Willem II kampioen van Nederland Ned. hockey-elf tal won met 4-1 van Zwitserland Ab Donker won de 5e Beneluxwedstrijd Beslissingswedstrijd in afdeling B. en C. MAANDAG 16 JUNI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Willem, 2 uaetüaCkampieen Ut de dimmende tegen Terwijl een onbarmhartige regen onafgebroken neerkletterde op spelers en toeschouwers, werd in het Amsterdamse Olympische Stadion de kam pioenswedstrijd Ajax Willem n gespeeld. Willem II slaagde erin, de wed strijd met 21 te winnen, hetgeen de Tilburgenaren het kampioenschap bezorgde. Terwijl doelman Visser verslagen op de doorweekte grasmat ligt loopt de Bruyckere juichend weg (derde van links). Hij maakte het eerste doelpunt voor zijn club, dat tevens het benodigde puntje voor de titel opleverde. Links Boskamp (Ajax) en geheel rechts Potharst (Ajax). De beslissing inzake het landskampioenschap is gisteren reeds gevallen Willem II zegevierde met 21 over Ajax en kon alzo na vijf gewonnen wedstrijden de titel van landskampioen in de wacht slepen. Daarmede hebben de Tricolores zich dit seizoen onbetwist de sterkste der eerste klas- sers getoond. Vooral na de terugkeer van Van Roessel hebben zij zich verre boven de andere clubs verheven. Ajax verloor aldus vijf wedstrijden, gelijk trouwens Haarlem, dat door Hermes DVS, eveneens met 21 werd geklopt. Willem II Hermes DVS Haarlem Ajax 5 5 0 0 10 15- 5 3 0 2 6 8- Ajax-Willem II 1-2 Op waarlijk grootse wijze heeft Ajax gistermiddag in het Olympisch stadion te Amsterdam voor ruim 20.000 toeschouwers bewezen, dat de slechte resultaten in de afgelopen kampioenswedstrijden inderdaad te wijten zijn geweest aan de noodge dwongen omzetting in de ploeg, door dat eerst Pitharst en Boskamp en de vorige week wederom de laatste ver stek moesten laten gaan. Toen Ajax na een half uur spelen door van Dijk de leiding nam, begon het er al heel donker uit te zien voor de Tilburgers, terwijl de Am sterdamse supporters zich ini de han den wreven. Ajax zou niu wel eens laten zien, wie eigenlijk landskam pioen zou moeten zijn. Maar zover is het toch niet geko men. Het hoge tempo van de eerste helft konden de Amsterdammers na de hervatting niet volhouden en Wil lem II maakte daarvan een dankbaar gebruik door op zijn beurt de tegen standers zyni wil op te leggen. Toen dan ook kort na de rust de Bruykere de stand gelijk wist te maken, lag het kampioenschap voor het grij pen en de Brabanders hebben zich deze kans niet meer laten ontnemen. Na negentien minuten voltrok Jan van Roessel het vonnis over de Am sterdammers. Tijdens een worsteling voor het Amsterdamse doel sloeg Boskamp de bal met de hand weg en scheidsrechter Bronkhorst wees on- verbiddellijk naar de beruchte witte stip. Even later was Visser, die als een tijger klaar stond om de bal te keren, door een laag hard schot van van Roessel geslagen (12). De resterende tijd ging onder grote spanning voorbij. Willem II had de beste kansen, maar kon het doel niet meer vinden. In de laatste minuten trachtte Ajax tenminste nog een ge lijk spel te behalen, maar ook dit ge lukte niet, zodat, toen het eindsig naal klonk, Willem II kampioen was en Ajax de vijfde nederlaag in suc cessie maar een zeer eervolle had geleden. Na het eindsignaal stroomden de enthousiaste Tilburgse supporters het terrein op en gingen de Willem Il-spelers op de schouders. Het twee de landskampioenschap in de geschie denis van Willem II was behaald. In het seizoen 19151916 werden de Tilburgers voor de eerste maal kam pioen van Nederland en hoewel zy daarna nog vele malen tot de kam pioenscompetitie