M«ile G net MEISJE Waai* het tweemaal 's faai*s lente is Mao aan conferentietafel? EVALLEN ALS DE TAFEL GEDEKT IS ZIET U DAT SOLA PERFECT? jS C. VROEGE V VRIJDAG 30 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 De immigrant verwondert zich (Van onze correspondent in Australië). Het leven van de emigrant is als een veelvervig borduurwerk; elke draad brengt niet alleen het? stramien tot verdere ontplooiing, doch draagt ook bij om het geheel in kleur te brengen. Het zijn niet altijd geslaagde kleu ren; er is vaak een misvorming bij en soms heeft men geheel opnieuw te beginnen. Maar, het leven van de emigrant is ook zoals de natuur in Australië, die zelden iets laat sterven, hoogstens voor korte tijd er de kleur aan ont neemt, doch spoedig weer nieuwe tin ten te voorschijn tovert. ALs ik zeg, dat het in Australië tweemaal per jaar lente is, dan is zulks eigenlijk niet helemaal juist. Terwijl men b.v. in West-Australië dezer dagen bezig was te zoeken naar zes vermiste touristen, van wie men vreesde dat zij in de met sneeuw be dekte bossen van koude om zouden komen, lag men in New South Wales zich aan de stranden te koesteren in de zon, terwijl de zwembaden dicht „bevolkt" waren. In dit land, hetwelk door de Steen- boks-keerkring wordt doorsneden, vindt men tropisch, sub-tropisch en gematigd klimaat. Wanneer men b.v. weet, dat de ge middelde temperatuur in Canberra in de zomer gemiddeld 68.2 graden Fahrenheit is en in de winter 43.8 gr., in Darwin resp. 84.1 en 78.4 gr., in Sydney 71.0 en 54.3 gr. dan kan men nagaan dat de temperatuur-verschil- len in het algemeen niet zo sterk wis selend zijn als in Holland het geval is. De zon aan de verkeerde kant Wat de Nederlandse emigrant heel vreemd aan doet is, dat de zon des middags om 12 uur niet in het Zui den, doch pal in het Noorden staat. Hetzelfde (maar op een ander tijd stip!) is het geval met de maand, die met dus vaak op een voor Nederlan ders vreemde plaats kan aantreffen. De ligging van Australië op het Zui delijk halfrond is tevens oorzaak, dat in Juni de winter en in Decembêr de zomer begint Eerlijk gezegd, menige emigrant raakt met de maanden in de war, wanneer hij die aan de verschijnselen in de natuur gaat toetsen. Wanneer men er aan gewend is, dat het in Mei herfst is, wrijft men zich de ogen uit als men de ontluikende bloesempracht aanschouwt. Als het herfst is, begint de lente weer. „Zou het nu opnieuw lenite wor den?" vraagt de Nederlandse emi grant zich af, wanneer hij in de bloe menwinkels de kleurige najaarsbloe- men zoals chrysanthen en de winter bloemen zoals de IJslandse papavers, vroege narcissen en hyacinthen ziet verschijnen, vermengd met de zachte tinten van lathyrus. In de groentenwinkel krijgt het vermoeden nog meer grond, want daar treft hij niet alleen de winterse rode- en wittekool en de knolrapen aan, doch de groenteman kan hem verse spinazie, sla en boontjes aan bieden bij de nieuwe aardappelen-, die hier echter de afmeting hebben van de oude „garde". Die gezellige „hap, slik, weg"- aardappeltjes uit Holland, ziet men in Australië niet. De tuinlieden hebben in de plant soenen de goudsbloemen, leeuwen bekken en pholoxen uitgetrokken en vervangen door allerlei nieuwe bloe men, waardoor we het kale winter beeld ontgaan. In mijn tuin bloeien weer de vuur rode poinsëtta's en vormt de wara- tan met haar talloze karmozijn rode bloempjes opnieuw een natuurlijke toorts. Is dit nu herfst of lente? Ja, we weten dat binnen enkele maanden de wind soms akelig koud kan zijn, we mogelijk enige weken van regen te doorstaan» krijgen, maar de Hollandse