Willem II en Haarlem wonnen De Nederlandse afvaardiging naar Helsinki Stormvogels werd eerste klasser, Wassenaar naar de tweede klasse Willem II -H.D.V.S. 3-1 Haarlem-Ajax 2-0 Wassenaar tweede klasser door beter doelgemiddelde UIT DE OLYMPISCHE HOEK Athletiek, zwemmen, zeilen, wielrennen voetbal, hockey, ruitersport, boksen, roeien en kano-en DINSDAG 3 JUNI 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 OM HET VOETBAL-LANDSKAMPIOENSCHAP De wedstrijden in de kampioens competitie hebben gisteren geen ver rassingen opgeleverd. Willem II won van Hermes DVS met 31 en Haar lem bleef Ajax met 20 de baas. Veel verandering in de rangorde der kampioenen zal er waarschijnlijk niet meer komen, want de huidige rang schikking lijkt ons wel het meest juis te beeld van de krachtsverhouding. De stand is nu: Willem II 3 3 0 0 6 11—5 Hermes DVS 3 2 0 1 4 5—5 Haarlem 3 1 2 2 55 Ajax 3 3 0 39 DE PROMOTIECOMPETITIE Stormvogels heeft het pleit in de Afdeling A gewonnen. Door een 30 zege op Volendam heeft de club van Kraak zich de sterkste der tweede klassers getoont en heroverde zij het eerste klasseschap. Stormvogels 4 3 1 7 147 Volendam 4 12 14 7—8 EBOH 4—131 10—15 In Afdeling B kreeg Emma een 32 nederlaag te slikken tegen VVH '16, zodat de eindbeslissing hier nog niet te voorspellen valt. TEV 2 110 3 4—3 Sp. Emma 3 1113 55 VVH '16 3 1 0 2 2 4—5 Cok de laatste wedstrijd in de pro motiecompetitie van Afd. D, die tus sen Heracles en PEC, leverde een zege op voor de Almelose club, zo dat zij alle vier haar wedstrijden ge wonnen heeft, hetgeen een bijzondere prestatie is. Heracles 4 48 177 PEC 4 112 3 11—13 Hoogezand 4 13 1, 7—15 Vreugde voor Wassenaar, ""leed voor Blauw Zwart. De tweede beslissingswedstrijd voor de promotie der derde klasse van West II tussen Blauw Zwart Wassenaar heeft al evenmin een be slissing gebracht, want opnieuw speelden beide ploegen gelijk: 22, zodat tenslotte het doelgemiddelde in de promotiewedstrijden moest be slissen. En dat was in het voordeel van WassenaarVolgend jaar be ter, Blauw Zwart! DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. HaarlemAjax 2—; Willem nHer mes DVS 3—1. 0. Promotie Tweede klasse. A StormvogelsVolendam 30; B. W H '16S.C. Erna 32; D. Heracles —PEC 5—4. Eerste klasse: BleijerheideNAC 3—1. Promotie 3e klasse West II. Was senaarBlauw Zwart 22. Weer heeft Tilburg geen kam pioensvoetbal gezien. Willem II, dat in de oude beproefde competitie-op stelling dus met van Loon weer op de spilplaats en Mommers in de voorhoede aantrad, trof in Hermes DVS een geladen tegenstander, die zich zonder meer niet onder de voet wenste te laten lopen. Hoewel de Schiedammers nog steeds Stok misten en bovendien aanvoerder Poulus na 8 minuten spelen wegens een onwil lige spier vervangen moest worden door Loe Janse, waren» het de gasten, die voor de rust het meest in de aanval waren. Dat de hechte Willem Il-verdediging, waar Mertens Joop Heijster uitschakelde, de gehele Schiedamse aanvalslinie met Cock v. d. Tuijn weer als de grote animator in de eerste 30 minuten in bedwang kon houden, verdient zeer zeker een compliment. Eerst toen werd Wil lem II zich bewust van de roep die er de laatste tijd van de ploeg is uitgegaan en het begon dan ook on verwijld de aanval op de hegemonie van het middenterrein. Opvallend is het, dat de drie door Willem II gescoorde doelpunten door de beide vleugelspelers werden ge maakt. Men mag hieruit evenwel niet afleiden, dat het binnentrio heeft ge faald. Integendeel, de doelpunten waren steeds het gevolg van goed opgezette aanvallen, waarin van Roessel, Mommers en Debruijckere een verdienstelijk aandeel hadden. Hermes DVS begon deze strijd met een serie aanvallen, die al direct de nodige onrust onder de Tilburgse ge