Oudewetering was gastvrouwe van Provinciale V.V.V. (Z.H.) Rijnstreek Tocht door gemeente Alkemade Fijne Engelse melange Alphense R.K. Middenstand wil verkeerde conclusie voorkomen WOENSDAG 28 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA In het vriendelijke plaatsje Oudewetering, prachtig gelegen in het centrum van het Hollandse plassengebied, aan het Braassemermeer, is gisteren de algemene vergadering gehouden van de Provinciale V.V.V. Zuid-Holland. De nog jonge V.V.V. Oude wetering trad als gastvrouwe op voor de verte genwoordigers van de 70 plaatselijke V.V.V.'s, die bij de Provinciale V.V.V. Zuid-Holland zijn aangesloten, en onder leiding van voorzitter P. Krispijn heeft zij zich op voortreffelijke wijze van die taak gekweten. eisen, waaraan goed propaganda- druikwerk moet voldoen. Bij de rondvraag werden enkele interne kwesties besproken. Namens de V.V.V. Oudewetering werd mel ding gemaakt van geruchten, als zouden er plannen zijn om de Braas semermeer over een oppervlakte van 17ha. tot 30 meter uit te diepen ter wille van de zandwinning. Dat zou een ernstige handicap betekenen voor de watersport, omdat het uit diepen van het meer een veel gro tere deining in het water zou ver oorzaken. En ook de schaatssport zou er wellicht nadeel van kunnen ondervinden. Van achter de be stuurstafel kon evenwel geen ophel dering in deze kwestie gegeven war den. Na de sluiting van de vergadering volgde de ontvangst door het ge meentebestuur van Alkemade. Ter- wille van het tijdschema werd deze ontvangst in de vergaderzaal gehou den. Ir. v. d. Wall heette de burge meester van Alkemade, die erevoor zitter is van de V.V.V. Oudewetering en van de V.V.V. De Kaag, welkom. Zal Braassemermeer worden uitgediept De deelnemers aan de jaarvergade ring verzamelden zich tegen 10 uur 's morgens bij het station in Leiden, vanwaar in twee autobussen, voor dit doel beschikbaar gesteld door de fa. Maarse Kroon door het prach tige polderlandschap naar Oude wetering werd gereden. De verga dering werd gehouden in Paviljoen „De Brasem" en stond onder leiding van ir. L. T. van der Wal, voorzitter van het dagelijks bestuur van de Provinciale V.V.V. In zijn inleidend woord dankte de heer v. d. Wal de V.V.V. Oudewetering voor de gast vrijheid en ook de V.V.V. De Kaag, die later op de dag het gezelschap zou ontvangen. Deviezenwinst. Spr. wees vervolgens op de bete kenis van het tourisme voor ons land. In enkele jaren tijds verdrievoudigde zich het bedrag aan deviezen, dat door vreemdelingen naar Nederland werd gebracht. Verleden jaar be reikte deze deviezenwinst het res pectabele totaal van 105 millioen gul den. Vervolgens wijdde de heer v. d. Wal aandacht aan hetgeen door het Provinciaal Bestuur van Zuid-Hol land wordt gedaan in het belang van het tourisme. Er worden besprekingen gevoerd over het z.g. streekplan Briclse Maas, waar men een groot recreatiegebied wil stichten. Dergelijke plannen be staan ook voor de omgeving van Noordwijk en in het plassengebied wordt momenteel gewerkt aan de aanleg van fietspaden door het pol derlandschap. Tenslotte wees spr. op de beteke nis van de propaganda, die door de A.N.V.V. voor Nederland in het bui tenland wordt gemaakt. Dit propa- ganda-apparaat moet evenwel de be schikking hebben over propaganda materiaal en het zijn de plaatselijke V.V.V.'s die daarvoor kunnen zorgen. Vaak vormen de hoge kosten, die het maken van propaganda-materiaal met zich meebrengt een groot be zwaar. Maar niettemin wilde spr. de plaatselijke V.V.V.'s met nadruk vra gen, in dit opzicht ai het mogelijke te doen. Wordt Braassemermeer uitgediept? Nadat de heer Krispijn namens de V.V.V. Oudewetering een kort woord van welkom had gesproken, werd in