Moeilijke datum, donkere kolonie Een bondgenoot tegen aardappelmoeheid LEIDEN LEEFT Lissenaar won auto Lisse vierde klankfestijn WOENSDAG 4 JUNI 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 EERSTE KAMER Verschenen zijn de voorlopige ver slagen van de commissie van rappor teurs uit de Eerste Kamer over resp. het ontwerp van wet tot wijziging van de wet van 13 Juli 1951 tot het brengen van verlichting in de gel delijke moeilijkheden van een in Brazilië gevestigde kolonie van Ne derlandse landbouwers en houdende een overgangsregeling, betreffende de verzekering krachtens de werk loosheidswet. HET DUISTERE RffiEIRAC. In dit voorlopig verslag werd o.m. opgemerkt, dat de daarover met de Tweede Kamer gewisselde stukken en de mondelinge beantwoording van het verslag der commissie van rap porteurs veel onbegrijpelijks in deze zaak onopgehelderd heeft gelaten. In de Eerste Kamer wilde men opj na dere verheldering, hoe gewenst ook, op dit ogenblik niet aandringen, nu de minister aan de Tweede Kamer heeft toegezegd, gaarne met spoed te zullen voldoen aan het verzoek om de Kamer een nota te doen toeko men, waarin zodanige inlichtingen zullen worden 'verstrekt, dat men zich op grond daarvan een oordeel over de gang van zaken in de kolonie Ribeirac kan vormen. Men zou er prijs op stellen, indien de minister deze nota nog vóór de openbare be handeling van dit wetsontwerp aan beide Kamers zou kunnen doen toe komen. Voorts zou men gaarne vernemen, hoe het staat met de bezoldiging van de commissaris. Is het waar, dat deze in één jaar ongeveer 100.000 aan sa laris en emolumenten heeft ontvan gen? Is een deel daarvan hem uit 's rijks kas betaald? Zo ja, hoe groot is dan dit deel en uit welk(e) begro- tingsartikel(eni) is dit voldaan? Ten slotte zou men gaarne tegen over de Eerste Kamer de verklaring van de minister herhaald zien, dat voor deze kolonie in geen geval van rijkswege meer enige financiële hulp zal worden verleend. Bij de overweging van het wets ontwerp houdende een overgangsre geling voor de werkloosheidswet verklaarden vele leden, het toe te juichen, dat met ingang van 1 Juli de wachtgelden werkloosheidswet in werking zal treden, waardoor aan buiten hun schuld werkloos gewor den werknemers rechten op uitke ring zijn gewaarborgd. Een moeilijk punt bij de door den minister voor gestelde overgangsregeling is de po sitie van de werknemers, die reeds voor 1 Juli werkloos zijn. Wel is waar zal voor deze werkloze werk nemers de overbruggingsregeling tot 21 wekeni worden verlengd, hetgeen verschillende leden voor de betrok kenen van grote betekenis achtten, maar het aanmerkelijke verschil in uitkeringsbedragen wordt daardoor niet opgeheven. Kan de minister reeds in grote lijnen mededelen, op welke wijze en in welke mate er verbetering gebracht zal worden in de overbruggings- en sociale by- stanidsregelingen na het inwerking treden van de werkloosheidswet? Dat de wet achteraf van toepassing wordt verklaard voor hen, die op en na 1 Juli e.k. werkloos worden, achtten ook deze leden aanvaardbaar. Daar mede wilden zij niet zeggen, dat zij het redelijk vinden, dat zij, die op 30 Juni en daarvoor werkloos waren en daarna blijven, financieel de dupe worden als gevolg van administratie ve moeilijkheden .Enige leden merkten op, dat de gerechtvaardigdheid van de voorgestelde regeling wel ten nauwste verband houdt met de vraag, of de arbeiders op 1 Juli 1952 een geldelijk offer voor hun