Vier baanrecords op de jubileumwedstrijden van Nereus Internationale proefwedstrijd kleine zeilschepen Moeilijkheden rond de Nederlandse boksploeg MAANDAG 23 JUNI 1952 DE LEIDSE COURANTTWEEDE BLAD PAGINA 2 III) 7.34; 3. Goudberg (De Hoop) 7.39. Overnaadse Twee: 1. Amstel 8.33; 2. Die Leuthe 8.34.4; 3. Triton 8.36.2. Snelroeien dames Oude Vier: 1. De Hunze 3.38; 2. De Vliet 3.51.4. Jonge Twee B: 1. Spaarne 8.14.4; 2. Triton 8.17.8; 3. Nereus 8.22.8. Jonge Skif A: 1. DDS 7.47.2; 2. Laga 7.57.2. Recordverbeteringen op de tweede dag. De weersomstandigheden, met een harde wind bijna in het verlengde van de baan hebben er toe mede ge werkt, dat er op de wedstrijden van Nereus vier records zijn gesneuveld, terwijl er een internationaal baanre cord om zeep ging. Dit laatste werd gepresteerd door de uitstekende Oude Vier van Nereus, die met een tijd van 6 m. 42 bijna 2 seconden bleef onder de tijd, die de Duitse ploeg in 1937 op de Europese kampioenschappen (6.43.7) maakte. Nereus bleef voorts aanzienlijk onder de tyd van 6.50, die in eerste instan tie als mindmum-eis voor kans op uitzending naar de O.S. was gesteld. In de twee zonder stuurman was Triton het minste goed weg. Doch op duizend meter liepen de Utrech tenaren weg van de Hoop en wonnen met ruim elf seconden verschil. Wil lem III speelde geen roL De tijd van Triton (7.20.2) betekende een nieuw baan- en nationaal record. Het oude record stond sedert 1926 met 7.25.2 op naam van van Wankum en van Suylekom (Nautilus). Zij vestigden het in Groningen. Het derde record kwam op naam in de dames Jonge Acht van de Vliet, die met 3.26.4 haar record van 28.4 verbeterde. En tenslotte had mej. Reuter Za terdag reeds in de Oude Skif een tot dusverre op deze baan nog niet ge roeide tijd laten noteren. Een zeer fraaie strijd was het slot nummer, de Oude Acht, waarin de tot dusverre JongAcht B roeiende Njordploeg in goed stijl als eerste de finish passeerde. Nereus en Njord namen na de start de leiding. Laga al direct iets achter en zou geen rol meer spelen. Op 1000 meter had NJORD WON DE OUDE ACHT Er zal voor de technische commissie van de Nederlandse Roeibond een Sa- lomonsoordeel nodig zijn om de ploeg aan te wijzen, die Nederland even tueel in Helsinki zal vertegenwoordigen iii het nummer vier zonder stuur man. En voorts voor de wedstrijdleiding van deze middag om uit te maken aan wie de voov dit nummer beschikbaar gestelde beker zal moeten worden uitgereikt. De in verband met de uitzending naar Helsinki belangrijke race in de Vier zonder Stuurman, die Zaterdag middag op de wedstrijden van Nereus werd verroeid, heeft een dramatisch verloop gehad. Nadat in eerste in stantie Laga op 50Ö meter zich ver stuurde en de kamprechter de race stopte, gaf na hernieuwde start de Nos van Willem III op 1250 meter uitgeput op. Laga roeide de race al leen uit in een tijd van 6 min. 49 sec. De Willem Ill-ploeg had op het voor haar fatale moment een voorsprong van een lengte. Het nummer Oude Twee werd met grote voorsprong door Triton gewon nen voor ZZC in de tijd van 7 minu ten 55.6 sec. Zoals gemeld stopte de kamprech ter in eerste instantie op 500 meter de race, omdat Laga zich verstuurde en in de baan van Willem in kwam. Willem Hl zou daarna reglementair winnaar zijn geworden als.... de ploeg de baan had uitgeroeid. Op verzoek van de technische commis sie van de NRB werd echter opnieuw gestart, met als resultaat, dat num mer twee van Willem III op 1250 m., toen zijn ploeg een lengte voor lag, wegens uitputting op