winters worden voor de emigranten slechts: herinnering. In het Zuidelijk deel van dit uitge strekte land, zoals in Victoria en West-Australië, evenals op Tasmanië, regeert de winter wel wat grimmiger, al ziet men ook in die streken in de koudste maand van het jaar de fel gele acacia bloeien,, terwijl de viool tjes geen» zeldzaamheid zijn. Terwijl momenteel d- sinaasappe len en citroenen rijpen, worden worden (weer) de jonge aardbeien gepresenteerd. Wat is dit land rijk bedeeld met fruit! Levert Queensland ons niet bana nen, alle soorten noten, meloenen, Victoria vijgen, sinaarappelen», citroe nen; daar zijn de druiven, grape fruit, appelen, peren, meloenen, annanas, pompoenen en vele andere fruitsoor- ten, welke men vrijwel onverdeeld over Australië aantreft. Er zijn weinig maanden van» het jaar, waarin de fruit-voorziening in verse staat, stagneert. Behalve dan tijdens de droogte en bosbranden We zijn inmiddels in dit lente-na jaar bevrijd van de zomerse hitte der December- en Januari-dagen. De verwilderde Oost-Indische kers is reeds aan de tweede lente bezig en een wandeling door de bloemen- lanen van stad en dorp is weer een genot. De kale populieren- en plata nen hebben hun Europese gewoonten niet verloren en bewijzen, dat er in -de natuur toch iets aan het verande ren is. De plant- en dierkundigen ple gen de flora en fauna der wereld vaak in te delen naar Australische- en niet Australische, zulks vanwege de verscheidenheid welke men in dit land aantreft. Het kan soms 'fabelachtig gedijen in de Australische grond. Hij bracht een cactus mee Bekend is b.v. de geschiedenis van een goudzoeker in het midden der vorige eeuw, die voor zijn tuintje één opuntia-cactus had meegebracht. Het gevolg is geweest, da weinige jaren later de landbouw in een groot ge deelte van Queensalnd moest worden opgegeven, vanwege het groot aan tal opuntia-cacteën dat niet uit te roeien was! Uitrukken, verbranden, besproeien, het hielp alles niets, totdat men ont dekte, dat in Amerika, de larven van een insect zich voedden met de cac tus. Men bracht van deze insecten naar Australië over en sindsdien heeft men de „cactus"-plaag kunnen beteugelen. Het kan ook tè hard .groeien! Om nu maar even te zwijgen over de nog steeds bestaande „konijnen- plaag". De reis van kou naar warmte. Wanneer volgens Australische be-* grippen, de winter is gestart in New South Wales, nodigen advertenties in de bladen ons uit om b.v. naar Queensland te komen, waar het dan lekker warm is. Maar uiteraard is niet een ieder in staat zich de weelde te veroorloven de zomer in dit land achterna te rei zen. Zo ongeveer op de Rivièra-linie aan deze kant van de aardbol, n.l. tussen West-Australië en New South Wales, smelten de seizoen zo'n beetje ineen zodat het verblijf in die omgeving niet kwaad is. En overigens, de afstanden naar dit „Zuid-Franse gebied" in Australië verschillen niet zo heel veel met die van Nederland naar de Europese Ri- vièra; kunnen zelfs vaak een paar honderd mijl groter zijn! Duur is het reizen» in Australië niet, doel de va- canties worden meest doorgebracht in eigen omgeving, zodat er niet veel tijd over is om de winter te "ont vluchten! Wie hier een slecht beroep zouden vinden, dat zijn wel de steenkolen handelaren. Niet alleen dat hun „sei zoen" in Australië maar heel kort van duur zou zijn, doch de afzet van hun artikel is zeer beperkt. Om eerlijk te zijn, ik heb zelfs in de wintertijd onze kolenboer op de straat gemist. Hoogstens wordt zo hier en daar een lading „firewood" (houtblokken) gebracht voor de open haard, die mer. in veel huizen pleegt aan