verzeke ring zullen moeten brengen. Wordt hun een compensatie in het loon voor de betaling van de premie ge geven, dan vervalt daarmede het reële argument van de regering om hen, die voor 1 Juli 1952 werkloos worden, anders te behandelen dan degenen, die na 1 Juli 1952 onder de zelfde omstandigheden komen te ver keren. Achttien jarig werk voltooid 138 ha. cultuurgrond gewonnen Nadat de hoofdinspecteur van de D.U.W. in Limburg, ir. v. d. Legie, burgemeester, wethouders en raads leden van de gemeente Helden als mede vertegenwoordigers van de Ned. Heide Mij. en het Rijksarbeids bureau te Venlo een officieel bezoek hadden gebracht is de ontginning „Scherliet" te Helden voltooid. In 1934 werd dit werk begonnen in een gebied, dat toen uit heide, vennen, verwilderd grasland en den nenbos bestond. Thans zijn hier 138 h.a. cultuurgrond gewonnen, dat voor een groot deel met gras en land bouwgewassen is ingezaaid. De grond kwam ten goede aan meer dan honderd boeren in de omgeving ter sanering van hun meestal te kleine bedrijven. Er werden ini de ontgin ning ruim 7 km. wegen aangelegd er 25 km. sloten gegraven. In de loop der jaren waren er arbeiders werk zaam uit Helden, Sevenum, Meyel, Maasree, Roermond en in 1941 ook uit Rotterdam. Er werd in totaal voor 414.000 verloond, waarvan 85.000 voor rekening van de gemeente kwam.. ii de gemeente Helden is thans nog alleen het Vlasbroek te ongtin- nen, een gebied van ongeveer 60 h.a. Nederland moet schroot sparen Nationaal economisch belang Op Woensdag 18 Juni a.s. zal ir. A. H. Ingenhousz, president-directeur van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken IJmuiden, in het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam de „Commissie Nationale Schrootcam- pagne" installeren. Minister Albregts zal bij deze gelegenheid een rede houden. Evenals in Amerika, Enge land en andere landen zal thans ook in ons land een campagne worden ge voerd, die een verhoging van de schrootopbrengst beoogt. Immers, door de grote uitbreiding van de ca paciteit der drie Nederlandse staal fabrieken is er een stijgende behoef te aan schroot als 'grondstof voor de staalfabricage. Het tekort, dat over de gehele wereld aan schroot bestaat, maakt het noodzakelijk, dat de be hoefte der Nederlandse staalindustrie uitsluitend uit de Nederlandse schrootvoorraad wordt gedekt. Mocht deze schrootopbrengst op een gege ven moment ontoereikend zijn om de eigen behoefte te dekken, dan zou dit moeten leiden tot een groter gebruik van ruwijzer bij de staalproductie. De gevolgen hiervan zouden een zeer na ikelige invloed hebben op de gehele Nederlandse economie. De dure„Damstad' „Bouwers betalen" Twee jaar geleden verrees in het hartje van Amsterdam een klein om muurd stadje, dat herinneringen uit een grijs verleden wakker riep en Amsterdam liet zien, zoals het ette lijke honderden jaren geleden moest zijn geweest. Dit was een initiatief van de winkeliers op en om de Dam cn iedereen vond het een lofwaardig initiatief. Er waren die zomer echter vrij veel belangrijke gebeurtenissen in Nederland en het weer werkte ook niet mee en zo werd op een kwade dag Damstad tot gesloten gebied ver klaard en de zakenlieden tot schulde naars. Er volgde surcéanse v. betaling en nu, twee jaren na het kortstondige bestaan van Damstad, heeft men ein delijk de boeken sluitend gekregen. De gemeente Amsterdam betaalt de beloofde waarborgsom van ƒ20.000 en nam genoegen met de helft