nen werd een achtervolging ingezet, die bij Morlaux, 57 km. na de start, tot hergroepering leidde. Voortdurend bestoken! Weldra werd het duidelijk welke tactiek de leider van de Franse na tionale equipe .Marcel Bidot, trachtte toe te passen: de tactiek van het voortdurend bestoken, het herhaald aanvallen, dan door deze, dan door gene renner van zijn ploeg. Zo bleef het niet lang rustig in de karavaan en na 60 km. vormde zich weer een kopgroepje, nu met Quentin, Lau redi, Gauthier, Robic, Voorting, Van Est, Nolten, Fachleitner, en nog een aantal anderen, totaal 20 renners. In hoog tempo joeg de groep voort over de zondoorstoofde wegen van Bre- tagne en de ontvluchting leek goed georganiseerd. Achter dit twintigtal zat men echter niet stil en een bijna even grote groep met Magni, Bar tali, Ockers, Van Steenbergen en Wout Wagtmans trok er achter aan en bij Belle-Isle-en-Terre, na 91 km, werd de jacht met succes bekroond, Zo hoog was het tempo van het ja gende peloton geweest, dat een kleine groep waarbij onze landgenoot Van Breenen, een achterstand van ruim 1 minuut had opgelopen en de hoofd groep op 2 y. minuut volgde. Toah zou ook deze ontsnapping niet van beslissende aard blijken. Langzaam maar zeker werd de voorsprong klei ner en na 125 km., bij Guingamp, was alles weer bijeen. 20 km. lang bleef het rustig, toen, bij Saint Brieuxc, werd een nieu-we poging on dernomen en zoals later bleek zou dit de beslissende van dé etappe zijn. De Fransen Pardoen en Papazian schoten naar voren en Blomme en zijn landgenoot Van Steenbergen trokken mee. Vivier van de Franse West-Zuid-West-ploeg maakte er een quintet van en aangevoerd door Rik van Steenbergen die de streek kent als zijn vestzak, was binnen korte tijd een behoorlijke voorsprong op de hoofdgroep behaald. Belgen in voorste gelederen. De Belgen, die zich in de ochtend- De Nederlandse renners gereed voor de start te Brest. Van links naar rechts: Dekkers, Faanhof, Nolten, Roks, uren niet erg actief hadden getoond, yan Est, Van Breenen, Voorting, Wagtmans en ploegleider Pellenaars. (TELEfoto). waren nu des te sterker in de FEYENOORD VERLIEST VAN DE NED. ANTILLEN. De in het Feyenoordstadion te Rot terdam gespeelde voetbalwedstrijd tussen Feyenoord en de Olympische ploeg van de Nederlandse Antillen werd door de gasten met 10 gewon nen. Met rust was de stand 0—0. Na afloop van de wedstrijd heeft de trainer van Curasao, de heer An- toine Maduro, enkele van zijn in drukken over de tournee van het voetbalelftal van de Antillen in Ne derland weergegeven. Over zyn eerste bezoek aan Nederland toonde de heer Maduro zich zeer tevreden. Nederland vond hij een mooi en vriendelijk land en vooral de goede behandeling, welke hier overal was ondervonden, had hem zeer getrof fen. Even tevreden was hij met de overwinning op Feyenoord. Aanvan kelijk had men door het hier gang bare stopperstilssysteem moeilijkhe den ondervonden, daar in Curasao nog altijd orthodox gevoetbald wordt. Men had daarop geen afdoend antwoord kunnen vinden, doch ton- slotte gemeend dit met het terug trekken van een voorhoedespeler naar de middenlinie te kunnen be strijden. Buitendien speelden nog andere factoren een voorname rol. De vreemde omgeving, het klimaat, de gladde terreinen en het spelen met dopjes onder de schoenen, dit alles had er niet toe b(jgedragen om tot de best mogelijke prestaties te komen. Curasao kan beslist beter voetballen, zo meende de heer Ma duro, en een van de beste spelers, de rechtsback Matrona, arriveert eerst op 3 Juli a.s. in Europa. De blessures van de beide meegekomen keepers zijn niet van ernstige aard, doch om geen verdere risico's te lo pen had men Saris als doelman ge vraagd. Wat tenslotte de Olympische Spe len betreft: te Helsinki zal veel af hangen van de loting, daarom kon