een vlot tempo de agenda afgewerkt. De jaarverslagen van secr. en penn. die, in de vorm van een goed ver zorgd drukwerkje aan de leden wa ren toegezonden, werden goedge keurd. De aftredende bestuursleden jhr. mr. L. M. E. von Fisenne en de heer K. H. J. Flint werden bij accla matie herkozen. Mr. R. H. Woltjer, directeur van het Bureau van de Provinciale V.V.V. Zuid-Holland, en lid van de z.g. re gistratiecommissie voor drukwerken, hield een korte inleiding over de Producten van Alkemade uitgestald. En burgemeester Hoynck van Pa- pendrecht hield een toespraak waar in hij een propagandistisch woord voor zijn gemeente verwerkte en waarin hij de aandacht vestigde op de tentoonstelling van producten van industrie en nijverheid van Alke made, die in een aangrenzend ver trek, speciaal voor deze gelegenheid was ingericht. Deze tentoonstelling kreeg van 't gezelschap de aandacht, die zij ver diende. Verschillende bedrijven had den producten ingezonden. Er was een pottenbakker aan het weik, een machinefabriek had een werkstuk ingezonden, er#prijkte een fraai zeil schip, er warén producten van het land en zuivelproducten. Als herin nering aan het bezoek aan Oude wetering ontvingen alle deelnemers enkele souvenirs. Na een zeer geanimeerde gemeen schappelijke maaltijd, oveneens ii De Brasem, werd over het Braasse mermeer een rondvaart gemaakt. Via de Ringvaart voer het gezelschap naar De Kaag, waar in restaurant „Kompas" thee werd aangeboden door de V.V.V. De Kaag, die haar gasten eveneens vergaste met een souvenir in de vorm van een bosje vette paling. Per boot werd de te rugreis naar Leiden gemaakt, waar het „Glippertje" klaar stond om de deelnemers aan deze genoegelyke dag, naar het station te brengen. THANS BESCHIKBAAR voor iedere huisvrouw! \A#ie wel eens in Engeland is geweest, kent de bijzondere thee-melanges, die daar ver kozen worden, - melanges, die eigenlijk zijn ontstaan uit de oude tradities van een thee drinkend volk bij uitnemendheid. Voor Nederland waren deze me langes altijd vrij kostbaar en het gebruik bleef dan ook beperkt. Douwe Egberts Is er thans in ge slaagd. naast zijn reeds zo bekende melanges, een bijzonder geurige Engelse melange te brengen voor sléchts 76 cent per pakje. Deze melange, PICKWICK THEE met groen etiket, brengt U de echte volle Engelse theesmaak, is op vallend krachtig en geeft een rijke. gouden afschenk. U doet dus verstandig met zo vlug mogelijk eens zo'n nieuw pakje PICKWICK THEE te bestellen. PICKWICK THEE zal dan óók In Uw gezin een trouwe huisvriend blijven I (Advertentie) Avifauna danst weer op Zondag Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben hun goedkeuring onthouden aan de verordening van de gemeenteraad van Alphen aan den Rijn, waarin het dansen op Zon dagen cn Christelijke feestdagen wordt verboden. De Alphense verordening was een wijziging van een vorige, op de drankwet berustende verordening. Ged. Staten vestigen er nu in hun motivering de aandacht op, dat de Zondagswet van 1815 publieke dans partijen op Zondag, behoudens ont heffing door het plaatselijk bestuur, verbiedt. Naar het oordeel van Ged. Staten heeft de drankwet, hoewel deze voorschriften geeft betreffende dansen in het openbaar, het verbod uit de oude Zondagswet niet aange tast of buiten werking gesteld. Ergo mag de Alphense, op de de drankwet berustende verordening niet het dan sen op Zondag betreffen. Volgens Ged. Staten heeft de raad de hem in de drankwet gegeven bevoegdheid gebruikt voor de regeling van een ander belang dan dat, tot regeling waarvan deze wet hem deze bevoegd heid verleent. BOSKOOP DIRIGENT VAN EXCELSIOR 40 JAAR ,JN DE MUZIEK". De heer Coen van der Knaap viert op 1 Juni a.s. feest, omdat hij dan