De Vliet-dames Acht vestigde nieuw baanrecord op Hollandia Laga won het de Hoop de hoofdnummer, Bertha-prijs Wittem 2 klopt Cljax met 5-2 Hollandia-zeiltournooi bracht vele verrassingen Nieuwe overwinningen van Willem II en H.D.V.S. MAANDAG 26 MEI 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Goede prestaties van Njord en de Vliet Ifltstekend weer begunstigde de tweede dag der Hollandia-roeiwedstrijden, al was het vooral in de namiddag tamelijk fris en stond er een hinderlijke wind dwars over de baan. De organisatoren kunnen evenwel tevreden zijn over de belangstelling, die dit jaar buitengewoon groot was, een gevolg mede van het rijkelijk overladen programma, dat nog zwaarder werd door enkele ingelaste nummers. De studenten waren natuurlijk weer uitbundig en de Laga-aanhang liet zich ook ditmaal niet onbetuigd. Het is nu eenmaal zo: wanneer Laga in goede doen is en diverse prijzen wint, steken de Delftenaren hun vreugde niet onder stoelen of ban ken, maar verkeren ze in de hoek, waar de slagen vallen, dan laten ze zich evenmin onbetuigd. En dat was deze Zaterdagmiddag duidelijk merk baar. Hoevele roodbaadjes er in het water terecht zijn gekomen, we we ten het niet, want we hebben ze niet Maar, toen tot slot door Laga het hoofdnummer werd gewonnen, was het hek helemaal van de dam 't Was intussen in's Molenaarsbrug eigenlijk te druk en te vol. De „feest boot" welke dit jaar voor het eerst aan de overkant lag gemeerd, nam wel heel wat toeschouwers op, maar er bleven er vooral op de boven verdieping van 's Molenaarsbrug nog zoveel over, dat het werk van de pers, van de omroep en de mobilo foonberichtgeving, verzorgd door de Kon. Marine, er niet gemakkelijker op werdHet was zo nu en dan een heksenketel. Wat de resultaten betreft, ondanks het geringe succes van Laga in het algemeen, won de Delftse ploeg toch Hollandia door als eerste te eindigen in het hoofdnummer. Behalve in dit nummer werd nog 1 eerste prijs ge wonnen, 1 tweede en 1 derde. Njord boekte drie overwinningen en behaalde verder 6 tweede en 1 derde prijs. De Hoop werd viermaal winnaar, en legde daardoor beslag op de Ber- tha-prijs, Laga, Spaarne en Aegir wonnen twee eerste prijzen. Vliet-successen. Bij de dames won de Vliet drie nummers snelroeien achter elkaar, zodat het op 'n gegeven moment al Vliet was wat de klok sloeg. En het laatste damesnummer, het snelroeien der Achten, bracht de grootste zege voor de Leidse da messtudenten. In fraaie stijl en met een keurige bootbalans gleed de Vliet-boot over het water en al- j gemeen was de bewondering voor het fraaie roeiwerk, dat hier te zien werd gegeven. Met een tijd van 3 min. 49 1/5 sec. werd de 1000 me ter afgelegd en dit bleek tevens een nieuw baanrecord te zijn. Het oude record stond met 3 min. 51 2/5 sec. op naam van Het Spaarne, vorig jaar gevestigd. De Vliet-ploeg, die dit succes boek te met ed boot „Prinses Juliana", be stond uit de dames: mej. E. E. van der Harst (boeg), mej. E. Tersteeg, mej. W. E. de Boer, mej. J. van den Berge, mej. M. C. van Stuyvesont Meyen, mej. J. M. Ockeloen; mevr. E. van Steenbergen, mej. A. J. Schelte- ma (slag), mej. I. van der Steun (stuurvr.). DE WEDSTRIJDEN. Begonnen werd met het nummer Overnaadse Twee, waarvoor in de le heat aan de start verschenen Die Ley the en Njord, twee Leidse concur renten dus. De strijd was feitelijk reeds spoedig beslecht, want Njord nam dadelijk de leiding en liep ge leidelijk iets uit om tenslotte met on geveer 2Yz lengte voorsprong te win nen. 1. Njord 9 min. 2/5 sec., 2. Dei Leythe 9 min. 8 sec. 2e heat: 1. Amstel 