DUINSTREEK Diepzee-geheimen Geen zomers weer ZATERDAG 21 JUNI 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Hillegomse Bloembollenbeurs wordt 8 Juli door mr. Kesper geopend Op Dinsdag 8 Juli a.s. des namid dags 3.30 uur zal de Commissaris der koningin der provincie Zuid-Holland, mr L. A. Kesper, het gebouw van de Hillegomse Bloembollenbeurs te Hillegom officieel openen. De Hillegomse Bloembollenbeurs gaat een nieuw gebouw betrekken, omdat de beurs die totnogtoe gehou den werd in het Café „Flora" te Hil legom te weinig ruimte bood. Circa dertig jaren lang wordt, naast de Bloembollenbeurs die Maan dags in het Krelagehuis te Haarlem gehouden wordt op Donderdag beurs gehouden in Hillegom. Nadat een plan om de beurs en de zetel der Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur naar Hil legom over te brengen, na aanvan kelijk succes toch strandde, besloot men te Hillegom een eigen beursge bouw te stichten, Deze beurs wordt beheerd door een afzonderlijke stichting die los staat van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, maar waarin het hoofdbestuur van deze vereniging wel vertegenwoordigd is. Scheepsberichten ALDABI B.-Aires-Rotterdam 21 Juni Bahia verw. ALiHENA 20 Juni v. Buenos-Aires verw. ALNATI 20 Juni v. Rotterdam-Buenos-Aires. FAIRSEA A'damSydney 28 Juni Port-Said verw. INDRAPOERA 20 Juni nam. v. Cheribon-Semarang. JOHAN VAN OLDEBARNEVELT 30 Juni v. Sydney te Surabaja verw. NIEUW AMSTERDAM 25 Juni v. R'dam te New York verw. NOOR- DAM vertr. 21 Juni ca. 14 u. v. Rot terdam-New York. ORANJE vertr. 2 Juli v. A'dam-Tj. Priok. RIJNDAM R'dam-New-York 22 Juni Halifax en 24 Juni New York verw. SIBAJAK R'dam-Wellington 29 Juni Willemstad verw. SOMERSETSHIRE 6 Juli v. Sydney te Surabaja verw. VEEN- DAM New-York 23 Juni 6 u. te Southampton, 23 Juni te Le Havre en 24 Juni R'dam verw. WATERMAN vertr. 24 Juni v. Rotterdam-Halifax. WESTERDAM vert. 21 Juni ca. 12 u. v. New York-R'dam. WILLEM RUYS 21 Juni vm. R'dam te Tj. Priok verw. ZUIDERKRUIS 22 Juni nam. v. Tj. Priok te R'dam verw., 23.08 uur ont scheping. De mogelijkheid tot stichting van dit beursgebouw werd allereerst ge schapen door het gemeentebestuur van Hillegom, hetwelk een bedrag van 100.000.benevens het terrein „Treslong" ter grootte van 8800 M2 hiervoor ter beschikking stelde. Het complex is naar een ontwerp van het architectenbureau Vogel en Dik te Amsterdam, uitgevoerd door de N.V. Panagro te Warmond. Het omvat een grote beurszaal met hal, keuringszaal, restaurant en bar met dienstvertrekken. De beurszaal, waarin toneel-accommodatie is aan gebracht, kan ook als toneel- en ver gaderzaal worden gebruikt en biedt aan plaats aan maximaal 1200 perso nen. Het voorterrein van het „Treslong" complex wordit gevormd door de De mo nstratietuin voor het bloembollen vak. Des avonds na de opening zal het Zuid Hollands Orkest onder leiding van Johan van Gooi, met medewer king van de pianist Iskar Aribo, een concert geven in de Beurszaal. HAARLEMMERMEER Oranjefeesten. In de gehele om geving van Burgerveen wordt thans weer gesproken over de a.s. Oranje feesten, die aldaar weer gehouden zullen worden, want het is er altijd gezellig. Op 27 Juni wordt begonnen met het feest voor de kinderen, terwijl 's avonds om 7 uur de Ronde van Burgerveen op toerfietsen wordt ver reden. Voor deelnemers aan deze ronde is een nieuwe regeling getrof fen. Degene, die verleden jaar de 1ste firljs heeft gwonnen, mag nu name- ijk niet meerijden. Wie van dit jaar de 1ste prijs wint, mag volgend jaar niet meerijden en zo vervolgens. De