veertig jaar ,,in de muziek zit". Deze jubilerende musicus, die dirigent is van het Boskoopse „Excelsior", had de muziek zo'n beetje in het bloed, want zijn vader blies reeds een goe de partij in de Schiedamse Schutterij. Na enige jaren hard studeren deed Coen op 17-jarige leeftijd examen voor stafmuzikant bij het 15e Reg. brochure „Raadgevingen ten Infanterie te Amersfoort, en na te zien van het aangaan en beëindigen zjjn geslaagd, trad hy als jongste staf- j van arbeidsverhoudingen." Tenslot- muzikarut in dienst. Hiermede was de eerste schrede gezet op het pad, dat hij gaarne wilde betreden. Het duur de niet lang of de dirigeerstok was in zijn handen, en in goede handen. Zestien jaren bracht de heer v. d. Knaap in Amersfoort door, waaraan vele mooie herinneringen zijn ver bonden. Daarna werd hij eerste fluittist bij de Hollandse Opera, om vervolgens de dirigeerstok te zwaaien als tweede dirigent, bij het Haagse Harmonie Orkest. In de loop der ja ren waren er ruim dertig gezelschap pen, die hij dirigeerde. Thans, na veertig jaar, zijn vele gestelde idea- bereikt. De heer v. d. Knaap prijst zich gelukkig de leiding te mo gen hebben over vijf flinke muziek verenigingen, waaronder de Boskoop- se Harmonie Excelsior. Ongetwijfeld zal de 1ste Juni 1952 voor de heer Coen v. d. Knaap, die momenteel in Gouda woonachtig is, een datum worden die niet „toonloos" zal voor bijgaan. KOUDEKERK Geboren: Pieter Gijsbert Johan nes, zn van L. Smit en A. S. Rade maker. LANGERAAR SLUITING WINTERSEISOEN K.A.B. Door omstandigheden is deze slot bijeenkomst later dan gewoonlijk. De voorz., de heer P. Vroonhof, spreekt een inleidend woord en dankt vooral de leden die regelma tig op de vergaderingen aanwezig waren. Helaas kon de districts-voorz. niet aanwezig zijn op de vergadering. Deze zou hedenavond gesproken hebben over de betekenis van de cultuur. Met enige hartelijke woor den neemt de voorz. afscheid van de heer W. Veelenturf, die vertrekt naar elders. De voorz. dankt hem voor hetgeen hij heeft gedaan voor de K.A.B. en wel bijzonder voor zijn vakafdeling. Met een hartelijk ap plaus toont de vergadering instem ming met het gesprokene. Dan bespreekt de voorz. plannen om in het volgend winterseizoen de vergaderingen en bijeenkomsten aantrekkelijker te maken. Ideeën hiervoor wil het bestuur ook graag van de leden ontvangen. Voor deelname aan de kolen-spaar kas kan men steeds inlichtingen be komen bij de heer Jac. Touw. De voorz. richt zich nog speciaal tot de jongeren, om hen op te wek ken lid te worden van de K.A.J. Ook wordt de aandacht gevestigd op een te uit de voorz. nog zijn teleurstel ling over de te geringe deelname aan de Zegening der werktuigen. Voor de ?omertrips der jongeren vooral, bespreekt de g. adv. diverse aangelegenheden aan de hand van de K.V.C. Gids. Enkele punten wor den bij de rondvraag nog behandeld o.a. betreffende financiële nood, waarin de K.A.J. verkeert. Tot slot werd de film gedraaid van het feest der Boerenleenbank. Een film met vele bekende gezichten en bedrijven uit eigen omgeving. LEIDERDORP Zijllaan en Meijepiolder. In de gehouden vergadering van stemge rechtigde Ingelanden van de Zijllaan en Meijepolder werd de rekening 1951 vastgesteld in ontvangsten op 19773.41 en in uitgaven op f 18988,15. Een batig saldo alzo van 785.26. De begroting voor 1952 werd vast gesteld in ontvangsten en in uitgaven op 18216,68 bij een omslag van 14 per H.A. MunnikenpolderIn de gehouden vergadering van stemgerechtigde In- gelanden van de Munnikenpolder werd de rekening 1951 vastgesteld in ontvangeten op ƒ24593,31 en in uit gaven op ƒ5126.79. Een nadelig slot aldus van 533,48. De begroting voor 1952 werd vastgesteld in ontvangsten en in uitgaven