wisten door te drin gen, konden zij dit succes tot nu toe njet herhalen. Haarlem-Hermes DVS 1-2 Hermes D.V.S. heeft zich in Haar lem de sterkste getoond over de ploeg van de roodbroeken en met 21 een verdiende overwinning be haald. Verdiend, omdat de Schiedam mers zich aan de zeer moeilijke om standigheden beter wisten aan de sen. De stromende regen gedurende de gehele speeltijd had het veld zeer glad gemaakt waardoor vele glij- en valpartijen voorkwamen. Was in de eerste helft het spel goed verdeeld geweest, in de tweede helft toonde de Schiedamse ploeg een hechter ver band en het was vooral de Hermes- achterhoede, welke zich op het gladde veld beter weerde dan de defensie der Haarlemmers, in welke linie vooral stopperspil Laan zich slechts met moeite staande kon houden en menig duel met de Schiedamse mid denvoor Lex Janse verloor. Hierdoor kregen de bezoekers meer en betere scoringskansen dan de Haarlemse voorhoede, die zich nochtans goed weerde en menige gevaarlijke situa tie schiep voor de Schiedamse doel- mond. Maar het ontbrak de roodbroe- ken-voorhoede aan doortastendheid, terwijl juist het stevige doorzetten van de Schiedamse aanvalslinie de achterhoede van Haarlem voor moei lijke problemen stelde. Bij de Schiedammers was Lex Janse in de voorhoede de beste man met v. d. Tuyn en in de verdediging blonk van Buitenen uit. Bij Haarlem had Odenthal moeite zich tegen Jac. Heyster staande te houden en ook nu weer leek de Haarlemse linksachter Kuijs ons be trouwbaarder dan zijn internationale collega. Over het algemeen was het, de omstandigheden in aanmerking ge nomen, een goede wedstrijd, waarin beide ploegen af en toe knap tech nisch voetbal vertoonden al noteer den we diverse mistrappen, terwijl bovendien de onverwacht doorschie tende bal de spelers nog al eens voor verrassingen stelde. De eerste verrichtingen der Haar lemmers deden het beste verwachten, maar spoedig had ook Hermes D.V.S. de juiste speelwijze gevonden en kregen de toeschouwers een vrijwel gelijkopgaande strijd te aanschou wen, waarin om beurten de beide doelwachters handelend moesten op treden. Haarlem had na twintig nuten succes toen Jacob een l doorgespeelde bal van Schilpzand netjes langs doelman Van Diest schoot maar 4 minuten voor de rust kreeg Hermes een vrije schop te ne men op de rand van het strafschop gebied. Met een hard schot werd doelman Snijders, v/ien het uitzicht volkomen was belemmerd, door Jac. Heyster gepasseerd, zodat met gelijke stand gedraaid werd. Vijf minuten na de hervatting plaatste van Buitenen de bal hard naar voren Het sprintduel tussen Lex Janse en stopper Laan werd glansrijk door de Schiedammer ge wonnen en op beheerste wijze scoor de de Hermes-middenvoor onhoud baar het tweede doelpunt. De slotfaze van deze strijd was dan ook voor Hermes D.V.S. zonder ech ter dat dit tot resultaten leidde. Zo miste Lex Janse de kans van de dag, toen hij kort voor 't einde mistrapte. Bij Haarlem ontbraken Roozen en Ba rends op het appèl, terwijl Paulus door Als hoofdnummer van het sport- feest van de Bond voor lichamelijke opvoeding, waarbij o.a. een korfbal demonstratie werd gegeven en de Rotterdamse turners hun oefeningen hielden, werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een Rotterdams elf tal en een Zwaluwen-ploeg. Het zeer matig bezette Feyenoord- stadion kreeg een al even matige strijd te zien, welke eindigde in een 3I overwinning voor Rotterdam, ondanks de vrij zwakke opstelling, waarin zelfs drie spelers, n.l. Verbeek en v. d. Weter van Sparta en den Bleijker van Feyenoord, die in hun