genen die willen deelnemen en dat zullen er niet weinig zijn, kunnen zich opgeven tot 27 Juni bij G. J. v. Leeuwen, tel. 25 Leimuiden. Op Zaterdag 28 Juni zijn er volks spelen voor jong en oud met vele at tracties. Als slot wordt een prachtig vuurwerk gegeven. KATWIJK Onderzoek op t.b.c. Zoals reeds bericht zal hier over enkele maan den met de algemene doorlichting der bevolking worden begonnen. In meerdere naburige gemeenten heeft deze reeds'plaats gehad of is meni er Tegen de benden op West-Java De luchtverbinding DjakartaBan dung is Zaterdag stopgezet. Van de zijde der politie is medegedeeld, dat incidenteel verkeer over de weg van Djakarta naar Bandung ontraden wordt. Behalve eenheden van het le ger blijken ook politie-afdelingen in West-Java geconsigneerd tc zijn. De maatregelen houden verband met een krachtig optreden van de machtsin stellingen tegen de in de laatste tijd verhoogde activiteit van mobiele ge wapende benden in het gebied van West-Java. De laatste tijd werd di verse keren geschoten, zoals enige dagen geleden bij de overval van een bende op een militaire post bij Tjipe- nas, waarbij tientallen doden vielen. Er worden op het ogenblik uitge breide acties gevoerd tegen benden tussen Bogor en Tjiandjur, Bandung en Garut en in de richting van Ghe- ribon. Koj e thans onder controle Generaal Boatner heeft meegedeeld dat de verspreiding van meer dan 70.000 Noordkoreaanse en Chinese krijgsgevangenen op Koje over klei nere blokken is voltooid. Het „tweede front" van de oorlog in Korea zo als de Amerikanen de onlusten op het krijgsgevangeneneiland Koje hebben genoemd is daarmee defi nitief afgegrendeld. De 10.000 krijgs gevangenen die niet naar nieuwe blokken werden overgebracht, be vonden zich al binnen omheiningen die de Amerikanen „handzaam" ge noeg achten. Het einde van de actie betekent een volledig succes voor het beleid van generaal Boatner, aan wie 40 da gen geleden het gezag over Koje werd opgedragen. De generaal is evenwel nog niet helemaal tevreden. Verwacht wordt dat hij binnenkort alle Chinese krijgsgevangenen naar een ander eiland voor de kust van Zuidkorea zal laten overbrengen. Al leen communistisch gezinde Noord- koreanen zullen op Koje achterblij ven, want hun anti-communistische landgenoten worden bijeengebracht op twee ander eilanden en ira een kamp op het vasteland. BRAZILIAANSE GEVANGENEN IN OPSTAND. Ongeveer 350 zware misdadigers, die gevangen zijn op 't Braziliaanse eiland Anchieta, ongeveer 250 kilo meter ten Zuiden van Rio de Janeiro, zyn in opstand gekomen. Naar ge meld wordt hebben zij zich van sche pen meester gemaakt en bedreigen zij thans de tegenover het eiland ge legen stad Ubatulba. Vliegtuigen pa trouilleren boven het gebied, waar zich de ontsnapten bevinden. De auto riteiten van de staat Sao Paulo heb ben de toestand ernstig genoemd. Jimte GOLF mee bezig. Maar de voorbereiding voor de doorlichting vraagt ontzag gelijk veel werk. Die hiervan meer wil weten, inform ere maar eens bij het plaatselijk werkcomité. Maar aan die voorbereiding is ook hier begon nen en de diverse verenigingen zul len binnenkort enkele mededelingen hierover ontvangen. Er zullen al. nog veel werksters en werkers nodig zijn, om het comité in zijn werk te steunen. Zonder hulp van meerdere werkkrachten zou het werk voor het comité hopeloos zijn. Er zullen ook hier, evenals elders, kleine kosten voor de deelnemers aan verbonden zijn, maar het comité neemt aam, dat ieder dit gaarne voor deze belangrijke aangelegenheid over heeft. De dokterdiensten te