duinstreek Rustige verkiezingsdrukte in de binnenstad van Leiden Circus Frans Mikkenie met prima programma in Leiden 5>e natianaCe fiatautedólvyd Eerste Kamer-verkiezing DONDERDAG 26 JUNI 1952 n—i DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Bulletin-race gewonnen I Zoals vermoedelijk overal in den lande, is ook in Leiden de stembus strijd zonder veel rumoer verlopen. De kiezer moge in spanning zitten omtrent de uitslag, hij laat het door gaans niet luidruchtig merken. Zo za gen we gisteravond in Leiden niets anders dan een iets grotere dan nor male Woensdagavonddrukte op straat. Dat was alles. Tegen half zeven begon het inte ressant te worden. Stuk voor stuk kwamen de uitslagen binnen van de Leidse stembureaux, die op een groot bord voor het bureau van ons blad aan de Papengracht v/erden ge publiceerd. Langzaam groeide de schare belangstellenden die tegen half acht, toen de totaal-uitslag van Lei den ieder ogenblik verwacht kon worden, tot naar schatting vijfhon derd man was opgelopen. Even later kvjamen de eerste bulletins van de persen, die met armen-vol de straat op gingen en gretig aftrek vonden bij de in spanning wachtenden. Onze be- zorgens zwierven uit over de stad. Als eerste van de Leidse bladen had De Leidse Courant haar bulletins op straat! Ook bij de andere couranten-bu- reaux heerste de verkiezingsdrukte, zowel aan de Witte Singel als aan de Steenstraat en op de Kaasmarkt. Overal zorgde de politie voor een goede afzetting, zodat het verkeer slechts weinig last van de nieuwsgie rige menigte ondervond. Ondertussen maakten de gepubli ceerde Leidse uitslagen het onder werp van gesprek uit bij de vele wandelaars op straat. Voor de radio zaken, die een televisie-uitzending verzorgden, verdrong het publiek zich op de trottoirs om de geprojecteerde cijfers-overzichten en percentages te bestuderen, die door mr. Jan Derks van commentaar voorzien v/erden. Hoe verder de avond vorderde, hoe rustiger het werd. De belangstelling- voor de bureaux verminderde; de om roepers konden niets anders doen dan uitslagen uit andere gemeenten en kiesdistricten mededelen, die bij elkaar nog weinig houvast gaven voor LEIDERDORP Gemeenteraad. De raad van Leiderdorp komt Vrijdag a.s. des avonds 8 uur in openbare vergade ring bijeen. De agenda vermeldt o.a. Verkoop van bouwgrond en enige sub sidie-aanvragen. LEIMUIDEN Mej. J. Stapensea slaagde te Leiden voor het eindexamen Gym nasium, Afd. B. NIEUWE-WETERING NOG STEEDS KLEINERE KIPPENEIEREN Dinsdag konden we onder Lisse lezen, dat de strijd aan het eitjes front nog lang niet is beslecht. De vraag werd gesteld, welke kip een nog kleiner eitje zou leggen, dan de kip van de fam. v. d. Vlugt aldaar ii.l. 6,9 gram. Thans kunnen wij reeds mededelen, dat wederom bij een fam. v. d. Vlugt, n.l. Maarten v. d. Vlugt te Nieuwe-Wetering, een kip het presteerde een nog kleiner eitje tö fabriceren. Dit eitje woog slechts 5,4 gram en was 2,3 cm lang en 1,8 cm breed. Een nog kleiner ei is geen ei meer of ROELOFARENDSVEEN P.V. „De Vrije Vliegers", Roelof- arendsveen. Wedvlucht vanaf St. Quentin, afstand 278 km. Gelost te 7 uur met Z.W.