Burgem. van lersel nam hartelijk afscheid van bevolking Schilderij als herinnering Burgemeester P. M. M. van der Weyden nam hartelijk afscheid van Nieuwkoop Noordwijkerhout defileerde Spontaan geschenk aangeboden Zangconcours van Wassenaars Mannenkoor slaagde uitstekend S. A. Ouwerling plotseling overleden DINSDAG 3 JUNI 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA Allen betreuren zijn heengaan Zaterdagmiddag nam burgemees ter P. M. M. van der Weyden in een buitengewone zitting van de voltal lige gemeenteraad afscheid van de gemeente Nieuwkoop, waarbij aan wezig waren tal van burgerlijke en geestelijke autoriteiten, o.w de ver tegenwoordiger van de Commissaris van de Koningin, de heer Sillevis, pastoor Vloothuis, ds. de Jong, ds. Snel, dr. Koert en dr. Visser, vele burgemeesters uit de omtrek, het personeel van de gemeentesecretarie en het overige gemeentepersonecl. Na opening door de scheidende voorzitter, las de gemeentesecretaris het Koninklijk besluit voor, waarin de heer van der Weijden word be noemd tot burgemeester van de ge meente Noordwijkerhout en tegelij ker tijd eervol werd ontslagen als burgemeester van deze gemeente. Burgemeester van der Weyden hield een korte afscheidstoespraak. Spr. memoreerde dat hij steeds "op een prettige wijze met de Baad, maar ook vooral met de wethouders had samengewerkt. Spr. hoopte, dat de wethouders nog lang in functie zou den blijven, want dat zou zeker tot voordeel van de gemeente strekken. Met ontroering nam de scheidende burgervader dan officieel afscheid en sprak de wens uit, dat de raads leden en hun gezinnen, en geheel Nieuwkoop en Noorden wèl zou gaan in toekomst. Ketelontploffing aan boord van Ned. schip „Asie" hielp „Alice" Het motorschip „Alice", eigenaar G. Kuur te Zwartsluis, gezagvoerder J. Douma, met een lading steenkool op weg van Goole (Engeland) naar Kol- ding .Denemarken) bevond zich Za terdag ongeveer 20.00 uur op 28 mijl van het lichtschip „St. 2", toen met een oorverdovende slag de knalketel uit elkaar sprong. De Franse trawler B 1748 „Asie" bevond zich op dat tijdstip op zichtsafstand van de „Alice". Door een vuurpijl wist de hulpeloze „Alice" de aandacht van de Fransman te trekken. Een voorlopige sleepcontact werd opgemaakt, dat he laas een uur later brak. Toen gaf de „Asie" twee sleeptrossen over en werd de reis, dank zij het rustige weer, zonder onderbreking voortge zet. Zondagmiddag om 1400 uur werd de haven van Den Helder bereikt. RUZIE Op Eerste Pinksterdag werd een ernstige woordenwisseling nabij het woonwagenkamp te Helmond met een schietpartij besloten. Als vermoede lijke dader werd gearresteerd de woonwagenbewoner Sw„ die met een drietal schoten uit een pistool de kampbewoners Sch. en R. had getrof fen. Tijdens het naar huis gaan was Zondagavond laat tussen een aantal kampbewoner een ernstige woorden wisseling ontstaan. Sw. schijnt zich plotseling uit het ruziemakende kamp te hebben verwijderd en zijn wagen te zijn binnengegaan. Met een gela den pistool keerde hij terug en na eerst een schot in de lucht te hebben gelost, begaf hij zich naar het voor- balcon van de wagen van zijn zwa ger van de P. Van deze plaats af riep hij Sch. toe, zich ogenblikkelijk te verwijderen, daar hij hem anders zou neerschieten. Sch. trok zich van dit dreigement klaarblijkelijk niets aan en ontblootte zijn borst om Sw. toe te roepen maar te schieten als hij zin in sch'eten had. Drie schoten knalden en Sch. werd door een der kogels in zijn