de heer Maduro weinig over zijn ver wachtingen mededelen. Wanneer men daar echter wat warmte en zon zal treffen, dan zijn wij vol goede moed, aldus de heer Maduro. Alvo rens daarheen te vertrekken, is er overigens nog gelegenheid te oefe- dtize Kentmeió, aan de ötaxt nen in wedstrijden te Boulogne-stir- mer en in Amsterdam, waar nog een ontmoeting met een Bondsploeg zal plaatsvinden. Opstellingen voor Leiden-Gouda Voor de a.s. Zaterdag te spelen wedstrijd „LeidenGouda" komen de elftallen als volgt in het veld: Gouda, oranje shirt en witte broek doel: A. Schoonderwoerd (Gouda); achter: C. v. d. Berg (ONA) en J. de Jong (Gouda); midden: A. v. d. Berg (ONA); H. de Koning (Olympia) en A. Grootendorst (Gouda); voor; De Py'iper (Oudew.), Walthio (Gouda), A. Kasbergen (Gouderak), Frede- riks (Moordrecht) en Van Putten (Schoonhoven). Leiden, wut shirt en rode broek: doel: G. Britsemer (Alphen); achter: J. de Wolf (UVS) en B. Pijnakker (LFC); midden: C. Logeman (UVS), G. v. d. Berg (Lisse) en G. Devilee (UVS); voor: P. van Elk (Teylingen), J. Verhoeven (Lugdunum), C. v. d. Zeeuw (UVS), A. Kantebeen (UVS) en W. Nagtegeller (LPC). De wedstrijd wordt gespeeld op 't terrein in de Leidse Hout en vangt te 4 uur aan. De Soc. Med. Dienst besloot haar weekend met een athletiekdag in de Leidse Hout met als uitslagen: 80 m.'veteranen: 1. Bakvisch (mil. werkman) 11.1. 100 m. hardlopen: 1. Schuller (Hofm. II) 12.3; 2. Wegman (Schr. III) 12.8; 3. Berbce (Korp. zaeken- verpl.) 13.1. 400 m. veteranen: 1. Tielmieg (korp. kok) 1.11.7; 2. Bosch (serg. mar.) 1.13.1. 4 x 100 m. estafette: 1. Vaii Bum- ren (Kok I); Noordover (Kok I); Kok (Bott. II); Wegman (Schr. III) in 53.5; 2. Dikstaal (Bott. II); v. d. Steen (Bott. II); Collé (Stoker III); Berbee (Korp. z.verpl.), totaal 56.2. Hoogspringen*: 1. Wegman (Schr. IH) 1.40 m.; 2. Grijpstra (Mar. I) 1.40 m. Verspringen: 1. Klein (Schr. III) 5.38 m.; 2. Kok (Bott. II) 5.11; 3. Wegman (Schr. III) 5.02. Kogelstoten: 1. Wegman (Schr. III) 8.44 m.; 2. Dikstaal (Bott. II) 8.18 m.; 3. Berbee (Korp. z.verpl.) "1.15 m. Driebeensloop: 1. Kok (Bott. LI) en v. d. Steen (Bott. II); 2. Brced- veld (Timm. I) om De Koning (Sto ker I). Na afloop de voetbalwedstrijd S.M.D.Leidse Politie 11. Een zeer goede wedstrijd met vele kansen aan beide kanten, met de Leidse Politie sterk in het offensief. Ondanks deze meerderheid werd het voor rust door oen goede kopstoot van de linksbuiten der S.M.D 10. Ook in de tweede helft was de Leidse Politie sterker, maar ondanks hef- tigo aanvallen bleef de stand' steeds ongewijzigd. Eindelijk slaagde de Politie er in verdiend gelijk te ma ken 11. Na afloop de clou van de middag mot het nemen van strafschoppen en waarlijk slaagde S.M.D. er in dc over winning te behalen. Tot alot volgde nog een Singelloop over pl.m. 2500 meter met als eind uitslag: 1. v. Duuren (Mar. I) 9.12.5; 2. Hilbrands (iZekcnverpl. III) 9.17; 3. Polderman (Ziekenvcrpl. III); 4. Dikstaal; 5. Wegman. Totaaluitslag 5-kamp: 1. Wegman (Schr. III); 2. Dikstaal (Bott. II). Veteranen: 1. Bosch (Serg. Mar.); 2. Bakvisch (Mil. werkman). Commandant Luit. ter Zee H. L. Nagteglas reikte de prijzen uit, deed dit vergezeld gaan met hartelijke woorden tot de organisatoren, waar na een meer dan geslaagd cabaret- programma volgde. Al met al oen) meer dan succesvol slot van deze bijzondere S.M.D.