-wind. Aankomst eerste duif 10.01.03 uur, snelheid 1542,50 m. Uitslag: A. van Beek 1, 2; C. van Veen 3, 9; J. Rietbroek 4; R. Paaiuiw 5, 10; J. v. d. Stam 6, 13; J. v. Amsterdam 7, 12; J. v. Seggelen 8; Warmerdam 11, 16; SqRouten 14; Castelein 15, 18. HAZERSWOUDE Hond aan de konijnen. De vee houder G. D. heeft een 20-tal konij nen op een perceel weiland, gelegen achter zijn woning, lopen. Des nachts zijn er door een hond een 10-tal doodgebeten. Een konijn (Vlaamse reus) van do heer A. Westdorp, bracht 19 jon gen ter wereld. Voorwaar een zeld zaamheid! HAZERSWOUDE (H. R.) Triduum voor middenstand. Deze week wordt door de R.K. Mid denstand afd. Hazerswoudc-Koude- kerk een triduum gegeven. Dit tri duum wordt gehouden door pater Rembertus uit Voorschoten in de R.K. kerk in de Groenendijk. Van avond wordt dit triduum geopend met een plechtig Lof. Vrijdag en Zaterdag des morgens cm 6 uur H. Mis en des avonds Lof om 8 uur. Zondag 9 uur H. Mis als sluiting van het triduum, waarna gezellig ontbijt in het Parochiehuis. De heer D. Willibrordse is ge slaagd voor assistent bij de Rijksbe lastingen te Rotterdam. KOUDEKERK Serenade. Het fanfare-korps „Kunst na Arbeid" bracht een sere nade aan de heer W. A. v. d. Born in de Hogewaard. De heer Van der Born was 25 jaren achtereen werk zaam bij de betonfabriek fa. v. d. Bos te Koudekerk a. d. Rijn. Op 9 Juli a.s.' neemt de Zang vereniging ,.Soli Deo Gloria" deel aan een concours te Leuven in Bel gië. de totale einduitslag, al kon om half tien reeds met vrij grote zekerheid worden gezegd, welke partijen aan de winnende en welke aan de verlie zende hand waren. De Leidse K.V.P. had er dit jaar van afgezien een bijeenkomst te hou den, omdat de meeste propagandisten er de voorkeur aan gaven of thuis aan de radio of voor het bureau van ons blad de uitslagen te beluisteren. De V.V.D. kwam bijeen in Het Gul den Vlies, waar een begrijpelijk ver heugde stemming heerste om de winst, die de partij in Leiden had be haald, een winst die ook uit de an dere voorlopige uitslagen bleek. De A.R. had haar aanhang verzameld in de foyer van de Stadsgehoorzaal en de C.-H. in het gebouw Prediker in de Janvossensteeg. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht de dames J. A. Sonneveld, den Haag, A. Briill, den Haag. idem de heer E. P. Bcver- sen, Leitien; voor het doctoraal exa men Indonesisch recht mej. F. v. d. Meyden, Bloemendaal. Gepromoveerd tot doctor in ge neeskunde op proefschrift getiteld „Collateral circulation in stenosis of the great vessels" mej. R. M. Collis ter, geboren te Hornchurch (Enge land) en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd cum laude tot doc tor in de godgeleerdheid op proef schrift getiteld ,.Kerk en sta-4* de heer P. Smits, geboren te Vlaardin- gen en thans wonende te den Haag. Gepromoveerd tot doctor in do let teren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld „L. W. King's