DUINSTREEK groene laid Nieuwe hangar op Schiphol kreeg naam van Australiër Zo'n mooie bruine huid Javaanse bedienden staken vonr „vastengratificatie" Zeelieden smokkelden Marokkaantje binnen Prijswinnaars en gediplomeerden van de wedstrijd te Sassenheim Mump,a Müt&fiató Verliest een penseel VRIJDAG 30 MEI 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 ren open gingen en het vliegveld zich in volle drukte voor de ogen van de gasten ontplooide. Luchtverkeer V.S.-Europa Binnenkort weer normaal Honderden genodigden, onder wie zich bevonden de ambassadeur van Groot-Brittannië, Sir Nevile Mon tague Butler, de ambassadeur van Zuid-Afrika, kolonel P. I. Hoogen- hout en zijn echtgenote, de ambas sadeur van Australië, de heer Alfred T. Stirling, vertegenwoordigers van rijk, provincie en gemeente, van be- drijfs- en zakenwereld en de leden van het werkcomité herdenking „Jan van Riebecck 1952", waren gisteren middag naar Schiphol gekomen om daar de overdracht en de ingebruik stelling van Neerlands grootste vliegtuigloods bij te wonen. De nieuwe hangar zal t.z.t. plaats bieden aan 5 super-constellations. Na een welkomstwoord en een in leiding van de directeur van de luchthaverj, de heer U. F. M. Del- laert, hield de burgemeester van Amsterdam, mr. A. J. d'Ailly, de overdrachtstoespraak. Wie was Kingford Smith? De burgemeester memoreerde, dat de vliegtuigloodsen op Schiphol de namen van luchtvaartpioniers dra gen, zoals Orville en Wilbur Wright. Santos Dumont, graaf de Lambert Fokker en anderen. „Thans heeft de gemeente Amsterdam voor de bena ming van deze prachtige hangar de naam bedacht van „Kingsford Smith", de pionier var.- de eerste vlucht over de Pacific. Maar de sterkste band tussen Kingsford Smit en Schiphol is wellicht deze: Zijn zo beroemd ge worden vliegtuig, de Southern Cross werd te Amsterdam in de Fokker fabriek gebouwd en op Schiphol ge monteerd, ingevlogen en overgeno men. Smith had in Amsterdam en in Nederland vele vrienden en was op Schiphol „kind in huis". Het K.L.M. mannenkoor zong hier na het „God save the Queen" en het „Wilhelmus". Burgemeester d'Ailly overhandig de aam de heer Stirling een album met foto's van de nieuwe hangar, ter herinnering aan deze dag. Een zelf de album kreeg dr. A. Plesman, pre sident-directeur van de K.L.M., na dat de burgemeester de hangar aan hem had overgedragen. Terwijl de politiekapel de K.L.M.- mars speelde, drukte dr. Plesman op een knop, waardoor de enorme deu- Opa protesteert Een sof voor Slof Opa Klyzing geeft zich niet gewonnen. Nadat gisteren een berichtje gepubliceerd wex-d, over een zekere meneer Slof,* die Opa (figuurlijk gesproken) van de sokken zou hebben gerookt, heeft Opa een krachtig „Ik pro testeer" laten horen. Opa heeft niet-pijpenrokend- Nederland duidelijk gemaakt, dat er een hemelsbreed verschil bestaat, tussen 'n Nederlands- en een wereldrecord. Het Neder lands record wordt verrookt met Nederlandse tabak en dit in aanmerking gonbmen, zou de prestatie van de heer Slof niet geheel zonder verdienste zijn, mits er maar aan de reglemen ten voldaan was. We komen niet te weten, aan welke reglemen ten dan niet voldaan is, maar aan de ernstige blik, die Opa's woor den vergezellen moet het ver zuim niet gering zijn. Had me neer Slof aan de reglementen voldaan, dan zou hij het record, dat de heer De Ridder (een club genoot van Opa) 17 April jl. ves tigde, gebroken hebben. Maar Opa's record staat hier helemaal