Eerste Lustrum „Ronde van Nederland" begonnen Het 30ste Bondsfeest van het N.K.G.V. uitstekend geslaagd Amsterdam-Etten gewonnen door Kemp (Int.ploeg) Nederland won de keurturn- landenwedstrijd van Saarland DINSDAG 3 JUNI 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 De vijfde ronde van Nederland komt in zoverre met de vier voorafgegane overeen, dat men ook thans weer maandenlang in de onzekerheid heeft verkeerd of alle aan de organisatie verbonden moeilijkheden wel overwon nen zouden worden. Op dit punt is de traditie dus gehandhaafd. Anderzijds zijn er ook belangrijke verschillen, zowel wat de indeling van het parcours en de wedstrijdformule als wat de omvang van het rennerveld aangaat. Financiële overwegingen hebben ertoe geleid, dat ditmaal slechts 42 ren ners veertien minder dan verleden jaar en lang niet de helft van 1948 toen de rondenreeks begon met een totaal van over de honderd deelnemers van start zijn gegaan. En aanoorzaken van dezelfde aard moet worden toegeschreven, dat de tweede etappe goeddeels en de derde geheel over het grondgebied van onze Zuidelijke buren veert, aie zodoende gelegenheid krijgen de twee Belgische ploegen toe te juichen en tevens bij te dragen in de kosten van de organisatie. Precies om twaalf uur loste wethouder mr. F. H. C. van Wijck het startschot en vertrokken de renners, luide toegejuicht door de duizenden kijkers. Men zou lang kunnen redetwisten over de vraag, of bij een dergelijke uitstippeling van het parcours en bij een totaal van slechte achttien Ne derlandse renners op een veld van twee en veertig het nationale karak ter vara de ronde van Nederland wel voldoende is gehandhaafd. De organisatoren moesten nu een maal roeien met de riemen waarover zebeschikten. Het gaat er per slot van rekening vooral om of de voor waarden geschapen zijn die een spannende en sportieve wedstrijd kunnen waarborgen, in de veronder stelling dan altijd, dat de renners,, van wie in laatste aanleg het meeste, zo niet alles afhangt, ten volle hun sportieve plicht zullen doen. Wij zijn geneigd tot optimisme in dit verband. Het veld is beperkt, met een mini mum aan „franje" van bijlopers, die de uitslag wel incidenteel kunnen be- invloeden maar bij voorbaat kanéloos moeten worden geacht wat de ere plaatsen aangaat. De kwaliteit van de bezetting lijkt ons uitstekend. De nationale Nederlandse ploeg be staat uit zes van onze allerbeste ren ners, man voor man van internatio nale klasse en allen candidaat voor onze Tour de Franse-equipe. Van Breenen heeft als prof de minste er varing, maar zijn debuut is tot nu toe verrassend goed geweest en men weet tot welke huzarenstukjes deze spectaculaire renner, als hij zijn dag heeft, bij machte is. HET VERTREK UIT AMSTERDAM. Tussen tienen en elven Maandag morgen was het in een der zalen van Krasnapolsky, waar de Permanence gevestigd was, een voortdurend „va et vient" van officials, ploegleiders en journalisen, bij wie ook weer tal van bekende Belgen, die de laatste bescheiden communiqués kwamen af halen. Het gerucht deed de ronde, dat Jan Nolten wellicht nog te elfder ure van de partij zou zijn voor het ge val een van de andere deelnemers, van wat voor ploeg ook, verstek zou laten gaan. Maar om elf uur precies waren alle ploegen conmpleet en daarmee verdween dus de mogelijk heid van Noltens meedoen, indien daar althans serieus sprake van is Intussen begonnen op het straat- vak voor het Paleis de kijkers te