van de rechten, die de initatiefnemers aan haar moesten betalen. Hierdoor zijn de bouwers van Damstad in staat hun schulden te betalen en is de sur séance van betaling en daarmede een zeer slepende kwestie ten einde ge- Jcomen. De opzetten in het bouwbedrijf Vrijgesproken De bijzondere Economische Ka mer van de Utrechtse Rechtbank heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen een zestal aanne mers, die ervan beschuldigd zijn on geoorloofde opzetten te hebben ge maakt op de bouwsom van het op 7 Augustus 1951 aanbestede Huis voor Ouden van Dagen te Mijdrecht voor rekening van de stichting „Avondlicht" te Mijdrecht. Op een voorvergadering van de zes inschrij vers voor deze onderhandse aanbe steding werd onderling besloten, dat de laagste inschrijfster, de firma Gesman en Zoetemeyer te Alphen de aannemingssom van 325.000. zou verhogen met een opzet van 47.350.en dat deze opzet onder de betrokken aannemers verdeeld zou worden. De officier van justitie mr. van den Berg, had op 20 Mei te gen elk der zes aannemers een boe te van 6000.subsidiair drie maanden hechtenis geëist op grond van de overweging, dat de opzetme- thode een prijsopdrijvende werking heeft, waarmee het prjjsvermings- besluit wordt overtreden. De bijzondere Economische Kamer sprak hedenmorgen de zes aanne mers vrij van het ten laste gelegde op de overweging, dat het prijsvor mingsbesluit niet is overtreden. De Kamer vond geen reden aanwezig om aan te nemen, dat de gestelde prijs onredelijk was. Zij achtte zo wel de kosten als de winst op een redelijke basis berekend, zodat de prys niet te hoog opgevoerd moet worden geacht. De zaak* betrof hier de firma Ges man en Zoetemeyer te Alphen, de aannemingsfirma van der Wal en Woudenberg te Utrecht, van Wer- vens Aannemingsbedrijf te Amster dam, de firma C. Boel te Voorburg, de Bataafse Aannemingsmaatschappij te Den Haag en het Aannemingsbe drijf voorheen Boele en van Eeste ren te Den Haag. INKTVISSEN LUSTEN OOK KREEFT. Inktvissen gooien roet in het eten bij de kreeftenvangst op de Zeeuwse stromen. De kreeftvisserij ging in de eerste helft van Mei goed, doch on dervindt thans concurrentie van „zee katten", zoals ze in de visserstaal he ten. De inktvisser komen in de laat ste jaren de Zeeuwse stromen op, om op kreeft, die in deze tijd van schaal verwisselt, jacht te maken. Dit ver schalen duurt enige dagen, voordat de kreeftenhuis hard genoeg is. In deze tijd is kreeft weerloos en een ge makkelijke prooi van de veelarmige octopussen, die na de verschalings tijd weer uit de Scheldemondingen verdwimen. Onbekend organisme ontdekt Prof. dr. ir. A. Ph. Weber te Benne- kom heeft tijdens een onderzoek naar chemische en biochemische bestrij- dingsmethodgn van het aardappelcys- tenaaltjc, dat de aardappelmocheid veroorzaakt, een amoebe ontdekt, die zich voedt met de larven van dit aaltje. Deze amoebe blijkt een tot dusver re onbekend micro-organisme te zijn. In de toekomst zou het wellicht een zeer belangrijke factor kunnen wor den in de strijd tegen de aardappel moeheid. De waarde van de eventuele bond genoot in de oorlogvoering tegen het beruchteaardappelcystenaaltje is ech ter nog niet beproefd kunnen worden: gewacht wordt onder meer op de re sultaten van te nemen grondproeven. Gespannen wacht men in weten schappelijke kringen in binnen- en buiten land af of het ontdekte micro organisme mogelijkheden kan bieden voor een. practische bestrijdingsme- thode o.a. doordat