bovenarm getroffen. Een andere ko gel doorboorde een schouderblad van de kampbewoner R., schoonvader van Sch.. In het kamp ontstond groot tu mult en woedende kampbewoners keerden zich tegen Sw., die zich in de woonwagen had teruggetrokken. De woonwagen werd met stenen beko geld en ernstig beschadigd. Sw. had inmiddels de wagen van achteren ver laten en was het veld ingevlucht. In de nacht van Zondag op Maandag kon hij door de Helmondse politie worden gearresteerd en ingesloten. Tevens arresteerde de politie de woonwagen bewoner H. K. K. die een halfbroer van Sw is. Hij wordt er van verdacht Sw. te hebben opgeiuid van zijn pistool gebruik te maken De twee gewonden werden naar het ziekenhuis te Hel mond vervoerd. De heer S. Splinter, loco-burge meester, verklaarde zeer getroffen te zijn door de mededeling, dat de burgemeester Nieuwkoop zou gaan verlaten. Spr. had de heer v. d. Weij den leren kennen als een goed mens. Hij noemde de vele veranderingen, dié Nieuwkoop tijdens de ambtspe riode van burgemeester van der Weyden had ondergaan, aan welker totstandkoming de burgemeester een groot aandeel heeft gehad. Namens de Raad en het gemeente- personeel bood de heer Splinter een prachtig schilderij aan. Het stuk stelt voor een winters dorpsgezicht van Nieuwkoop en is gemaakt door de Nieuwkoopse kunstsdhilder A. Se- gaar. _De heer Klein sprak namens de K.V.P.-fractie en wees er op, dat ge heel Nieuwkoop de heer van der Weyden met lede ogen ziet vertrek ken. Ook de K.V.P.-fractie betreurt het fyeengaan. Spr. prees de harte lijkheid en hulpvaardigheid van de scheidende burgemeester en sprak de hoop uit, dat hij nog veel goed werk zal mogen verrichten in zijn nieuwe gemeente. Het raadslid de heer A. van Dam feliciteerde de burgemeester met de benoeming en roemde vooral het feit, dat deze steeds boven de par tijen stond. Namens de C.H.-fractie en -bevolking wenste spr. hem veel geluk toe. Voor de fractie van Gemeentebe lang sprak de heer Stoppelenburg. Spr. verklaarde steeds respect te hebben gehad voor de wijze waarop soms voorkomende geschillen wer den behandeld. Wethouder van Tienhoven (A.-R.) noemde de heer van der Weyden een echte burgervader in de volle zin van het woord. Spr. zeide, dat de burgemeester wist te dienen. Alle sprekers betrokken in hun dankwoorden en gelukwensen ook mevr. van der Weyden en hoopten, dat ook zij nog veel geluk zou bele ven in de nieuwe omgeving. Nog meer goede woorden. Na de toespraak van wethouder v. TienhQven, droeg burgemeester Van der Weyden de ambtsketen over aan de loco-burgenveester Splinter, De gemeente-secretaris, de heer P. Oskam, sprak zijn spijt uit over het vertrek van de burgemeester en dat hij, en met hem de andere amb tenaren van het gemeentehuis, stil hadden gehoopt, dat de sollicitatie niet bovenop maat onderaan op de tafel van de minister terecht zou ko men. Als de menselijke wegen uit elkaar gaan, vond spr., begrijpt men pas goed, wat men aan elkaar had. Een ondefinieerbare gave bezat de scheidende burgemeester om de men sen aan zich te binden, maar toch vrij te laten. Sommige ambtenaren van de secretarie, verklaarde spr., sloegen een maatschappelijke verbe tering vaak af, om in de omgeving te kunnen blijven werken van burge meester Van der Weyden. De heer B. J. Hoogenboom, burge meester van Langeraar, sprak hierna namens de Burgemeesterskring. Na mens de stichting waterleiding „De Elf Gemeenten", voerde het woord, de N.V. Electriciteitsbedrijf „Lugdu- de