9.22, 2. Aegir 9.24 3/5. Een van de interessantste wedstrij den in de middag was die in de Over naadse Twee tussen Njord, de Am- stel en Die Leythe. Deze laatste ploeg nam aanvankelijk de leiding op Njord, terwijl Amstel op de derde plaatst kwam. Langzamerhand ver grootte Die Leythe dan haar voor sprong, doch daarna kwam Njord op zetten en er ontspon zich een boord- aan-boord-race, welke het aanzien ten volle waard was. Beide Leidse ploegen gaven elkaar niets toe en het werd een hardnekkige strijd om de overwinning. Met miniem verschil ten slotte ging Njord als eerste door de finish. De tijd van 4/5 sec. was waarschijnlijk nijg te ruim om het geringe verschil tot uitdrukking te brengen. De uitslag werd: 1. Njord 9 min. 16 sec., 2. Die Leythe 9 min. 16 4/5 sec., 3. Amstel (ver). Dubbele Njord-zege op Nereus in Jonge Acht. Het mooiste succes van Hollandia werd waarschijnlijk wel geboekt door Njord door een dubbele zege in het nummer Jonge Acht B. Nereus had hier de moeilijke opgave de strijd op te nemen tegen twee geladen Njord- ploegen. De eerste ploeg van Njord nam in deze race de leiding, terwijl om de tweede plaats gestreden werd tussen Njord II en Nereus. De Am sterdamse studenten, die op de Var sity winnaar werden door Njord te kloppen in de Oude Vier. kregen het evenwel niet gemakkelijk. Ook de tweede Njord-ploeg beet danig van zich af, maar het duurde tot de finish alvorens gezegd kon worden, dat Njord een dubbele zege had behaald. De tijden waren: 1. Njord I 6.42 2/5, 2. Njord II 6.46 1/5, 3. Nereus. De strijd in de Overnaadse Skif le verde een overwinning op van de Hoop vóór Njord na felle strijd, waar in de stuurlieden heel slecht plaats hielden, zodat zij zelfs in eikaars baan eindigden. De Oude Twee tussen Triton, Aegir en Njord was een spanningloze strijd, waarbij de ploegen in deze volgorde aankwamen. Njord won de Jonge, Laga de Oude Acht. De laatste twee nummer van het programma boden weer de nodige spanning. In de Jonge Acht A kwamen Njord, Spaarne en Aegir tegen elkaar uit. De Leidenaars namen de leiding, doch hadden daarmee nog geenszins ge wonnen, want 't Spaarne hield moe dig vol en tot het einde bleef het een harde strijd. De drie ploegen kwa men met taflengte verschil achter elkaar binnen. Tijden: 1. Njord 6.46 2/5, 2. Aegir 6.4-7, 3. Spaarne. In het hoofdnummer, de Oude Acht, verschenen Njord, Triton en Laga aan de start. Laga kwam da delijk iets voor te liggen, Njord en Tritoni streden om de tweede plaats. De Leidenaars sloegen dan een spurt en liepen iets op Laga in, maar met een tempo van 34 roeide Laga rustig door. Triton zette daarna stevig op I en slaagde erin Njord te passeren, maar de Leidenaars kwamen weer te rug en drongen de Utrechtenaren weer naar de derde plaats terug. De uitslag werd ten slotte: 1. Laga 6.38.2/5, 2. Njord 6.43 2/5, 3. Triton. D^ verdere uitslagen zijn: Akif A: 2e heat: 1. De Hoop, 2. Die Leythe. 3e heat: 1. Laga 8.45 3/5, 2. Vikinig 8.50 3/5. Overnaadse Vier, 7e heat: 1. Njord 7.54, 2. Argo II 8.12 1/5, 3. Cadetten. 8e heat: 1. Aegir 7.46, 2. Viking 7.47 1/5, 3. Laga. Jonge Twee A: 1. Spaarne 8.59, 2. Skadi 9.2, 3. Nereus. Skif A: 1. De Hoop 8.42 2/5, 2. La ga 8.53 3/5. Jonge Vier A: 1. Nereus 7.451/5, 2. De Hoop 7.58 2/5, 3. Dordtse. Jonge Twee B: 1. Spaarne 9.01, 2. De Schie 9.17 2/5. Overnaadse Twee: 1. Njord 9.16, 2. Die Leythe 9.16 4/5, 3. Amstel. Lichte Vier: 1. Aegir 7.57 1/5, 2. Triton 8.02 1/5, 3. Laga. Vier zonder stuurman: 1. Laga 7.18 4/5, 2. Njord 7.34 4/5. Overnaadse Vier: 1. Aegir 7.49, 2. Njord 7.50 1/5, 3. Viking. Overnaadse Skif: 