DUINSTREEK IJNSTREEK Voorzitter houdt 36 woningen buiten woningbouwverenigingen NIEUWE ENGELSE THEE-MELANGE Gouden echtpaar in Ter Aar WOENSDAG 4 JUNI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 HILLEGOM Vergunning woningbouw. De Rijksgoedkeuring voor de bouw van 70 woningen aan Meerstraat en Brou werlaan is eindelijk afgekomen. On middellijk is men begonnen met het heiwerk. Of de huizen vóór de win ter klaar zullen zijn, is een open vraag. Brug afgesloten. In verband met herstelwerkzaamheden is de brug in de Hyacinthenlaan van 3 Juni tot 2 Juli voor alle verkeer gesloten. Politie-diploma. De heer A. B. van Koert, wachtmeester der Rijks politie alhier, is geslaagd voor het Politiediploma. Koe gered. Een koe van de vee houder W. raakte in de sloot langs een stuk weiland aan de Meerstraat. Met veel moeite hebben enkele voor bijgangers het dier gered. De eige naar was door het voorgevallene dermate van streek, dat hij zelfs ver gat te bedanken, KATWIJK UITVAART G. A. OUWEBLING. De uitvaart van de heer G. A. Ouwerling, in leven afgevaardigde van de K. V. P. in de gemeenteraad Katwijk, die Zondag j.l. op 57-jarige leeftijd plotseling overleed, is be paald op morgen, 5 Juni. De plech tig gezongen uitvaartdienst zal wor den opgedragen te half tien uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Katwijk aan den Rijn. DE ZILK Emigreren. Gisteren ging de fa milie G. A. Mooyekind, wonende aan de Noorder Leidsevaart de laatste gang naar de parochiekerk, voor haar vertrek naar Canada. In café „De Zilk" werd het ontbijt gebruikt, nadat afscheid genomen was van de geestelijkheid. Het betreft hier een gezin van 14 personen, nl. vader, moeder en 12 kinderen (leeftijd van 317 jaar). Met G. A. Mooyekind gaat een grote kracht van het ver enigingsleven de Zilk verlaten. Moge het hem en de zijnen in hun nieuw vaderland goed gaan! LEIDSCHENDAM Hoofdsluiswachter. De Prov. Wa terstaat in Zuid-Holland heeft in de vacature-Anson benoemd tot hoofd- sluiswachter, de assistent-sluiswach ter J. van Elk. Natte jacht. -— Op jacht naar wa tervlooien, kikkervisjes enz. geraak te de gemeente-arbeider van der L. in een modderige poldersloot. Hij krabbelde zelf er weer uit en moest zonder het begeerde wild, doch bedekt met modder en kroos, huis waarts keren. Geb.: Martinus Th. M., z. v. P. C. Blokland en C. J. Scheeneesrd; Hele na J. M„ d. v. H. H. de Vries en E. M .Seholtes; Johannes S. M-, z. v. G. W. Stapel en E. M. Wortel; Maria W, M., d. v. W. J. van Benten en B. M, Bolleboom; Hermanu.s H. M., z. v. P J. Rimmelzwaan en C. M. van dei- VossenHillegonda C. C. M., d. F. Seholtes en H. A. Knijnenburg; Marjolein, d. v. P. van Arenthals en J. W. van der Kaaij; Johanna M., d. v. N. Spaan en J. Meerings; Johanna W. M., d. v. W. A. B. van Kleef en M. A. Mulder; Johanna M., d. v. A. Remeijsen en J. C. Oostwouder; Cornelia G. M„ d. v. H. Hazeborg en M. J. van Heijningen; Paulina H. M., d. v. H. Hazeborg en M. J. van Hei ningen; Adrianus G. J-, z- v. T. C. P. van Rijn en H. N. Litzouw. Ondertr.: Hubertus A. A. van Oud heusden en Gerarda van der Lubbe Cornelis H. van den Bulk en Catha- rina M. Verhagen. Getr.: Gerardus Giskes en Wilhel- mina Borst. Overl. Simon J. W. van Riel, oud 76 j., weduwnaar van A. J. Vonk. LISSE JAARVERGADERING L. T. B. Dinsdagavond hield de afdeling Lisse van de L. T. B. in de boven zaal van Hotel „De Witte Zwaan" haar jaarvergadering onder voorzit terschap van de heer J. Schoorl. Na dat de voorzitter in zijn openings- seur, pater Hieronymus, een propa gandistisch woord, waarin hij wees op het grote belang zich aan te slui ten by de L. T. B, COÖPERATIE ONDERLING BELANG. z 33e jaarvergadering van de Coöperatieve Verbruiksvereniging Onderling Belang U.A. werd gehou den in het K.A.B.