RIJNSTREEK Looncompensatie wegens inwerkingtreding van werkloosheidswet STADSNIEUWS Laatste Berichten Voor Familiedrukwerk DINSDAG 10 JUNI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Ouden van dagen gaan uit Vrij dagmiddag a.s. gaan de ouden van dagen, dank zij de activiteit van het comité, dat andere jaren steeds voor de organisatie van de boottocht zorg de, met tien of elf bussen een tocht maken. De ouden van dagen zullen op ver schillende plaatsen worden afge haald, waarvan elkeen bericht zal ontvangen. Dan gaat het gezamen lijk langs de Hoge Zijde in de rich ting Leiden en vandaar naar de Wassenaarse Slag. Dan gaat het over Valkenburg naar Katwijk en naar Noordwijkerhout, waar gepauzeerd zal worden. Vervolgens gaat de tocht naar Zandvoort, om' vandaar terug te keren in de richting Haarlem en de Haarlemmermeer. Via Rijnsaterwou- de en de Herenweg komt het gezel schap weer in de gemeente aan. AARLANDERVEEN Op de nieuwe Provinc. weg, even voorbij de kruising van de Dorps straat te Aarlanderveen, vond Maan dagmorgen omstreeks 6.15 uur, een verkeersongeval plaats, dat merk waardigerwijs zonder ernstige per soonlijke ongelukken is afgelopen. Op deze weg reed een veetransport- wagen, bestuurd door de heer M. C. v. d. Ham uit Uithoorn, in de rich ting Zevenhoven. Het was een onge veer 12.60 m, lange wagen, hoog en vrij breed. Even voorbij genoemde kruising wilde de chauffeur rechts af zwenken, de Zuideindseweg op, in de richting Nieuwkoop. Teneinde de bocht te kunnen nemen, draaide de auto enigszins naar het midden van de weg. Achter deze grote vrachtwa gen naderde met grote snelheid de bestelauto van het expeditiebedrijf ETTO te Amsterdam, bestuurd door de 39 jarige L. Blanken, eveneens uit Amsterdam. De chauffeur wilde nu de veewagen passeren doch kwam daarbij in de berm van de weg te recht, slipte en zwenkte onmiddellijk weer naar het wegdek. De chauffeur verloor echter de macht over het stuur en de wagen kruiste de rijweg, rakelings langs de veewagen, waar van de chauffeur onmiddellijk stopte. De bestelauto vloog evenwel, zonder vaart te verminderen, nu door de rechterwegberm, reed een betonnen bermplaat stuk, ramde daarna een betonnen blok, van plm. 35 cm. dia meter. dat geheel verpulverd werd, vloog vervolgens dwars over de Zuideindseweg, vernielde een ijzeren mast en nam een zweefsprong van plm. 8 meter, waarna de wagen aan de overkant van de langs deze weg lopende sloot, met de neus ongeveer een halve meter in de walkant drong en tenslotte, geheel vernield, bleef de bestuurder, die tijdens deze waag- steken. Wonder boven wonder liep halzige manoeuvre in het geheel niet heeft geremd, slechts enkele kneu zingen op aan borstkas, knie en in wendige verwondingen, o.a. aan het gelaat. Dit laatste, doordat hij over het stuur door de voorruit van de cabine sloeg, toen de wagen zich in de grond boorde. BODEGRAVEN Tegen baldadigheid. Van de hand van de gemeentearchitect, de heer Ard Poll en van de stationschef, de heer A. Boelmans verscheen een open brief aan alle ouders en hoof den van scholen met het verzoek om medewerking om de Bodegraafse plantsoenen gaaf te houden. De bal dadigheid van de jeugd neemt hand over hand toe. En dit wordt met ver schillende voorbeelden gestaafd. Vooral de plantsoenen in de buurt van het station moeten het ontgel den. Als deze oproep niet help, zal de politie krachtige maatregelen ne men. Misschien dat dit helpt, 't Is wel bar! De heer L. v. Staalduinen slaagde te Amsterdam voor de exa mens techniek van de handel en economische geschiedenis. Dit