lederen bracht. De aanwezigheid ech ter van van Loop gaf de Willem II- verdediging weer het nodige zelf vertrouwen, vooral toen bleek, dat van Beers de gevaarlijke Schiedam mer van der Tuijn meer dan eens de baas was. Toch was het Hermes, dat het eerst een overwicht verkreeg, hoofdzakelijk door het te weinig doortastende spel der Willem II-voor- hoede, die tegen het afbrekende spel der Schiedamse verdediging niet was opgewassen. Toen echter na een half uur spelen de strijd op het midden veld door Mommers en de zijnen was gewonnen, werden ook van Roessel en zijn vleugelspelers agressiever en juist een minuut voor rust kogelde rechtsbuiten de Jong een slecht weg- gekopte bal van de op de spilplaats opererende Schenk onhoudbaar langs van Diest. Zestien min/uten na de hervatting kreeg Becx uit een vloeiende combinatie Mommersvan Roessel de bal vrij voor zijn voeten en op zijn bekende wijze deed de Willem II linksbuiten zijn plicht, de strakke schuiver in de uiterste hoek was voor van Diest inderdaad te machtig. En tien minuten later was het de andere vleugelspeler de jong, die, nadat een fraai door van Roes- se lingekopte bal op de doellijn door Burger was weggetrapt, antwoordde. Ook dit schot was onhoudbaar. Her mes maakte daarna gebruik van de zo zoetjes aan gebruikelijk, geworden Willem Il-inzinking. Een scherpe pass van v. d. Tuijn werd door Lex Janse op de borst opgevangen en nu was het Botermans, die geen schijn van kans had. Hoewel Willem II in de resterende strijd een fel vechtend HDVS van zich moest afhouden, was de over winning zeker, zij kwam dan ook te recht bij de ploeg, die er het meeste aanspraak op' kon maken, zonder echter tot opzienbarende dingen te zijn gekomen. Haarlem heeft in een vrij slappe en matige wedstrijd verdiend met 20 van Ajex gewonnen. Verdiend omdat Haarlem beter van de kansen gebruik wist te maken en ook dank zij een grotere activiteit van de ge hele ploeg. Wel was Ajax technisch misschien een tikje beter dan de Haarlemmers, maar het te korte spel der Ajax-voorhoede, het veel te lage tempo en voorts de geringe schot vaardigheid van de Amsterdamse aanvalslinie waren oorzaak, dat de Haarlemse verdediging op vrij een voudige wijze meester van de situa tie kon blijven, hoewel Ajax vrijwel in de sterkste samenstelling ver scheen, alleen Boskamp ontbrak nog op het appèl, vestigden de Amster dammers toch geen al te beste indruk. Het spelpeil had inmiddels veel te lyden van de stormachtige wind en speciaal in de eerste helft was het van beide kanten een vrij futloze vertoning met weinig goed spel. Ajax had een licht veldoverwicht maar zo wel Michels als van Dijk kon de juiste richting niet vinden. De meeste aanvallen werden geleid door linksbuiten van der Wel. Maar Oden- thal en vooral Kuys verdedigden goed, zodat het Haarlem-doel slechts zelden in gevaar verkeerde. De ver rassende aanvallen van Haarlem hiel den meer gevaar in» zich verborgen, maar een prachtige kans om de score te openen liet de Groot onbenut toen hij met alleen doelman Visser voor zich, naast schoot. Zo kwam de rust met blanke stand. Na twintig minuten in de tweede helft kreeg het spelbeeld een iets opgewekter karakter. Haarlem had n.l. een serie gevaarlijke aanvallen gelanceerd, welke de grootste aan dacht vroegen van Potharst c.s. en uit een fraaie voorzet van Groeneveld koni Potharst de bal weliswaar on derscheppen, maar hij liet het leder liggen voor zijn doelman Visser, die deze manoeuvre niet begreep, zodat de toesnellende van Osch de bal in het Amsterdamse doel kon schieten, (10). Haarlem deelde thans de la kens uit en het Amsterdamse doel kwam onder zware druk te staan. Drie minuten na het -eerste doelpunt plaatste van Osch de bal na een fraaie aanval naar middenvoor de Groot, die op zijn beurt Groeneveld een kans bood, waarvan deze gretig gebruik maakte door met een harde schuiver doelman Visser te passeren, (2—0). HET INTERNATIONAAL PROGRAMMA VOOR HET A.S. SEIZOEN Het internationaal voetbalpro gramma ziet er voor het seizoen 19521953 als volgt uit: 21 September 1952 Kopenhagen: DenemarkenNederland. 