-dagen. JUNIORENWISSELBEKER. De opnieuw vastgestelde eindstrijd ■n de Juniorenwisselbckcr tussen Altior (A) en UVS (A) zal op Za terdag 28 Juni a.s. om 7.30 uur op het „Alphen"-terrein te ALphcn a. d. Rijn worden gespeeld. De te Zagreb gespeelde interland voetbalwedstrijd tussen Zuid-Slavië en Noorwegon werd door do gasthe ren met 4—1 gewonmen. Met rust was de stand 31. LAWNTENNIS HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Hoewel van Swol in de eerste set van zijn partij tegen dc Pool Spycha- la geen al te sterke indruk maakte en de set dan ook na 22 games (1012) verloor, is het uiteindelijk toch nog een vrij gemakkelijke over winning voor onze landgenoot gewor den. In de eerste set won vam Swol geen enkele service van zijn tegen stander, maar in dc tweede door brak hy alle scrviccgames van de Pool. Spychala bleek toen al te veel te hebben gegeven om oen afdoend antwoord te vinden op de harde dri ves van van Swol, die er steeds beter In kwam en met zijn onhoudbare forehand en services menig applaus aan het talrijke publick ontlokte. Met 60 62 62 won hij dc vol gende sets. Van Swol plaatste zich met deze overwinning in de derde ronde tegen Drobny, een der favo rieten voor de titel. Mevr. de Roos werd door Peggy Ward in een eentonig baseline-duel uitgeschakeld. In de eerste set hield onze landgenote de score gelijk tot zij haar service verloor. In de tweede set bleek zij vermoeid en slechts twee games bracht zij op haar naam. Rinkel ging al even kansloos ten onder tegen de Amerikaan Clark, die de Nederlander met scherp volleren bij elke gelegenheid, die hij kreeg 1 om naar het net te gaan, sloeg. In het herendubbelspel plaatsten de Nederlanders van Swol en Rinkel zich in de tweede ronde door een walk over. Hun tegenstanders Baxter (G-B.) en Gardini (It.) lieten ver stek gaan. IN HET GRIJS door GEORGETTE MACMILLAN vertaling: HERMAN ANTONSEN 28) Weer klonk het zachte kloppen tegen het paneel van zijn gangdeur. Franklin stond op en liep snel zijn kamer door. In de gang gekomen bleef h\j een ogenblik met de deur knop in de hand staan voordat hij open deed. Stanley Fiske stond op de drempel. „Ik was benieuwd, of je nog op zou zijn," zei de detective, de kamer binnentredend. „De liftjongen zat te dutten en toen ben ik maar de trap op gegaan." „Er is toch niets gebeurd?" vroeg Franklin angstig. „Niets nieuws," was het omzichtige antwoord van de detective. „Me dunkt, dat er voor één avond al ge noeg gebeurd is. Ik wilde alleen nog maar een paar dingen rechtzetten en daarbij kun je me vermoedelijk helpen." „Een paar dingen recht zetten," herhaalde Franklin geschrokken door de ernstige toon van de detective. „Bijvoorbeeld," vervolgde Fiske, „waar kwam die vrouw in het park zo ineens vandaan? V/ie is het? Waarom stelt ze belang in het volgen van de dader? Is ze soms een bloed verwante van Blair?" „Nee, antwoordde Franklin. „Flora Marling is helemaal geen verwante van Blair, ze was niet meer dan een kennis van hem dat is alles." Fiske stond stomverbaasd. „Waarom' maakt ze dan al die her rie? Waarom probeert ze miss Hen- drick in een nog moeilijker positie te brengen, dan ze al is?" Franklin gaf niet terstond ant woord. Het was lastig voor iemand van zijn aard, daar antwoord op tc geven. Zelfs in de gegeven omstan digheden viel het hem moeilijk, de niet uitgelokte woede van 'n jaloerse vrouw te verklaren. Bovendien was de familie van Flora van ouds met hem bevriend. „Kom er mee voor de dag, jonge man," zei Fiske vrij scherp. .„Je doet beter open kaart te spelen." „En als ik dat doe, geloof je me toch niet. Het schijnt me zulk een belachelijke beschuldiging tegenover een meisje van Flora's stand en po sitie, dat voor schatrijk en hoogont wikkeld wordt aangezien." Hij wachtte nog een ogenbilikje voordat hij eindelijk zei; „Flora Marling is op nu ja, ik veronderstel, dat ze me graag tot man zou hebben." „Zo, zo, zit daar de kneep?" Fiske sloeg zich met zijn grote hand op zijn knie. „Zoiets dergelijks zit er al tijd achter, als een vrouw zich er zo druk om maakt om 'n andere vrouw voor de rechter te brengen." „Ik had het liever niet verteld, Fiske," zei Ronald. „Er zit niets anders op, beste ke rel," gromde de detective. „Ik kan nu eenmaal niet in 't