buiten, dat bevindt zich op een veel hoger vlak. Opa is, wat men noemt internationaal en heeft zijn record met inheemse tabak èn met reglementen ver overd. Nu de drastische beperking op het gebruik van vliegtuigbenzine, bevo len door de Amerikaanse „Petroleum Administration" als gevolg van de staking in de Amerkiaanse olie-in dustrie, is opgeheven, zal het lucht verkeer tussen de Verenigde Staten en Europa spoedig op normale wijze worden hervat. De Pan American World Airv/ays maakt bekend dat, met ingang van middernacht van 1 Juni aanstaande, weer zal worden gevlogen volgens de dienstregeling. Deze maatschap pij onderhoudt 34 retourvluchten per week tussen Amerika en Euro pa 22 „eersteklas" vluchten, 12 goedkope .,Rainbow"-vluchten en 1 vrachtvlucht. Het herstel van het luchtverkeer is voor velen in Amerika en Euro pa een grote opluchting. Duizenden Amerikanen hadden hun Europese vacantieplannen reeds opgegeven. Het wegblijven van deze vacantie- gangers had een zware slag betekend voor het Europese vreemdelingen verkeer. Hadden de benzinebeper kingen ook nog de maand Juni voort geduurd, dan zouden de Europese landen, volgens een Amerikaanse schatting, inkomsten hebben moeten derven tot een bedrag van niet min der dan 19 millioen dollar. Duitse redder beloond Voor het herstel van zijn vrouw, die al jaren aan tuberculose lijdt, zal de 39-jarige Willibald Hoffmann het geld gebruiken, dat de K.L.M. hem gisteren als beloning ov arhandigde voor zijn reddingswerk tijdens de ramp met de „Koningin Juliana" bij Frankfort. Door het werk van Hoffmann kon den op 22 Maart twee inzittenden van het toestel, de Nederlandse ste wardess Truus Gautier en een Duit se vrouwelijke passagier, worden ge red. 45 Personen kwamen die dag om het leven. „Al het goud van de wereld zou niet voldoende zijn om u voor uw heldhaftige daad te belonen", zei de hoofdvertegenwoordiger voor Duits land van de K.L.M.de heer H. L. Laponder, toen hij Hoffmann „een aanzienlijk bedrag in contanten" gaf. Twee andere Duitsers, die bij het reddingswerk hebben geholpen, werden eveneens door de K.L.M. be loond. Benelux-brigades? Kolonel De Greef, de Belgische minister van Landsverdediging, heeft gisteren in de Belgische Kamer me degedeeld, met de Nederlandse auto riteiten contact te hebben opgeno men om te komen tot de vorming van gemeenschappelijke Bene lux- eenheden. De minister verklaarde verder, dat een commissie van 12 parlements leden en vier officieren zal worden gevormd, die tot taak heeft toe te zien op het taalgebruik en het taal evenwicht bij de Belgische strijd krachten. Over de duur van de dienstplicht zei minister De Greef, dat deze de zelfde zou zijn als die in de andere landen van de Europese defensiege- meenschap; hierover zijn onderhan delingen gaande met de S.H.A.P.E. De Belgische regering had gewenst, dat de duur van de dienstplicht voor de landen van de E.D.G. zou worden vastgesteld vóórdat het aceoord van Parijs zou worden aangenomen, doch ondanks haar inspanningen is zij hierin niet Niet ieder kan er tegen Nu de zomer aanbreekt en de zon zijn invloed gaat doen gelden, voelen velen behoefte om een zichtbaar be wijs, dat zij ook in de buitenlucht hebben vertoefd. Zij willen er mooi bruin uitzien en een gezonde teint hebben. Dat staat zo sportief. Het is alleen zo ongelukkig, dat niet iedere huid er zich voor leent. Er zijn velen, die een- of tweemaal in de zon behoeven te zitten en dan nog niet