het op grote schaal kan worden vermenigvuldigd. Vast staat, dat dit onderzoek nog gerui me tijd zal vergen. HET VRAAGSTUK DER HUREN. De Nederlandse Bond van Huis- en Grondeigenaren houdt Vrijdagmiddag 20 Juni een demonstratieve congres vergadering in de Dierentuin in Den Haag. De bondsvoorzitter, de heer S. J. Mook, zal spreken over „Volkshuis vesting en huurbeleid", de secretaris, drs. A. W. Hermse over „Huurbelas ting volstrekt onaanvaardbaard". KORT Dank zij het gunstige weer in Mei zal de aardbeiencampagne in Bever wijk reeds op Donderdag 5'Juni kun nen beginnen. Om vier uur 's mid dags wordt op die datum aan de bei de Beverwijkse veilingen de eerste speciale aardbeienveiling gehouden. Het is in 25 jaar niet voorgekomen, aat. de campagne zo vroeg in het sei zoen kon worden geopend. De voor uitzichten voor de opbrengst zijn nog steeds vrij gunstig en ook ten aan zien van de prijzen blijven de ver wachtingen optimistisch. Leeuwarder Rechtbank Hoe ontstond de brand Uitvinder voor de rechtbank Nadat de Leeuwarder rechtbank zich Woensdag gedurende lange tijd had gezet aan de strafzaak tegen de 39-jarige kruidenier A. J. uit Bols- ward, die beschuldigd is in de avond van 17 December j.l. opzettelijk brand te hebben veroorzaakt in door hem gehuurde loods, waarin hij een zeepfabriek had gevestigd, hield de rechtbank Zaterdag j.l. andermaal zitting. Verdachte bleef hardnekkig op zijn standpunt staan, nöets met de brand te maken te hebben. In het najaar van 1951 verschenen in le pers be richten over een nieuwe vinding op het gebied van zeep. De brand in de fabriek deed alle verwachtingen, welke Bolsward reeds van een nieu we fabriek koesterde (letterlijk) in rook opgaani. De officier van justitie, mr. Kui pers, zeide aan te nemen, dat ver dachte inderdaad de brand gesticht heeft. Het stond er financieel slecht voor. Het artikel bleek onverkoop baar en buiten twee knechten, had allen hij 'n sleutel. De officier eiste acht maanden gevangenisstraf, zon der aftrek van preventief, omdat verdachte halsstarrig is blijven ont kennen. De verdediger mr. H. Schootstra voerde aan, dat de offi cier slechts heeft kunnen aantonen, dat verdachte de brand heeft kunnen stichten, maar niet, dat hij het inder- daaid gedaan heeft. Hij concludeerde tot vrijspraak en vroeg de rechtbank verdachte uit de hechtenis te ont slaan, een verzoek, dat de rechtbank niet inwilligde. De uitspraak werd bepaald op Za terdag 14 ^unii a.s. Volgens berekeningen van de KNAC 'bedroeg het aantal motorrijtuigen in Nederland op 1 Juni 1952: 167000 (157002) personenauto's; 6200 (6160) bussen; 86000 (77550) vrachtauto's; 5400 (5021) trekvoer- tuigen; 3600 3514) speciale voertui gen; 115000 (112577) motorrijwielen (inclusief motordriewielers) en 200000 (147986) bromfietsen. De tussen haakjes geplaatste cij fers zijn door de door het C.B.S. ver strekte gegevens per 1 Aug. 1951. Hoewel uit het bovenstaande blijkt, dat het motorvoertuigenpark regel matig toeneemt, kan van een verza diging nog lang niet worden gespro ken, aangezien voor wat de dichtheid van bijv. personenauto's in West- Europa betreft, Nederland vrijwel achteraan komt met 1 personenauto op de 60 inwoners, tegen bijv. Luxem burg 1 op 20, Engeland 1 op 21, Frankrijk en Zweden 1 od 26, België en Zwitserland 1 op 31, Denemarken 1 op 35, Ierland 1 op 39 en Noorwe gen 1 op 49. DE REGEN DEERDE HEM NIET. De eerste gast, die in dit seizoen te Scheveningen een