exa men werd afgenomen door het Ned. Instituut voor Accountants. BOSKOOP GEEN NIEUW POSTKANTOOR. Blijkens de Raadstukken voor de eerstvolgende raadsvergadering is de bouw van een ndeuw postkantoor met telefoongebouw voor onbepaal de tijd uitgesteld. De bouw van een telefoongebouw zal wel vaartgang vinden, zij het in gewijzigde vorm. Zoals wij reeds meldden, heeft de aanbesteding inmiddels plaats ge had. Het ligt in de bedoeling het te- tejefoongebouw te plaatsen op het meest zuidelijk deel van het terrien van» het voormalig hotel Klaassen met de voorgevel naar Den Ham. In verband met een en ander zal de ver breding van Den Ham bij de Provin ciale hefbrug voorlopig worden uit gesteld, nu de plannen tot de bouw van een nieuw postkantoor geen voortgang vinden en over de bestem ming van het terrein, dat na de bouw van het telefoongebouw over blijft nog niets bekend is. Gemeenteraad. De eerstvolgen de openbare vergadering van de Ge meenteraad zal worden gehouden op Vrijdag 13 Juni. De agenda bevat 14 punten, waaronder: voorstel tot dewerking aan het bestuur der Ned. Herv. 'School voor uitbreiding zijn schoolgebouw aan de Zijde met één lokaal. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor de aankoop van een sneeuwploeg. Voorstel tot aan- en verkoop van stukjes grond aan Den Ham, in verband met de stich ting van een telefoongebouw. Voor stel tot het treffen van enige voor zieningen aan de weg Laag-Boskoop. Voorstel tot aankoop van een perceel bouwgrond in het Julianakwarti^r. Sneeuwploeg. Door B. en W. zal aan de Raad een voorstel worden in gediend om over te gaan tot aan schaffing van een sneeuwploeg. By gebrek aan een goede sneeuwploeg heeft het ruimen van sneeuw op de openbare wagen, aldus B. en W., de laatste winters te wensen over gela ten. Meer dan vroeger het geval was, eist de veiligheid van het ver keer een snellere werkwijze. Deze kan worden verkregen door gebruik te maken van een z.g. voorspanpoleg. Als het nu maar sneeuwen wil! schoot deze tussen het muurtje van RVC precies in de hoek, waarmede hij de stand op 30 bracht. Na de hervatting eenzelfde spelbeeld. Met regelmatige tussenpozen werd de stand opgevoerd tot 70, zodat de thuisclub op gemakkelijke wijze aan een overwinning kwam. De wedstrijd GDS IIGSV 5 vond geen doorgang, aangezien de bezoe kers verstek lieten gaan. GDSJo- dan Boys D 37. Boskoop—Ambon 52. Zater dagavond speelde het eerste elftal van Boskoop een wedstrijd tegen een elftal van Ambonnezen. De thuis club schijnt voor dergelijke wedstrij den haar beste vorm te bewaren, zij speelde tenminste veel beter dan in menige competitie-wedstrijd. De te genpartij was veel sneller, had bete re balcontrole doch was niet produc tief. Zij bleven maar combineren waartegen de Boskoop-defensie wel raad wist. Toch wisten de gasten de leiding te nemen, (01), De thuis club trok even feller van leer en het duurde niet lang of de linksbuiten bracht de partijen op gelijke voet (1 1). Nog voor de rust maakte deze er 21 van. Na de rust gaven de gasten weer een snel goed sluitend spel te zien, doch voor het doel werd hun steeds de weg versperd door de Boskoop backs. De Boskoop voor hoede wist de kansen beter te benut ten en daardoor de stand tot 41 opvoerden. Bij een aanval der Am bonnezen was keeper Spaarman reeds gepasseerd doch de back sloeg de béd uit het doel. De 11 meter schop werd door de Ambon-midvoor in een doelpunt omgezet. 