moest geven. Laga roeide alleen door en liet een tijd noteren van 6 min. 49 sec. Bij zonder fraai is deze tijd niet, doch hij werd ongetwijfeld beïnvloed door de 500 meter van de eerste start en door het feit, dat er na 1250 meter geen strijd meer moest worden geleverd. Zoals bekend won Willem IH op de wedstrijden van de Koninklijke dit nummer vóór Laga. Wat de candidatuur voor het ski nummer betreft, hier toonde Van Mesdag zich wederom gedecideerd de meerdere over Neumeier en Goud- berg. De Willem III roeier nam direct na de start de leiding en behield die tot op 1000 meter. Goudberg was in de start door moeilijkheden met zijn sliding achter geraakt, doch bleef toch goed bij. Van Mesdag roeide in een rustig tempo en begon na 750 m. op Neumeier in te lopen. Even na de 1000 meter nam de lichte (73 kg.) Cornell's Trompman de leiding over en toen was Neumeier een geslagen man. Ook Goudberg, de- 20-jarige comingman van de De Hoop, begon op hem in te lopen, doch Neumeier wist deze aanval af te slaan. Van Mesdag roeide rustig door en ver grootte geleidelijk zijn voorsprong, die niet meer in gevaar is gekomen. Op 1500 meter begon Goudberg nog maals een aanval op de tweede plaats. Langzaam liep hij in, doch een snoek, 250 voor de finish, belette hem bij Neumeier te komen. Met een tijd van 7 min. 30 sec. ging Van Mesdag door de finish, een tijd, die gemaakt werd met matige wind mee, doch in een lichte motregen. Een derde candidaat voor Helsinki is mogelijk de Oude Twee van Tri ton, die hard en fel roeiend de Zaan- landse geen schijn van kans gaf. De Zaankanters maakten geen al te beste indruk. De boeg trapte door zijn bankje heen en de slag was onrustig. Gunstig stak daarbij het werk van de Tritonploeg af. Een keiharde haal, goede balans en redelijk water werk. Het hoofdnummer, de Jong Acht B. gaf een uitermate boeiende strijd te zien, die in het voordeel van de lichte Njord-ploeg is geëindigd. De Leidenaren zetten daarmee hun successen van de Koninklijke en de Telegraafbeker door. Njord was in de finale, waarin zich verder Nereus, Aegir, Triton en Ne reus geplaatst hadden, het snelst weg, doch de andere ploegen bleven prachtig bij. Op 500 meter nam Njord een definitieve voorsprong en Nereus zakte hier iets af. De Amsterdam mers kwam practisoh gelijk met Aegir en de goed roeiende Triton- ploeg, terwijl Njord een halve lengte voorlag. Aegir raakte op 1000 meter achter en speelde geen rol meer. Ne reus en Triton trachtten om beurten met een spurt de nu met een lengte leidende Leidenaren in te lopen, doch verder dan driekwart lengte kwamen zij niet. Een spurt van Njord bracht daarna het verschil weer op ruim een lengte, wat te veel was om op de laatste 500 meter nog in te lopen. Wel sloegen Nereus en Triton nog een eindspurt, waarbij de Utrechte naren wat kort werden, doch Njord won met 3/4 lengte. Bij de dames waren deze middag twee wedstrijden belangrijk in ver band met de komende internationale dam es wedstrijden op 5 en 6 Juli op de Bosbaan. In de Oude Skif ver sloeg dc zwaar roeiende mej. Reuter (Nautilus) ditmaal haar technisch betere concurrente mej. Van der Burg van de Maas en bij het snel roeien dames Oude Vier versloeg de stevige Hunzeploeg De Vliet met een lengte. De voornaamste uitslagen van de eerste dag waren: Vier zonder Stuurman: 1. Laga 6.49; 2. Willem III (opgegeven). Oude Twee: 1. Triton 7.55.6; 2. 