eigen club als reserves fungeerden, aanwezig waren. De Zwaluwen telden vele bekende namen, o.m. die van Abe Lenstra, doch in het veld kwam dit zelden tot uitdrukking. Veel waardeloos heen en weer getrap met slechts af en toe enkele goede momenten van doelman Keyzer (Volendam), Lenstra (Hee renveen), Rijnvis (ADO) en Vermunt (RBC) kenmerkte het spel van de Zwaluwen en hiertegen bleken de Rotterdammers goed bestand. Na tien minuten namen de gast heren met een onverwacht schot van v. d. Korput (Feyenoord), waarop Keyzer verkeerd uitviel, de leiding welke door de Bleijker (Feyenoord) na een duel met de GVAV-er Buist tot 20 werd vergroot. De Zwalu wen-achterhoede met, behalve Buist, nog Bakers (PSV) en Vette (Allian ce), welke laatste Kil verving, ken de ook verder nog zwakke momen ten, maar het duurde tot bijna een half uur na de rust, alvorens v. Ende (Sparta) na een vlotte combinatie met den Bleijker en v. d. Hoek (Feyenoord) de stand tot 30 kon op voeren. Vijf minuten later redde Lenstra de eer, Een voorzet van Ver munt speelde hij ver voor zich uit, rechtsback Visser (RFC) wilde de bal voor doelman Muhring laten) lopen, doch de Xerxaan was er iets te laat bij en, zonder dat iemand de bal nog raakte, belandde deze in het doel. De resterende minuten, toen in vrijwel volslagen duisternis werd gespeeld, verliepen al even kleurloos, zodat in de 31 stand geen wijziging meer kwam. OM DE RECTOR VESTER-BEKER. Foreholte winnaar. In de finale, welke Zaterdag op 't Docos-terrein plaats vond tussen de elftallen van Docos (a), Lisse (a) en Foreholte (a) legden de Voorhouters dit jaar beslag op de beker door een beter doelgemiddelde. De uitslagen waren: Docos (a)Lisse (a) 31; Foreholte (a)Lisse (a) 3—0; Fore holte (a)'Docos (a) 22. De voorzitter van de R.K. Sport bond afd. voetbal, de heer Hoger- vorst, reikte de prijzen uit, resp. aan Foreholte, Docos en Lisse. OM DE VNL-BEKER. St. Bern. 1Docos 2 63. Onder zeer slechte weersomstandigheden werden de laatste wedstrijden VNL-beker gespeeld. Binnen de twee minuten bracht de St. Bern. rechts buiten de stand op 10. Tien min. later was het weer gelijk (11) door v. Dam. Geruime tijd ging de strijd gelijk op, maar na ongeveer een half uur spelen liet de Docosdoelman een houdbare bal glippen en de stand was 21. Na de rust speelde St. Bern. succesvoller en spoedig scoorde de midvoor no. 3. Nadat v. Dam een strafschop had gemist, voerde St. Bern. de stand op tot 51. Energiek kwam Docos nu opzetten en door haar rechtsbuiten en linksbinnen werd het 53. Maar even later werd het lot van Docos beslist, toen haar rechtsachter een hard schot van richr ting veranderde en de bal in eigen doel kopte (63). KRV 1VNL 1 1—4. Direct na het begin was VNL sterker, maar door slecht schieten bleef succes uit. Na 10 minuten spelen kreeg J. Groe ner.dijk een niet te missen kans en bracht de stand op 01. Hard werkte KRV voor de gelijkmaker, maar succes bleef uit. Integendeel, toen VNL zich weer loswerkte, was het C. v. Britsum, die de score verhoogde tot 02. Kort daarna wist KRV de hterstand te verkleinen 12. Na de rust was de aardigheid er groten deels af, het weer werd zo mogelijk nog slechter, het veld en de ballen werden als spek zo glad en stelden hoge eisen aan de capaciteiten der •pelers. Groenendijk en v. Britsum wisten elk nog een doelpunt te sco ren, zodat de stand op 41 werd ge bracht. Na afloop reikte voorz. B. Bekke ring met een toepasselijk woord de prijzen uit, nl. aan St. Bern. 1 de VNL-beker, Docos 2 de 2e prijs, VNL, 3e prijs en KRV de vierde prijs. VOETBAL. LDWS