eens zo lang, om al een aardig bruin kleurtje te krijgen, dat hen de gehele zomer niet meer verlaat. Zij zijn de begenadigden. Anderen daar entegen hebben meer moeite met het verwerven van de zo beoeerde bruine kleur. De „branders". DAAR ZLJN ER, die bijna helemaal geen pigment bezitten en na een zon nebad van uren slechts het resultaat Er is een andere categorie, die op den duur v/el bruin wordt, maar niet zo vlug. Zij moeten geduld oefenen. Zij zullen het van een kort maar re- gematig terugkerend verblijf in de zon moeten hebben. Iedere dag een poosje in de zon is voor hen het re cept en na verloop van enige tijd zul len ook zij met een donkere teint kunnen pronken. Willen zij het pro ces verhaasten, wan zullen zij de zelfde gevolgen te verwerken krij gen als de groep personen, die geen pigment hebben. Verbranding, pijn en vervelling zullen hun deel zijn en zij moeten weer van voren af beginnen. En de sproeten.... DAN HEBBEN wij ook nog de groep der sproeten. Bij deze mensen gaan zich kleine pigment ophopingen onder de huid donker kleuren. Ci troensap of karnemelk wil die plek ken wel iets lichter maken, maar af doende helpt hier niets. Zij zullen zo veel mogelijk uit de zon moeten blij Nato-oefening in Noord Nederland Van 4 tot 7 Juni zal in het Noor delijk deel van Nederland met in begrip van het noordelijk deel van Noord-Holland en de aangrenzende wateren een gecombineerde oefening van zee-, land- en luchtstrijdkrach ten worden gehouden. Hieraan zul len strijdkrachten van Nederland, Engeland en België deelnemen. De oefening staat onder leiding van de commandant der zeemacht ini Ne derland, schout by nacht C. W. Slot. De R.T.C. met de West Tijdelijke onderbreking In een plenaire vergadering van de drie delegaties van Nederland, Suriname en de Ned. Antillen is gis teren een resolutie aanvaard, waarin wordt gezegd, dat het wenselijk is gebleken de besprekingen ter confe rentie tijdelijk te onderbreken, ten einde een door haar aan te wijzen commissie in de gelegenheid te stel len aan de hand van het ontwerp statuut voort te zetten en van de resultaten daarvan mededeling te doen aan de conferentie. De voorzitter der conferentie wordt gemachtigd, om op voordracht van de delegaties en in overleg met de betrokken regeringen de leden der commissie aan te wijzen. Aan de regeringen wordt verzocht hiermede in te stemmen en de daar toe nodige voorzieningen te treffen. oogsten van een verbrande huid, die j ven en gebruik moeten maken van buitengewoon veel onaangenaamhe- een goede crème, den met zich brengt, tenslotte vervelt I Hoe aanlokkelijk een bruin huidje en zij zijn weer net zover als bij het ook mag zijn, gebruik vooral uw ver- begin. Dit zijn de ongelukkigen, die stand. Uw huid is een van de teerste zich nooit op een sportief bruin vel letje zullen kunnen beroemen. Zij dienen daarentegen veel aandacht aan hun huid te besteden en er voor te zorgen, dat wanneer zij geruime tijd in de zon verkeren, de huid door een goede crème behorlijk beschermd is, want anders heeft het verblijf in de zon voor hen altijd zeer onaange name gevolgen. en belangrijkste delen van uw lichaam. Stel die niet terwille van uw ij delheid bloot aan grote gevaren. U zou werkelijk niet de eerste zijn, die zich door het zonnetje zodanig liet stoven, dat er een zeer ernstige graad van verbranding het gevolg van was, die de persoon dagen lang in hét bed hield met hoge koortsen en ondraag lijke