burgemeester van Zevenhoven de heer M. P- van der Weyden. Voor num", werd het woord gevoerd door ir. F. Stokhuyzen. Burgemeester Van nog toegesproken door de districts commandant der Rijkspolitie, ir/r R. Warmoltz. Pastoor Vloothuis betoogde in een gloedvolle toespraak dat in iedere ziel een geheime snaar gaat trillen bij bijzondere gelegenheden zoals deze. Dit alles bleek spr. uit de woor den, die gesproken werden. Spr. kon zich haast niet indenken, dat een burgemeester, die 20 jaar geleden zijn vader opvolgde en zo met Nieuw koop was verbonden, de gemeente gaat verlaten. Maar het is zo. Na nog een kort woord van ir. Van der Helm uit Amstelveen als Rijkstuinbouwconsulent, sprak ds. Snel uit Nieuwveen namens het geref. volksdeel zijn spijt uit over het ver trek van de burgemeester. Alle sprekers werden door burgemeester Van der Weyden beantwoord met woorden van dank. De genodigden bleven hierna nog enige ogenblikken bijeen, waarna dc receptie begon, welke door zeer vele ingezetenen werd bezocht. Tijdens de receptie maakten de burgemeesters en de aanwezige familieleden van burgemeester Van der Weyden een rondvaart over de Nieuwkoopse plassen in een motorjacht. ALPHEN AAN DEN RIJN Politie-mutatie Agent H. C. A, van Straten is met ingang van 1 Juli a.s., benoemd bh de politie van Rhe- den (gem. Velp). Het aantal vacatu res stijgt met dit vertrek tot zes. Vervulling hiervan blijkt moeilijk, aangezien men de sollicitanten geen woning aan kan bieden. Afscheid bij Varossicau De heer M. van Gils, bekend als „Ome Thijs", nam afscheid van de vernisfabriek Varossieau. Hij werd toegesproken door directeur Van Wersch, die de heer Van Gils een serieus werker noemde, een voorbeeld voor de jon geren, vooral door zijn opgeruimd karakter. Namens de collega's spra ken de heren H. Heinert en G. Zoo- meren, waana „Ome Thijs" dankte voor de vriendelijke woorden. BOSKOOP JONGELUI LUILAKTEN Enkele jaren heeft er op geleken, dat ook in Boskoop, het traditionele luilakken op de vroege Zaterdag morgen voor Pinksteren tot de his torie zou gaan behoren, doch Zater dag is gebleken dat dit niet het ge val is. Reeds om 1 uur in de nacht werd hier en daar lawaai gehoord en eer de torenklok twee uur wees, wa ren honderden kinderen bezig met de onmogelijkste materialen de her rie zo hoog mogelijk op te voeren. Het viel deze keer op, dat meerde re te jeugdige kinderen aan dit festijn deelnamen. Er waren enkelen zelfs van plm. 3 jaar, terwijl van de overige de leeftijd varieerde van 4 tot 16 jaar. De meisjes waren het sterkst vertegenwoordigd. Voor de fietsenden was het een uitkomst, dat Boskoop nieuwe uniforme vuilnis bakken heeft gekregen, zodat de oude nu mooi dienst konden doen om achter aan de fiets gebonden, dc grootste herrie te maken. Toch is het luilakken deze keer niet bevre digend geweest. Dc oorzaak hiervan moet gezocht worden in het veel te vroege uur waarop werd begonnen Vroeger was dit ongeveer 4 uur; nu hingen velen op dit uur reeds danig vermoeid over hekken en leuningen, cf zaten half slapend in portieken, koop, bij het opendraaien van een draaibrug die over een sloot ligt, ten gevolge van het uitglijden van de haak waarmede hij de draaibrug open moest trekken, met zijn borst op de leuning van de draaibrug geval len. Daar hij klaagde over pijn in zijn borst, is hij per auto naar zyn woning vervoerd. Zijn huisarts constateerde, dat hij twee ribben had gebroken, en een zware longontsteking had op gelopen. HAZERSWOUDE (H. R.) Tafeltennis Zaterdagavond had een ontmoeting plaats tussen „Slag vaardig" en de tennisclub Hazers- woude-Dorp. Deze ontmoeting, die in verband stond met de wisselbeker, werd gewonnen door „Slagvaardig" 346. De uitslagen per team waren: le team 91, 2e team 73, 3e team 91, 4{^ team 91. Met deze over winning behaalde „Slagvaardig" het eerste punt in de wedstrijd om de wisselbeker. Afd. Zoeterwoude be haalde tegen „Slagvaardig" het eer ste punt, terwijl Hazerswoude-dorp nog geen wedstrijd heeft gewonnen. DE KWAKEL Ongeval. Zaterdagmorgen was het zeventien jarig dienstmeisje van C. Meijer, Boterdijk de zolderramen aan het schoonmaken. Zij was daar voor in het kozijn gaan zitten hield zich aan het openstaande raam vast, doch op een gegeven ogenblik braken de scharnieren en tuimelde ze met raam en al van vijf meter hoogte naar beneden. Dokter Jansen constateerde enige vleeswonden aan gezicht en armen, die gekramd moes ten worden. Wonder boven wonder liep dit ongeval nog betrekkelijk goed af. TER AAR KONINKLIJKE BRIEF. Op 30 April werd in het gezin Jac. Valentijnden Dubbelden een doch ter geboren. Aan dit kind werden de namen gegeven van H.M. de Konin gin. Dezer dagen ontving het echt paar de volgende brief: Hare Majesteit de Koningin heeft mij gevraagd U haar ge lukwensen te willen overbren gen bij de geboorte van uw dochtertje Juliana, Louise, Em ma, Maria, Wilhelmina op 30 April 1952. De particuliere secretaresse van H.M. de Koningin. w.get. N. SmittAvis. Centrale VeilingDoor de steeds toenemende aanvoer aan de groenten- veiling zal deze week naast de ge wone dagen ook op Donderdag ge veild worden. Eveneens 's morgens om half elf. ZOETERWOUDE (H. R.) Eerste muziekprijs. Op het te Bussum gehouden concours voor zangverenigingen behaalde Oosthoeks Mannenkoor, o.l.v. J. P. v. d. Velden, een eerste prijs in de eerste afdeling met 312 punten. SASSENHEIM „Adest Musica". De tamboers en hoornblazers namen Zateidag deel aan het muziekconcours in Lisse en wisten weer net een 1ste prijs tè behalen. Dit was de tweede maal dat zij aan een concours deelnamen en ook de tweede maal een eerste prijs verdienden. Om 9.45 kwamen ze Za terdag met slaande trom en schette rende trompetten door het dorp In het Bruine Paard werden ze onthaald en o.a. ook door de burgemeester ge feliciteerd met dit succes. Gaat zo door „Adest Musica"! (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). .MEER ZON. Licht tot half bewolkt. Droog weer. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen West en Zuid. Iets koudere nacht, maar morgen overdag iets hogere temperaturen dan vandaag. 4 Juni: zon op 4.23 en onder 20.58; maan op 16.44 en onder 1.55 uur. Uet la&e.'L in Euïo-pxi De weerrapportcn van hedenmor gen 700 uur luiden: max. temp. weer gisteren OSLO STOCKHOLM HELSINKI EDINBURGH LONDEN KOPENHAGEN onbewolkt half bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt zw. bew. AMSTERDAM half bew. GENEVE zwaar bew. PARIJS onbewolkt BORDEAUX zw. bew. NICE zwaar bew. BERIJN zwaar bew. FRANKFURT zwaar bew. MUNCHEN regen WENEN zwaar bew. 13 c. 18 c. 19 c. 17 e. 26 c. 21 c. 19 c. 24 c. 26 c. 22 c 23 c. 26 c. Ter gelegenheid van het afscheid van burgemeester van lersel werd Zaterdagmorgen om half negen in dc St. Jozefskerk een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opgedragen door de zoon van de burgemeester, pater Florentinus van lersel OFM. Diaken was pastoor van der Waar den en sub-diaken kapelaan van der Zwaan. Het versterkte