JUBILEUM- SERIEWEDSTRIJDEN. Voor deze wedstrijdserie wordt Woensdag a.s. om 7 uur gespeeld VUC—ASC. Zaterdag wordt gespeeld DHC- Roodenburg, eveneens om 7 uur. SLEUTELTOURNOOI RCL. RCLMeerburg 04. Door met 40 te winnen van RCL heeft Meer burg zich verzekerd van een prijs in het Sleuteltournooi van RCL. Of zij echter zal slagen de hoofdprijs te be machtigen is nog lang niet zeker. Zij zal dan uit een ander vaatje moeten tappen dan 1.1. Zaterdag. Over het al gemeen was het een slappe wedstrijd van weerskanten. Bij de rust had Meerburg zich reeds een 30 voor sprong verzekerd In de tweede helft werd er nog één doelpunt aan toege voegd. LugdunumArchipel 30. Deze voor de tweede ronde van het Sleutel tournooi gespeelde wedstrijd eindigde in een 3—0 overwinning van Lugdu num. VIOS door ARC geklopt. Zater dagmiddag speelde VIOS in de ne derlaagserie van ARC, maar de Ha genaars wisten de roodzwarten geen nederlaag toe te brengen. Integen deel, in de eerste helft zag het er naar uit, dat de groen-witten een grote nederlaag te incasseren zouden krijgen. De rust ging in met 30 voor ARC door doelpunten van Bos, v. Heusden en v. d. Linden. In de tweede helft was ARC beduidend minder cn moest toe zien, dat de Haagse linksbuiten de stand op 32 bracht. TeylingenTer Leede 23. Za terdagavond vond deze plaatselijke ontmoeting om de Sleutels op het Sportpark plaats. Ter Leede speelde een stevige partij, terwijl Teylingen het iets kalmer deed, hoewel de wed strijd sportief was. De rust kwam met 12, het einde met 23. Alphen II naar afd. Leiden gede gradeerd. Op het LFC-terrein speelde het tweede elftal van Alphen tegen het tweede van Cromvliet uit Den Haag een beslissingswedstrijd voor de onderste plaats in de reserve derde klasse. Hoewel de rust met blanke stand in ging, bleek Alphen in de tweede helft toch te kort te schieten. Op regelmatige wijze wisten de Haagse Het Zwitsers hockey-elftal, dat Vrijdag door destructief spel België een gelijk spel afdwong, heeft dit kunststukje in Amstelveen niet kunnen her halen. In de eerste helft leek het er nog op, dat de Zwitsers een kansje maakten, doch na rust was Nederland zoveel sterker, dat de 41 uitslag een zeer verdiend resultaat mag worden genoemd. De Zwitsers, gewend als zij zijn aan harde, droge velden, konden in de tweede helft het tempo niet meer bij benen en het door de constante regen gladde en snelle veld bleek een te 30, waardoor de degradatie van Alphen naar de reserve-afdeling van de afd. Leiden een feit is geworden. Jeugdwedstrijden bij AlphiaZa terdag en Zondag organiseerde de Jeugdcommissie van „Alphia" jeugd wedstrijden op haar terrein, waaraan werd deelgenomen door Bodegraven, LSC uit Sneek en Alphia. De Sneker jeugd was reeds Zaterdag naar Al phen gekomen en bracht natuurlijk des avonds een bezoek aan Avifauna. Er werd zowel Zaterdag als Zon dag met veel animo gespeeld terwijl de uitslagen als volgt luiden: Alphia Jun.Bodegraven Jun. 23; Alphia ads.Bodegraven ads. 1-2; Alphia Jun.LSC Jun. 12; Alphia ads. A LSC A 30; Alphia Jun. AAlphia B 31; Alphia ads. ABodegraven 4—4; LSC Jun.Bodegraven Jun. 2—1. GDS I-ZW H 13—1. Deze korf- balcijfers geven de indruk van een eenzijdige wedstrijd, doch dit was toch niet het geval. De bezoekers wa ren in het veld niet zoveel minder dan de thuisclub, maar hun invaller doelman trof de GDS-voorhoede in een productieve bui. Het liep deze avond als gesmeerd. Het samenspel was goed verzorgd, terwijl afwisse lend lar.g en kort spel werd gegeven. Het kon dan ook welhaast niet uitblij ven of de score moest hoog worden. De thuisclub had enige