1. De Hoop 9.01 4/5, 2. Njord 9.02 3/5. Oude Skif: 1. Willem III 8.8 1/5, Nautilus. Double scull: 1. De Hoop 8.13 2/5, 2. Nautilus 8.21 2/5. Jonge Vier B: 1. Spaarne 7.43 3/5, 2. Triton 8.5 4/5. Oude Twee: 1. Triton 8.38, 2. Aegir 8.51, 3. Njord. DE DAMESNUMMERS. De resultaten van de wedstrijden in de damesniummers zijn: Stijl Skif Overnaads: 1. De Laak 91 p.,2. Het Spaarne 88 p. De Vliet niet geplaatst. Stijl Skif Juniores: 1. De Vliet 94 p., 2. De Laak 77 p. Stijl Vier Overnaads: 1. Die Leythe 107 p., 2. Het Spaarne 97 p., 3. De Vliet 82 p. Stijl Vier Junioren: 1. Het Spaarne 100 p., 2. DDS 86 p. Snel Skif Juniores: 1. Viking 4.48 4/5, 2. Nautilus 4.55 1/5. Snel Vier Juniores: 1. Nereus 4.12, 2. Viking 4.13 4/5, 3. Argo. Snel Skif Seniores: 1. Maas 4.23 2/5, 2. Nautilus 4.23 4/5. Snel Vier Seniores: 1. De Vliet 4.6 3/5, 2. Hunze 4.7, 3. De Laak. Quadruple: 1. de Vliet 4.2 1/5, 2. Willem III 4.6 4/5 3. Nereus. Snel Acht: 1. De Vliet 3.49 1/5, 2. De Hoop 3.52 2/5, 3: DDS. 2Xe fle.q.en&og,en met de battonl aji in de ltkif,d ■- ttt—na Botermans, de doelverdediger van Willem II, wist dit gevaarlijke schot uit zijn doel te houden. Hij werkte de bal juist tegen de paal, doch de terug springende bal werd door Michels van Ajax onhoudbaar ingeschoten. Het was Ajax' eerste doelpunt. Van links naar rechts: Wagener van Willem H, Bartels van Ajax, van Beers van Willem n, Michels van Ajax, van Loon en Formannoy van Willem H en doelverdediger Botermans. Uitstekend besluit van watersportfeest De derde dag van het watersport- feest van de zeventigjarige Roei- en Zeilvereniging „Hollandia", het zeil- tournooi op het Braassemermeer, mag buitengewoon goed geslaagd heten doordat het weer, aanvankelijk wel wat dreigend door de donkere luch ten, tenslotte toch goed is gebleven en een flinke bries, in de middag wat aninderend, de zeilers niets in de steek liet. Zo kon het gebeuren, dat er in bijna alle klassen een levendige strijd werd geleverd, welke niet beslist was voordat het einde daar was. Het beeld in verschillende klassen was dikwijls van geheel andere aard dan we de laatste tijden gewend wa ren, want de over het algemeen van te voren reeds als winnaars gedood- verfden ondervonden ditmaal, dat het niet altijd even gemakkelijk gaat te winnen. De baan van de start naar het Pad.- degat en via de Turfschuur naar het Paddegat en terug naar de 2e ronde of finish bevatte twee mooie kruis- rakken, die voldoende gelegenheid gaven tot strijd, welke niet is uitge- gebleven en daardoor kwamen dik wijls verrassingen in het wedstrijd beeld, die voor deelnemers en belang stellenden even groot waren. De Valkenklasse, het eerst aan start, ondervond een grote teleurstel ling doordat in de tweede ronde de boei in 't Paddegat verdwenen bleek te zijn. Zuiderbaan en van Meteler- kamp Capsenberg, die de leiding had den deden toen alsof er wel een boei was en gingen op een gegeven mo ment „rond", waarop hun voorbeeld door de drie volgenden zou gevolgd v/orden. Toen werd inmiddels de boei weer zon ongeveer op zijn plaats te ruggebracht, doch de laatste drie gin gen er niet meer rond, hetgeen voor. de daarop volgenden weer aanleiding was om te protesteren. Het wedstrijd- comité kon toen niet anders doen dan de race annuleren, waarna werd be sloten, dat de Valken twee nieuwe wedstrijden van een ronde zouden varen. De eerste start werd toen weer een mislukking doordat de meeste deelnemers ten vroeg de startlijn wa ren gepasseerd, zodat een kwartier later opnieuw gestart moest worden. Da.arna ging alles goed en de win naars van de twee