-gebouw. De voor zitter, de heer van der Vlugt wees op de verbouwing van de manufac- tuurzaak, die desondanks toch nog een batig saldo heeft opgeleverd. De heer de Koning, penningmeester, bracht verslag van de bedrijven uit. Hieruit bleek, dat de bakkerij een omzet had van 105.000.waarin een winst van 7000.afd. kruide- niersbedrijf omzet 550.000.winst 6.500.—; afd. filiaal „De Zilk", om- 27.000.winst 75.afd. manufacturen 220.000.winst 7000.afd. brandstoffen omzet ,000.winst 1400.De totale omzet was derhalve ongeveer 964.000,met een winst van 25.700.Deze cijfers zijn over een tydvak van 13 maanden. Na afschrij ving enz. bedraagt de wint nog 11.600.—. Namens de raad van toezicht bracht de heer C. Bon verslag uit over de rekenipg van 1951, die het beheer en de bescheiden van de pen ningmeester steeds in orde hebben bevonden. Spr. bracht onder de aan dacht het poffen door de leden het geen niet getolereerd kan worden. Voorgesteld werd de navolgende dividenden uit te keren: bakkerij kruideniersbedrijf 1%; manu- facturier 1 brandstoffen 1 en filiaal 1 Met dit voorstel werd ac- coord gegaan. De voorzitter deelde mede, dat de heer van Kesteren op 10 Juli a.s. ge durende 25 jaren bestuurslid der coöperatie zal zijn. Besloten werd op December van elk jaar een H. Mis te laten lezen voor de overleden le den in elke parochie, waai de coöpe ratie komt. Omtrent de pensioenre geling van het personeel werd opge merkt door de heer van der Lans, dat het vrouwelijk personeel niet valt onder de pensioenregeling. Hij vroeg hieromtrent nadere inlichtin gen. De heer Schoone vond de rege ling ook niet juist. De voorzitter en de penningmeester lichtten de rege ling nader toe. Uiteindelijk werd met de door het bestuur voorgestelde pensioenregeling accoord gegaan, evenwel onder beding, dat het pen sioen zo mogelijk wordt opgevoerd. De periodiek aftredende bestuurs leden G. H. van Kesteren, Lisse; H. P. van der Reep te Lisse; P. J. Wes- seis te Noordwij kerhout, werden herkozen. De heren J. Kortekaas werd herkozen als lid van de Raad van Toezicht. SASSENHEIM Tegen ongepaste taal. Met het oog op de nadering van het nieuwe seizoen is op initiatief van de Unie van Landarbeiders en in samenwer king met de verschillende kerkge nootschappen en de werkgevers organisaties, de actie voor de wering van ongepaste taal in de schuren en op de tuinen, hernieuwd. Aan de werkgevers worden kaarten ver strekt om in de schuren en schaft lokalen op te hangen. Ditmaal dra gen zij de leuze: „Roddel niet", en „Spreek geen oneerbare taal, God ziet en hoort U". De hoop wordt uit gesproken, dat de patroons, zoals voorheen, loyale medewerking zul len verlenen door het aanbrengen van de nieuwe kaarten en door het verwijderen van de oude. VOORHOUT Oranjevereniging. De voorzitter gaf op de jaarvergadering een over zicht over de afgelopen werkzaam heden op 30 April 1.1. en was vol lof over de kindertractatie. De heer A. de Groot deed mededeling, dat kas en boeken van de penningmeester in goede orde waren> bevonden. De heer Kievits uit Scheveningen zal dit jaar de kermis exploiteren en wel op de data 15 Sept. als openings avond en 16 en 17 September. Er komt dit jaar een goed verzorgd Lu- naperk. De inzameling voor de