regenverzekering voor zijn Pinksterverblijf in het Savoy Hotel afsloot (de heer E. J. van Esse uit Meppel) kreeg op de eerste dag, waarop de regenval te Scheveningen met het oog op deze verzekeringen werd gemeten zijn volle pension- geld terugbetaald Volgens de opgave van het weer station te Scheveningen van het K.N.M.I. aan de N.V. Exploitatie Maatschappij Scheveningen, waartoe het Savoy Hotel behoort, bedroeg de regenval op de eerste Pinksterdag 3.9 millimeter. Zwarte lijst in het Gooi Bakkers eisen boter bij de vis De gezamenlijke bakkerspatroons van Bussum en Naarden hebben be sloten van 15 Juni a. s. af bun arti kelen uitsluitend tegen contante be taling te leveren. De klanten zullen hun schulden moeten betalen als zij na 15 Juni nog brood en andere bakproducten willen betrekken. De bakkers zullen n.l. de adressen van hun wanbetalers uitwisselen, zodat een eventuele verandering van leve rancier de klant niet kan baten. De bakkers hebben dit besluit genomen, omdat een groot deel van hun be drijfskapitaal onder consumenten uit staat in de vorm van crediet. Dit kunnen zij zich niet langer veroor- leven, menen zij, nu de grondstoffen van bakkerijproducten en van brand stoffen steeds stijgen en de sociale lasten voortdurend hoger worden. Deze foto's werden genomen bij de cathedraal te Sevilla, Spanje, waar de bewoners grote nieuwsgierigheid aan de dag legden voor twee, zo juist gearriveerde ELTAX Reiswagens, die met 60 Leidse toeristen een excursie maakten naar het schilderachtige Spanje. De passagiers waren vol lof over de wagens en hun kranige bemanning. DE GEGIJZELDE JOURNALIST Nadat twee Zaanse journalisten in een onderhoud met de minister de zaak Hommerson hadden besproken, heeft thans ook de procureur-gene raal te Amsterdam, mr. A. A. L. F. van Dullemen, de wens te kennen gegeven, door deze journalisten te worden voorgelicht. Dit onderhoud met de procureur-generaal beeft in middels in het paleis van Justitie plaats gevonden. Behalve het pro bleem van het verschoningsrecht, zijn ook andere moeilijke zijden van deze zaak besproken. De Haagse Journalisten Vereniging heeft de gegijzelde een doos Haagse hopjes als blijk van waardering ge zonden. Wat zou men denken van 'n nieuw merk „Haagse Horwmerson Hopjes. (H.H.H.) De burgemeester van Meppel zal in Augustus voor een jaar naar Pa raguay vertrekken als bestuursex- pert in het kader van de technische hulpverlening van de Ver. Naties. Nuttig werd aangenaam Het vorig jaar Augustus, toen de heer J. v. d. Drift, directeur gemeentewerken in Lisse, met 'twee broers een spelletje kaart speelde, besloot hij het nuttige met het aangename te vereni gen. De St. Vincentiusvereniging te Alkmaar, waarvan een der broers voorzitter is, had een gro te loterij georganiseerd en de drie heren besloten, om de inzet uit lootjes te doen bestaan. Op een gegeven moment won de heer J. v. d. Drift de pot en viste er lot no. 38454 uit. Dezer dagen was de trekking en de heer v. d. Drift kreeg op zijn lotje een vier persoons Renault-auto thuisge stuurd. Hoe aangenaam kan het nuttige zijn! 55 jarig jubileum „Trouw moet blijken" Een gouden tweel ing Gisteren vierde zuster Engel- munda haar gouden klooster jubileum in het klooster van de congregatie van de Zusters van Schijndel in het St. Antonius- gesticht te Duitervoorde. Dezelf de dag vierde zuster Aloyce van deze congregatie, in Delft haar gouden professiefeest. Nu mag het al als een gebeurtenis gel