42. Kort voor het einde maakte Loef er 52 van. De Harmonie Concordia zorgde voor de muzikale opluistering. GDSRVC 70. Deze Zaterdag voor de zomeravond competitie ge speelde wedstrijd had een spannen de kunnen worden wanneer RVC Zondag niet had behoeven te spelen, en daarom nu met een combinatie op kwam. Het bleek al spoedig dat GDS, hetwelk met drie invallers ver scheen, geen noemenswaardige te genstand zou ontmoeten. De gasten maakten ervan wat zij konden doch konden niet verhinderen dat na kor te tijd bij een scrimmage voor hun doel, waarbij vrij wel geheel GDS was betrokken tenslotte de rechts half de bal in het doel werkte. De gastheren namen het kalm op waar door de aanvallen niet altijd even goed werden afgewerkt. Het tweede doelpunt kwam dan ook pas na on geveer een half uur spelen, middels de midvoor. Het derde doelpunt was een fraai staaltje van richten. Stra- ver die zich voor het nemen van een vrije trap achter de bal plaatste DE KWAKEL Voetbaltournooi Op uitnodiging van CWS te Wilnis, werd door KDO een wedstrijd gespeeld en gewonnen met 21. Het werd een overwinning welke echter niet verdiend was. CWS was voortdurend in het of fensief, doch bij een doorbraak werd door KDO spoedig het eerste doel punt gemaakt. Voor de rust was de stand echter 11. Na de rust had de keeper van KDO handen vol werk om zijn doel schoon te houden, wat hem bijzonder goed afging. De kee per van CWS was echter niet erg op dreef, waarvan de onzen wisten te profiteren en de stand konden bren gen op 21. Zondagmiddag werd wederom een tournooi gehouden, waaraan werd deelgenomen door K DO II,.Mijdrecht II, VDO Hl Uit hoorn en DES uit Kudelstaart. De le wedstrijd ging tussen KDO II en Mij drecht. De rust ging in met 00 en de eindstand werd 10 voor KDO. Hierna volgde VDODES, welke werd gewonnen door VDO met 21. De verliezersronde bracht Mijdrecht en DES in het veld en werd gewon nen door Mijdrecht met 52. Nu volgde nog een pittig gespeelde wed strijd tussen KDO en VDO. Beide ploegen gaven elkaar geen kans om te doelpunten en de rust ging in met 00. Na de rust was het VDO, dat een doelpunt maakte en dan ook met de le prijs ging strijken. HAZERSWOUDE Haastige spoedHet komt vaak voor, dat reizigers van de auto bus op de hoek van de Gemeneweg en Dorpsstraat uit de bus stappen en achter of voor langs de bus de rijweg oversteken. Dit is natuurlijk levensgevaarlijk. Wacht, als ge uit de bus stapt, tot deze weer vertrok ken is en ge een vrij uitzicht op de weg hebt naar twee kanten. Mis schien verdient het aanbeveling in autobussen een waarschuwing aan te brengen: „Wacht met oversteken tot de bus vertrokken is". Haastige spoed is zelden goed, zegt het spreek woord. Dat geldt misschien niet al tijd maar wel in' het verkeer. Ook de chauffeurs dienen er rekening mede te houden. HOOGMADE Hollands molenglorie. De Hoog- madese molen heeft een noodzakelij ke en grondige reparatie ondergaan. Het bleek zelfs noodzakelijk dc roe den af te nemen, teneinde deze te kunnen restaureren. Het maakte op de omgeving een uitzonderlijke in druk, de molen daar tijdelijk zwaar gehandicapt op halve kracht te zien, maar thans wordt de molen weer in haar oude glorie hersteld en zal nog tot in lengte van jaren een sierraad voor haar omgeving kunnen blijven. Het zal de de Ver. Hollandse molen zeer zeker goed doen. dat de rent meester van de Heerlijkheid, mr. C. M. A. Mol, en de polderbestuursleden, de heren L. C. v. d. Geest en N. P. v. Wieringen, deze opdracht tot her stel gaven. De werkzaamheden wer den verricht door het aannemers bedrijf G. Verbij. Mgr. Noordman gaat De Kwakel verlaten Naar wij vernemen heeft onze pas toor, mgr. J. J. J. Noordman. oud hoofdaalmoezenier