pijnen. Passagiers van de „Waterman" helpen zich zelf De „Waterman" toebehorende aan de Nederlandse regering en in beheer bij de Koninklijke Rotterdamse Lloyd, is gistermiddag met emigranten naar Halifax in Canada vertrokken zon der Javaanse bedienden. Dezen, een kleine honderd in getal, hebben het schip verlaten omdat zij ontevreden zijn over het feit, dat hun nog geen gratificatie ter gelegenheid van het einde van de Mohammedaanse vas ten is toegekend. Over deze gratificatie zijn in Indo nesië al geruime tijd besprekingen aan de gang. Men'tracht te komen tot een gezamenlijke regeling over het gehele Nederlandse bedrijfsleven daar te lande. De Mohammedaanse vasten eindigt op 24 Juni a.s. De „Waterman", die via New York terug zal keren, zal vermoedelijk niet voor die datum in Brahim had het best De 12-jarige Brahim Ben Ali, een schoenenpoetser uit Casablanca in Marokko, is dezer dagen door de Vreemdelingendienst van dc Rotter damse politie aangehouden. Hij werd niet zozeer beschouwd als ongewenste vreemdeling maar er was iets heel anders aan de hand geweest met Brahim. liet Marokkaantje bleek door Nederlandse zeelieden naar Ne derland gesmokkeld te zijn. Brahim Ben Ali voelde zich al aar dig thuis in de Nederlandse samen leving, toen de politie hem kwam ha len. Aan het maandenlange avontuur is nu een eind gekomen, begin Juni zal hij met een schip naar zijn geboor teland vertrekken. Omstreeks eind April verbleven enkele Nederlandse zeelieden, opva renden van een kustvaartuig uit Gro ningen, in Casablanca. Daar ontmoet ten zij een leuk Marokkaantje, dat voor enkele centen schoenen poetste op de terrassen. Zij vroegen de jon gen of hij mee wilde naar Nederland. Daartegen had Brahim geen bezwaar. Hij leefde met een 20-jarige broer en zijn ouders waren enkele jaren geleden gestorven. Toen de zeelieden echter in het ha vengebied kwamen, verbood de poli tie hun, dat zij de jongen zouden mee nemen. Zij hebben Brahim laten gaan, maar hem later weer opgezocht en aan boord gesmokkeld. De jongen kreeg hier een leven als een prins. Hij behoefde niet te wer ken en iedereen aan boord was vrien delijk tegen hem. Eenmaal in Neder land aangekomen, werd besproken wie nu Brahim zou meenemen. De tweede machinist van de boot nam de jongen en gaf hem onderdak bij zijn moeder ir Rotterdam. Een paar dagen later moest de vrouw ech ter in het ziekenhuis worden opge nomen en daarom moest Brahim naar een ander adres verhuizen. Intussen had de Rotterdamse poli tie inlichtingen gekregen over het verblijf van de kleine Marokkaan in Nederland. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, voordat men kon vaststellen wie de jongen precies was. De echtgenote van één van de inspecteurs, die het Marokkaans-Ara bisch machtig was, knoopte een ge sprek aan- met de knaap en hieruit kon worden vastgesteld, dat de jon gen naar Nederland was gesmokkeld. Brahim voelt er weinig voor om naar Marokko terug te gaan Er zal echter niet anders opzitten. Passage is reeds besproken. ons land terug zijn. Dit is voor het Javaanse personeel mede aanleiding geweest, om reeds voor het vertrek een gratificatie op te eisen. De Lloyd heeft gemeend deze eis niet te kun nen inwilligen. Vertegenwoordigers van het Indo nesische Hoge Commissariaat in Den Haag hebben gistermiddag in Rotter dam besprekingen gevoerd met de Javaanse bedienden. Aan boord van de „Waterman" is een beroep gedaan op de jongere pas sagiers om zich beschikbaar te stel len voor corveediensten. De mogelijk heid is niet uitgesloten, dat door de ze moeilijkheden, ook het passagiers schip „Willem Ruys" Zaterdag a.s. zonder Javaanse bedienden naar In donesië zal moeten vertrekken. Vcmn de ECON. POLITIERECHTER. NOORDWIJRERHOUT „De Duinklievers" (N'hout)Uit slag wedvlucht met oude duiven vanaf St. Quentin, afstand 283 km., in concours 132 duiven, gelost te 7.15 met N.O.