den, dat twee zusters uit dezelf de congregatie op dezelfde dag een niet alledaags feest vieren, opmerkelijk wordt het feit ech ter, wanneer men weet, dat de zusters nog op dezelfde dag ge boren zjjn. Het raadsel wordt opgelost door het feit, dat de beide zusters tweeling zijn, en op dezelfde dag op bun 17e jaar in het klooster traden. De gouden tiweeling verricht hetzelfde werk en alleen van standplaats verschillen zij. Gis teren waren zij echter te zamen in Deventer, waar te midden van vele familieleden het feest gevierd werd. Het Nationaal muziekconcours voor Harmonie- en Fanfare-gezelschap pen ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan der Harmonie „Trou moet Blijcken" te Lisse had plaats op Za terdag 31 Mei en 2e Pinksterdag in de grote veilinghal van de Hobaho, al hier. De heer Vaatstra, voorzitter van „Trou moet Blijcken" sprak een woord van welkom in het bijzonder tot de burgemeester, als bescherm heer der vereniging en verzocht de burgemeester de opening wel te wil len verrichten, De burgemeester, mr. Th. M. J. de Graaf, begon met de harmonie „Trou moet Blijcken" geluk te wensen met haar 55-jarig bestaan. Spr. was trots zulk een harmonie in de gemeente aanwezig te hebben. Hij dankte de harmonie voor de vele malen, dat zij haar muzikale mede werking had verleend. De mooie vrije tijd besteding prees spr. ten zeerste. Spreker vond het een mooi denkbeeld van de jubileren de vereniging om de verenigingen in staat te stellen met elkaar te wed ijveren. De voorzitter dankte de burge meester voor de hartelijke woorden en betuigde zijn dank aan de Hobaho voor de beschikbaarstelling van de veilinghal en de verschillende ver enigingen en particulieren voor de beschikbaar gestelde prijzen. Hierna toog men naar de muziek- hal, v/elke voor deze gelegenheid so ber doch keurig was versierd. Concertwedstrijd Zaterdag 31 Mei. Allereerst werd geconcerteerd door de Chr. Muziekvereniging Sursum Corda uit Aalsmeer met als verplicht nummer „Valse Triste" en vrij num mer „Petite Suiote Rustique" in de le afd. Harmonie. Zij behaalde een 2e prijs met 292 punten. De Hamonie „Kralingse Veer" Rotterdam behaalde een derde prijs met 257 y. punt. In de afd. Uitmuntendheid Fanfa re behaalde de muziekvereniging „Amstel" een eerste prijs met 310 p. De Fanfare „Arti et Religione" uit Haarlem behaalde een eerste prij: met liefst 349 punten. In de ere-afdeling Harmonie kwa men uit: le. „Prijs God met geklank der Bazuin" uit 's-Fravenzande, die een eerste prijs behaalde met 334 punt. 2e. Albert Heyn's Muziekcorps te Zaandam, evèneens een eerste prijs met 312 punten. Tenslotte kwam in de sup. afd. Har monie uit de R.K. Harmoniekapel „Canite Tuba" uit Lisse met verplicht werk ..Suite Classique" en als vrij nummei „Le Chausseur Mandit" en behaalde hiermede een eerste prijs met 321 y2 punt. De uitslag van de marswedstrijd v.cs: 1. „Canite Tuba", Lisse, le prijs 91 p.; 2. Albert Heyns Muziekcorps, Zaandam, le prijs 98 p. De uitslagen van de Tamboerswed- strend waren: 1, „Arti et Religione", Haarlem, 2e prijs, 30 punten; 2. „Cres cendo", Hillegom. le prijs 100 p.; 4. „Canite Tuba", Lisse. Ie pr. 101 p. 5. Tamboers- en Hoornblazerscorps- Sassenheim, le pr., 99 punten. Voor de verenigingen, die een eer- te prijs hadden behaald, was er in de avend nog een ere-wedstrijd. De corpsen uit 's-Gravenzande, Haarlem, Lisse en Ouder-Amstel na men hieraan deel en behaalden resp. de le, 3e en 4e prijs. Tweede Pinksterdag. Ondanks het zeer winderige weer waren toch een zeer groot aantal lief hebbers van muziek naar Lisse g.