te treffen. Maar, er zijn talrijke huizen die niet eens een schoorsteen rijk zijn, waarvan de bewoners het dus „kla ren" met een electrische kachel of petroleum-kachel, indien het des avonds soms wat al te koud in huis mocht worden. De rekeningen voor de winter-ver- warming zijn hier niet hoog! Dege nen die aan de buitenkant van ste den en dorpen wonen, hebben bo vendien vaak voldoende bomen op eigen terrein, om er het haardvuur mee brandend te houden En nu vragen adspirant-emigran- terj in Holland mee: „Wat moet ik doen, kan mijn vrouw haar bontjas verkopen, moet ik m'n winterjas meebrengen en heb ik wat aan mijn kachel?" Op die vragen is mijn arutwoord, dat Uw echtgenote haar bontjas, gij zelf Uw winterjas en voor de kinde ren gerust de „wolletjes" mee kunt brengen, terwijl desgewenst ook de kachel aan boord van het schip kan worden gezet. Er is verschil in welk gebied ge U vestigt, maar als het een maal „wintert", dan krijgt ge wei eens zo'n herinnering aan de Hol landse Maartse kou. Wanneer ge eenmaal in Australië hebt „gezomerd" en „gewinterd" hebt ge de neiging om bij twee graden vorst het de Australiërs na te zeg gen, „dat je wel kunt voelen dat het winter is". Zelfs al zult ge hier nimmer een ijsbloem op Uw ruiten zien terwijl de „Black paw" onder alle omstandig heden in Uw tuin blijft bloeien. Amerikaanse woordvoerders heb ben heden verklaard, dat, indien Rusland een tegemoetkomende hou ding aanneemt tegenover het nieuwe Westelijke ontwapeningsvoorstel, de UNO-commissie voor de ontwapening wellicht in overweging zal nemen, communistisch China aan de confe rentietafel uit te nodigen. ONDERZEEER IN MOEILIJKHEDEN Voor de kust van Noord-Carolina bevindt zich naar verluidt een on derzeeër in moeilijkheden. Vliegtui gen van de Amerikaanse kustwacht stellen een onderzoek in. De kustwacht weigert inlichtingen te verstrekken. Het is niet bekend, of de onderzeeër in kwestie een Amerikaanse of één van andere na tionaliteit is. SAote tfcAaanmaali in Statui Qen&taat Slidqway te Olaifo Na de verkiezing wordt er druk ge werkt om Rome weer tot een „scho ne" stad te maken en hot „oude" aanzien te herstellen. Een heel leger van arbeiders, met kwasten en em mers gewapend heeft druk werk om in Rome en 2421 andere steden e** dorpen met spoed de plakkaten te verwijderen, waarop de verkiezings leuzen, de schone beloften en de na men der candidaten voor gemeente en provinciale raden, In bonte ver scheidenheid waren aangebracht. De grote schoonmaak in volle gang. Generaal Ridgway is uit New York te Parijs aangekomen om het Navo- ccmmando in Europa over te nemen, van generaal Eisenhower. Generaal Ridgway (links) wisselt bij de Are de Triomph een handdruk met een Frans oorlogsveteraan, die in Korea gestreden heeft. In het midden gene raal Eisenhower. Telefoto A.N.P. VISSEN VRIEND. In een afgelegen baai op het Zui delijk eiland van Nleuw-Zeeland woont een meneer W. Ker, die een kleine honderd vissen bij naam kent. Zij eten dagelijks uit zijn hand. Het zijn voor het merendeel kabeljau wen, maar er zijn ook vijftien vis sen bij, die in Nieuw-Zeelund de naam van „snapper" dragen. Zij heb ben iets weg van makrelen. Elke avond komen de vissen naar 't strand gezwommen. Daar staat meneer Ker klaar in het water van de zee met een mand vol schaaldie ren om zyn vissen te voeden. Ze la ten zich rustig door hem oppakken. Kleine Bertha is maar een nietig snappertje van een pond of vier, maar Hector weegt er wel bijna twintig. Dan is er de grote Leckie, een heel bedaarde vis, die echter geen schaaldieren lust. Voor hem brengt meneer Ker Iedere avond wat vlees mee, want daar is hij gek op. Vier jaar geleden is meneer Ker begonnen de vissen te lokken en hij zegt, dat hij ze nu alle honderd uit elkaar kent vanwege hun verschil lende tekening. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Mei. Vee. Aanvoer: 10 stieren, 80 melkkoeien, 100 vette koeien, 176 vare e.a. koeien, 22 vette kalveren, 294 nuchtere kalveren, 60 vette schapen, 200 weideschapen, 3487 lammeren, 40 varkens, 200 schrammen, 588 biggen, 9 paarden, 31 geiten. Totaal 5297 stuks. Prijzen: stieren 475800, melkkoeien 850 1200, vette koeien 8001250, vare e. a. koeien 625925, vette kalveren 145350, nuchtere kalveren 50 65, vette schapen 100145, weide- weer/ (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ZACHTER. Geleidelijk toenemende bewol king met op vele plaatsen enige lichte regen of motregen, maar later ook verspreide opklaringen. Meest matige wind uit Zuidelij ke richtingen. Zachter. 31 Mei: zon op 4.26 en onder 20.49; maan op 11.45 en onder 1.11 uur. Het laeeA in ZuAafia De weerrapporten van het K.N.M.I. van hedenmorgen 7 uur luiden: weer max. temp. OSLO c. STOCKHOLM regera 15 c. HELSINKI zwaar bew. 10 c. EDINBURG onbewolkt 14 c. LONDEN zwaar bew. 16 c. KOPENHAGEN zwaar bew. 12 c. AMSTERDAM licht bew. 13 c. GENèVE onbew. 25 c. PARIJS zwaar bew. 17 c. BORDEAUX onbew. 22 c. NICE zwaar bew. 21 c. BERLIJN onbew. 16 c. FRANKFURT onbew. 17 c. MüNCHEN zwaar bew. 19 c. WENEN geheel bew. 21 c. schapen 100165, lammeren 60 85, varkens 160400, schrammen 60110, biggen 4055, paaiden 800—1300, geiten 15—35. Handel: stieren, melkkoeien, vaarkoeien flauw vette koeien, vette kalveren, nuchte re kalveren, schapen, lammeren, vrij goed, varkens, schrammen, biggen willig, paarden en geiten matig. Texelse lameren 6080. Kaas. Aanvoer 64 partijen Goudse en 7 partijen Leidsc kaas. Prijzen: Goudse: zware extra kwali teit 2.37, le soort 2.242.30, 2de soort 2.182 23, en Leidsc: le soort 2.302.37 per kg. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN, 29 Mei. Groente. Aardbeien (ingelegd) 3458 cent, idem 2 ons doos 3359 cent. idem afwijkend 25—37 cent, kropsla 2.007.30,, andijvie 10 34, spinazie 2832, bospeen 21 38, bloemkool 2219, nieuwe aard appelen 39.idem oude 7.-- per 100, peulen I 7.20—10, idem II 5.80 7 80, doperwten 6.207.30, capu- cijnen 6.807.90, kassnijbunen 19.5025.50, idem stek 14.50 16.50 per 10 kg. SEXFIDSCHENDAM, 29 Mei. Groente Sla A 5—9.20, sla B 3.00-5.70, stoofsla 1523, spinazie 3543, an dijvie 3848, bloemkool A 4858, bloemkool B 4048, bloemkool C 30 36, postelein 3545, snijbonen 230 250, komkommers A 4549, idem B 4045, idem C 3038, idem krom 6068. per kg., tomaten 150203, bospeen 4554. Eieren Aangevoerd werden 8000 kippeneieren, waarvoor de no teringen waren: 200 eieren no, O 17.40—22, 3200 no. 1 16.05— 16.75; 1300 no. 2 f 15.00—15.45; 2700 no 3 14.20—14.60; 400 no. 4 13.40 —13.50, 200 no. 5 12.60—12.75. Ver der waren aangevoerd: 80 kippen 1.30—4.95, 50 honen 0.46—4 60 52 konijnen 1.0010.00, 25 duiven 40 tot 75 cent. Uitslag SOLA Jubileum-prijsvraag; Onze ongewone jubileum-prijsvraag wülen wij niet beëindigen met slechu de publicatie van de namen der prijswinnaars. Wij geloven dat degenen, die zich zoveel moeite getroostten om tot een oplossing te komen, interesse zullen hebben vcor aard en omvang van het verloop dezer prijsvraag en vooral voor de wijze, waarop de prijzen werden toegekend. Wij ontvingen ruim zestigduizend inzendingen, welke alle. door onze president-directeur, de heer M. Gerritsen, eigenhandig werden geopend en gesorteerd, waarna bleek dat deze prijsvraag, die. in