van het leger, met ingang van 15 Juli a.s.. emeritaat aan gevraagd. In Augustus 1940 werd mgr. Noordman benoemd tot pastoor van De Kwakel, daar hij door de Duitse overheersing genoodzaakt was het aalmoezenierschap neer te leg gen. Mgr. gaat zich vestigen te Sterksel (N-B). LEIMUIDEN Reis ouden van dagen. Begin Juli zullen de ouden van dagen uit deze gemeente weer hun jaarlijks uitstapje maken. Om deze reis aan de oudjes te kunnen aanbieden is veel geld nodig. Comitéleden zullen in de komende dagen een huis aan huis-collecte hou den om de nodige gelden bij elkaar te brengen. Het gaat er om de outjes een plezierige dag te geven, waarop velen een jar moeten teren. Geeft daarom mild! NIEUWKOOP Bijna verdronken. Tijdens het spoelen van de was geraakte de be jaarde mevr. Leliveld te water. Het duurde geruime tijd alvorens om wonenden het ongeval bemerkte, Eindelijk werd de drenkelinge ont dekt; de jongeman L. Kranenburg sprong onmiddellijk in de ringsloot en bracht haar op het droge. Zij bleek reeds bewusteloos te zijn. De heer K. C. Angenent van de EHBO was toevallig in de buurt en begon direct met kunstmatige ademhaling. Hierdoor kwam mevr. L. weer bij en kon verder worden behandeld. Een pluim op de hoed van de heren Kra nenburg en Angenent! Zilveren jubileum. W. A. C. Zevenhoven hoopt op Vrijdag 13 Juni a.s. de dag te herdenken, waar op zij voor 25 jaren dienstbode werd bij de farn. J. A. M. Bots, Bloem- camplaan 30 te Wassenaar. Vrijdag is er feest, want dan komt de gehele familie van Mien Zevenhoven bijeen ten huize van de heer Bots te Was senaar. De receptie wordt gehouden van 3 tot 5 uur. Woningbouw. Zij het met veel moeite, thans is de nodige vergun ning verkregen, en is ook overeen stemming bereikt met de laagste in schrijver, voor de bouw van 15 wo ningen aan de Achterweg. Het werk is gegund aan de fa. A. Kwakkenbos en Zn. alhier. Eerstdaags wordt met de uitvoering begonnen. Men bouwt twee blokken van zes en een blok van drie woningen. Het timmerwerk wordt uitgevoerd door de fa. Stam en Visser. Telefoon. Ten behoeve van het zich enorm ontwikkelende vaartver- keer van en naar het plassengebied, zal de sluiswachterswoning te Slik- kendam aan het telefoonnet wore en aangesloten. Een aanfluiting van dp Ziendesluis is momenteel om tech nische redenen niet mogelijk. TER AAR R. K. Lagere Tuinbouwschool. In het klasseiokaal van de Tuinbouw school vond de eindles plaats voor de hoogste klasse. Nadat het hoofd der school de heer P. L. A. v. d. Zon alle aanwezigen een hartelijk welkom toe riep gaf hij het woord aan enigen der geslaagden voor het behandelen van een practisch onderwerp. J. Rekelhof behandelde uitvoerig de anjerteelt met zijn vele aspecten, M. v. d. Hoorn besprak de teelt van snijbonen op de volle grond en in de kassen, waarna M. v. d. Jagt een overzicht gaf van de teelt van Azalea's Na elke voor dracht volgde een hartelijk applaus. Daarna volgde een spervuur van vragen welke vlot beantwoord wer den. Vervolgens nam de waarn. voor zitter het woord en hij feliciteerde de jongens met hun behaald succes, er op wijzend, dat zij zich door ver dere studie moesten bekwamen tot een allround vakman. Daarna ging hij over tot het uitrei ken der diploma's aan de volgende geslaagden: Joh. P. Hoogervorst, J. M. P. v. d. Jagt, M. R. H. v. d. Jagt, Adr. G. Keijzer, Th. J. Lelieveld. J. L. Ph. Rekelhof en L. Sassen allen uit Ter Aar, C. M. Fransen uit Nieuwveen, M. A. v. d. Hoorn uit Mijdrecht, M. Plasmeijer uit de Kwa kel, W. Blom en N. van Leeuwen bei den uit Reeuwijk. De heer