-?- komen om de 2e concertdag mede te maken. Reeds om 12 uur werd een aan vang gemaakt met de co.'n ertwed strijd. Als eerste trad voor het forum „Nieuw Leven", 2e afd. Fanfare en behaalde een eerste prijs met 315 punten. In de le afd. Fanfare kwamen uit: 1. „Kunst na Arbeid" uit de Rijp, 2e prijs met 260 punten. 2. „Door Gunst Verkregen, uit Nieuwe-Wetering, 2e prijs met 279 p. In de le afd. Harmonie waren op gekomen „Gusto's Muziekver." uit Schiedam en de R.K. Muziekver. „Unitas" uit Vinkeveen, die elkaar niets toegaven en beide met 267 pun ten en een 2e prijs uit de bus kwa men. De Chr. Muziekver. „Concordia" uit Leiden was ingedeeld in de afd. uitmuntendheid Harmonie en wist in deze afdeling een 2e prijs in de wacht te slepen met 291 punten. „Warmonds Fanfare", uitkomende in de ere-afd. Fanfare, behaalde een mooie eerste prijs met 343 punten. In de ere-afdeling Harmonie wist „Uitspanning door Inspanning" even eens een eerste prijs machtig te wor den met 315 punten. De clou van het geheel concert was het zeer subliem spelende „Wilhel- mina" uit Volendam, die gerangschikt was in de sui>er-afd. Fanfare, en een ken. eerste prijs wist te behalen met 395 y p., waardoor zij tevens het hoogste aantal punten van de wedstrijd in de wacht sleepte. Intussen was de tijd weer aange broken voor de mars- en tamboers wedstrijden. Marswedstrijden De uitslag van de mars wedstrijden waren: 1. „Nieuw Leven', Loosdrecht, 87 p., 2e pr., 2. „Gusto" te Schiedam, 97 p., le pr., 3. „Concordia" Leiden, 92 p., 2e pr., 4. D.G.C. Nieuwe Wete ring, 92 p., 2e pr. 6. Warmonds Fanfa re 96 p., le pr. Tamboerwedstrijd. 1. Concordia, Leiden, 103 punten, le prijs., 2 Unitas, Vinkeveen, 103 p., le prijs. Aan de ere-wedstrijd werd deelge nomen door de Diemer Harmonie, „Nieuw Leven" en „Wilhelmina", die resp. met 201 punten, le prijs, 163 p., 2 prijs en 156 punten een derde prijs verwierven. De Harmonie „Trou moet Blijcken" mag op een zeer goed geslaagd mu- ziekconcert terugzien. VOORSCHOTEN Kindermiddag in de drup De kindermiddag, die Zaterdag op het terrein van de heer Olsthoorn werd gegeven, had het weer niet mee. Tot kort voor de aanvang goot het en dat drukte het bezoek; er waren maar weinig kinderen. Voor de goochelaar, de heer Boesnach, een strop; hij liet zich echter niet kennen en werkte voor zijn klein gezelschap zijn pro gramma af. De kinderen voeren er echter wel bij, wanneer er „te hel pen" viel of wanneer er kunstjes ge leerd moesten worden, omdat ieder aan de beurt kwam. Daarom was het voor de kleine optimisten, die geko men waren, een extra leuke midd- Geboren: Tineke, d. van J. Jan en N. Schinkel; Johanna Maria Ar na, d. van C. J. van Dijk en Th. A. Chr. Spierenburg. Ondertrouwd: D. P. Oudshoorn 24 j. te Leiden en E. van den Hoek 24 j. Gehuwd: G. Duurland te Laren N.-H. en J. F. Duivenvoorden; J. Bruijnitjes te Vinkeveen en Waveren en H. E. A. Klijnstra. WARMOND Gearresteerd. Het is met mede werking van de politie te Amster dam, gelukt de daders te arresteren die onlangs hebben ingebroken in de nieuwe meisjesschool. Bij nader verhoor bleek, dat zij nog heel wat meer op hun kerfstok hadden. Spreekuur. De burgemeester zal in plaats van op Donderdag 5 Juni op Vrijdag 6 Juni spreekuur houden, uitsluitend voor woningza-

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6