2. ZZV 8.17. Stijlroeien Jonge Skif dames: 1. De Vliet 86 p.; 2. De Laak 74 p. Stijlroeien Jonge Vier dames: 1 Spaarne 92 p.; 2. DDS 85 p. Snelroeien dames Oude Skif: 1. mej. Repter (Nautilus); 2. mej. Van der Burg (De Maas). Jonge Acht B: 1. Njord 6.10.8; 2. Nereus 6.13.6; 3. Triton 6.15.6. Oude Skif: 1. Van Mesdag (C. Tromp) 7.30; 2. Neumeier (Willem Njord een lengte voorsprong en tot 1500 meter bleef deze voorsprong op Nereus bewaard. Laga lag toen al lengten achter. Nereus liep met een goede spurt iets in, doch niet genoeg om Njord ernstig te bedreigen. En toen op 1750 de Nereusboeg een snoek ving was Njord definitief win naar. Laga lag een straat achter. Bij de dames leverde de Jonge Acht van de Vliet een felle strijd te gen het Spaarne, dat echter tegen de kracht van de Vliet niet opgewasséh bleek. Bij de Overnaadse Vieren viel de goede tijd op van Willem ni (7.05, nieuw baanrecord), die zelfs een se conde sneller was dan de winnaar van de Jonge Vier A. Een striemen de regen maakte het verblijf in het Amsterdamse Bos niet bepaald aan genaam. Op deze wedstrijden is de dr. Meurer-beker, die beschikbaar was gesteld voor de ploeg, die in de oude nummers de meeste punten be haalde, gewonnen door Triton. De Utrechtenaren wonnen de Oude Twee en de Twee-zonder Stuurman. De uitslagen luiden: Jonge Vier A: 1. Willem III 7.05; 2. Aegir 7.10.4; 3. Nereus 7.30. Twee zonder Stuurman: 1. Triton 7.20.2; 2. de Hoop 7.31.4; 3. Willem Hl 7.55.8. Overnaadse Skif: 1. Aegir 8.02.6; 2. de Laak 8.09.2; 3. Njord 8.17.4. Oude Vier: 1. Nereus 6.42; 2. Wil lem III 6,52.6; 3. Laga. Lichte Vier: 1. Proteus 7.17.8; 2. Triton 7.18.2; 3. Viking. Jonge Vier B: 1. Spaarne 7.02.6; 2. Nereur 7.11.4; 3. Antwerp SC 7.35.4. Jonge Acht A: Laga 6.13.4; 2. Aegir 6.18.6; 3. Nereus 6.23. Dubbeltwee: 1. Aegir/Spaarne 7.05.2; 2. Viking/Triton 7.21.6; 3. de Hoop. Jonge Twee: 1. Njord 8.00.4; 2. Ne reus 8.15.8; 3. Spaarne 8.16. Dames Jonge Acht: 1. de Vliet 3.26.4; 2. Spaarne 3.28; 3. FIC 3.33.6. Oude Acht: 1. Njord 6.07.2; 2. Ne reus 6.11.4; 3. Laga 6.23.2. NEDERLANDSE PLOEGEN VOOR DE INTERNATIONALE DAMES- WED STRIJDEN. De Nederlandse Roeibond heeft de volgende ploegen aangewezen voor deelneming aan de internationale da meswedstrijden, die op 5 en 6 Juli te Amsterdam worden gehouden: Skif: mej. Reuter (Nautilus). Vier met Stuurvrouw: de Hunze. Acht: de Vliet (mej. E. van der Harst, boeg, mej. E. Tersteeg, mej. W. E. de Boer, mej. I. van den Berge, mej. M. C. van Steuyvesant Meyer, mej. J. M. Ockeloen, mevr. E. van Steenbergen, mej. A. J. Scheltema, slag en mej. I. van der Steur, stuur vrouw). De de HoopNereus combinatie ira de Double Scull zal uitgenodigd wor den een tijdbaan te roeien om haar gelegenheid te geven zich voor deze wedstrijden te klasseren. Kampioenscompetitie bracht nieuwe zege voor Willem II Nu de beslissing inzake het lands- voetbalkampioenschap reeds in het voordeel van Willem II was beslist, hadden de nog te spelen wedstrijden weinig zin meer. Mede in verband met het weer, was het begrijpelijk, dat de wedstrijd Hermes DVSAjax slechts door een handjevol toeschou wers werd bijgewoond. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel: 22, na dat de rust met 11 was ingegaan. De strijd in Tilburg tussen Willem II en Haarlem leverde een fraaie 62 zege op voor de kampioenen, 'zodat de eindstand in de kampioens competitie is: Willem II 6 6 0 0 12 21— 9 Hermes DVS 6 3 1 2 7 10—10 Haarlem 6 2 4 4 12—15 Ajax' 6—151 8—17 Excelsior promoveert In de promotiecomipetitie van A„' B heeft Excelsior de beslissingswed strijd tegen Helmondia met 10 ge wonnen, zodat de Woudestein-bewo- ners promoveren naar de 1ste klasse en Rotterdam er dus een eerste klas- ser bij heeft. In de afd. C. bracht de beslissings wedstrijd tussen Sportclub Emma en TEC ook na 4 x ly2 minuut ver lenging geen beslissing. De stand werd 22. Een nieuwe beslissings wedstrijd is dus nodig. BW—NED. ANTILLEN 5—1. De te den Bosch gespeelde voetbal wedstrijd tussen BVV en de Olympi sche ploeg van de Nederlandse An tillen werd door BW met 51 ge wonnen. Bij 'rust was de stand 30. ZWEDEN—DENEMARKEN 4—3. De interland voetbalwedstrijd Zwe denDenemarken, welke te Stock holm werd gespeeld, eindigde in een 43 overwinning voor de Zweden. De ruststand luidde 30 in het voor deel der Zweden. ZWITSERLAND—OOSTENRIJK 1—1 De landenwedstrijd Zwitserland Oostenrijk, in tegenwoordigheid van 22.000 toeschouwers te Genève ge speeld, is in een gelijk spel: 11 ge ëindigd. FLMLAND—HONGARIJE 1—6. De voetbalwedstrijd tussen de amateur elf tallen van Finland en Hongarije, welke te Helsinki werd gespeeld, eindigde in een 61 over winning voor de Hongaren, die bij de rust een 20 voorsprong hadden. De uitslagen van de wedstrijden gespëeld in de Zaterdagcompetitie van de K.N.V.B., luiden: Om het kampioenschap van de Za terdagcompetitie: NSWSpaken burg 23. Spakenburg kampioen van Ned. Sparta EnschedeZwalu wen 32. Finale bekerwedstrijd: Quick BoysRijnsburgsche Boys 10. TO URNOOI LDWS. Voor het LDWS-tournooi speelde ASC tegen VUC met 11 gelijk, waarna VUC zich door het beter be nutten van de strafschoppen in de volgende ronde plaatste. De wedstrijd RoodenburgDHC was van goed gehalte, want de Delf tenaars brachten een zeer sterke combinatie in het veld, waartegen Roodenburg echter in de eerste helft goed stand hield. Rust 12. Na de thee was DHC heer en meester en voerde geleidelijk de stand tot 6—1. Op Zaterdag a.s. om 7 uur wordt ge speeld Rijnsb. BoysVIOS: WarmundaTerLeede 31. In een snelle en harde wedstrijd is Warmunda er in geslaagd zich in de deijiifinale te plaatsen van het Gou den Sleutelstournooi. Bij de aanvang had Ter Leede een licht overwicht doch het ontbrak aan schutters om de Warmunda defensie te verontrusten. Misschien minder in aantal waren de Warmunda aanval len veelal gevaarlijker dooh keeper Griffioen wist enige schoten knap te keren. Eenmaal deed hij dit ten koste van een corner, die, snel door Knip genomen, door v. Seggelen ineens werd ingeschopt 10. Geleidelijk aan wordt nu het spel wat harder en ontstaan botsingen, wat uiteraard het spelpeil geen goed deed. Bij een der aanvallen van Ter Leede weet v. Winsen ternauwernood redding te brengen, doch scheidsrechter v. Kan had hierbij een overtreding bespeurd. Strafschop! Met een harde knal schiet Harskamp de bal tegen keeper Stol, die het presentje dankbaar accep teert. Wat men van beide zijden ook probeert, voor rust komt geen ver andering. Hetzelfde snelle, steeds wisselende harde spel wordt na rust voortgezet, doch het is eerst in de 25e minuut, dat Harskamp uit een corner gelijk maakt (11). Warmunda herneemt hierop het offensief. Via de vleugels worden snelle aanvallen opgezet. Er is nog een kiwartier te spelen als Van Hulst een hard schot lost, die keeper Grif fioen niet voldoende onder controle kan krijgen. Het tweede schot is wel raak, doch de scheidsrechter annu leert dit doelpunt. Even daarna drib belt v. Seggelen langs enige verde digers. Een listig tikje brengt Van Hulst in schietpositie en diens kogel vindt alleen weerstand in het net. Geen drie minuten daarna zwerft Knip op de rechter vleugel, waar hij Van Hulst geheel vrijstaand ziet