A. J. Verkleij, nam daar na uit naam van de Rijksconsulent het woord en wenste de leerlingen van harte geluk met het behaalde re sultaat. Hij spoorde hen aan zich aan te sluiten bij hun eigen standsorgani saties, zeer nauwkeurig de vakbla den te lezen en zich nog verder te bekwamen door het volgen van al lerhande avondcursussen. Hij brak ook een lans voor de Tuin- bouwvakschool. „Jullie moet leven met je vak", zo sprak hij, dan wordt je gelukkige mensen. Hij dankte de godsdienstleraar voor zijn lessen en prees het hoofd der school, die elke dag steeds enthousiast zijn taak nauw keurig vervulde. Ook de ouders dank te hij voor hun warme belangstelling, terwijl de gemeente dank gebracht werd voor de offervaardige medewer king, en hij hoopte, dat aan deze school spoedig de proefklasse zou kunnen worden gekoppeld. Een ern stig woord richtte hij tot de leerlin gen van de derde klasse, hen aanspo rend de geslaagden als voorbeeld f nemen. Ook de secr. van de Onderwijsvcr- eniging feliciteerde de geslaagden met het behalen van hun diploma. Het hoofd der school richtte zich ver volgens tot de jongens en dankte hen voor de prettige omgang. Hij spoorde hen aan door te studeren, en hoopte hen spoedig weer op een avondcur sus voor tuinbouwboekhouden terug te zien. Hij bracht dank aan de vei ling voor de bereidwillige medewer king aan de onderwijsvereniging voor alle zorgen aan de school besteed, waarna hij een speciaal woord richtte Thans is verschenen de reeds eer der aangekondigde beschikking van het college van rijksbemiddelaars, waarin aan werkgevers de verplich ting wordt opgelegd tot betaling van een bijslag op het loon, waardoor de werknemer in staat wordt gesteld de door hem per 1 Juli a.s. verschuldig de premie voor de wachtgeld- en werkloosheidsverzekering te vol doen. De bijslag is gelijk aan het bedrag aan premie, dat door de werk nemer ongeacht de beschikking zou zijn verschuldigd. De bijslag wordt dus berekend door het loon zonder de bijslag te verme nigvuldigen met het werknemersdeel van het door de betreffende bedrijfs vereniging te innen premiepercen tage. Voor de Werkloosheidswet, evenals bot de heer Verkleij voor zijn colle giale medewerking. Tot slot sprak een der leerlingen een woord van dank tot de beide leraren voor hun aangename lessen, welke dank hij vergezeld liet gaan van enige mooie dozen sigaren. Een der ouders dankte uit naam van alle ouders voor alles wat de leraren voor hun jongens gedaan hadden. Tijdens de eindles werden de genodigden op gulle wijze onthaald. Dr. A. Scholte f Na een langdurige ziekte, welke hem behoudens een korte onderbre king gedurende ongeveer een jaar verhinderde zijn werkzaamheden te verrichten, is in de afgelopen nacht in het Diaconessenhuis overleden de heer dr. A. Scholte, rector van het Stedelijk Gymnasium alhier. Antoni Scholte werd geboren in Zuid-Scharwoude in 1901 pn bereik' te dus de 51-jarige leeftijd. Hij door liep het Gymnasium te Zwolle en stu deerde te Groningen, waar hij 1933 promoveerde tot doctor in de klassieke talen op een proefschrift getiteld „Publi Ovidii Nasonis expon- to libere primus commentario exege- tico instructus". Van 1926'30 was de heer Scholte als leraar verbonden aan het Stede lijk Gymnasium te-Groningen, welke werkkring hij in laatstgenoemd jaar verwisselde voor een overeenkomsti ge functie aan het Gemeentelijk Ly ceum in Den Haag. Hij trad hier te vens op als directeur van Noctua, het Haagse Avondlyceum voor het Staatsexamen, terwijl hij bovendien vice-voorzitter was van de plaatse lijke vereniging