Katwijk aan den Rijn en Rijnsburg zullen voor zover het betreft patiënten van doktoren Bergman, Hueting en van der Laan, Zondag a.s. worden waar genomen door dokter H. van der Laan, Rapenburg 1 Rijnsburg, tel. Katwijk 2810. KATWIJK AAN DEN RIJN Schoolreisje. De afd. A der leer lingen van de school voor buitenge woon lager onderwijs in de Kerk straat maakte gisteren een mooie schoolreis. De reis ging via Schiphol over Hilversum, Amersfoort naar Harderwijk. Daar werd aan water- tourisme gedaan door de Zuiderzee werken te gaan bezien. Op de terug reis kregen de leerlingen nog gele genheid te Soestdijk bij de prinsesjes een korte bezoek te brengen. Via Utrecht ging het voort naar Mont- foort, waar aan het bekende kersen eten werd gedaan om vervolgens over Gouda weer huiswaarts te ke ren. Het was voor de kinderen een mooie en leerzame uitgaansdag. LEIDSCHENDAM WAAROM K.V.P.? De kiezers van Leidschendam heb ben gisteravond de gelegenheid ge had zich er van te overtuigen, dat het nog steeds van belang is met kennis van zaken aan de verkiezing deel te nemen. De voorz. van de pl. afd. der K.V.P., mr. Dietz, heeft dit bij het begin van de openbare vergadering in korte trekken aangegeven, maar het waren vooral mej. Agnes Nolte, het Tweede Kamerlid en de heer A. C. A. Dee- renberg van de Kieskring Leiden, die dieper ingingen op de ernst van de verkiezingen. Mej. Nolte gaf eerst een overzicht van de economische moeilijkheden en de benarde omstandigheden. Het is voor ieder duidelijk, aldus spr., dat de K.V.P. alles in het werk heeft gesteld en nog steeds stelt, om dragelijke toestanden te verkrijgen. Onze gods dienst geeft daartoe voldoende richt lijnen. Als ieder zijn plicht doet, dan zal de K.V.P. ook nu weer sterk uit de stembus komen en kan zij de nodige invloed uitoefenen op het te voeren regeringsbeleid. De tweede spreker de heer Deeren- berg, besprak daarna de moeilijkhe den van practische politiek. Als lid van het partijbestuur en van het mid- denstandsblok is spr. volledig op de hoogte van wat de K.V.P. voor de be langen van de middenstand heeft ver richt. De belastingen en ook de so- ciale lasten drukken te zwaar op de De burgemeester van Venetië, de heer Spaniol, zal een bezoek aan Amsterdam, het „Venetië van het noorden" brengen. De heer J. F. Faber, directeur van de Rij kspestspaarbank te Am sterdam, zal zijn taak neerleggen, en zich in het ambteloze leven terug-j mIdde*^te^d'*en"dii'rom 'heeft dé K. S -TU- 5ïe?r Fa^r 5eeft het V.P. In de persoon van dr. Lucas bedrijf bijna 54 jaar gediend. Vergadering der Assemblée verzocht De groep van 13 Arabische en Aziatische landen heeft Vrijdag secretaris-generaal der Verenigde Naties verzocht een speciale verga dering der Assemblée van de Ver enigde Naties bijeen te roepen om de kwestie-Tunis te bespreken. Reu ter tekent hierbij aan, dat de Veilig heidsraad 14 April een Chileense resolutie heeft verworpen, waarin verzocht werd de kwestie op agenda van de raad te plaatsen. De raad stelde toen verder handelen in deze kwestie uit. Deense expeditie teruggekeerd Met een scheepslading geheimen, die een keerpunt zullen vormen in de wetenschap over het leven in de diepzeegebieden is hot Deense on derzoekingsvaartuig „Galathea" uit de Grote Oceaan in Devonport, de haven van Plymouth, aangekomen. Als het sehip binnenkort het anker laat vallen in een Deense haven heeft het een wereldreis van ruim 20 maan den achter de steven, waarin een af stand van 117.000 kilometer werd af gelegd. De kostbaarste vangst van de ex peditie vormen twee