op ƒ5319,43 bij een omslag van ƒ22 per H.A., vorig jaar 18 per H.A. Room- en Meerburgerpolder. In de gehouden vergadering van stem gerechtigde Ingelanden van de Room of Meerburgerpolder werd de reke ning 1951 vastgesteld in ontvangsten op 4198,19 en in uitgaven op ƒ3132,90 en het batig saldo op 1065!29. De begroting voor 1952 werd vastgesteld in ontvangsten en in uitgaven op f3325,28 bij een omslag van ƒ15 per H.A., vorig jaar 17 per H.A. NIEUWKOOP Ouden van Dagen gaan uit. Ook dit jaar zullen de bejaarden uit ons dorp weer een uitstapje gaan ma ken, en wel naar Haarlem, Bloemen- daal en omgeving. TER AAR RECORDJACHT VAN DE KIPPEN. Die kippen toch! Zij zetten de re cordpogingen om het kleinste ei te leggen voort. Nu heeft een kip van J. Hoogervorst aan de Ringdijk het gepresteerd een ei te leggen waarvan het gewicht was 2.^75 gram. Het eitje werd gewogen op de brievenweger van de P.T.T.; twijfel aan het juiste gewicht is dus uitgesloten. Wie vestigt een nieuw record? ROELOF ARENDSVEEN IJsclub „Wilhelmina". In de ge. houden bestuursvergadering van de IJsclub „Wilhelmina" werd tot bode benoemd de heer G. Koek Wz„ wo nende Noord-Einde. Voorts werd me degedeeld dat onderhandelingen gaande waren voor de training, waar over nog nadere mededelingen zullen volgen, alleen is een ruimere belang stelling hiervoor van de ijsclubs uit de omgeving gewenst. Betreffende de vlaggen werd besloten om deze al leen bij priesterfeesten gratis uit te lenen, en in andere gevallen een kleine vergoeding te vragen. Van het comité priesterfeest pater van Harte- veld was een dankbetuiging binnen gekomen voor medewerking. Het reddingbootje, gefinancierd door ver eniging „Veilig en betrouwbaar ijs", is geheel gerestaureerd en zal gedu rende de zomermaanden bij de ma terialen opgeborgen worden. Tenslot te is besloten tot het zo mogelijk nog meer vervolmaken van het reddings materiaal. WAT LEZERS SCHRIJVEN: Alphen a. d. Rijn, 27 Mei '52. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van een artikel in ihet dagblad van „Rijn en Gouwe" dato 24 Mei j.l., betreffende een ten toonstelling/verkoopbeurs tijdens de Laura-week met het opschrift „R.K. Middenstandsvereniging doet niet mee", delen wij U het volgende mede: Door deze publicatie zou men de conclusie kunnen trekken dat de R.K. Middenstandsvereniging op za kelijk gebied geen samenwerking zou wensen met de verschillende be volkingsgroepen. Dit is ten enenmale onjuist! Tea- verduidelijking volgt thans een overzicht van de gehouden bespre kingen over een mogelijk te houden tentoonstelling/verkoopbeurs. In het voorjaar werd door de (beide plaatselijke Middenstandsverenigin gen een commissie benoemd, welke als opdracht ontving, de mogelijkheid te bestuderen de bezoekers van Avi fauna naar het centrum te trekken. Gelijktijdig kwam van het ge meentebestuur het verzoek, tijdens de Laura-week een of andere activi teit te ontplooien. Betreffende commissie kwam na enkele vergaderingen tot de conclu sie, dat het zeer moeilijk was deze LEIMUIDEN Grote Heilige Geestpolder. Stemgerechtigde Ingelanden van de Grote Heilige Geestpolder kwamen in vergadering bijeen onder voor zitterschap van de heer A. H. Straat hof. De rekening dienst 1951 werd vastgesteld. Inkomsten 8358,24, uitgaven 9518,25; nadelig slot 1260,01. De begroting dienst 1952 vvordt vastgesteld sluitende in in komsten en uitgaven met 47956,30. In deze begroting is verwerkt de restauratie van de molen. De gehele restauratie is geraamd op 29.000. Voor rekening van de polder komt 13.530, hetgeen in de begroting af gerond is op 14.000. De secretaris deelt mede dat het bestuur er nog niet in geslaagd is een geldlening af te sluiten om daar uit de resterende