van leraren aan ge meentelijke lycea en secretaris van de Haagse afdeling van het Neder lands Klassiek Verbond. Kort na het uitbreken van de oor log, op 24 Juni 1940 werd hij door de Leidse Gemeenteraad benoemd tot rector van het Gymnasium te Lei den, als opvolger van nu wijlen dr. D. E. Bosselaer, die niet lang daar voor een benoeming had aanvaard tot rector van het Gemeentelijk Gymna sium te Utrecht. Ook in Leiden richtte dr Scholte een plaatselijke afdeling op van het Ned. Klassiek Verbond, waarvan hij het voorzitterschap bekleedde. voor de andere sociale verzekerings wetten, is de bijslag als loon te be schouwen. De bijslag moet dus by het loon worden opgeteld, alvorens het aan de bedrijfsvereniging af te dragen premiebedrag kan worden berekend. Dit heeft ten gevolge, dat de premie steeds een fractie hoger is dan de bijslag. Voorbeeld: Bij een weekloon van 60en een werknemers-premie- aandeel voor de werkloosheidswet van 2% bedraagt de bijslag 1.20. De door de werknemer te betalen premie is in dit geval 2% van 61.20 dus ƒ1.22. Vanwege het Min. van Financiën is medegedeeld, dat voor de bereke ning van de loonbelasting de premie van het loon mag worden afgetrok ken. Invoering van de bijslag heeft daarom geen verhoging van loonbe lasting voor de betrokkene ten ge volge. De tekst van de beschikking van het college van rijksbemiddelaars is opgenomen in de Nederlandse Staats courant vara Dinsdag 10 Juni 1952. Het college van rijksbemiddelaars heeft volgens deze beschikking thans officieel bepaald, dat aan alle werk nemers, die verzekerd zijn krachtens de werkloosheidswet, door de werk gever boven het overigens rechtens geldende loon een bijslag worden uit gekeerd ten bedrage van de per 1 Juli 1952 geldende premie voor de wachtgeld- en werkloosheidsverzeke ring, welke door dc werknemex-s on geacht deze beschikking verschuldigd zou zijn. In geval het totale loon in de zin van artikel 4, lid 1, sub e van de werkloosheidswet tengevolge van de ze bijslag zou stijgen boven de in dat artikel genoemde loongrens van 6000.per jaar, zal in afwijking van het bovenstaande de bijslag een zodanige vermindering ondergaan, dat deze loongrens bereikt, doch niet overschreden wordt. KONINGIN ZA1N EN PRINS HOESSEIN. Prins Naif heeft te Beyroet ver klaard twee telegrammen van zijn broer ontvangen te hebben. In het ene werd hem verzocht zich bij zyn broei-, koning Talal, in Rome te voe gen en in het tweede verzocht de ko ning hem zich naar Lausanne te be geven. Prins Naif had geantwoord, dat hij ,,als trouw dienaar van zijne majesteit" naar Lausanne zou rei MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Juni. Varkens. Aan voer 263 vette varkens. Prijzen: zwa re 2.22—2.24—2.27, lichte 2.14— 2.20, zouters 2.12 en zeugen 2.00— 2.12 per kg. levend gewicht. Handel vlot. LEIDEN, 9 Juni. Groente. Per 100 kg.: uien 19, peen 3640, aardappelen 16—22, andijvie 8.— 38, aardbeien 138142, snijbonen 80145, stambonen 195, doperw ten f 44—49, peulen 60105. poste lein 1628, tuinbonen 33:40, spinazie 18—23, tomaten 74—133; per 100 stuks: komkommers 942, bloemkool 933, salade 2.70—7.20 per 100 bos: kroten f 5.80—8.20. pie terselie 4.30—5.50, radijs 4.7050, selderie 5.806.60, uien 6.706.90 peen 2341. ROTTERDAM. 10 Juni. Vee. Aanvoer: 3626 totaal, 630 vette koeien, 651 gebruiksvee. 