ar riveren voor wat men de ceremonie protocolaire zou kunnen noemen. De voorstelling van de ploegen en de symbolische start, die nu eenmaal krachtens de traditie in het hart van de hoofdstad des lands behoort plaats te vinden. Het was winderig en buiig weer en de zuidwester blies al de hele morgen over de vlakke polders en wakkerde af en toe aan tot halve stormkracht Dat beloofde dus wat voor de-eer ste rit naar het zuiden, naar Etten. De ploegen stelde zich op in deze volgorde: België A in rode shirts, België B in gele, Duitsland in het rood-wit-rood, de internationale ploeg in regenboogsshirts met oran je, de Nederlandse nationale ploeg in rood-wit-blauw en de Nederlandse A-ploeg in bruingeel. Tenslotte de Nederlandse ploeg, die door drie verschillende maatschappijen is ge adopteerd, zodat de zes renners paarsgewijs drie verschillende kleu rencombinaties droegen, wit-blauw, bruid-rood-blauw en wit-oranje. De ceremonie kreeg ditmaal een, bijzonder feestelijk karakter doordat Wim van Est, Nederlands renner nummer een en een sportfiguuf, die zelfs door een groot man als Jacques Goddet met bijzondere onderschei ding behandeld wordt, door wethou der van Wijck werd gehuldigd voor zijn tweede zege in Bordeaux-Parijs, dit jaar met nog meer machtsvertoon behaald dan in 1950, toen hij zijn naam voor de eerste keer op de ere lijst schreef van deze klassieke wed strijd. Precies om twaalf uur loste wet houder van Wijck het startschot en vertrokken de renners, luide toege juicht door de duizenden kijkers. Om twaalf uur twintig, dus met vijf minuten vertraging, werd de course even buiten Amsterdam op de weg naar Sloten vrijgegeven, na dat de stoet met een kalm gangetje door de hoofdstedelijke straten was gepeddeld. Op de nauwe en bochtige weg tussen dichte hagen toeschou wers door bleef het tempo de eerste kilometers laag, en dat was maar goed ook, want de publiciteitskara- Vaan was eveneens veel te laat ge start en reed slechts enkele honder den meters voor de kop van het com pacte peloton. De rijkspolitie zorgde daarna dat er wat meer speling kwam. Kleine uitlooppogingen. Tot Haarlem gebeurde er niets bij zonders. Het peloton rekte zich uit een maar kromp dan weer samen en het verband ging niet verloren. Maar in de straten van de stad wipte Faan- hof weg en de Belgen, die een con trolerende positie hadden ingenomen aan de kop van de groep, onmiddel lijk nadat de vliegende start had plaats gehad, werden even verrast, ï'aanhof kwam los en nam driehon derd meter voorsprong. Maar het was geen serieuze poging, meer een peiling en aftasting van wat de an deren van plan waren, en al even buiten Haarlem liet de Roozendaler zich terugvallen. Bij De Zilk tus sen Bennebroek en Noordwijkerhout, ongeveer 32 kilometer van de start, ging Wout Wagtmans even naar vo ren. Hij stoótte echter evenmin door en werd weer ingelopen zonder noe menswaard verzet. De renners had den nu de straffe zuidwester pal te gen en de vaart zakte tot beneden de 25 kilometer. Even voor Noordwijk kwam er echter leven in de brouwe rij. Want van Breemen (Nederlandse nationale ploeg), Harm Smits (Ne derland B) en van Elderen (Neder land B) gingen aan de haal terwijl de Belg Herdrickx zich liet meezui gen. De poging liet zich veelbelovend aanzien, want aanvankelijk losten de vier vluchtelingen elkaar geregeld af aan kop. Het verschil werd drie a vierhonderd meter, doch slonk toen weer omdat de Belg er de brui aan gaf en de