restauratiekosten te betalen. De lasten zullen met 7.per h.a. worden verhoogd. De lasten worden daarom van 15 op 22 per h.a. gebracht. Tot leden van de commissie belast met het onderzoek der rekening 1952 worden benoemd de heren W. Tim- mers, N. P. Koot en F. Mulsebos en tot plaatsvervangende leden de he ren J. v. Ommering, J. Keijzer en J. A. Molkenboer. Van de 33 aanwezige stemmen werd bij de verkiezing van een be stuurslid 29 stemmen uitgebracht op de-heer S. J. .Visser. Gemeenteraad Ter Aar Bloemenstraat krijgt verlichting Keur- en slachtlonen worden verhoogd De raad kwam gisteren bijeen on der voorzitterschap van burgemees ter Hogenboom. Een aantal hamer stukken passeerde, en een ingeko men Reglement van Orde betr. de raad van advies van de Keurings dienst voor vee en vlees kring Al phen a. d. Rijn vroeg geen verdere bespreking. Zonder bespreking werd goedgekeurd dat de vacantietoeslag voor gemeente-ambtenaren gelijk zal zijn aan die van het rijksperso neel. De vergoeding aan dë vakon derwijzeres in de nuttige handwer- Gemeenteraad Bodegraven Verkoop oude gasfabriek werd in geheime zitting besproken Alle raadsleden waren aanwezig, toen burgemeester mr. Croles, gister avond de raadsvergadering van Bo degraven opende. De agenda bevatte geen belangrijke punten, zodat deze in recordtijd, cir ca 2 uur, werd afgehandeld. Bij de ingekomen stukken was ook de her benoeming van de burgemeester. Dhr. van der Heijden kreeg 't woord en feliciteerde mr. Croles met de herbenoeming. Voorts was er een verzoek van de vereniging voor voorbereidend Chr. Onderwijs, om het leeggekomen ge bouwtje achter 't raadhuis te mogen huren.. Dhr. Karssen wilde direct een beslissing, maar de voorz. stelde voor, eerst een bespreking te doen houden tussen bedoeld bestuur en de commissie van Publieke Werken, en dan op de volgende raadsvergadering mef een voorstel te komen. Aldus werd besloten. Dhr. van Elk bepleitte steun aan een verzoek van de Stichting Sport en Speelterreinen, om een subsidie van 800,Mr. Croles achtte het beter, de zaak eerst eens een jaar af te kijken. Het verzoek ging voor prae-advies naar BenW. Het aangaan van een geldlening en de herziening van de slachthuisrech ten. waren kamerstukken. Bij het punt: verkoop van gemeen te eigendommen, ging de raad in comité. Na heropening bleek, dat het weer ging om de gebouwen van de vroegere gasfabriek, die nu te koop werden aangeboden voor 40.000 plus 10.000 voor een gebouwtje, dat noodzakelijk was voor de ver warmingsinstallatie van de kleine gashouder. De koper (fa. Versluis?) moest voor 4 Juni beslissen. Enkele begrotingswijzigingen kwamen er met glans door. Het gemeenteperso- neel krijgt zijn vacantietoelage, en Simavi een subsidie. Dhr. Baars in terpelleerde over de arbeiders, werk zaam aan de reiniging der gasbuizen, alsmede over het feit, dat bij de bouw van de nieuwe woningen geen ingezetenen van Bodegraven getrok ken waren, terwijl hier toch wel werkzoekenden zijn. De voorz. zegde een onderzoek toe. Dhr. Karssen kwam nog even terug op de bespre king van de ziekteregeling voor de ambtenaar, besproken in de vorige vergadering. Tevens had hij gehoord over een conflict tussen Buurtvere niging en Hengelsportvereniging, be treffende het viswater aan de Burg. Ie Cériltrestraat. De burgemeester ontkende zulks, daar men in pais en vree voor 3 Juni een hengelsportdag zou houden. En met dit vispraatje kwam het eind van deze weinig be langwekkende vergadering, HAZERSWOUDE AFSCHEID VAN W. VROEGRIJK De heer W. Vroegrijk, die vele ja ren als gemeente-werkman in dienst van Hazerswoude is geweest, is gis teren met pensioen gegaan. Ten af scheid werd hij op het gemeentehuis door B. en W. ontvangen. Burge meester Den Hollander richtte een hartelijke toespraak tot de schei dende en dankte hem voor zijn toe wijding en trouw. Spr. bood de heer Vroegrijk een prachtige rookstoel aan. Na de burgemeester sprak de gem.