ouden van het rode licht wordt gereden en al lerlei hachelijke situaties ontstaan. Daarin wil men thans verbetering brengen door boven de weg, op een hoogte van ongeveer 4% meter lichtbakken aan te brengen waarin het woord STOP verlicht wordt, zo dra de verkeerslichten van groen op oranje worden geschakeld. De kosten van deze ndeuwe instal latie bedragen ruim 5000.en worden niet door het Ryk vergoed, omdat de huidige voldoet aan de bij bij de Wet gestelde eisen. Wel heeft Rijkswaterstaat toestemming willen verlenen voor het aanbrengen van de lichtbakken. Aan de Raad werd ge vraagd, het benodigde bedrag te wil len beschikbaar stellen. Een ander voorstel van B. en W. betreft de kwestie van de Nutsschool, die reeds verschillende malen aan de orde is geweest. Zoals men zich herinneren zal, heeft de gemeente raad verleden jaar zijn medewerking geweigerd aan het stichten van een Nutsschool in Wassenaar. Het Stich tingsbestuur ging in beroep bij Ged. Staten en werd in het gelijk gesteld. Ged. Staten vernietigden het raads besluit en bepaalden, dat de ge vraagde medewerking alsnog moest worden verleend. Aan de Raad wordt thans voorgesteld, van deze beslis sing in beroep te gaan bij de Kroon. B. en W. zijn n.l. van mening, dat een 9-tal handtekeningen op de z.g. ouderverklaring, welke handtekenin gen door Ged. Staten in orde werden bevonden, niet rechtsgeldig zijn. Wat de overige voorstellen betreft: er is een gunstig advies van B. en W. inzake het toekennen van een subsi die aan de Floraliavereniging, terwijl voorgesteld wordt afwijzend te be schikken op een subsidie-aanvrage van de Vereniging SIMAVI. Een bedrag van 1800.wordt ge vraagd voor de aanschaffing van een z.g. keetwagen als onderdak en kan toorruimte voor de marktmeester op de Dinsdagse weekmarkt. Verleden jaar werd reeds een dergelijke wa gen aangekocht ten behoeve van de strandpost van het Roode Kruis. Deze wagen werd in de afgelopen wintermaanden voor de marktmees ter gebruikt. Nu echter de strandpost weer is ingenomen, zit de marktmees ter zonder „huisvesting". Motor botste tegen auto. Op de Rijksstraatweg reed mej. J. uit Was senaar op haar motorfiets tegen het rechtervoorspatbord van een voor haar rijdende Belgische auto, die on danks het stopverbod toch tot stil stand werd gebracht. Mej. J. kwam te vallen en liep een diepe snijwond aan haar rechterenkel en schaafwon den aan het gezicht op. Nadat door dokter Geerlings eerste hulp was ver leend, is zij overgebracht naar het Ziekenhuis Bronovo te Den Haag. Zowel de motorfiets als de auto wer den beschadigd. Gemeenteraad Zoetermeer De raad van Zoetermeer kwam aan de gemeente vrijstelling verleend Vrijdagmiddag onder voorzitter schap van burgemeester Vernède in vergadering bijeen. Nadat enige stukken voor kennisgeving aangeno men werden, waarbij tot uiting kwam, dat op de Nationale Woning- bouwlening ten bate van de gemeen te Zoetermeer tot een totaal bedrag van 69.175,was ingeschreven, werd afwijzend beschikt op het ver zoek van de Vereniging Simavi tot het ontvangen van een gemeentelijk subsidie van 10.