zee-anemonen, die op 22 Juli 1951 van een diepte van ruim 10 kilometer (dat is ruim anderhalve km. dieper dan de Mount Everest hoog is) uit de diepzee bij de Philippijnen werden omhoog ge haald. „Deze vangst betekent een mijlpaal in de natuurwetenschappen" vertelde dr. A. Bruun van de uni versiteit van Kopenhagen onder wiens leiding de expeditie staat. „Het zal nog jaren duren voordat we alle bacteriën, plan ten en dieren die wij vingen geheel zullen hebben geïn ventariseerd. De rijkdom aan gege vens die zy ons zullen verschaffen is onschatbaar". Volgens de geleerden is nu ook vastgesteld, dat de zee geen „nutte loze" gedeelten bevat, zoals de woestijnen op de oppervlakte van de aarde kunnen worden genoemd. „In de diepzee bestaat overal dierlijk le ven", aldus dr. Bruun. Tot de we zens die in ontelbare bussen en gla zen bakken in uitgebreide rekken van de „Galathea" worden bewaard, behoren ook een paar zeespinnen, die op een diepte van 5,5 kilometer wer den verschalkt. De dieren zijn 30 cen timeter lang, doch bezitten bijna geen lichaam. alles in het werk gesteld, om de be lastingen voor alle groepen zo dra gelijk mogelijk te maken. Met doorslaggevende argumenten gaf spr. daarna aan dat een sterke K.V.P. niet alleen in het belang is van de katholieken, maar vooral ook van het gehele land. Daarom spoorde hij de aanwezigen maar vooral ook de afwezigen aan hun stem uit te brengen op lijst 1, lijét van de KVP. Geboren: Theodorus Christianus Bartholomeus, z. van P. C. J. van Vliet en G. C. Driel; Franciscus Nico- laas Josephus Maria, z. van N. P. van Rossen en M. W. Kulker; Jacobus Jo hannes Gerardus, z. van G. J. Duyt en A. M. J. Groot; Antoniie, z. van G. Roordink en A. van de Langenheem; Juliën Emile Henri, z. van A. M. Paardenkoper en A. M. Demeijer. Getrouwd: J. G. J. van den Boom te den Haag en A. G. van der Lubbe; L C. Borsboom en M. van Oosten; C. H. va nden Bulk en C. M. Ver hagen; H. A. A. van Oudheusden en G. van der Lubbe. Overleden: W. C. Verhagen 73 j., echtgenoot van J. W. van der Krogt; W. Th. Over vliet 71 j., echtgenoot van J. M. Prenen, NOORD WIJKERHOUT Noordzijderpolder. De agenda van de vergadering van stemgerech tigde ingelanden had slechts drie be langrijke punten nl. uitbreiding van het bestuur met 2 leden, het onder houd van de Pilarenbrug en tenslotte de viering van het 300-jarig bestaan van de polder. Er was een voorstel inzake uitbrei ding van het bestuur gedaan. Het bestuur, bestaande uit 3 leden, was ook van mening, dat de omvang der werkzaamheden in verband met de grote problemen, waarvoor de pol der zich ziet gesteld, inderdaad uit breiding van het bestuur met 2 leden wenselijk maakt. Niemand van de ingelanden ver klaarde zich tegen het voorstel en het werd dus geacht met algemene stemmen te zijn aangenomen. Het punt Pilarenbrug vergde even meer tijd. De secretaris gaf een uit voerige uiteenzetting, hoe de polder aan de plicht om de Pilarenbrug te onderhouden is gekomen. Er is een contract uit 1841, waarin de polder met de eigenaar van de aan de Pila- rensloot grenzende landerijen (Pui- kendam) overeenkomt, dat de pol der zal afwateren in genoemde sloot en in ruil daarvoor de genoemde brug „voor nu en altoos" zal onderhouden. Sedert jaren echter vindt afwatering van de polder echter al in de Gulde- mondsloot plaats. Het bestuur kreeg machtiging om in deze alles te doen om de onderhoudlast van de polder af te krijgen. De bespreking van het 3e punt t.w. de viering van het 300-jarig bestaan leidde \)ok nog tot enige gedachten- wisseling. Weer was