drie anderen het op de on beschutte delen van de weg riet te gen de wind konden bolwerken. Het groepje werd ingelopen, maar nau welijks was de fusie tot stand ge komen of drie renners, Wagtmans van de Nederlandse nationale ploeg, Jöris van Nederland A en Petry van de Duitse equipe gingen door op hun eigen vaart en reden zich los. Bij Wassenaar (54 kilometer) hadden zij een gat gegraven van zeker vijfhon derd meter wijdte en in de beboste streek, die ze nu doortrokken, hiel den ze het tempo gemakkelijk op 40 kilometer. De twee Nederlanders hadden er zin in, maar ook Petry knapte zijn deel in het karwei op en liet zich niet manen als zijn beurt gekomen was om als gangmaker te fungeren. Om tien minuten over twee pas seerden de drie koplopers de Laan van Alkemade in den Haag met ruim een half uur vertraging op het tijd schema. Wagtmans schoot naar voren. Te Loosduinen, 78 km. van het be ginpunt, passeerden de drie koplo pers, Wagtmans, Jöris en Petry met een half uur vertraging op het tijd schema. Zij hadden toen 3 minuten voorsprong op het peloton, dat in het Westland het tempo ietwat op voerde, zonder dat vooralsnog van een serieuze achtervolging gespro ken kon worden. De wind was iets naar het westen gedraaid, zodat de renners hem van opzij en soms vani achteren hadden. Het trio bleef in straf tempo rijden, waarbij nochtans Wagtmans potentieel de sterkste in druk maakte, terwijl Jëtris moeite had om bij te blijven. In de bochtige straten van Schiedam schoot plotse ling Wagtmans met een ruk naar vo ren. Hij had in een ommezien 50 me ter voorsprong op Petry en 150 me ter op Jöris, die deze klap ndet kon incasseren en hoe langer hoe verder afzakte. Petry herstelde zich spoe dig, hij zette de tanden op elkaar en vloog achter de Nederlander aan, die hy na een furieuze achtervolging nog voor het ingaan van de tunnel te pakken kreeg. Met een ontketende en in Tour de Normandië-stijl rijden de Wagtmans voorop, stormden de twee de Maastunnel door. Op de an dere oever wilde Wagtmans de vlucht voortzetten maar nu draalde Petry, hetzij om physieke, hetzij om tacti sche redenen. Een paar keer spoorde Wagtmans hem aan de kop te nemen, het was zijn beurt, maar Petry schud de van neen. En dan ging Woutje in arren moede maar weer gangma ken. Maar dit kostte tijd en het pelo ton, dat er intussen ook een stugge gang had ingezet maakte er van ge bruik om het verschil wat te redu ceren. Een kilometer of 5 voorbij de tunnel bedroeg het ongeveer 2 mi nuten. Te Dordrecht bedroeg het verschil tussen de koplopers en het peloton 3 minuten. Om 4 uur passeerden Wagtmans en Petry de brug bij Dordrecht met ongeveer een half uur vertraging op het tijdschema. Wij timeden daar het verschil met de kopgroep op 3 mi nuten. Wagtmans en Petry weren nu weer beste maatjes. Ze dronken samen zelfs uit één fles en Petry nam weer braaf de kop als het zijn beurt was. Het peloton maakte zich geen zorgen over zijn achterst-and, maar paste tegelijkertijd wel op, dat dit niet groter werd. Een gesloten spoor wegovergang voor Wagenberg (150 km.) gaf een kleine vertraging, die dra werd ingehaald, zodat het ver schil een tijdlang bleef schommelen om de drie minuten. Daarna werd het geleidelijk minder totdat het bij de doortocht van Breda (159 km.) tot beneden de 2 minuten slonk en men rekening moest houden met de mo gelijkheid, dat het Nederlands-Duit se duo nog ingehaald zou worden voor Etten, waar het circuit van 3,2 