19 October 1952 Antwerpen: Bel giëNederland. 15 November 1952: in een nog na der te bepalen plaats in Engeland: EngelandNederland (amateurs). 22 Maart 1953 Amsterdam: Neder landZwitserland. 19 April 1953 Amsterdam: Neder landBelgië. 19 April 1953 Antwerpen: België BNederland B. SPANJE—IERLAND 6—0. In het Chamartinstadion te Madrid werd de interland voetbalwedstrijd SpanjeIerland gespeeld. De Span jaarden wonnen met 60, nadat de rust met 40 was ingegaan. W'&tem 2 aev&Caeg, Mewieö SXVS SgaK-a ifwfllnmB De te Tilburg gespeelde voetbalwedstrijd om het landskampioenschap tus sen Willem II en Hermes D.V.S. werd door de gastheren met 31 gewonnen. Het moment, waarop de Tilburgenaren hun derde doelpunt maken door de Jong. Doelman van Diest kan het schot niet keren. Ook de tweede beslissingwedstrijd bracht geen beslissing (2-2) In het uitverkochte VUC-stadion in Den Haag is gisteravond eindelijk de beslissing gevallen in het spannende duel tussen Blauw Zwart en Wassenaar om een plaats in de tweede klasse. Dat wil zeggen: niet deze tweede beslis singswedstrijd heeft die beslissing gebracht, want na twee uur voetbal was ce stand nog steeds 2—2, maar het beter doelgemiddelde van Wassenaar. Evenals in de vorige wedstrijd deed zich ook gisteren weer het merkwaar dige feit voo-r, dat het gelijkmakende doelpunt in het Wassenaar-doel ge scoord werd door 'n Wassenaar-speler Wat spelverhouding betreft kwam dit doelpunt Blauw Zwart zeer zeker toe. Er waren in deze wedstrijd zelfs langdurige périoden van een uitgesproken Blauw Zwart-overwicht, zonder dat «vt overwicht in doelpunten tot uitdrukking kwam. 20. Na keurig samenspel met R. Dek plaatste rechtsbuiten J. Rem merswaal van vrij grote afstand de bal in de richting van het doel. Meteen verdween het leer via de paal in het net. Drie minuten later herhaalde zich hetzelfde spelletje, maar nu aan de andere kant. Piet van Rhijn kreeg een vrije trap te nemen, hij plaatste het leer met een zacht tikje naar Leo De- kleermaeker, die de bal weer, retour neerde en terugkeerde en toen een op 'n voorzet lijkend schot loste, dat eveneens via de paal, onhoudbaar voor doelman Ostrum in het net ver dween (219). Z: bleef de stand tot aan de rust. In de tweede helft duurde het 33 mi nuten, voordat er weer een doelpunt gênoteerd kon worden. K. van Leeu wen, die op dat ogenblik in de voor hoede van Blauw Zwart speelde, loste een keihard schot, dat door een van de Wassenaar-verdedigers, nl. C. van Wissen, van richting veranderd werd en onhoudbaar in het doel verdween (22). Er waren nog 12 minuten te spelen. Wat er aan beide kanten ook gezwoegd werd, het kwam niet tot Aan spanning heeft het ook in deze laatste van de vier ontmoetingen tus sen de beide Wassenaarse derde klas sers niet ontbroken. In de tweede mi nuut reeds dreigde Wils door te bre ken en een minuut later kopte hij een voorzet van Noordover net naast. Aan de andere kant kogelde P. Remmers- waal de bal naast en verdween een gevaarlijk schot van rechtsbuiten van Ulft juist over de kruising van paal en lat. In de Blauw Zwart-achterhoe- de deed de jeugdige linksbuiten Leo Dekleermacker weer prachtig werk. Een van zijn goede schoten belandde in het zijnet. Een fraaie voorzet werd door Piet van Rhijn juist naast* ge kopt. Maar ook het Blauw Zwart-doel kwam ongeveer halverwege de eerste helft enkele malen in groot gevaar te verkeren. In de 28e minuut greep