-wind, aankomst eerste 11.25.19 uur, snelheid 1131.03 m. per minuut. Pav. St. Pieter 1,15; C. en J. Broekhof 2; K. Nulkes 3, 6, 23; P. Heshof 4; Br. Kok 5, 8; Pav. St. Jan 7, 20, 18; J. en R. Brokhof 9, 14; J. v. Denzen 10, 26. Uitslag wedvlucht met oude dui ven vanaf Corbeil, afstand pl.m. 431 km, in concours 68 duiven, gelost te 6 uur met kalme Noorden wind; eerste duif te 13.41.31 uur, gem. snel heid 933.94 m. Pav. St. Pieter 1, 3, 13; J.'Duindam 2, 5, 16; Pav. St. Jan 4, 7, 10, 14, 15; Br. Kok 8, G. Duin dam 9. Wegens afscheidsplechtigheden van de burgemeester zullen de ge meentelijke bureaux op Zaterdag 31 Mei 1952 gesloten zijn. Voor burgerlijke stand-zaken (ge boorteaangiften o verlij densaangiften is de secretarie der gemeente op die dag geopend van 12—12.30 uur. LEIDSCHENDAM Stoker in zilver. De heer J. den Braven, stoker bij de Ned. Spoor wegen depot Leidschendam, herdacht heden de dag waarop hij 25 jaar ge leden zijn spoorwegdienst begon. NOORDWIJK Onvoorzichtige wielrijder. Woens dagmiddag maakte de heer v. R op zijn rijwiel een te grote bocht toen hij vanaf de Koepelweg de Oude Zeeweg op wilde rijden in de rich ting Noordwijk-binnen. Het gevolg was, dat hij tegen een luxe auto op botste. De heer v. R. bekwam en kele lichte schaafwonden, terwijl zijn rijwiel deerlijk werd beschadigd. Schietvereniging. Dc wisselprij zen werden deze week gewonnen door; A. v. Egmond 97 p. lc klasse; C. Tissing 96 p. 2e klasse; J. N. Baal- bergen 97 p. 3e klasse. Van de dames behaalde mej. M. P. de Groot met 88 het hoogst aantal punten. VALKENBURG WAAR HET WERELDGEBEUREN BESPROKEN WORDT. Door het gemeentebestuur is aan de Hoofdstraat, tegenover de Lange Commandeurstraat een bank ge plaatst. Hierdoor is een wens, speciaal van de oudere generatie, in vervul ling gegaan. Het wachten is nu alleen nog maar op een warme-golfstroom. VOORSCHOTEN Uitslagen schoolwedstrijden. Afd. Voetbal: R. K. Jongensschool tegen Openbare Lagere school 50. Afd. Korfbal: R.K. Meisjesschool- Openbare Lagere School 61. SVLVLeidse Boys. Gister avond is op het terrein aan de Els- laan de wedstrijd tussen SVLV en Leidse Boys gespeeld in de 2e ronde om de Gouden Sleutels. SVLV won met 31. De ruststand was 10. Het was een tamme wedstrijd. Vacantiebonnen. Hedenavond van 89 uur is er in het Eigen Huis gelegenheid voor de R. K. Bouwvak arbeiders hun vacantiebonnen van Hemelvaartsdagen en 2de Pinkster dag te verzilveren. WASSENAAR 40 Jaar trouwe dienst. Op 1 Juni as. zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer H. van Zomeren, Groot Haesebroekseweg 16, tuinbaas op de buitenplaats „Duinouwe", in dienst trad by de fam. Holle-van Motman. Zaterdag en Eerste Pinksterdag wende men zich voor medische hulp in spoedgevallen tot de dokters H. W. Plink, Lange Kerkdam 66, tel. 2075 en dr. H. D. Boer, Wittenbur- gerweg 188, tel. 9124. Op Tweede Pinksterdag wordt de doktersdienst waargenomen door de artsen J. Baart de la Faille, van Zuylen van Nije- veltstraat 108,tel. 3017 en B. A. Geer- lings, Storm van 