km. tien maal gereden moest worden, alvorens de eindstreep zou worden overschreden. Inderdaad gebeurde dit halverwege BredaRijsbergen op 164 kilometer van de start, waar Wagtmans en Petry het hoofd bogen. Zij hadden samen met Jöris de koers gemaakt, doch waren er niet in ge slaagd de voorsprong zo hoog op te voeren, dat ze een reëele kans had den om geïsoneerd op het circuit te arriveren. De aansluiting kwam tot stand toen er nog ongeveer 42 km. gereden moest worden, waarbij inbe grepen de 10 rondeni van het circuit. Nieuwe koplopers. Tussen Rijsbergen en Etten hebben tal van renners pogingen gedaan om zich van het peloton los te rijden. Deze laatste fase van de strijd was daardoor vol leven en bedrijvigheid, maar alhoewel de stoten vinnig ge noeg waren slaagde geen der concur renten er in het peloton te lossen. Wel verloren diverse renners terrein, bij wie Helt, Loos, Lambrichs, Her- driks, van Elderen en Weilenmann. Een groot peloton arriveerde in ge sloten gelederen te Etten, waar toen nog 10 ronden van het 3,2 kilometer lange circuit gereden moesten wor den. Al spoecig kwamen van Dor- mael, Sorgeloos, Voorting en Kemp naar voren en namen zij een voor sprong, die zij geleidelijk tot een 20-tal seconden wisten op te voeren op een 2e groepje, waarvan de sa menstelling overigens nogal eens wij ziging onderging. Na 8 ronden was het al duidelijk, dat de zege aan een van de eerste vier teni deel zou val len, behoudens incidenten en inder daad werd de eindspurt betwist tussen genoemde vier, bij wie zich intussen tal van renners hadden gevoegd, die een of meer ronden achterstand had den. De Luxemburger Kemp slaagde erin na een uiterst verwoed slotdeel Voorting met miniem verschil op de streep te kloppen. De uitslag. De officiële uitslag vani de eerste etappe van de ronde van Nederland, AmsterdamEtten over 206 km., luidt: 1. Kemp (int. ploeg) 5 uur 46 min. 17 sec.; 2. Voorting (Nederland A) 5.46.47; 3. Sorgeloos (België B) 5.47.17; 4. van Dormael (België A) z.t.; 5. Dekkers (Nederland A) 5 uur 47 min. 35 sec.; 6. Bogaerts (België A) z.t.; 7. Gielen (België A) z.t.; 8. Siefert (Duitsland) z.t.; 9. Hoermann (Duitsland) 5 uur 48 min. 44 sec.; 10. van Breenen (Nederland A) z.t.; 11. de Hoog (Nederland B) z.t.; 12. Schaecken (België A) z.t.; 13. van Est (Nederland A) z.t. De winnaar Kemp kreeg een mi nuut bonificatie, Voorting, de twee de aankomende, kreeg 30 sec. TAFELTENNIS DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN Te Den Bosch werden wedstrijden gehouden om de nationale tafelten niskampioenschappen. De uitslagen luiden: Dames enkelspel lc klasse: halve finales: Noortje van Megcn sl. Hen- ny van Woezik 2117, 2117. Cobic van Megen sl. Mies Bonnier 1621, 21—18, 21—19. Finale: Cobie van Megen sl. Noor tje van Megcn 2112, 2119. Heren enkelspel halve finales: hoofdklasse: Pelser sl. van Zoelen 19—21. 21—15, 21—16; Du Buy sl. Stoop 21—6, 21—16. Finale: Du Buy sl. Pelser 2113, 19—21, 21—10, 21—15. Heren dubbelspel hoofdklasse f i- nale: Pelser en Kreuger sl. van der Spek en J. Hoogcndoorn 2111, 21—23, 28—26. Gemengd dubbelspel hoofdklasse finale: Cobie van Megen en Schef- fer sl. Noortje van Megen en J. Hoo- gendoorn 21—10, 2117. Dames dubbelspel le klasse: finale: Loty Schoondcrbeek en Henny van Woezik sl. Cobie en Noortje van Megcn 21—13, 21—11. BILJARTEN KRUYTHOF NAAR EUR. KAMPIOENSCHAPPEN. De Europese kampioenschappen fantasie classique zullen van 19 tot en met 22 