doelman van Leeuwen, blijkbaar ge hinderd door de laagstaande zon mis naar een schot van Houps. De bal kwam bij R. Dek en met een fraaie boogbal werkte deze het leer onder de lat. Wassenaar leidde met 10. Nauwelijks 2 minuten later was het MaatCetn wint aan CLjax De te Haarlem gespeelde voetbalwedstrijd om het landskampioenschap tussen Haarlem en Ajax is in een 20 zege voor de gastheren geëindigd. De Haarlemmers proberen een doorbraak te forceren. doelpunten en verlenging werd nood zakelijk. Vier maal 7^ minuut werd er doorgespeeld en de vermoeidheid ging steeds grotere parten spelen. Het doelpunt, dat de beslissing had kunnen brengen, bleef evenwel uit. Toen het eindsignaal eindelijk klonk, stroomde het veld vol Wassenaar- supporters, die dol van vreugde de groen-witte spelers op de schouders namen en hossend naar de kleedka mer droegen. Na een triomftocht door Wassenaar werd uitbundig feest ge vierd tot laat na middernacht in Huize Den Deyl. Onder diegenen, die hier hun gelukwensen kwamen aanbieden was ook de burgemeester van Wasse naar, dr.F. A. C. M. baron van Wijn bergen. HET UVS-HUTSPOTTOURNOOI UVS treft het niet met de wedstrij den voor haar Hutspottournooi. Vo rig jaar, toen de wedstrijden voor het eerst werden georganiseerd, had den zij te lijden van de regen en ditmaal stond er een stevige storm, die goed voetbal vrijwel onmogelijk maakte, maar bovendien niet uit lokte tot een bezoek aan het tour- nooi. We vragen ons echter af, of dit tournooi ooit wel zal slagen, want de Tweede Pinksterdag lijkt ons wel een heel ongeschikte datum. Wan neer het immers mooi weer is. vindt I er een uittocht plaats naar buiten en I denkt men niet aan voetballen, maar bovendien geloven we, dat men met een dergelijk tournooi van yier of vijf wedstrijden teveel van het goede krijgt. Daarom, wil UVS met dit tournooi succes hebben, dan lijkt het ons, dat zij een andere weg zal moeten in slaan. De deelnemers aan het tournooi van gisteren waren ZFC, Elinkwijk, Longa en UVS. Van de eerste klassers viel het spel bepaald tegen, ZFC deed het evenwel veel beter. Met 10 won nen de Zaankanters van Elinkwijk, waarna UVS gelijk speelde tegen Longa (00) en zich na strafschop pen in de winnaarsronde plaatste. Het jeugd-adspiranten-elftal van UVS won vervolgens met 10 van een dito elftal van Quick Boys, waar na de verliezersronde gespeeld werd tussen Elinkwijk en Longa. De Bra banders wonnen deze wedstrijd met 31, zodat zij zich als derde plaat sten in het tournooi. De winnaarsronde tussen UVS en ZFC gaf een groot overwicht van de Zaandamse club te aanschouwen. Mede doordat ZFC voor rust de straffe wind in de rug had, was de 6tand bij rust reeds 40 in hun voordeel. Na de hervatting wist UVS het windvoordeel niet uit te buiten. Zelfs scoorde ZFC opnieuw (05) en èerst daarna gelukte het Tonny Kantebeen met een prachtig laag schot de eminente ZFC-keeper te verschalken. Het ZFC-doel ontkwam voorts in deze helft tweemaal op gelukkige wijze aan doorboring, eens doordat de rechtsback de bal uit doel kopte en de andere keer toen hij de ingeschoten bal met een om haal uit het doel trapte. Volgens velen was de bal toen reeds de doel lijn gepasseerd, doch de scheidsrech ter had zulks niet kunnen consta teren. ZFC werd dus winnaar van het tournooi, UVS tweede, Longa derde en Elinkwijk vierde. Op een conferentie, uitgeschreven door het bestuur van het Nederlandsch Olympische Comité, werd medegedeeld, dat het bestuur van het N. O. C. op de vergadering van Vrijdag heeft besloten een ploeg uit te zenden, welke zal deelnemen aan het voetbaltournooi, de athletiekv/edstrijden dames en heren, het hockey-tournooi, de roei wedstrijden (onzeker), de zeilwedstrij den. de zwemwedstrijden dames en heren, het