Babylonian magic and sorcery being „The Prayers of the lifting of the hand". Opnieuw getranscribeerd, vertaald en van een inleiding betreffende hun opbouw en religieuze terminologie voorzien, de heer B. A. van Proosdij, geboren te Amsterdam en thans wo nende te Leiden. Het was er allemaal weer: de geur van de piste, de dravende paarden, de adembenemende toeren in de nok en de sensatie-kitteling in je bloed: circus! Er moge in de loop der jaren veel veranderd zijn aan het doorsnee- circusprogramma, de sfeer is geble ven, de bonte afwisseling der num mers en de schittering van klater goud. Zo was het ook gistermiddag tij dens de eerste voorstelling, die het Nationale Nederlandse Circus Frans Mikkenie, op jubileum-tournée door het land, in Leiden gaf. Ook in dit programma vormden de paarden het hoofdnummer. Mr. Petroletti presen teerde Shetland-ponnies en een do zijn voortreffelijk gedresseerde paar den, de Baker-boys brachten drie schimmels met een „Pas de trois" in de piste en de Cumberland-jockeys besloten het progx'amma met een indrukwekkende show van behendig heid en durf op en naast hun paar den: hoogstandjes en salto's alsof het niets was! Maar er was meer, behalve de paarden! We denken nu eerst aan de zes leeuwen, die meegespeeld hebben in de film „Quo Vadis", gedresseerd door miess Belita, de enige dompteuse ter wereld. Zij werd enige maanden geleden in Den Haag door een dei- leeuwen geraakt, maar heeft zich blijkbaar niet laten afschrikken, want onvervaard stond zij weer geheel al leen in de kooi met zes leeuwen, die haar blindelings zij het met open gesperde muilen en dreigend gegrom gehoorzaamden. Voortreffelijk was ook het optreden van drie olifanten, waarvan er een zelf kon telefoneren. Grappig als altijd waren drie koddige beren, die behendig door de piste fietsten, een zelfs op een heuse mo torfiets! De dieren-nummers v/erden afge wisseld met variété-nummers van uit stekend gehalte. De twee bliksem snelle Touranis jongleerden dat het een lieve lust was iret ringen, knot sen, rackets, enbrandende toort sen. De acht Cervantes brachten een nummer parterre-acrobatiek van goed gehalte en de vier Richy's haalden adembenemende toeren uit aan de rekstok. Maar werkelijk groots was het pro gramma pas, toen de zes Meteors in het luchtruim verschenen en hoog boven het vangnet ongelooflijke staal tjes van durf en waaghalzerij lieten zien, waarin vooral hun leider uit blonk met een dubbele salto gevolgd door een pirouette van het zuiverste circus-gehalte. Na de pauze bewonderden we de twee Hellyos aan de trapeze, lachten we (maar niet zo heel erg hard om de clowns, de drie Zacchinis en klapten we de handen rood voor de zeven Hungaria's, die verbluffende acrobatische toeren lieten zien. Samengenomen: een circusprogram ma van goed gehalte. Hopelijk zal het tempo na deze eerste voorstelling nog iets worden opgevoerd, terwijl we gaarne willen geloven, dat de sfeer in de avonduren, wanneer schijnwer pers hun kleurige gloed over de piste werpen, nog verhoogd zal