Juni te Bordeaux worden gehouden. De Kon. Ned. Biljartbond zalin dit tournooi worden vertegenwoordigd door Kruythof uit Barendrecht. De zer dagen heeft deze speler deelgeno men aan het Belgisch kampioenschap in dit genre, daartoe, welwillend in de gelegenheid gesteld door de Belgische bond. HVan de zeven deelnemers ein digde Kruythof f als vijfde, waarby hij een puntenaantal behaalde van 187. Indien men weet, dat onze land genoot bij het Europees kampioen schap fantasie classique, de vorige maal te Amsterdam gehouden, slechts 101 punt heeft behaald, dan zal het duidelijk zijn, dat de Barendrechtse speler sterk vooruit is gegaan. Aan gezien het internationaal aanvaarde minimum op 150 ligt, bestond er voor de N.O.B.B. alle reden Kruythof voor het Europees kampioenschap te Bor deaux in te schrijven. Gevarieerd programma op de ere-avond Het dertigste bondsfeest van het KNGV werd Zaterdagavond in de Houtrusthal ingezet met een ere- avond, wdfervoor zeer grote belang stelling bestond. Het programma bestond uit een ge varieerde keur van toestelturnen, vrije oefeningen, rhythmisohe gym nastiek en springnummers, voor da mes en heren, in de meeste gevallen klassikaal, nationaal en internatio naal. De oefeningen van een Deens damesgroepje uit Esbjerg werden rhythmisch en sierlijk uitgevoerd, met een ernst en een concentratie, waarvoor men alleen maar bewon dering kon hebben. De afdeling he ren van de Rotterdamse Turnbond vergastte de aanwezigen op een serie oefeningen op de lange mat, waarbij de volkomen beheersing van het lichaam opviel bij het maken van de salto's. De olympische damesploeg van het KNGV, in voorlopige samen stelling, demonstreerde oefenstof naar keuze, welke oefeningen over het algemeen te lang duurden, maar niet temin bewezen de dames, dat zij de laatste tijd buitengewoon op het voor Nederland nog betrekkelijk nieuwe toestel, de evenwichtsbalk waren vooruitgegaan. Helaas stond de balk niet voldoende vast om rust volkomen zekerheid van uitvoe ring by de dames te verkrijgen. De Zwitserse gasten waren op deze ere- avond kort maar krachtig: eerst gaf een groep van 20 heren de vrije oefeningen te zien, welke op het bondsfeest, het vorig jaar te Lau sanne, waren uitgevoerd en vervol gens keerden zij terug met een num- met klassikaal brug (drie toestellen tegelijk), waarin het turnen bij som mige drietallen een zeer hoog peil bereikte. Het tafelspringen, uitge voerd door de turnkring 'sGraven- hage en omstr., sloeg wel in, vooral door de vaart waarmede de spron gen werden uitgevoerd, al kwamen de meeste deelnemers bijna nooit goed op de mat terecht. De gereed schapsoefeningen, eerst met rode bal en later met witte knotsen, van As- pasia onder leiding van Jeanne van der MostLeyerweert, werden on berispelijk ten tonele gebracht. Prach tig van compositie waren de oefe ningen, soepel en rhythmisch volg den de bewegingen de klanken van de muziek, volmaakt was de gelijk heid van uitvoering. Hoe rijk d< gymnastiek is in zijn uitingsvormen bewees een ander nummer, het rin- genzwaaien van het dameskeurcorps van het verbond, een onderdeel van de toestelgymnastiek, dat in ons land op zeer hoog peil staat, maar inter nationaal weinig beoefend wordt. De grote verrassing (men had niet op de komst van de Weense meisjes ge rekend) vormde het optreden van een achttal turnsters van Turn und Sportverein van Wenen. De landaard verloochent zich nimmer, de opbouw van de oefeningen, de