's Gravensandeweg 64, tel. 2137. Van Zaterdagavond tot Maandag morgen heeft Apotheek de Burcht, Johan de Wittstraat 9, tel. 3806 door lopend dienst, van Maandagmorgen 8 uur tot Zaterdagmorgen a.s. Apo theek O. A. Sigelenberg, Rijksstraat weg 729, tel. 9141. Mej. J. C. E. van Rooijen slaagde dezër dagen*in 's Hertogenbosch voor het examen onderwijzeres. ZOETERMEER Varkenspest. Onder het vee van de veehouder J. Verheul aan de Slootweg is varkenspest geconsta teerd. Zr. S. v. d. Wel slaagde te Haar lem in het Diaconessenhuis voor het diploma ziekenverpleging Witte Kruis. Doktersdienst. Zondag 1 en Maandag 2 Juni wordt de dokters dienst waargenomen door dr. J. W. Palte, telefoon 35 te Zc rmeer. paardenmarkt isi.6J.oA- Reeuwijk en Zwammerdam onveilig. De gestolen kippen deed hy in een krat op zijn erf en de volgende mor gen vijf uur kwam dan een koopman uit Koudekerk aan den Rijn, die te voren een seintje had gekregen. Deze nam de buit mee naar de kippen- markt te Rotterdam en als de aan gifte van diefstal binnenkwam waren de kippen al verkocht Tegen de Al- phenaar werd een jaar gevangenis straf m.a. geëist. De heler hield vol te goeder trouw te zijn geweest. Hij ontkende de kip pen beneden de prijs te hebben ge kocht. Eenmaal had hij 100 han- delsgeld gegeven want de Alphenaar had hem verteld dat hij de kippen kocht van mensen bij wie hij de cou rant bezorgde. De officier van justi tie meende echter dat hij wel dege lijk had kunnen weten dat het een Handige koopman. De koopman linke zaak was en meende dat heling J. B. uit Leiden ontbreekt het niet en schuldheling hier in elkaar over liepen. Hij eiste een gevangenisstraf 10 dagen. Een tweede Veender werd bij verstek 50 of 25 dagen opgelegd. Een derde delinquent uit Roelof- arendsveen was niet verschenen. Hij kreeg 20 of J 0 dagen In Ter Aar had een bloemist een dergelijke overtreding begaan, Hij had vergunningen genoeg om om te zeten. Op het moment van de over treding waren alle andere periodieke vergunningen onber.ut. Hij zal 45 moeten betalen. HAAGSE RECHTBANK. Voor diefstal van verscheidene kip pen en een schaap stond voor de Haagse Rechtbank terecht een los maakte geruime tijd Alphen, Boskoop, |W. B. v. d. Krogt „koning der ziekzoekers" ZIEKZOEKERS AAN DE SLAG aan handigheid. Dat bleek wel ter zit ting van de Haagse Economische Po litierechter. De verd had op 15 Ja nuari na sluitingstijd gebakken vis afgeleverd. Hij voerde aan dat hij over een nachtvergunning beschikte. Ja, maar u mocht de vis niet verpakl ken en door de mensen mee laten ne men, weerlegde de officier. Dit is niet ten laste gelegd, riep verdachte triomfantelijk uit en inderdaad bleek dit het geval te zijn. Hij werd ont slagen van rechtsvex-volging. Kweken zonder vergunning. In Mei 1950 had een bloemkweker uit Alkemade meer bollen gekweekt dan waarvoor hij vergunning had. De verdachte erkende dit slechts ten dele voor de Haagse Economische Po litierechter. Rekening houdende met de financiële moeilijkheden van ver- dachte eiste de officier van justitie f 250 boete of twee maanden hechte nis. De rechter wilde hierin mee gaan, maar drukte verdachte op het hart dat hij niet meer mocht dan een ander omdat hij 13 kinderen had. Een plaatsgenoot van hem had in October chrysanten, cyclamen e.d. zonder vergunning geteeld. De vrouw was weduwe geworden en twee jongens hadden het bedrijf voortgezet zonder aan vergunningen te denken. In dit geval werd 100. boete of 