waterpolotournooi, de wie lerwedstrijden. de kano wedstrijden dames en heren, het gewichtheffen, de bokswedstrijden, de ruiterwedstrijden (onzeker), de gymnastiek wedstrijden voor dames en kleiduiven schieten. Nederland doet dus niet mee in volgende takken van sport: worstelen, moderne vijfkamp .schieten, schermen en basketball. Ons land zal bij het openingsdefilé op Zaterdag 19 Juli in het Olympisch Stadion te Helsinki met een representatief team aanwezig zijn. Naar wij verder vernamen ligt het in de bedoeling bij de individuele takken van sport aan de volgende nummers deel te nemen: Athletiek dames: 100 m hardlo pen, 200 m hardlopen, 80 m horden loop, vèrspringen en 4 x 100 m esta fette (onzeker). Athletiek heren: 100 m hardlopen (onzeker), 200 m (onzeker), 400 m (onzeker), 800 m (onzeker), 1500 m, 5000 m, 400 m hordenloop (zeer on zeker), vèrspringen, speerwerpen (zeer onzeker), marathon (onzeker). Boksen: een paar boksers. Kano: kl en k2 lange en korte baan, kl dames. Gewichtheffen: 2 gewichtheffers. Roeiers: geheel onzéker. Ruitersport: geen zware dressuur: nog onzeker samengestelde wedstrijd zware springconcours. Wielrennen: sprint, achtervol gingswedstrijd, wegwedstrijd. Zeilen: 5.5 m klasse, drakenklasse, starklasse, „finn" klasse. Zwemmen: dames: 100 m vrije slag, 100 m rugslag, 200 m school slag, 400 m vrije slag, schoonsprin- gen (zeer onzeker), 4 x 100 m esta fette. Heren: 100 m vrije slag, 100 m rug slag (zeer onzeker). 200 m school slag (zeer onzeker), 400 m vrije slag (zeer onzeker), 1500 meter vrije slag, 4 x 200 meter vrije slag (zeer onze ker) en waterpolo. Wanneer de inschrijvingen voor enkele nummers onzeker of zeer on zeker worden genoemd, dan hangt dit af van twee factoren: op de eer ste plaats zijn de bonden nog aan het onderzoeken of de betrokkenen wat hun capaciteiten betreft, voor uitzending in aanmex-king komen. En voorts hangt de uitzending van de „onzekeren" voor een belangrijk deel er van af of een bedrag van 35.900, welke nog aart de grote som, voor Helsinki nodig, ontbreekt, bijeen gebracht zal kunnen worden. Een ploeg van ruim 150 deelnemers Van de zijde van het bestuur van het NOC werd voorts medegedeeld, dat een zeer belangrijk bedrag voor de uitzending van een voetbalploeg, een ruiterteam, de zeilers en in het kleiduivenschieten de respectieve nationale bonden of andere personen zelf beschikbaar hebben gesteld. De ploeg zal ongeveer 150 man groot zijn, officials inbegrepen, met dien verstande, dat de mogelijkheid bestaat, dat 165 personen naar Hel sinki zullen gaan. waarbij een en ander afhankelijk is van de in de komende weken in verschillende takken van sport nog te verrichten inviduele prestaties en van het be schikbaar komen van het vermelde ontbrekende bedrag. Het bestuur van het NOC staat op het standpunt, dat de sportieve nor men, onafhankelijk van de finan ciële mogelijkheden voor het in aan merking komen van uitzending ge handhaafd blijven. Deze sportieve norm is, dat de ploeg of de indivi duele deelnemer tot een verrichting te Helsinki komt, welke internatio naal gezien op een behoorlijk niveau ligt. Naar aanleiding van een vraag, waarom het voetbalelftal naar Hel sinki zal gaan, werd van de zijde van het bestuur medegedeeld, dat de goede prestatie, welke het bonds- team in de wedstrijd tegen Oosten rijk B heeft geleverd, van grote in vloed is geweest bij deze beslissing. Bovendien is in tegenstelling met thans, het niet altijd mogelijk om voetbal bij de olympische spelen te doen vertegenwoordigen; men herin nert zich ongetwijfeld, dat in 1936 geen team naar Berlijn is gegaan en dat in 1956 naar Melbourne zeker geen Hollandse ploeg de verre reis zal ondernemen. Voorts heeft in vele opzichten de KNVB grote medewer king