—. De verbinding langs het café-restaurant van Fraas- sen tussen de Dorpsstraat en het Wilhelmina-park werd tot openbare weg verklaard. De speeltuinvereni- tot het maken van een bezinkings- bassin voor de riolering. De gemeen te zag deze termijn gaarne met een jaar verlengd en richtte een desbe treffend verzoek tot het polderbe stuur. Waar dit mededeelde geen vrij heid te kunnen vinden het verzoek in te willigen, besloot de raad be roep aan te tekenen bij de Ged. Sta ten. Geruime tijd zijn onderhandelingen gevoerd met de gemeente Delft om te komen tot een nieuw electriciteits- leveringscontract. Dit contract werd thans aan de raad ter vaststelling aangeboden. Gerekend met ingang van 1 Januari 1948 zal Delft aan ging verzocht een tweetal terreintjes j deze gemeente uitkeringen doen uit in gebruik te mogen ontvangen voor de winst. Deze uitkeringen zullen tot het inrichten tot speelplaats voor j en met 1951 in totaal rond f 49.000 kleinere en grotere kinderen. B. enbedragen. De raad accepteerdé het W. stelden het initiatief van de ver- j nieuwe contract, eniging op prijs en stelden voor_ter-Het voorsteI van B en w om 36 woord zijn tevredenheid had uitge- dageI1 heeft opgebracht het mooie sproken over de zeer goede opkomst, bedrag van 477.50. Dit is nog niet wees hij verder op de belangrijke vergadering van de K.V.O.B., welke a.s. Maandag om 10 uur te Haarlem plaats vindt. Hierbij wekte hij alle leden op om zonder uitzondering de ze belangrijke bijeenkomst bij te wonen. Medegedeeld werd, dat a.s. Dinsdagavond om half acht een ex cursie naar de Rijkstuinbouwschool te Lisse gehouden zal worden. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer C. v. d. Aardweg bleek, dat het ledental thans 115 bedraagt, hetgeen ongeveer hetzelfde was ge bleven. Gememoreerd werd, dat de Oogstdankdag zeer goed geslaagd is. Het financiële verslag, uitgebracht door de heer G. Verdegaal, gaf een batig saldo aan van 262, 32. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend de heren J. Clemens, J. Schoorl en G. Verdegaal, die wederom herkozen werden, terwijl in de vacatures van de heren P. Oosterveei en W. Onder water, W. van der Vlugt en G. Vree burg gekozen werden. Nadat de bei de aftredende bestuursleden door de voorzitter een dankwoord was toe gesproken, gaf de heer P. Oosterveer een uiteenzetting in verband met de situatie ontstaan door de toetreding der leden in de K. V. O. B. Spr. wees er met nadruk op, dat het van groot belang is, dat er plaatselijke afde lingen in de K. V. O. B. opgericht worden. Hij sprak de wens uit, dat de leden zich hecht aaneen sluiten, opdat hun belangen beter behartigd zullen worden. De heer W. Onderwater wees op het nut van de onderlinge verzeke ring bij de L.T.B., zowel voor brand schade als voor ziekte en ongeval, terwijl hij voorts de L. T. B.-scholen te Hillegom en Noordwijkerhout ten zeerste aanbevool. Tot slot sprak de geestelijke advi genoeg, maar dit resultaat stemt tot zeer grote tevredenheid. Er zijn nog besprekingen gaande over het hou den van een voetbalwedstrijd tussen Stormvogels en een gelijkwaardige tegenslander. De muziekvereniging „St. Caecilia" is zo bereidwillig de ouden van dagen wederom in te ha len bij café de Bonte Koe, waar men nog een tijdje gezellig bijeen blijft. Hulde werd gebracht aan de auto bezitters, die wederom hun onmisba re steun hebben toegezegd. Het be stuur verzoekt die ouden van dagen vam 65 jaar of ouder, die door onbe kende oorzaak geen biljet hebben ontvangen, zich alsnog op te geven bij de heren H. G. Warmenhoven, God. v. Leeuwen, of W. v. Egmond t.m. Dnoderdag 5 Juni. De opstelling vindt plaats in de Dr. Kuyperlaan, Kievitsperk, inrijden in Mgr. Broere straat. Zaterdagmiddag om 1 uur worden de deelnemers thuis afge haald en 's avonds wederom thuis gebracht. WASSENAAR Voorstellen aan de Raad. Ke denavond komt de Gemeenteraad vam Wassenaar in openbare vergade ring bijeen