het de secreta ris, die met een duidelijke uiteenzet ting van de bedoelingen van het be stuur het pleit glansrijk won, zodat in het najaar de polder feest zal vieren. Maar van deze gelegenheid zal ge bruik gemaakt worden om een groot aantal gemeentelijke, provinciale en waterschapsautoriteiten bijeen te brengen en hen bij deze gelegenheid eens nadrukkelijk de problemen van de Noordzijderpolder onder de ogen te brengen. De heren de Groot, Pen- nings en Warmerdam zullen de feest commissie vormen. KAJ-loterij voor de muziekclub, De KAJ heeft een grote loterij op touw gezet, om geld te krijgen voor het aanschaffen van muziekinstru menten voor de op te richten muziek club. Tot onderwijzer aan de school in de Havenstraat is benoemd de heer R. de Bruin uit Leiden. OEGSTGEEST De Zondagsdienst wordt waar genomen door de doktoren Held en Gladbeek (Pr. Bernhardlaan 23, tel. 23949). STOMPWIJK PROGRAMMA harddraverijvereniging Het bestuur der Harddraverij ver eniging „Nooit Gedacht" te Stomp- wijk, heeft haar vergadering gehou den, om het programma vast te stellen voor de a.s. feestdagen, welke gehouden zullen worden op Woens dag 23 en Donderdag 24 Juli. De voorz., de heer C. Waayer, moest tot zijn spijt mededelen, dat burgemeester Banning wegens lichte ongesteldheid verhinderd was, de vergadering bij te wonen. Bij het vaststellen der prijzen voor de draverij, deelde de voorz. mede, dat dit jaar de prijzen met 10 pre. verhoogd zullen worden, zodat in to taal 1875 aan prijzen verreden zal worden, waarvan de hoofdprijs 1100 is. Voor het concours op Donderdag 24 Juli, zijn ook grote plannen be sproken, waarvan nog nadere mede delingen komen. De leiding van de hindernisspelen wordt opgedragen aan de heer J. Boogmans. Daarna volgde de rond vraag, waarin door verschillende le. den vragen werden gesteld, die door de voorztot tevredenheid werden beantwoord. Op Woensdag 18 Juni had te Stompwijk bij executie een open bare verkoping plaats ten laste van J. J. D. voor achterstallige, belasting Verkocht werd een snelweger, een vleesmachine en een stofzuiger voor een prijs van 35 gld. J. J. D, heeft een gezin van 14 kinderen. VOORHOUT Openlnchtconcert. De R.K. Har monie van Voorhout geeft Zondag avond om kwart voor acht een uit voering op het Kerkplein. VOORSCHOTEN eindexamen R.K. mjv1.S. VAN HUIZE BIJDORP Voor het eindexamen van de R.K. M.M.S. van Huize Bijdorp gingen 30 meisjes op, waarvan er 28 slaagden. De namen van de geslaagden zijn: Tiny Beekelaar, Hilversum, Anneke Beers, Den Haag, Anneke Busch, Gouda, Melanie Cuypers, Voorburg. Hannyy Dieben, Leiden, Wils van Dijck, Voorburg, Christa Fretz, Den Haag, Mia Fretz, Den Haag, Annie v. Grieken, Den Haag, Bernie Paassen, Scheveningen, Truda de Jong, Schiedam, Trees Keesom, Alk maar, Hanny Koets. Den Haag, Thea Landman, Voorburg, Anneke Leurs, Voorburg, Glenny Lünnemann, Voorburg, Annemieke Matthey, Arn hem, Netty Moorman, Voorburg, Annie v. Niekerk, Zoeterwoüde, An- nemarie Niers, Epe, Toos Peters, Voorburg, Wil v. Rooyen, Voorburg. Didy Smeijers, Ermelo, Greet Soul- lié, Voorburg, Corrie Staf, Scheve ningen, Lidy de Vroomen, Warmond, Adrie Windt, Scheveningen, Tootje de Winter, Den Haag. DE A.S. SCHOOLSPORTDAG De jaarlijkse schoolspórtdag voor dit jaar vastgesteld op Dinsdag 1 Juli a.s. De alg. leider, de heer C. Scheepmaker, heeft weer de beschik king gekregen over de terreinen van „Rouwkoop" en S.V.L.V., waar res pectievelijk de jongens en de meis jes hun krachten zullen meten. De wedstrijden zullen 's morgens half tien beginnen met de