wijziging in de opstelling aangebracht, hetgeen eveneens tot deze hoge score heeft bijgedragen. Bij de rust was de stand reeds 7—«1. Ondanks dat bleven de bezoekers spelen voor wat zij waard waren en kwamen daardoor ook me nigmaal gevaarlijk voor het doel der thuisclub. Deze had er echter weer goed het oog op, zodat de meeste aanvallen werden gekeerd. Aan de andere zijde werd er lustig op los ge schoten waardoor regelmatig doel punten aan de score werden toege voegd, waarvan enkele van bijzonder gehalte. De eindstand werd zodoende 13—1. Het tweede elftal verloor met 41 van Boskoop 3. RVC AGDS B 32. NoordwijkLDWS. Voor het RCL-tournooi is LDWS bijgeloot voor de verliezersronde, zodat mor genavond te 7 uur de wedstrijd NoordwijkLDWS wordt gespeeld reserven de stand te brengen op op het RCL-terrein. Met de promotie-competitie is het niet zo vlot verlopen. In afd. B behaalde Internos een 20 zege op Helmondia, zodat deze club met Excelsior a.s. Zondag een beslissingswedstrijd zal moeten spe len. Helmondia Excelsior Internos 4 3 0 1 6 11— 6 4 3 0 1 6 9—6 44 7—15 Ook in afd. C bleef een beslissing uit. TEC won nl. met 41 van WH '16 en verkreeg daardoor een gelijk aantal punten als Sportclub Emma. Ook hier is dus een beslis singswedstrijd nodig. Emma TEC WH '16 4 2 1 1 5 9—6 4 2 115 7—8 4 1 0 3 2 8—10 In een fel bevochten sprint op een weggedeelte bij de Bosbaan te Am stelveen ging Ab Donker, lid van de organiserende Amsterdamse Ren- vereniging „Olympia" als winnaar over de eindstreep van de 5e Bene luxwedstrijd. Het is een zeer merk waardige wedstrijd geweest met een belangwekkende eerste helft en een lauwe tweede, waarin blijkbaar de zware 130 km, na de start sterk meetelden. Voor de ijverige or ganisatoren was het een grote te leurstelling, dat bij de controle aan de start te Breda slechts 54 renners zich kwamen melden, terwijl men 106 deelnemers uit een inschrijvings aantal van niet minder dan 160 had geselecteerd. Waren het de donder buien welke loodzwart aan de he mel hingen, die menige inschrijver had weerhouden zijn woord gestand te doen? Hoe het ook zij, om 1 uur in de middag werd in de oranjestad Breda het sein van vertrek gegeven voor ruim 50 renners, bij wie zich. op het laatste ogenblik gemeld, ook Donker bevond. Weggebleven, maar met toestemming van de sport- commissie van de NWU, omdat zij aan trainingswedstryden te Utrecht moesten deelnemen, waren enkele kanshebbers voor Helsinki. Wim Snijders voelde zich niet fit, maar Adri Voorting, die niet behoef te starten, maar zo enthousiast was, dat hij.toch maar mee deed, be vond zich wel onder de deelnemers. Via Strybeek reed men België bin nen. Op het grondgebied van onze Zuiderburen werden bijna 50 km af gelegd en daarna kwam men bij de zelfde grensplaats ons land weer binnen. Het was de kleine dc Ruiter uit Beverwijk, die in België het sein tot de aanval had gegeven, waardoor het tempo onmiddellijk hoog werd opgevoerd. En toen wij na 65 km de stand opmaakten bleken de Ruiter, Tony Peters en Zahradnik een voor sprong op het peleton te hebben van 1 minuut 20 seconden. Zahradnik kon al spoedig het tempo niet vol gen, maar de andere twee zetten door en bij Oosterhout, na 82 km, bedroeg hun voorsprong drie minu ten. Intussen hadden zich reeds in de achterste gelederen kleine dra ma's voltrokken. Enkelen konden het hoge tempo niet volgen en zak ten af, anderen hadden pech en staakten de strijd. Bij Klein Dongen hadden de twee vluchtelingen 3 min 10 sec. voorsprong op een groepje van tien renners, met 200 meter daarachter een ander groepje van tien