op de linke-vleugel. Zijn harde voorzet belandt inderdaad bij Van Hulst, die met een oerhard diagonaal schot het mooiste doelpunt van de wedstrijd produceert (31). Door dit resultaat komt Warmunda tegen Lisse in de demifinale, welke op een nader te bepalen datum ge speeld zal worden. Sleuteltournooi RCL. De voor het Sleuteltournooi van RCL ge speelde wedstrijd van Noord wijk te gen LDWS, die uit de verliezers was bijgeloof, is door LDWS met 20 ge wonnen. Zaterdag zijn de internationale proefwedstrijden begonnen met kleine typen zeilboten, waarvoor inschrij vingen binnen zijn gekomen uit de Verenigde Staten, Nederland, Oosten rijk, Duitsland, Groot-Brittannië, Zwitserland, Frankrijk en Italië. Het lag in de bedoeling van de or ganisatoren de eerste proeven op het IJsselmeer te houden, maar het weer v/as Zaterdagochtend zo onstuimig, dat in allerijl de bootjes naar Loos- drecht werden gesleept. Daar werd des middags geheel tegen de plan nen in r een normale wedstrijd ge zeild. Er was een baan uitgezet over een lengte van 18 y, km. met lange kruis- rakken. De weersomstandigheden wa- UIT DE OLYMPISCHE HOEK HET OLYMPISCHE HOCKEY - TOURNOOI. Het volledige speelschema van het tournooi om de Olympische hoc- keytitel ziet er als volgt uit. Alle wedstrijden worden gespeeld op het terrein van het wielerstadion te Hel sinki. 15 Juli: voorronde: wedstrijd A: ZwitserlandOostenrijk; Wedstrijd B: PolenBelgië; Wedstrijd C: Fin landGroot Brittannië. 16 Juli: voorronde: wedstrijd D: DuitslandVerenigde Staten; Wed strijd E: FrankrijkItalië. 17 Juli: Kwartfinales: Wedstrijd F: Indiawinnaar A; wedstrijd G: winnaar Bwinnaar C. 18 Juli: kwartfinales: wedstrijd H: Nederlandwinnaar D; wedstrijd I: Pakistanwinnaar E. 20 Juli: halve finales: wedstrijd J: winnaar Fwinnaar G; wedstrijd K: winnaar Hwinnaar I. 22 Juli: om de derde en vierde plaats: verliezer Jverliezer K. 24 Juli: eindstrijd: winnaar J winnaar K. DE NEDERLANDSE ROEIERS VOOR HELSINKI. De Nederlandse roeibond heeft be sloten het N.O.C. voor te stellen de volgende ploegen naar de olympische spelen af te vaardigen: Twee zonder stuurman: Tritoni (B. Binnendijk, boeg, C. H. F. Kunze, slag). Vier met Stuurman: Nereus (J. W. Pennink, boeg, J. L. Beye, A. C. Fon- tani, J. W. Heyenbrock, slag en J. H. Caro, stuurman). Skif: R. H. van Mesdag (Cornelis Tromp). Ten aanzien van de Vier zonder Stuurman is besloten, dat de ploe gen van Willem III en Laga op een nog nader te bepalen datum tegen elkaar zullen roeien om de techni sche commissie een oordeel te laten vormen over de kansen voor uitzen ding. DE NEDERLANDSE BOKSPLOEG VOOR HELSINKI. Nadat het bestuur van het NOC besloten had, dat vijf Nederlandse boksers onze kleuren te Helsinki zouden verdedigen, heeft het hoofd bestuur van de Nederlandse boks- bond zich Zaterdagmiddag, vóór de ontmoeting tussen een Nederlandse ploeg en een team van de Mittel- rheinischer Amateur Boxvmband, beraden over de samenstelling van de olympische equipe. Na langdurig overleg werd beslo ten dat de ploeg uit de volgende boksers zal bestaan: Vlieggewicht: H. van der Zee (Noord-Holland). Lichtweltergewicht: P. van Klave ren (Zuid-Holland). Weltergewicht: M. Linneman (N.- Holland). Middengewióht: L. Jansen (Zuid- Holland). Half zwaargewicht: A. Pastor (N.