voor de behandeling van een vrij korte agenda. Een van de belangrijkste voorstellen is wel dat betreffende ean verdere vergroting van de verkeersveiligheid op de Rijksstraatweg nabij het Dierenpark. Enkele maanden geleden werden daar, aan weerszijden van» de ver keerslichten, waarschuwingsborden geplaatst, die middels flikkerlichten het naderende wegverkeer attent ma ken op de aanwezigheid van de stop lichten. In de practijk is gebleken, dat deze waarschuwingsborden door vele automobilisten niet worden op gemerkt met het gevolg, dat door omgeving van de nieuwe Sdhool voor een huurprijs van resp. 10.en 5.per jaar. De fractie van de P.v.d.A. vestigde de aandacht op het ontbreken van aanplakgele- genheid voor de komende verkiezin gen. Besloten werd een drietal bor den te plaatsen en een verordening op het aanplakken vast te stellen. Deze verordening houdt in. dat het verboden is zonder toestemming van B. en W. de borden te beplakken. Deze verordening is reeds in wer king getreden. rijksregeling voor het ver strekken van een vacantie-gratificatie werd van overeenkomstige toepassing verklaard op het gemeentepersoneel. De P- v. d. A. vestigde de aandacht er op, dat geen vuilnis wordt opge haald langs een groot deel van de Zegwaartseweg en de Voorweg, ter wijl het opladen langs de Stations straat op ongeregelde tijden ge schiedt. B. en W. zullen deze zaak nader bezien. De heren van 't Hoff (Arb.) en de Groot (C.H.) infor meerden naar de mogelijkheid van gemeentewege een renteloos voor schot van 10.000.beschikbaar te stellen aan de vereniging „Het Zwembad". B. en W. stelden voor hun standpunt terzake schriftelijk bekend te maken, hetgeen door de raad werd geaccepteerd. Het reglement van het Burgerlijk Armbestuur werd conform het voor stel van B. en W. uitgebreid met een aantal bepalingen met betrekking tot de controle op de rekenplichtige ambtenaren. In ae vacature van r.et Burgerlijk Armbestuur, ontstaan door de periodieke aftreding van de heer M. Verbeek, werd laatstge noemde met 9 tegen 2 stemmen her benoemd. Twee stemmen werden uitgebracht op de heer E. v. d. Burg. Een nieuwe bezoldigingsregeling voor het gemeentepersoneel, welke per 1 Januari 1952 in werking treedt werd, op voorstel van B. en W. vast gesteld. B. en W. stelden voor een stuk grond aan te kopen van de P. T.T. en van A. C. Arkensteijn, lig gende aan de Leidsewallen. Zij wa ren van mening, dat deze grond uit stekend kan worden gebruikt als parkeergelegenheid. Na veel discussie over de wenselijkheid het parkeer terrein juist daar te maken, ging de Raad desniettegenstaande op het voorstel in. Een wachtverbod zal worden gelegd in de Dorpsstraat vanaf het Raadhuis tot de hoek van de Wallen. Als bijkomstigheid kan nog worden gemeld, dat een klein stukje gemeentegrond achter het Postkantoor aan de P.T.T. zal wor den overgedragen. Vervolgens werd besloten een perceel bouwland aan de Broekweg te verpachten tot uiter lijk 31 December 1959. Reeds veel is te doen geweest over de schade, welke aan de plas van de N.V. Poot's bedrijven zou zijn toegebracht door de inlating van van rioolwater. Veel vissen zouden gestorven zijn waardoor genoemde N.V. zich ernstig benadeeld ziet. Door de N.V. is tegen de gemeente een rechtsvordering ingesteld, die moet leiden tot het verkrijgen vam een schadevergoeding van de ge meente en/of van de Binnenwegse polder. Gevorderd wordt de betaling van een nader te bepalen schadeloos stelling en het zich onthouden van verdere onrechtmatige