tegenstelling met de gebruikelijke reclame-pnjsvragen. niet gemak kelijk was. tot rond drie en dertigduizend foutieve oplossingen had geleid. Wij constateerden, dat juist de moeilijkheid der opgave voor velen, die er anders niet aan denken, zich met reclame-prijsvragen onledig te houden, aanleiding was. de kans op een prijs te wagen. Dit bleek ons telkenmale uit begeleidende correspondentie. Trouwens, het aantal sympathie-betuigingen en felicitaties, daf de Inzendingen vergezelde, was enorm. Duizenden oplossingen werden begeleid door gelukwensen, waarvan vele in dichtvorm. Verrassend groot was het aantal fraaie of geestige tekeningen, prach tige oorkonden schilderijen, alsmede voorwerpen door huisvlijtige handen vervaardigd. Alle inzenders, die op dergelijke wijze hun belangstelling toonden, werd onzerzijds dank gebracht, terwijl wij de fraaiste werkstukken met een verzilverd lepeltje of een etui met 6 gebakvorkjes beloonden. Deze inzendingen werden bovendien Ingelijst en kregen een perma nente plaats in onze excursiezaaL Daar echtei de kwaliteit der inzending de toekenning der prijzen niet mocht beïnvloeden, werden de namen en adressen dezer in zenders op briefjes overgenomen, die vervolgens tussen de gewone inzendingen werden verwerkt Het succes der publicatie van het artikel „Ere wien ere toekomt" mag overweldigend worden genoemd. De vraag naai Sola-fabrikaten nam, na de plaatsing der prijsvraag, onmiddellijk enorm toe Velen gaven in begeleidende correspondentie te kennen, dat zij. thans de levensgeschiedenis van de heer Gerritsen kennende, voor het vervolg slechts Sola-producten wensten te be trekken. niet alleen vanwege de prijs, welke 20% beneden die van elk ander gelijkwaardig fabrikaat ligt of wegens de zekerheid, een product van voor het leven gegarandeerde kwaliteit te ontvangen, doch tevens door gevoelens van sympathie voor de oprichter. DE TREKKING vond op 3 Mel J.I., ten overstaan van een uit willekeurige deelnemers samengestelde jury plaats. Het weren mevr. Mulder-Poel te Utrecht, de heren P. Bakker, hoofd ener Chr. school te Amerongen, J. de Boer. Leiden. Dr. van Cleef. Zeist. T. de Vries. Amsterdam en M. A. v. d. Wijngaard, Utrecht, die zich bereid hadden verklaard op De Juiste oplossingen waren aanwezig, gebundeld in 27 genummerde pakken van 1000 en 1 pak van 702 stuk». Allereerst werd de bij Notaris K. W. van Gorkom te Zeist gedeponeerde enveloppe geopend, waarin door de jury de juiste oplossing werd gevonden, luidende: Als de tafel gedekt is Ziet U dat Sola perfect is. Daarop werd door mevr. Mulder eerst een nummer uit 28 genum merde briefjes gotrokken, dat een der 28 pakken zou aanwijzen. Vervolgens trok dit jury-lid uit 1000 dito briefjes het nummer der. zich in dit pak bevindende inzending, welke de eerste prijs ad. f 1000.- zou bekomen. Getrokken werd brief no. 243 uit pak no. 11. een inzending ten name van de heer A. B. Hogema, Geulstraat 23 hs, Amsterdam, die door de directie onmiddellijk telegrafisch van zijn buitenkansje op de hoogte werd gesteld. Een deling van het aantal goede oplossingen door het aantal beschik bare prijzen gaf een gemene deler van 13, zodat nu allo verdere prijzen werden getrokken, door. pak na pak aftellend, telkens elke dertiende inzending als prijswinnend te registreren. De extra prijs van f 500.- welke zou worden toegekend aan doelne. 'l schol-- -* - -■ ven f 250.