50 dagen geëist en het von nis luidde conform. Een ander uit Roelofarendsveen was met zyn chrysanten in overtre ding geweest. Hij kreeg 35 boete of van vier maanden. Tenslotte stond in deze zaak te recht een caféhouder uit Alphen a. d. Rijn die op 6 Maart kippen had vervoerd naar Koudekerk. Hij kreeg ƒ5.beloning. Wegens schuldheling werd tegen hem twee maanden ge- De jaarlijkse wedstrijd „ziekzoe- ken" te Sassenheim is weer achter de rug. De prijzen en diploma's, die op Donderdag 5 Juni a.s. zullen wor den uitgereikt om 8 uur in café „De Oude Post", zijn als volgt toegekend: Prijswinnaars uit de groep diplo mahouders. (Narcissen: 1. W. B. v. d. Krogt, Sassenheim; 2. J. Z. de Vries, idem; 3. K. F. de Bent, Voor hout; 4. C. Roskam, Lisse; 5. H. Noort, idem; 6. W. S. v. Schooten, Voorhout; 7. P. W. v. d. Aardweg, Lisse. Nieuwe gediplomeerden. (Narcis sen): G. Th. v. Veen, Lisse; H. W. Möhlmann, idem; H. W. de Haas Azn., Noordwij k; W. Roest, War mond; W. v. d. Nouland, Voorhout; A. Zwetsloot, idem; P. Kühn jr, Sas senheim; H. v. d. Burg, Voorhout; H. van Rijn, Katwijk aan Zee; Jac. van Wieringen, Noordwijkerhout; J. Ouwehand, Noordwijk; F. H. Wal raven, Warmond; P. v. d. Hulst, Voorhout; J. Heikamp, Lisse; Leo v. Schagen, De Zilk; G. P. v. d. Krogt, Sassenheim; L. D. Vester, Voorhout; P. J. v. Bohemen Wzn, Noordwijk; Arie Dwarswaard, Anna Paulowna; A. Havenaar, Voorhout; P. v. Rijs- sel, Lisse. Prijswinnaars (Narcissen): W. vangenisstraf vorwaardelijk met' d. Plas, Katwijk aan Zee; J. Vrij- een proeftijd van drie jaar en ƒ100 burg, Sassenheim; H. J. v. d. Laan, of 50 dagen geëist. Uitspraak 12 Juni. j Bennebroek; H. Balkenende, Hille- gom; N. Ruigrok, Sassenheim; H. Sluymer, Nieuw-Venep; J. van Stein, Lisse; A. W. J. de Haas, Noordwijk; Nic. v. d. Lely, Haarlemmermeer. Troostprijs voor de jongste deel nemer; Jan van Kampen, De Zilk. Prijswinnaars (Hyacinthen): P. v. Nobelen, Sassenheim; P. A. v. d. Lans, Hoofddorp; G. van Rhee, Kat wijk aan Zee; P. W. v. d. Aardweg, Lisse; M. F. Kaufman, Hillegom; S. Moolenaar, Limmen; J. v. Wonderen, idem; A. Dorsman, Lisse; Th. J. van Leeuwen. Voorhout; P. J. Langeveld, idem; G. de Haan. Santpoort; J. Ouwelhand, Noordwijk; W. H. de Haas, idem. De heer W. B. v. d. Krogt te Sas senheim behaalde in deze jaarlijks weerkerende wedstrijd voor de der de maal de eerste prijs en kan zich intussen met recht „de koning der ziekzoekers" gaan noemen. 1. Op zekere dag was Humpo Hots- flots er weer eens op uit getrokken om een mooi schilderij te maken in het bos. Hij had zijn draagbare schil dersezel meegenomn en werkte de hele dag zonde? ophouden. Hij ver gat zelfs te eten of te drinken, maar dat doen kunstenaars wel meer. „Wat is 'f toch fyn, om kunstenaar te zijn!" sprak hij, terwijl hij op een af standje ging staan om zijn product beter te kunnen bekijken en beoorde len. „Om zomaar die heerlijke kleu ren op het doek te kunnen gooien en dan te zien, hoe een kunstwerk groeit! Het leeft! Die bomen zijn niet meer bomen van verf! Het is vlees eh, ik bedoel het zijn echte bomen! Mijn zinderend palet heeft ervoor gezorgd, dat dit landschap niet zomaar een bazar-prul is gewor den. Neen! Het is Kunst! Je hoort het ruisen van de bladeren en je ziet de mieren op de grond lopenDit is heerlijke echte zuivere kunst!" Toen hij klaar was met zijn ontboe zeming, viel er een grote lauwe drup pel op zijn neus.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6