worden. Woensdag 25 Juni. Het volgende nieuws is bestemd voor de R.K. Gym.ver. „Victorie", waarvan alle leden, groot en klein, a.s. Vrijdagavond om kwart voor acht netjes in uniform venvacht worden op de Kaasmarkt. Vandaar vertrekken zij met muziek voorop naar het sportterrein aan de Zoeter- woudsesingel, waar om acht uur het défilé begint ter opening van de Leidse Sportweek. Gisteren heeft dc N.V. Crans Co. te Leiden een Passage-bureau ge opend in het pand Nieuwe Rijn 7. De heer E. W. Wichers Rollandet is met de leiding van dit bureau belast. Ter gelegenheid van de opening werd er gistermiddag een druk bezochte re ceptie gehouden. En de Leidse K.JJVI.V. „Peter Ka nis" hield gisteravond vergadering met bestuursverkiezing. De heer Dolf van Tienen trad af als voorzitter en ken zich niet herkiesbaar stellen. In zijn plaats werd de heer M. van der Klugt tot voozitter gekozen. Ook twee andere bestuursleden traden af. In hun plaats werden gekozen de heer B Rijsbergen als secretaris (Rijn en Schiekade 86) cn de heer Th. Haan als 2e penningmeester. Leden, die gisteravond niet aanwezig waren, kunnen inlichtingen over het zomer- programma verkrijgen bij de secreta ris. De Salesiaanse medewerkers van Leiden en omgeving (Stichting Don Bosoc, Uchelen) worden a.s. Maan dagavond om 8 uur verwacht in het St. Lii>wirtih«is, Eoeterwoudsrsin gel 33. STADSKOK. TOELATINGSEXAMEN CHR. LYCEUM LEIDEN. Van de 104 candidaten zijn toege laten tot de eerste klas: P. H. Admi raal, W. J. J. Anker, J. Bakels, P. G. Bartlema, D. C. v. Beelen, J. Be- kooy, Anneke v. d. Berg, J. Beukers, Birgitt M. E. Blom, Wilhelmina Blom, Burgje A. W. Blom, P. Ph. v. d. Broek, A. Brouwer, Aat Brunsting, D. de Bruyn, P. v. d. Burg, J. J. v. Dijk, Margrietje Docter, Fransje Doornbosch, W. Doornbosoh, J. A. Dorrepaal, Joke A. v. Egmond, Pe tronella v. Elk, Marie L. E. v. Eyber gen, R. v. Eijk, Z. v. Ginkel, J. de Graaf, R. A. de Groot, Corrie J. S. Hagenbeek, Ina J. Hendriks, F, C. v. Heurn, W. Heykoo,p, P. Hoek, J. G. Th. Hogerwaard, W. den Hollander, Alida Innemée, Jeltje de Jong, Noortje Kodde, R. F. Knibbe, H. G. Koekkoek, P. J. Koerts, F. Koopman, Neeltje v. d. Kooy, P. Kralt, A. Kuyt, M. P. Kwakernaak. Joke Ch. v. d. Laan, J. Leeuwis, M. v. d. Maas, C. L. Matze, Petra v. d. Meulen, Ine B. M. Minnee, H. Mook, W. Moerenhout, G. C. Mulder, J. A. Mulder, Mar leentje Nagel, P. H. Nijkamp, H. J. v. Noort, R>ia E. E. v. Oosten, H. H. Plomp, F. W. v. d. Roek, D. C. Raap- Het voorbeeld van de ouders In deze week wordt in de di verse parochies het feest ge vierd van de plechtige geloofs belijdenis en van de plechtige hernieuwing van de doopbelof ten. En we denken aan dc vraag, die de buren van Joannes de Do per stelden bij zijn geboorte: „Wat zal er van dit kind wor den?" Menig vader cn moeder droomt over een schone toe komst voor zijn kind. Grote of fers worden gebracht, om het kind tot een behoorlijke levens positie te brengen. Niets is daar voor te veel. 