verontreini ging van de plas. Na veel discussie werd besloten tegen de vordering verweer te voeren. De Binnenwegse Polder had destijds tot medio 1952 Pieefit gAaal lucc&i! Thee van het pittige Engelse karakter werd in Nederland nog weinig gedronken. De voor naamste reden was wel de kostbaarheid van deze speciale theesoorten. Nu Douwc Egberts echter voor 76 cent per pakje 'n heerlijke Engelse melange brengt (Pickwick thee met groen etiket), wordt deze terstond alom gevraagd en gedronken. Het blijkt dat velen iets voelen voor de Engelse smaak. Het nieuwe pakje Douwe Egberts PICKWICK THEE is in minder dan geen tijd aan het populair worden 1 De nieuwe PICKWICK THEE - de fijne Engelse melange - is thans alom verkrijgbaar. Neem eens de proef met deze bijzonder krachtige, zeer rijk afschenkende thee van DOUWE EGBERTS! (Advertentie) gen te bouwen, vond instemming van de gehele Raad. Niet onverdeeld be groette men evenwel het standpunt B. en W. om de bouwverenigin gen geheel buiten deze zaak te hou den. De Nationale Woningraad had er namelijk schriftelijk de aandacht op gevestigd, dat woningbouw in de eerste plaats dient te worden bevor derd door de Bouwverenigingen en deze daar dan ook toe in staat moe ten worden gesteld. Dit zou ook het standpunt van de Regering zijl). De voorzitter betoogde daarentegen, dat de organisatie van de huidige wo ningbouw moet worden beschouwd als niet plaats te vinden in normale tijdsomstandigheden. Voorheen was de bouw van woningen vrij en paste men de nieuwbouw aan de bestaande behoefte aan. Thans is de vraag naar woningen zeer groot vergeleken bij het aanbod cn wordt bouwvolume mondjesmaat toebedeeld. Spr. stelde zich voor zo mogelijk een volgende maal wel in .overleg met de Bouw verenigingen te treden. Conform het voorstel van B. en W. werd beslo ten, ook met betrekking tot de opne ming van de voor de bouw beno digde gelden. Als laatste punt kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de gemeentebegrotingen voor 1951 en 1952, welk voorstel zon der hoofdelijke stemming door de Raad werd overgenomen. Ledenvergadering Pluimveever. De pluimvee- en konijnenfokvere- niging, Door Veredeling Verbetering, hield in het spaarbankgebouw een ledenvergadering, die goed bezocht was en door de voorz. J. C. Swart werd geopend. Tot keurmeester voor de te houden jonge dierendag werd benoemd, de heer B. Wermer uit Delft. De jonge dierendag zal gehou den worden op Zaterdag 19 Juli a.s in de zaal van de heer Veelenturf. De heer T. G. Blom werd vervolgens benoemd tot secretaris-penningmees ter. Het vraag-programma van de jonge dierendag, opgesteld door heer Blom, werd goedgekeurd. Na de pauze hield de heer Wermer een buitengewoon leerzame causerie over meest voorkomende konijnenras sen, toegelicht met schitterende lan taarnplaatjes. Verder werd besproken de najaartentoonstelling. Deze zal ge houden worden op 6, 7 en 8 Nov., in het patronaatsgebouw of in de voor malige R-K. Jongensschool. Het zal een kringtentoonstelling worden. Als keurmeesters hiervoor zijn uitgeno digd de heren J. Rol uit Voorschoten en J. H. de Jong uit Rotterdam. Vergadering A.L.A.B. Onder voorzitterschap van de heer T. Kloot wijk, hield de A.L.A.B. afd. zuivel, in het spaarbankgebouw een leden vergadering. Gezien het grote belang van de vergadering, t.w. de nog niet getekende nieuwe collectieve arbeids overeenkomst, de oude is 30 April afgelopen, was deze slecht bezocht. De voorzitter belichtte de gang van zaken tussen de drie samenwerkende