-opzichter, de heer Dekker en tenslotte dankte de scheidende voor de hartelijke woorden en het cadeau. opdracht te verwezenlijken. Om aan het verzoek van het ge meentebestuur tegemoet te komen meende de kleinst mogelijke meer derheid der commissie aan de beide besturen te moeten adviseren tijdens de Laura-week een tentoonstelling/ verkoopbeurs te organiseren. Dit voorstel werd in de eerstvolgende gecombineerde bestuursvergadering uitvoerig besproken. Als bezwaren hiertegen werd het volgende naar voren gebracht: 1. De sterk teruglopende omzetten en de daarmede verband houdende ernstige liquiditeitsmoeilijkheden van een zeer groot deel der middenstand maken het, voor het merendeel der bestuursleden, onverantwoord een ongetwijfeld dure actie als deze te organiseren. 2. Een eventuele organisatie van een tentoonstelling/verk.beurs brengt een groot deel van de leden in een dwangpositie om toch mee te doen terwille van de concurrentie, hoewel dit financieel niet verantwoord is. 3. Het tijdvak van 4 t.m. 12 Juli niet gunstig is: a. het bezwaar van een tent bij warm weer; b. de op hand zijnde opruiming aanvangende half Juli. Na deze besprekingen, waar bij beide besturen zowel vóór- als tegen standers waren, werd door de ge combineerde besturen met 11 stem men tegen, 4 vóór en 1 blanco het commissie-voorstel verworpen en be sloten dit voorstel niet aan de leden vergaderingen voor te leggen. On danks dit besluit kwam uit de leden vergadering der Alphense Midden standsvereniging het verzoek te be werkstelligen dat toch een tentoon stelling/verkoopbeurs zou worden georganiseerd. Toen dit verzoek door het bestuur der Alph. Middenstands vereniging aan de R.K. Midden standsvereniging werd doorgegeven werd opnieuw een gecombineerde bestuursvergadering belegd. Op deze vergadering kwam het besluit aan de ledenvergaderingen voor te stellen, allevjeclame-acties in gecombineerde ledenvergaderingen te behandelen en te beslissen, waardoor terzake de meest gezonde samenwer king tot stand zou komen. Bij onze vereniging werd dit voor stel eerst behandeld en met alg. stemmen aangenomen, doch in de ledenvergadering der Alph. Midden standsvereniging verworpen, waarbij zelfs bestuursleden dezer vereniging tegenstemmers bleken. Door dit be sluit werd in feite uitgesDroken dat geen samenwerking werd gewenst. Hierop volgde alsnog een verzoek der Alph. Middenstandsvereni^ing om aan het organiseren van een ten toonstelling/verkoopbeurs mede te werken. Ondanks de vreemde houding der Alph. Middenstandsvereniging heeft ons bestuur dit verzoek in de leden vergadering gebracht. Na uitvoerige besoreking bleek bij stemming dat slechts 2 leden voor het houdenn van een tentoonstelling/verkoopbeurs wa ren. Na deze uiteenzetting zal het thans duidelijk zijn, dat er bij onze ver eniging op alle mogelijke manieren naar samenwerking is gestreefd en het mislukken toch zeker niet op onze rekening kan worden geschoven. Nog steeds tot samenwerking bereid, danken wij U voor de verleende plaatsruimte. Het Bestuur van de R.K. Middenstandsvereniging, Alphen aan den Rijn. ken over het jaar 1951 t.b.v. de R.K. Sohool te Langeraar wordt bepaald op 834 gld. De Coöp. Bloemistenver eniging en Tuinbouw-expeditie ver zocht subsidie voor deelname aan het Bloemencorso te Aalsmeer. Voor bereidingen zijn reeds getroffen De raad besloot weer 150 beschikbaar te stellen. Verder is er een subsidie aanvrage van de R.K. E.H.B.O. te Langeraar. De vereniging wil o.a. een zuurstofapparaat aankopen. De! stelling