't Is hun trots, hun geluk. Maar mogen zij daarbij niet vergeten, dat Christus om hun kinderen in de eeuwigheid gelukkig te maken het offer van Zijn leven heeft gebracht; dat Hij dat offer dagelijks op onbloe dige wijze vernieuwt; aat nutti gen van Zijn Offerspijs betekent: onderpand van de eeuwige zalig heid. Ouders, gaat Uw kinderen voor. Leert ze door Uw voor beeld de weg naar de Commu niebank te blijven gaan. ook en juist als ze van de lagere school zfjn afgegaan, 't Is nodig voor hun eeuwig geluk! Leden van de Vriendenkring blijft denken aan de Donderdag- actie. Een prachtig voorbeeld voor de kinderen, als vader trouw iedere Donderdag gaat! horst, D. v. Rooijen, Greetje Runia, A. C. Smaal, Jenny v. d. Steen, Coks W. Stecneveld, Jeannetta E. Sybes- ma, B. J. v. d. Tang, Rieke J. Veld- huyzen, B. J. Verdoes, J. W. Ver haar, F. Verschoor, W. Voorkamp, Annelies Voorneman, H. J. v. Wa veeren, Anna A. v. Weelden, F. de Wolff, Pietertje v. 't Wout, A. M. v. Zanten, Huberta J. A. Zwitser, C. Beulink, L. Barrau, C. J. Bleichrodt. Afgewezen 19. HILI.EGOM Gemeenteraad. De raad verga- dert Vrijdag 27 Juni nam. 2.30. De agenda bevat 22 punten. De voor naamste zijn: Aanvragen bizonore schoolbesturen om gelden vo-r leer middelen als anderszins. Vaststelling der vergoedingen vakonderwijs biz. scholen over 1950. OntslagaanvrAc mej. M. A. W. Pols, onderwijze J/s Gemeenteschool. Bevordering ge meentewerklieden C. F. van Kem pen en W. D. ter Hark. Verhuur per ceel grond aan A. H. J. Otte. Diver se credieten en subsidies. KATWIÏK Geboren: Monica M. W. dr van J. H. Ligteringen en L. van Beveren; Arie zn van A. J. Boezaard cn J. Hasenoot; Maartje dr van L. van der Bent en K. Hoek; Jacob zn Van J. Zwanenburg en J. E. Ravensbergen; Geertje dr van P. van der Boon en L. Kuyt; Adrianus J., zn van A. J. Molenkamp en J. A, Hessels; Grietje dr van C. Vooys en M. Hoek; Clasina dr van C. Vooys en M. Hoek. Ondertrouwd: W. de Mol en A, Mol; P. G. 't Mannetje en J. de Jong Getrouwd: R. van der Veen en A. Pronk; T. Kruyt en J. van Dijk. KATWIJK AAN ZEE Attracties voor badgasten. Al hoewel het voor badgasten tot heden nog geen aanlokkelijk weer was, om aan het strand te vertoeven, neemt hun aantal toch met de dag toe. Dit was voor het bestuur van V.V.V. aan leiding de gasten reeds iets aanlok kelijks te bieden en mitsdien werden er gisteren strandfeesten gehouden. Het programma vermeldde vlagge tjes steken voor jongens en meisjes van 3 tot 6 jaar, blokjesrapen voor jongens en meisjes van 34 jaar. Kruiwagenrace voor jongens en meisjes van 4 tot 6 jaar en „wasop- hangen" voor jongens en meisjes van 4 tot 0 jaar. NOORDWIJKERHOUT GOUDEN BRUIDSPAAR. Zondag 29 Juni a.s. herdenkt het echtpaar Floris Meeuwenoord cn Ma ria Boelhouwer, wonende Haarlem- mertrekvaartweg 37, alhier, het feit, dat het vóór 50 jaar in de echt werd verbonden. Zowel de bruid als de bruidegom, die respectievelijk 71 en 75 jaar oud zijn, zijn nog zeer kras. Het huwelijk werd gezegend met een flink aantal kinderen, waar van er 6 in leven zijn, allen gehuwd. De bruidegom is een geboren