man. Steeds duidelijker tekende de situatie zich af en bij Udenhout op precies 100 km na de start hadden Tony Peters en de Ruiter 2 min 30 sec op de groep rijders, Voorting, Slingerland, Hendriks, Hofland, Wolfs en Vanacker. In de omgeving van Vught, waar tertiaire wegen, vol gaten met modder en water moesten worden overwonnen, liepen de ach tervolgers zichtbaar op de Ruiter en Peters in en voorbij dèn Bosch staakten zij hun wanhopige strijd en lieten zich inlopen. Steeds meer groepeerden de renners zich en bij de brug te Zaltbommel zaten 19 man aan kop en was de rest, op een en kele achterblijver na, reeds uitge vallen. Toen was er nauwelijks meer dan de helft van de 268 km afgelegd. De vlucht van de Ruiter en Tony Peters had resultaat gehad. De ster ken waren van de zwakken geselec teerd. Maar wie verwacht zou heb ben, dat het gevecht tussen de gro ten op de tweede helft van d1 wed strijd pas goed zou beginnen, kwam bedrogen uit. Want het tempo zak te zienderogen, soms tot 30 km per uur. Angstvallig bewaakten de ren ners elkaar en slecht één renner is het gelukt op de laatste 120 km weg te komen. Dat was Hofland, die bij Jutphaas tussen de zwaar beboomde wegen wegsprong enmen liet hem gaan, zo met de gedachte: we halen je toch wel. Bij Bilthoven, met nog 55 km voor de boeg. bedroeg zijn voorsprong 1 minuut 45 sec en bij het kroondomein te Soestdijk bleek het verschil te zijn vergroot tot 2 minuut 10 sec. Maar de zware zij wind en de afgelegde kilometers be gonnen nu dubbel te tellen en met Weesp in zich gaf ook Hofland zijn moedige houding op. Zo moest de sprint bij de Bosbaan de beslissing brengen. Ab Donker won deze met duidelijk verschil op Rijnders en Koeman in de tijd van 6 uur 50 min.1 schrijvingen voo^ïe Avondviê'rdaag- grote handicap voor de mannen uit 't bergland. Bovendien kwam de Ne derlandse ploeg er in de tweede helft eerst goed in en vooral de geraffineer de combinatie tussen Kruizen en Es- ser bleek de Zwitsers te machtig. Mulder heeft na rust (afgezien van het Zwitserse doelpunt) vrijwel niets te doen gehad, zijn collega aan de overkant echter des te meer. Kruize, die de laatse tijd klaagde, dat hij geen straf corners meer kon benutten bewees gisteren, dat hij dit toch niet verleerd is. Tweemaal schoot hij nl. uit deze positie raak en de andere keren vloog de bal net naast of werd door de Zwitserse ver dediging gestopt. De fraaiste goal was overigens die, welke resulteerde uit een prachtige combinatie tussen de Nederlandse middenvoor en Esser. De laatste kreeg de bal op het mid denveld te pakken, hij gaf een lange through pass naar Kruize, die de bal meenam en even afstopte tot de snel oplopende Esser weer bij hem was. Esser kreeg de bal terug en het vol gende moment was keeper Funk ge slagen. Waren Kruize (na rust) en Esser in de voorhoede de pesten, in de verde diging komt dit compliment toe aan linkshalf Ancion, die zich het laatste jaar ontpopt heeft tot een uitstekend technicus en tacticius en die ook dit keer de vijandelijke aanval herhaal de malen gedecideerd een halt toe riep. Ook de backs Derckx en Drij ver speelden een goede partij, al moet gezegd worden, dat zij vooral in de tweede helft weinig moeilijk werk kregen. De debutanten Mulder en Wery hebben zonder twijfel aan de verwachtingen voldaan. Wery, die het aantal HHYC-spelers in de voorhoe de op vier brengt, paste zich logi scherwijs prima aan het spel van zijn clubgenoten aan en brak enkele ma len uitstekend door. De Zwitsers waren vooral in de tweede helft een klasse minder. In de eerste helft wisten zij overigens uit