verleend, niet het minst in fi nancieel opzicht ten einde een goede representatieve ploeg naar Finland te kunnen zenden. Het voetbal-elftal zal met 17 spe lers gaan, het hockeyteam met 15. Het NOC zal te Helsinki worden vertegenwoordigd door de vooi-zit- ter dr. J. Linthorst Homan, de secre taris dr. J. N. van den Houten en het bestuurslid H. J. Slingenberg, waarbij de kosten voor een deel niet door het NOC zelf worden gedragen. Naar men weet zal de heer K. J. J. Lotsy als chef de mission fungeren. Vrijwel alle deelnemers zullen per vliegtuig de reis van Amsterdam naar Helsinki en terug maken. Voorts zullen de Nederlandse deelnemers niet allen tegelijk in Helsinki zijn; sommige athleten en ploegen gaan van te voren in verband met voor wedstrijden en training, andere teams en deelnemers, die pas in de tweede week aan de beurt zijn, ko men later. Het officieel costuum van dc Ne derlandse deelnemers zal zijn een blauw jasje, een grijze broek of rok je, de heren een witte pet en de da mes een oranje mutsje, de dames grijze kousen en de heren grijze sok ken. Op het linker gedeelte van het jasje zal het NOC-embleem worden gehecht. Onderhoud met K. J. J. Lotsy heer K. J. J. Lotsy, gevraagd zijn mening te willen kenbaar maken over het besluit van het Nederlands Olympisch comité om Nederland in te schrijven voor het olympisch voetbaltournooi. De heer Lotsy stond op het stand punt, dat Nederland aanwezig moet zijn op het olympisch voetbaltour nooi, omdat dit laatste zo belangrijk is in de algemene strijd tussen het amateurisme en het professionalis me, een gevecht, dat, zo beaamde de heer Lotsy, voor andere takken van sport wellicht niet zo hevig is. Het bestuur van de KNVB is zeer inge nomen met dit besluit van het NOC en het Olympisch comité heeft hier mede begrip getoond voor het be langrijke aandeel, dat de KNVB heeft gehad in de olympische uitzen dingen van de laatste 20 jaar. En onze waardei'ing gaat uit naar het NOC omdat deze beslissing een er kenning inhoudt van wat het Ne derlands elftal in de periode, welke achter ons ligt, heeft gedaan voor de Nederlandse sport in het alge meen. Wij slaan ons niet op de boi'st, zo vervolgde de heer Lotsy en wij staan zeker niet op het standpunt, dat het ons recht is om naar Hel sinki te gaan. Maar het doet prettig aan te constateren dat, als bepaalde aangelegenheden om een oplossing vragen, men zich weet te herinne ren, wat de voetbalsport in het ver leden en het heden heeft bijgedragen tot het slagen van zo menige actie. Wij zijn het NOC- dankbaar voor zijn besluit en ongetwijfeld zal het Ne derlands elftal te Helsinki trachten een zo goed mogelijk resultaat te be halen. TE VEEL HELPERS NAAR HELSINKI Op advies van de heer Sigfrid Ed- stroem. president van het I.O.C., heeft het Finse organisatiecomité van de spelen, te Helsinki de aan dacht van de diverse nationale olym pische comité's gevestigd op het z.i. overdreven grote aantal helpers, trainers en waarnemers, die de ploe gen vergezellen. In tota.r komt men thans reeds op 8500 deelnemers, terwijl maatregelen getroffen zijn voor de huisvesting van 7000 a 7500 personen, het oor spronkelijk vastgestelde cijfer. Het overschot ligt niet aan het grotere aantal athleten maar aan dat van de genen, di^ hen vergezellen. Het or ganisatiecomité zou wensen, dat hun aantal niet meer dan 20 percent is van het totaal aantal leden van elke ploeg, die meer dan honderd perso nen omvat. Degenen die boven dit aantal meekomen, lopen de kans, dat ze gelijkgeschakeld zullen worden met de gewone toeristen en dat hun het recht ontzegd zal worden om in de olympische dorpen te wonen als mede het recht van vrije toegang tot de verschillende stadions.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6