Noord wij kerhouter, de bruid komt uit de Haarlemmermeer. Zondag a.s. om half 9 zal in de Sint Jozefkerk een H. Mis worden opgedragen tot inten tie van het gouden bruidspaar. Het zal de feestelingen op deze dag niet aan belangstelling ontbreken! De heren F. M. M. Backes en P. Th. M. Brama slaagden te 's-Graven. hage voor het diploma gemeente-ad ministratie I. Te Leiden slaagde voor het exa men Fröbel-onderwijzeres mejuf frouw N. Parlevliet. SASSENHEIM De heer D. Elstgeest slaagde voor het eindexamen van dc bissch. kweekschool te Beverwijk. Geboren: Cornelia Adrlnna Maria, dr van C. Tetteroo on A. C. v. Vel- zen; Sir Josephus Maria, zn van H. J. M. Eldering en M. J. Chabot; Jo sephus Hubertus Theodorus Robert, zn van Th. W. C. A, Woonings en E. L. A. Stoks; Jacobus Johannes Maria, zn van J. M. J. van der Meij cn Th. M. Weijers. Ondertrouwd: Willem van Turen- hout 22 jr te Fruitland Canada en Wilhelmina Stoute 21 jr; Adriaan Louis Kampman 43 jr te Warmond cn Elisabeth Paauw. 47 jr. Getrouwd: J. Wilbrink cn M. B. van Es;; G. J. Hillenaar en A. J. Zwaan; J. G. Caspers on I. H. F. Schuit. VALKENBURG ERNSTIG ONGELUK. Bij het nazien van een dragline, welke gebruikt wordt bij de uitbrei ding van het vliegveld Valkenburg, had de ulhpmonteur S. uit Katwijk had de hulpmonteur S. uit Katwijk recht te komen. Door een noodlot tige samenloop van omstandigheden werd de machine in werking gesteld. Ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. VOORSCHOTEN Kortebaan-draverij. Aan de kor- tebaan-draverij (o.a. om het kam pioenschap van Zuid-Holland) die op Donderdag 3 Juli a.s. 's middags om twee uur op de Prins Bernhardlaan te Voorschoten (tramhalte Dorp) wordt gehouden, nemen de volgende paarden deel: Miss A (eig. H. G. F. De Nationale Fotowedstrijd, georganiseerd door de Stichting Fiton Foto. heeft twee hoofdprijzen opgeleverd. De jury, bestaande uit de heren M. Coppens, M. C. Meyboom, D. Helffrich, Cas Oorthuys en Steef Zoetmulder konden niet tot een beslissing komen. De stemmen staakten. „Witte Gracht'', E. J. F. van Schagen, Amsterdam; „Hongerige Meeuwen", F. H. Lapré, Haarlem. Oude en nieuwe samenstelling. oud nieuw K.V.P. 16 17 P.v.d-A. 14 14 A.R. 7 7 C.H. 6 6 V.V.D. 4 4 C.P.N. 3 2 ~50 50 In Zuid-Holland "Uitgebracht 81 geldige stemmen. De heer Ooms lid van de K.V.P. was afwezig. De oude en de nieuwe verdeling van de 12 door de provincie Zuid Holland te kiezen Eerste Kamerle den is: oud K.V.P. P.v.d.A. A.R. C.H. V.V.D. C.P.N. De candidaataanwijzing heeft nog niet plaats gehad. Bosselaar), Nanda O (Jb. Haan), Laetare A (P. J. A. Botman), Oranje Nassau (Gebr. Knijnenburg), Peter Snel (Gebr. Knijnenburg), O.Marijkc (Gebr. Knijnenburg), Nuni Brewer (Gebr. Knijnenburg), Monte Carlo D (J. de Mol), Koningin Draisine (S. Bouma). Notre Dame (J. Smit); O Nelly Zora (J. Wagenaar); Ovicdo A (H. de Jong); Louis F. H. (J. Hart); Allouez (J. P. de Vlieger); My Darling (J. P. de Vlieger); Narciso G (G. J. Ko ning); Partout (C. A. Rijling): Pa- hud de Mortange (C. A. Rijling); Ostrogatta K (D. dc Graaf); Guy Hannover (W. J. A. v. Schijndel); Orkaan O (C. Mooijman). VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Wachtverbod voor alle voertuinen. Ver boden stil te staan anders dan voor liet onmiddellijk In- of ulUadcn van perso nen of goederen MARKTBERICHTEN GOUDA, 26 Juni. Kaas. Aan voer 262 partijen. Prijzen: le soort 2.21—2.28. 