stekend stand te houden en eerst drie minuten vóór rust kon Kruize uit een strafcorner het perste doelpunt ma ken. In de eerste strafcorner na rust voor Nederland was direct raak. Keeper Funk greep vergeefs naar het harde schot van Kruizen. De combinatie Es serKruize bracht daarna door eerst genoemde de stand op 30 en toen was het definitief met de Zwitsers ge beurd. Na goed aangeven van Esser passeerde Kruize drie man en schoot onhoudbaar in (40). Toen eerst kwam de eerste goede Zwitserse aan val na rust, waaruit Bolomey Mul der kansloos passeerde (41). En kele strafcorners voor Nederland le verden niets meer op en met de oranjehemden sterk in de aanval kwam het einde. HANDBAL DUITSLAND WERELDKAMPIOEN, Door een 198 overwinning op Zweden is Duitsland wereldkam pioen handbal geworden. De Duit sers leidden bij de rust met 10—3. De wedstrijd om de derde en vier de plaats ging tussen Oostenrijk en Zwitserland. De Zwitsers woranen met 1210, nadat zij de rust met een 74 voorsprong waren ingegaan. De eindstand van het eindtournooi om de wereldtitel is dus: 1. en we reldkampioen Duitsland, 2. Zweden, 3. Zwitserland, O. Oostenrijk, 5. De nemarken, 6. Nederland. AUTOMOBILISME. TANGIO BETERENDE. De toestand van de Argentijnse coureur Juan Tangio is, zo wordt thans uit Rome gemeld, goed voor uitgaand en de behandelende ge neesheren geloven, dat hij binnen niet al te lange tijd volledig hersteld zal zijn. Niettemin wordt, uit een oogpunt van voorzichtigheid, het speciale verband nog niet van Tan- gio's hoofd verwijderd en zal hij vol komen onbewegelijk moeten blijven. Ook zal hij de eerstkomend. 8 da gen nog geen bezoek hiogen ontvan gen. Zijn temperatuur en polsslag zijn normaal. WANDELSPORT RUIM 30.000 DKELNERS AAN AVONDVIERDAAGSE. Zondagavond heeft het aantal 4 sec. De uitslag luidt: 1. Donker, Am sterdam, tijd: 6 uur 50 min. 4 sec., 2. Rijnders, Amsterdam; 3. Koeman, Krommenie; 4. van 't Hof, Sassen- heim; 5. Voorting, Haarlem; 6. Meyer, Laren; 7. P. Peters, Haarlem; 8. Zieleman, Amsterdam; 9. Wolfs, Vianen; 10. Tony Peters. Haarlem; 11. van Heusden, Amsterdam; 12, Stnit, Amsterdam; 13. Kooyman, Den Haag; 14. Brugger.-'.:nmp. IJmui- den; 15. Bredius, Dicmen; 16. T'cn- stra, Halfweg; 17. Krijn Post, Nieuw Vennep; 18. Hofland, Beverwijk al len zelfde tijd als Donker. 19. Slin gerland, Zoeterwoude, tijd 6.55.40. Swift-Combinatie. Uitslag 80 km-rit Juni-competitie A-klas: 1. J. Duivenvoorde; 2. J. de Groot. B - klas: 1. J. Plasmeyer, 2. G. Mokken- storm. Klas 40 km: 1. A. Prangers. 2. J. Riethoven. Dinsdagavond wordt de eerste teamtraining gehouden. Start 9 uur. Donderdag rijden A, B en C-klas. 40 km-tijd voor de avond-competitie. Start 7 uur. se van de Nederlandse Wandelsport bond de 30.000 bereikt. Deze deelne mers zullen in 60 plaatsen van ons land Woensdagavond starten voor de tocht. De topplaatsen zyn Amster dam (met 5500 deelnemers) en Utrecht (met 4000). Naar bekend zal de jeugd vier avonden achtereen 10 km. wandelen, terwijl de senioren driemaal 15 km. en Zaterdagavond 20 km. voor de boeg hebben. BOKSEN DODELIJK ONGEVAL IN DUITSE RING. Bij een Zaterdagavond gehouden clU'bwedstrijd tussen de TSV Jahn Würzburg en de Boxring Dusseldorp nam de partij in het zwaargewicht een tragisch einde In de derde ron de ging de 21-jarige Fritz Breitgolff uit Dusseldorp k.o. door verscheidene treffers tegen het hoofd. Hij kreeg onmiddellijk medische hulp en werd naar een ziekenhuis vervoerd, waar hij Zondagmorgen overleden is, zon- I der tot bewustzijn te zijn gekomen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6