zangkoor zong onder leiding van directeur Pijneburg de 3-stemmige Mis van Perosi. Organist was de heer C. de Groot van de St. Vlctorparochic. Naast vele gemeentenaren bevonden zich in de kerk de raadsleden, oud- wethouder Warmerdam, ds de Jong en de heer G. Musegaas, ouderling van de N.H. Kerkeraad. Met een plechtig „Te Deum" werd de H. Mis besloten. In ons nummer van Zaterdag j.l. is reeds een verslag gegeven van het afscheid op Zaterdagmorgen 11 uur door de burgemeesters van Kring gemeenten en verdere genodigde autoriteiten. De gemeentenaren namen Zaterdag afscheid op een zeer druk bezochte receptie. Om 3 uur had de aanbie ding plaats van het huldeblijk van de bevolking. Het gehele ere-comité was nierbij tegenwoordig. De aanbieding van het geschenk een enveloppe met inhoud, bestemd voor de stoffe ring van het nieuw home van de burgemeester geschiedde door wethouder-loco-burgemeester, de heer van der Voet. Deze zeide in zijn toe- spiaak, dat in zeer korte tijd een or ganisatie was opgezet om de gelden in te zamelen en dat de leder, van het comité van geheel Noordwijkerhout veel medewerking hadden ondervon den. Spr. besloot: „Moge dit geschenk een symbool zijn van dankbaarheid van alle Noordwijkerhouters en u een blijde herinnering zijn." De burgemeester zeide diep ont roerd te zijn door de blijken van sym pathie van de ingezetenen ondervon den. De jongste wethouder, dc heer v. d. Rotten, prees in een korte toespraak de eerlijkheid van dc burgemeester. Nog meer cadeaux. Vervolgens kwamen de afgevaar digden van vele verenigingen af scheid nemen en verschillenden bo den een cadeau aan. Van deze gele genheid maakte de heer Remmers Metelen uit Bcrgschenhoek wens'l oen partijtje voetbal waren gaan spe- «ir—j- ]eri) jets wat toch niet tot „luilak ken" gerekend kan worden. Het al oude luilakken mag en kan in Bos koop wel blyven voortbestaan, doch moet binnen de grenzen van het kunnen blijven. Kinderen beneden éP 5 jaar moeten zeker binnenshuis worden gehouden terwijl de aan- terwijl de groteren intussen maar 1 waai> hoofd der lagere school in de zijn collega geluk uit naam van de ver. van Burgemeesters in Zuidhol land. In hartelijke bewoordingen werd burgemeester Van der Weyden Een oververmoeide chauffeur verloor macht moet worden gehouden op over stuur 10 Gewonden Een uit Utrecht afkomstige auto bestuurder van een luxe bestelauto is Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur op de Amsterdamse Straatweg met zijn auto ingereden op- hem te gemoetkomende wielrijders en voet gangers. Tien dezer liepen verwon dingen op. Het merendeel der ge wonden kon ter plaatse worden ver bonden, drie moesten voor een na dere behandeling naar een zieken huis worden overgebracht. De oor zaak van het ongelulc moet, volgens de politie, worden gezocht in over vermoeidheid van de autobestuurder. Tegen hem is procesverbaal opge maakt. HAZERSWOUDE Massa-onderzoek op TBC. Van Donderdag 26 Juni t.m. Maandag 7 Juli a.s. zal in deze gemeente een massa-onderzoek op t.b.c. plaats vinden. De kosten hiervan zullen 1,05 per persooh bedragen, terwijl deze kos ten voor kinderen beneden 15 jaar uit de gemeentekas zullen worden betaald. In de loop van deze en de volgende week zullen een of twee personen, die zich daarvoor welwil lend beschikbaar hebben gesteld, huis aan huis de gezinnen bezoeken om te vragen of een ieder zich voor het bedoelde onderzoek wil opgeven. Uitgegleden. Gisteren is de bo- menzoeker van de firma