organisaties van werknemers en werkgevers. Hieruit kon worden op gemaakt, dat de werkgevers niet be reid zijn, 't nieuwe landelijke C.A.O. te tekenen. Er kan dus van een'crisis in het zuivelbedrijf gesproken wor den. Het geschil heeft betrekking op de door de werknemers voorgestelde pensioen-regeling. Het bleek, dat 1 Juni alc uiterste datum van overeen stemming was genoemd. Zou het niet lukken, tot overeenstemming te ge raken, dan zouden scherpere maatre gelen nodig zijn. De verschillende vragen, op de te nemen maaregelen betrekking hebbende, werden op dui- Sportavond Naar wij vernemen, zal op Zaterdag 7 Juni, een sport avond worden gehouden, ten bate van het Rode Kruis. De gymnastiek vereniging „Pro Patria" en het fanfarekorps „Kunst en Vriendschap,, verlenen hierbij hun medewerking, terwijl de pl. voetbalverenigingen, D.SO.. en D.W.O. een wedstrijd zul len spelen, Gehoopt wordt, dat veel toeschouwers van hun belangstelling blijk zullen geven. Brand. Zaterdagmorgen om tien over half elf brak brand uit in de op slagplaats van de fa. Bax en Louws aan de J. L. v. Rijweg, alhier. De ge alarmeerde brandweer was snel ter plaatse en wist de brand spoedig on der de knie te krijgen, waardoor uit breiding werd voorkomen. De heer Louws liep vrij ernstige brandwon den op. Dr de Bruijn verleende de eerste hulp. De oorzaak van de brand is vermoedelijk onvoorzichtigheid met vuur. Geb.: Catharina, d. v. J. Kalisvaart en A. v..Harten; Gerardus Th., z. v. Jac. Zonderop en P. A. v. Stein. Ondertr.: G. Hess, 26 j. en C. M. T. den Elzen, 24 j.; H. Bakker, 25 j. en J. M. Verhoeff- 19 j.; J. Beimers, 30 j. en G. P. Louwerse, 28 j. Getr. H. v. Heukelingen, 29 j. en A .Blom, 23 j. ALPHEN AAN DEN RITN DRIE MEISJES OP FIETS ZONDER REM. Dinsdagmiddag reden een drietal meisjes op een fiets, waaraan geen rem meer was, de pas aangelegde af rit af nabij de nieuwe brug over de Rijn aan Gouwsluis, Steekterweg. Het rijwiel werd bestuurd door de oudste, een meisje van 12, terwijl haar zusjes van 5 en 3 jaar achterop de bagagedrager zaten. Het 12-jarige meisje was juist ja rig en op weg naar de banketbakker de Lange. Vanzelfsprekend ging het van de laagte af steeds harder en begrijpelijk kon het kind de bocht aan> de voet van de oprit niet maken. Het gevolg was, dat zij in pijlsnelle vaart tegen het huis van de fam. Ve- nendaal aanreed waar het 5-jarige kind als het ware door de ruit heen viel. Hevig schreeuwend bleef het drie tal liggen, toen onmwonenden op het lawaai aankwamen bleek de 5-jarige er het ergste aan toe te zijn. Zij had nl. een diepe wond dwars over de tong, waardoor zij veel bloed verloor en bovendien een hersenschudding. De andere meisjes kwamen er met lichte ontvellingen af. Nadat de kin deren binnen waren gebracht heeft dr. Zwartendijk de eerste hulp ver leend en werd het ongelukkige drie tal naar hun woning vervoerd. Gemeenteraad. Dc Gemeente raad komt morgenmiddag om half twee in spoedeisende vergadering bijeen, ter «behandeling van het voor stel een geldlening aan te gaan van 300.000,tegen 2 3/4 rente, aan te gaan met de reg.comm. voor het Radiowezen te Hilversum, voor de financiering van enige kapitaalsuit gaven. Bovendien het voorstel een Morgen viert het echt paar A. KeijzerC. Lek zijm gouden huwelijksfeest. Uit dit huwelijk werden 10 kinderen geboren, 5 zoons en 5 dochters. Een der zoons is het echtpaar door de dood ontvallen. Van de in leven zijnde 9 kinderen zijn er 8 gehuwd, die te samen 51 kinderen hebben. De bruidegom