- at. te wijzen oplossing. Alle deelnemende scholen ontvingen als troostprijs oen zending ver snaperingen. zodat de leerlingen van een 195 scholen hun werk loch met een verrassing beloond zagen. do Kweekschool te Bloemendaal 'oor de fraaiste inzending. De volledige Ujst van de overige 1989 prijswinnaars ligt ter Inzage bij alle Sola-winkeliers. De prijzen worden zc spoedig mogelijk aan de winnaars toegezonden. Wij danken allen nog maals voor hun felicitaties, oplos singen. gedichten of blijken van sympathie, waardoor deze jubileum-prijsvraag een geweldig succes is geworden. SOLAFABRIEK M. J. GERRITSEN N.V. ZEIST In plaats van kaarten. geven U, ook namens we derzijdse ouders, kennis, oat zij elkander het H. Sacrament van het Huwe lijk hopen toe te dienen on Dinsdag 17 Juni a.s. te 0.30 uur in de parochie kerk van de H. Bavo te Oud-Ade. Daarna zal tot hun intentie een H. Mis worden opgedragen om Gods zegen te vragen over hun huwelijk. Rijp wetering, Aderpolder 5. Warmond: S weilandpolder 1. 5672 Receptie: 2e Pinksterdag, 's middags van 35 uur, Aderpolder 5. Zondag 8 Juni, 's middags van 2.304 uur, Sweiland- Dolder 1, Toekomstig adres: Montreal Hull, Canada. Heden overleed tot onze grote droefheid, nog onverwacht, onze ge liefde Man, Vades, Be huwd- en Grootvader CORNELIS BOEKKOOI in de ouderdom van 73 jaar. Leiden: H. M. BOEKKOOI— HANEGRAAFF H. M. PRINS- BOEKKOOI M. PRINS en kinderen C. BOEKKOOI J. H. BOEKKOOI— ELFERT en kind San Nicolaas, Aruba: J. C. BOEKKOOI H. J. BOEKKOOI— NIEUWENDIJK Leiden. 29 Mei 1952. Zoeterwoudse Singel 39. De begrafenis is be paald op Dinsdag 3 Juni a.s. te 1 uur op de begraafplaats ..Rhijn- hof'. 5696 Abonneert U op „Surstim Corda" .DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belangstelling bii ons Hu welijk ondervonden betui gen wij, ook namens onze ouders, onze hartelijke dank. J. VAN DER MEER Jz. D. VAN DER MEER— RICHELMAN Voor de vele blijken van belangstelling welke wij bij ons Huwelijk mochten ontvangen, betuigen wij, mede namens onze ouders, onze hartelijke dank. 'C. DE JONG E. DE JONG— PLASMEIJER. ARTS AFWEZIG TOT 9 JUNI. Voor waarneming dokters- telefoon 22222. 5705 HUIDARTS, MORSWFG 20, LEIDEN. Ondergetekende deelt U mede, dat collega F. E A. HAZEBROEK met ingang van 1 Juni 1952 zijn practijk zal neerleggen en dat deze door hem zal worden voort gezet, C. VROEGE. De Spreekuren zijn als volgt: Particulieren: Leiden, Morsweg 20: Ma., Wo., Vr.* 1314 uur en volgens afspraak Alphen a. d. Rijn, St. Josephpension, Do.: 1416 uur. Katwijk aan Zee, Groene Kruisgebouw, 2e, 3e en 4e Wo. v. d. maand: 1516 uur; le Wo. v. d. maand: 1920 uur Ziekenfonds-verzekerden: Leiden, Morsweg 20: Di., Wo., en Vr.: 910 uur; Ma. en Vr.: 15—16 uur. Ma., Di., Do. en Vr.: 18.3019.30 uur; St. Elisa- beth-ziekenhuis: Ma. en Vr.: 10--11 uur Alphen en Katwijk als particulier spreekuur. 5700 3? Bij KIoos alleen Zater dag od de markt onderjur. ken R. H. 2.98, Dames blouses 2.98, Interlock Directoires en Hemden 1.98, interlock directoirs en Hemden 1.25, inter lock Herenhemden en Broeken 1.98. Beddela- kens 180 breed 5.956.50 —7.50, 5679 WARMOND Abonnementen en Adver tenties worden aangeno men door: J. SIKKING Dorpsstraat 8. Een pracht collectie Nylons vanaf 2.75 Jongens Blouses 1.85 GEVRAAGD EEN voor de dag, zelfstandig kunnende werken. Mevr. J v. d. STOK, Roodenbur- gerstraat 55. Te koop aangeboden mooi Lux Tour-motorfietsje nat. bew. 1100.Te zien 's avonds tussen 7 en 8 u. Rhijngeesterstraatweg 42. Oegstgeest. 5720 GLAS in LOO.O GEBRANDSCHILDERD qiAS VOODi GEDENK*! JUBIIELM* DAMEN (jebrSkiUoQrt LEIOEN NARMSTRAAI 3 TEL'I RESTAURATIE VRAAGT VRVBL'JVGND ONTWERP LOONSTATEN 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V. De Liiriscke Courant Papengracht 32-34

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3