van de gemeenterekening aanvrage is nog niet behandeld in deen de rekening gemeentelijk grond vergadering van B. en W. De voorz. j bedrijf over het dienstjaar 1950. De stelde voor b.v. 40 of 50 toe terekeningen werden nagezien door de staan. De heren Egberts, Sassen en v. Rijn stelden voor een subsidie toe te staan gelijk aan de verleende sub sidie aan de EHBO-ver. Ter Aar n.l. 75 gulden. Dit voorstel werd aang££ nomen. Evenzo besloot de raad fo subsidie te verlenen aan de Vereni ging „Simavi" (steun in medische aan gelegenheden voor inheemsen) te Haarlem. Slacht- en keurlonen. Daarna kwam in behandeling een voorstel tot vaststelling van de ver ordening t.b.v. de keuringsdienst voor vee en vlees Alphen a. d. Rijn. De voorzitter lichtte toe, dat de keur lonen verhoogd dienen te worden. Het tarief voor een slachtdier, een rund wordt verhoogd van 6 tot gulden. Voor een veulen 2.50 naar 3.50. Voor de engros slachterij zul len echter de tarieven zijn als volgt: bij meer dan 400 slachtdieren wordt de heffing verlaagd van 6 gulden tot 4 gulden; bij meer dan 800 dieren tot 3.50 en bij meer dan 2000 die ren tot 3.Voor de engros slach terijen ga'an deze tarieven in op 1 Januari 1952. Zijn dus van terug werkende kracht. Hierna kwam aan de orde een voorstel tot verkoop van grond in het uitbreidingsplan Papenveer. Voorgesteld werd aan J. S. v. Straa- len en W. C. v. d. Hoorn Johz. ieder 225 M2 grond te verkopen tegen de prijs van 5 gld per M2. Met gebruik making van de premieregeling wil len deze personen op deze grond een dubbel woonhuis bouwen. Goedge keurd. Ook over de verlichting van de Bloemenstraat was men het spoedig eens. Er is een raming gemaakt van de kosten. Volgens deze raming zul len deze op 1829.50 komen. Plan is 6 lantaarns te plaatsen, een licht mast is nog aanwezig, zodat 5 gra nieten masten moeten worden aan gekocht. Deze 5 masten kosten 1140 De rest is kosten van aanleg. Het ge vraagde crediet voor dit doel werd toegestaan. heren J. Egberts, F. Sassen en C. v. Vliet, Rapport werd uitgebracht door de heer Egberts. De commissie heeft de rekeningen in orde bevonden. De commissie is echter van mening dat de kosten van onderhoudswerken mogelijk gedrukt kunnen worden door aanbesteding in plaats van on derhandse uitvoering. Met algemene stemmen werden de betreffende re keningen goedgekeurd. In verband met de verleende subsidie's werd de voorgestelde wijziging der gemeen tebegroting 1952 goedgekeurd. Aanleg Bloemenstraat. De voorz. gaf vervolgens enige cijfers over de aanleg der Bloemen straat. Geraamd was een bedrag van 23750. Hiervan is uitgegeven bijna 20.000. Voor herbestrating enz. werd nog een kosten geraamd van 1500.zodat de uitvoering in eigen beheer een overschot op het geraamde bedrag heeft opgeleverd. De raad nam voorts kennis van een ontwerp schets voor de ambtelij ke woningen. De heer C. v. Vliet drong aan op bespoediging van de woningbouw. Vergunning is gevraagd voor 't aan besteden van 8 woningen, doch de ze is nog niet verkregen. B. en W. willen liever de 8 woningen welke voorgenomen zijn te bouwen, gelijk aanbesteden, dit achten zij voorde liger. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 29 Mei. Kaas. Aan voer 247 partijen. Ie soort f 2,24 ƒ2,28; 2e soort ƒ2,18—ƒ2,23; extra kwaliteit tot ƒ2,31. Handel flau-w. ROELOFARENDSVEEN, 27 Mei, Groente. Aardbeien (ingelegd) 0,390,54, idem 2 ons doos 0,350,61, idem aiw. 0,190,32, Kropsla 2,00 7,90, Bospeen 18.0031.00, Bloem kool 9,00—41,00 p. 100. Peulen I 6,80 9,0, idem II 5,707,00, Doperwten -6,20—6,80, CapucijneTS 6,408,20, Kassnij bonen 21,0024,00, idem stek Volgende agendapunt is de vast- 14,0015,00 p. 10 kg.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2