- Holland). Moeilijkheden in de Neder landse boksploeg. Na afloop van de wedstrijd tegen Midden Rijnland te Breda, heeft de heer S. van der Braak, voorzitter van de N.B.B., de samenstelling van de ploeg voor Helsinki officieel aan de boksers bekend gemaakt. Men was tot een schifting gedwongen aangezien er slechts zes man, vijf boksers en een verzorger, uitgezon den konden worden en niet een vol ledige ploeg. Bij volgende, interna tionale wedstrijden zou de bond ech ter ook denken aan degenen, die thans noodgedwongen gepasseerd moesten worden. Wat de geselecteerde boksers voor de spelen betreft, hun worden twee voorwaarden gesteld: zij zullen moe ten zorgen, dat ze beneden de ge- wichtsgrens van hun klasse blijven, en medisch goedgekeurd moeten zijn na een onderzoek in de Ursula kli niek te Wassenaar. In antwoord op een vraag van de heer Theo Huizenaar of de uitzen ding van vijf boksers financieel mo gelijk was gemaakt door een gift Van een particulier, die daarbij als voorwaarde had gesteld dat een be paalde bokser (het betreft hier de halfzwaargewicht Pastor) in de olympische ploeg zou worden opge nomen, verklaarde de heer van der Braak, dat de zaak zich niet precies zo had toegedragen, doch dat hij pas later volledige inlichtingen zou kun nen verstrekken. Hij legde er de na druk op, dat het bestuur van de boksbond bij de samenstelling van de ploeg niet was afgeweken van het door de nationaal technische commissie, die competent moet wor den geacht, opgestelde advies. Naar de heren Huizenaar en Groot huis aan een verslaggever van het ANP verklaarden zullen de tot him scholen behorende aangewezen bok sers, resp. Piet van Klaveren en Leen Jansen, en de Amsterdammer Moos Linneman, niet naar Helsinki gaan indien de aanwijzing van de heer B. Bergstroom als verzorger wordt gehandhaafd. Zij trekken de kwaliteiten van de heer Bergstroom als mens en als technicus allerminst in twijfel, maar menen, dat zijn ver diensten op een ander terrein liggen dan dat van de verzorging, waarvoor huns inziens een specialist behoort te worden aangewezen. De hèer van der Braak weigerde desgevraagd hier commentaar op te geven, aangezien de heren Groothuis en Huizenaar hem nog niet op de hoogte hadden gesteld van hun be sluit. In een nadere uiteenztting van hun standpunt tegenover het A.N.P. heb. ben de heren Groothuis en Huize naar zich beroepen op een uitspraak welke gevallen is tijdens een recente jaarvergadering van de boksbond, inhoudende dat wanneer drie of vier Nederlandse boksers naar het bui tenland reizen zij vergezeld moeten worden door een bekwaam verzor ger, en door twee ingeval er meer gaan. Zij handhaven hun houding in dezen, en menen, dat nu de Neder landse olympische ploeg uit hoog stens zes man zal bestaan, waarvan vijf boksers, de zesde man in elk ge val een verzorger van erkende be kwaamheid moet zijn, als hoedanig zij de heer Bérgstroem, voor wiens verdiensten in andere opzichten zij alle waardering hebben, niet be schouwen. Dit sluit in, dat zij er niet het minste bezwaar tegen zouden hebben indien, behalve een verzor ger, die aan de eisen zou voldoen, ook de heer Bergstroem mee zou gaan. Indien echter de aanwijzing van laatstgenoemde als enige ver zorger definitief zou zijn zouden de aangewezen boksers voor Helsinki van hun soholen verstek laten gaan. De Franse zwembond heeft beslo ten om ondanks de 53-overwinning, welke op de Belgische waterpoloploeg is behaald, geen waterpolozevental naar de Olympische spelen te Helsin ki af te vaardigen. Naar de mening van het bestuur van de Franse Zwembond heeft het Franse water- poloteam geen kans zich voor het eindtournooi te klasseren. De leiding van de Kon. Ned. Athletiek Unie -heeft in verband met het besluit van het Nederlandsch olympisch