drie kamp. waaraan alle leerlingen van de 5e, 6e, 7e en 8e klassen zullen deelnemen. De driekamp bestaat uit de volgende onderdelen: 60 m hard lopen, verspringen (2 pogingen) en balwerpen (2 pogingen). Van elke school zullen de beste 3 leerlingen in de leeftijdsgroep tot en met 13 jaar en de beste drie in de groep van 14 jaar en ouder in de fi nale tegen elkaar uitkomen. De school, die de beste prestatie levert, komt in het bezit van de wisselbe ker, die indertijd beschikbaar is ge steld door de Koningin Wilhelmina- vereniging. De leerlingen krijgen zelf als prijs het „schoolsportdag- speldje" met het wapen van Voor schoten. 's Middags om half drie begint op het „Rouwkoop-terrein'' de voetbal wedstrijd tussen de Openbare School en de Hervormde School om de tweede prijs in de voetbalcompetitie. (De le prijs is reeds definitief voor de R.K. Jongensschool). Op het S.V.L.V.-terrein wordt dan een korfbalwedstrijd gespeeld. On voorziene omstandigheden voorbe houden zal burgemeester C. J. v. d. Hoeven de aftrap verrichten bij het voetballen, terwijl mevr. S. G. v. d. Hoevende Jongh de Leeuw de uit worp by de korfbalwedstrijd zal doen. Ook zullen de burgemeester en zijn echtgenote het estafettestokje van de eerstkomende jongen resp. het eerstaankomende meisje in ont vangst nemen als de 10 beste lopers van iedere school in een estafette elkaar zullen bekampen tussen de Prins Bernhardlaan cn via de Pr. Margrietlaan tot voor het Gemeente huis. Om ongeveer 4 uur zal dan bur gemeester v. d. Hoeven op de bin nenplaats van het gemeentehuis de pry'zen uitreiken. NIEUWE GEZICHTEN IN HET BESTUUR VAN S.V.L.V. In de gehouden jaarlijkse leden vergadering van S.V.L.V. afd. voet bal is weer een voltallig bestuur tot stand gekomen. De vergadering stond o.l.v. de vice-voorz., de heer C. Fortanier. De hoofdschotel van deze avond vormde de bestuurs verkiezing. Er moesten vijf nieuwe gezichten in het bestuur gekozen worden. Het bestuur betreurde het, dat de heren A. Knappers, J. M. Janssen, C. te Mey en P. Wittebrood gemeend hadden er goed aan te doen om S.V.L.V. te verlaten. Bij de bestuursverkiezing kreeg de heer Bakker 32 stemmen, de heer Kneij- ber 25 stemmen, de heer v. d. Krogt 30 stemmen, de heer van Loon 31 stemmen, de heer v. d. Waard 35 stemmen, de heer van Aken 24 stemmen en de heer Mens 3 stem men, zodat gekozen werden de ne ren Bakker, Kneijber, v. d. Krogt, van Loon en v. d. Waard. Met royale meerderheid van stemmen n.L 32 van de 39 stemmen werd de heer C. Fortanier gekozen tot nieuwe voor zitter van S.V.L.V. De elftal-commis sie bestaande uit de heren H. Niers man, C. v. d. Valk, Chr. v. d. Bos en de heer Uljee, werd met alg. stem men herkozen. Bij de rondvraag kwamen er nog enkele grieven ter sprake en werden er nog enige tips van de leden aan het bestuur gegeven. De heer M. La- keman, erevoorz. van S.V.L.V. be lichtte nog in het kort de moeilijk heden, waarvoor S.V.L.V. zich ge plaatst zag. Spr. adviseerde de le den het bestuur alle medewerking te verlenen. Ook de toespraak van de geestelijk adviseur, kapelaan J. van Oosterom, die kort moest zijn wegens het late uur ademde de geest van het verleden ligt achter ons tn richt de blik op de toekomst. Lichten wij nog enkele gegevens uit het jaarverslag van de secretaris, dan blijkt, dat S.V.L.V. een van de grootste jeugdorganisaties van Ka tholiek Voorschoten is. Afdeling voetbal 131 leden, waarvan 60 se nioren, 25 junioren eii 46 adspirant- leden. Het aantal donateurs bedraagt 170. Wat werd bereikt in het afge lopen jaar is heel