wedstrijden wer den van Tienhoven en Hoppe. Ook de 12 Voetsjollenklasse onder vond de hinder van de verdwenen boei. Zij keerden evenwel gezamen lijk terug er startten opnieuw. In de Regenboogklasse was de over winning in de ochtendwedstrijd voor Leen de Wit, maar in de tweede race kwam hij tegenover Couwenberg in stuurboord-bakboord positie te lig- i gen, hetgeen hem noodlottig werd, zodat hij opgaf. Ook Sieverts had in de eerste wedstrijd al moeilijkheden, toen hij bij het ingaan van de twee de ronde de afstand verkeerd bere kende en de boei raakte, zodat hij uit de strijd was. Des middags had hij een mooie kans op de overwinning, doch ging wat experimenteren met zijn fokkezeil verloor ruimte en Bos, die 's morgens al een goede tweede plaats had bezet, slaagde er in de lei ding te nemen. Wel zat Hofland hem nog even in het vaarv/ater, maar Bos heroverde de leiding en won de twee de wedstrijd na spannende strijd. In de Drakenklasse kwamen an dere gegadigden in de strijd om de eerste plaatsen naar voren dan we gewend waren. Gerrit van Wijk bleet op de achtergrond, omdat hij een stormzeil had aangeslagen, in de mening verkerend, dat er meer wind zou komen, maar deze rekening ging niet op. Van Duyl bleek even min in goede vorm en zag zich de overwinning ontgaan, die ditmaal ten deel viel aan W. Klomp, die een heel mooie wedstrijd zeilde. En in de middag-wedstrijd won Hofkes. ter wijl van Wijk met de tweede plaats genoegen moest nemen. Sj Kraan startte in de 12 M2 klas se ditmaal in de achterhoede en bleef lange tijd in het veld van shar pies zitten. Tenslotte slaagde hij er toch wel in wat naar voren te komen maar verder dan de derde plaats kwam hij toch niet. In de Pampusklasse waren ditmaal heel weinig deelnemers, zodat Wil lem van Staveren geen moeite had een dubbele overwinning te behalen. Dit deed ook S. v. d. Steeg in de 16 M2 Eenheidsklasse en I. Albers in de jeugdklasse, zodat drie van de vier deelnemers in beide wedstrijden in precies dezelfde volgorde aankwa men. In de Olympia jollenklasse was het ditmaal Bob Mastens, die twee- maa. de eer der overwinning voor zich opeiste. Het was een geslaagde zeildag De uitslagen waren: Valkenklasse, ochtend: 1. Marjolijn, st. J. C. v. Tienhoven; 2. Tarantelle, st. E. J. Hope; 3. Goesting, st. W. Rit- man; middag: 1. E. J. Hope; 2. Lap sus, st. Th. van Helvert; 3. Barry III, st. J. M. Snijders. Regenboogklasse, ochtend: 1. Anne- marie, st. L. de Wit; 2. Kikker, st. F. P. Bos; 3. Beneventum, st. J. Hof land. Middag: 1. F. P. Bos, 2. J. Hof land, 3. Coppelstock, st. J. H. C. Sie verts. Drakenklasse, ochtend: 1. Eska, st. W. Klomp Jr., 2. Windekind, st. S. Bakker, 3. Thalatta, st. W. P. van Duyl; middag: 1. Norremeer, st. J. C. P. Hofkes, 2. Puzzle II. st. G. van Wijk, 3. Kortenaer, st. H. Verduyn, 4. Noorman, st. H. v. d. Steen. 15 M2 Eenheidsklasse; ochtend: 1. Betty, st. S. van der Steeg, 2. Annie II, st. E. J. Both, 3. She, st. H. S. de Vries Jr., 4. Symon de Danser, st. J. P. van Dijk; middag: 1. S. van der Steeg, 2. Swallow II, st. Jan Bakker Dzn., 3. H. S. de Vries Jr., 4. E. J. Both. 12 M2. Klasse, ochtend: 1. Gems, st. W. G. Jungschlager, 2. Mosquito, st. Th. Kraan, 3. Mustang, st. Sj. Kraan, 4. Sportvogel, st. W Guldemond; mid- dag: 1 Sj. Kraan, 2. Th. Kraam, 3. W. Guldemond. Vrijheidsklasse, ochtend: 1. Wood pecker, st. G. H. Draaisma, 2. Duvel tje, st. Ed. R. Freeh, 3. Barbarye Ape, st. S. G. Rodenhuis, 4. Duysz ter Ghast, st. J. D. Schoonevelt; middag: 1. Er. R. Freeh, 2. J. D. Schoonevelt, 3. S. G. Rodenhuis, 4. 