comité om eèn dames es tafetteploeg naar Helsinki af te vaar digen, beslist, dat de definitieve sa menstelling van deze ploeg bekend zal worden gemaakt na de eindstrijd van de 100 meter op de Nederlandse kampioenschappen, welke het vol gende weekeinde te Rotterdam wor den gehouden. De ploeg zal uit vijf dames bestaan, vier plus 1 reserve. Drie plaatsen in het team staan reeds vast nl Fanny Blankers-Koen, Puck Brouwer en Willy Lust. De aanwij zing van de andere twee dames zal aan de hand van de bereikte pres taties op deze kampioenschappen geschieden. In tegenstelling met lopende ge ruchten blijft de traning van deze estafetteploeg, welke training in de komende weken nog intensiever zal worden aangepakt, in handen van het lid van de nationale technische commissie, G. Rinkel. Gedurende het afgelopen week einde is in het gymnastieklokaal van de rijks HBS te Utrecht na een laat ste selectie thans definitief de Ne derlandse dames turnploeg voor de komende olympische spelen samen gesteld. De ploeg zal uit 8 turnsters met 2 reserves bestaan en voorts uit een aantal officials. De Nederlandse dames turnploeg fiet" er nu als volgt uit, in de volg orde van de bij de selectie gebleken beste resultaten. Lenie Gerrietsen (Kracht en Vlug heid, Utrecht)Toetie Selbach D.O. S., Amsterdam); Annie Ros (Kracjit en Vlugheid, Utrecht); Mevr. Jopie Cox-Ladru (Hercules, Amsterdam); Mevr. Dinie Krul-van der Nolk van Gogh (Donar, Den Haag); Tootje Selbach (D.O.S.), Amsterdam); Nan nie Simon (Hercules, Amsterdam); Mevr. Co Kampen-Tonneman (Esca, Arnhem). Reserves: Truusje Dam (Hercules Hebe, Enschede); Mevr. Truida Heil- Bonnet (Varsseveld). De selectiecommissie v. d. Konink lijke Belgische Wielerbond heeft de volgende renners aangewezen om België tijdens de olympische wieler wedstrijden te vertegenwoordigen: Sprint: de Bakker en Martens, re serve: Saelens. 1000 meter: de Bakker en Mar ten; reserve: Saelens. Achtervolging: Raymond, Pauwels, de Paepe, Glorieux en van der Plae- ten. Tandem: van Schillouis-van Ho ven en Glorieux-Gosselin. Wegwedstrijden: van Looy, Voctor, Noyelles en Grondeaers. Reserve: Janssens. Het Olympisch comité van Brazi lië heeft het internationaal olympisch comité het verzoek gegaan de olym pische zomerspelen van 1960 te mo gen organiseren. Tevens heeft het olympisch comité van Brazilië het IOC voorgesteld volleybal als offi cieel onderdeel van de olympische spelen op het programma te plaatsen. Japan zal op de olympische zwem wedstrijden vertegenwoordigd wor- en door een ploeg van 25 personen, onder wie 18 zwemsters en 7 zwem mers. Bovendien zullen een schoon- springster en schoonspringer de Ja panse kleuren te Helsinld verdedi gen. Bij de heren maken o.a. de we reldrecordhouder op de 800 en 1500 meter vrije slag, Furuhashi, verder Hashizume Hamaguchi en Tanikawa beide laatste zwemmers hebben dit seizoen een tijd van 58.2 sec. op de 100 meter vrije slag genoteerd deel uit van het team. JAPANSE ZWEMMERS IN VORM. Te Tokio werden met het oog op de olympische spelen de laatste se lectie zwemwedstrijden gehouden. Een uitstekende prestatie werd gele verd door Hashizume, die de 400 me ter vrije slag won in 4 min. 40,2 sec. Op de 100 meter schoolslag kwamen niet minder dan vier zwemmers on der het nationale record. De beste tijd werd genoteerd door 'Yoshitaka, die het nummer in 1 min. 08,8 sec. won. Bij de dames won Sadako Yamas- hita de 100 meter vrije slag in 1 min. 10 sec. Kazulko Matsumoto verbe terde tenslotte het 16 jaar oude na tionale record