donker werken, dat weet je ook wel. En nu er vrou welijke jalouzie in het spel is, zal ik harder moeten opschieten met mijn werk .omdat er op de hele wereld niets verderfelijker is dan jaloers heid." „Wat ben je van plan te doen?" vroeg Franklin met, een zenuwaeh tige trilling in zijn stem. „Eén ding moet zeker op slag ge beuren en dat is, miss Hendriok uit het huis. waar ze nu is, weghalen. Ongetwijfeld houdt die dame de hele nacht haar speurders op de loer- Hoe ver denk je, dat ze wel zal gaan?" „Ze staat nergens voor," antwoord*- de Franklin. „Ze heeft geld en tijd te over en zal niets nalaten om haar doel te bereiken." „Is het zo erg?" vroeg de detective peinzend. „Ben je erge dikke vrien den met haar." „Nee., een gewone kennis., meer niet." En opeens beseffend dat het niet irfeer dan billijk was, zowel tegen over Fiske als tegenover Esther, ver telde Franklin de detective de gehele ontmoeting tussen Flora en Esther in de opera en hoe toen reeds haar ja loezie zich overduidelijk getoond had; hoe ze hem had opgebeld en hoe hij haar 's-morgens een bezoek had gebracht, waarbij ze hem haar stil zwijgen beloofde in ruil voor zijn algehele toewijding, Fiske luisterde met stijgende be langstelling toe. En toen Franklin zijn verhaal eindelijk uit had, bleef hij een poosje zwijgend zitten na denken. „Is dat nou geen echte vrouwenro- denering en manier van doen om de genegenheid van 'n man te winnen?" zei hy tenslotte sarcastisch. „In elk geval is het nu onze eerste vraag, hoe we miss Hendrick uit het 1 waar ze nu is, wegkrijgen. Ik van mening, dat dit vanavond nog moet gebeuren." „Laat mij dat doen,"-riep Franklin opspringend. „Ik zal dadelijk naar haar toegaan." „Niet zo haastig, beste kerel, niet zo haastig," grinnikte de detective. „Je bent zo overijld, als een verlief de jongeman maar zijn kan. Je kunt toch zomaar niet naar dat huis toe gaan en naar het meisje vragen en haar meenemen?" „Ik behoef niet naar haar te vra gen. Ze komt uit zichzelf wel," zei Franklin verontwaardigd. „Ongetwijfeld, Dat geloof ik graag* maar veronderstel je, dat die miss Marling, nadat ze zich zoveel moeite gegeven heeft, dat huis niet zal be waken?" Franklin schrok. Het ging er moei lijker dan ooit voor hen uitzien. „Maar wat kunnen we doen?" vroeg hij. Fiske dacht na. Gedurende ver scheidene minuten keek hij langs Franklin heen naar de hier en daar verlichte straat. „Je moest het maar aan mij over laten," zei hij eindelijk. „Ik heb een aardig plannetje. Misschien lukt dat wel." „Ik ga mee," riep Franklin opge wonden. „Nee, het is veel beter, dat je het niet doet," zei Fiske bedaard. „Je kunt haar gerust aan mij toevertrou wen. Het is beter, dat jy hier op je kamers blijft. Het zou wel eens kun nen gebeuren, dat een van die lui, die dat meisje bespieden, hier kwam en als jij dan hier bent en blijkbaar niets doet, om de mededingster van hun opdrachtgeefster te helpen, be staat er allicht minder kans, dat zc tot drastische maatregelen overgaan." „Maar alg er toch enig gevaar voor Esther kan ontstaan, dan behoor ik immers bij haar te zyn," hield Frank lin vol. „Ze komt helemaal niet in gevaar, daar zal ik voor zorgen. Laat het nu maar aan mij over." Franklin keek de man diep in de ogen en stak hem tenslotte ver- trouwvol de hand toe. „Goed, Ik zal je zin doen," zei hij tenslotte, „Zorg dat haar niets over komt, hoor." „Als ze mijn eigen dochter was, zou ik er niet méér belang bij kun nen hebben om haar in veiligheid te brengen,dan nu het geval is." De stem van de detective klonk hoogst betrouwbaar. Fiske ging weer langs de trap naar beneden, omdat h(j de liftjongen niet wakker wilde maken, die er niets mee nodig had, dat hij zo laat op de avond nog op de kamer van Franklin was geweest. (Wordt vervolfl<J).

Leidse Courant | 1952 | | pagina 7