K. Wezelen- Zilk, gebruik om de burgemeester te danken voor alles wat hij in het be lang van de school in de afgelopen jaren had gedaan. Een rij van sprekers spraken dank- voorden, o.a. dc voorzitter van Bloembollencultuur, do L.T.B., d< K.A.B., de R.K. Middenstandsver' eniging, ds. de Jong nemens de N.H. Jeugdraad, de heer Westrik namens de Chr. Vakorganisaties, de voorzit ter van de Oranjever., de heer Vink, de voorzitter van V.V.V., dokter Jansen namens het W. G. Kruis, en de heer van der Klauw, voorzitter van de R.K. Woningbouwvereniging ,,St. Antonius van Padua" besloot. Allen werden persoonlijk beant woord door de scheidende burger vader. Hierna kwam een stroom van ge meentenaren het raadhuis binnen om persoonlijk afscheid te nemen Uit deze stroom van mensen bleek wel dat de burgemeester de sympa thie van de bevolking heeft. Om half zes nam de burgemeester met zijn familie plaats op het bordes van het gemeentehuis, om een groot défilé te aanschouwen van nage noeg alle verenigingen uit de ge meente op sportief en cultureel ge- burg, de heer Hoogenboom uit Bos- bied. De muziekverenigingen, uit het dorp waren vanzelfsprekend pre sent, evenals VVSB, tafeltennisver eniging, de jeugdverenigingen uit het dorp en uit de Zilk, zowel van ka tholieke als van protestantse zijde, de Boekhorstruiters, Gios, de groep van de reserve-rijkspolitic en last not least het peleton Noordwijker hout van de Nationale Reserve. Als een grote verrassing voor de burge meester bevond zich dc drumband van de Nat. Reserve uit den Haag ook in de stoet, Majoor van der Lee van de Nat. Res. kwam op het bor des en verklaarde, dat onder de enthousiaste leiding van burgemees ter van lersel de Nat. Res. in Noord wijkerhout proccntsgewijs aan de kop staat van geheel Nederland. Hij bood de burgemeester een door ser geant Jansen van de Nat. Res. ge componeerde mars aan, die de drum band hierna speelde. Deze mars zal met toestemming van de burgemees ter genoemd worden dc „Burge meester van Icrsel-mars". Na hot défilé dankte de burge meester alle verenigingen en de be volking van Noordwijkerhout. Hü dankte in het bijzonder majoor van der Lec en zeide ontroerd te zijn door de grootse wijze waarop de Nat. Res. hier tc voorschijn was gekomen. Hij prees de edelmoedigheid van de reservisten voor hun aansluiting bij dc Nat. Ros. Tenslotte sprak hij een enkel woord tot het publiek, om te bedanken voor het huldeblijk. Een ambtsperiode van bijna 35 jaar was hiermede voor burgemees ter van lersel afgesloten. Onder grote belangstelling werd gistermiddag op het landgoed },De Hartenkamp" aan de Backershagen- laan 't 2de gedeelte van het zangcon cours gehouden, dat door het Wasse naars Mannenkoor werd georgani seerd ter gelegenheid van het 30-jar. bestaan. Het werd 's middags om 1 uur ge opend, na een koEt welkomstwoord van voorzitter J. M. Koenen, door de erevoorzitter van het jubilerende koor, dr. H. J. Honders. Spr. wees er in zijn toespraak op, dat het Was senaars Mannenkoor in de eigen ge meente en daarbuiten een goede re putatie geniet. Hij wenste het jubi lerende koor geluk en sprak de wens uit, dat het in de toekomst voort zou mogen gaan in de lijn, die het tot nu toe gevolgd heeft, onder de be kwame leiding van dirigent G. v. d. Water. Nadat dr. Honders op gees tige wijze gewezen had op de schoon heid van Wassenaar en van De Har tenkamp, en op dc aanwezigheid van KATWIJK Gisteravond is te Katwijk aan Zee de leeftijd van 53 jaar plotseling overleden de heer