't Vissertje, st. J. W. Visser. Pampusklasse, ochtend: 1. Brase- mermeer, st. W. M. van Staveren, 2. Duikelaar, st. A. J. Duykers; middag: 1. W. M. van Staveren, 2. Poele-Poele, stvr. mej. G. de Waard. Olympiajollenklasse, ochtend: 1. Ook Haarlem door Hermes DVS verslagen Met HDVS als de betere ploeg scheen na 16 min. een beslissend ogenblik aan te breken. De Haarlem- verdediging. eens te meer door Cock v. d. Tuyn in moeilijkheden gebracht maakte vrij onnodig „hands" door linksback Kuys. Van Buitenen zag echter voor de zoveelste maal in dit seizoen kans, de toegewezen straf schop hoog over te schieten. Mat en soms vrij onbenullig voetbal volgde hierop en de strijd bepaalde zich in hoofdzaak tot het middenveld, tot dat in de 24ste minuut een dekkings- fout in de Schiedamse verdediging noodlottig werd. Keeper van Diest verliet hierbij onnodig zijn doel en van Osch benutte de onverwachte, maar moeilijke kans prima. Met een prachtige aanval beantwoordde HD VS dit doelpunt. Eijna de gehele voorhoede kwam hieraan te pas, maar het chot van Jack Heyster was te zacht om de niet zo bijster op dreef zijnde keeper Snijders te ver ontrusten. Toch betekende dit een keerpunt in de strijd en Haarlem, met Groenendijk, de rechtsbuiten, als de beste man, nam het laatste kwartier het initiatief geheel in han. den. Twee prachtige kansen voor mid- voor Voogd waren hiervan het ge volg maar, alhoewel een zeer harde werker, bleek deze minder produc tief De rust brak aan met een min of meer geflatteerde 01 voorsprong voor de gasten. De tv/eede helft was het eerste half uur nauwelijks het aanzien waard. De HDVS-aanval strandde herhaaldelijk op de Haarlem-defen sie, waarin spil Laan, die zo zwak begonnen was, de voornaamste rol speelde, terwijl de gasten niet van de kansen profiteerden, welke de nu rechtsbinnen spelende Groeneveld regelmatig schiep. Aan beide kanten bleef het ver toonde spel vrij pover, maar na 31 minuten gaf bij een HDVS-aar.val midvoor Lex Jansen een listig hakje naar Cock van der Tuyn, die met 'n hard schot Snijders kansloos passeer de. Met deze gelijkmaker was de aan- Pinguin III, st. B. Markus, 2. Mag neet, st. B. W. Willems, 3. Flossie, st. H. Lesage, 4. All-Weather, st. Jac. E. Stap; middag: 1. B. Markus, 2. B. W. Willems, 3. H. Lesage. 12 Voetsjollenklasse, ochtend: 1. Tecumseh, st. E. J. Holtrop, 2. Moby Dick, st. F. Brinkmanni, 3. Glipper, st. Cosynmiddag: 1. F. Brinkmann, 2. Waterbaby, st. A. Reyers, 3. Al- vertje, stvr. Els van Noordt. Jeugdklasse, ochtend en middag: 1. Billy II, st. I. J. B. Albers, 2. Snui ver, st. A. W. Korver, 3. Discie, st. W. Maarse. vankelijke rust in de Haarlem-defen- verloren. Een halve misser van Odenth&l deed de bal precies op de voet van Joop Heyster terechtkomen maar diens boogballetjo over Snijders ging juist naast de paal. Toch bleef het gezwoeg van de Schiedammers het laatste kwartier niet onbe loond, want 1 1/2 minuut voor het einde omspeelde van der Tuyn spil Laan op een keurige wijze, en Snij ders had niets anders te doen dan de hierop volgende schuiver uit het net te halen. Willem II kreeg twee strafschoppen tegen Ajax Ajax had nog steeds het beproef de backstel BoskampPotharst niet op kunnen stellen en moest dus op nieuw een beroep doen op het duo van MourikSaarloos, terwijl Wil lem II stopperspil van Loon nog altijd op de ziekenlijst had staan, zodat van Beers deze plaats weer moest bezet ten. Nadat Willem n in het eerste kwartier een viertal kansen onbenut had gelaten volgde in de 18e minuut de eerste treffer, toen Saarloos Becx vloerde en de uit de door deze Wil lem Il'er zelf genomen vrije