wat. Een tribune beschermd door een rietmat, plaa's biedend aan 150 toeschouwers. Een andere activiteit op het gebied van het clubblad. Aangeschaft werd een schrijfmachine en een stencilmachi ne, waardoor de verzorging van het clubblad geheel in eigen beheer kwam. In 1951 bracht dit blad, dank zij de adverteerders 28.68 in de kas. Fusie schaakverenigingen. In een gemeenschappelijka ledenver gadering van de schaakvereniging „Ons Genoegen" en de schaakver eniging „Voorschoten" is met alg. stemmen besloten een fusie aan te gaan. De nieuwe vereniging zal de naam dragen „Voorschoten Ons Ge noegen". De vergadering verliep zeer volt en gezien de stemming, die er heerste, mag verwacht worden, dat er te Voorschoten uit de twee kleine verenigingen een bloeiende vereni ging zal groeien, die er in alle op zichten zyn mag. Het ledental be draagt thans 31. Het bestuur is voorlopig als volgt samengesteld: J. van Os, le voorz.; C. van Renswouw, 2e voorz.; G. P. Sluiter, secr.; C de Water, penn.; J. Boxman, wedstrijdleider. Bij de aanvang van het nieuwe seizoen in September zullen de club avonden des Woensdags worden ge houden in café-restaurant „Alle- mansgeest" aan de Hofweg. Te 's-Gravenhage slaagde voor het diploma onderwijzeres L.O.-akte mej. J. M. v. d. Werf. De medische Zondagsdienst wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dr. Th. J. Thiess, Leidseweg 51. Te lefoon 520. ZOETERMEER Voetbal voor ouden van dagen. Het elftal van DSO, dat Zaterdag avond om 7 uur tegen Celeritas speelt, is als volgt samengesteld: A. J. Heemskerk, T. v. Ruitenburg, Jac. Moers, T. Lelieveld, A. Hertog, W. v. d. Graas, R. Klos, W. Hertog, D. Keljzer, J. v. d. Werf en S. v. Oos terhout. De opbrengst van deze wed strijd komt geheel ten goede aant de tocht voor de ouden van dagen. Ouden van dagen en gebrekki- gen, die aan de verkiezingen willen deelnemen op 25 Juni a.s. doch lo pende hiertoe niet in staat zyn, kun nen zich opgeven bij P. v. Ruiteru- burg, Stationsstraat 141 en G. den Hertog, Stationsstraat 169. Zij zullen dan per auto gehaald en gebracht worden. R.K. Schaakvereniging. Voor degenen die niet aan de promotie- degracY tie-wedstrijden behoeven deel te nemen is nu een aantrekke lijke tijdvoorgift-wedstrijd uitge schreven, waaraan een prijs verbon den is. Ook nieuwe leden kunnen nog aan de promotie-degradatiewedstrij den deelnemen voor definitieve plaat sing in een der groepen. Aanmelden iedere Donderdagavond aaru het club lokaal (achterzijde der voormalige jongensschool) aan de Dorpsstraat. Deze week zijn de volgende partijen gespeeld: Pr.-degr. Groep 12. Wit J. L. BoosZwart G. de Vree 10; G. P. v. d. Broek—A. Stig 01. Pr.-degr. Groep 23. Wit P. Schol- tesZwart Th. v. Galen Jr. 10; B. Tilburg—J. v. d. Arend 10; Z. v. HerwijnenP. Rosbergen 01; J. M. TaillieA. v. d. Burg 01. Doktersdienst. Zondag 22 Juni zal de doktersdienst worden waarge nomen door dr. J. H. N. de Bruijn, terwijl zr. A. Rooy voor beide Kruis verenigingen de wijkverpleging zal verzorgen. HOE wordt het weer? (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). VEEL BEWOLKING. Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan enige regen of motregen. Matige tot vrij krach tige Zuidwestelijke wind. Iets zachter dan vandaag. 