op de 200 meter schoolslag dames door de afstand af te leggen in 3 min 01,4 sec. ren prima v,oor licht-weer zeilers en al spoedig had zich een kopgroep ge vormd, bestaande uit de Amerikaanse Thistle, de Franse Caneton, en de Ne derlandse internationale 12 m.2 Sharpie en het prototype „Flying Dutchman". Zij hadden een ruime voorsprong genomen op o.m. de Engelse typen Hornet en Osprey. De Oostenrijker en de Duitsers konden met dit weer een zwakke wind met veel regen niet meekomen. De Amerikaanse Thistle, gestuurd door G. K. Douglass ging als eerste over de eindstreep, gevolgd door de Sharpie van Jac. Kraan, de Franse Caneton, gestuurd door R. Tiriau en de Flying Dutchman van C. Th. Gül- cher. Men verzekerde ons, dat de leden van het beoordelingscomité reeds tij dens deze race veel gegevens hebben kunnen opdoen. Ned. successen op de tweede dag De Nederlandse boten hebben op de tweede dag een bijzonder goed figuur geslagen. Ook Zondag was het weer zo on stuimig, dat van het voornemen op het IJsselmeer te gaan varen, werd afgezien. Evenals Zaterdag werd nu in de ochtenduren op de Loosdrecht- seplassen een race gezeild over on geveer 18}"2 km. Er stond een bijzon der krachtige wind, die van de stuur lieden de uiterste krachtsinspanning en stuurmanskunst vergden. Slechts negen boten van de achttien vol brachten dan ook de race. De Ita liaanse S-class van C. Pino en de Engelse Typhoon van M. C. Eames zeilden de masten overboord. Maar ook enkele andere soheepjes kregen averij. De Duitse Wanderjolle van dr. P. Stengel kon daardoor bijvoor beeld des middags niet aan de start komen. In de ochtendrace, met een geslo ten start, kwam de sharpie van Jac. Kraan als eerste stuurman, gevolgd door de Vrijbuiter van Scherpel, de Engelse Hornet van B. Moore, de Franse Caneton van Tiriau en de Flying Dutchman van Gülcher. Zondagmiddag werden de boten gestart met steeds een minuut tus senruimte. Nu was de Vrijbuiter het snelst, gevolgd door de Flying Dutch man, de Engelse Hornet en de Ame rikaanse Thistle van G. K. Douglass, die Zaterdagmiddag met licht weer de grote race had gewonnen. Kraan zeilde een verkeerde baan. De hele Zondag heeft het geregend, hetgeen het verblijf op de plassen er ndet aangenamer op maakte. Intussen heeft de beoordelingscommissie de gelegenheid gehad de boten met licht en zwaar weer te bekijken. De proe ven worden heden voortgezet. NACHTWEDSTRIJD VAN DE K. N. Z. EN R. V. De deelnemers aan de jaarlijkse nachtwedstrijd van de K.N.Z. en R.V. op het IJsselmeer hebben het ditmaal bijzonder moeilijk gehad door de zeer ongunstige weersomstandigheden. Van de 22 gestarte jachten zijn in de loop van Zondag 9 door de finish ge gaan. Waar de anderen zijn gebleven was Zondagavond niet bekend, maar aangenomen moet worden, dat zij Zaterdagnacht in de een of andere ha ven een toevlufcht hebben gezooht. Dc jachten werden Zaterdagavond gestart bij het fort Pampus. De regen stroomde neer en af en toe was de windkracht 7, hetgeen zeggen wil: zeer krachtige wind. De jachten gin gen dan ook een moeilijke nacht te gemoet en men moet bewondering hebben voor de bemanningen, die on danks alle ontberingen stand hielden en urenlang in regen en storm door vochten. De resultaten waren: Grote kruiserklasse: 1. „Tromp II", st. A. E. Dudok van Heel 11 uur, 41 min. 11 sec., 2. „Vrouwe Emilia", st. H. C. M. Merkx 11.47.12, 3. „Noord ster", st. E. E. Carpentier 12.1.7, 4. „Vrijheid" st. E. H. J. v .d. Zeyden 12.22.58.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6