60 vette kal veren, 182 graskalveren, 1107 nuch tere kalveren, 117 varkens, 179 big gen, 183 paarden, 11 veulens, 127 schapen, 321 lammeren, 58 geiten. Prijzen: vette koeien 2.953.15, 2.70—2.85, 2.50—2.65; vette kal veren 2.90—3.00, 2.70—2.80, 2.50 2.60 per kg levend gewicht; gras kalveren 370300200, nuchtere kalveren 585450, biggen 62 5852 per stuk; slachtpaarden 2.30, 2.25 en 2.10 per kg. levend ge wicht; schapen 135125100, lam meren 806550, kalfkoeien cn melkkoeien 11751000875; vare koeien 850—750675, vaarzen f 875 750685 cn pinken 575500400 per stuk. Vette koeien aanvoer kor ter iiandel zeer lui, niet geheel prijs houdend; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel kalm, met terug gaande prijzen; graskalveren aanvoer iets ruimer, handel stil, prijzen on veranderd; nuchtere kalveren aan voer even kleiner, handel traag, voor al niet hoger; biggen aanvoer als vo rige week, handel stug, prijzen on veranderd. slachtpaarden aanvoer groter, handel flauw, prijzen even lager; schapen aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen constant; lam meren aanvoer minder, handel lui, prijzen als vorige week; kalf- cn melk koeien aanvoer gewoon, handel sle pend, met iets teruglopende prijzen, varekoeien aanvoer kort, handel kalm prijzen als vorige week; vaar zen en pinken, aanvoer tamelijk, han del kalm en pryzen constant. BODEGRAVEN, 10 Juni. Kaas, aangevoerd: 228 partijen; prijzen le soort 2.202.27, 2e soort 2.152.19, extra tot 2.26, handel kalm. NOORDWIJKERHOUT, 9 Juni. Groente. Aardbeien 34 per slof, Frambozen 4.50 per slof. ROELOFARENDSVEEN, 9 Juni. Groente. Aardbeien (ingelegd) 21 28 cent, idem 2 ons 2746 cent, idem afw. 1832 cent, Kfopsla 2-00 9.10, andijvie J 1417, bospeen 14 27, bloemkool 936, nieuwe aard appelen 1618. peulen I 5.1010, idem II 3.105.70, doperwten 3.80 4.70, capucijners 3.804.80, tuin bonen 3.504.40, kassnijbonen 10 11.50, kassnijbonen stek 79 per 10 kg. Augurken D 56 cent per stuk. Bloemen. Duizendschoon 3 11 cent, Colvillies 1941 cent, La thyrus 414 cent, Anemonen 59 cent, Esther Read 1432 cent, Cam panula 836 cent, Ranonkel 510 cent, Violieren 10—30 cent, Asters 1121 cent. Irissen 614 cent, Brodié 1821 cent, Scabiosa 2025 cent, Lelies 1327 cent per bos. Pioenro zen 59 cent, Am. Anjers 47 cent per stuk. TER AAR, 9 Juni. Groente. Peulen 6.70—9.60, idem B 4—6.4Ó doppers 3.904.60, capdoppers 4.505.30, tuinbonen 3.104.10, alles per 10 kg., kassnijbonen f 0.90 1.10, idem stek 6080 cent, stam- princessen 1.50, Augurken 3041 cent, postelein 2328 cent, andijvie 1424 cent, nieuwe aardappelen 20 22 cent, idem kriel 1719 cent, spi nazie 38—41 cent, tomaten A 0.90 1.10, idem B 1.201.30, idem C. 7090 cent, idem CC 30 cent, sjalot ten 13 cent, waspeen 2232 cent. id. stek 36 cent. rabarber 1114 cent. spitskool 1418 cent, aardappelen 7 cent, groene kool 810 cent alles per kg, sla I 5 cent, idem II 1318 cent, idem III 813 cent, idem stek 26 cent, komkommers 1834 cent alles per stuk. bospeen 1630 cent. idem stek 1012 cent, bosprci 2 cent, bos- kroten 216 cent. selderij 56 cent alles per bos, aardbeien 2247 cent per doosje. Aardbeien 1.80 per slof, Bloemen: Pioenen 30 cent per bos. Met grote dankbaarheid aan God geven wij U ken nis van de geboorte van onze zoon en broertje NORBERT Bij het H. Doopsel ontving hij de namen NORBERTUS PETRUS J. J. VAN BERKEL J. C. VAN BERKEL— WINNUBST BETSY. HARRY. ANNY, KITTY. EDDY en NELLY. 6013 Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons vijfde dochtertje en zusje ANNEMIEK Bij het H. Doopsel ontving zij dc namen ANNA WILHELMINA THERESIA MARIA M. G. BROXTERMAN G. C. BROXTERMAN— kortekaas. JOKE. GERRY MARLIES. NOORTJE Warmond, 9 Juni 1952. Burg. Ketelaarstraat 18. 