is 76 jaar en de bruid 71. Zij genie-, ten beiden nog een uitste kende gezondheid en be-' zitten een vitaliteit die me nige jongere hun zou kun nen benijden. Sedert enige tijd verblijven zij in het St. Antonius Rustoord te Langeraar. De bruidegom gaat nog -ervaring goed van pas. Bijna iedere pr dfcr veel bij zijn zoons, die op het be drijf gebleven zijn, werken en de bruid laat nog steeds de breipennen tikken om warme kleren voor de kleinkinderen te breien. In het Rustoord is dc bruidegom een goe de steun geworden, want in de tuin komen zijn tuinders vakmanschap en morgen kan men hen vinden in de eerste H. Mis. Heel hun leven is het geweest: hoe vroeger hoe mooier. Het feest wordt gevierd bij het Rustoord en 's morgens wordt in de parochiekerk een H. Mis uit dank baarheid opgedragen. geldlening van 10.000 aan te gaan met de heer A. P. J. Vlasman, eer tijds te Alphen aan den Rijn, thans te Amsterdam, voor de tijd van 15 jaar, a 4 ten behoeve van de wo- ningbouw. Een dagje uit. Het personeel van de auto-expeditie van Vis en de Jong alhier behoefde 2de Pinkster dag nu eens niet zelf het stuurrad in handen te nemen; met hun echt genoten werden zij in een prachtige autobus via Elten in Duitsland ge bracht. In Dusseldorf werd de broodmaal tijd gebruikt, waarna het gezelschap via Bochum naar Wupperthal ging waar men met de kabelspoorbaan en kele halten om hoog gebracht werd. Na de grens weer terug gepasseerd te zijn, werd in het park Sonsbeek gedineerd. In de beste stemming ging het weer op huis aan. nadat in Utrecht nog even „opgestoken" werd kwam het gezelschap diep in de nacht pas weer ira de gemeente terug. „Tijdverdrijf" De hengelaars vereniging „Tijdverdrijf" hield gis teren een wedstrijd, waaraan door 50 man werd deelgenomen. Aanvan kelijk was het weer gunstig, doch om half zeven stak de storm op. Uitslag: D. v. Leeuwen (1150 gr.), Roggeveen (630 gr.), A. Borst (330 gr.). In totaal vielen 18 deelnemers in de prachtige prijzen. Belastingdienst De heren W. J. van Hees en R. Hilgers zijn benoemd tot hoofdcontroleur en de heer G. J. van der Linden tot adj. commies ti tulair van 's Rijks belastingdienst. Geboren: Willem z. van Willem Ketel en Elizabeth J. Graafland; Hendrik Rokus z. van Arend Ver- duijn en Pietertje F. Bardelmeijer; Dirkje d. van Dirk Kraan en Ger- ritje Verhagen; Maria Joanna d. van Josep W. L. v. d. Velden en Catha rina M. Hoogervorst; Cornelis An- thonie d. van Cornelis Schellinger hout en Adriana Manschot; Anna Geertruida Maria d. van Leonardus A. Maas en Cornelia C. de Jong; Franciscus Johannes z. van Francis- cus J- van Deuren en Magcheltje C. van Achthoven; Ria Uicolina d. van Willem van Zwieten en Trijntje E. van den Bosch. Annelies d. van Hen drik M. Kok en Maartje G. Vis; Henriea Jeanna Maria d. van Simon N. Suiker en Johanna C. van der Tol. Ondertrouwd: Johannes F. Lieden- baum 39 j. en Bernardina F. Roze- straten 31 j.; Johannes W. Minten 57 j. en Chr. A. van 't Hooft 33 j.; Dirk Kruit 22 j. en Cornelia A. Graafland 19 j.; Jan Windhorst 29 j. en Adriana van Doorn 24 j. Getrouwd: Willem Bruggeman 23 j. en Gerritje van Eek 19 j. Overleden: Marijtje Barendregt 83 j., wede. van A. van den Berg; Hendrika Bloemendaal 76 j., echtg. van W. Lammers; Nico den Hollan der 74 j.; Annetje C. Hogendoorn 66 j., wede. van K. J. J. H. van der Burgh; Cornelia van den Bosch 75 j., wede. van L- Verboom. Cornelis van Wilgen 70 j.; Jacobus van Fulpen 72 jaar.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2