22 Juni: zon op 4.20 en onder 21.04; maan op 3.43 en onder 21.49 uur. 23 Juni: zor^op 4.20 en onder 21.04; maan op 4.45 en onder 22.22 uur. Hei W-cel in £u>iojia De weerrapporten van hedenmor gen zeven uur luiden: weer max. temp. OSLO half bew. 16 C. STOCKHOLM zwaar bew. 17 HELSINKI zwaar bew. EDINBURGH zwaar bew. 15 LONDEN zwaar bew. 18 KOPENHAGEN regenbuien 16 AMSTERDAM zwaar bew. 16 GENEVE licht bew. 22 PARIJS zwaar bew. 18 BORDEAUX onbewolkt 22 NICE zwaar bew. 26 BERLIJN licht bew. 20 FRANKFURT zwaar bew. 20 MUNCHEN zwaar bew. 17 WENEN zwaar bew. 20 Het K.N.M.I. deelt mede: Hoewel de zomer vandaag volgens de kalender officieel begint, is het weer nog steeds weinig zomers. De luchtdrukverdeling is uitgesproken ongunstig voor mooi zomerweer. Bij dc Azoren bevindt zich een krachtig hogedrukgebied, dat een uitloper naar Frankrijk heeft. Op Noordelij ker breedte bewegen zich enkele depressies. Deze depressies veroorza ken een krachtige Westelijke lucht stroming, die bij voortduring koele Oceanische luohtmassa's naar West- Europa voert. De laatste dagen was deze lucht onstabiel, zodat er enkele buien in voorkwamen. De lucht, die nu ons land nadert is stabieler opge bouwd. Zij wordt echter vergezeld van de fronten van een ten Zuiden van IJsland liggende depressie. De kans op enige regen is hierdoor mor gen tamelijk groot, waarbij er prac- tisch de gehele dag veel bewolking zal zijn en de temperaturen ongeveer op hetzelfde niveau blijven. Een be langrijke verbetering van het weer is niet in zicht. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 20 Juni. Groente. Vroege aardappelen per kost: grote 2.904.idem Drie lingen 2.403.40, idem kriel 2.10 2.50, bospeen 823, bloemkool I 1942, idem II 825, waspeen 1220, boskroten 4.807.50, aard beien per kg. 6090 cent, sjalotten 1420, herenbonen per kg. 1.10, 1.14, komkommers 2324, sla 1.60—9.70, selderie 5.20—7.90, pe terselie 9.2011.70, bonenkruid 2.503.30, zilveruien 2.604.30, rabarber 9.907.20, uien 1420, radijs 6.90—8.80, spinazie 2324, postelein f 1222, tuinbonen 2727 ROELOF AREND S VEEN, 20 Juni. Groente. Aardbeien 1932 cent, idem Frambozen 32—46 cent per half pond, kropsla 2.008.20, andijvie 614, bospeen 819, breekpeen 1223, bloemkool 829, aardap pelen 11—14 per 10,0 peulen I 4.90—10.60, idem II 2.40—3.20, doperwten 3.103.70, capucijners 3,804.50, witte capucijners 5.40, blauwschokkers 6.206.90, kassnij- bonen 911, idem stek 68 per 10 kg., Augurken D 20, idem CD 16.25 per 25 kg. Bloemen. Esther Read 1028 cent, Wirals Suprème 2044 cent, Scabiosa 21—26 cent, Duizendschoon 1022 cent, Leeuwesnbekken 1216 cent, Lathyrus 821 cent, Goudsbloe men 1115 cent, anjtrs 922 cent, Colvillies 1638 cent idem Nimph 5068 cent. Campanula 1418 cent, Alstroemeria 19—46 cent, Ixia's 8 16 cent, Lelies 0.301.50, Zinnia's 2232 cent, Gladiolen 7090 cent, Asp. Plumovis 2755 cent, Aglaia 1542 cent, Violieren 12—26 cent, Irissen 1820 cent, Am. Anjers 69 cent. TER AAR, 20 Juni. Groente. Peulen 4.70—10.60, idem B 2.40 4.60, doppers 3.104.00. capdop- pers 3.604.30, witte capucijners 4.60, blauwschokkers 5.90, tuin bonen 1.902.40 alles per 10 kg., snijbonen (natuur) 0.95, kassnij- bonen 1.00 -1.15, idem stek 65—75 cent, stambonen 1051.20, toma ten A 6570 cent, idem C 5060 ct„ idem CC 3545 cent, waspeen 817 cent, idem stek 34 cent, andijvie 10 21 cent nieuwe aardappelen 11 12 cent, idem kriel 10—11 cent. ra barber 48 cent, postelein 1216 ct.. kroten 23 cent, spitskool 68 cent, Augurken 3446 cent alle per kg. Sla 28 cent. bloemkool Ia 2639 cent, idem I 1725 cent, idem II 1017 cent, idem III 48 cent. komkommers 1026 cent alles per stuk, bosuien 4 9 cent, bospeen 814 cent, idem stek 3 cent, selderij 6 cent, boskroten 38 cent alles per bos, aardbeien 1.101.60 per slof, idem 1638 cent per doosje.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2