1927 1952 Hiermede geven wij U z kennis, dat onze ge- liefde ouders C. J. v. EGMOND C. M v. EGMOND— VAN DIJKj op 29 Juni a.s. hun zil- J veren Huwelijksfeest j hopen te vieren. Hun dankbare kinderen, JOOP 2 NELLY COK KEES l TINY en GERARD. Gelegenheid tot felicite- ren 's middags van 35 1 uur in ..Hotel Passage" J Hoofdstraat 97, Noord- wijk aan Zee. Met droefheid geven wij kennis, dat na een kort stondige ziekte, voor zien van het H. Oliesel is overleden de Wel. Ed. Heer in de ouderdom van 75 jaar. 6010 Bergen N.H., 8 Juni '52. Buerweg 12. Namens de familie De Plechtige Requiem zal gehouden worden od Woensdag 11 Juni te 11 uur in de Parochie kerk te Bergen N.-H. daarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof, aldaar. 6010 Voor de grote belangstel ling betoond bij ons gou den huwelijksfeest. be tuigen wij onze hartelijke dank. C. LOOS C. H. LOOS— HOOGENBOOM Roelofarendsveen, 10 Juni 1952. Zu'deinde 38. Gevraagd een bekwame HUISNAAISTER speciaal voor kinderkle ding. Mevr. Groenewegen, Roodenburgerstraat no. 57. Leiden. 6022 2* Nette Jongen gevraagd. Voor alle voorkomende werkzaamheden. Het Emaillehuis. Haarlemmer straat 160—165b. 6009 EmailJe nest schalen f 3.49. 5-delig, licht groen. Grote maten. Zware kwa liteit, le keus. Vastgestelde prijs 4.98. Met advertentie 3.49. Geldig tot 14 Juni. 1. V. A. Haarlemmerstraat 48, Nova. Westeinde 43. Nette Jongen gevraagd. Fa. H. van der Lecden, Lc- vensmiddelenbedrijf De Kcmpenaerstraat no. 55. te Oegstgeest. 6012 '2* Haar. Lang afgeknipt en lang uitgevallen haar te koop gevraagd, wordt aan huis afgehaald. Brie ven onder no. 3848 bureau \an dit blad. "ST Een sigarenzaak met woning ter overname aan geboden in ruil voor boven beneden- of heel huis. Beide op nette stand. Br. onder nog 3850 bureau van dit blad. *2* Baby uitzet, o. a. 24 luiers, 8 truitjes enz., we gens teleurstelling. Alles nieuw, waarde 70.voor f 55.Br. onder no. 3847 bureau van dit blad. *2* Sla-couvert 59 cent. Zware kwaliteit plastic. Schitterend model. Vast gestelde prijs 95 cent. Nu met inlevering van deze advertentie voor 59 cent. Geldig tot 14 Juni. I. V. A., Haarlemmerstraat 48, Nova Noordeinde 43, Leiden. 7? Bij ieder uurwerk, dat U bij ons koopt, kunt u een oud uurwerk inruilen, iets wat voor U dus waarde loos is, kan u toch nog voordcel opleveren. Uur werken-kliniek, Lage Rijn dijk 8. De Speciaalzaak in Leiden. 6011 2* Te koop: een beste trek- en waakhond met vergunning, tevens oen plonsstok a 8 m. en staan de vlaggestok bij J. van Teilingcn, Dorpsstraat 11, Zoeterwoude. ■2* Verloren een glacé da mes handschoen, gaande van Oosteinde Stompwijk naar Watertjes Zoeterwou de. Tegen beloning terug bezorgen. Watertje no 13. Zoeterwoude. 3853 "2* Asterplanten. Mooie .jonge planten van Asters in gemengde kleuren uit voorraad leverbaar. 10 stul^ 0.25, 100 stuks f 2. Prachtig voor perken en borders. Zadhandel w. Se- gaar Czn.. Diefsteeg no. 8, Telefoon 21195. 3852 <3? Dames, morgen markt dag, voor de laagste prijs le keus ondergoed voor dames, heren cn kinderen. Leuke polobjouses, zwem broeken, Tinoshirts alle kleuren. Kwaliteit inter; lock. Ook grote maten di rectoires. Wij staan voor Hollants. Tcxtielkoning. 2" Dames! Voor de vacan- tie nog een Permanent? Vraagt U dan naar onze Reclame Permanent a 6, geheel compleet, 'wassen, watergolven 1.50, ondu- leren 125, knippen 65 ccnt.'G. Tessclhoff, Heren straat 54. t.o. 3 Octoberstr. Tel. 23711. 3851 ali geboortekaartjes visitekaarten ondertrouwkaarten ondertrouwcirculaires n.v. De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32 - LEIDEN

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3