2e soort 2.162 20. ex tra kwal. tot 2.40 per kg. Handel kalm ROELOFARENDSVEEN. 25 Juni. Bloemen. Esther Read 0.070.22, Chab. Anjers ƒ0.05—0.19, Colvillics ƒ0,14—0.28, idem Nimph ƒ0.26—0.41, Alstroemeria 0.15—0.29, Lathyrus ƒ0.06— 0.19, Ixia's ƒ0.08—0.11, Leeu wenbekken ƒ0.130.15, Aflaia ƒ0.15 0.26, Scabiosa 0.270.30, Irissen ƒ0.150.17, Goudsbloemen ƒ0.07 0.09, Asp. Plumovis ƒ0,410.90, Le lies ƒ0.21—1.20, Gladiolen ƒ0.80— 0,85. Zinnia f 0.14—0.30, Violieren /0.12—0.32, Am. Anjers ƒ0.06—0.08 p. st. Groente. Aardbeien ƒ0.19 0.34, Framboosaarbeion f 0.32—0.46, Kropsla 3.508.00, Andijvie 10 20.Bloemkool 834.00, Bospcen 816.Brcckpecn 818. Aardappelen 1014.Peulen I ƒ5.10—11.60, idem II 3—3.80, Dop erwten ƒ3.704.00, Capucijncrs ƒ4.20 5.40, Blauwschokkers 6.206.80, Tuinbonen ƒ2.352.55, Knssnijbonon 1216.50, idem stek ƒ79.Stam. bonen ƒ13.per 10 kg., Augurken D 19.50—20.50, idem E 13.50, idem CD 16.25 per 25 kg. LEIDSCHENDAM, 25 Juni, Groente Sla A. 6.00—8.80; idem B, 4—6; Postelein, 1710; Tomaten 6573; Postclien, 1719; Tomaten, 6573; Bloemkool A, 3035; idem B, 18 25; Komkommers A, 2124; idem. B, 1519; idem C, 1017; idem krom, 2427 alles per kg.; Tuinbonen, 28 30; Andijvie, 20—27. LEIDSCHENDAM, 25 Juni. Eieren 200 Eieren nr. 0, 19,15—20.15; 3400 Eieren nr. 1, 17,85—18,35; 1600 Eieren nr. 2, f 16,75— 17.10, 2800 Eieren nr. 3, f 16.20—16,55; 400 Eieren nr. 4, 15,2015,40; 200 Eieren nr. 5. f 14.05—14,30; Verder waren aangevoerd 40 kip pen 1.004.00; 40 hanen 0.80 3.05; 60 konijnen 1.00—6.00; 35 dui ven 0.500.70; 5 eenden 1.051.50. TER AAR. 25 Juni. Groente. Peulen 4.20—9.80, idem B. 2.20—3.80, doppers 3.154.00, cap. doppers 4.805.60, witte tap. doppers 4.70, blauw-schokkcrs 6.00—0.70, krom- bekken 5.10, tuinbonen 2.452.70, alles per 10 kg; natuur-snijbonen 0.95, kas-snij bonen 1.151.00, idem stek 0.600.85, stambonen 1.25 1.45, idem stek 0.75, Wagenaars 0.75, augurken 0.390.48, andijvie 0.17 0.20, spitskool 0.070.12, tomaten A. 0.65—0.75, idem B. 0.70, idem C. 0.550.70, idem CC. 0.35, postelein 0.140.19, kroten 0.170.19, nieuwe aardappelen 0.100.15, idem kriel 0.080.13, rabarber 0.060.12, was- peen 0.080.12, spinazie 0.37, groene kool 0.040.09, zilveruicn 0.340.38, alles per kg; sla 0.020.08, bloem kool I 0,13—0.20, idem II 0.12—0.15, idem III 0.08—0.10, idem stek 0.04, komkommers 0.18—0.23, alles per stuk; bospeen 0.09—0.20, bosuien 0.070.18, boskrotcn 0.030.11, pe terselie 0.03, bosprei 0.12, selderij 0.05, alles per bos; perziken 0.04 0,07, per stuk; aardbeien 0.120.42, per doosje, slof aardbeien 1.302.10 per slof. Bloemen: Duizendscho nen, 0.05 per bos.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3