stijl van de be wegingen, dat alles was sierlijk, gra cieus, bijna speels en frivool. En toen de dames tot slot op een Weense wals een voortreffelijk uitgevoerde bal oefening demonstreerden, stond de gehele zaal overeind om de onver wachte, maar zeer welkome gasten uit de Oostenrijkse hoofdstad een ovatie te brengen. Dat geschiedde ook by het laatste nummer van het programma: de vrije oefeningen van de mijnwerkers uit Nieuwen hagen. Hoevele uren oefenen zaten er in deze perfecte uitvoering? Hoe lang moeten deze gymnasten van het Lim burgse Olympia gezwoegd en geploe terd hebben om het zover te bren gen? Want de oefening was lang, de stof zeer hoog opgevoerd met ver rassende effecten en slechts een en kele maal werd er door een deelne mer een klein foutje gemaakt. Het was een prachtig slot van een ere- avond, het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond volkomen waardig. Demonstratie op Houtrust Zondagmiddag traden na het hysen van de bondsvlag en die van Oosten rijk, België, Denemarken, Luxem burg, Zwitserland, Engeland en Ne derland en nadat de volksliederen waren gespeeld de turnsters cn tur ners op Houtrust aan. Attilla uit Utrecht, de winnende vereniging bij de rhythmische vrije oefeningen voor dames, opende het programma ge volgd door de beste 2 verenigingen in het nummer „lange mat" heren, t.w. Olympia uit Nieuwenhagen en Hercules Hebe uit Enschede. Donar Den Haag, dat met zijn dames de beste prestatie had geleverd bij het paardspringen, oogstte hierna een welverdiend applaus van het betrek kelijk klein aantal toeschouwers, dat de tribunes bezette. De Deense da mes elite-groep „Odense Gymnastik Farening" gaf zeer goede oefenstof te zien, terwijl hierna de gezamen lijke Zwitserse turners de vrije oefe ning lieten zien, die ook op het Zwit serse bondsfeest in 1951 te Lausanne met veel succes werd uitgevoerd. Ge zamenlijke vrije oefeningen werden door de verenigingen Sparta (Delft), Udi (Naaldwijk) en Gracht (Spek- holzerheide) uitgevoerd. Een grote groep Deense gynmasten van het eiland Funen bracht vervolgens zeer geslaagde vrye oefeningen. Het sluit stuk van de middag, de knotsoefe ningen voor dames ontworpen en in gestudeerd door mevr. J. van der MostLeyerweer van het Rotter damse Aspasia bracht niet minder dan 960 damesathleten in het veld. Deze knotsoefening, waarvan het laatste deel helaas door een hevige stortbui werd begeleid, was onge twijfeld het hoogtepunt van de mid dag. Het was een imposant schouw spel deze turnsters, uit alle delen des lands aan het werk te zien, waar bij een vrijwel feilloze uitvoering te bewonderen viel. De verenigings- drie-kampen De verenigings gymnastiek-drie- kampen voor dames en heren, die bestonden uit knotsoefeningen, brug en paardspringen en wedstrijden voor buitenlandse deelnemers, hadden de volgende resultaten voor zover de Ned. deelnemers(sters) betreft. Gymnastiek-driekamp turnsters. Groep A: 1ste prijs: Hollandia H, Vlaardingen 52; Thor, Schiedam 49.5; Donar I, Den Haag 48.6; Kralingen, Rotterdam 48.3; Donar II, Den Haag 48.1. Groep B: 1ste prijs: UDI, Naald wijk 47.3; Attilla, Utrecht 45.2; Animo Rijswijk 43. Groep C: 1ste prijs: NTK, Apel doorn 50.8; K. en K., Culemborg 48.7; Hercules, Hengelo 47.4; Thusnelda, Sneek 45.4; Olympia, Delft 43.2. Groep D: 1ste prijs: Hercules Hebe, Enschede 50.1; Brunhilde, Lei den 47. Gymnastiek-driekamp turners. Groep A: 1ste prijs: Donar, Den Haag 52.1. Groep C: 1ste pr.: Olympia, Nieu- wenhage 45.9; Sparta, Delft 44.1. Groep E: 1ste prijs: Hollandia, Vlaardingen 53.1; VTV, Vaals 64.6; Wilhelmina, Bocholtz 46.1. Bij de gisteren gehouden vereni- gings-driekampen won Brunhilde Leiden een 1ste prijs in groep D (9 11) met 47 pnt. achter Hercules Hebe Enschede met 50.1 pnt. Een overzicht tijdens 't nummer knotso<Veningen voor dames, het hoogte punt van de demonstraties, 960 dames-athleten uit alle delen van het land, namen aan deze oefening deeL Ruim 6000 toeschouwers hebben in de Houtrusthal tijdens de keurturn-lan- denwedstrijd tussen Nederland en Saarland, die in het kader van het 30e bondsfeest werd gehouden, van uitstekend turnen, zowel van dc Nederlan ders als van de gasten, kunnen genieten. Verheugend was daarbij het prach tige werk van de Nederlandse kampioen, de Alkmaarder Klaas Boot jr., alsmede het debuut van van der Sande uit Goes, die zijn entree in het Ne derlandse keurcorps maakte, zich als 4e van alle deelnemers plaatste en bovendien in de vrije oefeningen de beste prestatie leverde. Schmidt oogstte bij zijn brugnum- mer een daverende ovatie cn lever de, zoals later bleek, met 19.60 punt hiermede de beste individuele pre statie. Ook het brugnummer van Klaas Boot kwam ver boven de mid delmaat uit. Het was dan ook juist dit nummer waarbij de Saarlanders, zij het met minimaal verschil, met de eerste 6 turners de meerderheid wisten te verkrygen. Op de overige program mapunten: ringen, vrije oefening, paard en rek waren de Nederlanders, zij het ook hier bescheiden, steeds de meerderen van de vertegenwoor digers van Saarland. Bij de totaal stand bleek Saarland met de beste 6 turners 533.60 punten vergaard te hebben, terwijl Nederland aan het totaal van 547.70 voldoende had om een mooie overwinning te behalen. De beste individuele turner van Nederland was Klaas Boot jr. met totaal 95.30 punten, de beste Saar- lander was Söhimidt met 92.20 pun ten. De beste prestatie per onderdeel werd bij Nederland geleverd door: Ringen: Boot met 18.30 pnt., vrije oefeningen: van der Sande met 19.50 pnt., paard: Boot met 18.60 pnt., brug: Boot met 19.50 pnt., rek: Boot met 19.50 pnt. Bij Saarland was de beste presta tie per onderdeel geleverd door: Ringen: Schmidt met 18.70 pnt., vrije oefeningen: Lauer met 19.10 pnt., paard: Eckert met 17.70 pnt., brug: Schmidt met 19.60 pnt., rek: Schmidt met 19.50 pnt. CRICKET LCCQUICK (H.) II. Voor de tweede klasje van de com petitie van de NCB werd te Leiden de oricPetwedstrijd LCC—Quick (H.) II gespeeld, welke door Qu;ck met 5 runs en 2 wickets werd gewonnen. LCC scoorde °6 runs Quick 91 voor 3 geslopen. Met deze verrichting ontnam hij tevens Klaas Boot de gelegenheid om zich bij de Nederlanders op alle onderdelen het hoogste te klasseren. Het werk van Boot viel zeer te roe men. Zijn grootste rivaal was de Saarlander, die weinig voor onze landgenoot onderdeed en zich direct als tweede in het totaalklassement liet noteren. De verrichting van Boot valt des te meer op in verband met het feit, dat hij gehandicapt werd door een geblesseerde enkel, terwijl hij tijdens de wedstrijden bo vendien een zijner handen licht kwetste. Een tweede debutant, de jeugdige Amsterdammer G. Salie, plaatste zich in het eindklassement wel niet bij de beste 6 Nederlanders, doch zijn vrije oefening was van goed ge halte en werd terecht door de jury hoog gewaardeerd. De Saarlander

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5