G. A. Ouwerling, die gedurende 6 jaar zitting heeft gehad in de gemeenteraad, als ver tegenwoordiger van de K.V.P. De heer Ouwerling werd in 1899 te Rotterdam geboren en kreeg bij do gemeenteraadsverkiezingen van 1946 een zetel toegewezen, welke toewijzing zoals later bleek op een vergissing berustte. Na de ge meenteraadsverkiezingen in 1949 werd de zetel echter rephtmatig door de heer Ouwerling bezet. De heer Ouwerling was gedurende meerdere jaren voorzitter en be stuurslid van de R.K. Middenstands vereniging, welke functie hy het vo rig jaar neerlegde. Gisteren was de heer Ouwerling de gehele dag met zijn auto buiten Katwijk geweest. Na zijn thuiskomst maakte hij een wandeling en daar hij vrij lang weg bleef, ging zijn zoon hem zoeken. Deze trof een groepje mensen aan, dat bij het ontzielde lichaam van zijn vader stond. Dc overledene schijnt onderweg door een hartver lamming te zijn getroffen en onmid dellijk overleden. Pastoor Hesp dien de de laatste H. Sacramenten toe, onder voorwaarde. Op dc lijst van de KVP-Katwijk staat als volgende candidaat de heer H. J. Grimbergen. vele onzichtbare zangers, nl. de vo gels, verklaarde hij het concours voor geopend. Het programma, dat het optreden van elf koren vermeldde, werd daar na vlot achter elkaar afgewerkt. De jury bestond wederom uit. de heren Leo Smeets, Den Haag, Herman oe Wolff, Rotterdam en P. Brouwer Cz., Slikkerveer. De prestaties van deze tweede dag liepen minder ver uiteen dan die op Hemelvaartsdag. Tien van de 11 deel nemende koren verwierven voldoen de punten voor een eerste prijs. Het hoogste aantal punten op deze tweede dag werd behaald door de R.K. Zangvereniging „Amieitia" te Bad hoevedorp. Dit koor verwierf in de le afdeling voor gemengde koren 333 punten. Het kinderkoor „Het Harpje" le Amsterdam, kreeg ir. de 2e afdeling Kinderkoren een punt minder (332), De overige uitslagen waren: 4e af deling D'Ubbelk wartettenVer maats dubbel kwartet te Haarlem 322 pnt., le prijs; 2e afdeling gemengde koren, Spaarndams Gemengd koor, 331 pnt., le pr., Varssevelds' Hervormd koor, 325 pnt., le prijs; le afdeling gcm. koren, „Amieitia" te Badhocvcdorp, 333 pnt., le pr., Gemengd koor VOJ te Eindhoven 330 pnt., le prijs, Gcm. koor „Con Amorc" le Andelst, 291 pnt,, 2e prijs; le afdeling Dames koren, R.K. Jongedameskoor „Ami eitia" te Badhoevedorp 307 pnt., le prijs; afdeling Uitmuncndheid da meskoren, Dameskoor „Harmonie" te Purmerland 310 pnt., lc prijs; Ere- afdeling Mannenkoren, „De verenig de zangers" tc Sliedrecht 319 pnt, le prijs; Superieure afdeling Damesko ren, „De verenigde zangers" te Slie drecht, 328 pnt., lc prijs. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 Juni. Groente. Per 100 kg.: rabarber 56.40, uien ƒ22 31, peen 3846, nieuwe aardap pelen 24—30, andijvie 28—39, sla 10, aardbeien 98221, snijbonen 140200, peulen 105110, poste lein 2136, spinazie f 1947, toma ten A 100—135, per 100 stuks: kom kommers 1344, bloemkool 16 55, salade 2.6010.40, per 100 bos: kroten 1516, pieterselie 3.80, selderie 68, uien 4.60—10.70, peen 2040. 3 Juni. Varkens. Aanvoer 145 vette varkens, Prijzen: zware 2.19 —2.23, lichte 2.16—2.19, zouters 2.12, zeugen 2.02—2.08 per kg. le vend gewicht Handel vlug, enkele soorten 1 cent hoger, en 6 nuchtere kalveren van -1060 per stuk. BODEGRAVEN, 3 Juni. Kaas. Aanvoer: 159 partij, Prijzen lc soort 2.22—2 28. 2c soort f 2.16—2 20 en extra 2.40 per kg. Hanlel k^lm.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3