trap de bal voor de voeten van de Jong kwam, die inschoot (10). In de 33e minuut brak de Jong op rechts vrij door, doch van Mourik wierp zich voor de voeten van de tot schieten gereed zijnde Tilburger. Hij trok daarbij de bal met zijn hand onder zijn lichaam, hetgeen scheidsrechter Nijs niet ontging. De toegestane straf schop werd door van Roessel laag en hard ingeschoten (20). Het was rechtshalf Bauwens, die uit een door Leeser genomen vrije trap, nadat de zal de paal had geraakt, Ajax' ach terstand verkleinde. Twee minuten voor rust werd het echter 31 toen Elzer in plaats van voetbal handbal ging spelen en van Roessel de tweede strafschop nu hoog langs Visser knalde. De rust was nauwelijks 3 minuten verstreken, toen bij een fraaie com binatie de Jong-Formanoy van Roes sel de bal laag maar geweldig hard onder de vallende Visser inschoot (42). Wel kon de zeer actieve Mi chels met een uitstekende kopbal uit een voorzet van Leeser doelman Bo termans kansloos slaan, in de 17e mi nuut, maar na 32 minuten was het van Roessel weer, die een zuivere pass aan Becx terug zag komen.... precies op zijn hoofd. Dat hij 20 me ter van het Ajax-doel afstond was voor hem geen beletsel om Visser met een werkelijk kopschot hoog in de rechterbovenhoek te passeren (5—2). OM HET VOETBAL-LANDSKAMPIOENSCHAP Heracles opnieuw eerste k lasser De tweede kampioenscompetitie- dag heeft gisteren eigenlijk geen ver rassingen opgeleverd. Uit de resulta ten van de eerste ontmoetingen bleek reeds, dat Willem n en Hermes DVS de beste papieren hebben en gisteren werd dat bevestigd, want zowel de Tilburgenaren als de Schiedammers wonnen gisteren weer. De 52-zege van Willem II op Ajax was overtuigender dan de 21 overwinning voor Hermes DVS op Haarlem, ook au neemt men in aan merking, dat van Roessel twee straf schoppen voor Willem II benutte. Hermes DVS Willem II Haarlem Ajax 2 2 0 0 4 2 2 0 0 4 22 0 4—2 8—4 3—5 2 0 3—7 DE PROMOTIE-COMPETITIE In de A-afdeling der promotie-com- petite boekte Volendam een uitste kende 42 zege op EBOH, zodat de Dordtse club uitgeschakeld is van promotie. Volendam heeft haar kans nog behouden, maar moet in de laat ste wedstrijd tegen Stormvogels win nen om te promoveren. En dat is een hele opgave! Stormvogels 3 2 1 5 107 Volendam 3 12 4 75 EBOH 4—1311015 Excelsior staat op de rand van pro motie. De Woudesteyn-bewoners won nen hun derde wedstrijd, zodat zij nog slechts één punt nodig hebben om te promoveren. Excelsior 3 3 0 0 6 94 Helmondia 2 10 12 42 Internos 33 310 Voor de afdeling C blijken Emma zowel als TEC even zwaar te wegen. Nu de helft der wedstrijden achter de rug is gisteren won Emma met 10 van VVH staan Emma en TEC beide .i.et drie punten gelijk. 2 110 2 110 2 0 0 2 3 3—2 3 3—2 1—3 Voor de Afdeling D viel gisteren de beslissing ten voordele van Heracles. Met 61 wisten de Almeloërs van Hoogezand in Hogezand te winnen, waarmede zij hun terugkeer in de eerste klasse weer konden vieren. In het Feijenoord Stadion heeft H.D.V.S. van Haarlem met 21 gewonnen. Het winnende doelpunt werd gemaakt door van der Tuin, dertig seconden voordat de scheidsrechter het eindsignaal blies. Doelverdediger Snijders van Haarlem ligt na het missen van de bal op de grond. Juist aan het einde van zijn omhooggestoken linkerbeen Joop Heyster van HJD.V.S. 3 3 12— 3 PEC 3 1113 7—8 Hoogezand 4 13 1 715 DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. Willem HAjax 52 Hermes DVS—-Haarlem 21 Promotie. VolendamEBOH InternosExcelsior SC EmmaWH Hoog»'°-J 'a1_ 4—2 2—3 1—0

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5